Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Ochranné pomůcky

Robotický vysavač Samsung PowerBot VR20R7250WC (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Dostala jsem možnost otestovat robotický vysavač Samsung PowerBot VR20R7250WC . Vzhledem k tomu, že máme v domácnosti línajícího psa, hledala jsem pomocníka, který mi usnadní každodenní a nezbytný úklid. Není přeci nic lepšího, než mít po příchodu z práce doma uklizeno. Jak si poradil robotický vysavač Samsung s každodenním úklidem v naší domácnosti?

Eta Fido 1512 90000

Recenze robotického vysavače Samsung PowerBot VR20R7250WC (OBSAH ČLÁNKU)

 1. Obsah balení a příslušenství robotického vysavače
 2. Nabíjení robotického vysavače a výdrž
 3. Výbava robotického vysavače Samsung PowerBot VR20R7250WC
 4. Jak robotický vysavač Samsung PowerBot VR20R7250WC vysává
 5. Čištění a údržba vysavače Samsung PowerBot VR20R7250WC
 6. Celkové hodnocení

Obsah balení a příslušenství robotického vysavače

Když jsem převzala robotický vysavač, překvapila mě velikost krabice, která ovšem ukrývala vysavač běžné velikosti. Vše bylo velmi pečlivě zabaleno, aby se zabránilo poškození při přenášení či převážení.

Samsung PowerBot VR20R7250WC
Vysavač je zabalený v praktické krabici s uchem pro snadné přenášení.

Balení obsahuje

 • Robotický vysavač
 • Nabíjecí stanici
 • Napájecí adaptér
 • Dálkový ovladač
 • Hepa filtr + ochranný filtr
 • Magnetickou pásku o délce 2 m
 • Přehledný návod spolu s rychlým průvodcem pro první použití

Nabíjení robotického vysavače a výdrž

Robotický vysavač Samsung PowerBot VR20R7250WC disponuje výkonným Li-Ion akumulátorem, který má zajistit až 90 minut nepřetržitého úklidu. Před prvním použitím vysavače je nezbytné nechat ho nabít. Doba nabíjení v mém případně byla něco málo před dvě hodiny (výrobce uvádí 160 min, což odpovídá). Připojila jsem tedy podle návodu napájecí adaptér na nabíjecí stanici a na ní nasadila vysavač. Po nabíjení se na displayi objeví nápis „FULL“, což znamená, že je plně nabit a připraven k použití. Pro správné využití jsem si nainstalovala do svého mobilního telefonu aplikaci SmartThings (v českém jazyce), připojila jsem se pomocí WiFi k vysavači, abych mohla kontrolovat jeho výkon a cestu i pomocí mobilního telefonu a nikoli pomocí dálkového ovládání.

Umístění nabíjecí stanice

Nabíjecí stanice by měla být umístěna na rovném povrchu vedle stěny, přičemž 2 metry směrem dopředu a 1 metr z každé strany nabíjecí stanice nemají být žádné překážky. Co mě překvapilo, lze nastavit i hlasového klienta, který vám bude oznamovat průběžné operace, které provádí. Lze si vybrat z 13 jazyků, ovšem čeština mezi nimi bohužel není, nebo tuto funkci úplně vypnout.

Výbava robotického vysavače Samsung PowerBot VR20R7250WC

Robotický vysavač je vybaven hlavním kartáčem Soft Action Brush, který je už na první pohled velmi hustý, obsahuje téměř 1,5 milionů mikrovláken a navíc je samočisticí, což je pro mě také výhoda, jelikož není nic horšího než vytahovat své vlasy z kartáče. Je široký 27,8 cm, díky tomu zvládne uklidit najednou větší plochu. Fungují na principu antistatické energie, kdy na sebe sebemenší smítka prachu navážou, stejně jako prachovka. Uvnitř vysavače se nachází omyvatelný filtr s mikrofiltrem a nádobka na nečistoty o objemu 700 ml.

Samsung PowerBot VR20R7250WC
Výbava robotického vysavače Samsung PowerBot VR20R7250WC je bohatá, nechybí ani náhradní díly.

Jak robotický vysavač Samsung PowerBot VR20R7250WC vysává

Díky technologii CycloneForce vám vysavač zajistí po celou dobu vysávání ten největší výkon. Tato technologie odděluje prach a ostatní nečistoty do vnější komory. Co mě překvapilo, po chvíli bylo opravdu vidět, že tento vysavač vysaje i nejmenší částečky prachu.

3 výkonostní režimy

Robotický vysavač Samsung PowerBot nabízí 3 výkonnostní režimy:

 1. Tichý
 2. Normální
 3. Turbo

Musím říct, že při tichém režimu opravdu skoro nevíte, že vám vysavač jezdí po místnosti. Byla jsem zvědavá, jak zvládne přechod z koberce, který máme v obývacím pokoji na lino, které se nachází v kuchyňském koutě, který je oddělen lištou. Robotický vysavač Samsung tento problém zvládl naprosto bez problémů a pokračoval běžně v úklidu.

Používá inovativní technologie pro efektivnější úklid

Díky technologii Visionary Mapping™ si zmapoval oblast, kterou má uklízet a sám si vybral co nejefektivnější cestu, aby nevynechal jediný kousek naší místnosti. Dále jsem ocenila jeho výšku, vejde se opravdu všude, tudíž nemusíte úplně odsouvat nábytek, aby se pod něj dostal. Má funkci FullView Sensor™ 2.0, díky čemuž předchází narážením do věcí a jakmile se dostane do rohu místnosti, zvýší svůj výkon tak, aby i z rohu dokonale vysál i sebemenší nečistoty, a to i díky speciální liště, která se v při najetí do rohu automaticky vysune. S porovnáním s ostatními robotickými vysavači mám pocit, že tento skutečně vysává a má vysokou sací sílu.

Součástí příslušenství je i dálkový ovladač

Líbí se mi také možnost ovládání přes dálkový ovladač. Pokud máte pocit, že zapomněl na nějaké smítko nebo po dobu uklízení vám například upadlo něco na zem, můžete vysavač navigovat pomocí tlačítka Point Cleaning™, kdy mu přesně ukážete trasu, kterou má robotický vysavač jet.

Jak v aplikaci, tak na dálkovém ovladači jednoduše navolíte den i čas, kdy chcete, aby se vysavač zapnul a vysál i bez vaší přítomnosti. Přesně to jsem si přála. Přijít z práce a mít doma uklizeno a můžeme se věnovat i jiným věcem než uklízení domácnosti. Kromě času můžete i určit trasu, kterou vysavač pojede a také ho pomocí tlačítka vrátíte zpět do nabíjecí stanice.

Samsung PowerBot VR20R7250WC

Na ovladači se dá jednoduše nastavit čas a v návaznosti na něj také čas odloženého úklidu, díky čemuž bude vysavač uklízet každý den v určenou dobu. Za tuhle funkci má u mě vysavač další plus. Posledním tlačítkem je ikona domečku, po jeho stisknutí vysavač ukončí úklid a vrátí se zpět do nabíjecí stanice, kde se po zaparkování začne nabíjet.


Čištění a údržba vysavače Samsung PowerBot

Co se týče čištění, není tento robotický vysavač náročný na údržbu. Jak jsem zmiňovala, má samočisticí kartáč a také díky technologii CycloneForce se čistí i při silném znečištění lze filtr také opláchnout pod tekoucí vodou.

Samsung PowerBot VR20R7250WC
Kartáče, kolečka a senzory robotického vysavače je pro jeho spolehlivý výkon zapotřebí udržovat v čistotě. Jejich údržba je však snadná a zabere pár minut.

Po každém třetím úklidu je třeba také vyčistit všechny kartáče a kolečka. Pravidelně je nutné čistit také senzory, stačí je utřít suchým hadříkem. Zapomenout bychom neměli ani na kontakty na nabíjecí stanici. Veškeré postupy pro čištění koleček a senzorů jsou přehledně včetně obrázků popsány v návodu.

Celkové hodnocení

Robotický vysavač Samsung PowerBot VR20R7250WC splnil mé očekávání co se týče každodenního úklidu, v některých věcech, například v úklidu rohů či rozpoznání vysávaného povrchu, navíc příjemně překvapil. Hlavní výhody spatřuji v jeho hustém kartáči, který opravdu nenechá žádné smítko bez povšimnutí a dokonale místnost vysaje. Díky vysokému sacímu výkonu toho zvládne rozhodně více než klasický vysavač. Co se týče koberce, tak mám pocit, jako by ho i načechral. Další výhodou je technologie CycloneForce, kdy vysavač neztrácí během vysávání svůj výkon. Oproti jiným robotickým vysavačům není příliš vysoký a zvládne tak uklidit i pod gaučem, postelí nebo v hůře dostupných místech.

Samsung PowerBot VR20R7250WC

Samsung PowerBot VR20R7250WC

Robotické vysavače

Hledáte pomocníka pro každodenní úklid? Tento robotický vysavač je ideální volbou. Je tichý, vysává až 1,5 hodiny a poradí si i podél stěn, v rozích nebo pod postelí. Má 3 režimy úklidu. Jednoduše se ovládá dálkovým ovladačem a můžete si nastavit každodenní úklid ve stejnou dobu.

Klady

 • Vysoký sací výkon
 • Tichý
 • Široký a hustý kartáč
 • Jednoduchá ovladatelnost
 • Dálkové ovládání a aplikace
 • Nízká výška pro úklid v hůře dostupných místech
 • Snadná údržba

Zápory

 • Nemá v sobě mop na vytírání
 • Vyšší pořizovací cena


0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi