Samsung Galaxy Note9 (RECENZE) – Evoluce na správných místech

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Šampiona značky vždycky představovala řada Galaxy S. Snad každý superhrdina má ale ve filmu moment, kdy ho opustí síly a musí si vzpomenout na nějaký zážitek z dětství, který mu „odemkne“ ty nejsilnější schopnosti. Galaxy Note9 je taky takový – je jako S9+, ve které se probudily další supersíly. Je Samsung Galaxy Note9 všemocný Superman? Naše recenze napoví.

i Note9 už má nástupce – Samsung Galaxy Note10. Vše, co umí, včetně prvních dojmů, přinášíme v článku Samsung Galaxy Note10 | Note10+ (PRVNÍ DOJMY): Skvělá dvojice s novými schopnostmi.

Samsung Galaxy Note9 – RECENZE

 1. Samsung Galaxy Note9: Evoluce, nebo revoluce?
 2. Balení Galaxy Note9: Redukce se budou hodit
 3. Design: Samsung Galaxy Note9 a Note8 odliší jen znalec
 4. Pero S Pen je jako kouzelná hůlka
 5. Displej: Galaxy Note9 umí se svou velikostí pracovat
 6. Výkon a úložiště: Samsung Galaxy Note9 je gepard se sloní pamětí
 7. Výdrž baterie: Note9 si polepšil o 500 mAh a je to znát
 8. Operační systém a software: Android 8.1 Oreo po okraj naplněný zlepšováky
 9. Fotoaparát: Samsung Galaxy Note9 fotí stejně jako S9
 10. Hodnocení: Samsung Galaxy Note9 je top smartphone na práci

Samsung Galaxy Note9: Evoluce, nebo revoluce?

Budeme v úvodu recenze upřímní: mezigenerační skok mezi Samsung Galaxy Note8 a novinkou je malý. Veškeré změny zahrnují výkonnější procesor, větší baterku, drobné změny v ergonomii a objevila se i zajímavá Samsung Galaxy Note9 Special Edition, která nabízí gigantickou vnitřní paměť.

I úvodní prezentace se točila hlavně okolo využití pera S Pen. Skoro to až vypadalo, že se jinak nic zásadního nestalo. Zjistili jsme ale, že ačkoli Samsung Galaxy Note9 nepřinesl prakticky žádnou „wow technologii“, přiblížil se běžným lidem, kteří spíše než nějaká čísla v tabulkách ocení vlastnosti, které jim ulehčí každodenní provoz.

Samsung Galaxy Note9; recenze
Revoluce? Ne. Samsung Galaxy Note9 ale nabízí evoluci v tom nejlepším slova smyslu.

Balení Galaxy Note9: Redukce se budou hodit

Samsung Galaxy Note9 provází pověst chytrého telefonu zaměřeného na práci. Výbava decentní krabičky, ve které ho dostanete, tomu odpovídá. Výrobce vás neochudí o sluchátka AKG ani tentokrát, větší radost nám ale udělaly dvě dodávané redukce.

První z redukcí obsažená v balení Samsung Galaxy Note9 umožní do USB-C konektoru na mobilu zapojit příslušenství se starším portem micro USB. Ta druhá zase dovolí na Notu používat příslušenství určené primárně k počítači – konverze na velké USB se bude hodit, až budete chtít kopírovat data z flash disku nebo připojit velkou klávesnici.

Design: Samsung Galaxy Note9 a Note8 odliší jen znalec

Samsung si nikdy neliboval v ostrých hranách. Stařičký Galaxy SII byl poslední model, na němž byste je našli. Od té doby jsou tvary následovníků čím dál uhlazenější. Stačilo však pár let a ostré linie se pomalu vrací – Samsung Galaxy Note9 sice v dlani neřeže, ale na rozdíl od předchůdců let minulých nevypadá, jako kdyby se roztekl na sluníčku.

Samsung Galaxy Note9; Galaxy Note8; srovnání
Samsung Galaxy Note9 od Note8 rozezná na první pohled jen pozorné oko znalce.

Samsung Galaxy Note9 není nijak osobitý, jeho krása tkví trošku paradoxně v jeho uměřenosti. Pokud byste ho chtěli srovnat s Galaxy S9, devítka je jako skica načrtnutá letmo tužkou na papír, kdežto Note9 je narýsovaný na čtvrtku. Přesně to vystihuje i povahu obou zařízení.

A srovnání se starším Galaxy Note8? Na první pohled si oba phablety snadno spletete, jednoznačným potvrzením bude až design zadní strany.

i Co ale bezpečně poznáte na první pohled, bude chystaný Samsung Galaxy Note 10. Dostane mimo jiné průřez v displeji a čtyři zadní fotoaparáty. Veškeré dostupné spekulace shrnuje článek Samsung Galaxy Note 10 (VŠE, CO VÍME).

Dojmy jsou důležité, ale je třeba je podpořit fakty. Jedním z důvodů, proč je tvar Samsung Galaxy Note9 chytřejší, dokládá umístění čtečky otisků. Ještě se sice nedostala do displeje, ale pozice pod oběma objektivy je moudrým rozhodnutím. U osmičky totiž sklidila čtečka vedle fotoaparátu moře kritiky – při odemykání jste skoro pokaždé sáhli i na sklíčko kamery a upatlali ho.

Samsung Galaxy Note9; čtečka otisků prstů; duální fotoaparát
Čtečka otisků prstů Galaxy Note9 je umístěna pod objektivy. Vlastníci Galaxy 8 tuto skutečnost dozajista kvitují s povděkem.

Nejvíc se nám osvědčilo uchopit Samsung Galaxy Note9 palcem v polovině jeho delší strany. Ukazováček pak přirozeně sklouzne na čtečku a zároveň se vyhne kameře. Druhým způsobem odemknutí je zmáčknutí tlačítka na pravém boku a následné odemknutí obličejem (v kombinaci s duhovkou, pokud nemusíte nosit brýle nebo kontaktní čočky) – v takovém případě už ale prst na foťák dosáhnout může, zvlášť v pánských „rukách jak lopaty“. Během testování jsme vyzkoušeli ještě další dvě varianty odemčení: tlačítkem asistenta Bixby a promáčknutím displeje v místě navigační lišty, stejně jako u Galaxy S9. Škoda jen, že si Bixby nevyměnil pozici s ovládáním hlasitosti, které je tak zbytečně vysoko.

Nabízela se i otázka, zda-li se Samsung Galaxy Note9 probudí, když vyndáte S Pen. Ano i ne. Displej se skutečně rozsvítí, ale neodemkne. Automaticky ale můžete začít perem na displej čmárat. Je to ideální způsob, jak vlastníkovi mobilu nechat vzkaz :-).

Je až s podivem, co všechno se vešlo na spodní stranu Galaxy Note9. Samsung na ni naskládal dobíjecí a datový konektor USB-C, hlasitý reproduktor, sluchátkový jack a ještě se do rohu zasouvá dotykové pero.

Prohlídku konstrukčně dokonalého zařízení můžeme ukončit na straně horní, kde se objevuje hybridní slot, kam můžete vložit dvě SIM karty, nebo jednu z nich vyměnit za paměťovou kartu, kdyby vám vestavěných 128 GB (512 GB u Samsung Galaxy Note9 Special Edition) nestačilo.

Samsung Galaxy Note9; recenze; hybridní slot; dual sim
Hybridní slot umožňuje do Samsung Galaxy Note9 vložit druhou SIM kartu nebo paměťovou kartu o kapacitě až 512 GB.

Pero S Pen je jako kouzelná hůlka

S nostalgií vzpomínáme na patnáct let stará PDA, předchůdce dnešních dotykových mobilních telefonů. Stylus používal každý z nich a manažeři měli radost, že funguje rozpoznávání písma, že se dobře trefuje do odkazů na webových stránkách a že se dá na displej kreslit.

Doba post-iphonová odporovým displejům nepřála, Samsung Galaxy Note9 ale dotykové pero vzkřísil důstojně. Dříve třeba stylusy registrovaly, zda se uživatel displeje dotýká, či nedotýká. S Pen registruje 4 096 úrovní přítlaku a přidává na přesnosti tím, že na displeji zobrazuje bod kontaktu ještě před tím, než se obrazovky fyzicky dotknete. Zároveň však detekuje přiblížení, aby zabránil dotykům dlaní, až si budete opírat zápěstí o displej.

Samsung Galaxy Note9; recenze; aplikace na okraji  Samsung Galaxy Note9; recenze; pero s pen Samsung Galaxy Note9; recenze; vzdálené pero s pen  Samsung Galaxy Note9; recenze; vzdálené pero s pen

Druhou změnou oproti minulosti jsou funkce dotykového pera, na nichž si Samsung hodně zakládá: S Pen vyloženě zastupuje dálkové ovládání. Podržením tlačítka spustíte fotoaparát, krátkým stiskem pak mačkáte spoušť. V galerii mačkáním a podržením můžete listovat mezi obrázky, v hudební aplikaci přeskakovat skladby.

Podobně jako u tlačítka Bixby bychom však i tady uvítali větší svobodu a otevřenost. Uvedené příklady dobře fungují v předinstalovaných aplikacích, ale mimo ně máte smůlu. Doufejme, že v budoucnu Samsung své fanoušky nechá definovat chování i v jiných programech.

Samsung Galaxy Note9; recenze; pero S Pen Samsung Galaxy Note9; recenze; pero s pen; telefon Samsung Galaxy Note9; recenze; pero S Pen
Pero S Pen je hlavním poznávacím znamením Samsung Galaxy Note9.

Na samotné vysouvání pera jsme si museli chvíli zvykat. S Penu na cestě do ruky nepomáhá žádná pružina, zároveň ani stylus z těla nevyčnívá. Fígl spočívá v tlačítku na konci pera, které se tiskne podobně, jako propiska. Teprve po zmáčknutí vyskočí obroučka, za kterou se dá S Pen vytáhnout. Zasunutí už je přirozenější, při zatlačení pera do šachty se tlačítko zmáčkne automaticky – musíte však myslet na to, že je třeba zatlačit do hloubky.

Zajímavé řešení zvolil výrobce pro napájení S Penu. Bez zdroje energie by komunikace s Galaxy Note9 na dálku fungovat nemohla, použití akumulátoru by však při nízké kapacitě brzy způsobilo paměťový efekt. Řešením se ukázal kondenzátor, který pero nabije během 40 sekund na půl hodiny používání. V běžné praxi tak pravděpodobně pero ani vybít nejde.

Samsung Galaxy Note9; recenze; pero S Pen
S Pen je hlavní předností Samsung Galaxy Note9. Pero se navíc oproti Note8 naučilo nové kousky.

Mimochodem, pero je stejně jako Samsung Galaxy Note9 vodotěsné dle specifikace IP68, takže ho můžete použít i ve vodě jako spoušť fotoaparátu, kdy dotykový displej ztrácí citlivost. Pozor ale, S Pen je poměrně drobný a na dně rybníka ho prakticky nemáte šanci najít. Modrá varianta se žlutým perem má v tomto ohledu výhodu.

i DEX
Samsung Galaxy Note9 stejně jako jeho předchůdce podporuje režim DeX, který dokáže po připojení monitoru kabelem simulovat klasický stolní počítač. Oproti předchozí generaci však u Note9 stačí pro připojení kabel, takže nemusíte zvlášť pořizovat podstatně dražší dokovací stanici.
Samsung Galaxy Note9; recenze; režim DEX
Režim DEX promění Samsung Galaxy Note9 v počítač. Nyní navíc stačí pouze kabel.

Displej: Samsung Galaxy Note9 umí se svou velikostí pracovat

Jestliže jste četli recenzi Galaxy S9, asi víte, co čekat. QHD displej v podání Super AMOLED technologie je sázkou na jistotu. Dokáže splnit prakticky všechny požadavky, jaké na zobrazovací technologie můžete mít, a ještě se oproti předchůdci protáhla úhlopříčka displeje Samsung Galaxy Note9 na 6,4". Rozdíl vůči S9+ měřícímu 6,2" to není velký.

Samsung Galaxy Note9; recenze; displej Samsung Galaxy Note9; recenze; displej Samsung Galaxy Note9; recenze; displej
Samsung displeje umí. Nepřekvapí proto, že pro obrazovku Samsung Galaxy Note9 máme jen slova chvály.

Displej Samsung Galaxy Note9 v číslech:

 • Rozlišení 2 960 × 1 440 pixelů je krásně jemné, můžete ho ale snížit, abyste ušetřili trošku energie.
 • Citlivost je možné zvýšit pro použití v rukavicích.
 • Always-on displej informuje o zmeškaných událostech, ale dozvíte se z něj i čas, datum nebo nabití baterie. Můžete ho však nahradit notifikační diodou.
 • Barvy jsou syté, máte na výběr mezi několika variantami zobrazení, případně lze jednotlivé složky spektra RGB upravit ručně.
 • Nechybí filtr modrého světla.
 • Displej pokrývá 83,4 % plochy zařízení.
 • Jemnost 516 ppi bohatě stačí na virtuální realitu.

Sami asi vidíte, že obrazovce Samsung Galaxy Note9 prakticky nic nechybí. Kdyby nefungovalo zapnutí promáčknutím, chybělo by nám probuzení poklepáním, takhle je zbytečné.

Co byste si však měli před koupí vyzkoušet, je ovládání. Obsluha jednou rukou není dvakrát pohodlná, Samsung Galaxy Note9 takovou možnost bere jen jako nutné zlo. Režim Jednou rukou je tak nutnost, Samsung naštěstí chytře zvolil jeho aktivaci gestem, takže stačí posunout palcem po diagonále ze spodního rohu a rázem můžete telefon ovládat i když se budete houpat v autobuse na tyči.

Samsung Galaxy Note9; recenze; displej Samsung Galaxy Note9; recenze; displej Samsung Galaxy Note9; recenze; displej
Displej Samsung Galaxy Note9 má 6,4", ovládání jednou rukou proto není právě komfortní.

Výkon a úložiště: Samsung Galaxy Note9 je gepard se sloní pamětí

Hardware manažerského phabletu Samsung Galaxy Note9 se od klasické S9 prakticky neliší. Samsung opět nasadil brutálně výkonný osmijádrový Exynos 9810 taktovaný na 2,7 GHz pro cluster čtyř jader Mongoose M3 a 1,8 GHz pro úspornou čtveřici s architekturou Cortex-A55. Evropskou verzi pak doplňuje grafika Mali-G72 MP18, zatímco v Americe se telefon prodává se Snapdragonem 845. Doplňuje je 6 respektive 8 GB operační paměti.

Samsung Galaxy Note9, recenze, výkon, hardware
Samsung uvádí, že nový Samsung Galaxy Note9 nabízí ve srovnání s Note8 o 55 % rychlejší procesor a o 26 % rychlejší GPU.

Nebudeme nosit dříví do lesa, jistě víte, co od takové bestie čekat: bleskové reakce, rychlý multitasking, pohodlné hraní her… To všechno dostanete.

Sama kapacita paměti k tomu vybízí. Samsung Galaxy Note9 se prodává s úložištěm 128 GB, ze kterých si systém zabere 16,8 GB. Nemusíte se proto bát, že byste do mobilu nedostali sbírku hudby i videí doplněnou několika hrami. Note to všechno pojme. Kdyby snad ne, koukněte na Galaxy Note9 Duos Special Edition – stojí sice o deset tisíc více, ale v ceně jsou i chytré hodinky a 2 GB RAM navíc.

Jen pro ujištění, že se bavíme o jednom z nejvýkonnějších telefonů, pojďme se podívat, jak si vede Samsung Galaxy Note9 v Antutu.

 • CPU: 85 745
 • GPU: 96 775
 • UX: 50 329
 • Mem: 7 843
 • Celkem: 240 692

Výdrž baterie: Note9 si polepšil o 500 mAh a je to znát

Spoustu pochval směřovalo k bezdrátovému peru, navýšení kapacity akumulátoru pro nás ale byl větší upgrade než třeba novější procesor. 3 000 mAh u klasické Galaxy S9 bylo žalostně málo, 3 500 u Galaxy S9+ se dalo akceptovat, teprve 4 000 mAh u Samsung Galaxy Note9 je ale velikost odpovídající zaměření smartphonu.

Samsung Galaxy Note9, recenze, baterie
Baterie Samsung Galaxy Note9 povyrostla o 500 mAh. Telefon tak nyní nabízí celkovou kapacitu 4 000 mAh.

Samsung používá poněkud zmatečné statistiky o spotřebě, kdy čísla měří od zapnutí telefonu, nikoli od posledního nabití. Během 18 a půl hodiny, do kterých je zahrnuto i jedno nabití o 25 %, jsme získali v případě Samsung Galaxy Note9 tato čísla:

 • Displej svítil 3 hodiny a 27 minut, během kterých spotřeboval 15 % baterky.
 • AOD displej si za 6 a půl hodiny provozu odčerpal pouhá 3 %.
 • 3 % z baterky vyčerpalo 12 minut fotografování.
 • Čtvrt hodiny hraní spotřebuje cca 1,5 % baterky.

Vzhledem k tomu, že při tomto měření nebyl aktivován žádný úsporný režim, nezbývá než blahopřát tomuto maratonci ke skvělému výkonu. Den intenzivního použití, kdy vám Samsung Galaxy Note9 bude suplovat hudební přehrávač, notebook, navigaci i Playstation Portable, je zaručen. Jen pro srovnání: Oneplus 3T má akumulátor o kapacitě 3 400 mAh a málokdo dobu rozsvíceného displeje prodlouží přes 6 hodin.

Dříve nebo později však energie dojde. V takových případech můžete využít bezdrátové nabíjení nebo klasickou nabíječku. Samsung Galaxy Note9 samozřejmě podporuje rychlé nabíjení, bohužel však ve starší verzi Quick Charge 2.0, což je jeden z mála rozporuplných atributů zařízení. Na světě už existuje verze 4.0 a celková doba nabíjení trvající bez deseti minut dvě hodiny překvapí spíše negativně.

Nutno však přihlédnout k faktu, že Samsung Galaxy Note9 má jednu z největších baterií u smartphonů a za jednu hodinu se z nuly dostanete na 70 %, což rozhodně není málo. Navíc je známo, že účinnost jakékoli technologie rychlého nabíjení nad touto hranicí klesá.

Operační systém a software: Android 8.1 Oreo po okraj naplněný zlepšováky

Pokud se pohybujete okolo komunity XDA, která se věnuje vývoji Androidu a jeho modifikacím, víte, že existuje spousta funkcí, které nejsou součástí čistého systému a nesetkáte se s nimi ani v uživatelských nástavbách. Dříve mnoho z nich bylo integrovaných do prostředí TouchWiz.

S nimi se ale kumulovaly i hromady zbytečností, což znamenalo postupné zpomalování do míry, kdy Samsung přistoupil k radikální očistě. Její výsledek se jmenuje Samsung Experience a v Galaxy Note9 potkáte jeho verzi 9.5.

Obsahuje mraky funkcí, jejichž výčet a popis by zabraly další tři stránky této recenze. Na každý spínač v Nastaveních se tak nedostane, zvlášť ale musíme jmenovat podporu témat. V kombinaci s AMOLED displejem doporučujeme nainstalovat nějaký skin, který jako základní barvu používá černou – baterka Samsung Galaxy Note9 vám poděkuje.

Samsung Galaxy Note9; recenze; aplikace na okraji Samsung Galaxy Note9; recenze; biometrika a zabezpečení Samsung Galaxy Note9; recenze; režim jednou rukou Samsung Galaxy Note9; recenze; nastavení Samsung Galaxy Note9; recenze; odznaky ikony aplikace Samsung Galaxy Note9; recenze; rozšířené funkce

Skvělá je i boční lišta, na niž můžete připnout nejpoužívanější aplikace. Podobných aplikací je na Google Play spousta, Samsung Galaxy Note9 má ale výhodu, že podržením zástupce spustíte program v plovoucím okně. Pokud čistý Android podporuje zobrazení na rozdělené obrazovce, případně v miniaturizovaném náhledu v rohu, Note9 přidává další level.

Multitasking čistého Androidu je oproti tomuto způsobu chabou náhradou, protože Samsung Experience funguje spíše jako desktopová Windows – nikdo vám totiž nebrání si k chatu otevřít počasí, kalkulačku nebo mapy. V kombinaci s perem ani menší rozměry tlačítek nevadí a vlastně jen u her se nám stalo, že by se zmenšenému oknu nepřizpůsobily.

Samsung Galaxy Note9; recenze; always on displays Samsung Galaxy Note9; recenze; multitasking Samsung Galaxy Note9; recenze; aplikace Samsung Galaxy Note9; recenze; aplikace na okraji Samsung Galaxy Note9; recenze; moje motivy Samsung Galaxy Note9; recenze; youtube

Spoustu úkonů na Samsung Galaxy Note9 si můžete usnadnit gesty. Zvednutý telefon zavibruje, pokud jste zmeškali upozornění, v kontaktech swipem doprava začnete vytáčet hovor, opačným směrem zahájíte psaní SMS, gestem podobným smetení prachu uložíte screenshot, potažením prstu na čtečce otevřete notifikace, u některých aplikací můžete používat dva účty zároveň… A to jsme ani neopustili menu Nastavení!

Drobné legrácky totiž budete potkávat napříč celým Androidem. Samsung si rozumně uvědomil, že by mohl nováčky zahltit, a tak svá vylepšení dávkuje kontextově. Některé nabídky se proto „odemknou“ po spuštění hry, jiné při rozbalení rychlých přepínačů, další po vytažení pera.

Samsung Galaxy Note9; recenze; baterie Samsung Galaxy Note9; recenze; dolby atmos Samsung Galaxy Note9; recenze; informace o softwaru Samsung Galaxy Note9; recenze; údržba zařízení Samsung Galaxy Note9; recenze; úložiště Samsung Galaxy Note9; recenze; zabezpečení zařízení

Fotoaparát: Samsung Galaxy Note9 fotí stejně jako S9

Samsung Galaxy Note9 fotí stejně jako Galaxy S9. Není třeba chodit okolo horké kaše, stejná technika produkuje identické výsledky. To ovšem znamená, že novinka fotí výborně, jak ostatně poznáte i z galerie testovacích fotek.

Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek
Kvalita fotografií je shodná se starším Samsung Galaxy S9. To však nic nemění na tom, že Galaxy Note9 fotí výborně.

Kritiku snese Samsung Galaxy Note9 pouze v případě nočních fotek. Romantický portrét v záři lampy Note moc nezvládne, na snímcích se projevuje vysoký šum. Tím ale kritika končí, pokud akceptujete fakt, že k vylepšením oproti populárnějšímu bratříčkovi došlo jen při zapojení umělé inteligence do kompozice. Ale tím se dnes chlubí kdekdo…

Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek Samsung Galaxy Note9, recenze, testovací snímek
Samsung Galaxy Note9 nabízí dvojnásobný optický zoom.

Samsung Galaxy Note9 bravurně pracuje s mechanickou clonou, čímž mění světelnost mezi hodnotami f/1,5 a f/2,4. Kvůli sekundárnímu objektivu umí telefon taky dvojnásobný optický (a tedy bezztrátový) zoom. Svůj kus práce odvádí i optická stabilizace, někdy se může hodit i kontinuální kontrola snímané scény – mobil okamžitě na displeji hlásí, jestli připravovaný záběr zvládne, což je užitečné hlavně pro AR emoji nebo 3D efekty.

Samsung Galaxy Note9; recenze; emoji    Samsung Galaxy Note9; recenze; emoji

Drobný posun nastal v natáčení videa, kde dělá Samsung Galaxy Note9 ze 4K rozlišení nový standard. S Notem nemusíte řešit, jestli je pro vás víc vysoké rozlišení, nebo plynulý framerate 60 snímků za vteřinu. Tento phablet nemá se 4K@60fps problém.

Efektní, byť nepříliš využívaný, je režim superzpomaleného videa. V HD rozlišení můžete aktivovat snímkovací frekvenci 960 obrázků za vteřinu, což v reálu znamená šestnáctinásobné zpomalení. Jestli vás někdy zajímalo, jak to vypadá, když se kapka rozprskne o vodní hladinu, teď máte možnost to se Samsung Galaxy Note9 zaznamenat sami.

Samsung Galaxy Note9; recenze; fotoaparát; čtečka otisků prstů Samsung Galaxy Note9; recenze; fotoaparát; čtečka otisků prstů
Čtečku otisků prstů najdete na Samsung Galaxy Note9 pod duálním fotoaparátem.

Hodnocení: Samsung Galaxy Note9 je top smartphone na práci

Jak asi každý předpokládal, Samsung Galaxy Note9 se opět stal králem manažerských a pracovních mobilů. Pořád se za jeho výkonem a vlastnostmi schovává Galaxy S9, hlavním rozdílem a tahákem zůstává pero S Pen. Nevyužijete ho pokaždé, když vytáhnete mobil z kapsy, to zdaleka ne. Ale v životě každého smartphonu přijdou chvíle, kdy budou funkce stylusu k nezaplacení. Pokud vás okamžitě jeden scénář napadl, počítejte se mezi ideální kandidáty!

A jestli ne, zvažte rozdíl 1 500 Kč mezi Samsung Galaxy Note9 a Galaxy S9+. To není tolik, když si oba telefony porovnáte: Note má větší baterii, dvojnásobnou kapacitu paměti a S Pen. Pro oba duelanty platí, že nejsou levné. Samsung ví, že jeho vlajkové lodě jsou po okraj nacpané funkcemi a nechává si za ně zaplatit. Zároveň je ale faktem, že Note9 se Galaxy S9 (a zvlášť S9+) podobá víc než v předchozích generacích.

Cena Samsung Galaxy Note9 je jedinou zásadní nevýhodou recenzovaného telefonu, ostatní záležitosti můžeme smést ze stolu s vysvětlením, že jsou otázkou vkusu a konstrukce. Že je velký? To jste přeci čekali. Jinak v Note9 získáváte telefon s obrovským výkonem, špičkovým displejem, voděodolností IP68, výborným fotoaparátem, bezdrátovým nabíjením, stereo reproduktory, skvělou nástavbou Experience, multitaskingem, dlouhou výdrží, dlouhou podporou aktualizacemi…

Samsung Galaxy Note9 zkrátka musíte hodnotit komplexně. Pokud proti němu postavíte některý z výkonných smartphonů (Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi 8, OnePlus 6, Asus Zenfone 5Z aj.), nezbavíte se pocitu, že to výrobce s cenou přehnal. Když ale sečtete, jaká kouzla Note9 předvádí, ochotně těch pár tisíc z peněženky vytáhnete.

Samsung Galaxy Note9

Samsung Galaxy Note9

Mobily

Pokud máte rádi mobily s velkým displejem a neomezuje vás rozpočet, Samsung Galaxy Note9 je asi nejlepší produkt, jaký můžete koupit. Spojuje perfektní hardware s praktickými softwarovými funkcemi, jejichž množství však dokáže rozumně dávkovat, abyste zvládli použít každou maličkost. Jediným nedostatkem je jen vysoko nasazená cena, která však odpovídá schopnostem telefonu.

Klady

 • Nástavba Samsung Experience
 • Voděodolnost IP68
 • Výkon
 • Displej
 • Výdrž na baterii
 • S Pen

Zápory

 • Starší standard rychlonabíjení
 • Cena

Samsung Galaxy Note9 (PREVIEW) – Dokonalý telefon?

Čekání skončilo, Samsung Galaxy Note9 je venku. Veřejnosti se představil na tiskové konferenci v New Yorku a oproti svému předchůdci Note8 přináší o chloupek větší displej, o parník vyšší výkon a S Pen s technologií Bluetooth. Es v rukávu ale schovává více a po všech stránkách vypadá skvěle. Má ale Note9 nějaké nedostatky? Kolik bude stát a kdy si jej budou moci první zájemci pořídit? Jak se nám nový nejlepší telefon Samsung líbí a jak obstojí proti nové konkurenci? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v následujících odstavcích.

Samsung Galaxy Note9 máme již k dispozici. Jakých je 7 největších novinek letošního modelu? Zjistíte v závěru článku.

Samsung Galaxy Note9 – OBSAH

 1. Samsung Galaxy Note9 v konzervativním, ale účelném designu
 2. S Pen jako dálkový ovladač Note9
 3. Displej Samsung Galaxy Note9, větší úhlopříčka, stejné rozlišení
 4. Fotoaparát Galaxy Note9 s variabilní clonou
 5. Samsung Galaxy Note9 s vysokým výkonem a velkým úložištěm
 6. Hra Fortnite exkluzivně pro Samsung Galaxy Note9
 7. Galaxy Note9 obdržel větší baterii
 8. Samsung Galaxy Note9, cena a dostupnost
 9. Hodinky Samsung Galaxy Watch a reproduktor Samsung Galaxy Home
 10. Samsung Galaxy Note9 proti konkurenci
 11. 7 nejdůležitějších novinek Samsung Galaxy Note9 dle AlzaTech

Samsung Galaxy Note9: konzervativní, ale účelný design

Samsung Galaxy Note9 se designem od svého předchůdce nijak dramaticky neliší. Je téměř stejně velký a řada lidí by dvojici na první pohled možná ani nerozeznala. Při tom druhém však rozdíly vyplouvají na povrch. Tím nejviditelnějším je přesun čtečky otisků prstů na praktičtější místo pod fotomodul. Mimochodem hlavním důvodem jejího přesunu prý nebyla snaha zabránit zapatlání čoček nechtěnými dotyky prstem, ale vytvoření místa pro větší baterii.

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 má ještě větší displej než Note8. Konstrukce ale zůstala přibližně stejně velká.

Pár odlišností lze spatřit i zepředu. Samsung Galaxy Note9 má o vlásek tenčí spodní rámeček, což otevřelo cestu k větší obrazovce. Zajímavostí je, že Note9 je i s větším displejem o více než půl milimetru nižší než Note8. Je ale o 1,6 mm širší. Note9 také přibral 6 g, takže jeho hmotnost se lehounce přehoupla přes 200gramovou hranici. Celkové rozměry a hmotnosti jsou následující:

 • Samsung Galaxy Note9 – 161,9 × 76,4 × 8,8 mm / 201 g
 • Samsung Galaxy Note8 – 162,5 × 74,8 × 8,6 mm / 195 g

Vzhled Galaxy Note9 se drží v zavedených kolejích současného designového jazyka Samsungu. Je konzervativní a na všelijaké světelné efekty na zadní straně zapomeňte. Do cílové skupiny Note9 přece jen patří majetnější uživatelé, kteří telefon používají k práci. Konstrukce kombinuje kov a sklo a je odolná vůči prachu a vodě dle certifikace IP68. Na spodní straně nechybí sluchátkový jack, USB-C port a šachta pro S Pen, který nově podporuje Bluetooth. Samsung Galaxy Note9 se bude prodávat v černé s černým stylusem a v modré se žlutým stylusem.

Samsung Galaxy Note9, spodní strana
Samsungu Galaxy Note9 to v modré barvě se žlutým stylusem opravdu sluší.

S Pen jako dálkový ovladač Galaxy Note9

Stylus S Pen, poznávací znamení a jedno z hlavních lákadel celé řady Note, se v případě Samsung Galaxy Note9 dočkal oproti Note8 zásadního vylepšení. Poprvé podporuje technologii Bluetooth, a přináší tak nové možnosti využití. Nově s ním lze nejen zapisovat poznámky a pohybovat se s ním v systému, ale použít jej např. i pro následující úkony:

 • Odemknutí telefonu na dálku
 • Dálkové ovládání fotoaparátu – spuštění fotoaparátu provedete dvojím stiskem tlačítka na stylusu, dalším stiskem pořídíte snímek
 • Ovládání hudebního přehrávače
 • Posouvání slidů prezentace
 • Hraní her

Další možnosti přijdou později, jelikož k funkcím S Pen získají přístup také vývojáři třetích stran. Pero v sobě ukrývá minibaterii, takže nebude „užírat“ z baterie v samotném telefonu. Podporuje bezdrátové dobíjení a za 40 sekund nabíjení získá šťávu na 30 minut používání. Barva samotného stylusu bude stejná jako odstín, jímž bude psát na obrazovku. Pokud byste ale ke svému Samsung Galaxy Note9 z nějakého důvodu upřednostnili S Pen jiné barvy, než která se k němu dodává, budete si jej moci pořídit ve volném prodeji.

Samsung Galaxy Note9
S Pen k Note9 bude částečně sloužit i jako dálkový ovladač. A bude volně k prodeji.

Displej Samsung Galaxy Note9, větší úhlopříčka, stejné rozlišení

Tenké rámečky obklopují špičkový Super AMOLED displej, tentokrát o úhlopříčce 6,4ʺ. To je mírný nárůst oproti Note8. Stejné naopak zůstalo rozlišení Quad HD+ (2 960 × 1 440 pixelů) a poměr stran 18,5 : 9. Samsung displeje umí a nelze čekat nic jiného než bezchybný panel s vysokým jasem a věrnou barevností. Jednou z  funkcí, na niž se budou moci noví majitelé Samsung Galaxy Note9 těšit, je samozřejmě také always-on. Ta dovoluje nastavit si, aby se určité informace, jako poznámky nebo nákupní seznam, zobrazovaly i na vypnutém displeji.

i Samsung Galaxy S9 a S9+ (PODROBNÁ RECENZE)

Fotoaparát Samsung Galaxy Note9 s variabilní clonou

Fotoaparát Samsung Galaxy Note9 má stejné základní parametry jako ten v Galaxy S9+, tedy 12 Mpx (f/1,5 a 2,4) + 8 Mpx (f/2,4). Jak lze vidět, nechybí mechanická clona, která se při nadmíře světla automaticky zatahuje a za šera zase otevírá, čímž umožňuje regulaci množství světla dopadajícího na senzor. Při ručním režimu může uživatel mezi oběma hodnotami clony přepínat sám.

Fotoaparát Samsung Galaxy Note9 také obdrží vylepšenou umělou inteligenci, která umí přizpůsobovat nastavení podle foceného objektu nebo scény jako příroda, osoba, zvíře, jídlo apod. Pokud se navíc na pořízené fotce objeví nějaká nedokonalost jako např. rozmazání, něčí mrknutí oka nebo roztřesené video, vyskočí informační bublina, která vám to bude oznamovat. Další vychytávkou je superzpomalené video s 960 snímky za sekundu. Podobně jako u S9 nebo S9+ bude k dispozici ruční i automatický režim, při němž telefon zachytí krátký okamžik při detekci pohybu. Samozřejmostí je pak optická stabilizace nebo podpora HDR.

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 obdržel duální fotoaparát s proměnlivou clonou.

Čelní kamerka na selfie snímky má rozlišení 8 Mpx a světelnost f/1,7. Nechybí ani funkce odemykání pomocí obličeje, byť 3D snímání tváře přinese až Galaxy S10. I v Samsung Galaxy Note9 ale můžete vyzkoušet funkci AR emoji, kdy si po nasnímání svého portrétu vytvoříte animovanou podobu sebe sama.

Troufne si Galaxy Note9 ve focení na Huawei P20 Pro, který se v žebříčku DxOMark pořád drží na první příčce? Zatím to posoudit nemůžeme, ukáže to až recenze Samsung Galaxy Note9. Očekáváme ale velmi povedené fotky nejen za ideálních, ale i světelně zhoršených podmínek.

Samsung Galaxy Note9 s vysokým výkonem a velkým úložištěm

Nikoho nepřekvapí, že výkonnostně je na tom Samsung Galaxy Note9 velmi dobře. Má nejlepší dostupnou výbavu a ihned se stal nejvýkonnějším Samsungem a jedním z nejvýkonnějších supertelefonů. Mozkem tohoto pracovního zařízení je čipset Exynos 9810, který známe již z „es devítky“ (v Severní a Latinské Americe se bude Note9 prodávat se zhruba podobně výkonným Snapdragonem 845).

Samsung Galaxy Note9 bude k dispozici ve dvou paměťových verzích, a to 6 GB / 128 GB a 8 GB / 512 GB, po které sáhnou „power useři“. Kapacity úložiště, zejména ve vyšší verzi, tedy nabídne požehnaně. Momentálně je to vedle nedávno představeného herního telefonu Asus ROG Phone nejvíce, co můžete dostat. Komu by ale ani to nestačilo, ten bude moci použít microSD kartu s kapacitou až 512 GB.

Samsung Galaxy Note9, výkon
Výkon Samsung Galaxy Note9 bude jistě atakovat první příčky.

Hra Fortnite exkluzivně pro Samsung Galaxy Note9

Na hráče však v tomto případě nemyslí jen Asus, ale i Samsung. Součástí Galaxy Note9 bude exkluzivně současný mobilní hit Fortnite, který se tak po několika průtazích poprvé podívá i na Android. Na iOS je hra velmi oblíbená a pro její autory představuje zlatý důl. Lze tedy předpokládat, že úspěšná bude i na konkurenční platformě. Zatím ale jen na Samsung Galaxy Note9, protože Samsung se s vydavatelem hry, studiem Epic Games, dohodl na exkluzivitě.

Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note9 jako první Android telefon obdrží hru Fortnite. Myslel mimochodem i na precizní chlazení, aby všechny hry jely pořádně rychle.

Proč taková propagace hry na čistě pracovním zařízení? Důvod je prostý – Samsung se přilákáním „herchtivých“ zákazníků snaží podpořit prodeje zařízení. Hru Fortnite navíc bude možné ovládat i perem S Pen (např. při míření nebo střelbě) nebo hrát na počítači v režimu DeX, takže tandem Samsung Galaxy Note9 a hra Fortnite bude dávat smysl i samotným hráčům. Pokud se rozhodnete s Note9 hrát na počítači pomocí režimu DeX, po připojení k počítači už není třeba podložky DeX Pad či stanice DeX Station. Nově si telefon vystačí jen s HDMI kabelem.

Samsung Galaxy Note9 obdržel větší baterii

Dalším posunem k lepšímu, který bychom měli pocítit při každodenním používání Samsung Galaxy Note9, je větší baterie. Její kapacita povyskočila až na hezkých 4 000 mAh (3 300 mAh u Note8), takže výdrž by v praxi mohla být celý den i při náročném používání, jako je hraní her nebo natáčení ve 4K. Při brouzdání na internetu, práci s textem nebo komunikaci přes „kecálky“, by se baterie měla přihlásit o slovo až následující den.

Samsung Galaxy Note9, baterie
Samsung Galaxy Note9 má větší baterii než Note8. A pro škarohlídy – na vybuchující baterie Note7 si samozřejmě vzpomínáme. V živé paměti je má ale i Samsung. Pokud tedy v případě Note9 sáhl k větším bateriím, můžeme si být jistí, že vše řádně odzkoušel.

Samsung Galaxy Note9, cena a dostupnost

Samsung Galaxy Note9 nebude levný. Základní 128GB varianta bude stát 25 999 Kč, verze s 512GB úložištěm pak 32 499 Kč. Na Alza.cz bude také exkluzivně k dispozici i Note9 Special Edition. Obdrží nejen vnitřní úložiště o kapacitě 512 GB a 8 GB paměti RAM, ale součástí balení budou i chytré hodinky Gear S3 Frontier v ceně 7 999 Kč. Cena Samsungu Galaxy Note9 v této speciální edici pak bude 34 999 Kč.

A kdy se na Samsung Galaxy Note9 mohou těšit noví majitelé? Na trh vstoupí v pátek 24. srpna, tedy 15 dní po představení. Předobjednávky však již odstartovaly. Pokud si tedy na něj děláte zálusk, předobjednejte si jej a svůj Note9 získáte mezi prvními. 

i Samsung Galaxy S10 a S10+ (VŠE, CO VÍME)

Hodinky Samsung Galaxy Watch a reproduktor Samsung Galaxy Home

Samsung kromě Galaxy Note9 na tiskovce představil také nové chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Mají kulatý ciferník a budou se vyrábět ve dvou velikostech. Noví majitelé se mohou těšit na velké množství náramků a více než 60 000 designů. Galaxy Watch splňují americký vojenský standard odolnosti a lze s nimi plavat až do hloubky jednoho metru. Ukrývají v sobě novou generaci procesoru a na jedno nabití vydrží až několik dní.

Samsung Galaxy Watch Samsung Galaxy Watch

Samsung představil i nové chytré hodinky Samsung Galaxy Watch.

Druhou hardwarovou novinkou je chytrý reproduktor Samsung Galaxy Home. Korejský výrobce tak reaguje na rostoucí oblibu konkurenčních reproduktorů Amazon Echo, Google Home nebo Apple HomePod. Galaxy Home obsahuje 6 reproduktorů směřujících na všechny strany a 8 mikrofonů. Probouzí se heslem Hello Bixby.

Srovnání: Samsung Galaxy Note9 vs. konkurence

Samsung Galaxy Note9 je momentálně nejlepším telefonem této značky. Oproti svému předchůdci je výkonnější, má větší displej i baterii, lépe umístěnou čtečku a především S Pen s Bluetooth. Vyplatí se ale přechod ze Samsungu Galaxy Note8?

Pokud Samsung Galaxy Note8 vlastníte a jste s ním spokojení, pravděpodobně ne. Stále má skvělou obrazovku, dostatek kondice i na náročné procesy včetně graficky hladových her a při mírnějším používání lze jeho výdrž dostat i na dva dny. Taková volba by byla pro vás snadno obhajitelná a lze pro ni mít pochopení. Pokud ale požadujete více výkonu (nejen na současné používání, ale i do budoucna), lépe dosažitelnou čtečku otisků prstů, více úložného prostoru, větší baterii a stylus, který umí dálkově ovládat telefon, není jiné možnosti než Samsung Galaxy Note9. Na podrobnější zhodnocení si budeme muset počkat na recenzi, novinka ale vypadá velmi povedeně a moc slabin mít nebude.

Samsung Galaxy Note9, zadní strana
Samsung Galaxy Note9 v modré a černé barvě, v nichž se dostane na trh.

Co jeho stájový kolega Samsung Galaxy S9+, který je dle slov samotného výrobce vhodný spíše na užívání si volného času než na práci? Je levnější, operuje ale s menším displejem i baterií. Je stejně výkonný a levnější, ale oproti Note9 má podstatný „hendikep“ – absenci stylusu. Ten tak bude hlavním jazýčkem na vahách, který rozhodne o koupi toho, či onoho modelu.

Na milovníky mamutích telefonů míří i nedávná novinka a další soupeř Samsungu Galaxy Note9, Honor 10 Note. Zabojovat se snaží téměř sedmipalcovým (6,95") displejem a gigantickou 5 000mAh baterií. Oproti Note9 ale nemá stylus. Míří tak spíše na hráče her, kterým mimochodem nabídne funkcionalitu GPU Turbo, optimalizující výkon i výdrž na baterii během hraní graficky náročných her.

Svou troškou do této kategorie přispěl na začátku srpna 2018 i další korejský výrobce, LG. Představil další generaci LG Q8, k němuž ale tentokrát přibalil i stylus. Novinka by na našem trhu měla stát do 15 000 Kč, takže stejně jako Honor 10 Note míří na spořivější uživatele. Q8 má 6,2palcový Full Vision displej, pohání jej ale jen Snapdragon 450 spárovaný se 4GB RAM. Ve výkonu tedy bude za Samsung Galaxy Note9 ztrácet.

Parametry/Model Samsung Galaxy Note9 Samsung Galaxy Note8 Samsung Galaxy S9+ Honor 10 Note LG Q8 (2018)
Úhlopříčka displeje 6,4" 6,3" 6,2" 6,95" 6,2"
Rozlišení a typ displeje 2 960 × 1 440 px, Super AMOLED 2 960 × 1 440 px, Super AMOLED 2 960 × 1 440 px, Super AMOLED 2 220 × 1 080 px, AMOLED 2 160 × 1 080 px, LCD
Poměr stran 18,5 : 9 18,5 : 9 18,5 : 9 18,5 : 9 18 : 9
Jemnost displeje 514 ppi 521 ppi 529 ppi 355 ppi 389 ppi
Výřez v displeji
Procesor Exynos 9810 (4× 2,7 GHz + 4× 1,95 GHz) Exynos 8895 (4× 2,3 + 4× 1,7 GHz) Exynos 9810 (4× 2,7 GHz + 4× 1,95 GHz) Kirin 970 (4× 2,4 GHz + 4× 1,8 GHz) Snapdragon 450 (8× 1,6 GHz)
Operační paměť RAM 6/8 GB 6 GB 6 GB 6/8 GB 4 GB
Interní úložiště 128/512 GB, microSD (až 512 GB) 64/128/256 GB, microSD (až 512 GB) 64/256 GB, microSD (až 512 GB) 64/128 GB, microSD (až 256 GB) 64 GB, microSD (až 512 GB)
Operační systém Android 8.1 Oreo Android Nougat 7.1.1 Android 8.1 Oreo Android 8.1 Oreo Android 8.1 Oreo
Zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,5, 2,4) + 8 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,7) + 12 Mpx (f/2,4) 12 Mpx (f/1,5, 2,4) + 8 Mpx (f/2,4) 16 Mpx (f/1,8) + 24 Mpx (f/1,8) 16 Mpx
Přední fotoaparát 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7) 13 Mpx (f/2,0) 5 Mpx
Baterie 4 000 mAh 3 330 mAh 3 300 mAh 5 000 mAh 3 300 mAh
Rychlonabíjení
USB-C
3,5mm jack
Rozměry 161,9 × 76,4 × 8,8 mm 162,5 × 74,8 × 8,6 mm 158,1 × 73,8 × 8,5 mm 177 × 85 × 7,7 mm 160,1 × 77,1 × 8,4 mm
Hmotnost 201 g 195 g 189 g 230 g 172 g
Stupeň krytí IP68 IP68 IP68 IP68
Umělá inteligence -
Cena od 25 999 Kč 19 990 Kč 24 490 Kč cca 400 EUR cca 420 EUR

*Ceny platné k 9. 8. 2018

i Mohlo by vás zajímat

7 nejdůležitějších novinek Samsung Galaxy Note9 dle AlzaTech

Nový Samsung Galaxy Note9 jsme si samozřejmě hned museli pořádně osahat. Co nás zaujalo? Shrnuli jsme pro vás to nejdůležitější, co byste o Note9 měli vědět.

 1. Galaxy Note9, displej

  Úhlopříčka narostla na 6,4". Samsung naštěstí zůstal svůj a nekopíruje módní trend, který započal iPhone X. Výřez tak na displeji nenajdeme. Co se týče rozlišení a typu, zde Samsung setrval u Super AMOLED displeje s rozlišením 2 960 × 1 440 px. S ohledem na nárůst úhlopříčky oproti Note8 ovšem Samsung Note9 nabídne o něco menší jemnost displeje – 514 ppi oproti 521 ppi. Ve výsledku se jedná o špičkový displej, nehledě na skvělé podání barev. Pro srovnání: LG G8 (2018) slibuje jemnost 389 ppi a iPhone X „jen“ 458.
 2. Výkon Galaxy Note9

  Výrobce osadil Samsung Galaxy Note9 nejnovějším 8jádrovým procesorem Exynos 9810, který je o celých 33 % výkonnější než Exynos 8895 z loňského modelu. V případě Note8 Special Edition se pak můžeme těšit na 8GB operační paměť RAM, tedy o 2 GB více než u Note8. Speciální editace navíc boduje interním úložištěm 512 GB RAM. Slot pro až 512GB RAM paměťovou kartu zůstal, v celkovém součtu se tak můžete dostat až na 1 TB.
 3. Galaxy Note9, Pero S Pen

  Letos S Pen dostal Bluetooth a dokáže nově fungovat jako dálkové ovládání. Umí ovládat hudbu, fotoaparát a další aplikace. Elegantně bylo obstaráno nabíjení pera, které je řešeno bezdrátově přímo v telefonu.
 4. Fotoaparát Galaxy Note9

  Samsung Galaxy Note9 přebral variabilní clonu, jež se osvědčila v Galaxy S9+. Nově výrobce implementoval umělou inteligenci, která se bude starat o postproces.
 5. Baterie Galaxy Note9

  Samsung Galaxy Note9 nabídne 4 000 mAh, což je o 700 mAh více než u loňského Note8. To vše při zachování téměř stejných rozměrů. Telefon by tak měl vydržet jeden den aktivního používání.
 6. Galaxy Note9, audio

  Stereo reproduktory certifikované společností AKG pro ještě kvalitnější zvuk a vyšší hlasitost. Note9 se také dočkal implementace technologie Dolby Atmos. Ta dokáže pracovat s prostorem a je neocenitelná při sledování filmů či poslechu hudby. 
 7. Bezpečnost Galaxy Note9

  Samsung přemístil čtečku otisků prstů pod fotoaparát. Nechybí ani skener oční duhovky a rozpoznávání obličeje.

Co říct závěrem?

Když ke všem novinkám přičteme atributy, jež zůstaly z minulého roku, jmenovitě sklo-kovové provedení, stupeň krytí IP68, aktuální Android 8.1 s nadstavbou Samsung Experience 9.5 nebo třeba snímač tepu, tak tu máme papírově dokonalý telefon. Má ale Samsung Galaxy Note9 i nějaká negativa? Na ta si posvítíme v recenzi Samsung Galaxy Note9, která se již připravuje.

Samsung Galaxy Note9 (PŘEDSTAVENÍ)

Představení Samsung Galaxy Note9 s překladem do češtiny

Textový záznam z představení Samsung Galaxy Note9

 • 18:10 – Samsung Galaxy Note9 bude možné předobjednat od dnešního večera (9. srpna), do prodeje se dostane 24. srpna. Za 128GB model zaplatíte 25 999 Kč, 512GB varianta vás přijde na 32 499 Kč.
 • 18:07 – Tisková konference právě končí.
 • 18:07 – Dle šéfa Samsungu se navíc jedná jen o začátek užší kooperace s více partnery.
 • 18:04 – Spotify se bude nyní jednoduše přepínat v rámci vašich zařízení. Na telefonu, v televizi nebo na Galaxy Home bude stále hrát vaše oblíbená hudba. Jedná se o úplně novou úroveň integrace.
 • 18:00 – Nový partner pro hudební svět je populární aplikace Spotify.
 • 17:56 – Samsung chystá konferenci pro vývojáře, kde chce pomoci promovat svůj ekosystém a zároveň podpořit nadějné aplikace.
 • 17:52 – Samsung Galaxy Home ve spolupráci s AKG nabídne zvuk vysoké kvality. Uvnitř je 6 reproduktorů mířících do všech směrů. Subwoofer je samozřejmostí.
 • 17:52 – Aha. Samsung má další překvapení v podobě vlastního chytrého hudebního reproduktoru.
 • 17:47 – Chytrý asistent Bixby je opět součástí Note9. Nyní umí docela hezky konverzovat, ale s českým jazykovým rozhraním v tuto chvíli počítat nelze.
 • 17:44 – Hodinky Galaxy Watch se budou soustředit na měření vašeho zdraví. Mají ambici vás podporovat při sportu i v pracovním režimu.
 • 17:42 – Galaxy Watch mají kulatý ciferník, dvě různé velikosti, mnoho náramků a několik tisíc vizuálních změn ciferníků. Jsou odolné proti vodě (lze s nimi plavat). V některých zemích podporují LTE (zatím nemáme informace, že i u nás).
 • 17:40 – Pozor! Jsou tu nové chytré hodinky – Samsung Galaxy Watch.
 • 17:36 – Note9 podporuje technologii Samsung DeX. Již však nebude potřeba žádná dokovací stanice, ale pouze obyčejný kabel/adaptér, kterým se připojíte přímo k monitoru. I v režimu DeX lze telefon nadále používat pro telefonování nebo zapisování poznámek. Multitasking tedy vypadá v praxi velmi dobře.
 • 17:32 – Všechny předchozí funkce S Pen jsou samozřejmě stále k dispozici i na Note9.
 • 17:31 – S Pen stačí zasunout do telefonu na 40 sekund a následně ho lze v Bluetooth režimu používat dalších 30 minut.
 • 17:30 – Samsung spolupracuje s vývojáři na dalším využití pera S Pen v dalších aplikacích.
 • 17:29 – Vylepšený S Pen využívá Bluetooth technologii. S Pen funguje jako dálková spoušť při pořizování selfíček, což je zajímavé využití. Umí přepínat snímky v PowerPointu nebo ovládat videopřehrávač.
 • 17:26 – Inteligentní fotoaparát Dual Pixel má opět variabilní clonu jako Galaxy S9. Umí také automaticky rozeznat scénu a podle toho optimalizovat nastavení konkrétního snímku.
 • 17:24 – Herní zážitek vám zpříjemní kvalitní stereo reproduktory AKG.
 • 17:22 – Na pódiu je programátor z EPIC Games a promuje oblíbenou hru Fortnite, která přichází v beta verzi na Android.
 • 17:20 – Minimální velikost interní paměti bude 128 GB, ale k dispozici bude i 512GB verze. Ve spojení se stejně velkou paměťovou kartou se dostanete až na 1 TB místa v mobilním telefonu. To je pecka!
 • 17:18 – Note9 bude k dispozici hned ve 4 barevných variantách – modrá, fialová, měděná a půlnoční černá.
 • 17:14 – Promo video dává velký důraz na žlutý S Pen.
 • 17:13 – Konečně vidíme nový Samsung Galaxy Note9. Smartphone, který s vámi bude držet krok za jakékoli situace.
 • 17:09 – Stovky miliónů lidí po celém světě používají zařízení s logem značky Samsung. Celý ekosystém zařízení tak lze velmi dobře používat napříč celou domácností nebo firmou.
 • 17:07 – Samsung chce nastavit nová kritéria pro bezproblémové a hlavně bezpečné používání chytrých telefonů.
 • 17:05 – Stream právě začíná a na pódium vstupuje CEO mobilní divize DJ Koh.
 • 16:45 – Tisková konference při příležitosti představení Samsung Galaxy Note9 začne co nevidět. Novináři z celého světa jsou v dalekém New Yorku natěšeni na žhavou novinku z dílny jihokorejského giganta. Oficiální hashtag události je #Unpacked.

Samsung Galaxy Note9 je vydařenou evolucí pracovních phabletů s velkým displejem. Výrobce si za něj nechává pořádně zaplatit, nabízí ale koktejl těch nejlepších vlastností. Pokud se vám také líbí a chcete si udělat radost, neváhejte a zarezervujte si jej v předobjednávce.

Galaxy Note9: Spekulace

Samsung Galaxy Note9 – Obsah

 1. Samsung Galaxy Note9 s designem starší generace
 2. Zvládne Galaxy Note9 čtečku v displeji?
 3. Note9: větší baterie a extrémní výkon
 4. Srovnání: Samsung Galaxy Note9 vs. Note 8
 5. Galaxy Note9: Představení. Kdy vyjde? A co cena?
 6. Prezentace telefonu Samsung Galaxy Note9 živě na Alza.cz

Samsung Galaxy Note9 s designem starší generace

Základním očekáváním od Samsung Galaxy Note9 bylo zvětšení displeje na 6,4". Podle posledních zpráv však rozměry zůstanou na 6,3" tedy stejné jako u předchozí verze Samsung Galaxy Note8. Zůstat má poměr stran 18,5 : 9. Modely s přídomkem Note cílí na uživatele, kteří používají chytrý telefon jako plnohodnotný nástroj pro manažerskou a kancelářskou práci. Velikost displeje je proto klíčová, stejně jako neodmyslitelný stylus. Ani ten by samozřejmě neměl modelu Samsung Galaxy Note9 chybět. Vysněné vizualizace telefonu předvídaly působivý, téměř naprosto bezrámečkový design. Podle renderů a obrázků by se měl ovšem telefon držet designu svého předchůdce.

Potenciální Samsung Galaxy Note 9

Telefon se bude výrazně podobat loňskému modelu Galaxy Note 8. Změna designu nás, minimálně na přední straně telefonu, nečeká.

Potenciální Samsung Galaxy Note 9

Původní vizualizace telefonu, který prakticky žádné rámečky nemá, zůstanou ještě chvíli v říši snů.

Bude Galaxy Note9 v několika barvách?

Samsung by měl u modelu Galaxy Note9 vsadit na netradiční množství barevných variant. Do oběhu se dostaly obrázky telefonu hned v pěti verzích. Vybírat bychom si mohli ze střízlivých, elegantních odstínů modré, hnědé, černé, světle fialové a šedé - o poslední barvě však panují pochybnosti. V krátké pozvánce na představení telefonu, kterou společnost Samsung zveřejnila koncem června, se pak ukazuje pero S Pen ve žluté barvě. I takové zbarvení je tedy ve hře.

Barvy telefonu Samsung Galaxy Note 9

Nové obrázky ukazují pestrou paletu barevných provedení telefonu Samsung Galaxy Note9. Pro nejvyšší modely značek je to poměrně nezvyklý krok.

Zvládne Galaxy Note9 čtečku v displeji?

Velký boj svádí podle všeho Samsung s technologií pro čtečku otisků. Mnozí, včetně výrobce samotného, by ji rádi viděli pod displejem. Dlužno ale podotknout, že obdobné spekulace se šířily již u Galaxy S9. Pravdu měly střízlivější odhady a Samsung Galaxy Note9 má čtečku ještě na zádech telefonu. Takové řešení naznačovaly i první rendery a snímky, čtečka je na nich dobře patrná.

i Operační systém Android P Se čtečkou otisků úzce souvisí nejnovější verze operačního systému Android P. Ta má být výrazně zaměřena na bezpečnost, vylepšuje správu hesel i ověřování otisků. Přispět má i k uživatelskému komfortu. Jednou ze spekulací ohledně telefonu Samsung Galaxy Note9 je, že by se mohl objevit právě se systémem Android P.

Note9: větší baterie a extrémní výkon

Co do výkonu by měl Samsung Galaxy Note9 dostat, stejně jako již prodávané modely S9 a S9+, nejnovější procesor Samsung Exynos 9810, který by mohla dostat verze pro Evropu, případně čip Snapdragon 845. Ten je papírově mírně slabší, ale v praxi je rozdíl naprosto neznatelný. Procesoru má sekundovat celých 6 GB operační paměti a v klasické verzi 64 GB vnitřního úložiště. Objevují se i úvahy nad 8GB operační pamětí pro některé trhy. Taková verze by mohla mít podle různých zvěstí až 256 GB nebo dokonce 512 GB vnitřního úložiště. Telefon se už objevil v prvním testu výkonu na serveru Geekbench Browser a měl by se držet na úrovni devítkových kolegů.

Samsung Galaxy Note 9 Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note9 přinese novinky spíše uvnitř, než navenek. Těšit se můžeme na delší výdrž a spoustu místa soubory i aplikace.

Slibně vypadá baterie Samsung Galaxy Note9, proslýchá se kapacita pěkných 4 000 mAh, což by byl od loňské osmičkové verze smartphonu skok o 700 mAh. Skok je to mimochodem i oproti „vybuchujícím“ bateriím Samsung Galaxy Note 7, nicméně výrobce si určitě pohlídá, aby stejnou chybu neopakoval.

i Samsung Galaxy Note 10, začíná se spekulovat? Devítkový telefon ještě nemají ani recenzenti, ale už je nasnadě otázka, jak bude vypadat další generace. Vše jsou čisté spekulace, nicméně Samsung Galaxy Note 10 by mohl být větším designovým i technologickým skokem než současná novinka. Podaří se Samsungu přijít s něčím unikátním a revolučním?
Samsung Galaxy Note 8

Hitem loňského roku byl po všech stránkách dokonalý telefon Samsung Galaxy Note 8. Mezi nejobdivovanější funkce patřil stylus a menu S Pen, které nabízelo řadu praktických využití dotykového pera.

Lákavá čísla v seznamu parametrů jsou u nejvyššího modelu samozřejmostí. Samsung Galaxy Note9 by měl ale získat konkurenční výhodu i funkcemi. Loni sklidil model Note8 v naší recenci chválu (kromě umístění čtečky otisků) především za S Pen a paletu praktických funkcí pro efektivní práci se stylusem. I letos tak panuje očekávání, čím Samsung překvapí. Právě stylus by mohl být tou částí telefonu, u které se dočkáme největších vylepšení. Spekuluje se o schopnosti přenést do telefonu text psaný na libovolný povrch nebo o pestřejších možnostech ovládání smartphonu.

Srovnání: Samsung Galaxy Note9 vs. Note8

Naše očekávání už mají poměrně jasné kontury. Tušíme vylepšené funkce stylusu, přislíbena je i baterie s větší výdrží. Naopak po designové stránce by telefon neměl příliš překvapit novinkami. Jak očekávané změny vypadají v číslech? Podívejte se na srovnání parametrů telefonu Samsung Galaxy Note 8 s novější generací Samsung Galaxy Note9.

Parametry Samsung Galaxy Note9 Samsung Galaxy Note8
Displej 6,3"
1 440 × 2 960 px
6,3"
1 440 × 2 960 px
Procesor Snapdragon 845
Exynos 9810
Snapdragon 835
Exynos 8895
Paměť RAM 6 GB 6 GB
Úložiště Až 512 GB Až 256 GB
Baterie 4 000 mAh 3 300 mAh
Operační systém Android 8.1 Android 7.1.1
Cena Cca 27 000 až 32 000 Kč 19 990 Kč
i Jaké jsou aktuální top telefony Samsung? První dva telefony z velké trojice Samsungů vám představí naše recenze modelů Galaxy S9 a S9+. Stále aktuální, zajímavou a cenově čím dál příznivější nabídkou jsou ale i loňské modely S8, S8+ a samozřejmě i Note 8.

Galaxy Note9: Představení. Kdy vyjde? A co cena?

Vůbec nejvyšší model značky Samsung se ukáže 9. srpna 2018. Cena by měla být tradičně mírně vyšší než u většího z aktuálních modelů, verze Galaxy S9+, která činí 27 000 Kč za verzi s 256GB úložištěm a 24 500 Kč za 64GB model. U loňské osmičkové řady činil rozdíl 2 000 Kč. Jinými slovy – cena Samsung Galaxy Note9 by mohla začínat kolem 26 500 Kč za variantu s menším interním úložištěm. Jaká bude realita, si budeme muset ale ještě počkat.

Prezentace telefonu Samsung Galaxy Note9 živě na Alza.cz

Prezentaci smartphonu si Alza.cz nenechá ujít. Akce Samsung Unpacked bude přenášena živě a s dabingem z New Yorku a ve čtvrtek 9. srpna od 17:00 ji můžete sledovat spolu s námi. Přineseme vám i přehledný textový přenos. Sám Samsung pak nabízí možnost registrace největším nedočkavců. Všichni zaregistrovaní budou mít už během přímého přenosu přístup k informacím o telefonu. Krom nejočekávanější mobilní novinky bychom se mohli dočkat i prezentací dalších produktů, například chytrých hodinek Galaxy Watch.

Že bude novinka výkonnější a bude mít opět lepší fotoaparát, nemůže být pochyb. Po designové stránce se od svého předchůdce příliš lišit nebude. Úplnou pravdu ukáže naše recenze Samsung Galaxy Note9, kterou přineseme jakmile dorazí testovací kus.

Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací