![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
Olympia A 350 Combo
Winner
|
|
1,499,-
Buy
4.7
|
|
Features |
|
| Inlet width | 330 mm (1.11 A3) |
| Film thickness | 2×125 microns |
| Heating time | 3 min |
| Speed of lamination | 250 mm/min |
| Number of cylinders | 2 |
| Maximum document thickness | 0.5 mm |
| Document format | A3, A4, A5, A6, A7 |
| Method of laminating | Cold, Hot |
| Included | Laminating pouch, Rounded corners |
| Usage | Business cards, Documents, Dokumenty, Photography |
Dimensions and weight |
|
| Width | 43.8 cm |
| Height | 8 cm |
| Depth | 15.8 cm |
| Weight | 1.8 kg |
Power outlet type |
|
| Country | Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | 1,499,- |
| Olympia A 350 Combo | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
In stock > 5 pcs
|