MS hokej AP+ slevy

ROWENTA Clean&Steam vysává i vytírá zároveň (RECENZE)

Zobrazit katalog

Přístroj, se kterým byste mohli vytírat a vysávat zároveň a ušetřili polovinu času? To zní přímo snově, nebo ne? ROWENTA proměnila sen ve skutečnost a na trhl přišla se zařízením Clean&Steam RY7557, které přesně toto dokáže. Jak obstál při vysávání, vytírání a manipulaci, se dozvíte v naší recenzi. 

ROWENTA Clean&Steam RY7557

 1. Co umí ROWENTA Clean&Steam RY7557?
 2. Obsah balení ROWENTA Clean&Steam RY7557
 3. Pro koho je vysavač ROWENTA Clean&Steam RY7557 vhodný?
 4. Jak ROWENTA Clean&Steam RY7557 vysává?
 5. Jak ROWENTA Clean&Steam RY7557 vytírá?
 6. Shrnutí recenze ROWENTA Clean&Steam RY7557

Pokud máte tvrdou podlahu a třeba domácího mazlíčka k tomu, nejspíš musíte při úklidu nejprve luxovat a posléze vytírat. Prach, chlupy, vlasy a další nečistoty schramstne vysavač a vytírání je potom jednodušší. I tak se ale stává, že nějaký ten chuchvalec chlupů, vlasů a prachu stejně z kouta vyleze a plete se vám do mopu, padá zpátky na podlahu a pokud ho neulovíte, úklid vám dokáže pěkně znepříjemnit. Navíc často na zemi zůstávají podivné "chlupaté" proužky, za které mohou ulpělé nečistoty na mopu. 

ROWENTA Clean&Steam RY7557

ROWENTA Clean&Steam RY7557 vysává i vytírá naráz.

ROWENTA Clean&Steam RY7557 má přesně tyhle problémy řešit. Je to takový tyčový vysavač a parní mop zároveň. V jednom tahu chlupy a nečistoty vysává i vytírá. Odpadá tedy nutnost nejprve vyluxovat či zamést a následně podlahu setřít.

Já jsem ROWENTA Clean&Steam RY7557 ozkoušela v domácnosti se 2 psy, kteří si libují v pouštění chlupů. Testování probíhalo na plovoucí podlaze a na dlažbě. Jak přístroj obstál?

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Krabice skrývá i náhradní textilie na vytírání a náhradní filtr.

ROWENTA Clean&Steam RY7557 toho umí ještě víc

Jak už jsem několikrát zmínila, tento novodobý vynález umí vysávat i vytírat zároveň, což šetří čas. ROWENTA Clean&Steam RY7557 zvládne obě věci dělat i nezávisle na sobě. Tedy pokud se vám něco rozsype na zem, můžete s přístrojem jen luxovat, popřípadě jen vytírat. Spouštěče páry i sání má oddělené a na sobě nezávislé. 

Díky nastavitelné výšce rukojeti si přizpůsobíte madlo dle své výšky. Vysavač dokáže stát sám, takže není potřeba ho během práce pokládat na zem nebo o něco opírat, kdykoliv potřebujete něco přesunout nebo zvednout. Na rukojeti najdete i držák přívodní šňůry, který vám usnadní pohyb po místnosti.

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Držák přívodního kabelu pro lepší komfort při úklidu.

V balení ROWENTA Clean&Steam RY7557 najdete bohaté příslušenství

Pokud jste zvyklí, že k pomocníkům do domácnosti je obvykle nutné dokupovat předražené příslušenství, u ROWENTA Clean&Steam RY7557 to nečekejte. V balení dostanete náhradní kazetu proti vodnímu kameni, 3 náhradní návleky na držák textilního nástavce, podložku, na kterou můžete vysavač zaparkovat, a úchyt k přimontování na zeď, do kterého je možné zařízení po použití zacvaknout a ukotvit proti pádu. 

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Obsah balení nabízí i podstavec a úchyt pro zaparkování přístroje.

Náhradní díly ROWENTA Clean&Steam RY7557 nejsou drahé

Po půl roce je doporučeno měnit jak filtr ve sběrné nádobě vysavače, tak kazetu proti vodnímu kameni. K ROWENTA Clean&Steam RY7557 seženete sadu obou filtrů a dvou návleků kolem 400 korun (cena je orientační a může se měnit).  A pokud by se vám přihodila nějaká nehoda, během které byste část zařízení ztratili či nenávratně rozbili, můžete si téměř vše dokoupit a vyměnit. Zásobník na prach a nečistoty vás vyjde kolem 300 Kč, držák na textilní nástavec kolem 100 Kč a v případě, že byste se sací hlavu rozhodli použít třeba jako golfovou hůl, náhradní vás vyjde na cca 700 Kč.

Pro koho je vysavač ROWENTA Clean&Steam RY7557 vhodný?

Pro ty, kteří chtějí šetřit čas a luxovat i vytírat v jednom tahu, je tento pomocník do domácnosti naprosto skvělý. Zároveň je zařízení určeno těm, co touží žít ekologicky i ekonomicky. Na setření podlahy o rozloze 100 mvám totiž postačí 600 ml vody. Díky dezinfekci v podobě páry navíc nepotřebujete žádné chemikálie. Pára totiž zlikviduje 99 % bakterií.

Své místečko najde ROWENTA Clean&Steam RY7557 v domácnostech, kde převládají tvrdé podlahy (dlažba, laminát, vinyl, atd.). Zařízení není vhodné pro použití na kobercích a voskovaných podlahách.

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Indikátor vám ukáže stupeň napařování.

ROWENTA Clean&Steam RY7557 vysává silou cyklónu

Co se týká luxování, ROWENTA Clean&Steam RY7557 se může pochlubit cyklónovou technologií, která dokáže efektivně lapat prach ze vzduchu. Díky tomu je vysavač vhodný pro alergiky.

Při testování si vysavač poradil dobře jak s prachem, tak s chomáčky chlupů a vlasů. Ale není bez chyby. Ta se ukrývá ve výšce sací hlavy, kvůli které se nedostanete například pod pohovku či postel. Stejně tak je nemožné vysát hůře přístupná místa, jako je prostor za gaučem, pod skříní apod. Navíc není vysavač ROWENTA Clean&Steam RY7557 doporučovaný pro použití na koberci. Proto by byl vhodný nějaký nástavec, který by zastal jak práci na koberci, tak v hůře přístupných místech a vy jste nemuseli mít extra zařízení pro tyto účely. Navíc nelze nastavovat intenzitu vysávání, což někomu může připadat jako zásadní mínus.

Nenechte se mýlit. Přestože se jedná o mop a vysavač v jednom, nelze s ním uklízet rozlité tekutiny. Malým množstvím, co by se vešlo na polévkovou lžíci, toho moc nezkazíte (vsákne to textilní tkanina), ale víc toho rozhodně nezkoušejte. 

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Mop kvůli vysoké hlavici bohužel nezajede pod gauč.

Co se týká sběrné nádoby, snadno se otevírá a čistí. Je ale poměrně malá, takže pokud neluxujete pravidelně, budete ji muset během úklidu alespoň jednou vyprázdnit. Nicméně to je pořád celkem malá daň za to, že budete mít vytřeno i vyluxováno v jednom tahu. :)

Na jedno vytření stačí 600 ml čisté vody

Díky horké páře není třeba s vysavačem ROWENTA Clean&Steam RY7557 používat žádné chemické přípravky. Ušetříte tak nejen přírodu, ale i svoji peněženku. Navíc vám na úklid domácnosti o 100 m2 postačí pouze 600 ml vody. Za tohle dávám palec nahoru. Vzpomeňte si na všechny ty kýble s vodou, které jste za roky vytírání natočili a kolik vás to asi stálo peněz. Nádržka na vodu je opatřena víčkem s bezpečnostním patentem, který zamezuje tomu, abyste ho někde ztratili. To určitě potěší všechny poplety, co mají tendenci nevracet věci na své místo a pravidelně je ztrácet. 

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Nádoba na vodu s vychytanou pojistkou proti ztrátě.

Intenzitu páry si můžete nastavit ve 3 stupních (low, medium, max) dle typu podlahy. Pára je po zapnutí přístroje připravena během 30 vteřin. ROWENTA Clean&Steam RY7557 ji po celou dobu vypouští sama, takže není třeba spouštěč během úklidu držet. To jen v případě, že potřebujete podlahu o něco víc navlhčit. 

Zařízení vytírá a luxuje pohybem dopředu i dozadu, což není u tyčových vysavačů běžné. Kvůli tomu, abyste si čerstvě vytřenou podlahu nepošlapali, je ale lepší postupovat směrem zepředu dozadu.

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Takto mop napařuje na stupeň "MAX".

Při testování si mop vedl docela slušně. V kuchyni mi při vytírání tropí neplechu lišta oddělující obývák od kuchyně. Vždy tam i po vyluxování zůstává nějaké to smítko a klasický mop není schopný ho odstranit. K liště ho jenom nahrne a tečka . Pokud se nesehnu a a neutřu ho hadříkem, jako bych tam vůbec neuklízela. Vysavač ROWENTA Clean&Steam RY7557 si s tím ale poradil skvěle. Na dlaždičkách byl neoblomný a nezanechal jediné smítko. Se zaschlými skvrnami ale trochu bojoval. Postižené místo jsem musela přejet několikrát, aby skvrna zmizela a u případů, kdy bylo třeba flíček skutečně drhnout, neobstál. 

Plovoucí podlahu také spolehlivě vyčistil. Na co vás ale musím upozornit, je, abyste mop nenechali stát v parním režimu dlouho na jednom místě. Pokud ROWENTA Clean&Steam RY7557 necháte běžet a někam ho postavíte (odběhnete k plotně, pro zvonící telefon, na toaletu…) a zapomenete vypnout, během několika minut vám na podlaze horká pára nenávratně vyšisuje barvu ve tvaru, za nějž by se ani Hermann Rorschach nestyděl. Toto nebezpečí je v návodu k použití nevýrazně uvedeno jen pomocí piktogramu. Ten se ve změti dalších obrázků dost ztrácí, a přestože jsem ho před použitím studovala, upozornění jsem si nevšimla. Snažila jsem se pročíst i bezpečnostní pokyny, na které výrobce v návodu použití odkazuje, ale brožura nedisponovala českým ani slovenským jazykem. Ideální by byla bezpečnostní pojistka, která třeba při neaktivitě delší než 2 minuty přestane páru automaticky vypouštět.

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Pozor, ať nezapomenete vypnout napařování. Při opuštění místnosti by se vám to mohlo vymstít.

Shrnutí recenze ROWENTA Clean&Steam RY7557

Ve výsledku pracuje tenhle parní mop a vysavač v jednom velmi dobře. Vysaje i vytře spolehlivě, byť u zaschlých skvrn je potřeba postup několikrát opakovat. To je ale u parních mopů celkem běžné, protože podlahu zkrátka namočí úplně minimálně a urputnější skvrny vyžadují chvíli odmočit. S ROWENTA Clean&Steam RY7557 už nebudete na podlaze nacházet chuchvalce mokrých nečistot, se kterými se nevypořádal ani vysavač, ani mop. Podlaha bude čistá a díky páře dezinfikovaná. 

ROWENTA Clean&Steam RY7557

Textilie na vytírání skrze kterou prochází pára.

Co ale přístroji neodpustím, je na tyčový vysavač vysoká hmotnost. Necelých 7 kg (včetně napuštěné nádrže na vodu) je na obsluhu jednou rukou opravdu hodně. Běžné tyčové vysavače váží sotva kolem 3 kilogramů. To má za následek i trochu neohrabanější manipulaci v rozích. Pokud byste chtěli do chodu domácnosti zapojit třeba děti školního věku, popřípadě starší lidi, nejspíše tíhu přístroje nezvládnou. Ani slabší jedinci nebo ti, co trpí bolestmi zad, nejspíš nezajásají. Na druhou stranu váhu můžete brát i pozitivně a říkat si, že při úklidu s ROWENTA Clean&Steam RY7557 ještě navíc posilujete. :)

I přes své mouchy je parní mop a vysavač, který zvládne práci dvou přístrojů naráz, skvělý nápad šetřící čas i peníze. Při odstranění zásadních nedostatků se zařízení jako ROWENTA Clean&Steam stane hudbou úklidové budoucnosti.

Hodnocení 75% Alza.cz
Hlavní parametry: Vysávání
85%
Vytírání
75%
Manipulace
65%

Klady

 • Vysává a vytírá jedním tahem
 • Nejsou potřeba saponáty
 • Nastavitelná výška rukojeti
 • Snadné vyprázdnění nádoby
 • Likvidace 99 % bakterií
 • Možnost nastavení výkonu páry
 • Snadná obsluha

Zápory

 • Hmotnost téměř 7 kg
 • Vysoká hlučnost až 84 dB
 • Nevhodné pro koberce
 • Absence variabilního příslušenství
 • Příliš vysoká sací hlava
 • Nelze nastavit výkon sání
 • Bezpečnostní pokyny nejsou v CZ ani SK

Chci ROWENTA Clean&Steam RY7557

Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací