Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Philips - Pro bezpečnější jízdu

Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Kdo touží po nadýchaných loknách ve vlasech, jistě již zaregistroval automatické kulmy, které slibují dokonalé vlny jako od profesionála. Jaké to je používat automatickou, respektive samonavíjecí kulmu? Pro jaké vlasy se hodí a jakých výsledků s ní lze dosáhnout? V mé recenzi se s vámi podělím o zkušenosti s automatickou kulmou Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls.

Automatická kulma Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls

Obsah recenze automatické kulmy Rowenta Premium Care So Curls

 1. Design a funkce automatické kulmy Rowenta Premium Care So Curls
 2. Srovnání automatické kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls s konkurencí
 3. Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls
 4. Zkušenost s automatickou kulmou Rowenta v praxi
 5. Celkové hodnocení automatické kulmy Rowenta Premium Care So Curls

Design a funkce automatické kulmy Rowenta Premium Care So Curls

Nejprve se v mé recenzi podíváme na to, jak automatická kulma Rowenta vlastně vypadá a jaké funkce nabízí. Jedná se o trochu těžší, avšak vcelku jednoduchý a hezký stylingový nástroj v bílé barvě s růžovo-zlatými prvky, který pohodlně padne do ruky. Konstrukce kulmy působí kvalitně a promyšleně, líbil se mi i její klasický design v jemných barvách. Na konci automatické kulmy Rowenta je hlavice, ve které se budou odehrávat veškerá kouzla. Napájecí kabel má dostatečnou délku, která umožňuje se bez omezení pohybovat před zrcadlem. Na konci kabelu je nalepen krátký návod k použití kulmy.

Automatická kulma Rowenta je vybavena celou řadou užitečných funkcí, které pečují jak o zdraví vlasů, tak o bezpečí nás, uživatelů. Mezi takové funkce patří generátor iontů, který zbavuje vlasy přebytečné statické elektřiny. Vyhřívací těleso je potaženo speciální keramickou vrstvou s keratinem a arganovým olejem pro hydrataci a lesk vlasů.

i Automatická kulma Rowenta Premium Care So Curls je vybavena funkcí automatického vypnutí pro zajištění vysoké bezpečnosti. Pokud necháme automatickou kulmu Rowenta jen tak 20 minut ležet, sníží nastavenou teplotu a automaticky se přepne do režimu spánku. Po hodině nečinnosti se kulma zcela vypne.

Jak funguje automatická kulma Rowenta Premium Care So Curls?

Automatická kulma Rowenta Premium Care So Curls funguje na principu rychlého automatického natáčení pramenů vlasů na vyhřívané těleso, které je schované uvnitř hlavice. Kulma se tak vůbec nedotýká vaší kůže, díky čemuž se nikdy nespálíte o horký povrch tělesa. Kulma Rowenta disponuje 4 časovými režimy pro nahřívání vlasů (6, 8, 10 nebo 12 sekund) a třemi teplotními režimy 170, 200 a 230 °C. Je tedy vhodná pro prakticky pro všechny typy vlasů, od sušších a tenkých po normální až husté.

Srovnání automatické kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls s konkurencí

I když všechny automatické kulmy pracují na podobném principu, jejich parametry a funkce se liší. V přehledné tabulce proto přinášíme srovnání automatické kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls s obdobnými produkty.

Parametry/model Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls BABYLISS C903PE Babyliss C1300E Philips Style Care BHB876/00
Nastavitelná teplota 170 - 200 - 230°C 185 - 205°C 190 - 210°C 170 - 190 - 210°C
Ochranná teplota 170°C
Nastavení časovače 6 - 8 - 10 - 12 s 8 - 10 - 12 s 8 - 10 - 12 s
Povrch nahřívacího válce keramika napuštěná kašmírovým keratinem a arganovým olejem keramika keramika keramický povrch s keratinem
Změna směru natáčení automaticky neuvedeno neuvedeno manuálně
Ionizátor
Ergonomický vertikální tvar
Naváděcí drážka pro umístění pramene
Pouzdro

Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

Jako majitelka zdravých rovných vlasů s délkou mírně pod ramena jsem se s radostí zhostila příležitosti otestovat zázračnou automatickou kulmu Rowenta, která by mi vlasy měla natočit sama. Vykouzlit si nadýchaný a přirozeně vypadající účes pro jakoukoliv příležitost je pro každou holku s rovnými vlasy krásná představa. Jak se tato samonavíjecí kulma používá v praxi? Jak se s ní pracuje a jaké s ní lze docílit výsledky? Pojďme se na to podívat krok za krokem.

Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls
S automatickou kulmou Rowenta můžete docílit vzdušné a přirozeně vypadající vlny. Jak na to?

Použití automatické kulmy Rowenta krok za krokem

Při prvním použití automatické kulmy jsem byla trochu neobratná. Člověk musí přijít na to, pod jakým úhlem je třeba vkládat vlasy do kulmy, jak velký pramínek vlasů zvolit, co kde přidržet a co jak nastavit, aby výsledek stál skutečně za to.

Správný postup při používání kulmy Rowenta by měl probíhat podle několika kroků. Pokusím se co nejpřesněji popsat postup jak vytvořit lokny s touto automatickou kulmou a detailně to ukázat na svých fotkách. Dodržení tohoto postupu je totiž velmi důležité pro vytvoření dokonalých a krásných vln.

 1. Natáhneme menší pramen vlasů (široký cca 1-1,5 cm). Automatickou kulmu přiložíme co nejblíže k hlavě.

 2. Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 3. Natažený pramínek vlasů vložíme vodorovně do hlavice tak, aby byl do ní ponořen celý kromě konečků. Konec pramene by měl ležet v naváděcí drážce. Podotýkám, pramínek nesmí být vidět po celé délce, pouze jeho koneček, jinak kulma nebude fungovat, jak má.

 4. Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 5. Stiskneme tlačítko natáčení, čímž spustíme proces automatického natáčení vlasů na topné těleso. Kulma si „zabere” pramínek a natočí ho na vyhřívané těleso. Přístroj spustí zvukovou signalizaci, kterou odpočítává nastavenou dobu natáčení: 6 sekund pro plážové vlny až 12 sekund pro prstýnkové lokny.

 6. Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 7. Tlačítko přidržujeme stisknuté po celou dobu trvání zvukových signálů. Těch může být 3 až 5 podle nastaveného času. Po jeho uplynutí kulma vydá 4 zvukové signály rychle za sebou, které nás informují, že můžeme pramen vlasů uvolnit z kulmy. Pokud tlačítko pustíme před tímto signálem, vlasy se nestihnou natočit.

 8. Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

 9. Voilà – a máme ideální vlnky! Vlasy jsou natočené rovnoměrně a lokny vypadají přirozeně, včetně krásně zatočených konečků vlasů.

 10. Jak natočit vlasy s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls

Zkušenost s automatickou kulmou Rowenta v praxi

Výsledkem mého testování automatické kulmy Rowenta Premium Care So Curls byly jemné a vzdušné kudrlinky. Při prvním použití kulmy mi ale chyběl cvik. Proto mi ze začátku s umístěním pramínků do kulmy pomáhala kamarádka. Kompletní vytvoření prvního účesu nám trvalo necelou hodinu. Nutno ovšem dodat, že s trochou praxe, kdy člověk dostane do ruky ten správný grif, lze čas pro vytvoření nádherného účesu výrazně zkrátit.

Při vytváření recenze jsem otestovala veškeré časové režimy (6, 8, 10 a 12 vteřin), které automatická kulma Rowenta nabízí. Viditelné rozdíly ve velikosti kudrn byly poznat pouze mezi 6 a 12 sekundami, vzhled vlasů po ostatních režimech byl téměř stejný. Úroveň teploty jsem nechala na minimálních 170 °C, která mým normálním vlasům vyhovovala ideálně, navíc vlasy nepoškozuje ani při dlouhodobém používání. Vyšší teplotní nastavení by ale mohlo dopomoci intenzivnějšímu natočení vlasů.

U automatické kulmy pro vytvoření líbivých vln musíte počítat s tím, že při prvních několika pokusech můžete strávit úpravou vlasů klidně i třičtvrtě hodiny. Je pravda, že práce s automatickou kulmou Rowenta chce cvik a poté, co se z této činnosti stane rutinní záležitost, vám natočení vlasů nezabere víc než 10 minut.

Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls, recenze Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls, recenze
Vzdušné a přirozeně vypadající lokny s automatickou kulmou Rowenta Premium Care So Curls.

Pro jaké vlasy je automatická kulma Rowenta vhodná?

Po otestování automatické kulmy Rowenta bych ji doporučila na rovné vlasy střední délky. Kudrnaté ani příliš dlouhé vlasy kulma nemusí správně natočit. Jednotlivé prameny vlasů se totiž při natáčení budou nacházet příliš daleko od vyhřívaného tělesa, nenatočí se tak po celé své délce, ale pouze u konečků. Složitější by byla i samotná manipulace s kulmou.

i Mohlo by vás zajímat

Celkové hodnocení automatické kulmy Rowenta CF3730F0 Premium Care So Curls

I přes počáteční skepsi jsem byla s automatickou kulmou Rowenta spokojená. Výsledný účes vypadal krásně a jednoduše. Vlny vydržely celé odpoledne, dokonce i večer ve fitku. Pro rychlou úpravu vlasů je ovšem třeba získat jistý grif. Přidržování tlačítka při natáčení pramenů na temeni hlavy je manuálně trochu náročnější. Totéž platí i pro úpravu pramenů z levé/pravé strany pro praváky/leváky.

Rowenta Premium Care So Curls

Rowenta Premium Care So Curls

Automatické kulmy na vlasy

S automatickou kulmou Rowenta vytvoříte přirozeně vypadající lokny včetně krásně zatočených konečků vlasů. Skvělých výsledků lze dosáhnout již při 170 °C. Keramický povrch s keratinem a arganovým olejem vlasy vyživuje a chrání před poškozením. Vlasy tak zůstávají hebké i po natočení. Pochválit musím i ionizátor, díky kterému se vlasy nepřesuší a tedy účes déle vydrží a je krásně lesklý.

Klady

 • Široké rozpětí teplotního režimu
 • Nastavení času nahřívaní vlasů pro různé velikosti vln
 • Generátor iontů pro zbavení vlasů statické elektřiny, posílení lesku a prodloužení trvanlivosti účesu
 • Keramický povrch s keratinem a arganovým olejem
 • Po nácviku rychlé a bezpečné natočení vlasů

Zápory

 • Při nesprávném vložení pramene vlasů automatická kulma nefunguje
 • Náročnější manipulace při úpravě pramenů na temeni hlavy
Rowenta CF3460F0 Precious Curls
Kulma na vlasy klešťová, průměr 25 mm, keramický povrch s keratinem a arganovým olejem, max. teplota 200 °C, automatické vypnutí a studený hrot, počet teplot 8, LCD displej, doba nahřátí 45 s, délka přívodního kabelu 1,8 m, barva bílá a růžová

967 Kč se slevovým kódem  21ONADNES20
1 209,- bez DPH 999,-
Koupit
Ona dnes
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ROWKU007
Rowenta CF4710F0 Multistyler Waves Addict
Kulma na vlasy trojkulma, materiál keramika, max. teplota 210 °C, počet teplot 6, automatické vypnutí a studený hrot, 4 nastavení velikosti vln, doba nahřátí 60 s, LED displej, délka přívodního kabelu 1,8 m, barva černá a měděná

1 279 Kč se slevovým kódem  21ONADNES20
1 599,- bez DPH 1 321,-
Koupit
Ona dnes
Můžete mít ihned na 14 prodejnách
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ROWKV925
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi