Robotický vysavač TESLA RoboStar T40 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Vysavač TESLA RoboStar T40 má výborné parametry a ještě lepší cenu. Nás proto velmi zajímalo, zda své papírové funkce obhájí i tváří tvář prachu v domácnosti, kterou obývá čtyřčlenná rodina. Vyhrají dvě malé děti s úžasnou schopností vytvořit nepořádek tam, kde byste ho nečekali, nebo sklidí úspěch robotický vysavač TESLA RoboStar T40 a zanechá domácnost vysátou a vytřenou ke spokojenosti náročné maminky?

Recenze TESLA RoboStar T40

Robotický vysavač TESLA RoboStar T40 (RECENZE) – OBSAH

 1. Vzhled a balení robotického vysavače TESLA RoboStar T40
 2. Uklízení v praxi
 3. Virtuální zeď
 4. Údržba
 5. Srovnání s drahými modely
 6. Závěrečné hodnocení robotického vysavače TESLA RoboStar T40

Vzhled a balení robotického vysavače TESLA RoboStar T40

Co se týče vzhledu, robot má velmi jednoduchý a nenápadný design v bílé barvě. Ta pravá láska přichází až po otestování jeho funkcí. Na těle přístroj se nachází jediné tlačítko, kterým se ovládají základní funkce. Kompletní správa vysavače probíhá skrze přiložené dálkové ovládání.

Základní parametry:

 • Vysávání a mopování 2 v 1
 • 2 boční kartáče
 • Objem nádob 0,3 l
 • HEPA filtr
 • Provozní doba 110 minut
 • Dálkové ovládání

Dálkové ovládání

Základní součástí tohoto vysavače je dálkové ovládání, které nabízí hned několik funkcí. Skrze dálkové ovládání můžete naplánovat úklid na přesný čas, zvýšit či snížit sací výkon, poslat vysavač do nabíjecí stanice či zahájit úklid. Na výběr máte z úklidu automatického a spirálovitého.

i

Vysavač má celkem čtyři uklízecí programy, automatický, obvodový, kruhový a naplánovaný.

Nabíjecí základna

Umístění dokovací stanice je důležité, věnujte těmto informacím v manuálu pozornost. Pokud nebude dostatek prostoru před a vedle nabíjecí základny, může mít vysavač problém svou základnu zase najít. Pro zafixování polohy této základny je v manuálu doporučeno ji připevnit k podlaze například pomocí lepicí pásky.

Základna vysavače TESLA RoboStar T40
Malá základna nezabere mnoho místa.

Uklízení v praxi

Tento model disponuje novými funkcemi oproti předchozímu modelu T30: moderní gyroskopickou navigací a pamětí FASTtrack 2.0.

Vysávání

Pro maximální efekt je ideální nastavit vysavač pro vysávání každý den. Vysávání probíhá pomocí dvou bočních kartáčů a je účinné jak na větší nečistoty, tak i na jemný prach. Prvních několik zapnutí doporučuji pod vaším dohledem, snadno tak zjistíte slabá místa vašeho interiéru pro tento vysavač. Po několika dnech seznamování a testování pak budete mít perfektně vymyšlený systém úklidu.

 • RoboStar T40 umí vyhodnotit, pokud hrozí pád, je vybaven čidly proti pádu, ale výrobce v manuálu nedoporučuje, aby v takových prostorách vysavač vysával, protože může dojít k situaci, kdy čidla situaci vyhodnotí chybně a hrozí pád. Nám se však nic takového nestalo a u schodů se vždy zastavil.
 • Vysavač může mít také díky infračervené technologii problém rozpoznat černý nábytek a stejně tak ho mohou mást silné světelné paprsky. To ovšem znamená jen to, že vysavač včas nerozpozná překážku a jemně do ní ťukne. Je to tak jemný pohyb, že neohrozí ani vysavač, ani váš nábytek.
 • Tento model si příliš neporadil s dětským kobercem, do kterého se měl tendence zamotat. S napevno umístěným kobercem si však bez problémů poradí, pokud má koberec nízký vlas. Nicméně tento model je ideální hlavně pro tvrdé podlahy, které může i vytírat.

i

Hlasitost je na dobré úrovni, není hlučný, přesto je ideální pro jeho perfektní provoz zapínat vysavač, když nejste doma – navzájem si nebudete překážet a rušit se. Úklid probíhá pomocí umělé inteligence robota, která není vždy úplně systematická, ale s většinou nečistot si dobře poradí. A platí zde to, co platí pro všechny robotické vysavače - nejvíc spokojeni s ním budete hlavně na otevřeném prostoru, velmi malé byty s velkým množstvím nábytku nebudou uklizeny tak efektivně jako větší byty. 

Programy: automatický, obvodový, kruhový a naplánovaný

Automatický program je určen pro vysávání do vybití baterie, těsně před vybitím se vysavač sám přesune do dokovací stanice a nabije se. Obvodový program je určen pro efektivní uklízení po jedné straně interiéru, po které se postupně přesouvá přes celou délku bytu v rámci jedné linie. Kruhový program je určen pro uklízení jednoho místa, kdy například dojde ke znečištění části podlahy, které vysavače začne uklízet ve stále se rozšiřující spirále. Naplánovaný program vlastně není žádným dalším programem, jen jde o uklízení v konkrétním naplánovaném čase.

Robotický vysavač TESLA RoboStar T40 v celé své kráse
Vysavač TESLA T40 umí vysávat i mopovat.

Sběrná nádoba o velikosti 0,3 l je dostatečná, není třeba ji vyprazdňovat po každém vysávání. Pokud máte více chlupatých mazlíčků v domácnosti, bude samozřejmě množství prachu větší díky vysátým chlupům.

Mopování

Před mopováním doporučuji nechat vysavač nejdříve vysát, jinak nebude výsledek tak kvalitní. Při mopování je vypnuta funkce vysávání, fungují pouze boční kartáčky. Pro funkci mopu je třeba vyměnit nádržku sběrné nádoby za tu, do které přijde voda. Ta zvlhčuje mopovací podložku, kterou vysavač postupně stírá. Vysavač by neměl být v módu mopování v místnosti, kde se nachází na tvrdé podlaze koberec. Vysavač neumí vyhodnotit, že by na koberec neměl vjet a hrozí kolize. Mopování je ještě tišší než vysávání.

i

Pro mopování je v manuálu doporučena čistá voda, speciální prostředky by mohly pěnit a zhoršit tak odkapávání vody na mop. Já osobně doporučuji použít trošku octa, který má přirozené dezinfekční účinky, je levný a 100% přírodní.

Virtuální zeď

Virtuální zeď není součástí základní balení a nebyla ani součástí testování, což je velká škoda. Protože právě virtuální zeď může pomoci vyřešit problémy například s nájezdem na koberec, pod skříň či zabránit pádu ze schodů. Tedy zamezuje vysavači přístup všude, kde to není pro něj vhodné.

Vysavač TESLA RoboStar T40 a jeho vysavač
Vysavač lze nastavit na pravidelné uklízení pomocí dálkového ovládání

Údržba vysavače TESLA T40

Kromě vysypávání sběrné nádoby a doplňování mopovací nádoby vodou je třeba také jednou za 14 dní vyprášit HEPA filtr. HEPA filtr je výborný především pro alergiky, filtruje vzduch a zbavuje ho prachových částic a roztočů. Kontrolujte také namotané vlasy na čisticích kartáčích včetně otvoru pro nasávání vzduchu. To je veškerá péče, kterou tomuto vysavači musíte pravidelně věnovat.

i

Výhodou je možnost dokoupení originálního příslušenství, náhradních bočních kartáčů, mopovacích podložek a HEPA filtru.

Mokré vysávání TESLA RoboStar T40
Vysavač má funkci mokrého vysávání.

Srovnání s dražšími modely

Pokud budeme chtít tento model srovnat s drahými modely na trhu, je třeba si uvědomit priority. V reálném životě hrají důležitou roli jiné věci, a to především poměr cena a výkon. A právě poměr cena / výkon je to, s čím tento model vítězí. Investice při každodenním úklidu včetně vytírání se za cenu do 5 000 Kč vrátí extrémně rychle. TESLA je pomocník, na kterého si rychle a snadno zvyknete. Domácnost bude čistější, a to bez námahy a s pomocí poměrně nízké investice.

Jak vysavač TESLA RoboStar T40 vypadá uvnitř
Savá mopovací látka.

Závěrečné hodnocení robotického vysavače TESLA RoboStar T40

Když nastavíte úklid vysavačem na každý den, ideálně v čas, kdy nejste doma, budete mít doma uklizeno každý den bez potřeby se úklidu věnovat. Mopování jsem využívala jen jednou týdně, když jsem si vzpomněla, ale samotné vysávání bylo nastaveno denně na devět hodin ráno, takže vysavač uklidil po snídani a připravil prostory pro další rodinné akce na večer, kdy se celá rodina zase schází.

Až s robotickým vysavačem si uvědomíte, kolik prachu tento vysavač denně sesbírá. Robotické vysavače nejsou určeny pro dokonalý úklid, naopak jsou ideální pro hrubé denní vysávání. Sníží se tak nutnost provádět detailní úklid a současně bude byt udržován čistý i bez nutnosti neustále běhat po místnosti s klasickým vysavačem. A pokud máte děti, psa či kočku, je tento robotický vysavač RoboStar T40 téměř nezbytností!


TESLA RoboStar T40

TESLA RoboStar T40

Robotické vysavače

Robotický vysavač na vytírání podlah a na všechny druhy podlah, automatické dobíjení a senzor proti pádu ze schodů, objem nádoby 0,3 l, počet bočních štětců 2, způsob navigace gyro, typ ovládání na těle, způsob čištění: kartáče a mopování, typ baterie Li-ion, doba provozu 120 min, HEPA filtr, hlučnost 60 dB, 230v napájecí zdroj, čisticí kartáček, dobíjecí základna, HEPA filtr, infračervené dálkové ovládání s led displejem, mopovací modul s mopovací tkaninou, náhradní boční kartáče (2 ks), náhradní mopovací tkanina z mikrovlákna (1 ks), zásobník na nečistoty pro vysávání (300 ml) a zásobník na vodu pro mokré vytírání (300 ml)

Klady

 • Vysává i vytírá
 • Cena
 • Dálkové ovládání
 • Jednoduchost obsluhy
 • Možnost naprogramování
 • Možnost dokoupení virtuální zdi
 • Funkce FASTtrack 2.0., díky které si pamatuje, kde už vysával

Zápory

 • Nižší inteligence oproti dražším modelům
 • Pro vytírání je třeba změnit nádobu
5,0
TESLA RoboStar T10/T30/T40 - levý + pravý čistící kartáček (sada)
Příslušenství k vysavačům , levý a pravý čistící kartáček pro model TESLA RoboStar T10, TESLA RoboStar T30 a TESLA RoboStar T40
259,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: TESCK970
Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací