![]() |
No Products to Compare
|
|
|
|
|---|---|
|
Canon PIXMA MX725
Winner
|
|
4.5
|
|
Printing parameters |
|
| Print speed in colour - maximum | 10 PPM |
| Maximum monthly usage | 12,000 pages/month |
| Input trays | 250 sheets |
| Print speed in black and white - maximum | 15 PPM |
Dimensions |
|
| Height | 231 mm |
| Depth | 396 mm |
| Width | 491 mm |
Scanning |
|
| Scanning Speed | 4 PPM |
| Scanner features | Automatic document feeder, Double-sided ADF |
Colour |
|
| Colour | Black |
Function |
|
| Features | AirPrint, Automatic two-sided printing (duplex), Borderless Printing, Copying & scanning, Fax |
Supported Paper Sizes |
|
| Standard Paper Sizes | A4, A5 |
Connection |
|
| Connection | LAN, USB, Wi-Fi |
Equipment |
|
| Display | Information/Segment |
Type |
|
| Print technology | Inkjet |
Package includes |
|
| Package Includes | Documentation, Ink cartridge, Power cable, Software |
|
Price
|
|
| You Save / MSRP | |
| Price excl. VAT | |
| Price incl. VAT | |
| Canon PIXMA MX725 | |
|
Need help?
Call us Mon-Fri 8:30am-7pm or Sat-Sun 9am-6pm(GMT)
+44 203 514 4411 (UK)
|
|
|
Discontinued
|