Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Nejvýhodnější doručení domů Partnerská odběrná místa Česká pošta
dnes nebo zítra dnes nebo zítra 1-2 dny 1-2 dny 1-2 dny 1-2 dny
Black Friday je zpět a s ním až 80% slevy! Nepropásněte ideální čas na nákup, nyní navíc s dopravou zdarma!

Ripple (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Zobrazit katalog
Ripple (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT)

Článek

Aktualizováno

Společnost Ripple dala v roce 2012 vzniknout stejnojmennému platebnímu systému a digitální měně (XRP). Ani ne po pěti letech začínají tento platební systém implementovat největší světové banky a digitální měna ripple dosahuje tržní hodnoty v řádech miliard dolarů. V čem je ripple tolik výjimečný a proč bychom o něm správně neměli hovořit jako o další kryptoměně? V našem článku se dozvíte vše, co chcete o ripplu vědět.

iRipple spouští nový projekt. Xpring má podpořit podnikatele i stratupy. – 21.05.2018Společnost Ripple nedávno oznámila spuštění nového projektu Xpring, jenž se bude zaměřovat na všechny platformy užívající XPR tokeny a peněženky. Účastníkům zapojeným do Xpring budou poskytnuty finanční dotace a granty, které jim pomohou zajistit větší stabilitu a operační prostor. Nutno však podotknout, že ve většině případu si sice financované společnosti zachovají svou plnou nezávislost, ale v ojedinělých situacích plánuje Ripple za poskytnuté dotace obsadit přední místa ve vedení, či dokonce plně převzít vlastnictví společnosti. Ripple se tímto krokem snaží dát světu najevo svou silnou pozici na trhu, a především pak také podpořit řadu nadějných startupů, které zajistí ještě rapidnější rozšiřování celé platformy.Další ripple aktuality naleznete v kapitole Ripple aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny?

Ripple (XRP) – OBSAH

 1. Co je Ripple?
 2. XRP není kryptoměna!
 3. Ripple vs bitcoin a jiné kryptoměny
 4. Ripple aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny?
 5. Nákup ripple mincí (XRP) – jak koupit ripple?
 6. Ripple a budoucnost
 7. Jak vybrat ripple peněženku?
 8. XRP a CZK – jaký je kurz a cena ripple?
i Nemělo by vám uniknout
 1. XRP není kryptoměna! Proč? Přečtěte si komentář Michala Mikleho.
 2. Ripple není důvod odepisovat říká Martin Lindák
 3. Jak vidí budoucnost Ripple Matěj Galvánek?

Co je Ripple?

Ripple je označení pro digitální měnu (XRP) a celosvětovou platební síť, ve které se tato měna používá. Síť Ripple vznikla v roce 2012 s cílem osvobodit internetové platby od poplatků za směnu, zpracování transakce, ale také od výrazných časových prodlev mezi odesláním a přijetím platby. Digitální měna ripple funguje v platebním systému jako „přestupní měna“ k jiným měnám, to znamená, že nedělá rozdíly mezi tradičními měnami (USD, GBP, CZK, EUR) či kryptoměnami, a tím výrazně usnadňuje výměnu jakékoliv měny za jinou.

ripple; co je ripple?; technologie

iXRP není kryptoměna!
Náš článek o XRP má za účel vás pouze informovat o tom, co je tento token zač a jak funguje. Stručně řečeno se jedná o privátní produkt společnosti Ripple Labs. XRP jako takové nemá s kryptoměnami ani decentralizovanými systémy nic společného. XRP je pouze nástroj na srovnávání transakcí v privátní síti firem a institucí, které tento produkt využívají. Je pozoruhodné, že je XRP vůbec obchodovaný na trhu a v poslední době je některými lidmi prezentován jako úžasná investice a uchovatel hodnoty po vzoru Bitcoinu či Litecoinu.
Uvědomte si, že zatímco Bitcoin a Litecoin stojí na decentralizovaném systému, který vzniká formou Proof of Work (vynaložené náklady v podobě spotřebované elektřiny, zakoupeného hardware a investované lidské práce), XRP byl od počátku vytvořen z čirého vzduchu a lidé mu z nevědomosti a nějakého mylného přesvědčení dodali nereálnou a velmi nebezpečnou hodnotu. 100 % XRP je takzvaně premined, což samo o sobě jde proti podstatě decentralizovaných kryptoměn, tj. pozvolné těžby všemi, kdo jsou ochotni vykonávat Proof of Work.
Tím, že je XRP premined, mají majitelé a tvůrci tohoto tokenu možnost ponechat si jejich libovolné množství – konkrétně se jedná zhruba o 60 % celkové nabídky, kterou kontroluje několik málo jedinců a které mohou uvést na trh, bude-li to likvidita trhu a jejich aktuální uvolněné množství dovolovat. Více než 60 miliard XRP (z celkových 100 miliard) je drženo majiteli Ripple Labs.
Na druhou stranu je nutné uvést, že zmíněné množství je zamčené pod časovým zámkem pomocí tzv. smartcontractu formou Escrow, kdy nejsou XRP mince okamžitě dostupné, ale jsou majitelům postupně uvolňovány v jasně stanoveném množství v daném časovém úseku. Tato ochrana zajišťuje mj. to, že trh nebude v jeden moment zaplaven ohromným množstvím XRP, které by se dalo využít pro manipulaci trhu.
Vysoká poptávka po XRP navyšující jejich cenu zároveň enormně navyšuje bohatství a moc hrstce jedinců stojících za projektem Ripple. Ke 4. 1. 2018 ti, kteří se s pomocí XRP chtěli svézt na vlně kryptománie, udělali z majitele firmy Ripple Labs jednoho z nejbohatších lidí planety, a to doslova během pár týdnů, aniž by byl jeho produkt reálně využíván. Pamatujte, že pády z velkých výšek bolí nejvíce a kdo nahání rozjeté vlaky, skončí většinou pod nimi.
A pro ty z vás, kteří znáte seriál Mr. Robot, mám menší wtfmoment. Kdo ví, co tím chtěl Sam Esmail, tvůrce seriálu říct?


Michal Mikle

Michal Mikle

Jsem overclocker, těžař, nadšenec do blockchainu, kryptoměn a decentralizace. U počítačového hardwaru mne nevyužitý výkon nenechává chladným a pro své záliby leckdy sáhnu i po tekutém dusíku či po jiných extrémních metodách chlazení. Založil jsem službu pro optimalizaci Intel procesorů delid.cz, přednáším o miningu a aktivně se snažím účastnit veškerých inovací v digitálním světě.

Ripple vs bitcoin a jiné kryptoměny

Podobně jako je tomu u bitcoinu, etherea, litecoinu, vertcoinu a jiných kryptoměn, i ripple (XRP) je založen na decentralizované databázi (blockchainu), schopné uchovávat stále zvyšující se počet záznamů. Hlavní rozdíl je ale v tom, že výše zmíněné kryptoměny vznikají procesem těžby, kdežto veškeré ripple tokeny (mince) byly emitovány již se vznikem sítě.

V současnosti tak existuje přibližně 100 miliard ripple tokenů, přičemž žádné další už nevzniknou. Nadpoloviční většinu z těchto ripplů ale vlastní společnost Ripple Labs (Ripple), která se zasloužila o vznik platebního systému a digitální měny Ripple. Právě z toho důvodu je nutné na ripple (XRP) nahlížet odlišně než na kryptoměny – nejen svým úzkým propojením s jednou jedinou společností podrývá decentralizovaný charakter kryptoměn a odporuje tak základní ideji „kryptoanarchismu“.

i Během vývoje platformy Ripple nastala situace, kdy společnost Ripple Labs rozhodla o změně minimálního povoleného zůstatku na ripple účtech, a to bez jakékoliv dohody či hlasování v síti. Pro představu, toto by v případě etherea nebo bitcoinu bylo naprosto nepředstavitelné.

Díky speciálnímu principu uzavírání plateb na základě konsensu a skutečnosti, že velkou část ověřovacích serverů v rámci sítě tvoří velké finanční instituce, banky či přímo Ripple Labs, probíhají platby v Ripple síti prakticky okamžitě v rámci několika sekund a s minimálními poplatky (do 0,01 Kč). Pro srovnání v přetížené bitcoinové síti, kde se poplatky za transakci v jednu dobu vyšplhaly až na stovky korun, můžete čekat na potvrzení platby i několik minut. 

iRipple není důvod odepisovat říká Martin Lindák

Ripple je velice kontroverzní kryptoměna. Komunita lidí, kteří se kryptoměnám věnují a rozumí jim, ho „hejtuje“. Důvodem je jeho centralizované nastavení a vysoký podíl XRP (60 %) v rukou společnosti Ripple Labs. Nedůvěra je samozřejmě oprávněná, i když sama komunita si musí přiznat, že i otec kryptoměn Bitcoin má taktéž prvky centralizace. Například vysokou koncentraci těžby. Pokud si chce běžný uživatel udělat na Ripple svůj názor, měl by se na něj dívat skrze tržní pokyny.
Ripple již v současnosti spolupracuje s několika bankami, za čímž stojí také skutečná práce a zázemí. Samozřejmě i tržní kapitalizace vypovídá o tom, že mu určitá část komunity důvěřuje, nebo o něm alespoň uvažuje. Ripple je samostatnou měnou, ovšem na odlišném trhu. Je konkurentem a bojuje o svůj post na trhu kryptoměn. Nevidím důvod, proč ho zcela odepsat a nenávidět. Jednoduše našel díru na trhu, kterou prozatím zaplňuje. Je potřeba nezapomínat na konkurenci, která je nevyhnutelnou součástí boje proti centralizaci.


Martin Lindák

Martin Lindák

O kryptoměnách píše pravidelně více než dva roky pro ekonomické deníky a weby. V současné době pracuje jako analytik IAD investments.

Ripple aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny?

Svět kryptoměn je opravdu nevyzpytatelný – změny cen, vývoj nových technologií, nové zákony či změny na burze ovlivňují osudy digitálních platidel prakticky každý den. Jedná se o spousty a spousty nových informací, ve kterých se i sečtělý kryptonadšenec může jednoduše ztratit. My vám proto v roletce pod odstavcem přinášíme přehledně ty nejdůležitější novinky, zajímavosti týkající se komunity a dění kolem mince ripple.

Ripple aktuality – co se událo ve světě populární kryptoměny?

Bankdhofar jako první ománská banka v systému RippleNet. – 07.05.2018

V poslední době se společnosti Ripple skutečně daří navazovat nová strategická partnerství. Nedávné úspěchy v Asii se dostávají do zákrytu nové spolupráce s ománskou bankovní společností BankDhofar, která pod svou záštitou sdružuje přes 100 dalších bank a institucí operujících ve finančních službách. Hlavní ředitel informačního oddělení doktor Tariq Taha v úterý oznámil: „Jsme první ománskou bankou, která umožní dalšímu stu našich finančních institucí připojení ke globálnímu systému pro okamžité platby fungujícím na bázi blockchainové technologie.“ Vedení banky věří, že tímto krokem dosáhnou mnohem lepšího zabezpečení všech svých mezinárodních transakcí.

5 nových Xvia zákazníků rozšiřuje globální platební systém Ripple – 26.04.2018

Globální transakční platforma Xvia fungující prostřednictvím sítě RippleNet se nově rozhodla spolupracovat se společnostmi FairFX, RationalFX, Exchange4Free, UniPAY a MoneyMatch. Pro Ripple se tak jedná o znatelné rozšíření platebního systému pracujícího s jejich privátní blockchainovou databází. Ředitel obchodní společnosti FairFX se ke skutečnosti vyjádřil s očekáváním: „Xvia nám umožní efektivněji oslovit více lidí za nižší cenu.“ Díky dalším strategickým partnerstvím se tak společnosti Ripple otevírají možnosti, jak silněji zasáhnout evropský i asijský finanční trh.

Apple jako nový partner společnosti Ripple – 17.04.2018

Ripple nám v posledních týdnech oznámil hned několik strategických partnerství s různými firmami. Avšak poslední zpráva z tábora společnosti jako by zastínila všechny předešlé – spolupracovat totiž bude Ripple nově i s americkým technologickým gigantem Apple! Předmětem spolupráce nebude přímo kryptoměna (token) XRP, ale rovnou celý platební systém Ripple, který by Apple rád integroval do všech svých mobilních zařízení. Zájem o podobnou spolupráci už dlouhodobě vykazuje například také Google či Amazon, což jen zvyšuje šance na úspěch. V případě, že trend placení s kryptoměnami a digitálními platidly bude i nadále pokračovat, čeká Ripple s velkou pravděpodobností další cesta na měsíc! Platební systém (a nakonec možná také token XRP) se totiž díky Applu a dalším partnerům dostane mezi enormní počet uživatelů, kteří jej budou mít možnost velice jednoduše a efektivně využívat ve svých přenosných zařízeních. Více se dozvíte ve videu zde.

Jak Ripple zvládá krizi? Přichází projekt eMetals – 06.04.2018

V poslední době je na společnost Ripple vyvíjen nemalý tlak a ani cena digitálního tokenu XRP již delší dobu není tam, kde by si hlavní představitelé firmy představovali. Vývojářský tým se však chystá tuto situaci rychle změnit a přikládá svou ruku k dílu – během dubna tak můžeme očekávat spuštění velice zajímavého projektu s označením eMetals. Díky němu budou mít nově majitelé tokenů XRP možnost nakupovat na burzách cenné kovy jako je například zlato, stříbro či měď. Zároveň pokračují snahy zvýšit popularitu Ripplu (XRP) mezi širokou veřejností, a to přímou finanční podporou škol a několika dalších vzdělávacích institucí. Celková dotace ve výši 29 miliónů XRP udělá ze společnosti Ripple největšího dárce ze všech krypto-obchodních společností na světe.

Ripple opět roste: IMB spustila projekt Hyperledger – 24.03.201

Ve světě kryptoměn to nedávno hodně skřípalo. Mohli jsme pozorovat neustálý pokles hodnoty jednotlivých digitálních měn, který ale v tomto týdnu dostal jasnou stopku. Společnost IMB oznámila spuštění nového projektu s názvem Hyperledger. Ten vznikl se záměrem vyřešit jedno z velmi palčivých témat týkajících se blockchainové technologie, a to problém konceptu potvrzování transakcí Proof-of-work. Díky tomuto projektu a také díky investicím několika dalších významných gigantů do světa kryptoměn se ceny začaly opět pomalu zvedat. A právě Ripple (XRP) si z hlediska růstu hodnoty vede mnohem lépe než například slavný Bitcoin (BTC). Momentálně lze jednu minci pořídit za 0.6520 USD (13 Kč).

Společnost XPR oznamuje novou spolupráci. S kým to bude? – 17.02.2018

Společnost Ripple oznámila nového obchodního partnera, jímž se stane Saudská centrální banka (SAMA). Vznik této spolupráce si klade za cíl zprostředkovat všem bankám Království Saudské Arábie mezistátní finanční převody ve světě kryptoměn a touto formou převodů rozšířit jejich působení i finanční možnosti. Ripple tak znovu dokazuje, že se nehodlá vzdát bez boje! A pokud Ripplu tento bojový duch vydrží, čeká ho dost možná o něco světlejší budoucnost než většinu jeho konkurentů.

Nákup ripple mincí (XRP) – jak koupit ripple?

Jelikož ripple není možné těžit, jediným způsobem, jak se k měně dostat, je nákup skrze internetovou burzu či směnárnu podporující ripple (BitStamp, Kraken, GateHub). Obchodování na těchto burzách a směnárnách je však zpravidla podmíněno důkladným autorizačním procesem, kdy je nutné doložit kopie identifikačního průkazu a někdy také libovolný dokument s vaším jménem a adresou.

ripple; exchange; směnárny

Nejčastěji se XRP směňují za dolary (USD), eura (EUR) nebo také bitcoiny a jiné kryptoměny. Přehled všech směnáren, kde je možné ripple zakoupit, najdete spolu s několika detailními návody na oficiálních webových stránkách Ripple.

i Kde koupit bitcoin a litecoin? Tyto dvě dominantní kryptoměny začínáme prodávat v našich platebních terminálech ve všech prodejnách Alza.cz!

Ripple a budoucnost

Jak se můžete přesvědčit v interaktivním grafu níže, kurz Ripple se i kvůli spekulacím mění každou hodinou. Jaká je ale budoucnost Ripple v delším horizontu? I to naznačí komentář Matěje Galvánka.

iJak vidí budoucnost Ripple Matěj Galvánek?

Ripple se v současné době těší pozornosti médií, a objevují se dokonce i tvrzení, že je to „Bitcoin killer“. Podobné výroky se ale vyskytují ohledně mnohých kryptoměn, u nichž byl právě zaznamenán prudký nárůst ceny. Pro nezkušené spekulanty je lákavá i nízká cena za jednu jednotku, např. oproti Bitcoinu. Neuvědomují si však, že jednotek Ripple je mnohem více. Vyzdvihuje se rychlost a nízké náklady transakcí, nikde ale nepadne ani slovo o decentralizaci a odolnosti vůči cenzuře ze strany autorit – tedy o vlastnostech, díky nimž je primárně cenný právě Bitcoin.
Ripple dokonce ani není kryptoměna. Je to platební protokol (podobně jako např. Swift), který má sloužit finančním institucím ke snížení transakčních nákladů, obzvláště při mezinárodních převodech. Na Ripple protokolu běží token XRP – je pravda, že ten má díky své centralizaci a technologii rychlé a levné transakce. Avšak díky Ripple protokolu mohou instituce provádět transakce i se státními penězi či komoditami. XRP token tedy k využití této technologie nepotřebují a silně pochybuji, že by takto proměnlivé aktivum mohli vůbec vlastnit, i kdyby chtěli.
Ke konsenzu dochází prostřednictvím validátorů, kteří slouží jako autority. Rozhodování o změnách protokolu má na starosti konsorcium složené ze členů představenstva Ripple Labs a spřátelených bank. Tato filozofie Ripple Labs se odráží i v centralizaci vlastnictví tokenů (60 % jich vlastní tato společnost, ačkoli je postupně prodává). Jedním ze členů představenstva Ripple Labs je i bývalý regulátor Ben Lawsky, autor BitLicense – nechvalně známé regulace digitálních měn na území New Yorku. Lawsky následně z pozice odstoupil, aby v soukromém sektoru pomáhal firmám orientovat se v zákonech, které předtím navrhl. Osobně ho považuji za ztělesnění zneužití moci autorit, vůči nimž se kryptoměny v čele s Bitcoinem vymezují.
Ripple protokol je zajímavý, nicméně jedná se spíše o evoluci v rámci bankovních plateb než o revoluci, jak je tomu např. u Bitcoinu. Kdybych měl tu možnost, rád bych investoval do společnosti Ripple Labs, tokenům XRP se ale z výše uvedených důvodů vyhýbám. Jejich cena je totiž aktuálně přestřelená.


Matěj Galvánek

Matej Galvánek

Matej Galvánek je investiční ředitel kryptoměnového fondu Sigil, zakladatel vývojové společnosti Devmons a fanoušek moderních technologií a decentralizace. Ke kryptoměnám jej dostal online poker, kterým se v minulosti živil. Krom investic a podnikatelských projektů v této oblasti je jeho cílem šířit osvětu a pomoci lidem lépe pochopit kryptoměny a jejich možnosti. K tomuto účelu založil weby coinexplorer.sk a getmonero.cz a píše články pro alza.cz či btctip.cz.

Jak vybrat ripple peněženku?

Ripple jako digitální měna nemá sám o sobě reálné využití – nikde s ním nezaplatíte. Pokud tedy kupujete XRP a hodláte spekulovat na vývoj kurzu, nejspíše jej budete po určitou dobu držet. Mezi nejpopulárnější klasické softwarové peněženky patří Toast Wallet nebo Rippex.

Nejbezpečnější způsobem, jak ripple ukládat, jsou potom hardwarové peněženky. Ty uchovávají vaše kryptoměny v bezpečném šifrovacím zařízení mimo PC, které jsou tak izolovány od vlivu třetích stran. Hardwarovou peněženkou podporující ripple je například Ledger Bitcoin Wallet Nano S.

XRP a CZK – jaký je kurz a cena ripple?

Ripple se jako platební protokol stává stále populárnější a zajímají se o něj velké nadnárodní banky po celém světě. Z tohoto důvodu prorokují mnozí odborníci velkou budoucnost také digitálnímu tokenu XRP, a to i přesto, že ten už tolik zájmu finančních institucí zdaleka nepřitahuje. Navíc fakt, že nadpoloviční většinu této měny shromažďuje jedna jediná společnost, bude nejen u investorů vždy vzbuzovat jistou dávku nedůvěry a pochybností. Aktuální kurz (CZK) při nákupu za 1 XRP naleznete níže v interaktivním grafu.

i Užitečné odkazy
1. BTCtip.cz – aktuální informace o kryptoměnách a pravidelné analýzy trhu bitcoinu.
2. Bitperia. Unikátní mobilní aplikace zamřená na kryptoměny (zdarma pro Android a iOS).
3. Ripple (XRP). Článek o platfromě Ripple na Wikipedia.org.

Zájem o Ripple je v současnosti zkrátka obrovský a zajisté bude velice zajímavé sledovat, co tato skutečnost v budoucnu provede s hodnotou XRP a jak se podepíše na dalším vývoji celé sítě.

Viking USB Flash Disk 16GB 4v1 stříbrný
s koncovkou Apple lightning, microUSB, USB, USB-C

Viking USB Flash Disk 16GB 4v1 stříbrný - Flash disk
Více než99%spolehlivost
719,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: VKNG071
ASUS B250 MINING EXPERT
Základní deska Intel B250, DDR4,1x PCIe x16, 18x PCIe x1, SATA III, USB 3.1 Gen 1, Intel GLAN, Audio, HDMI, ATX, sc1151

ASUS B250 MINING EXPERT - Základní deska
-57%
-57% 4 689,-
1 999,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: AC262m1
Seasonic Focus Plus 850 Gold
Počítačový zdroj 850W, ATX, 80 Plus Gold, aktivní PFC, 6x PCIe, 10x SATA, 120mm tichý ventilátor, plně modulární kabely

Seasonic Focus Plus 850 Gold - Počítačový zdroj
-10%
-10% 3 590,-
3 239,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: UE313s2d
Patriot 4GB DDR4 2400Mhz CL17 Signature Line (16x256) s chladičem
Operační paměť PC4-19200, napětí 1.2 V

Patriot 4GB DDR4 2400Mhz CL17 Signature Line (16x256) s chladičem - Operační paměť
-6%
-6% 929,-
869,-
Koupit
Skladem 4 ks
Můžete mít dnes
Objednací kód: DP079d4a
Ledger Bitcoin Wallet Nano S
Hardware peněženka šifrovací, snadné použítí na Windows, OS X, Linux, BIP39/ BIP44, micro USB

Ledger Bitcoin Wallet Nano S - Hardware peněženka
-20%
-20% 2 499,-
1 990,-
Koupit
Akční cena
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: TREZBIT6
Intel Pentium G4560
Procesor Dual-Core, HT, 3.5GHz (54W), Intel HD Graphics 610 (1050MHz), 3MB L3 cache, socket 1151, Kaby Lake 14nm, BOX

1 749,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: BO421u5d
Hama prodlužovací přívod 1.4m
Přepěťová ochrana 6 zásuvek s dětskou ochranou, 6+1 vypínač s barevnými kontrolkami, umožňuje jednotlivě vypínat připojené spotřebiče, chrání při přepětí a proti napěťovým špičkám, zásuvka CEE 7/3 (schuko), max. 16A/ 230V

Hama prodlužovací přívod 1.4m - Přepěťová ochrana
Více než99%spolehlivost
409,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 4 prodejnách
Objednací kód: MKH025a
HyperX 4GB DDR4 2400MHz CL15 Fury Black Series
Operační paměť PC4-19200, XMP 2.0, napětí 1.20V

HyperX 4GB DDR4 2400MHz CL15 Fury Black Series - Operační paměť
-28%
-28% 1 299,-
929,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: DE65c5a
HyperX 4GB DDR4 2133MHz CL14 Fury Black Series
Operační paměť PC4-17000, XMP 2.0, napětí 1.20V

HyperX 4GB DDR4 2133MHz CL14 Fury Black Series - Operační paměť
-26%
-26% 1 259,-
929,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 2 prodejnách
Objednací kód: DE65c1a
APC Back-UPS BX 700 eurozásuvky
Záložní zdroj - 700VA/ 390W, line-interactive, AVR, USB

APC Back-UPS BX 700 eurozásuvky - Záložní zdroj
Více než98%spolehlivost
2 299,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 3 prodejnách
Objednací kód: NZ126e
WD Blue 1TB
Pevný disk 3.5" SATA III, 64MB cache, 7200ot, určeno pro počítače

WD Blue 1TB - Pevný disk
-25%
-25% 1 565,-
1 169,-
Koupit
Skladem > 5 ks
Můžete mít ihned na 11 prodejnách
Objednací kód: FW138l
EATON Protection Strip 6 FR
Přepěťová ochrana 6x zásuvka, 1m kabel, adekvátní náhrada za POWERFIX zásuvková lišta

EATON Protection Strip 6 FR - Přepěťová ochrana
Více než99%spolehlivost
-14%
-14% 369,-
319,-
Koupit
Skladem > 10 ks
Můžete mít ihned na 13 prodejnách
Objednací kód: NZE006
0
Vytisknout
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB17
Váš osobní asistent
Alza Premium
Rád pro vás zjistím stav objednávky či pomohu s výběrem zboží.
Napsat dotaz
Zavolejte mi
Nová konverzace
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi