Během svátku 28.9.  mají všechny pobočky otevřeno, kromě prodejem Brno-Bystrc, Děčín, Frýdek-Místek, Příbram a Kladno.

DNY LEGO AlzaPlus+

Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal – uklidí každé zákoutí (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Bezdrátový tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal s flexibilní hubicí slibuje vysát každou mezeru a každé zákoutí vaší domácnosti. Díky vysokému výkonu, unikátní konstrukci a bohatému příslušenství by měl zvládnout vysát i to, co se vám s běžným vysavačem posbírat nepodaří. Měl by ušetřit spoustu času při úklidu domácnosti a měl by být skvělým pomocníkem pro majitele domácích mazlíčků. Přístroj jsme podrobili důkladnému testu a nyní se pojďme podívat, jestli obstál navzdory velkým očekáváním. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal (RECENZE) – OBSAH

 1. Testování bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal 3v1
 2. Příslušenství a obsah balení
 3. První spuštění vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
 4. Výkon, výdrž baterie a dobíjení bezdrátového tyčového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560
 5. Ergonomie a ovládání vysavače Rowenta Air Force Flex 560
 6. Flexihubice
 7. Turbokartáče – nepostradatelné příslušenství k domácím mazlíčkům
 8. Integrovaný ruční vysavač
 9. Úklid interiéru vozidla s bezdrátovým vysavačem Rowenta Air Force Flex 560
 10. Čištění a údržba vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
 11. Hodnocení bezdrátového tyčového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Testování bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal 3v1

Bezdrátový tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal jsme si vzali na testování do menšího bytu o rozloze do 40 m2, kde převládají tvrdé podlahy. Do teď jsme byt uklízeli klasickým bezsáčkovým podlahovým vysavačem, který svou funkci zvládal obstojně (až na sběr delších vlasů), ale postrádá další příslušenství a v menším bytě se s ním hůře pohybuje. Navíc při uskladnění zabírá příliš místa. Od vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal jsme si slibovali rychlejší a pohodlnější úklid a možnost lépe se dostat do těžko přístupných míst. 

Příslušenství a obsah balení

Tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal k nám dorazil velice pěkně a bytelně zabalený. V krabici s uchem pro přenášení má každý díl své místo a díky molitanovým a igelitovým obalům nehrozí, že by se při transportu poškodily. V balení kromě samotného těla vysavače s motorem je kovovo plastová flexibilní noha vysavače, podlahový turbokartáč, mini elektrický kartáč, hubice na čalounění, štěrbinová hubice, 2 kartáčky na drobné nečistoty, 2 filtry, dobíjecí základna a napájecí kabel. Nechybí ani přehledný obrázkový návod.

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Vysavač je zabalený do bytelné krabice s uchem pro přenášení. Každý díl v krabici má své místo a je zabalený do molitanové fólie, takže nehrozí poškození (pro potřeby focení jsme díly vybalili). 

První spuštění vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

I když se na první pohled může zdát, že se bezdrátový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal skládá z velkého množství dílů, jeho sestavení zabere jen chvilku. Vše je intuitivní, není k tomu potřeba ani návod. Díly do sebe přesně pasují a působí velice bytelně, nemusíte mít strach, že něco ulomíte. Za 5 minut od rozbalení byl přístroj připraven k vysávání.

Výkon, výdrž baterie a dobíjení bezdrátového tyčového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560

Výrobce slibuje na jedno nabití 35 minut vysávání při základním výkonu. Při režimu Boost (tj. maximálná výkon) pak pouze 6 minut. Nejde o nijak dlouhý čas a zdá se to být potenciální slabinou vysavače. Nechali jsme vysavač plně nabít, což trvalo překvapivě pouhé 3 hodiny. Poté jsme se pustili do uklízení. 

Během chvíle se ukázalo, že základní výkon vysavače je naprosto dostačující a režim Boost je potřeba pouze u odolnějších nečistot.  Při občasném zapnutí režimu Boost tak vysavač zvládl uklidit naši malou domácnost na jedno nabití. Aniž bychom vysavač opět dobíjeli, pustili jsme se do vysávání interiéru vozidla, kde byl režim Boost potřeba mnohem častěji. K našemu překvapení se ale baterie ani tak nevybila. Dech vysavači došel až po dalších několika minutách testování vysavače. Na jedno nabití tedy bezdrátový tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 důkladně vysaje menší byt a interiér vozu k tomu.

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Vysavač umožňuje dva způsoby dobíjení. Buď připojíte vysavač přes napájecí kabel přímo do zásuvky, nebo využijete praktickou dokovací stanici namontovanou na zeď i s držáky na příslušenství.

Ergonomie a ovládání vysavače Rowenta Air Force Flex 560

Ergonomie a komfort měly být dle očekávání silné stránky vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal 3v1 a musíme říct, že tady vysoká očekávání naplnil téměř bezezbytku. 

Spouštěcí tlačítko je přímo na držadle a pro chod vysavače ho není potřeba držet, pouze jednou zmáčknout. Vypnutí pak opět jedním stiskem. Protože je tlačítko dobře při ruce, není problém vysavač opakovaně zapínat a vypínat, čímž se prodlužuje výdrž baterie na jedno nabití. Drobné výhrady máme k tlačítku Boost, pro jehož stisknutí potřebujete druhou ruku, a které jsme zejména při úklidu interiéru vozidla několikrát nechtěně zmáčkli.

Navzdory poměrně slušnému sacímu výkonu je vysavač velice tichý. Pokud máte  samostatně zapnutý ruční vysavač, je možné si přes jeho zvuk si povídat. S nasazeným turbokartáčem je vysávání o něco hlučnější, ale oproti běžnému podlahovému vysavači je stále tišší.

   

Pokud budete využívat dokovací stanici, budete mít vysavač vždy při ruce a stále nabitý. Stanice má přípravu pro šrouby k navrtání do zdi. My jsme ji kvůli nevhodnému zdivu pouze přilepili a drží bez problému. Stanice má navíc dva držáky na příslušenství. 

Největším nedostatkem vysavače je absence parkovací polohy. Když potřebujete volné ruce, musíte vysavač položit na zem nebo ho opřít, ale chce to trochu šikovnosti, protože má tendenci sjíždět na zem. Je to daň za verzatilitu vysavače, kdy nejtěžší část, tedy motor, je umístěna až na samém konci vysavače u držadla. Tím je těžiště velmi vysoko a vysavač by v parkovací poloze přepadával. Ovšem o to lépe se s ním zase zatáčí. 

Flexihubice

Z čeho jsme byli u vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal nadšeni, je speciální flexihubice. Hubici lze stisknutím tlačítka uvolnit kloub, který umožňuje pohodlné vysávání pod sedačkou, pod židlemi a na jiných těžko přístupných místech. Šetří vaše záda a vysávání je i mnohem rychlejší a efektivnější. 

Turbokartáče – nepostradatelné příslušenství k domácím mazlíčkům

Turbokartáče ocení zejména majitelé domácích mazlíčků a lidé s dlouhými vlasy. Velký turbokartáč sbírá chlupy i vlasy jak z hladkých podlah, tak z nízkých koberců a díky integrovanému LED osvětlení mu neunikne žádná nečistota. Bohužel s turbokartáčem výrobce nedoporučuje vysávat vysoké koberce. Menší turbokartáč pak velice efektivně posbírá chlupy z čalouněného nábytku, polštářů a matrací. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Větší turbokartáč si skvěle poradí se sběrem chlupů i vlasů z koberců a hladkých podlah, menší turbokartáč je zase posbírá z čalouněného nábytku.

Integrovaný ruční vysavač

Když z vysavače odpojíte velký turbokartáč nebo celou flexihubici, získáte praktický ruční vysavač. S nasazenou flexihubící můžete pohodlně vysát pavučiny pod stropem a posbírat prach na dveřních obložkách. Bez tyčového nástavce s ním zase můžete posbírat prach a nečistoty na poličkách a parapetech. Nám se doma skvěle osvědčil při úklidu šuplíků v kuchyni. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Ruční vysavač se hodí pro sběr nečistot na poličkách, ale i na vysávání pavučin pod stropem.

Úklid interiéru vozidla s bezdrátovým vysavačem Rowenta Air Force Flex 560

Díky bohatému příslušenství se tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal skvěle hodí na úklid interiéru auta. Ruční vysavač se dostane všude a dobře se s ním manipuluje, protože vám nepřekáží při práci hadice, jako u klasického vysavače. Štěrbinová hubice se dostane téměř všude, i když by mohla být ještě o kousek užší. Hubice na čalounění se zase hodí na vysátí prachu ze sedadel a malý turbokartáč skvěle posbírá vlasy ulpělé na čalounění a na koberečcích. 

Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal Recenze tyčového bezdrátového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal
Bezdrátový tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal je neocenitelný pomocník při úklidu interiéru vozidla.

Čištění a údržba vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rozebrání a vyčištění vysavače je intuitivní a nenáročné. Jedním tlačítkem uvolníte nádobu na prach a následně z ní vytáhnete filtry. Nádobu vysypete a plastové části i textilní filtr můžete omýt pod tekoucí vodou. Následně textilní filtr vyždímáte a necháte vysušit. Poté vše celkem snadno poskládáte zpět. Výrobce doporučuje toto provádět jednou týdně, ale asi to bude také záviset na množství vysátých nečistot a četnosti vysávání. Dvakrát do roka byste měli textilní filtr vyměnit. V balení jsou filtry dva, takže máte zásobu na rok. Opět v závislosti na intenzitě vysávání. Dvakrát do roka je pak ještě potřeba pod tekoucí vodou vyčistit pěnový filtr na výstupu vzduchu z motoru. 

Čistit byste také měli rotační kartáče od vlasů a chlupů, aby se mohly volně otáčet a plnit svou funkci. K tomu slouží speciální drážka, pomocí které namotané vlasy a chlupy přestříhnete a snadno z kartáče sundáte. Uvolnit kartáč je na poprvé trochu náročnější, ale nesmíte se bát zabrat. Napodruhé už získáte grif. 

Ti zručnější si mohou v případě potřeby podle přiloženého návodu celkem snadno vyměnit baterii, ale stejně tak to můžete nechat na některém servisním partnerovi značky Rowenta, u kterého můžete náhradní baterii pořídit. 

iOpravitelný výrobek – záruka 10 letJistě oceníte, že výrobce garantuje možnost opravit vysavač po dobu 10 let pomocí originálních náhradních dílů u některého ze servisních partnerů značky Rowenta. Máte tedy jistotu, že v případě potřeby bude možné pořídit novou baterii, filtr nebo nějakou opotřebenou součástku.

Hodnocení bezdrátového tyčového vysavače Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Bezdrátový tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal je nejlepším uklízecím nástrojem, jaký jsme v domácnosti měli. Při prvním použití trval sice úklid navzdory očekávání výrazně déle, ale to proto, že bylo možné s vysavačem vysávat i běžně nepřístupná místa. Jelikož je vysavač v dokovací stanici šikovně po ruce a stále nabitý, vysáváme dokonce častěji, než dřív. V součtu je ale čas strávený úklidem kratší a naše domácnost je čistší. Za poměrně vyšší pořizovací cenu získáte vysavač, který vám umožní kvalitnější úklid a dopřeje více volného času.

Díky propracované ergonomii je manipulace s vysavačem velmi pohodlná. Dobře se drží a ovládá, spouštěcí tlačítko je na správném místě, avšak postrádáme parkovací polohu, ve které by vysavač samostatně stál. Výdrž baterie se ukázala jako naprosto dostačující. Když budete vysavač pravidelně umísťovat do praktické dokovací stanice, což člověk dělá tak nějak automaticky, bude stále připravený k použití. Samotné nabití je pak poměrně rychlé (3 hodiny do plného nabití). Vysavač se také velice snadno čistí a oceňujeme omyvatelné filtry, díky kterým je filtrace stále plně funkční. 

iPokud se vám vysavač líbí, máte nyní možnost si ho na 45 dní vyzkoušet. Kupte vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal a pokud s ním nebude spokojeni, můžete ho vrátit. Akce Rowenta 45 dní na vyzkoušení platí do 31. 12. 2019.

Tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal

Rowenta Air Force Flex 560 Animal

Tyčové aku vysavače

Bezdrátový tyčový vysavač Rowenta RH9472WO Air Force Flex 560 Animal se díky širokému příslušenství, které zahrnuje mimo jiné flexibilní hubici, ruční vysavač a motorizované turbokartáče používá velice příjemně a dosáhne i do míst, která s jiným vysavačem není možné uklidit. Skvěle sbírá dlouhé vlasy a chlupy po domácích mazlíčcích a výrazně usnadní i úklid vozu. Díky funkci Boost mu rozhodně nechybí sací síla a pokud ho budete odkládat do dokovací stanice, bude stále nabitý.

Klady

 • Široké příslušenství 
 • Flexihubice s kloubem
 • Motorizované turbokartáče
 • Funkce vysokého výkonu Boost
 • Bezdrátové provedení
 • Výborná manévrovatelnost
 • Dobíjecí základna na zeď
 • Ruční vysavač s tyčí na vysávání pod stropem
 • Bytelná konstrukce
 • Tichý chod
 • Povedený design
 • Garance opravitelnosti 10 let
 • Obrázkový návod

Zápory

 • Absence parkovací polohy
 • Vyšší pořizovací cena
Vytisknout
P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací