![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
HP DeskJet 3762 All-in-One, Green
Winner
|
|
3.8
|
|
Printing parameters |
|
| Print speed – black & white (ESAT) | 8 images/minute |
| Print speed – colour (ESAT) | 5.5 images/minute |
| Input trays | 60 sheets |
| Maximum monthly usage | 1,000 pages/month |
| Output trays | 20 sheets |
| Print speed in black and white - maximum | 8 PPM |
| Print speed in colour - maximum | 5.5 PPM |
| Print resolution | 4800 x 1200 DPI |
| Number of colours | 4 |
Dimensions |
|
| Height | 264 mm |
| Depth | 451 mm |
| Width | 404 mm |
| Weight | 2.3 kg |
Function |
|
| Features | AirPrint, Copying & scanning |
Supported Paper Sizes |
|
| Standard Paper Sizes | A4, A5, A6 |
Connection |
|
| Connection | USB, Wi-Fi |
Equipment |
|
| Display | Information/Segment |
Type |
|
| Print technology | Inkjet |
| Print colour | Colour |
| Usage | For home |
Colour |
|
| Colour | Green |
Package includes |
|
| Package Includes | Documentation, Power cable, Starter Ink Cartridges |
Scanning |
|
| Flatbed scanner resolution | 600 x 600 DPI |
Services |
|
| Services | HP Instant Ink optional |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| HP DeskJet 3762 All-in-One, Green | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|