AP+ slevy v app Pampers
Zobrazit katalog

Realme GT 2 Pro, recenze, uvod

Realme GT 2 Pro (RECENZE): design jako z papíru, výkon z jiného světa

Recenze

Aktualizováno • Autor: Matěj Toul

Telefon Realme GT 2 Pro se sice na trh dostal už letos na jaře, stále však dominuje výkonnostním žebříčkům a díky velmi přívětivé cenovce se těší velké oblibě prvomajitelů i skalních fanoušků značky. Rozhodli jsme se proto, že se na telefon pořádně podíváme a zjistíme, v čem že je tedy tak dobrý a jestli stojí za koupi i teď, pár měsíců po vydání.

Realme GT 2 Pro (RECENZE) – OBSAH

 1. Balení Realme GT 2 Pro je kompletní se 65W nabíjecím adaptérem
 2. Záda telefonu jsou vyrobena ze speciálního biopolymeru
 3. Na displej Realme GT 2 Pro se zkrátka nelze vynadívat
 4. Realme GT 2 Pro je hlavně herní telefon – výkon mu tedy nechybí
 5. Fotomodul Sony je vyladěný, postrádá ale teleobjektiv
 6. Výdrž GT 2 Pro není žádná sláva, ale aspoň jej rychle nabijete
 7. Rozhraní Realme UI zůstává Androidu věrné i přes řadu náhodných aplikací
 8. Jak vypadá rozhraní Realme GT 2 Pro?
 9. Recenze Realme GT 2 Pro – verdikt

Balení Realme GT 2 Pro je kompletní se 65W nabíjecím adaptérem

Realme GT 2 Pro to s výkonem myslí vážně a dává to najevo už u sportovně vyhlížejícího balení. To obsahuje všechno, co byste v dnešní době mohli chtít. 65W nabíjecí adaptér včetně kabelu, manuál, silikonový ochranný kryt a v neposlední řadě samozřejmě samotný telefon. Ten má mimochodem hned z výroby nalepené ochranné sklo. Ještě než přejdu k samotné recenzi, tak zmíním, že testovaný model je Realme GT 2 Pro 12/256 GB Paper White.

Realme GT 2 Pro, recenze, krabička Realme GT 2 Pro, recenze, balení
Balení je vyrobeno ze stejného biopolymeru jako záda telefonu, za účelem větší šetrnosti k životnímu prostředí.

Záda telefonu jsou vyrobena ze speciálního biopolymeru

Design hraje u Realme GT 2 Pro vcelku podstatnou roli. Jak je vidět již na puncu v pravé horní straně zad telefonu, na vzhledu se podílel japonský produktový designér Naoto Fukusawa, který mobilu vdechl elegantní bílé zpracování. Nejzajímavější však není vzhled, ale materiál. Záda telefonu jsou vyrobena z recyklovaného a recyklovatelného biopolymeru, který by měl na dotyk připomínat papír. V praxi bych pocit přirovnal spíše k něčemu jako korek, nicméně telefon se drží velmi příjemně a u mobilů jde jistě o unikát.

Realme GT 2 Pro, recenze, displej
Velký AMOLED panel se rozprostírá po většině přední strany Realme GT 2 Pro vyjma malého průstřelu u levé horní hrany.

Ze stejného materiálu je mimochodem vyrobena i již zmíněná krabička. To možná potěší především zastánce ekologie, jelikož je díky tomu zcela recyklovatelná. Snížení uhlíkové stopy a celkově ochrana přírody jsou pro Realme velkým tématem.

i

OnePlus 10 Pro (RECENZE): Supervýkonná vlajková loď se neobejde bez chyb

Hrany Realme GT 2 Pro už nijak nepřekvapí, ale ani neurazí. Jsou vyrobeny z broušeného kovu, jak už jsme viděli u mnoha jiných telefonů nejen v nejvyšších cenových kategoriích. Přední straně pak dominuje 6,7" displej s minimálními rámečky a průstřelovým notchem v levé horní straně, jak je u Realme mobilů zvykem.

Na displej Realme GT 2 Pro se zkrátka nelze vynadívat

S displejem si v Realme jednoznačně vyhráli. Všechno, co byste mohli od panelu chtít, Realme GT 2 Pro nabídne. Velká úhlopříčka a rozlišení? Mobil nabídne 6,7" panel s nadprůměrným rozlišením 2K (3 216 × 1 440 px). Díky tomu má telefon hustotu obrazu 509 ppi, což je více, než nabídne většina konkurentů. Zvýšená obnovovací frekvence? I tady mobil vyhoví, a to konkrétně přizpůsobivým rozsahem 1–120 Hz. To všechno navíc s technologií AMOLED a podporou HDR10+. Displej zkrátka vypadá a funguje úchvatně za každé situace.

Realme GT 2 Pro, recenze, displej Realme GT 2 Pro, recenze, zadní strana
I přes velký displej telefon skvěle padne do ruky a ovládání není až tak složité.

Panel Realme GT 2 Pro je navíc ohromně jasný. Výrobce uvádí jasnost až 1 400 nitů, za sebe můžu říct jen to, že jsem nikdy neměl problém s viditelností, a to ani za ostrého letního sluníčka. Třešničkou na dortu je pak ochrana. Displej kryje jedno z nejlepších tvrzených skel, Gorilla Glass Victus.

i

Nothing Phone (1) je stylovka, kterou si nespletete

Realme GT 2 Pro je hlavně herní telefon – výkon mu tedy nechybí

Jestli je něco, co Realme GT 2 Pro opravdu nechybí, je to výkon. Telefon pohání čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v kombinaci s 12 GB RAM, což bohatě stačí takřka na cokoliv. Zcela bezproblémový a plynulý běh můžu zaručit například u her Apex Legends Mobile nebo League of Legends: Wild Rift. Hraní i běžné každodenní využívání je navíc s již zmíněným 120Hz panelem jedna radost.

Realme GT 2 Pro, recenze, design
Na dotyk by záda měla připomínat papír. Telefon Realme GT 2 Pro se každopádně skvěle drží a na polymeru neulpívají otisky.

Pro hráče je samozřejmě kromě plynulého a kvalitního obrazu důležitá také rychlá odezva. Na to v Realme mysleli, a proto panel disponuje snímkovací frekvencí 1 000 Hz. Jedinou nevýhodou tak je, že už se při hraní opravdu nebudete moci vymlouvat na telefon. Závěrem jen dodám, že se telefon zejména při delší zátěži poměrně dost zahřívá. Na výkon to nijak nemá vliv a telefon by to teoreticky měl ustát. Držet v rukou rozpálený telefon vás ale po čase přestane bavit.

i

Mobil v základu využívá také 3GB virtuální RAM. Ve zkratce se kousek interní paměti přetvoří na trochu pomalejší paměť RAM, která však dobře poslouží pro multitasking a ty nejnáročnější hry. Realme GT 2 Pro umožňuje hodnotu virtuální RAM navýšit až na 7 GB.

Fotomodul Sony je vyladěný, postrádá ale teleobjektiv

Ačkoliv se Realme GT 2 Pro na fotografii přímo nezaměřuje, trojitý fotomodul přichází s kombinací kvality a jisté excentricity. Hlavní fotoaparát se chlubí snímačem Sony IMX 766 s optickou stabilizací, 50Mpx rozlišením a objektivem o světelnosti f/1,8. Jedná se o spolehlivou a ověřenou kombinaci, která je schopná zachytit působivé snímky ve dne i v noci. 

Druhý je širokoúhlý objektiv s nadprůměrným 150° úhlem záběru. Odtud je už jen pár kroků k fish-eye objektivu a o využitelnosti by se dalo spekulovat. V praxi však můžete ve 150° režimu vyfotit vlastně i docela unikátní a zajímavé snímky.

Realme GT 2 Pro, recenze, fotomodul
Vedle fotomodulu se třemi čočkami a dvěma blesky najdete také punc Realme s podpisem „Designed by Naoto Fukasawa“.

A ten třetí? Kdybych se vás zeptal, o jaký objektiv by mohlo jít, asi by vás to nenapadlo. Realme GT 2 Pro má totiž zabudovanou speciální mikroskopovou čočku. Není sice prvním svého druhu (mikroskopovou čočku předvedla již minulý rok mateřská společnost Realme u Oppo Find X3 Pro), je však prvním takovým smartphonem, který se dostal do Česka a posléze k nám na recenzi. Díky 20- a 40násobnému zoomu by se mohlo zdát, že jde o nějaký speciální teleobjektiv – to však není pravda. S mobilem musíte být 1–3 mm od foceného předmětu a světe div se, vážně můžete do jisté míry mikroskopovat.

Realme GT 2 Pro, recenze, fotografie Realme GT 2 Pro, recenze, fotografie Realme GT 2 Pro, recenze, fotografie
Fotovýbava Realme GT 2 Pro vůbec není špatná. Všestranný snímač Sony dokáže zázraky.

Pojďme se na to podívat realisticky – mikroskop v telefonu asi většina lidí nepotřebuje. Ale už jen to, že je něco takového s dnešními technologiemi možné, je přinejmenším fascinující, a když nic víc, budete se mít čím chlubit, když bude zrovna konverzace stát. Z praktického hlediska bych sice nakonec uvítal běžný teleobjektiv, který Realme GT 2 Pro za mě dost chybí, telefon však dostává jedničku za technologickou inovaci a odvahu experimentovat.

Realme GT 2 Pro, recenze, mikroskop 20× zoom Realme GT 2 Pro, recenze, mikroskop 40× zoom
Funkce mikroskopu asi není něco, co každý využije, Realme GT 2 Pro ji však nabídne. Vlevo 20× zoom, vpravo 40× zoom.

i

Tyto a další fotky v plné kvalitě najdete ve složce na Google Disku.

Výdrž GT 2 Pro není žádná sláva, ale aspoň jej rychle nabijete

Když poprvé uvidíte kapacitu baterie Realme GT 2 Pro, asi vás přímo nenapadne, že výdrž by mohla být problém. Koneckonců, 5 000mAh akumulátor většinou postačí alespoň na necelé dva dny. To však bohužel není případ Realme GT 2 Pro. Ať už jde o systémovou chybku, nebo zkrátka příliš náročný hardware, něco způsobuje, že se telefon opravdu rychle vybíjí, a tak počítejte s každodenním dobíjením a powerbankou na delší výlety. Nabíjení na druhou stranu díky 65W adaptéru netrvá dlouho. Výrobce uvádí plné nabití za 33 minut, v praxi to bylo něco málo přes 40, což je ale stále více než uspokojivá rychlost.

i

Realme GT 2 Pro bohužel nenabídne bezdrátové nabíjení, které by se v dnešní době v této cenové sféře dalo očekávat.

Rozhraní Realme UI zůstává Androidu věrné i přes řadu náhodných aplikací

Jste-li fanoušky čistého Androidu, tak ačkoliv jej Realme GT 2 Pro nemá, stejně by vás rozhraní mohlo zaujmout. Realme UI 3.0 toho totiž příliš nemění. Zachovává typicky androidový app tray, tedy všechny aplikace na jednom místě, oproti několika stránkám na hlavní ploše (ačkoliv i to je možnost, kterou se můžete vydat). Androidu zůstává věrná i notifikační lišta. Na rozdíl od OnePlus a Xiaomi tak Realme neimplementovalo „Centrum ovládání“ podobné rozhraní iOS. Vlastní aplikace Realme UI nemá, nýbrž spoléhá na ty nativní, což není nic špatného.

Recenze Realme GT 2 Pro, Realme UI 3.0
Realme UI 3.0 je rozhraní, které se od některých ostatních čínských nástaveb dost liší. Mnohem více se totiž drží čistého Androidu.

Co Realme UI 3.0 naopak chybí, je podpora vlajkové funkce Androidu 12, přizpůsobivého rozhraní a widgetů Material You. Ačkoliv by ale možnost toto rozhraní využívat byla příjemná, její absence není tak zásadní. Mnohem palčivějším problémem této androidové nástavby jsou předinstalované aplikace. Ať chcete nebo ne, mobil má už z výroby nainstalovaný například TikTok, Amazon, Booking.com nebo battle royale hru PUBG Mobile.

Jak vypadá rozhraní Realme GT 2 Pro?

Recenze Realme GT 2 Pro, lockscreen Recenze Realme GT 2 Pro, homescreen
Realme UI 3.0 je již na první pohled poměrně elegantní rozhraní.
Recenze Realme GT 2 Pro, aplikace fotoaparátu Recenze Realme GT 2 Pro, režimy fotoaparátu Recenze Realme GT 2 Pro, mikroskop
Aplikace fotoaparátu nabízí řadu různých režimů.
Recenze Realme GT 2 Pro, nastavení Recenze Realme GT 2 Pro, informace
Nastavení telefonu je přehledné a všechno se dá rychle najít.
Recenze Realme GT 2 Pro, app tray Recenze Realme GT 2 Pro, aplikace Recenze Realme GT 2 Pro, galerie
Rozhraní je celkově velmi minimalistické a podobné čistému Androidu. Dokonce využívá téměř výhradně aplikace Google.

Realme GT 2 Pro si bude konkurenci hledat těžko

Když to vezmete kolem a kolem, s cenovkou, jakou má Realme GT 2 Pro, se mírné nedostatky telefonu celkem ochotně smyjí. Pokud byste vyžadovali stejný čipset, jako alternativa se nabízí Xiaomi 12, a dokonce za skoro stejnou cenu. Má však „jen“ 8 GB RAM a podstatně menší displej, což ale na druhou stranu může být parametr kladný.

i

Asus ROG Phone 6 a 6 Pro (PREVIEW): nový level herních telefonů

Chcete-li o něco všestrannější fotoaparát se stejnými parametry, budete se muset podívat o kategorii výše, až na vlajkový OnePlus 10 Pro. Mobil kromě fotomodulu potěší také zajímavým, masivním designem z kovu a skla, podstatně lepší výdrží a rychlejším nabíjením. Je to ale právě cenovka, která může tento výběr pro mnohé velmi snadno rozhodnout.

Pokud pro vás není podstatný surový výkon, ale spíše elegantní fungování systému jako celku, vyzkoušejte i Google Pixel 6. Ten je sice co do výkonu se svým interním čipsetem Tensor mnohem konzervativnější, sází však na optimalizaci, kterou si Google může na své vlastní platformě dovolit. Navíc, fotoaparátu Pixelu se dlouhodobě vyrovná jen máloco.

Realme GT 2 Pro – verdikt

Recenze Realme GT 2 Pro, verdikt

Realme GT 2 Pro

Mobily

Realme GT 2 Pro se zdá konečně být tím zabijákem vlajkových lodí, na kterého jsme čekali už od dob prvních Xiaomi. Špičkový výkon, nádherný design, technologické inovace a hlavně cena jsou všechno karty, které Realme hrají jasně ve prospěch. Hledáte-li dokonalý mobil, GT 2 Pro to sice nebude, v jeho kategorii jde však o špičku.

Klady

 • Aktuálně jeden z nejvýkonnějších telefonů
 • Design s využitím recyklovaného biopolymeru se povedl
 • Balení obsahuje všechno potřebné
 • Jasný a neskutečně ostrý AMOLED displej
 • Čisté a přehledné rozhraní Realme UI
 • Velmi schopný hlavní fotoaparát
 • Dodatečné čočky jsou inovativní, ale...

Zápory

 • ... v praxi teleobjektiv vážně chybí
 • Výdrž baterie není nic moc
 • Poměrně dost předinstalovaných aplikací
 • Problémy se zahříváním při delší zátěži
i Mohlo by vás zajímat

Realme GT 2 Pro je celkově skvělý mobil, který se sice bez menších nedostatků neobejde, se svou cenovkou však do kapsy strčí nejednu vlajkovou loď. Skalní fanoušci předních top modelů svůj názor sice asi nezmění, pokud jste ale fanoušky Realme, nebo upgradujete z nižší třídy, GT 2 Pro mohu jen doporučit.

iPhone 13 Pro Max 128GB grafitově šedá - Mobilní telefon Doručení na
prodejnu zdarma
4,8 137×
iPhone 13 Pro Max 128GB grafitově šedá
Mobilní telefon - 6,7" OLED 2778 × 1284 (120Hz), operační paměť 6 GB, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,5) hlavní + 12Mpx širokoúhlý + 12Mpx teleobjektiv, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 4352 mAh, EU distribuce, model 2021, iOS
32 190,-
Skladem poslední kus
Objednací kód: RI039b3
4,8 761×
iPhone 13 128GB bílá - s výkupním bonusem 1 350 Kč
Mobilní telefon - 6,1" Super Retina XDR OLED 2532 × 1170, operační paměť 4 GB, vnitřní paměť 128 GB, single SIM + eSIM, procesor Apple A15 Bionic, fotoaparát: 12Mpx (f/1,6) hlavní + 12Mpx širokoúhlý, přední kamera 12Mpx, GPS, NFC, LTE, 5G, Lightning port, voděodolný dle IP68, rychlé nabíjení 20W, bezdrátové nabíjení 15W, baterie 3240 mAh, model 2021, iOS
15 490,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: RI036b1
4,6 31×
OnePlus 10 Pro DualSIM 12GB/256GB černá
Mobilní telefon - 6,7" AMOLED 3216 × 1440 (120Hz), operační paměť 12 GB, vnitřní paměť 256 GB, dual SIM, procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, fotoaparát: 48Mpx hlavní + 50Mpx širokoúhlý + 8Mpx teleobjektiv, přední kamera 32Mpx, čtečka otisků prstů, GPS, NFC, LTE, 5G, USB-C, voděodolný dle IP54, rychlé nabíjení 80W, baterie 5000 mAh, model 2022, Android
15 990,-
Skladem 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ONE0083c1
Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací