AP+ nový vizuál AD mini Homeoffice

ETA Avanto 4 AAAA (RECENZE) – výkonný vysavač s nízkou spotřebou

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Sáčkový vysavač ETA Avanto se pyšní 4 AAAA v úspoře energie, účinnosti vysávání koberců, tvrdých podlah a ve filtraci. S ohledem na poměrně nízkou cenu to zní určitě zajímavě, a proto jsme se rozhodli vyzkoušet tento vysavač přímo v provozu v běžné domácnosti. Důkladně jsme prověřili jeho kvality, abychom se přesvědčili, jaký výkon vysavač ETA Avanto skutečně má, jak se uplatní jeho příslušenství a v neposlední řadě, jak se s ním pracuje. Zajímalo nás také, zda je vhodný pro alergiky, jakou údržbu vyžaduje a jaké jsou jeho přednosti či nedostatky.

Sáčkový vysavač ETA Avanto

Sáčkový vysavač ETA Avanto (RECENZE) – OBSAH

 1. Dvoutýdenní test ve větší domácnosti
 2. Vysavač ETA Avanto AAAA – výbava a příslušenství
 3. Parametry vysavače ETA Avanto AAAA 3519 90010
 4. Sáčkový vysavač ETA Avanto v provozu
 5. ETA Avanto – výkonný vysavač s nízkou spotřebou
 6. Široké příslušenství, které opravdu využijete
 7. ETA Avanto AAAA je vysavač vhodný pro alergiky
 8. Snadná údržba vysavače ETA Avanto 
 9. Jak hodnotím sáčkový vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010
 10. Celkové hodnocení vysavače ETA Avanto AAAA 3519 90010

Dvoutýdenní test ve větší domácnosti

Vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010 jsme si vzali na 14 dní k nám domů, aby po celou tuto dobu vystřídal náš starý, ale prověřený vysavač. Jsme rodina s dvěma dětmi v domácnosti 4+1. Prach z ulice usazující se vytrvale nejen na zemi, ale všude po nábytku, nepořádek po dětech, drobky po každém rohlíku, dlouhé vlasy zachycené na kobercích i pohovkách a syn alergický na prach – to jsou důvody, proč beru vysavač do ruky téměř denně. Efektivita vysávání je pro mě důležitá, stejně tak jako kvalitní filtrace vysavače. A jelikož se s vysavačem tahám často, je pro mě podstatná i snadná manipulace a míra hluku. Při práci člověk nejlépe odhalí vlastnosti spotřebiče. A tak se teď po 14 dnech mohu podělit o zkušenosti se sáčkovým vysavačem ETA Avanto AAAA 3519 90010.

Vysavač ETA Avanto AAAA – výbava a příslušenství

Z krabice jsem vytáhla vysavač běžné velikosti a moderního designu, dále příslušenství a manuál v českém jazyce.

Vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010 a jeho příslušenství
Příslušenství vysavače je z kvalitního tvrdého plastu. Kovová teleskopická trubice umožňuje nastavení délky až 90 cm.

Příslušenství vysavače:

 • Tělo vysavače
 • Sací hadice
 • Teleskopická trubice
 • Univerzální hubice na koberce i tvrdé podlahy
 • Turbokartáč
 • Malý turbokartáč
 • Hubice na sběr zvířecích chlupů
 • Polštářová hubice

Přímo v těle vysavače se nacházely další dvě hubice:

 • Štětinový kartáč
 • Štěrbinová hubice
Příslušenství vysavače vždy po ruce
Příslušenství vysavače na těžko dostupná a choulostivá místa jsou vždy po ruce

Parametry vysavače ETA Avanto AAAA 3519 90010

První, co vám napoví o kvalitách vysavače jsou jeho parametry. Vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010 se může pochlubit těmito parametry.


Parametr Hodnota
Příkon 800 W
Energetická třída A
Třída na kobercích A
Třída na tvrdých podlahách A
Třída v účinnosti filtrace A
Hlučnost při maximálním výkonu 69 dB
Délka přívodního kabelu  7 m
Akční rádius 11 m
Šířka 31,5 cm
Výška 47 cm
Hloubka 25,5 cm
Hmotnost 6,6 kg

Sáčkový vysavač ETA Avanto v provozu

Hned při prvním vysávání jsem zaregistrovala komfort, který při práci vysavač ETA Avanto poskytuje. Díky velkému úchytu se vysavač snadno přenáší. Ergonomicky tvarovaná a proti skluzem opatřená rukojeť se pohodlně drží a jednoduše se ovládá i jednou rukou.

Recenze vysavače ETA Avanto – snadná a pohodlná manipulace Recenze vysavače ETA Avanto – snadná a pohodlná manipulace
Snadné a pohodlné manévrování s vysavačem ETA Avanto oceňuji

Velká pogumovaná kolečka po bocích a otočné kolečko ve spodní části těla zajišťují plynulou a snadnou manipulaci celým vysavačem. Vysavač s lehkostí kopíruje trasu mého pohybu, nezasekává se o rohy, nemusím si ho popotahovat. Otočné kolečko umožní pohyb o 360° všemi směry. Měkčená pojezdová kolečka jsou šetrná k tvrdým podlahám a ochrání je před poškrábáním.

Neobvykle dlouhá sací hadice spolu s dlouhým přívodním kabelem a teleskopickou trubicí umožňují vysavači dlouhý dosah od zásuvky. Vysavač ETA Avanto má akční rádius až 11 m. Vyluxovala jsem díky tomu dvě místnosti na dosah jedné zásuvky, což mi šetřilo čas i námahu. Vysavač má dvě parkovací polohy – naležato a nastojato.

Recenze vysavače ETA Avanto – dvě parkovací polohy Recenze vysavače ETA Avanto – dvě parkovací polohy
Vysavač ETA Avanto má dvě parkovací polohy – horizontální a vertikální

ETA Avanto – výkonný vysavač s nízkou spotřebou

Vysavač ETA Avanto je vybaven úsporným ECO motorem s příkonem pouze 800 W, což zaručuje nízkou spotřebu energie. Není to ovšem na úkor jeho síly. Vysoký sací výkon vysavače ETA Avanto je až překvapivý a poznáte to ihned po zahájení vysávání. Nečistoty sbírá důkladně, opakované přejíždění hubicí po povrchu není nutné. A to platí jak na tvrdých podlahách, tak i na koberci. Zvyšuje to efektivitu vysávání a šetří námahu. Díky silnému sacímu výkonu hubice nasává nejen nečistoty pod sebou, ale i ze svého okolí, tj. dobře vysaje i rohy a prostory podél zdí. Není nutno na tato místa použít štěrbinovou hubici.

Mechanická regulace sání je přímo na rukojeti, ostatně asi jako na všech vysavačích. Přesnější a pohodlnější je ovšem elektronická regulace sacího výkonu, která je umístěná na těle vysavače. Široké rozpětí poskytuje možnost nastavení dle potřeby. Při vysávání čalouněného nábytku jsem využila nejnižší výkon, na tvrdých podlahách střední a při vysávání koberců s turbokartáčem jsem využila téměř nejvyšší sací výkon vysavače. Přišlo mi jen škoda, že elektronické ovládání sacího výkonu, které já osobně reguluji často, je na těle vysavače. Dovedla bych si představit ovládání na rukojeti, což by přispělo ještě k vyššímu komfortu při práci.

Vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010
Elektronické ovládání sacího výkonu umožňuje přesné nastavení podle potřeby. Síla sání se ovládá pomocí otočného kolečka na těle vysavače

ECO motor je nejen úsporný, ale i poměrně tichý. Se svými 69 dB při maximálním výkonu sice nepatří mezi nejtišší vysavače, ale přesto jeho hlučnost považuji za uživatelsky přijatelnou. Při vysávání jsem se bez problému mohla bavit s manželem nebo dětmi, kteří mi obvykle potřebují nutně něco sdělit, zrovna když luxuji.

Široké příslušenství, které opravdu využijete

ETA Avanto má ve své výbavě hned několik hubic, které jsem využila při úklidu celé domácnosti.

Univerzální hubice

Univerzální hubice je určená na vysávání podlah i koberců. Využívala jsem ji, když jsem chtěla „přejet” celý byt najednou. Ačkoliv se jedná o základní hubici ve výbavě, je vyladěná detaily pro maximální efektivitu vysávání a komfort.

Recenze vysavače ETA Avanto – univerzální hubice Recenze vysavače ETA Avanto – univerzální hubice Recenze vysavače ETA Avanto – univerzální hubice
S univerzální hubicí vysajete koberce i tvrdé podlahy. Umožňuje snadnou manipulaci i nastavení podle typu podlahy.

Poměrně velká pogumovaná kolečka a váleček ve spodní části hubice usnadňují pohyb po povrchu a přechod z podlahy na koberec. Tlačítko „Deep cleaning/Easy cleaning” umožňuje dvě polohy válečku. Vysunutý pro snadný pohyb po koberci a zasunutý pro větší přilnutí hubice k povrchu. Výsuvný kartáč slouží pro efektivní a šetrné vysávání hladkých podlah (plovoucí podlaha, parkety, dlaždice). Ohebný kloub a otočný spoj hubice o 360° zajišťují snadné manévrování s hubicí kolem nábytku.

Turbokartáč

Pokud bych měla označit, co se mi na vysavači ETA Avanto líbí nejvíce, tak je to zcela jistě vysávání koberců s turbokartáčem. Sice v našem bytě převládají plovoucí podlahy, ale téměř v každé místnosti jsou doplněny kobercem s vyšším chlupem. A vyluxovat je s turbokartáčem ETA Avanto je doslova hračka. Nemusím vynakládat žádnou sílu a tlačit, abych koberec pořádně vyluxovala. Hubice s turbokartáčem jako by se vznášela po koberci, přitom ale turbokartáč vytahá z koberce důkladně vše od malých drobků až po dlouhé vlasy. Vysávání koberců s turbokartáčem je tak rychlé, snadné a přitom důkladné.

Mini turbokartáč

Podobnou funkci a využití jako turbokartáč na kobercích má i mini turbokartáč na čalouněném nábytku. Motůrek zajistí otáčení kartáče ve vysokých otáčkách, dlouhé štětiny zachytí vše, co jim přijde do cesty. Čalouněný nábytek jsem zbavila drobků a vlasů během chviličky a bez námahy.

Hubice na sběr zvířecích chlupů

Tato hubice je vybavená krátkými, ale velice hustými štětinami, které při přejíždění po čalouněném povrchu zachytí i ten nejjemnější chloupek. Majitelům domácích mazlíčků tak umožní snadno se zbavit zvířecí srsti na pohovkách i na podlaze.

Recenze vysavače ETA Avanto – Hubice na sběr zvířecích chlupů Recenze vysavače ETA Avanto – Hubice na sběr zvířecích chlupů
Majitelům domácích mazlíčků usnadní úklid hubice na sběr zvířecích chlupů

Hubice na všestranný úklid v domácnosti

Vysavač nemusí sloužit jen na vysávání podlah. Já ráda využívám jeho sací sílu při zbavování se prachu všude možně v domácnosti. ETA Avanto má ve své výbavě kromě výše zmiňovaných hubic také:

 • Štětinový kartáč s jemnými štětinami na odstranění prachu z nábytku a choulostivých povrchů (obrazy, dekorace, knihovna, poličky, žaluzie) nebo také snadné odstranění pavučin z těžko dostupných míst
 • Polštářovou hubici na polštáře či matrace
 • Štěrbinovou hubici na těžko přístupná místa jako (radiátory, místa za skříní)
Recenze vysavače ETA Avanto – Hubice na všestranný úklid v domácnosti Recenze vysavače ETA Avanto – Hubice na všestranný úklid v domácnosti Recenze vysavače ETA Avanto – Hubice na všestranný úklid v domácnosti
Štětinový kartáč má jemnější štětiny a lze ho využít v domácnosti pro snadné odstranění prachu
iETA poskytuje na ECO motor vysavače ETA Avanto AAAA 3519 bezplatnou prodlouženou záruku 5 let. 

ETA Avanto AAAA je vysavač vhodný pro alergiky

Každý, kdo má doma alergika dobře ví, že u vysavače není důležitý pouze jeho výkon, ale i filtrace, která zajistí, že se nasátý prach a alergeny nevrací zpět do ovzduší. V tomto ohledu dosahuje ETA Avanto AAAA 3519 vysoké kvality, protože zajišťuje filtraci téměř se 100% účinností. Jedná se tedy o vysavač vhodný pro alergiky.

Všechny vysáté nečistoty putují do prachového sáčku ETA HYGIENIC s vysokou účinností filtrace – zadrží prach, pyly i roztoče. Vysavač ETA Avanto AAAA 3519 je dále vybaven výstupním HEPA filtrem č.12, který zachytí i ty nejmenší mikro částice prachu a alergenů a zajistí, že se nedostanou zpětně do ovzduší. Motor je chráněn vstupním mikrofiltrem.

Recenze vysavače ETA Avanto – HEPA Filtr Recenze vysavače ETA Avanto – HEPA Filtr Recenze vysavače ETA Avanto – HEPA Filtr
HEPA Filtr č.12 spolu s kvalitním prachovým sáčkem zajišťují téměř 100% účinnost filtrace.

Snadná údržba vysavače ETA Avanto

Údržba a čištění vysavače ETA Avanto je rychlá a snadná. I když turbokartáč a mini turbokartáč dokáží nasbírat velké množství vlasů nebo zvířecích chlupů, vyčistit jdou lehce. Po sundání krytu stačí vlasy, nitě a další zachycené nečistoty prostřihnout nůžkami a snadno vyndat rukou. Výrobce v návodu doporučuje po rozstříhání zapnout vysavač, který vlasy vysaje, ale to mi nefungovalo zcela podle představ – část vlasů v kartáči zůstala zachycená.

Recenze vysavače ETA Avanto – čištění turbokartáče Recenze vysavače ETA Avanto – čištění turbokartáče Recenze vysavače ETA Avanto – čištění turbokartáče
Čištění turbokartáče je snadné a zabere minutu

U každého sáčkového vysavače je podstatné, jak často bude potřeba měnit prachový sáček a kolik stojí náhradní. V základní výbavě vysavače ETA Avanto AAAA 3519 je prachový sáček ETA HYGIENIC s kapacitou 3 l. Jedná se o pevný textilní sáček se zvýšenou odolností proti nasáté vlhkosti či protržení ostrými nasátými předměty a až o 50 % delší životností než běžné prachové sáčky. Indikace plnosti sáčku na těle vysavače vás upozorní, že je čas prachový sáček vyměnit. Zjišťovala jsem si jeho dostupnost pro další potřebu a je běžně k dostání na e-shopu v ceně již od 169 Kč za 5 ks.

Recenze vysavače ETA Avanto – prachový sáček ETA HYGIENIC
Výměna prachového sáčku je zcela hygienická. Nepřijdete do styku s nečistotami.

Aby byla zachována vysoká účinnost filtrace, ale také vysoký sací výkon, je třeba čas od času vyčistit nebo vyměnit filtry. Výstupní HEPA filtr je nutné po zanesení vyfoukat nebo vyklepat. Jeho výměna se doporučuje cca 2× do roka. Vstupní filtr je omyvatelný, tj. můžete ho opláchnout pod tekoucí vodou a nechat vysušit. Jeho výměna se doporučuje poté, co už ho nelze dobře vyčistit nebo se poničí.

Jak hodnotím sáčkový vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010

Vysavač ETA Avanto AAAA 3519 90010 se skvěle osvědčil a má hned několik vlastností, které bych chtěla vyzdvihnout.

Vysoký sací výkon je velkou předností tohoto vysavače. ECO motor je výkonný a přitom úsporný. Velký výkon v kombinaci s perfektní filtrací zajistí důkladné a efektivní vysávání všech typů podlah. S turbokartáčem vysajete i koberec s vysokým chlupem rychle, bez námahy a přitom pečlivě. S mini turbokartáčem je luxování čalouněného nábytku záležitostí chviličky. S vysavačem se dobře vysávají i rohy a okrajová místa podél zdí, díky výborné ohebnosti hubic i místa mezi nohama nábytku.

Sáčkový vysavač ETA Avano AAAA – zlatá barva Sáčkový vysavač ETA Avano AAAA – modrá barva
ETA Avanto AAAA 3519 je k dostání ve dvou barevných provedení se stejnou výbavou. Který model se vám líbí víc?

Majitelé domácích mazlíčků mají ve výbavě speciální hubici, která jim pomůže snadno se zbavit zvířecí srsti na pohovkách a podlaze. Příslušenství vysavače je opravdu široké a využijete jej pro všestranný úklid v domácnosti. Rozhodně nebude ležet nevyužité ve skříni, protože je po ruce v těle vysavače. Snadná manipulace a komfort, který ETA Avanto poskytuje uživateli stojí také za zmínku. Vysavač je konstruovaný tak, že se s ním snadno manévruje.

Recenze vysavače ETA Avanto – ETA Avanto AAAA 1519 90000
Velmi podobné kvality jako ETA Avanto 3519 poskytuje rovněž ETA Avanto AAAA 1519, jen s o něco menší výbavou a za nižší cenu

Na žádné vyloženě nedostatky či negativa jsem u vysavače ETA Avanto AAAA 3519 nenarazila. Z mého pohledu je trochu škoda, že ovládání sacího výkonu je na těle vysavače, takže se člověk musí ohýbat. Komfortnější by bylo, kdyby elektronická regulace byla na rukojeti. Další věc, kterou musím zmínit je velikost univerzální hubice a turbokartáče. Mně velmi vyhovovaly, ale pokud má někdo nábytek s hodně nízkými nohami, může mít problém dostat se s těmito dvěma hubicemi pod nábytek. Jsou vyšší a mohutnější.

Alternativní sáčkové vysavače

Celkové hodnocení vysavače ETA Avanto AAAA 3519 90010

ETA Avanto AAAA 3519 90010

ETA Avanto AAAA 3519 90010

Sáčkové vysavače

ETA Avanto AAAA je výkonný vysavač s nízkou spotřebou energie. Vysávání s ním je efektivní a bez zbytečné námahy. Díky bohatému příslušenství najde v domácnosti široké využití. Manipulace s vysavačem je snadná a pohodlná. Jeho tichý chod ještě zvyšuje komfort při práci. Dokonalost filtrace řadí sáčkový vysavač ETA Avanto AAAA mezi vysavače vhodné pro alergiky. Cena 2 900 Kč je vzhledem ke kvalitám tohoto vysavače velmi výhodná.

Klady

 • Vynikající sací výkon
 • Vysoká efektivita vysávání koberců
 • Vysoce účinná filtrace
 • Bohaté příslušenství
 • Snadná manipulace a pohodlné ovládání
 • Nízká hlučnost
 • Velká pogumovaná kolečka šetrná k podlaze
 • Akční rádius až 11 m
 • Vhodný pro alergiky
 • Vhodný do domácnosti s domácím mazlíčkem
 • Nízká cena

Zápory

 • Mohutnější hubice se nedostane pod nízký nábytek
 • Regulace sacího výkonu na těle vysavače může vadit starším lidem
4,7 250×
ETA 3519 90000 Avanto
Sáčkový vysavač - s kabelem, na všechny druhy podlah, na zvířecí chlupy, na vysávání a suché čištění, HEPA 12 filtr, příkon 800 W, hlučnost 68 dB, sběrná nádoba o objemu 3 l, ovládání na těle, délka kabelu 8 m, akční rádius 11 m, automatické navíjení kabelu, indikátor plného koše, regulace výkonu a měkčená kolečka, s teleskopickou trubicí, rozměry 46,9 × 31,5 × 25,5 cm (V׊×H), hmotnost 6,63 kg, černá a zlatá barva
3 299,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: ETASV649
4,7 250×
ETA 1519 90000 Avanto
Sáčkový vysavač - s kabelem, na všechny druhy podlah, na vysávání, HEPA filtr, příkon 800 W, hlučnost 68 dB, sběrná nádoba o objemu 3 l, ovládání na těle, délka kabelu 7 m, akční rádius 10 m, indikátor plného koše a měkčená kolečka, s teleskopickou trubicí, rozměry 24,5 × 31,5 × 47,5 cm (V׊×H), hmotnost 7,2 kg, černá barva
2 699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: ETASV632
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací