Robotický vysavač Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM je modelem robotického vysavače s mnoha atraktivními funkcemi. Oproti některým modelům však nedisponuje mokrým vytíráním, je však sporné, zda jde o výhodu či nevýhodu. Co však ostatní funkce, provedení a užitečnost samotného zařízení?

Recenze vysavače Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM

Obsah recenze vysavače Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM:

 1. Základní funkce vysavače Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
 2. První dojmy z Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
 3. Ovládání a mobilní aplikace
 4. Používání vysavače Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
 5. Děti a robotický vysavač
 6. Údržba robota Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
 7. Závěrečné hodnocení robotického vysavače PURE i9.2

Základní funkce vysavače Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM

Tento model je určen pro vysávání všech druhů podlah, nevadí mu hladké povrchy, ani koberce. Na rozdíl od levnějších modelů disponuje kamerou, což výrazně zlepšuje způsob orientace v prostoru. Navíc lze tento model ovládat přes telefon, vytvářet mapy a zóny, nastavit časy úklidů apod.

Základní parametry:

 • Objem nádoby 0,7 litru
 • 1 boční kartáč
 • Navigace pomocí kamery
 • Plynulý přechod mezi různými druhy podlah
 • Schopnost zdolat práh u dveří (do výšky 2,2 cm)
 • Doba provozu až 120 minut
 • Omyvatelný filtr
 • Hlučnost 75 dB
 • Ovládání pomocí mobilního telefonu

První dojmy z Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM

Přiznávám, že jsem se na tuhle recenzi velmi těšila. Podle parametrů šlo o perfektní přístroj. Naše výborné zkušenosti s touto značkou i udávaná cena zařízení, to vše slibovalo, že nebudeme zklamáni. Úplně největší radost však měli naši kluci. „Mamí, to je robot! A on bude místo nás uklízet? A má i velké oko! Mamí, on umí mluvit!“. Klukům jsou dva a čtyři roky a my s manželem začali přemýšlet, že bychom jim robota koupili pod stromeček. Otázka je, kdo by ho pod stromečkem měl, protože jsme ho chtěli všichni.

Vysavač vypadá opravdu kvalitně, je na něm znát, že jde o drahé zařízení. Současně vypadá, že něco vydrží. Celkovému výbornému dojmu napomáhá i elegantní zlatá barva. Základna nezabírá mnoho místa a je velmi jednoduchá. Kromě samotného vysavače balení obsahovalo pouze dobíjecí základnu s kabelem a jeden boční kartáč navíc, který je potřeba jednou za čas vyměnit, protože se vlivem používání opotřebovává.

Přední kamera Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
Nepřehlédnutelná velká kamera na přední straně pomáhá vysavači v perfektní orientaci. 

Ovládání a mobilní aplikace

Základní ovládací prvky jsou dotykové a intuitivní. A to je dobře, protože k vysavači není přikládán jiný než obrázkový manuál. Tlačítkem + a – ovládáte intenzitu vysávání, která má vliv na celkovou výdrž vysavače. Při nejnižší intenzitě vydrží až 120 minut, při nejvyšší intenzitě cca 60 minut. Tlačítko pro zapnutí či vypnutí (příp. pauzu) je zcela zřetelně označeno tlačítkem typickým pro play a pause. Třetí v řadě je symbol baterie, který informuje, zda se přístroj nabíjí či je nabitý nebo vybitý. Posledním symbolem na levé straně je výstražný symbol, který varuje v případě problémů s vysavačem. Na druhé straně nalezneme symbol popelnice, který hlásí problém se sběrnou nádobou, symbol signálu informuje o připojení na wifi, třetí tlačítko umožní zapnutí funkce na vysávání do spirály. Poslední tlačítko domečku umožní poslat vysavač do nabíjecí stanice, kterou sám umí vyhledat.

Mobilní aplikace PUREi9

Vysavač můžete také pohodlně ovládat přes mobilní aplikaci. V aplikaci vidíte stav vysavače, zda je připraven k vysávání, potřebuje dobít baterii či má nějaký problém. Přes aplikaci můžete vysavač zapnout, vypnout či poslat domů, ale to nejzajímavější je plán vašeho domu, který vysavač vysává. Vysavač si totiž pamatuje trasy a umí se orientovat v prostoru.

Po několika vysátích vytvoří grafické znázornění vysávané podlahy, kterou dále můžete rozdělit do zón. To se mi velmi hodilo, protože ho využíváme především v hlavní místnosti, která se skládá z kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Vysavač perfektně okopíroval půdorys podlah a dostal se všude, kam mohl. Učí se, takže nevadí, když při prvním zapnutí stojí v prostoru místnosti nějaký předmět, pokud tam příště nebude, vysavač to zjistí a zapamatuje si to. Sice nerozumím, jak přesně vysavač funguje, ale je naprogramován tak dobře, že mu opravdu nic neunikne – a vy si to díky plánu vaší podlahy v mobilní aplikaci můžete kdykoliv ověřit.

Mobilní aplikace k vysavači Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
Ovládání přes aplikaci je mimořádně jednoduché a intuitivní. 

Používání vysavače Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM

Vysavač nás překvapil hned po prvních centimetrech jízdy, díky své kameře totiž orientace v prostoru neprobíhá skrze narážení do překážek jako drtivá většina ostatních robotických vysavačů. Vysavač se elegantně proplétá interiérem a jen výjimečně do něčeho narazí. Obecně mu vadily velmi tenké nohy u kovové židle, sklo či prudké slunce mířící do čidla čočky. I případný náraz je ale velmi jemný a rozhodně nic nepoškodí.

Dostane se všude

Originální tvar se během používání osvědčil, na rozdíl od klasických kulatých vysavačů se tento model dostane téměř všude. Dokáže se vytočit i v problematických místech, kde by měl klasický kulatý vysavač velký problém. Velmi jsme ocenili to, že se dostal pod postel, ale dokonce i pod komodu a kuchyňskou linku, takže nikdy nebylo doma čistěji! Vysavač má výšku 8,5 cm, kam všude se dostane u vás?

Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM se nezalekne žádného prostoru
Dostane se úplně všude! 

Robotický vysavač jako mobilní vysavač

Vysavač Pure i9.2 je určen pro používání v místě, kde je základna, aby fungoval bezobslužně. Ale nás nadchla možnost vzít vysavač do horního patra a nechat ho vyluxovat ložnici a přilehlé prostory. Sice se pak neuklidí do nabíječky, ale vysaje stejně dobře a informuje přes mobilní aplikaci, až úklid dokončí. Pak ho stačí jen donést zpět do dobíjecí stanice. Od doby, co máme tento vysavač, klasický vysavač téměř nevyužíváme. Ale přesto bych ráda upozornila, že tento typ vysavače i přes veškerý komfort a inteligenci stále neumí 100% nahradit klasický vysavač. Stále bude potřeba vzít některá nestandardní místa klasickým vysavačem, například schody atp. Nicméně používání klasického vysavače se sníží na naprosté minimum – pouze při velkých komplexních úklidech.

Hlučnost

Při zapnutí mě překvapila vysoká hlučnost vysavače. Opravdu je dost hlučný, takže není pohodlné ho zapínat v místnosti, ve které se právě nacházíte. Ale k tomu tento vysavač není určen. Je ideální nastavit používání vysavače v době vaší nepřítomnosti, když jste například v práci. Vysavač je velmi inteligentní, nemusíte se bát žádných problémů.

Dokonalý nákres probíhajícího úklidu
Ten pocit dokonale čisté bytu, když vidíte nákres vysávání vašeho vysavače. Pokud něco vynechal, tak jen kvůli překážce, kterou jsme mu do cesty sami dali.

Děti a robotický vysavač

Trochu jsme měli obavy, jak si vysavač poradí s našimi dětmi, resp. s nepořádkem od nich. Dvě malé děti, to znamená mnoho překážek na podlaze, které jsou nevyzpytatelné. Jen to množství vysáté stavebnice LEGO! Tento vysavač však překvapil. Poradil si s každou překážkou i problémem. Vysáté LEGO jsme snadno vyndali díky průhledné sběrné nádobě, takže i nejmenší průhledné kousky lze snadno nalézt a vrátit, kam patří. I namotané JOJO na kartáč nebyl žádný problém, i když jsem se v první chvíli velmi lekla. Vysavač se umí dostat z každé situace či rozpoznat, že na to nestačí a vypnout se.

Snadná údržba Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM
Údržba tohoto vysavače je velmi jednoduchá. 

Údržba robota Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM

Péče o tento robot je velmi snadná. Vysavač se vždy dojede nabít, takže stačí jednou za čas vyprázdnit sběrnou nádobu na prach a nečistoty a podle četnosti užívání také vyčistit filtry. Až bude boční otáčecí kartáč poničen, je třeba ho vyměnit, což zabere jen chvilku. 

Rozdíl mezi i9.2 a levnějším i9 je pouze ve výdrži baterie a barvě.
Dostatečně velká a průhledná sběrná nádoba
Sběrná nádoba je průhledná, takže lze snadno vylovit například vysátou malinkou kostičku stavebnice LEGO.

Závěrečné hodnocení robotického vysavače PURE i9.2

Nabízí se otázka, jak je na tom tento model ve srovnání s ostatními vysavači z levnějších cenových kategorií. Zda se vyplatí investovat do tohoto modelu či nikoliv. Částka oproti nejlevnějším modelům je více než dvojnásobná, na druhou stranu nepatří zdaleka mezi ty nejdražší. Záleží na vašich potřebách a využití. Pokud chcete zcela samostatný vysavač, o kterém nebudete chtít vědět, jde o perfektní volbu. Má detailní možnosti nastavení zón i časů, takže budete mít vždy uklizeno, když přijdete domů. Vysavač si poradí s překážkami, kobercem i problémy, které se během jeho uklízecí mise vyskytnou. Jeho dokonalost tkví v jeho nenápadnosti. Přiznám se, že mě až mrzelo, že ho nevidím v akci, opravdu jsme o něm nevěděli, jen bylo doma vždy čisto. Na zapínání v době, kdy jste doma, ideální není, je hlučný. Pokud máte děti či domácí mazlíčky, rozhodně ho doporučuji, inteligentnější robotický vysavač budete hledat jen těžko! S levnějšími modely se trošku potrápíte a mohou nakonec skončit na dně skříně, s tímto se to však určitě nestane.

Smoothie mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Electrolux PURE i9.2 PI92-6DGM

Robotické vysavače

Robotický vysavač na koberce, na sbírání nečistot, na všechny druhy podlah, tvrdé podlahy, hladké podlahy a měkké povrchy, automatické dobíjení, objem nádoby 0,7 l, počet bočních kartáčů 1, způsob navigace kamera, typ ovládání na těle, způsob čištění: kartáče a programy, doba nabíjení 2 h, typ baterie Li-ion, doba provozu 120 min, Omyvatelný filtr, hlučnost 75 dB, mobilní aplikace, přední XXL kartáč.

Klady

 • Orientuje se v prostoru kamerou, nebourá
 • Je inteligentní, poradí si v každé situaci
 • Dlouhá výdrž
 • Možnost ovládat přes mobilní telefon
 • Grafické zobrazení úklidu
 • Detailní reporty a možnosti nastavení zón
 • Jednoduchá obsluha, samostatnost robota
 • Krásný design

Zápory

 • Hlučnost
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací