Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Motorola

Electrolux PURE i9 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Patříte mezi ty, kteří neradi plýtvají časem a dokáží najít desítky produktivnějších činností, než je vysávání? Přemýšlíte, jestli se robotický vysavač opravdu vyplatí a jestli úklid zastane stejně dobře jako klasický vysavač, na který jste zvyklí? Nebo se snažíte zorientovat mezi množstvím robotických vysavačů? Je právě Electrolux PURE i9 tou nejlepší volbou? Právě na tyto otázky vám odpovíme v následující recenzi.

Recenze Electrolux Pure i9 – obsah

 1. Vzhled a parametry robotického vysače Electrolux PURE i9
 2. Jak dobře se robotický vysavač orientuje po bytě?
 3. Electrolux PURE i9 si poradí i s chlupy domácích mazlíčků
 4. Intuitivní ovládání díky aplikaci PURE i9
 5. Funkce chytrého vysavače Electrolux PURE i9 přehledně
 6. Pro konkrétní místo využijte funkci SPOT

Vzhled a parametry robotického vysavače Electrolux PURE i9

PURE i9 je nový a v současné době jeden ze dvou vyráběných robotických vysavačů značky Electrolux. To ale neznamená, že by za již zaběhlými značkami zaostával. Naopak po zkušenostech získaných při testování je nám jasné, že bude velkou konkurencí nejdražším modelům. Designově působí robotický vysavač luxusním dojmem a v interiéru si rozhodně najde své místo. Electrolux ho dodává hned ve čtyřech barevných variantách. Můžete si tedy vybrat tu, která vám sedí nejlépe.

Mezi ostatními výrobci robotických vysavačů vybočuje PURE i9 již na první pohled svým tvarem. Trojúhelník výrobce nezvolil jen kvůli skvělému designu. Vysavač se takto mnohem lépe dostane do rohů místností, které vysaje skutečně velmi důkladně. Samotný vysavač můžete ovládat jak dotykovými tlačítky z vrchu přístroje, tak pomocí aplikace nainstalované v chytrém telefonu. Skrze ní můžete naplánovat úklid na celý týden, nebo spustit úklid kdykoliv a odkudkoliv potřebujete – protože je vysavač bezdrátově připojen k domácí Wi-Fi síti, pokyn ke spuštění mu můžete dát na dálku. Nečistoty sbírá Electrolux PURE i9 do prachové nádoby s omyvatelným filtrem. 

ModelElectrolux PURE i9
Typ filtru (objem nádoby)Omyvatelný filtr (0,7 l)
Doba nabíjení3 hodiny (dobíjecí stanice)
Doba provozu40 minut
Spotřeba při nabíjení14 W
Hlučnost75 dB
Časovač úkliduProgramovatelný pro každý den v týdnu
OvládáníWiFi (přes mobil) + tlačítka
Senzory3D Vision kamera, 2 infračervené snímače
Maximální velikost překážek22 mm
Rozměry325 × 325 × 280 mm (Š × H × V)
Hmotnost3,3 kg
Další funkce
3D Vision navigační systém, kamera a 2 lasery
Trojúhelníkový tvar
ECO režim (snížena hlučnost i spotřeba)
Dobíjení i v průběhu úklidu (automatický návrat do stanice)
Cena21 999 Kč
Cena platná k 18. 3. 2018

Jak dobře se robotický vysavač orientuje po bytě? 

Electrolux PURE i9 využívá k navigaci v prostoru systému 3D Vision. Soustavu kamery a dvou laserových snímačů. Orientační systém je doplněn předním nárazníkem, který detekuje drobné nárazy o překážky, které unikly ostatním snímačům. Samotná kamera s infračervenými snímači ale funguje výborně a nárazník robotický vysavač téměř nepotřebuje. Jedinou výjimku jsme, při přípravě recenze, zaznamenali u kovových nohou jídelních židlí, které dali senzorům trochu zabrat. Po chvilce se ale vždy PURE i9 zorientuje a i když mu úklid pod stolem trvá o trochu déle, než úklid otevřené plochy, vždy je zde naprosto čisto.

Elektrolux PURE i9 s dobíjecí stanicí

Electrolux PURE i9 se sám vrátí do základy k dobití baterie

Electrolux PURE i9 nás překvapil systematickým pohybem při vysávání. Začne vysávat podél stěny a postupuje směrem dovnitř. Větší místnosti si rozdělí do několika zón, ve kterých postupně vyčistí celý byt. Při našem testování se PURE i9 pohyboval po celém bytě velice efektivně. Vynechal pouze ta místa, do kterých se nevešel kvůli svým rozměrům. Dokázal se vyhnout i předmětům nahodile pohozeným po bytě. Důkladně vysál celý byt a za celou dobu testování se nestalo, že by se "ztratil" a vynechal některé místo, nebo se nedokázal vrátit do výchozí pozice.

Electrolux PURE i9 si poradí i s chlupy domácích mazlíčků

Před samotným testovaním jsme byli zvědaví, jak si Electrolux poradí s chlupy našeho labradora. A výsledek?

Psí chlupy nedělají robotickému vysavači nejmenší problém. Je ovšem důležité si uvědomit, že největší potenciál robotického vysavače je v pravidelnosti jeho používání. Sacím výkonem a objemem prachové nádoby se, stejně jako ostatní robotické vysavače, nevyrovná těm klasickým. Pokud ale pracuje pravidelně, není to ani potřeba. Při naplánovaném úklidu třikrát týdně, dokáže Electrolux PURE i9 udržet byt čistý bez známek přítomnosti čtyřnohého miláčka. Při tomto pravidelném užívání stačí prachová nádoba na týdenní úklid. Pokud dbáte na zvýšenou hygienu, můžete samozřejmě čistit častěji. Nestalo se nám ale, že by se prachová nádoba ucpala psími chlupy například během jednoho vysávání.

Detail kamery Electrolux PURE i9

Robotický vysavač Elekctrolux PURE i9 si poradí i s chlupy domácích mazlíčků

Intuitivní ovládání díky aplikaci PURE i9

Na úvodu recenze jsme zmínili dvojí možnost ovládání robotického vysavače PURE i9. Dotyková tlačítka tvoří naprostý základ, který oceníte zejména pokud z nějakého důvodu nefunguje domácí Wi-Fi sít. Pokud máte například zrovna vybitý chytrý telefon a oželíte funkci plánování vysávání, s tlačítky si naprosto vystačíte.

Pro plánování vysávání a pohodlné používání robotického vysavače Electrolux PURE i9 si stáhněte aplikaci PURE i9. Dostupná je jak v Google Play pro mobily s Androidem, tak ve verzi pro iOS v App Store. Instalace je rychlá a v přiloženém návodu i v aplikaci je dobře popsaný postup spárování vysavače s telefonem. Nám se aplikace podařila bez problému naistalovat, přepnout do češtiny a po krátkém stažení aktualizace jsme mohli začít robotický vysavač používat.

Aplikace PURE i9 úvodní obrazovka Aplikace PURE i9 mapa prostoru Hlavní funkce aplikace Electrolux PURE i9

Ovládání aplikace je naprosto intuitivní a rozhodně se nemusíte obávat, že nenajdete to co potřebujete. Novinkou v poslední aktualizaci aplikace je vykreslení mapy bytu, znázornění současné polohy robotického vysavače a souhrnné info o vysávání, jako je celková doba úklidu nebo rozhloha uklizeného prostoru. Příjemným prvkem personalizace je pojmenování vašeho přístroje. Našemu robotovi již neřekneme jinak než Šikula.

Funkce chytrého vysavače Electrolux PURE i9 přehledně

 • ECO režim - snížení sacího výkonu, prodloužení pracovní doby a snížení hladiny zvuku.
 • Start / Stop - robotický vysavač začně systematicky vysávat celý byt. V případě potřeby se dojede dobít a poté pokračuje v úklidu. Při opakované stisknutí se PURE i9 pozastaví a čeká na další příkaz.
 • SPOT - uklidí místo v okolí cca 1 m2 od současného umístění vysavače.
 • HOME - vynucený návrat do výchozí pozice. Pokud začal vysavač v dokovací stanici, vrátí se zpět. Pokud jste Electrolux PURE i9 před začátkem vysávacího cyklu umístili na jiné místo, vrátí se do výchozí polohy.
 • Plán - dostupné pouze v mobilní aplikaci. Umožní nastavit konkrétní čas začátku vysávání pro každý konkrétní den v týdnu.

Aplikace Electrolux PURE i9 v mobilu

Electrolux PURE i9 můžete pomocí aplikace v mobilu ovládat i na dálku

Pro konkrétní místo využijte funkci SPOT

Funkci vysávání SPOT využijete, pokud potřebujete vysát jedno konkrétní místo. Electrolux PURE i9 má tuto funkci založenou na stejném principu jako klasický vysávací program. Vysavač nejdříve vysaje obvod plochy, přibližně 1ma poté postupuje do středu. 

i Více informací ohledně výběru robotického vysavače najdete v našem článku Jak vybrat robotický vysavač.

Z počátku recenzování nás tato funkce stála mnoho nervů. Ne, že by snad Electrolux PURE i9 nestačil svými výkonem, naopak vysaje místo pro jistotu dvakrát. Poradil si tak i s rozsypanou moukou nebo s kukuřičnými lupínky. Umístit ale vysavač přesně tak, aby pokryl ten správný prostor, není úplně jednoduché a zpočátku vyžaduje trpělivost. Naučit se pokládat Electrolux PURE i9 na to správné místo bude asi hlavně otázkou pravidelného používání. V praxi nám přijde rychlejší a efektivnější 1 m2 zamést smetáčkem a robotický vysavač nechat na pravidelný úklid.

Electrolux PURE i9 recenzeElectrolux PURE i9 recenzeElectrolux PURE i9 recenzeElectrolux PURE i9 recenzeElectrolux PURE i9 recenze
Do prachové nádoby robotického vysavače Electrolux PURE i9 se toho vejde hodně. Navíc čištění filtru je opravdu jednoduché.
Electrolux PURE i9 zepředu

Electrolux PURE i9

Robotické vysavače Electrolux

Electrolux PURE i9 nás velmi překvapil účinností, s jakou zvládnul vysát celý byt. Během testování potvrdil, že dokáže být významným domácím pomocníkem. Zejména pokud máte v rodině domácí zvíře, nebo alergika. Ve srovnání s modely ostatních výrobců jsou výhody PURE i9 hlavně ve tvaru vysavače a opravdu důkladném vysávání rohů, téměř dokonalé navigaci po bytě a ve velkém objemu prachové nádoby.

Klady

 • Důkladné vysávání rohů místnosti
 • Velmi dobrá orientace v prostoru
 • Velký objem prachové nádoby
 • Automatické dobíjení v průběhu úklidu
 • Omyvatelný filtr
 • Přehledná mobilní aplikace
 • Významný pomocník do domácnosti se zvířetem či alergikem

Zápory

 • Na jedno nabití funguje pouze 40 minut
 • Naráží do lesklých nohou jídelních židlí
 • Náročné odhadnutí výchozí pozice pro funkci SPOT
Electrolux PURE i8 PI81-4SWN
Robotický vysavač - na všechny druhy podlah, na vysávání, omyvatelný filtr, automatické dobíjení, senzor proti nárazu, předvolba místností k úklidu, detekce znečištěných míst a časový rozvrh úklidu, LED displej, LED osvětlení a měkčená kolečka, ovládání mobilní aplikací, na těle, objem nádoby na prach 0,7 l, plastová sběrná nádoba o objemu 0,7 l, 1 boční kartáč, překoná překážky do výšky 2,2 cm, laserová a kamerová navigace, Li-ion baterie, doba provozu 60 min, doba nabíjení 3 h, hlučnost 75 dB, rozměry 8,5 × 32,5 cm (V׊), hmotnost 3,3 kg, nabíjecí stanice součástí balení, bílá barva
11 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ELERV176
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací