Příslušenství Logitech ERGO: produktivita a pohodlí na prvním místě

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Společnost Logitech rozšířila nabídku o zajímavé příslušenství řady ERGO. O co jde? Konkrétně o myši a klávesnice, které při používání zlepšují držení těla, snižují svalové napětí a současně zvyšují i uživatelské pohodlí. Zajímavostí je například využití trackballu na myších, což je technologie, která se vrací po mnoha a mnoha letech. Jak to funguje v praxi?

Příslušenství Logitech ERGO – OBSAH

  1. Pište přirozeně s klávesnicí Logitech ERGO K860
  2. Myš Logitech Wireless MX ERGO s integrovaným trackballem a naklápěním
  3. S myší Logitech ERGO M575 budete pracovat vždy komfortně
  4. Logitech MX Vertical a Logitech Lift nabízí novou úroveň ergonomie
  5. Využijte svá zařízení Logitech na maximum

Pište přirozeně s klávesnicí Logitech ERGO K860

Klávesnice řady ERGO představují zajímavou alternativu k tradičním klávesnicím, jelikož nabízejí přirozenější polohu při psaní, vynikající ergonomické výhody a nižší svalové zatížení ve snadno návykovém provedení. Bezdrátová klávesnice Logitech ERGO K860 disponuje zakřiveným a současně děleným klávesovým rámem, který účinně snižuje svalové namáhání zápěstí a předloktí. Vaše ruce, zápěstí, prsty i předloktí budou v přirozenější poloze než u klasických klávesnic. Výrobce udává, že používání klávesnice Logitech ERGO K860 snižuje o 21 % svalovou aktivitu v horním trapézovém svalu, což je klíčový sval ve středu zad, který stabilizuje a usnadňuje pohyb ramene a krku.

Logitech; kvalitní příslušenství; myši; klávesnice
Pište přirozeněji s klávesnicí ERGO K860. Má pokročilé ergonomické provedení, které podporuje uvolněnější držení těla při psaní – snižuje ohýbání zápěstí o 25 % a nabízí až o 54 % větší oporu pro zápěstí.

Klávesnice Logitech Ergo K860 Wireless také vyniká precizností v oblasti rychlosti a přesnosti psaní. Použité klávesy Perfect Stroke s matným povrchem a hmatovými prvky usnadňují orientaci, a neodvádí tak pozornost od práce. Řadu uživatelů potěší, že klávesnici Logitech Ergo K860 Wireless máme k dispozici s CZ/SK popisky. A případně i ve verzi s mezinárodními popisky kláves Logitech ERGO K860 US INTL.

Ještě se zastavme u netradičního řešení pěnové opěrky, jejíž význam je u řady uživatelů podceňován. Klávesnice Logitech Ergo K860 Wireless má rovnou třívrstvou opěrku:

  • Povrchová vrstva – 0,5 mm pletené textilie s robustní vrstvou odolnou vůči nečistotám a snadno čistitelnou.
  • Podpůrná vrstva – 2 mm pěny s vysokou hustotou pro rovnoměrné rozptýlení tlaku.
  • Vrstva pro pohodlí – 4 mm paměťové pěny pro maximální flexibilitu a pohodlí.
Logitech; kvalitní příslušenství; myši; klávesnice
Klávesnice Logitech Ergo K860 Wireless má sklopné nožky v úhlu 0°, -4° a -7°. To vám umožní zvednout dlaně do optimální ergonomické polohy v závislosti na vašich potřebách.

A nesmíme opomenout doprovodnou aplikaci Logitech Options a její rozsáhlou nabídku všemožných přizpůsobení. Můžete si nastavit speciální funkce vybraným klávesám. Na klávesnici najdete klávesy vyhrazené pro pořízení výřezu obrazovky, ztišení mikrofonu nebo aktivaci převodu řeči na text a také standardní tlačítka k ovládání hlasitosti a přehrávání.

Myš Logitech Wireless MX ERGO s integrovaným trackballem a naklápěním

Je jasné, že bez myši by ovládání počítačů bylo velmi problematické. To ví i uživatelé notebooků, kde i sebelepší integrovaný touchpad je brzy nahrazen bezdrátovou myší. Ideálně novinkou Logitech Wireless MX ERGO. Mezi její klíčové konkurenční výhody patří zejména možnost bočního náklonu 0 nebo 20°. Díky tomu můžete klidně i několikrát za hodinu jednoduše změnit polohu zápěstí, čímž snížíte jeho únavu.

Mezi další nepřehlédnutelné prvky výbavy patří také trackball. Jde o vlastně o kuličku, kterou ovládáte pomocí palce. Následný pohyb se pomocí kurzoru přenáší na obrazovku. Samotný pohyb je mnohem jemnější a přesnější, což oceníte v průmyslových grafických programech, jakými jsou CAD nebo DTP. Nebo při pohybu v rozsáhlých tabulkách. V blízkosti trackballu se navíc nachází speciální tlačítko pro přepínání režimu pokročilého snímání a přesnosti. Jeho pomocí můžete změnit rychlost a přesnost kurzoru, a docílit tak optimálního ovládání pouhým stiskem tlačítka. V jednoduchosti je krása, proto Logitech sází na co nejsnadnější, intuitivní ovládání.

Myš Logitech Wireless MX ERGO pohání integrovaná baterie s rychlým nabíjením pomocí USB-C kabelu. Výdrž baterie se při typickém používání pohybuje na úrovni 4 měsíců. Trackball MX Ergo s vaším počítačem můžete propojit přes Bluetooth, nebo bezdrátovou technologii Advanced 2,4 GHz. Ve druhém případě stačí zapojit přiložený přijímač Unifying do USB portu. Podporované jsou pochopitelně operační systémy Windows 10 nebo 11, ale také macOS.

Logitech; kvalitní příslušenství; myši; Logitech Wireless MX Ergo
Jelikož při ovládání trackballu MX ERGO nemusíte pohybovat rukou, je ideální pro stísněné pracovní prostory a vytížené pracovní stoly. Navíc umožňuje plynulé snímání pohybu na libovolném povrchu.

S myší Logitech ERGO M575 budete pracovat vždy komfortně

Pokud chcete mít i po náročném dni ruku jako v bavlnce, tak je myš Logitech ERGO M575 správnou volbou. Její pýchou je totiž velký trackball, díky kterému není za účelem ovládání kurzoru potřeba fyzicky pohybovat myší po podložce. Myš tak najde své uplatnění ve stísněných pracovních prostorech nebo na stolech, kde není zrovna uklizeno.

Logitech; kvalitní příslušenství; myši; Logitech ERGO M575
Díky švýcarské konstrukci a komplexní kontrole výrobního procesu je trackball navržen tak, aby vydržel více než 3 miliony kliknutí.

Tvar myši Logitech ERGO M575 je navržený přesně pro mnohahodinové komfortní používání. Vaše ruka a paže zůstanou uvolněné a nebudou ve zbytečné křeči. Použitý vysoce výkonný optický senzor se vyznačuje vysokou přesností a mimořádně nízkou spotřebou energie. To se pozitivně projevuje na výdrži, která dosahuje až na celé 2 roky při použití jedné AA baterie.

A pokud myslíte ekologicky, tak vás jistě potěší, že myš Logitech ERGO M575 je z části postavená na sekundárním využití plastů. Jde dokonce až o 50 % v případě grafitové varianty a 21 % u šedého provedení. Za tím vším hledejte tisíce a tisíce hodin práce ve švýcarských laboratořích Logi Ergo Lab.

Logitech MX Vertical a Logitech Lift nabízí novou úroveň ergonomie

Pokud chcete dopřát naprostý luxus svému zápěstí, tak v sortimentu značky Logitech se nachází i populární MX Vertical. Myš totiž byla navržena tak, aby snižovala únavu svalů a ruky. Například díky vylepšenému optickému snímači budete při práci používat 4× méně pohybů ruky.

Výrazným poznávacím znamením myši MX Vertical je naklopení celé myši díky vertikálnímu úhlu 57°. Takový tvar snižuje tlak na vaše zápěstí, přičemž váš palec je pohodlně opřen o opěrku. Upozorňujeme však, že myš Logitech MX Vertical je ideální pro velké až střední ruce. Pokud však máte spíše menší ruce (například dámy), tak doporučujeme myš Logitech Lift, která je k dispozici v šedém, bílém i růžovém provedení.

Logitech; kvalitní příslušenství; myši;
Srovnání velikosti myší MX Vertical s Logitech Lift.

Možnosti připojení myši MX Vertical jsou rozmanité. Ideální způsob je bezdrátově přes Bluetooth nebo prostřednictvím dodávaného USB donglu. Poslední variantou je klasické připojení kabelem USB-C na USB-A. Myš je dokonce možné bez námahy přepínat až mezi třemi zařízeními, jako jsou tablety a notebooky, stisknutím tlačítka na spodní straně přístroje. Vítaným bonusem je integrovaná baterie, která zajistí bezproblémový bezdrátový provoz na zhruba 4 měsíce.

Využijte svá zařízení Logitech na maximum

Pracujete neustále na více úlohách najednou? Zvládáte práci na počítači, jste ve spojení s rodinou a přáteli pomocí telefonu a udržujete si přehled o novinkách na svém tabletu? Pak je tento článek určen pro vás! Mnoho myší a klávesnic Logitech můžete připojit k více zařízením najednou a snadněji se pohybovat mezi počítačem, tabletem nebo telefonem stisknutím tlačítka Easy-Switch, a nevypadnout tak z pracovní rutiny.

Logitech; kvalitní příslušenství; myši; klávesnice
Díky softwaru Flow je přenos textu, obrázků a souborů mezi počítači nenáročný – stačí kliknout na kopírovat na jednom a vložit na druhém. Jedná se o nejjednodušší způsob přenosu informací – odpadá tak potřeba používání služeb cloud nebo posílání e-mailů s přílohami sám sobě.

To znamená, že můžete začít psát výkaz na svém počítači a poté napsat zprávu na telefonu nebo tabletu pomocí stejné klávesnice pouhým klepnutím. Pokud jde o myš, můžete zůstat připojeni ke 3 zařízením – ať už je to váš notebook, domácí počítač nebo počítač v kanceláři – a plynule mezi nimi přepínat jedním stisknutím tlačítka.

Docela zajímavou softwarovou novinkou v nabídce Logitech je funkce Flow. Díky ní totiž můžete ovládat více počítačů pomocí myši a klávesnice kompatibilní s funkcí Flow – a pracujte tak na dvou počítačích pouhým přesunutím kurzoru k okraji obrazovky. Můžete přenášet text, obrázky a soubory mezi počítači – a dokonce i mezi operačními systémy Windows a macOS. Stáhněte si bezplatný software Logi Options a začněte příslušenství Logitech využívat na maximum.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Ať už jste zpátky v kanceláři, nebo pracujete z domova, tak doporučujeme vyzkoušet kvalitní příslušenství Logitech ERGO. Jde o pečlivě tvarované klávesnice i myši. Díky tomu budete moci vykonávat svou práci, ať už je to cokoli. Avšak lépe.

4,6 264×
Logitech MX Vertical
Myš - bezdrátová, vertikální, optická, pro praváky, připojení skrze bluetooth, USB, bezdrátový USB přijímač, na Li-Pol baterie, citlivost 4000 DPI, 4 tlačítka, změna DPI pomocí tlačítka, klasické kolečko, maximální dosah 10 m, unifying přijímač součástí balení, rozměry 7,95 × 7,9 × 12 cm (V׊×H), hmotnost 135 g
2 199,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MG125h01
4,7 34×
Logitech Ergo K860 Wireless Split Keyboard - US INTL
Klávesnice kancelářská, membránová, bezdrátová, nízkoprofilové klávesy, americká (mezinárodní) lokalizace kláves, Bezdrátový USB přijímač, ergonomická, na AAA baterie, černá
Zlevněno -17 %
2 299,- 2 799,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MC050c3c
4,4 19×
Logitech Ergo K860 Wireless Split Keyboard - CZ/SK
Klávesnice kancelářská, mechanická, bezdrátová, nízkoprofilové klávesy, česká a slovenská lokalizace kláves, Bezdrátový USB přijímač, ergonomická, na AAA baterie, černá
2 499,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MC050c3c1
4,7 53×
Logitech ERGO M575, graphite
Trackball - bezdrátový, ergonomický, s optickým senzorem, 400 - 2000 DPI, dosah až 10 m, bez podsvícení, 5 tlačítek, pro praváky, připojení bezdrátovým USB přijímačem Unifying nebo technologií Bluetooth Low Energy, napájení 1× AA baterie s životností až 24 měsíců (součástí balení)
Zlevněno -13 %
999,- 1 149,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MG125f05
4,7 18×
Logitech ERGO M575, white
Trackball - bezdrátový, ergonomický, s optickým senzorem, 400 - 2000 DPI, dosah až 10 m, bez podsvícení, 5 tlačítek, pro praváky, připojení bezdrátovým USB přijímačem Unifying nebo technologií Bluetooth Low Energy, 1× AA baterie s životností až 24 měsíců (součástí balení)
1 089,-
Skladem 3 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MG125f04
4,6 76×
Logitech Wireless MX Ergo
Trackball - bezdrátový, ergonomický, s optickým senzorem, 512 - 2048 DPI, dosah až 10 m, bez podsvícení, 8 tlačítek, volitelný sklon 0 - 20°, pogumovaný povrch, pro praváky, možnost spárování až se 2 zařízeními současně, připojení bezdrátovým USB přijímačem Unifying nebo technologií Bluetooth Low Energy, integrovaná dobíjecí baterie 500 mAh, až 4 měsíce provozu na 1 nabití, v balení nabíjecí kabel
Zlevněno -25 %
1 899,- 2 539,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: MG200k01
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací