Během svátku 28.9. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Nakupování budoucnosti Zelená, to je naše!
Zobrazit katalog

Purina One

Purina One: Kombinované krmení

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Díky tisíciletému vývoji a různým výzvám v přírodě se tělo, metabolismus a stravovací návyky koček staly velmi specifickými – jejich potřeby jsou dokonce mnohem specifičtější než potřeby psů. Přestože některé domácí kočky příležitostně loví - konzumují myši, ptáky nebo hmyz, většina jejich příjmu krmiva závisí na člověku. Abychom kočce vybrali správné krmivo, to závisí nejen na tom, jaké textury a chutě vaše kočka preferuje, ale také na faktu, zda-li jí krmivo dodává správnou hydrataci. Studie ukázaly, že kombinované krmení, které doporučuje podávání nutričně vyvážených granulí a zároveň kapsiček každý den, je optimální kombinací pro uspokojení zdravotních potřeb vaší kočky, protože se nejvíce přibližuje stravě v přirozeném prostředí ve volné přírodě.

  1. Kočky milují zvuk křupnutí
  2. Kočky získávají hydrataci z kořisti
  3. Nejdůležitější složkou potravy koček je maso
  4. Kočky mají rády krmivo podávané při pokojové teplotě
  5. Kočky upřednostňují podávání krmiva v jim přirozeném čase
  6. Najděte si kombinaci, které můžete věřit
  7. Začněte s kombinovaným krmením

Kočky milují zvuk křupnutí

Je známo, že ve volné přírodě čistí zuby kočkám lepkavá chrupavka kořisti, nikoliv kosti kořisti. Křupnutí je pro kočky ale přirozeně uspokojující. V přírodě tuto potřebu naplňují tím, že loví hmyz bohatý na bílkoviny. Pokud jste někdy viděli, že vaše kočka chytá hmyz, nyní znáte důvod proč. Avšak krmivo založené výhradně na granulích může pro vaši kočku znamenat větší riziko dehydratace.

Kočky získávají hydrataci z kořisti

Kočky milují texturu granulí, ale potřebují také kapsičky. Proč? Hlavním zdrojem hydratace koček, které žily v suchém podnebí, jako jsou africké pláně, byla krev a voda získaná z kořisti, kterou si ulovily - myši a ptáci. Při kombinovaném krmení můžete udržovat tuto vyváženou hydrataci podáváním krmiva bohatého na vlhkost, jako jsou kapsičky.

Kočky přirozeně vyhledávají vodu. Ujistěte se, že vaše kočka má vždy misku plnou čisté a čerstvé vody na dostupném místě. Pokud vaše kočka málo pije, můžete vodu nalít do více misek a rozmístit je na různá místa po bytě. 

Nejdůležitější složkou potravy koček je maso

Na rozdíl od psů, kteří jsou přirozenými všežravci, kočky patří ke skupině druhů zvaných „obligátní masožravci“. To znamená, že krmivo obsahující maso jim dodává tu správnou dávku vitality. Maso je důležitým zdrojem bílkovin, tuků, aminokyselin, vitamínů a minerálů. Granule i kapsičky Purina ONE poskytují vyvážený poměr všech těchto složek. Jsou také podrobeny studiím, které se zabývají hodnocením chutnosti v centru péče o domácí mazlíčky společnosti Purina.

Kočky mají rády krmivo podávané při pokojové teplotě

To znamená, že kapsičky v jejich každodenní stravě by měly být podávány při pokojové teplotě. Pokud je skladujete v lednici, před podáním je nechte odstát při pokojové teplotě.

Kočky upřednostňují podávání krmiva v jim přirozeném čase

Nejlepších výsledků v rámci kombinovaného krmení dosáhnete, když budete krmit svou kočku v době, kdy je to pro ni nejvíce přirozené. Kočky jsou nejvíce aktivní za soumraku a před východem slunce. Pokud nemůžete podat své kočce kapsičku brzy ráno před východem slunce, nechte jí přes noc dostupnou misku s granulemi, aby se vaše kočka mohla najíst podle potřeby. Kočky upřednostňují podávání kapsiček před soumrakem více než ráno. Během konzumace si krmivo více užijí a pravděpodobně sní celou porci, aniž by krmivo zbylo. 

Najděte si kombinaci, které můžete věřit

Ne všechna doporučení pro přechod na kombinované krmení platí pro všechny kočky. Každá kočka je jiná. Najděte správný poměr množství granulí a kapsiček podle úrovně zdraví a aktivity vaší kočky. Tipy, jak kombinovat granule s kapsičkami najdete zpravidla na obalech produktů.

Začněte s kombinovaným krmením

Představení nového krmení

Nepospíchejte

Doporučujeme počkat 7-10 dní na hladké zavedení nového krmiva do jídelníčku vaší kočky, proto je během přechodu klíčová trpělivost.

Začněte zvolna

Zkuste podávat malé množství obsahu kapsičky jako odměnu po hraní. To pomůže vytvořit pozitivní asociace s novým krmivem a vaše kočka si tak může zvyknout na chuť, texturu a vůni podle jejích vlastních možností.

Buďte důslední a kreativní

Pokud se vaše kočka nezdá být nadšená z jedné příchuťe, nevzdávejte to. Jak majitelé koček vědí, kočky mohou být náladové. Často mají různé preference pro různé příchutě. Proto Purina ONE nabízí četné chutové varianty - od lososa po telecí až kuře, které uspokojí individuální vkus vaší kočky a zároveň podporuje vyváženou výživu.

Mobilní telefony Samsung

Sledujte její rostoucí chuť ke krmivu

Jakmile vaše kočka projeví chuť na kapsičku, postupně zvyšujte množství obsahu kapsičky, nepřekřačujte však doporučené denní krmné dávky.

Upravte mix

Nezapomeňte snížit množství podávaných granulí, kterými vaši kočku krmíte, aby se nepřejídala. Metodickým přístupem můžete předejít narušení dietního cyklu vaší kočky. Sledujte její rostoucí chuť ke krmivu.

Mobilní telefony Samsung

Pozorujte její denní rytmus

Kočky jsou přirozeně nejaktivnější těsně před východem slunce a těsně po setmění. Pokud máte kočku, která následuje tyto přirozené rytmy, zkuste podávat kapsičky brzy ráno a po západu slunce.

Nastavte denní plán

Podávejte vaší koččce odpovídající množství granulí a nechte jí granule dostupné po celý den.

Sledujte její stravování pro dlouhodobé zdraví

Mějte na mysli, že kočky se přizpůsobují krmení v různých časových rozvrzích. Najděte rutinu, která vám a vaší kočce nejvíce vyhovuje a každý den sledujte výkyvy ve stravovacích návycích, které vám poskytnou hlubší přehled o jejím tělesném zdraví.


Purina ONE jsou kapsičky a granule, kterým můžete věřit. Byly vyvinuty odborníky, poskytují veškeré základní živiny, které vaše kočka potřebuje. Purina ONE Granule si pak vaše kočky zamilují pro křupavou texturu, zatímco Purina ONE kapsičky dodávájí hydrataci, nemluvě o skvělé chuti.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi