Samsung Galaxy S9 a S9+ (PODROBNÁ RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Měli jsme unikátní možnost potkat nejočekávanější mobilní telefon osobně. Několik desítek minut uteklo jako voda, za tu dobu jsme ale zjistili to nejzásadnější. V čem je Samsung Galaxy S9 lepší než S8? Vyplatí se přejít na novější model? Má se Google Pixel 2 bát o prvenství v testech fotoaparátu? Našla si Galaxy S9 zbraně i na dravou čínskou konkurenci?

Prodejny, kde si lze Galaxy S9 zapůjčit

Samsung Galaxy S9

Praha Holešovice

 • Jateční 33a
 • Praha 7, 170 00
 • Tramvají na zastávku Dělnická/Tusarova,
  dále pěšky 200 m směr Holešovická tržnice.

ČÁSTI ČLÁNKU:

Nejlepší smartphone. Mobil bez chyb. Nekompromisně vybavený telefon. Prakticky nenajdete komentář, který by o Samsungu Galaxy S9 a S9+ nemluvil v superlativech. V této recenzi otestujeme, jestli je chvála oprávněná, nebo se na nejočekávanějším telefonu s Androidem nějaké ty nedostatky přeci jen najdou.

Samsung Galaxy S9; mobilní telefon

Recenze Samsung Galaxy S9 a S9+ – OBSAH

 1. Srovnání parametrů telefonů Samsung Galaxy S8, S9 a S9+
 2. Obsah balení a příslušenství: Samsung Galaxy S9 dostanete v „plné polní“
 3. Zpracování a ergonomie: Samsung Galaxy S9 je ze skla a kovu
 4. Displej Samsung Galaxy S9: QHD do zatáčky
 5. Výkon a úložiště: Samsung Galaxy S9 má jen to nejlepší
 6. Výdrž baterie telefonu Samsung Galaxy S9
 7. Operační systém a software: Samsung Galaxy S9 umí snad vše, nač si vzpomenete
 8. Fotoaparát Samsungu Galaxy S9 má drobná, ale důležitá vylepšení
 9. Hodnocení, cena a dostupnost Samsungu Galaxy S9 a S9+
i Jak šel čas se Samsung Galaxy S?

Začněme krátkou cestou do historie: Samsung Galaxy S7 odstranil dvě největší chyby svého předchůdce, modelu S6 – přidal voděodolnost a podporu pro paměťové karty. Galaxy S8 pak způsobil revoluci použitím bezrámečkového designu. Už u něj se před rokem objevovaly komentáře, že se jedná o nejvybavenější telefon na trhu. S9 proto měla těžkou startovní pozici. Co by se dalo ještě vylepšit? V poslední generaci se Samsung zaměřil hlavně na fotoaparát, ale přidal i pár šikovných drobností.

Srovnání parametrů telefonů Samsung Galaxy S8, S9 a S9+

Srovnání těchto telefonů se nemůžeme vyhnout. Zvyšoval se výkon procesoru, schopnosti fotoaparátu, kapacita pamětí i verze Androidu. Pojďme si tedy srovnat specifikace, jak se generace Samsungu Galaxy S vyvíjely.

Model Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9+
Velikost displeje 5,8" 5,8" 6,2"
Rozlišení 2 960 × 1 440 2 960 × 1 440 2 960 × 1 440
Poměr displeje a těla 83,6 % 83,2 % 84,2 %
RAM 4 GB 4 GB 6 GB
Interní paměť 64 GB 64/256 GB 64/256 GB
Procesor Exynos 8895 (4× 2,3 GHz + 4× 1,7 GHz) Exynos 9810 (4× 2,7 GHz + 4× 1,95 GHz) Exynos 9810 (4× 2,7 GHz + 4× 1,95 GHz)
Baterie 3 000 mAh 3 000 mAh 3 300 mAh
Dual SIM
Fotoaparát 12/8 Mpx 12/8 Mpx 12 + 12 / 8 Mpx
Světelnost f/1,7 f/1,5 f/1,5
Optický zoom
Skener oční duhovky
Stereo reproduktory
Voděodolnost IP68 IP68 IP68
Sluchátkový konektor

Obsah balení a příslušenství: Samsung Galaxy S9 dostanete v „plné polní“

Samsung umí své prémiové modely prodat. Černá krabička s lesklými insigniemi modelu S9(+) uvnitř, rozevírací víko, vše decentně konzervativní a luxusní… Po otevření zjistíte, že samotný smartphone zabírá jen asi polovinu prostoru. Ve chvíli, kdy si začnete představovat, kolik manuálů bude ve druhé půlce, sejmete plastovou vaničku s telefonem, kde vás čeká milé překvapení v podobě velkého množství příslušenství.

Samsung Galaxy S9; obsah balení Samsung Galaxy S9; sluchátka AKG Samsung Galaxy S9; redukce USB-C na USB-A
Samsung Galaxy S9 nabídne bohaté příslušenství. Vedle rychlonabíječky potěší hlavně špuntová sluchátka AKG, která uspokojí i náročnější posluchače.

Nejdůležitější bude rychlonabíječka podporující technologii Adaptive Fast Charge, bez ní byste si telefonu dlouho neužili. K ní je potřeba USB-C kabel, který rovněž najdete v balení.

Ostatní příslušenství už jsou bonusy, které vidíme moc rádi:

 • Miniredukce z USB-C na micro USB – umožní používat veškeré příslušenství, které jste používali k telefonu se starším portem, jako je nabíječka do auta nebo ovladač dronu.
 • Redukce z USB-C na USB-A – potřebujete k telefonu připojovat třeba flash disk? V případě Galaxy S9 už máte redukci připravenou.
 • Špuntová sluchátka AKG – nejsou bezdrátová, ale jejich hodnota převyšující 1 500 Kč značí, že jsou určená k poslechu hudby, ne k vyplnění krabičky.
 • Náhradní špunty ke sluchátkům různých velikostí.

Zpracování a ergonomie: Samsung Galaxy S9 je ze skla a kovu

Ve většině recenzí Galaxy S9 se řeší, kde se který prvek na telefonu posunul o půl milimetru. Tuto megarecenzi jsme ale pojali jinak: jako byste nikdy žádný mobil Samsung nevlastnili a nemáte s ním žádné zkušenosti. Představte si zkrátka, že jen vybíráte špičkový smartphone a S9 v takové selekci nesmí chybět.

Samsung Galaxy S9; zpracování telefonu Samsung Galaxy S9; konektory

Perfektní zpracování je u Samsungu Galaxy S9 samozřejmostí.

Atributem, s nímž se dostanete do styku nejdříve, je vzhled. Stačilo by použít dvě slova: kov a sklo. Ta totiž popisují Samsung Galaxy S9 nejpřesněji. V době, kdy trhu vládnul Galaxy S3, výrobce hlásal, že inspirací pro design mu jsou oblázky vyhlazené vodou. Teprve teď se tato vize dokázala přeměnit na chytrý telefon.

Přesto i na oblázku najdete hrany, ze kterých Galaxy S9 čerpá svou nezaměnitelnost. Je totiž kulatý i hranatý zároveň. Nenajdete na něm ostré rohy, ale do dlaně se zaříznout umí. Způsobuje to velmi tenký profil, na hloubku Samsung měří jen 8,5 mm. Našli byste telefony se štíhlejším pasem, ale ve spojení se zúžením bočních hran na nich nemusí dieta tak vyniknout.

Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9 je kulatý i hranatý zároveň. 

Právě kovová hrana okolo celého zařízení je skvělým ergonomickým prvkem. Hladký povrch bez jakéhokoli výstupku způsobuje, že telefon v ruce klouže. Tenká linie na obvodu se stává místem, o které se prsty a dlaň mohou zapřít. Boční hrana je i hmatovým vodítkem, podle kterého najdete ovládací klávesy. Stačí kroužit palcem po pravé straně a narazíte na vypínací tlačítko.

U telefonu prémiové třídy snad ani nemá cenu zpochybňovat kvalitu. Samsung je známý detailista a pro Galaxy S9 (Plus) to platí dvojnásob. Ale pro jistotu: přesný stisk, jasná odezva a jen minimální vůle. Klávesa je bohužel moc tenká na to, aby se byť jen maličko nekývala, ale toho si všimnete, jen pokud tuto vlastnost budete úmyslně hledat.

Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9+; duální fotoaparát Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+
Na levé straně Samsungu Galaxy S9 k nelibosti mnoha uživatelů předchozí generace najdete opět tlačítko pro osobní asistentku Bixby.

Chvilku jsme si zvykali na ovládání na levé straně, kde kromě ovládání hlasitosti najdete i speciální tlačítko vyhrazené osobnímu asistentovi Bixby. Škoda, že mu nejde přiřadit jinou funkci, ale Samsung chce svou umělou inteligenci protlačit stůj co stůj. O žádnou funkci však nepřicházíte.

Ani to, že si pletete pravou a levou hranu, vás nemusí trápit, protože si velmi rychle zvyknete zapínat Samsung Galaxy S9 jiným způsobem: zmáčknutím displeje. Přestože obrazovka tlačítko jen imituje, dělá to víc než dobře. Palcem stisknete kroužek zobrazený na displeji, vibrační motorek zavibruje ve vzorci, který se dal popsat jako „tam a zpět“, nebo „oboustranné cvaknutí“. Těžko se to popisuje, ale jako vypínač to slouží skvěle.

Samsung Galaxy S9+; zpracování a ergonomie
Samsung Galaxy S9 mile překvapil stereo reproduktory.

Pokud budete konečky prstů bloudit po hranách Galaxy S9, dříve nebo později narazíte na konektory. Poprvé tak čiňte ve dne, ať si nespletete konektor USB-C s jedním ze dvou reproduktorů. Majitelé Samsungu S8 teď určitě zbystřili. Na správném místě! Stereo reproduktory má Google Pixel 2 (XL), má je LG G6, HTC U11 i herní Razer Phone. A teď se mezi elitu přidal také Samsung Galaxy S9.

Rychlý pohled ale ukáže, že zbylo místo i na klasický sluchátkový konektor. 3,5mm jack znamená, že vás nebudou obtěžovat redukce, vybitá Bluetooth sluchátka ani nemožnost poslouchat a nabíjet zároveň.

Samsung Galaxy S9+; 3,5mm jack
3,5mm jack je v Samsungu Galaxy S9 opět přítomen. 

Horní strana pak ukáže druhou zásadní mezigenerační změnu: Samsung Galaxy S9 je konečně Dual SIM. Pro všechny, nejen pro asijské trhy! Zkrátka z horní strany telefonu můžete vysunout hybridní slot a zvažovat, jestli interních 64, nebo 256 GB paměti doplníte kartou micro SD, nebo raději budete používat dvě telefonní čísla. Zvlášť varianta S9 s větší pamětí se pro Dual SIM využití vyloženě nabízí. Jen operátoři tuto lákavou možnost neradi vidí a prodávají telefon pouze na jednu SIM kartu…

Značné množství kritiky směřovalo ke čtečce otisků prstů. Na Samsungu Galaxy S8 nebo Note8 je nešťastně umístěna vedle objektivu, chtě nechtě jste si proto při jejím hledání patlali čočku objektivu. S9 už tuto nelogičnost opravila a senzor je umístěn pod fotoaparátem vměstnaným do miniaturní ohrádky. Proto ji snadno nahmatáte a zároveň má krycí sklíčko alespoň lehkou ochranu proti poškrábání. Samsung v tomto případě zvolil kompromis tak, aby se telefon na zádech nehoupal, ale kamera byla alespoň trochu v bezpečí.

i Ještě lépe na tom se čtečkou otisků prstů bude chystaný Samsung Galaxy Note 10. Dostane ji zabudovanou v displeji. Veškeré dostupné informace o něm najdete v článku Samsung Galaxy Note 10 (VŠE, CO VÍME).
Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 má opět voděodolné tělo dle specifikace IP68.

Celé tělo je pak voděodolné dle specifikace IP68, vydrží proto půl hodiny v 1,5 m hluboké vodě. Pozor ale, norma je stanovena na sladkou vodu, neboť voda mořská je mnohem agresivnější vůči těsněním smartphonu.

Displej Samsung Galaxy S9: QHD do zatáčky

Popis přední strany jsme v předchozí kapitole schválně vynechali. Těžko se totiž určuje, kde obrazovka končí a začínají její rámečky. Řečí čísel displej zabírá u Samsungu Galaxy S9 83,2 % čelní strany, u většího S9+ dokonce 84,2 %.

Telefony se však od sebe velikostí neliší tolik, jak byste čekali. Menší Samsung Galaxy S9 měří po úhlopříčce 5,8", větší S9+ 6,2" – v kombinaci s tenkými rámečky však ergonomie netrpí ani v jednom případě.

Samsung Galaxy S9+; displej
Poměr stran 18,5 : 9 telefonu sluší. Samsung Galaxy S9 se tak výborně ovládá i jednou rukou, a to navzdory velkému displeji.

Pokud jste ještě nedrželi v ruce telefon s poměrem stran jiným než 16 : 9, budete hned po rozsvícení displeje mile překvapeni. Bude se vám zdát, že je nezvykle úzký, disproporční… Vydrží vám to ale jen pár minut, po kterých už nebudete chtít nic jiného než zdejších 18,5 : 9. V čem je takový rozdíl? Užší displej se výborně ovládá jednou rukou. Pokud jde o mačkání navigačních tlačítek nebo listování seznamem, obsluhu jedním palcem zvládne i dáma s drobnou ručkou.

Sledování videa si nejvíce užijete v kinoformátu 21 : 9, ale ani tradiční 16 : 9 neruší, jen zmírní efekt bezrámečkového telefonu. Upřímně, po tomto testu nám klasické telefony přijdou poněkud bachraté, jako kdyby měly nadváhu.

Samsung Galaxy S9+; displej
Samsung Galaxy S9 má téměř dokonalý SuperAMOLED displej s rozlišením WQHD+.

Zmínili jsme bezrámečkový design, ale ne jeho konstrukční provedení, které je perfektní. Samsung si hraje i s takovými detaily, že barvu telefonu nechává prosvítat skrz tvrzené krycí sklo Corning Gorilla Glass 5 na displeji. Pokud se podíváte ze správného úhlu, zjistíte, že jinak černé proužky se nad a pod displejem v místech senzorů okolního světla a přiblížení lámou do modré – stejné, jaká je na zadním krytu. I takové maličkosti zdůrazňují celistvost zařízení.

Technicky je displej zastoupen pro Samsung typickým SuperAMOLED panelem v rozlišení WQHD+, tedy 2 960 × 1 440 pixelů, které lze softwarovou úpravou snížit na Full HD+ (2 220 × 1 080 px) či HD+ (1 480 × 720 px). Obrazovka má zaoblené rohy, podstatnější je však zakřivení na bočních hranách. Smyslem této vlastnosti je usnadnění gest začínajících na okraji obrazovky, zároveň slouží jako chytré upozornění, když máte telefon otočený displejem k zemi. Světlo prosvítající z kraje slouží ještě lépe než notifikační dioda, která na takto vybaveném smartphonu rovněž nesmí chybět. Jedinou nevýhodou zahnutého displeje je jen mírný posun v barvách způsobený odlesky.

i AMOLED (Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode) Rodina AMOLED displejů dnes patří mezi nejvyspělejší technologie na trhu. Využívána je téměř výhradně u exkluzivních hi-end smartphonů. Oproti svým konkurentům vyniká AMOLED dokonalou ostrostí barev (obzvlášť zobrazením černé), širokými pozorovacími úhly a nízkou spotřebou.

Pro úplnost zmíníme ještě rozsah jasu. Samsung se chlubí, že Galaxy S9 má OLED o 20 % jasnější než generace S8 – stropem je 700 nitů. Těžko vynášet soudy, když nebyla obě zařízení k dispozici pro přímé srovnání, faktem však je, že v jasném dni je obrazovka pořád perfektně čitelná a v kombinaci s filtrem modrého světla s nastavitelnou intenzitou bylo noční čtení knížek velmi příjemné.

Mimochodem, abyste věděli, jaké drobnosti pomáhají příjemnému zážitku: pokud manipulujete s posuvníkem jasu v notifikační liště, roletka se zprůhlední, abyste dokázali na celém displeji určit, jestli potřebujete displej rozjasnit, nebo ztlumit. A pokud se dostanete na nejvyšší jas, telefon vám výstražnou barvou připomene, že toto nastavení může mít vliv na výdrž telefonu.

Citlivost je nastavená tak akorát, ani ve hrách jsme se nesetkali s přehmaty, prodlevou v reakcích nebo falešnými stisky. Vypadá to jako samozřejmost, ale není. Třeba Sony Xperia XA2 Ultra snímá i doteky na hranách displeje, když se nedopatřením dotknete dlaní. U Samsungu Galaxy S9 se tak neděje.

Výkon a úložiště: Samsung Galaxy S9 má jen to nejlepší

V každé době existuje nějaké referenční zařízení. Model, který všichni znají, a proto se s ním srovnávají. Ve světě mobilních telefonů ho nemusíme hledat dlouho: je to Samsung Galaxy S9. Od tohoto bodu se to však komplikuje, v Americe ho totiž dostanete s čipsetem Qualcomm Snapdragon 845, v Evropě je k dostání s procesorem Exynos 9810 složeným ze dvou čtyřjádrových clusterů. Ten výkonnější používá svou vlastní unikátní architekturu Mongoose a frekvenci 2,7 GHz, úspornější čtyři jádra pak spoléhají na Cortex-A55 a takt 1,9 GHz.

Na celkovém výkonu se podílí i rozšířené paměťové sběrnice či 10nm FinFET litografie slibující nižší spotřebu a menší množství odpadního tepla. Celkově byste měli naměřit 40% nárůst oproti Exynosu 8898.

Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9

Procesor Exynos 9810 obsahuje jednotku s umělou inteligencí. Výkon Samsungu Galaxy S9 je prvotřídní.

Současné procesory se ale nestarají jen o prosté výpočty, obsahují i speciální jednotky pro zpracování např. analogového signálu nebo umělou inteligenci. Samsung samozřejmě v první lize technologií nemůže chybět, takže naučil Exynos 9810 rozpoznávat objekty zaznamenané kamerou, obličeje, možná bezpečnostní rizika v systému apod.

Součástí procesoru je i komunikační rozhraní, jehož hlavní součástkou je LTE modem. Opět se zrychlovalo, teoreticky byste měli dosáhnout rychlosti až 1,2 Gb/s při stahování a 200 Mb/s při nahrávání dat. Čísla naměřená v praxi budou jistě nižší, tyto údaje tak slouží spíš jako konstatování, že se Samsung neposunuje jen v hrubém nebo grafickém výkonu.

i Kolikrát jsme slyšeli, že telefon nemá tenké rámečky kvůli stereo reproduktorům? Kolikrát výrobce obětoval sluchátkový jack kvůli tenčímu profilu? Kolikrát se zrušil slot na kartu kvůli voděodolnosti? Samsung Galaxy S9 všechny toto vymoženosti má. Ale neobětoval nic.

A když už padla řeč na grafický výkon, hodí se pár slov utrousit na adresu grafického akcelerátoru ARM Mali-G72 MP18. Podílí se totiž i na zpracování videa, které nejlépe ukazuje, kam se moderní super-smartphony posunují. Samsung Galaxy S9 je schopen nahrávat 4K video (3 840 × 2160 px) při snímkovací frekvenci 60 snímků za vteřinu při úsporném kódování kodekem HEVC (ano, tím samým jako DVB-T2) a 10bitových barvách.

Oproti procesoru budou specifikace pamětí podstatně kratší. Samsung Galaxy S9 používá 4 GB RAM LPDDR4X, větší Galaxy S9+ disponuje kapacitou 6 GB. Multitasking proto běží bleskurychle, jen několik výjimek, jako je OnePlus 5T a 6, Xiaomi Mi Mix 2S nebo Razer Phone, nabídne 8 GB.

Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9
Jak se dařilo Samsungu Galaxy S9 v benchmarku?

Velkým překvapením při uvedení na trh byla varianta Galaxy S9 s vnitřním úložištěm 256 GB, která doplňuje levnější model se 64 GB. V podstatě se tak zájem o S9 rozdělí: kdo bude chtít používat dvě SIM karty, sáhne po vybavenějším kusu, komu Dual SIM nechybí, může hybridní slot naplnit paměťovou kartou microSD do maximální kapacity 400 GB a ušetřit.

Po několika dnech plynulého hraní, natáčení, focení, sledování videí, brouzdání webem a dalších disciplín, které by mohly prozradit nedostatek výkonu, jsme se teprve dostali k benchmarkům.

Výsledky benchmarku Antutu:

 • CPU: 93 583
 • GPU: 93 058
 • UX: 54 286
 • MEM: 8 338
 • Celkem: 249 265

To nám ale nestačilo, pro herní využití jsme Samsung Galaxy S9 otestovali v benchmarku 3DMark. Jediný test Sling Shot Extreme byl doporučen na spuštění, ostatní případy aplikace vyhodnotila krásnou větou: „Your Samsung Galaxy S9 is too powerful for this test.“ (Samsung Galaxy S9 je příliš výkonný pro tento test.)

Výsledky benchmarku 3DMark:

 • Sling Shot Extreme – Open GL ES 3.1: 3 300
 • Sling Shot Extreme – Vulkan: 2 937

Podstatné bylo, že ani po této sérii testů se Samsung Galaxy S9 nijak zásadně nehřál. V rukách samozřejmě nárůst teploty cítit byl, ale na baterii jsme naměřili 37,8 °C, což svědčí o dobře zvládnutém chlazení.

Rozhodli jsme se proto pro poslední srovnávací test, ke kterému jsme použili Geekbench 4, aby snad telefon nestihnul vychladnout. Na konci jsme naměřili 39,4 °C, což stále jde bez problémů udržet.

Výsledky benchmarku Geekbench 4:

 • Single-Core: 3 738
 • Multi-Core: 8 988

Výdrž baterie telefonu Samsung Galaxy S9

Jak velkou baterii by měl mít phablet, abyste řekli, že je kapacita akumulátoru nadprůměrná? Z našeho pohledu je 3 000 mAh pro Samsung Galaxy S9 sotva průměr, 3 500 mAh u S9+ pak běžná velikost.

Přesto jsme ani jeden den během testování nešli domů s úplně vybitým telefonem, většinou po cca 16 hodinách běžného provozu graf ukazoval, že zbývá alespoň 40 % kapacity baterie. Což znamená průměrné výsledky.

Procesor Exynos je totiž velmi úsporný na nižších frekvencích, ve kterých překonává i svého rivala, Snapdragon 845. Až na nejvyšších taktech jde spotřeba rapidně vzhůru. Pozitivně vnímáme i správu aplikací – zatímco čistý Android měří spotřebu u jednotlivých aplikací na procenta (a většinou tedy vidíte, že ze 30 aplikací spotřebovala každá 0 %, ale celkový součet je 30 %), Samsung zohledňuje každou setinu procenta.

Samsung Galaxy S9; baterie Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9
Výdrž baterie Samsung Galaxy S9 při běžném využívání je 56 hodin.

Tím zjistíte nejnáročnější programové vybavení a můžete využít další nástroje. Tím nejjednodušším jsou dvě úrovně úsporného režimu (při plném nabití je odhadovaná výdrž 56 hodin, při základním úsporném režimu 67, při maximálním šetření 174 hodin), sáhnout ale můžete i po jednotlivých optimalizacích, jako je snížení rozlišení displeje, naplnění seznamu aplikací uspávaných při vypnutém displeji, vypnutí Always-on displeje nebo změna Režimu výkonu. Svou částí přispěje i instalace grafických témat – nástavba Samsung Experience používá převážně světlé barvy, ačkoli je pro OLED displej šetrnější používat černou.

Nutnou součástí dobře vybaveného telefonu je i podpora pro rychlé nabíjení. Samsung nepoužívá jako Sony Xperia možnost naučit telefon tempu nabíjení tak, aby se šetřila životnost baterie. Má ale vlastní řešení: v rozšířených možnostech Baterie lze rychlé nabíjení kabelem deaktivovat. Připravíte se tím však o možnost mít telefon nabitý z 0 na 100 % za 1 hodinu a 40 minut.

i Funkce bezdrátového nabíjení je u výrobců chytrých telefonů stále populárnější. V našem článku vám poradíme, jak na bezdrátové nabíjení pomocí standardu Qi!

Poslední možností doplnění energie je bezdrátové nabíjení. Samsung Galaxy S9(+) ho umí a ani není vybíravý, kompatibilita je zaručena s oběma nejpoužívanějšími standardy Qi a PMA.

Operační systém a software: Samsung Galaxy S9 umí snad vše, nač si vzpomenete

Z předchozích částí recenze by se mohlo zdát, že hardware je nejsilnější zbraní tohoto dotykového telefonu. My sami se řadíme mezi uživatele preferující čistý Android, ale po zkušenostech s nadstavbou Samsung Experience překrývající Android 8.0 Oreo jsme museli změnit názor. Stále budou (právem) existovat lidé, kteří by ocenili telefon bez grafických vylepšení, ale současná podoba je akceptovatelná snad pro každého.

Samsung toho docílil jediným krokem: ponechává svobodu volby. Někdy formou aplikace, v ostatních případech patřičným nastavením operačního systému.

 • Pokud vám nevyhovuje klávesnice Samsung, můžete si z Google Play stáhnout kteroukoli jinou.
 • Dětsky barevné prostředí můžete převléct barevnými motivy – třeba do černé kvůli úspoře energie.
 • Tlačítka Zpět a Poslední aplikace lze na navigační liště prohodit.
 • V launcheru můžete měnit počet ikon, nebo si nainstalovat úplně jiný launcher.
 • Během hraní můžete navigační lištu zamknout proti náhodným dotekům.
 • Instalaci aplikací Samsung, jako je email, kalendář, záznamník apod., můžete odmítnout.
 • Boční lištu vytahovanou z kraje obrazovky vůbec nemusíte aktivovat.

V příkladech bychom mohli pokračovat a pořád bychom nepopsali všechno, co S9 umí nebo dokáže. Funguje filtr modrého světla, Samsung zvládá režim ovládání jednou rukou, mód zvýšené citlivosti pro použití v rukavicích…

Samsung Galaxy S9; prostředí Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9
Prostředí Samsungu Galaxy S9 je perfektně optimalizované. Vše běží plynule. 

Naštěstí se změnil i přístup výrobce k těžkopádnosti softwarové nástavby. Bylo by smutné, kdyby se Samsung Experience na tak výkonném hardwaru sekalo a zpomalovalo. Jenže S9 dává důvody pouze k radosti – všechno běží plynule, rychle a stabilně. Konečně tak asi nastala doba, kdy posměch sklízející rozhraní TouchWiz definitivně odešlo do minulosti.

Existuje vůbec něco, co se nám na operačním systému nelíbilo? Na většinu potenciálních poznámek má Galaxy S9 svou odpověď. Neumí probudit displej poklepáním, ale zmáčknutím displeje ho nahrazuje. Ani gesta na vypnutém displeji neumí. Škoda, že čtečka oční sítnice nefunguje v brýlích ani kontaktních čočkách. Ale rozpoznání obličeje tento způsob autentifikace ve většině případů nahradí.

Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9
Škoda, že Samsung Galaxy S9 neprobudíte poklepáním. Možnost displej zmáčknout to ale vynahrazuje.

Sladká lákadla pak Samsung Galaxy S9 připravil na youtubery a kohokoli, kdo je aktivní na sociálních sítích a webu obecně. Jestli jste někdy chatovali s teenagerem, museli jste si všimnout frekvence použití nejen smajlíků, ale všemožných stickerů, obrázků, memů a všemožného obsahu s výjimkou obyčejného textu. V této oblasti se S9 cítí jako ryba ve vodě.

Na rozdíl od iPhonu X si nesyslí animované nálepky nasnímané čelní kamerou jen pro iMessages, ale umožní tyto produkty rozšířené reality používat kdekoli od Facebooku po Viber. Můžete tak vlastní obličej převést do digitální podoby včetně mimiky a poslat ho kamarádovi.

Fotoaparát Samsungu Galaxy S9 má drobná, ale důležitá vylepšení

Fotoaparát je hlavní zbraní telefonů Samsung Galaxy S9 a S9+. Výrobce na něj spoléhal, o pomyslné prvenství ho však po pár týdnech připravil Huawei P20 Pro s rozlišením 40 Mpx. Zdaleka to však neznamená, že by S9 zklamala. Ba co víc, metodiky skórování fotoaparátů lze velmi lehce zpochybnit.

Začněme ale technickými parametry, inovacemi a mezigeneračními změnami:

Model Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9+
Maximální rozlišení 12 Mpx 12 Mpx 2× 12 Mpx
Velikost pixelu 1,4 µm 1,4 µm 1,4 µm
Optická stabilizace
Mechanická clona
Optický zoom
Hardwarový bokeh
Světelnost f/1,7 až f/1,5 až f/1,5
Zaostřování duální PDAF duální PDAF duální PDAF
Maximální rozlišení videa 4K / 30 fps 4K / 60 fps 4K / 60 fps
Maximální snímkovací frekvence 240 sn./s 960 sn./s 960 sn./s
Rozlišení selfie kamery 8 Mpx 8 Mpx 8 Mpx
HDR

Dle tabulky to možná vypadá, že vše zůstalo při starém. Že rozlišení je pořád stejné u kamery přední i zadní, optická stabilizace (OIS) byla i u Galaxy S8 a 4K video dnes už umí kdejaký telefon.

Než ale propadnete skepsi, zaměřte se na detaily a vzpomeňte si na situace, kdy vás fotomobil zklamal. Vyjmenujete tím zároveň momenty, kvůli kterým se Samsung svým smartphonem tak pyšnil. Je to především:

 • Mechanická clona – maličká věc, která umožňuje pracovat se světelností. Ve tmě pustí do objektivu světla více, za jasného dne méně. Samsung Galaxy S9 střídá světelnost f/1,5 a f/2,4, aby vyhověl nárokům i v extrémních podmínkách.
 • Super slow-motion – v HD rozlišení umožňuje Galaxy S9 nahrávat videa se snímkovací frekvencí 960 obrázků za vteřinu. S tím sice přišla už Sony Xperia XZ Premium, ale ta dokázala nahrát jen 0,182 vteřiny reálného času. Galaxy S9 tento interval prodloužil jen minimálně – skutečných 0,2 sekundy odpovídá cca 6 sekundám zpomaleného záběru. Je zde jeden podstatný rozdíl: Samsung pozná, kdy se něco děje a začne natáčet, takže nemusíte ručně trefovat setinu vteřiny.
 • HEVC – nový Galaxy používá pro video kodek HEVC (High Efficiency Video Coding, též H.265). Jak název napovídá, tento způsob záznamu umožňuje ukládat data efektivněji, a tedy úsporněji. Až o 40 %. Jinými slovy, pokud by vám dříve video zabralo v paměti 1 GB, na Galaxy S9 si vezme jen 600 MB paměti při stejné kvalitě.

Nestačí ale jen dobrý hardware, aby fotky dobře vypadaly. Ke komfortu focení patří i samotná aplikace fotoaparátu. Opět bychom v tomto bodě mohli zopakovat, že se Samsung snaží zavděčit všem, aniž by si někoho rozhádal.

Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9

Zkoušení optického zoomu u Samsungu Galaxy S9+.

Dříve bylo typickou vlastností telefonů Samsung obrovské množství scénických režimů. Jeden na panoramata, druhý na sport, třetí na západy slunce, čtvrtý na tekoucí vodu… až z toho šla člověku hlava kolem.

Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+
Focení večer, makro, portrétní režim (S9+) a selfie kamerka.

Galaxy S9 různé módy používá i teď, třeba na jídlo a na sport. Ostatní režimy už jsou klasičtější: pomalý pohyb, časosběr nazvaný hyperčas, AR emoji, wide selfie nebo manuální režim. Sami si můžete zvolit, které režimy budete mít v nabídce. Pokud třeba nemáte tendence fotit každé jídlo, které před vámi přistane na talíři, směle můžete speciální fotomód schovat.

Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+
Focení v exteriéru a interiéru.

A stejně tak lze volit všechny ostatní parametry snímání: nechcete používat HDR? Nemusíte! Chcete fotit kromě formátu JPG i do souborů RAW? Je to možné! Chcete ručně určit bod automatického zaostření? Samozřejmě! Z hlediska uživatelské přívětivosti fotoaparátu nás k S9 nenapadla žádná kritika, neboť i všechny tyto volby jsou přehledně a logicky setříděné, abyste mezi nimi nebloudili.

Hodnocení, cena a dostupnost Samsungu Galaxy S9 a S9+

Z předchozích slov je asi evidentní, že nás Samsung Galaxy S9 nadchnul. Vypadá zatraceně sexy, hardware je na nejvyšší úrovni a komfort používání rovněž. Skutečně tomu tak je, ale nebylo by spravedlivé zamlčet místo, kde tento smartphone tlačí bota.

Jediným třecím místem je dojem. Zcela vágní, neměřitelná vlastnost, která však znamená mnoho. Galaxy S9 je snaživka, jenž se poučil z veškeré kritiky, kterou zaslechl. Pokud tento dotykový telefon zhodnotíte racionálně, skončíte u konstatování, že chyby nemá a jeho případné nedostatky jsou jen otázkou vkusu a preferencí. Samsung sečetl všechny dovednosti, které konkurence měla a svůj nový mobil je naučil. Leč nepřekvapil.

Samsung Galaxy S9+
Duální fotoaparát najdete pouze na Samsung Galaxy S9+.

A to je právě tou největší bolístkou: u takto zaměřeného chytrého telefonu se nejvíce těšíte na inovativní překvapení. Tím je ale pouze mechanická clona. Pokud však toto shrnutí vezmete z opačné strany, zjistíte, že Samsung Galaxy S9 je jen obětí vlastního úspěchu. Je tak dobrý, že nedokázal překonat nereálná očekávání.

Důkazem tohoto vítězství je i prořídlé pole konkurence. Pokud budete srovnávat fotoaparáty, postaví se do ringu jen Huawei P20 Pro se třemi objektivy, nebo jednodušší, ale stále velmi kvalitní Google Pixel 2. Ve výkonu už je výběr širší, uspějete s mnoha telefony. Jen namátkou: Samsung Galaxy Note8, Sony Xperia XZ2, Huawei Mate 10 Pro

Jenže nakonec zjistíte, že každému z uvedené trojice něco chybí – jednou sluchátkový jack, podruhé stereo reproduktory a potřetí třeba slot na paměťovou kartu. Samsungu Galaxy S9 nechybí nic. Proto se opět stává králem chytrých mobilních telefonů. Ať žije král S9!

Samsung Galaxy S9 a S9+

Samsung Galaxy S9 a S9+

Smartphony Samsung

Samsung Galaxy S9 je dokonalý. Prvotřídní výkon, fotoaparát, design, displej nebo zvuk. Jedinou slabinou je, že Galaxy S9 ničím vyloženě nepřekvapí.

Klady

 • Voděodolnost
 • Hybridní slot
 • Poměr velikosti displeje a těla telefonu
 • Sluchátkový jack
 • Stereoreproduktory
 • Obrovský výkon
 • Rychlé a bezdrátové nabíjení
 • Vynikající fotoaparát

Zápory

 • Lehce se upatlá
 • Kluzký povrch

První dojmy Samsung Galaxy S9 – OBSAH

 1. Vzhled Galaxy S9: Bezrámečkový design
 2. Displej s QHD rozlišením
 3. Výkon Samsung Galaxy S9
 4. Galaxy S9 nabídne fotoaparát se světelností f/1,5
 5. Software: Android 8.0 a Samsung Experience 9.0
 6. Samsung Galaxy S9 a S9+ a první dojmy v bodech
 7. Samsung Galaxy S9 na fotografiích

Vzhled Galaxy S9: Bezrámečkový design

Vzhledově je Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+ blízko starší generaci. Je to však způsobeno tím, že bezrámečkový design nenechává velký prostor pro razantní změny. Přesto ale novinka vypadá nějak vytříbeněji. Vliv na to mají senzory – zatímco dříve byly jasně viditelné, v těle Galaxy S9 se dokonale ukryjí. Ve vypnutém stavu proto telefon vypadá jako černý oblázek.

Samsung Galaxy S9; černý Samsung Galaxy S9; modrý Samsung Galaxy S9; růžový

Samsung Galaxy S9 navazuje na bezrámečkový design v Galaxy S8.

Materiály používá Samsung stejné, tedy aluminium a sklo. O odolnost Galaxy S9 se stará Gorilla Glass 5, o pevný rámeček pak hliník 7000. Proč není zadní kryt také kovový? Kvůli bezdrátovému nabíjení, které sekunduje rychlému nabíjení kabelem s konektorem USB-C.

Samsung Galaxy S9 i S9+ splňuje samozřejmě podmínky pro zisk certifikátu odolnosti IP68 – zákazníci by určitě jakékoli zhoršení vlastností netolerovali. Naštěstí jim k pochybnostem nový mobil ani nedá příležitost.

Samsung Galaxy S9; senzory 

Senzory jsou na Samsung Galaxy S9 méně viditelné. Telefon díky tomu vypadá vytříbeněji.

Displej s QHD rozlišením

Čísla z oficiálních materiálů mluví jasně: rozlišení QHD na úhlopříčce 5,8" respektive 6,2" u modelu Galaxy S9+. Vyplývá z toho, že díky tenoučkým rámečkům jsou nové Samsungy posledním hřebíčkem do rakve otřepané hlášky: „Ten telefon je moc velký.“ Malý Samsung Galaxy S9 je minimálně o půl centimetru na výšku menší než většina mobilních telefonů s displejem o úhlopříčce 5,5". Ani o větší variantě se nedá stoprocentně tvrdit, že se jedná o phablet, zařízení je v dlani stále dost kompaktní. Pozice řady Galaxy Note coby smartphonu s obří obrazovkou tak zůstává neotřesitelná.

  Samsung Galaxy S9; QHD displej

Samsung Galaxy S9 dominuje QHD displej.

Výkon Samsung Galaxy S9

Během pár minut testování Samsung Galaxy S9 jsme nestačili otestovat použité osmijádro Exynos 9810 v benchmarcích. Můžeme sice konstatovat, že 10nm architektura bude znamenat relativně úsporný provoz, čísla ohledně frekvencí rovněž vypadají úctyhodně (2,7 GHz pro výkonnější cluster, 1,9 GHz pro úspornější), nicméně na test v ostrém provozu čas nezbyl. Ale zeptejte se sami u sebe: nemá váš počítač nižší takty?

Procesor Galaxy S9 by nemohl pracovat bez operační paměti. Menší model má pod krytem 4 GB RAM, větší S9+ dokonce 6 GB. Nepochybně to bude stačit.

Nejbližší konkurent na trhu je čipová sada Qualcomm Snapdragon 845, na kterou sází například nové telefony Sony Xperia XZ2. Dle prvních testů jsou obě řešení svým výkonem prakticky identická. Společný jmenovatel je extrémní výkon a jeho poměrně citelný mezigenerační nárůst ve výši zhruba 40 %.

  Samsung Galaxy S9; Bixby

Výkon Samsung Galaxy S9 je prvotřídní. První zahraniční benchmarky naznačují, že se jedná o nejvýkonnější mobilní telefon vůbec.

Velké překvapení nás čekalo při zkoumání interního úložiště Samsung Galaxy S9. Očekávali jsme klasickou konfiguraci 64 GB v kombinaci s paměťovou kartou micro SD. Základní verze se skutečně bude prodávat v této sestavě, velmi brzy se však v prodeji objeví i „královská“ verze s pamětí 256 GB. Když k tomu připočtete paměťovku s teoretickými 400 GB, dostanete se za hranice většiny stolních PC.

i Samsung Galaxy S9 není jediný mobil, který se na MWC 2018 představil. Více v našem článku.

Vyloženě políčkem do tváře konkurence je konektorová výbava. Už jsme zmínili slot micro SD, ale pokud nekoupíte telefon u operátorů, dočkáte se hybridního slotu na SIM kartu. Nechybí však ani sluchátkový jack. Pokud si vzpomenete na komentáře jako „odstranili jsme port pro sluchátka kvůli větší baterii a tenčím rámečkům“, Samsung dokazuje, že všechna taková tvrzení jsou jen výmluvami. Jde to – displej Samsung Galaxy S9 zabírá až 84,2 % plochy, aniž by přišel o paměťovku, dual SIM nebo konektor pro sluchátka.

Výzvou je i integrace stereoreproduktorů s podporou Dolby Atmos. V uzavřené místnosti je jejich efekt slyšitelný i lidem bez hudebního sluchu.

  Samsung Galaxy S9; Dolby Atmos

Samsung Galaxy S9 překvapil stereoreproduktory s podporou technologie Dolby Atmos.

Galaxy S9 nabídne fotoaparát se světelností f/1,5

Už na prvních videích z produkce Samsungu bylo vidět, že schopnosti kamery se dostaly na první místo v žebříčku priorit. Při pohledu na záda ve vás může klíčit drobná nejistota, že se nic nezměnilo. Galaxy S9 má jeden objektiv, S9+ používá duální fotoaparát. Tím víceméně podobnost končí.

Nově má optika Samsung Galaxy S9 světelnost až f/1,5! A to je jen začátek. Samsung se nově naučil pracovat se super-zpomaleným videem, které umí i automaticky detekovat. Jinými slovy namíříte fotoaparát na dopadající kapku a telefon si ji sám zaměří. Následně pořídí video, které v reálu trvá 0,2 sekundy, ale natáhne je do 6,3 vteřiny dlouhého záběru. Abyste si nemuseli počítat framerate, prozradíme vám ho: S9 umí 960 snímků za vteřinu.

Samsung Galaxy S9; variabilní clona Samsung Galaxy S9; variabilní clona

Samsung Galaxy S9 jako první využívá variabilní clonu. Fotoaparát za dobrých světelných podmínek bude fotit při světelnosti f/2,4, zatímco ve tmě se přepne na f/1,5.

Pokud by vás tak krátká chvíle limitovala, využijete spíše klasické video. V něm už maximální délkou omezení nejste. A kvalitou už vůbec ne: Samsung Galaxy S9 zvládá natáčet ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu. S optickou stabilizací. Ke kódování lze použít i kodek HEVC, takže dřívější video o velikosti 1 GB zabere nově přibližně 600 MB.

Největší bombu jsme zachytili až na poslední chvíli: oba telefony mají variabilní clonu. Pokud koukáte do čočky, skutečně vidíte fyzicky se pohybující mechaniku v objektivu. Slunečnou pláž tak vyfotíte při světelnosti f/2,4, v šeru již zmiňovaných f/1,5. Samsung Galaxy S9+ pak přidává ještě dvojnásobný optický zoom.

Software: Android 8.0 a Samsung Experience 9.0

Samsung Galaxy S9 jsme do rukou dostali s Androidem 8.0 Oreo, který doplňuje nástavba Samsung Experience 9.0. V samotném systému se příliš nezměnilo, to však neznamená, že byste se s telefonem nudili. Velkou část krátkého testování jsme strávili hraním si se samolepkami, animovanými emoji a všemi drobnostmi z nich vyplývajícími.

  Samsung Galaxy S9+; čtečka otisků prstů

Samsung Galaxy S9 překvapil stereoreproduktory s podporou technologie Dolby Atmos.

Pro ilustraci: telefon jsme odemkli obličejem. Čtečka je stále na zádech, ale Samsung už neodděluje čtení oční sítnice a obličeje. Místo toho použije, co je zrovna k dispozici podle světelných podmínek. Pak jsme spustili 8Mpx selfie kameru a začali snímat vlastní obličej. Galaxy S9 nám nakreslil rohy, po otevření úst se nám v puse objevily zuby, které by i tygr šavlozubý mohl závidět.

Můžete zvolit i umírněnou variantu a vytvořit si vlastní animované emoji. Samsung Galaxy S9 velmi dobře odhadne, o které rysy tváře se opřít, takže vás nepochybně známí na sociálních sítích poznají i po letech. Emoji jsou sice reakcí na Apple, Samsung ale nesvázal animované obrázky jen na platformu iMessages. Naopak, své výtvory můžete sdílet na Facebooku, Viberu, WhatsUp – kdekoli.

Samsung Galaxy S9 a S9+ a první dojmy v bodech

 • Z hlediska hardwaru telefonu nechybí asi nic, co se během posledního roku objevilo.
 • Kompromisy? Leda pokud nemáte rádi skleněný povrch.
 • Variabilní clona fotoaparátu je obrovské překvapení.
 • Stereoreproduktory evidentně nejsou překážkou pro bezrámečkový design.
 • Hybridní slot na dvě SIM karty už není exkluzivitou pro asijský trh.
 • Fotoaparát v podání Samsungu slouží nejen k dokumentaci, ale i zábavě.

Samsung Galaxy S9 na fotografiích

Ač je podobnost se starším Galaxy S8 očividná, Samsung Galaxy S9 je bez debat nádherný telefon. Hlavní novinkou je přesunutí čtečky otisků prstů na zadní stranu mobilu. V případě Samsung Galaxy S9+ pak zaujme rovněž duální čočka fotoaparátu.

Samsung Galaxy S9  Samsung Galaxy S9  Samsung Galaxy S9  Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9  Samsung Galaxy S9  Samsung Galaxy S9  Samsung Galaxy S9
Výrobce u Samsung Galaxy S9 přemístil čtečku otisků prstů pod čočku fotoaparátu.

Příslušenství pro Samsung Galaxy S9

Vedle vstupu samotného telefonu na trh nesmí chybět ani originální příslušenství k Samsung Galaxy S9. To zahrnuje ochranné kryty, pouzdra, ale i nabíjecí podložky. A příslušenství neplní jen funkci praktickou, ale i designovou. Telefon totiž chrání při každodenním používání a zároveň vzhledově doplňuje. Na výběr je přitom spousta materiálů, provedení i barev, takže si vybere každý. Jaké jsou ty nejzajímavější kousky?

Samsung S9

Samsung Protective Standing Cover je bytelné pouzdro se stojánkem

Jistě to znáte také. Telefon vám omylem vypadne z ruky, zavadíte s ním o kus nábytku či vám na něj něco spadne. Čas od času to bohužel potká každého z nás. A majitele telefonů Samsung Galaxy S9 nevyjímaje. Jak tedy tento prémiový telefon nejlépe chránit? Originálním pouzdrem z dílen společnosti Samsung. U něj máte jistotu potřebných rozměrů a sladěného stylu.

Hned první tvrzený kryt Protective Standing Cover výše zmíněné splňuje. Je dostatečně pevný a vzhledově navazuje na samotný Galaxy S9. Jedná se o zpevněnou ochranu zadní části mobilního telefonu se stylovým žebrovaným designem. Výrazné logo společnosti skrývá milou drobnost, totiž výklopný stojánek. O ten můžete Samsung Galaxy S9 opřít v poloze na šířku i na výšku a využít např. ke sledování seriálu, aniž byste jej museli mít v ruce.

Samsung Protective Standing Cover, zezadu Samsung Protective Standing Cover Samsung Protective Standing Cover

Pouzdro se velmi dobře drží, neklouže a nijak nebrání využití bezdrátového nabíjení. Kryt, který prošel náročnými testy odolnosti, je dostupný v černé a stříbrné barvě.

Ochranná, a přesto stylová pouzdra pro Samsung Galaxy S9

Pouzdro Samsung Hyperknit na to jde trochu jinak. Sází na sportovní styl a jeho základ tvoří podobný látkový materiál, jako se používá na výrobu oblečení pro volný čas. To z něj dělá pevný, přesto lehký kryt, který dobře vypadá a je příjemný na dotyk. Látka s příjemnou texturou navíc neklouže a držení Samsungu Galaxy S9 je v něm pohodlnější. Pokud vás pouzdro zaujalo, můžete jej mít v šedé a červené barvě.

Samsung Hyperknit, šedý Samsung Hyperknit 2 Samsung Hyperknit 3

LED View Cover poskytuje ochranu i displeji telefonu. Jedná se o klasické uzavíratelné pouzdro, které přidává jednu zajímavou funkci: díky LED diodám hned vidíte, kolik je hodin, i to, že vám někdo volá. A bez toho, že byste museli odklápět kryt. Pouzdro zvládne i základní ovládání telefonu – hovor přijmete nebo položíte a ráno snadno típnete otravný budík. Jelikož je k dispozici ve fialové, černé i modré barvě, k vašemu Samsungu Galaxy S9 bude perfektně pasovat.

Led View Cover, Samsung Galaxy S9, fialový, klip Led View Cover, Samsung Galaxy S9, fialový, otevřený Led View Cover, Samsung Galaxy S9, fialový, zavřený

Lehký silikonový kryt Silicon Cover rovněž sází na design, byť zakrývá jen zadní stranu telefonu Samsung Galaxy S9. Příjemně se drží, neklouže a má nezaměnitelnou hladkou texturu, na niž mnozí uživatelé nedají dopustit. Pouzdro je dostupné v černé, šedé, blankytně modré a růžové barvě a jeho výhodou je i příjemná cena.

Silicon cover černý, Samsung Galaxy S9 Silicon cover, Samsung Galaxy S9 Silicon cover - modrý, Samsung Galaxy S9

Zástup svých fanoušků má bezpochyby i další oblíbený materiál, kůže Alcantara. Právě z něj je vyroben kryt Samsung Alcantara Cover určený pro Samsung Galaxy S9+. Nejenže telefon chrání, ale vypadá i luxusně, byť je jeho design střídmý. Pouzdro je sice dražší, pokud ale sháníte prémiovou ochranu, poskytne vám ji měrou vrchovatou. 

i Co je Alcantara?
Alcantara je obchodní název pro umělou velurovou kůži z laminované netkané textilie. Obsahuje nejméně 200 000 jednotlivých, vzájemně překřížených vláken na 1 cm² plochy. Vzhledem je podobná semišové kůži a je prodyšná, ohebná, nemačkavá a odolná proti opotřebení.

Nabíjecí stojánek pro Samsung Galaxy S9 dobře vypadá i funguje

Samsung Galaxy S9 je, jak známo, vybaven možností bezdrátového nabíjení pomocí technologie Qi. A výrobce k němu rovnou vyslal na trh také bezdrátový nabíjecí stojánek s podporou rychlonabíjení Samsung EP-N5100B. Sestává ze dvou kruhových ploch a telefon v něm stojí ve vzpřímené poloze, takže při nabíjení můžete sledovat například videa na YouTube. Nemusí to být přitom jen Galaxy S9 či S9+, ale i Galaxy S8 a další zařízení podporující Qi nabíjení.

Samsung Standing Cover 1 Samsung Standing Cover 2 Samsung Standing Cover 3

Dex Pad promění Samsung Galaxy S9 ve stolní počítač

Společně s bezdrátovou nabíječkou a ochrannými kryty Samsung na letošním veletrhu MWC 2018 přišel také s vylepšenou verzí své DeX Station. Nově přejmenovaná na DeX Pad stále umí proměnit mobil ve stolní počítač. Samsung Galaxy S9 na dokovací stanici leží a automaticky se tak stává touchpadem. To je praktické zejména ve chvíli, kdy nemáte po ruce klasickou myš.

DeX Pad zvládne rozlišení až do 2 560 × 1 440 px, kvalita zobrazení se tak oproti předchůdci znatelně zlepšila. Porty, až na jednu výjimku, zůstávají totožné s předchůdcem. Zmizel totiž ethernetový konektor. Jinak ale na svém místě zůstává dvojice USB, jeden USB-C a HDMI. Cena DeX Padu ještě známá není. Očekává se však, že se bude pohybovat na stejné úrovni jako u DeX station, tedy lehce přes 2 000 korun.

Nově představené příslušenství pro Samsung Galaxy S9 perfektně doplňuje top model korejského výrobce pro první pololetí 2018. Poskytuje mu ochranu, umožňuje rychlé nabíjení a v případě Dex Pad dokonce rozšiřuje jeho funkčnost. Co si vyberete vy?

Líbí se vám Samsung Galaxy S9? Pak si jej předobjednejte, a my vám telefon dodáme výrazně dříve. A pokud nám přinesete váš starý telefon, můžete získat slevu až 12 500 Kč. Více o podmínkách akce na Galaxy S9 v článku.

GALAXY S9: PREVIEW

 1. Nejvýraznější změnou v designu je přesun čtečky otisků prstů
 2. Fotoaparáty Galaxy S9 a S9+ se nepochybně zařadí na špičku
 3. Superzpomalené video s 960 snímky za sekundu a překlad v reálném čase
 4. Samsung Galaxy S9 promění vaše selfie v emoji
 5. Výkon a hardware Samsung Galaxy S9
 6. Nový ekosystém umožní synchronizaci obsahu na zařízeních Samsung
 7. Podložka Dex Pad udělá z Galaxy S9 a S9+ touchpad
 8. Samsung Galaxy S9 – cena a dostupnost
 9. Benchmarky, je Samsung Galaxy S9 nejvýkonnější telefon?
 10. Samsung Galaxy S9 vs S8

Nejvýraznější změnou v designu je přesun čtečky otisků prstů

S blížícím se termínem představení nového telefonu Samsung Galaxy S9 se na veřejnost dostávalo stále více náznaků, že revoluci v designu výrobce nechystá. Nepřekvapí tak, že si po vzoru Samsungu Galaxy S8 ponechal zakřivený Infinity Displej s tenkými rámečky. Ten bude mít Quad HD+ rozlišení a úhlopříčku 5,8 palce. Verze S9+ pak stejné rozlišení a 6,2 palce.

Samsung Galaxy S9, černý

Samsung Galaxy S9 v černé barvě. Opět jsme se dočkali Infinity displeje a kolem něj tenkých rámečků.

Přední i zadní straně Samsung Galaxy S9 nadále dominuje sklo doplněné nerezovou ocelí v podobě bočního rámečku. Na zadní straně telefonu už jsou ale patrné výraznější změny. Tou hlavní je přesunutí čtečky otisků prstů pod čočku fotoaparátu, což vítáme. Každý majitel Galaxy S8 se totiž pravidelně musel potýkat s upatlaným objektivem. Vedle fotoaparátu a čtečky pak sídlí LED blesk a senzory.

Fotoaparáty Samsung Galaxy S9 a S9+ se zařadí na špičku

Největší inovace Samsung Galaxy S9 a S9+ se týkají fotoaparátu, který podle všeho přinese výrazný krok vpřed oproti Galaxy S8. Rozlišení zůstává u obou variant 12 Mpx, novinkou je ale variabilní clona. Ta dokáže inteligentně přepínat mezi hodnotami světelnosti f/2,4 při focení za dobrého světla a f/1,5 pro ostré snímky za šera a v noci. Podobně jako lidské oko automaticky mění svou velikost v závislosti na množství světla. Lze ji ale nastavit i ručně. To je mezi chytrými telefony novinkou, protože žádný mobil nastavitelnou clonu fotoaparátu zatím nenabídl.

i Recenze Samsung Galaxy S8
Jak se nám líbil nejen fotoaparát u předchůdce S9? Dozvíte se v naší recenzi Samsung Galaxy S8.

Samsung Galaxy S9 si přitom ponechal fotoaparát s jedním snímačem, S9+ ale nově dostal duální fotoaparát s rozlišením 2× 12 Mpx. Ten obsahuje shodné funkce s fotoaparátem v S9, duální fotoaparát ale umožňuje kouzla s hloubkou ostrosti. Jsme zvědaví na výsledky telefonů v praxi, již teď si ale troufáme odhadnout, že dvojice se zařadí mezi nejlepší fotomobily roku 2018.

Samsung Galaxy S9+, fotoaparát

Samsung Galaxy S9+ dostane duální fotoaparát, tudíž si budete moci upravovat hloubku ostrosti.

Superzpomalené video s 960 snímky za sekundu a překlad v reálném čase

Pokud máte rádi zpomalená videa, fotoaparát v telefonu Samsung Galaxy S9 si zamilujete. S pomocí nedávno představeného mobilního fotočipu ISOCELL Bright se snímačem rychlého čtení umožňuje nahrávání „slow-mo“ videí s 960 snímky za vteřinu. To by byl poměrně výrazný krok dopředu, protože Galaxy S8 umí nahrávat Full HD videa s frekvencí „pouze“ 60 snímků za sekundu. Na 240 snímků se přitom dostane jen při HD rozlišení.

Pořizování superzpomalených videí, které umožňují i některé hi-end mobily Sony, se perfektně hodí v prchavých momentech, například při sportu nebo natáčení zvířat. S touto funkcí Samsung Galaxy S9 bude ale zábavné hrát si i v každodenních situacích s přáteli. Nechybí ani funkce automatického spuštění nahrávání při detekci rychlého pohybu a možnost zachycení až dvaceti zpomalených segmentů při ručním natáčení.

Samsung Galaxy S9, S9+, slow-mo

Zpomalená videa s 960 snímky za vteřinu nabídne Samsung Galaxy S9 i jeho větší verze S9+. Jejich zásluhou zachytíte neopakovatelné momentky.

Pokud často cestujete, oceníte další funkci fotoaparátu v Samsung Galaxy S9 a S9+. Ve fotoaparátu integrovaný virtuální asistent Bixby totiž dokáže v reálném čase automaticky překládat nápisy v několika jazycích včetně těch exotických. Zda i do češtiny, zatím není jasné. Bixby totiž v Česku zatím příliš použitelný není. Nezoufejte však, tuto funkci má například i aplikace Překladač Google, jednoduše stažitelná z Google Play.

Samsung Galaxy S9, překlad

Samsung Galaxy S9 nabízí zajímavou funkci automatického překládání cizojazyčných textů. Vychytávka se bude hodit například na dovolené.

Samsung Galaxy S9 promění vaše selfie v emoji

Další zajímavou funkcí se Samsung nepochybně inspiroval u svého konkurenta, telefonu iPhone X. Apple totiž v září loňského roku přišel s animoji, animovanými zvířátky, kterým kamera Face ID vtiskne mimiku uživatele. Samsung Galaxy S9 umí něco podobného. Z vašich selfie fotek dokáže vytvořit animovaná emoji, tedy emoji s vaší podobou. Kopírují vaše pohyby a vytváří vám 3D avatar, kterému můžete i upravit vzhled jako vlasy, brýle apod. Výsledná emoji pak můžete použít v komunikačních aplikacích včetně Facebook Messenger nebo WhatsApp, a ani není nutné, aby příjemce vlastnil Samsung Galaxy S9 nebo S9+. To je oproti iPhonu X výhoda, protože ten umožňuje animoji posílat jen skrz iMessage.

Samsung Galaxy S9; emoji

Animovaná emoji budete moci vytvářet pomocí Galaxy S9 a S9+, sdílet je ale bude možné přes kteroukoli komunikační aplikaci.

Výkon a hardware telefonu Samsung Galaxy S9

Ačkoli největší změny proběhly v oblasti fotoaparátu, opomenout nesmíme ani samotný výkon smartphonu Samsung Galaxy S9. Ten bude, jak se na vlajkovou loď mezi mobilními telefony patří, bez přehánění ohromující. O pohon se budou starat jedny z nejvýkonnějších mobilních čipsetů současnosti, Exynos 9810 a Snapdragon 845 dodávaný v modelech pro americký trh. Ty budou operovat se 4 GB a v případě S9+ dokonce 6 GB operační paměti RAM.

i Galaxy S9 a reproduktory AKG
Samsung Galaxy S9 a S9+ se mohou pochlubit vylepšenými stereo reproduktory pod patronací AKG. Jsou o 40 % hlasitější než ty v Galaxy S8 a přináší ještě hlubší basy. Prostorové audio pak dodá technologie Dolby Atmos.

K dispozici bude několik paměťových verzí až do hodnoty 256 GB a chybět nebude ani podpora microSD karet. Samsung Galaxy S9 a S9+ si ponechají stejné kapacity baterií jako Galaxy S8, tedy 3 000 mAh resp. 3 500 mAh. Celé prostředí telefonu poběží na operačním systému Android Oreo podporujícím Project Treble. Přítomna bude samozřejmě i technologie NFC pro podporu plateb pomocí Google Pay nebo Samsung Pay.

Nový ekosystém umožní synchronizaci obsahu na zařízeních Samsung

Všechny dnešní smartphony jsou stavěny ke snadné komunikaci a propojení s okolím. Samsung se ale podle svých slov rozhodl jít ještě dál. Představil ekosystém Samsung, který na zařízeních této značky umožní rozsáhlejší a snazší možnosti synchronizace obsahu, například videí. Podle výrobce nezáleží na konkrétním zařízení, vše by mělo fungovat nejen s telefony, ale i např. s tablety nebo televizemi Samsung. Opět jsme zvědaví, jak vše bude fungovat v praxi a v našich podmínkách.

Podložka Dex Pad udělá z Galaxy S9 a S9+ touchpad

V loňském roce Samsung představil ke Galaxy S8 i dokovací stanici DeX, která slouží k zobrazení obsahu z telefonu na externím monitoru. Mobil se tím proměnil v počítač. Samsung Galaxy S9 nyní dostává novou verzi v podobě podložky DeX Pad. Pokud na ni S9 položíte, telefon se promění v ovládací dotykovou obrazovku. Jedinou vadou na kráse je, že DeX Pad se prodává samostatně.

Samsung Galaxy S9, DeX Pad

Samsung Galaxy S9 i S9+ bude možné připojit k externímu monitoru pomocí podložky DeX Pad.

Samsung Galaxy S9 – cena a dostupnost

A jak na tom bude Galaxy S9 a S9+ s dostupností? Pokud si jej předobjednáte, dočkáte se již 16. března 2018. Cena Samsung Galaxy S9 bude vyšší než v případě přechůdce, výrobce to ale ospravedlňuje celou řadou inovací. Pro S9 si připravte 21 990 Kč nebo 24 490 Kč a pro S9+ 24 490 Kč nebo 26 990 Kč. Oba telefony budou k dispozici v 64GB a 256GB variantě a v černé, modré a růžové barvě.

Srovnání: Samsung Galaxy S9 vs S8

Samsung Galaxy S9 přináší oproti svému předchůdci S8 několik inovací, zejména vylepšený fotoaparát či čtečku otisků prstů přesunutou na jiné místo. Naopak displej zůstává bez výraznějších změn.

Parametry/model Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9+ Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8+
Procesor Snapdragon 845 (mimo USA Exynos 9810) Snapdragon 845 (mimo USA Exynos 9810) Snapdragon 835 (mimo USA Exynos 8895) Snapdragon 835 (mimo USA Exynos 8895)
Operační paměť 4 GB 6 GB 4 GB 4 GB
Úložiště 64 / 256 GB + microSDXC (až 400 GB) 64 / 256 GB + microSDXC (až 400 GB) 64 GB + microSDXC (až 256 GB) 64 GB + microSDXC (až 256 GB)
Displej a rozlišení 5,8" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px) 6,2" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px) 5,8" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px) 6,2" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px)
Zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,5–f/2,4) 2× 12 Mpx (f/1,5–f/2,4) 12 Mpx (f/1,7) 12 Mpx (f/1,7)
Přední fotoaparát 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7)
Rozměry 147,7 × 68,7 × 8,5 mm 158,1 × 73,8 × 8,5 148,9 × 68,1 × 8 mm 159,5 × 73,4 × 8,1 mm
Hmotnost 163 g 189 g 155 g 173 g
Stupěň krytí IP68 IP68 IP68 IP68
Baterie 3 000 mAh 3 500 mAh 3 000 mAh 3 500 mAh
Cena 21 990 Kč / 24 490 Kč 24 490 Kč / 26 990 Kč 17 990 Kč 20 990 Kč

*Ceny platné k 25. 2. 2018

Benchmarky, je Samsung Galaxy S9 nejvýkonnější telefon?

V prvních benchmarcích si Samsung Galaxy S9 vedl výborně. Posuďte sami. Měření provedl web GSMARENA.

Telefony/benchamrk GeekBench 4.1 (multi-core) GeekBench 4.1 (single-core) AnTuTu 7
Samsung Galaxy S9 8976 3698 254375
Samsung Galaxy S8 6656 1991 199022
Huawei Mate 10 Pro 6783 1902 -
LG V30 6365 1901 182374

Recenze Samsung Galaxy S9? Již brzy...

Samsung Galaxy S9 a S9+ jsou opět o krůček blíže k dokonalosti. Vylepšení jsme se dočkali téměř ve všech oblastech, zejména pak ve fotoaparátu. Pozadu ale v žádném případě nezůstává ani výkon, který bude opět patřit mezi špičku. Již nyní se těšíme na recenzi Samsung Galaxy S9, kterou vám přineseme co nevidět.

PRŮBĚH OFICIÁLNÍHO PŘEDSTAVENÍ

Záznam oficiálního představení Samsung Galaxy S9

Vše vypuklo 25.2. 2018 v 18 h. Představení nových telefonů Samsung Galaxy S9 pro rok 2018 jste mohli sledovat s námi. 

>

Představení Samsung Galaxy S9 – textový záznam

 • 19:04 – Tisková konference při příležitosti představení Samsung Galaxy S9 končí. Stále aktualizujeme tento článek o další podrobné informace.
 • 19:03 – Prodeje Samsung Galaxy S9 startují už 16. března, což je mnohem dříve, než se původně očekávalo.
 • 19:02 – Nad tím vším bdí umělá inteligence v podobě Bixbyho.
 • 19:00 – Samsung Health, Samsung Pay a Samsung SmartThings jsou funkce, které mění naše každodenní životy. Data obsažená v těchto aplikacích jsou však poměrně citlivá a Samsung proto opět zdokonaluje bezpečnostní technologii Knox. Samsung také nabízí další pokročilé možnosti zabezpečení i pro firemní zákazníky v podobě Knox Enterprise Business. Telefony bude možné vzdáleně ovládat pomocí bezpečného cloudu.
 • 18:55 – Bezdrátové nabíjení pochopitelně zůstává. Samsung Galaxy S9 bude mít kapacitu baterie 3 000 mAh a S9+ celých 3 500 mAh.
 • 18:53 – Lépe zpracovaný multitasking nabídne více možností pro přizpůsobení a například bude možné i během sledování videa pohodlně odpovědět na zprávu.
 • 18:51 – 3,5mm jack bude!
 • 18:50 – Nové Samsungy budou mít displeje o velikosti 5,8" a 6,2". Reproduktory budou na obou stranách displeje a jsou až o 40 % hlučnější než u předchozí generace. Na zvuku Samsung spolupracoval s odborníky ze společnosti AKG. Nechybí ani technologie Dolby Atmos, která rozprostře zvuk všemi směry.
 • 18:46 – Inteligentní asistent Bixby dostane další funkce. Například vám přeloží vyfocené jídelní menu v cizím jazyce. Bixby také bude umět odhadnout nutriční hodnoty z vyfoceného talíře s jídlem, což zní docela zajímavě. Bixby též pomůže dámám navrhnout a online nakoupit vhodný make-up.
 • 18:43 – Emoji si můžete přizpůsobit k obrazu svému. Díky partnerství s Disney budou emoji obsahovat několik oblíbených postaviček.
 • 18:39 – Vlastní emoji rozhodně nesmí v nových smartphonech Samsung chybět. Inspirace u Applu je hodně viditelná.
 • 18:36 – Galaxy S9+ umí vyfotit objekty s rozmazaným pozadím. Obsahuje totiž duální 12Mpx fotoaparát i s optickou stabilizací.
 • 18:34 – Zpomalené záběry lze snadno překlopit do vtipných gifů. Editor pak umí video opatřit dalšími efekty. Konečný výsledek lze například používat jako pozadí na uzamčené obrazovce.
 • 18:30 – Superzpomalené záběry budou velkým lákadlem. Galaxy S9 a S9+ umí až 960 snímků za sekundu.
 • 18:25 – Fotoaparát je zcela předělaný, bude se přizpůsobovat okolnímu prostředí a světelným podmínkám. Podobně jako lidské oko. Zcela nové pojetí kamery má zajistit, že zejména noční snímky dostanou zcela nový rozměr. Bude automaticky používat takové ohnisko, které je v daný moment nejlepší. Světelnost má rozsah f/1,5 až f/2,4.
 • 18:20 – Úchvatný Infinity displej zůstává a Samsung si nyní drobně šťouchnul do Apple, protože ponechává senzor otisků prstů. Opět na zadní straně, ale na mnohem lepším místě než u řady S8.
 • 18:15 – Nová řada Samsung Galaxy S9 a S9+ získá přelomový fotoaparát s inteligentním přepínáním světelnosti a optickou stabilizací.
 • 18:11 – Pomalu se dostáváme k novinkám. Už nyní DJ Koh oznámil, že nový Samsung Galaxy S9 bude obsahovat přesnější optický snímač tepové frekvence. Aplikace Samsung Health tak dostane zajímavý doping.
 • 18:06 – Šéf mobilního Samsungu DJ Koh hodnotí aktuální mobilní trh.
 • 18:05 – Místo pro tiskovou konferenci vypadá hodně efektně, pódium je netradičně umístěné uprostřed sálu.
 • 18:00 – Galaxy Unpacked 2018 právě začíná.
 • 17:40 – V Barceloně se již vše chystá na živé představení nových telefonů Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+. Je však trošku škoda, že Samsungu unikají informace ještě před samotným startem tiskové konference.

GALAXY S9 a SPEKULACE

Spekulace Samsung Galaxy S9 – OBSAH

 1. Aktualizace 3. 2. 2018 – kapacita baterie, S9 Active a novinky v Experience 9
 2. Aktualizace 30. 1. 2018 – Dual SIM a odpověď Samsungu na Face ID
 3. Aktualizace 27. 1. 2018 – první oficiální fotky
 4. Aktualizace 25. 1. 2018 – nový fotočip, exkluzivní funkce i první video
 5. Aktualizace 12. 1. 2018 – Samsung Galaxy S9 dostane některé nové funkce
 6. Zabezpečení – otisk, nebo sken obličeje?
 7. Displej – opět Infinity
 8. Fotoaparát – duální a s rekordní clonou
 9. Výkon – opět špičkový
 10. Srovnání – konkurence to bude mít těžké
 11. Cena – od kdy a za kolik?

Aktualizace 3. 2. 2018 – kapacita baterie, S9 Active a novinky v Experience 9

Už víme, jak budou telefony Samsung Galaxy S9 a S9+ vypadat, takže nyní budou přibývat další střípky do mozaiky spíše v podobě technických parametrů. Čerstvá zpráva se týká kapacity baterie obou smartphonů.

Informace, kterou přinesla společnost Union Repair, prodejce náhradních dílů a poskytoval autorizovaného servisu v Číně, říká, že Galaxy S9 a S9+ dostanou baterie o kapacitách 3 000 a 3 500 mAh. Kapacita bude tedy navlas stejná jako v případě Galaxy S8 a S8+. Samsung ale již dříve avizoval delší výdrž „es devítek“, kterou tím pádem bude muset mít na svědomí lepší optimalizace. Na ní se budou podílet nové čipsety Exynos 9810 a Snapdragon 845, které, jak už od nás víte, budou S9 a S9+ pohánět.

Samsung Galaxy S9, render

Chystá se Samsung Galaxy S9 Active

Samsung již tradičně kromě svých „standardních“ top modelů představuje i jejich odolnější variantu s názvem Active. Tak tomu bylo i u loňských Galaxy S8, kdy verze S8 Active dostala výraznější vyztužení, kovový rám a kromě certifikace IP68 také vojenský standard MIL-STD810G.

K žádné změně nedojde ani letos u dvojlístku Samsung Galaxy S9 a S9+. Odolný telefon Galaxy S9 Active by tedy měl být připraven na nárazy, pády či extrémní teplotní výkyvy. Dalším rozdílem verze Active by oproti té běžné měl být rovný, nikoli zakřivený Infinity displej, a také zvýšená kapacita baterie. Zbylou výbavu a výkon předpokládáme stejnou jako u Galaxy S9 a S9+.

Samsung Galaxy S9, S9+, baterie

Kapacita baterií Samsungu Galaxy S9 a S9+ zůstane na stejné úrovni jako u předchůdce, tedy 3 000 a 3 500 mAh.

Novinek dozná i Samsung Experience 9

Aktualizace operačního systému na Android 8 Oreo trvá Samsungu poněkud dlouho, do konce února by se ale měli majitelé chytrých telefonů Samsung Galaxy S8 a S8+ dočkat. A aby korejský výrobce uživatelům čekání trochu zpříjemnil, odhalil novinky své grafické nadstavby Samsung Experience 9 (dříve TouchWiz), která se samozřejmě týká i Samsungu Galaxy S9 a S9+. Zde jsou:

 • Klávesnice – zde se můžeme těšit na spoustu vylepšení. Nad numerickým řádkem přibude ještě jeden řádek s rychlým přístupem k emoji, nálepkám, gifům nebo hlasovému ovládání. Dojde ke zjednodušení nastavení klávesnice, která také dostane čtyři kontrastní témata pro přehlednější psaní.
 • Barevné pozadí – pozadí prostředí již nebude muset být bílé, ale například i modré, růžové, zelené, červené apod.
 • Vyhledávání v menu – vyhledávání bude rychlejší a s přesnějšími výsledky. Výsledky vyhledávání kontaktů či zpráv se zobrazí na speciální kartě, výsledky vyhledáván aplikací pak zobrazí i nálezy s Galaxy Apps a Google Play.
 • Schopnější Bixby – virtuální asistent vám nově řekne počasí už při buzení.
 • Samsung Connect – zde bude novinkou např. možnost nastavení automatizace některých úkonů.
 • Dual Messenger – funkce umožní přihlášení do více účtů najednou. Fungovat bude např. s Facebook Messenger.
 • Samsung DeX – kolébka DeX slouží k propojení telefonu (zatím Samsung Galaxy S8 / S8+ / Note8) s monitorem. Zvýší se podporované rozlišení, takže na obrazovku se vejde více obsahu, a přibude podpora Game Launcher pro lepší hraní na velké obrazovce.

Samsung Galaxy S9, klávesnice Samsung Galaxy S9, klávesnice s rychlým přístupem Samsung Galaxy S9, barevné pozadí

Samsung Experience 9, který se samozřejmě bude týkat i Samsungu Galaxy S9 a S9+, přinese zajímavé novinky.

Aktualizace 30. 1. 2018 – Dual SIM a odpověď Samsungu na Face ID

Čím víc se blíží 25. únor, tím více informací o telefonech Samsung Galaxy S9 a S9+ se k nám dostává. Dnešní spekulace, pokud se potvrdí, potěší uživatele využívajících dvě čísla. S9 a S9+ by se totiž mají do Evropy dostat i ve verzi Dual SIM, tedy s podporou dvou SIM karet. Není však zatím jasné, zda se bude jednat o plnohodnotný, nebo hybridní slot. Pravděpodobnější je ale druhá varianta, tedy že do telefonů by bylo najednou možné vložit dvě SIM karty nebo jedna SIM karta a jedna paměťová karta.

Samsung Galaxy S9 a S9+ budou mít tenké rámečky i po stranách

V minulé aktualizaci jsme vám přinesli uniklé oficiální obrázky telefonů Samsung Galaxy S9 a S9+ vyobrazených z přední strany. Dnes k nim přidáváme i pohled na boční rámeček pořízený opět Evanem Blassem, který by měl uklidnit všechny, koho znepokojily poněkud širší boční rámečky. Na základě detailu zadních fotoaparátů pak pracovníci webu allaboutsamsung.de vytvořili povedený render zadních stran telefonů. A do třetice přikládáme oficiální tapetu, s níž se budou Galaxy S9 a S9+ objevovat v propagačních materiálech.

Samsung Galaxy S9 a S9+, boční rámeček Samsung Galaxy S9 a S9+, zadní strana Samsung Galaxy S9 a S9+, tapeta

Už známe i pravděpodobnou podobu zadní strany telefonů Samsung Galaxy S9 a S9+ a také jejich oficiální tapetu.

Inteligentní odemykání bude kombinovat čtečku duhovky a čelní kameru

Známe tedy pravděpodobně konečnou podobu zadní strany telefonů i fotoaparátů a nyní zde máme nové informace týkající se předních fotoaparátů. Podle nich Samsung Galaxy S9 a S9+ dostanou vylepšenou funkci odemykání obličejem. Odemykání na základě očních duhovek nabízí i Samsung Galaxy S8 a Note8, „devítka“ by ale měla jít ještě dál. Jeden z uživatelů fóra XDA-Developers totiž narazil v kódu Android Oreo určeného pro Galaxy Note8 na zmínku o funkci „Intelligent Scan“. Ta ke čtečce duhovky přidává ještě čelní kamerku, která má s pomocí 3D skenování vylepšit rozpoznávání i ve špatných světelných podmínkách. Intelligent Scan by si tak měl poradit s tmou i přímým sluncem, s nímž má někdy problémy Face ID u iPhonu X.

Jak jistě víte, Note8 zatím nic takového jako 3D sken nemá, lze tedy předpokládat, že funkci obdrží Samsung Galaxy S9. Zároveň je ale pravděpodobné, že s aktualizací Android Oreo funkce zavítá i na loňské top modely Galaxy S8 a Note8. Na rozdíl od iPhonu X si ale S9 a S9+ kromě funkce inteligentního odemykání ponechají i jiné biometrické zabezpečení, čtečku otisků prstů.

V minulé aktualizaci jsme mluvili o nových funkcích, které Samsung Galaxy S9 a S9+ obdrží. Jednou z nich by měly být animované avatary, což je odpověď Samsungu na animoji z iPhonu X.

Jaká bude cena Samsung Galaxy S9 a S9+?

Na veřejnost také prosákly informace o datu spuštění předobjednávek a dokonce i ceně smartphonů Samsung Galaxy S9 a S9+. Předobjednávky by měly odstartovat 2. března, byť zatím není jasné, zda jen v Jižní Koreji, nebo i v ostatních zemích. A kolik vlastně budou Samsung Galaxy S9 a S9+ stát? Pokud odhadujete stejnou cenu jako v případě Galaxy S8 a S8+, tedy 875 dolarů, mírně vás zklameme. Novinky budou o něco dražší. Důvodem jsou nové technologie, zejména inteligentní rozpoznávání obličeje nebo duální fotoaparát u většího z telefonů. Samsung si za oba modely řekne od 890 do 930 dolarů.

Aktualizace 27. 1. 2018 – první oficiální fotky

Jsou to jen dva dny, co jsme vás informovali o oficiální pozvánce k představení Samsungu Galaxy S9, a už zde máme další střípek do skládačky. Stojí za ním opět leaker Evan Blass, který na svém Twitteru tvrdí, že se jedná o oficiální fotku telefonů Samsung Galaxy S9 a S9+. Z fotky je patrné, že S9, která se na prvních trzích dostane do prodeje 16. března, se nebude od S8 nijak radikálně odlišovat. Novinka ale dostane ještě o malinko tenčí rámečky, alespoň co se týče toho spodního. Blass později k postu doplnil ještě detaily zadních fotoaparátů, které potvrzují standardní pro S9 a duální pro S9+. Jak se vám chystaná novinka líbí?

Samsung Galaxy S9, oficiální render Samsung Galaxy S9, fotoaparáty

Dle Evana Blasse oficiální fotka telefonů Samsung Galaxy S9 a S9+. Na té druhé se potvrzuje standardní fotoaparát pro menší variantu a duální pro větší.

Aktualizace 25. 1. 2018 – nový fotočip, exkluzivní funkce i první video

Dostane Samsung Galaxy S9 nový fotočip?

Samsung představil nový mobilní fotočip ISOCELL Bright s integrovaným snímačem rychlého čtení, který pravděpodobně dostane Galaxy S9. Tzv. třívrstvý Fast Readout Sensor zajistí nahrávání Full HD (1 080p) videa se 480 snímky za vteřinu. To by byl výrazný pokrok, protože Samsung Galaxy S8 dokáže Full HD videa nahrávat „jen“ s frekvencí 60 snímků za sekundu a na 240 snímků se dostane jen s HD rozlišením.

Konkurenční Sony se rovněž angažuje na poli zpomaleného videa. Jeho top modely zvládají „super slow-mo“ videa při 960 snímcích za vteřinu. Avšak jen s HD rozlišením a v délce záznamu jen asi šest vteřin.

Samsung Galaxy S9, isocell, detekce pohybujících se předmětů Samsung Galaxy S9, Isocell Bright, zhoršené světelné podmínky Isocell Bright, tenký

Samsung Galaxy S9 dostane nový fotočip ISOCELL Bright. Bude mimo jiné nahrávat videa se 480 fps.

Součástí nového snímače bude také technologie Tetracell, zajišťující vyšší citlivost při špatném světle, a také Dual Pixel Autofocus a Super Phase Detection pro rychlou detekci vzdálenosti pohybujících se objektů. Ta by měla spolehlivě fungovat i za zhoršených podmínek, jako je např. tma. Nový fotočip bude i mnohem rychlejší a přesnější při zaostřování a dalším plusem mají být menší rozměry. To by mohlo v ideálním případě zajistit nižší výstup fotoaparátu z těla telefonu.

Galaxy S9 bude mít speciální nástavbu Android Oreo se zajímavými funkcemi

Top model Samsungu pro první čtvrtletí 2018 se zaskví nejen špičkovým fotoaparátem a výkonem, ale údajně i speciálně upraveným Android Oreo a funkcemi určenými výhradně pro tento telefon. Chybí však bližší informace, takže zatím můžeme jen hádat, které funkce to budou. Ať už to bude cokoli, doufejme, že je Samsung perfektně vyladí. V minulosti to totiž často nebylo pravidlem.

Samsung Galaxy S9 a S9+, stříbrný

Je toto konečná podoba Samsung Galaxy S9 a S9+? S nějvětší pravděpodobností ano.

Samsung Galaxy S9 údajně zachycen na videu

Na internet nově uniklo video, které údajně zobrazuje Samsung Galaxy S9. Bohužel neukazuje žádné z nových funkcí, uživatel na něm jen testuje citlivost displeje. Navíc není jasné, zda jsme opravdu svědky Galaxy S9. Každopádně na videu lze vidět zařízení s Infinity displejem a velmi tenkými rámečky. Ty se zdají být ještě tenčí než v případě Galaxy S8, což by vylučovalo, že se jedná právě o tento telefon.

Aktualizace 12. 1. 2018 - Samsung Galaxy S9 dostane některé nové funkce

Máme zde další z řady úniků o chystaném top modelu Samsung Galaxy S9, který se představí na MWC v Barceloně na konci února. Tentokrát se k nám dostala fotka zadní strany krabice prodejního balení telefonu, na níž můžeme spatřit několik zajímavých informací.

Samsung Galaxy S9, prodejní balení

Vyobrazení prodejního balení Samsung Galaxy S9. Najdeme na něm mimo jiné základní údaje o fotoaparátu.

Kromě předpokládaných rozměrů displeje 5,8" (po započtení zakulacených rohů 5,6") či zvýšené odolnosti dle IP68 se dozvídáme například informace o fotoaparátech, z nichž ani jeden nakonec nebude duální. K pořizování selfíček bude sloužit 8Mpx fotoaparát se snímačem oční duhovky, hlavní fotografickou výbavou ale bude zadní fotoaparát se snímačem Dual Pixel o rozlišení 12 Mpx. Nejedná se o duální fotoaparát, ten se objeví nejspíše až u Samsung Galaxy S9+.

Za pozornost stojí údaj o variabilní cloně v rozmezí f/1,5 a f/2,4, což by mělo přinést kvalitnější fotky za špatného i dobrého osvětlení i možnost hrátek s bokeh efektem. S9 má také podporovat režim s označením Super Slow-mo, tedy podobnou funkcionalitu, jakou známe od Sony. Kromě toho má Samsung Galaxy S9 operovat se 4 GB RAM a 64GB úložištěm. Další novinkou budou posílené reproduktory pod patronací společnosti AKG.

Bude možné Galaxy S9 odemknout skenem obličeje, který nepůjde oklamat fotkou?

Na sklonku léta 2017 se spekulovalo o snaze společnosti Samsung implementovat čtečku otisků prstů přímo pod samotný displej telefonu. Bohužel informace naznačují, že technologie stále není připravena pro masovou výrobu. V případě Samsung Galaxy S9 se jí tedy pravděpodobně nedočkáme. Kolují však zvěsti, že k umístění čtečky pod displej se Samsung odhodlá u smartphonu Galaxy Note9. Ten by měl Samsung představit ve druhé polovině letošního roku.

i Samsung Galaxy S9 na CES 2018?
Představení Galaxy S9 na letošním CESu se neočekává, radost by nám ale udělalo nějaké dílčí poodhalení.

Jako pravděpodobnější se jeví odhad, že čtečka zůstane na zadní straně telefonu. A nově to bude nikoli vedle, ale pod fotoaparátem kvůli lepší dosažitelnosti. Naznačují to nové úniky týkající se aplikace Samsung Health. Samsung by tak mohl u svého chystaného smartphonu vsadit na vylepšení technologie skenu obličeje a oční sítnice. Zda se hodlá vydat stejnou cestou jako Apple u iPhone X a sáhne po 3D skenu, nebo si pomůže umělou inteligencí, je otázkou. Neočekáváme však, že Samsung Galaxy S9 odemknete s pomocí fotky majitele. Nový únik ze stejné zdravotní aplikace napodívá přítomnost pulzního oxymetru, který by sloužil k monitorování transportu kyslíku do tkání. Metoda se používá například na jednotkách intenzivní péče, operačních sálech apod.

Samsung Galaxy S9 a S9+ Samsung Galaxy S9, pulzní oxymetr

Vlevo vysoce pravděpodobná podoba telefonů Samsung Galaxy S9 a S9+. Vpravo ukázka pulzního oxymetru, který by sledoval saturaci kyslíku k monitoringu transportu kyslíku do tkání.

Samsung Galaxy S9 opět nabídne Infinity displej s tenkými rámečky

Dle dosavadních renderů je pravděpodobné, že Samsung opět sáhne po Infinity displeji se zaoblením po stranách telefonu. V horní a dolní části panelu pak odborná veřejnost odhaduje další ústup rámečků, díky čemuž bude obrazovka zastávat ještě větší čelní plochu. Rámečku se ale nepochybně nezbavíme zcela, minimálně nahoře totiž budou na smartphonu muset zůstat, a to kvůli výše zmíněnému skenu obličeje.

i Recenze Samsung Galaxy S8
Jak se nám líbil nejen displej předchůdce si můžete přečíst v naší recenzi Samsung Galaxy S8.

Samotná úhlopříčka displeje Samsung Galaxy S9 by dle spekulací měla zůstat beze změny. To znamená 5,8" u standardní S9, respektive 6,2" ve verzi telefonu S9+. Dočkáme se úprav rozměrů telefonů a snížení jeho velikosti (a i hmotnosti)? Co však pravděpodobně zůstane beze změny, je typ displeje. Stejně jako u mobilu Galaxy S8 má výrobce u panelu vsadit na devátou generaci technologie Super AMOLED a totožné rozlišení 2 960 × 1 440 px.

Dostane duální fotoaparát jen Samsung Galaxy S9+ a nikoli S9?

Na zadní straně smartphonu Samsung S9 by se jistě hezky vyjímal duální fotoaparát se dvěma čočkami, jež by umožnily hrátky s rozmazaným pozadím za fotografovaným objektem. Zkušenosti s ním už má z Galaxy Note8, jenž má dvojici zadních 12Mpx fotoaparátů a přední kamerku s rozlišením 8 Mpx. Poslední zprávy ale naznačují přítomnost duálního fotoaparátu jen u většího z modelů, tedy Galaxy S9+. Rozlišení zadního duálního fotoaparátu telefonu Galaxy S9 se pravděpodobně měnit nebude, zůstane tedy na hodnotě 12 Mpx. Podle některých úniků však stejné rozlišení dostane i přední kamera, která by podle některých úniků mohla být duální. To však zatím není příliš pravděpodobné, jelikož k tomuto rozhodnutí nemá výrobce příliš důvodů, protože standardní selfie kamerka většině uživatelům postačuje.

Render Samsung Galaxy S9, S9+

Samsung Galaxy S9 a jeho nejpravděpodobnější podoba. Spekuluje se o minimálních rámečcích, duálním fotoaparátu a čtečce otisků prstů na zadní straně mobilu.

Podle nově dostupných informací získá Samsung Galaxy S9 za svůj fototaparát hodně bonusových bodů. Světelnost hlavního snímače zadního fotoaparátu se dle spekulací dostane na hodnotu f/1,5, u druhého ze snímačů to pak bude f/2,4. Tím to však nekončí. Podle všeho by clona měla být uživatelsky nastavitelná. Těchto parametrů zatím žádný mobilní telefon nedosahuje, pouze LG V30 a Huawei Mate 10 Pro mají clonu f/1,6, nikoli však nastavitelnou.

Videa bude Galaxy S9 moci s největší pravděpodobností natáčet až ve 4K rozlišení (3 840 × 2 160 px) se 60 snímky za sekundu, což je oproti Galaxy S8 dvojnásobek. Samozřejmostí u telefonů této třídy je optická obrazová stabilizace, speciální režimy a praktické manuální nastavení pokročilých parametrů, jako je čas, ISO a další. Nepochybujeme, že S9 se bude přinejmenším snažit překonat fotomobily roku 2017.

Samsung Galaxy S9, render Samsung Galaxy S9, render zadní strany Samsung Galaxy S9, render zadní strany

Samsung Galaxy S9 se od svého předchůdce příliš lišit nebude. Novinkou ale pravděpodobně bude duální fotoaparát. Není ale jasné, zda u obou modelů, či jen u Galaxy S9+.

Srovnání telefonů Samsung Galaxy S9 vs Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S9 se od letošního telefonu Galaxy S8 nebude pravděpodobně zásadně odlišovat. Revoluce, jak se zdá, proběhla minulý rok. Tentokrát to spíše vypadá na dílčí inovace v podobě vyššího výkonu nebo schopností fotoaparátu, který se dle všeho, alespoň u Galaxy S9+, dočká druhé čočky. Zásluhou duálního fotoaparátu bychom se tak mohli po vzoru Samsung Galaxy Note8 těšit na hrátky s hloubkou ostrosti, což Samsung S9 nepochybně katapultuje mezi nejlepší fotomobily roku 2018.

Mezi další probírané téma patří údajná absence sluchátkového 3,5mm jacku. V tuto chvíli se to stává pomalu standardem u dražších mobilních telefonů. I proto už kolem toho není takový povyk jako v době, kdy k obdobnému kroku přistoupil v roce 2016 Apple u iPhone 7. To s sebou přineslo problémy, jako například nutnost používat redukci pro klasický jack nebo nemožnost nabíjet mobilní telefon a zároveň mít připojená sluchátka. Na druhou stranu, pokud se k odstranění 3,5mm jacku Samsung opravdu odhodlá, otevře si tak dveře ke snížení tloušťky konstrukce.

Parametry/model Samsung Galaxy S9/S9+ Samsung Galaxy S8/S8+
Displej a rozlišení 5,8"/6,2" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px) 5,8"/6,2" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px)
Procesor Exynos 9810 (USA Snapdragon 845) Exynos 8895 (v USA Snapdragon 835)
RAM 6/8 GB 4 GB
Úložiště 64/128/256 GB + microSDXC (až 256 GB) 64 GB + microSDXC (až 256 GB)
Zadní fotoaparát 12 + 16 Mpx (f/1,5 + f/2,4) 12 Mpx (f/1,7)
Přední fotoaparát 2 × 12 Mpx (f/1,7) 8 Mpx (f/1,7)
Rozměry 144,1 × 68,1 × 8 mm (S9)
155,2 × 73,4 × 8,1 mm (S9+)
148,9 × 68,1 × 8 mm (S8)
159,5 × 73,4 × 8,1 mm (S8+)
Hmotnost - 155 g
Stupěň krytí IP68
Baterie 3 500 mAh 3 000 mAh / 3 500 mAh
Cena - 21 990 Kč / 24 990 Kč

Informace v tabulce nejsou v případě telefonu Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálně potvrzené, jedná se pouze o spekulace.

Výkon Samsungu Galaxy S9 rozhodně chybět nebude

S největší pravděpodobností bude v jádru telefonu Samsung S9 tepat procesor Snapdragon 845, který by dle odhadů měl mít až o desítky procent vyšší výkon a nižší spotřebu než 835. Novinka se dočkala představení v prosinci 2017 a její takt činí 2,8 GHz. V Galaxy S9 by měla spolupracovat se 4 GB RAM, Galaxy S9+ pak se 6 GB RAM.

i Nový Dex pro Galaxy S9?
Spekuluje se i o nové verzi stanice DeX Station pro Samsung Galaxy S9. Do ní se vloží telefon a po připojení k monitoru může uživatel pracovat jako na počítači. Mrkněte na to, jak funguje. DeX pro Galaxy S8 jsme si již vyzkoušeli.

Samsung ale procesor od Qualcommu nasadí opět nejspíše jen pro americký trh. V oblastech mimo USA se počítá s čipem vlastní stáje Exynos 9810. Jedná se o přímého nástupce Exynos 8995 použitého v Galaxy S8 či Galaxy Note8, který novinka překonává ve výkonu o 40 %. Grafický akcelerátor ARM-Mali G72 pak obdrží přibližně o 20 % vyšší výkon.

Exynos 9810 se vyrábí moderní 10nm technologií, obsahuje osm jader (čtyři výkonnější s taktem 2,9 GHz) a jeho součástí je LTE model Cat. 18 stahování rychlostí až 1,2 Gb/s. Po vzoru konkurenčních čipů Apple A11 Bionic a HiSilicon Kirin 970 pak do něj výrobce začlenil umělou inteligenci a strojové učení, vlastnosti využitelné například při 3D skenování obličeje. Co se týče výkonnostní stránky, mezi procesory Snapdragon 845 a Exynos 9810 očekáváme vyrovnanou partii. Rozdíly ukáže až přímé srovnání.

Srovnání Samsung Galaxy S9 vs iPhone X vs Huawei Mate 10 Pro

Nepochybujeme, že Samsung Galaxy S9 vyzve i iPhone X. A mělo by jít o vyrovnaný souboj. Je nutné podotknout, že telefony iPhone mají sice papírově slabší parametry, například méně paměti RAM, skvělá optimalizace hardwaru a softwaru pověstná pro Apple však dokáže zdánlivou nevýhodu smazat. Nadto jeho nejnovější procesor A11 Bionic nepřestává v benchmarcích udivovat ani dnes. Dokáže Galaxy S9 dohnat konkurenci například díky dvojnásobné porci operační paměti RAM?

Oproti Huawei Mate 10 Pro nabídne telefon Galaxy S9 téměř jistě displej s vyšším rozlišením a lepší jemností. Zároveň se u Galaxy S9 očekává využití vyspělejší technologie Super AMOLED pro vypínání pixelů v černých částech obrazovky pro úsporu baterie. Čočky zadní duální kamery má Huawei Mate 10 Pro o něco lepší (20 Mpx oproti 12–16 Mpx), zato se ale budoucí Galaxy S9 pochlubí pravděpodobně 12Mpx přední kamerkou. Výkon procesoru by měl být obdobný a podobně to vidíme i u kapacit úložiště. 

Parametry/model Samsung Galaxy S9/S9+ iPhone X Huawei Mate 10 Pro
Displej a rozlišení 5,8"/6,2" Super AMOLED (2 960 × 1 440 px) 5,8" Super Retina (2 436 × 1 125 px) 6" AMOLED FHD+ (2 160 × 1 080) 18:9
Procesor Exynos 9810 (USA Snapdragon 845) Apple A11 Bionic Hisilicon Kirin 970
RAM 4/6 GB 3 GB 6 GB
Úložiště 64/128/256 GB + microSDXC (až 256 GB) 64/256 GB 128 GB
Zadní fotoaparát 12 + 16 Mpx (f/1,5 + f/2,4) 2 × 12 Mpx (f/1,7) 20 Mpx + 12 Mpx (f/1,6)
Přední fotoaparát 2 × 12 Mpx (f/1,7) 7 Mpx (f/2,2) 8 Mpx (f/2)
Rozměry 144,1 × 68,1 × 8 mm (S9)
155,2 × 73,4 × 8,1 mm (S9+)
143,6 × 70,9 × 7,7 mm 154,2 × 74,5 × 7,9 mm
Hmotnost - 174 g 178 g
Stupěň krytí IP68 IP67 IP67
Baterie 3 500 mAh 2 716 mAh 4 000 mAh
Cena - 29 990 Kč / 34 990 Kč 20 990 Kč
Informace v tabulce nejsou v případě telefonu Samsung Galaxy S9 a S9+ oficiálně potvrzené, jedná se pouze o spekulace.

Samsung Galaxy S9 cena a dostupnost

Cenu nových telefonů Samsung Galaxy S9/Galaxy S9+ lze očekávat v podobném rozmezí jako u Samsungu S8 a S8+. Cena nejlevnějšího modelu nejspíše lehce přesáhne hranici 20 000 Kč, nejvyšší modely budou atakovat hranici 25 000 Kč a více. Cenovým konkurentem S9 tak spíše než iPhone X bude iPhone 8, který má podobně nastavenou laťku.

Aktuální modely S8 výrobce vybavil 64 GB interního úložiště, u Galaxy S9 doufáme, že se dočkáme minimálně stejného, ne-li ještě většího úložiště ve 128 a 256GB variantě. Galaxy S9 a S9+ lze očekávat v černé, zlaté, stříbrné, fialové, růžové a modré barvě. Voděodolné provedení by pak mělo opět dosahovat nejvyšší úrovně dle specifikace IP68, což novinku zařadí mezi odolné telefony.

Závěrem by bylo vhodné poukázat na to, že Samsung se jistě bude chtít se svým Galaxy S9 postavit čelem novému iPhonu X. Uvidíme, čím nás ještě jihokorejský výrobce překvapí. Sledujte s námi vývoj nového mobilu Samsung S9 i dále!

 

Zdroje: androidauthority.com, techradar.com, trustedreviews.com, tomsguide.com, mspoweruser.com, gsmarena.com, zdnet.com, sammobile.com, venturebeat.com

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací