Pouhých šest měsíců stačilo Samsungu k vytvoření nové verze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active2. Ta přináší sice jen pár, avšak o to zajímavějších novinek. Jde zejména o digitální lunetu, EKG, detekci pádu, větší displej, ale třeba i druhou velikost. A naše recenze Watch Active2 prozradí, nakolik obstály při praktickém testování.
První generace chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active nabídla pouze jednu univerzální velikost. Ta odpovídala 40 mm, tedy obecně menší velikosti. Samsung jako by si ale uvědomil potenciál těchto hodinek a v případě Galaxy Watch Active2 již přispěchal se dvěma rozměry: 40 mm (40 × 40 mm) a 44 mm (44 × 44 mm). Příjemným vylepšením je také tloušťka, která se i tentokrát vešla pod hranici 11 mm, což Active2 řadí mezi nejtenčí chytré hodinky vůbec.
Samsung představil nové Galaxy Watch Active2 v klasické hliníkové variantě a zároveň v dražší ocelové verzi s koženým páskem i podporou LTE. U nás zatím najdeme pouze hliníkové zpracování, a to v černé, stříbrné nebo růžovo-zlaté barvě. Díky vyměnitelným páskům si však s barvami můžeme hrát mnohem více a z tohoto hlediska potěší i minimalisticky zpracované pouzdro, které se hodí prakticky ke všemu. Jednoduchý vzhled bez zbytečných prvků navíc dává vyniknout parádnímu displeji, který je však kapitolou samou o sobě. Nedokonalé je snad jen nandávání pásku, kdy se trčící konec po zapnutí dává dovnitř, což nepříjemně drhne o kůži (pro lepší představu se podívejte na obrázek níže). Po finálním nasazení už ale nic netlačí ani nepřekáží a samotné nošení je pohodlné.
Ihned po spuštění Galaxy Watch Active2 nás ohromí nádherný AMOLED displej. Ten se zvětšil z původních 1,1" na 1,2" u 40mm verze a 1,4" u velikosti 44 mm. Všechny tři rozměry ale překvapivě nabízí shodné rozlišení 360 × 360 pixelů. Předchozí generace má tedy větší hustotu pixelů (PPI), a tím i jemnější obraz. V praxi to však příliš poznat nejde, což dokazuje fakt, že jsme recenzovali 1,4palcovou variantu, a přesto displej působil naprosto famózně.
Některé chytré hodinky od Samsungu využívají k ovládání otočnou lunetu, tedy pohyblivý kruh okolo displeje. Ten umožňuje zobrazení i většího počtu menších ikonek, u nichž by bylo ťukání prstem poněkud problematické. Klasická luneta však působí dosti sportovním dojmem, a tak samozřejmě nemusí vyhovovat každému. Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 přichází s elegantním řešením v podobě digitální lunety, kdy prstem jednoduše jezdíme po obvodu zaobleného displeje. Lehké vibrace nám přitom dávají najevo, kdy dojde k posunu na další možnost. Toto řešení je jedním z hlavních taháků nové verze Galaxy Watch Active2 a v praxi se ukázalo být vysoce spolehlivým a užitečným.
Okraj přední strany tvoří černý pruh, který mohl být možná o něco tenčí. Lze jej sice chápat jako onu digitální lunetu, avšak pro tu by stačil poloviční rozměr. Prostoru pro zobrazení je na kulatých hodinkách obecně málo, a každý milimetr navíc se tak počítá. Naštěstí chytré hodinky Galaxy Watch Active2 disponují AMOLED displejem, a tedy i věrnou černou barvou, která přechod mezi černým pozadím a černým okrajem nedělá tak viditelným. Tvůrci ciferníků si celou situaci uvědomují, a často tak tvoří vzhledy, které s černým okrajem krásně splynou, takže výsledný efekt je opravdu povedený. Celou přední stranu pak chrání osvědčené ochranné sklo Corning Gorilla Glass DX+, které doplňuje stupeň krytí IP68, voděodolnost do 50 metrů (5 ATM) a odolnost dle vojenského standardu MIL-STD-810.
Samsung Watch Active2 | Verze 40 mm | Verze 44 mm |
---|---|---|
Rozměr | 40 × 40 × 10,9 mm | 44 × 44 × 10,9 mm |
Displej | 1,2" AMOLED | 1,4" AMOLED |
Rozlišení displeje | 360 × 360 pixelů | |
Zdravotní senzory | Měření tepové frekvence, spánku, EKG, detekce pádu | |
Baterie/výdrž | 247 mAh + bezdrátové nabíjení | 340 mAh + bezdrátové nabíjení |
Technologie | Bluetooth 5.0, NFC, A-GPS/GLONASS/Beidou, případně LTE | |
Odolnost a vodotěsnost | IP68, MIL-STD-810G, 5 ATM, Ochrané sklíčko Corning Gorilla Glass DX+ | |
Podporované operační systémy | Android 5.0 nebo iOS 9.0 a vyšší verze |
Přídomek Active samozřejmě není náhodný a Samsung Galaxy Watch Active2 nabízí široké využití při pohybových aktivitách. Jmenujme například chůzi, běh, cyklistiku, rotoped, eliptický trenažér, horolezectví, veslování, turistiku, pilates, jógu nebo plavání v bazénu i mimo něj. Pro posilování i fitness aktivity je dále k dispozici ještě větší množství režimů, jako jsou třeba dřepy, kliky nebo mrtvé tahy. U některých cviků jsou sledovány jen základní údaje, jako je doba cvičení, spálené kalorie a tep, zatímco například počet kliků hodinky nespočítají. U jiných režimů se naopak dočkáme mnohem většího množství údajů, stejně jako animací a pokynů virtuálního trenéra. Obecně lze říct, že běžnější sporty, jako je třeba běhání, jsou propracovány výrazně lépe.
Problém však může nastat při sériích různých cvičení, kdy každých pár minut provádíme jiný cvik. V takové chvíli může být neustálé ukončování jednoho režimu a spouštění druhého poněkud zdlouhavé. Sedm sportovních aktivit naopak Samsung Galaxy Watch Active2 spouští automaticky a nečekaně přesná je také detekce zastavení třeba při chůzi či běhu.
Nové technologie přinášejí neuvěřitelný pokrok v měření fyziologických funkcí. Nejrozšířenější takovou funkcí u nositelné elektroniky je určitě měření tepové frekvence. Ta do značné míry souvisí s mnoha vnitřními procesy, a je tedy cenným a snadno měřitelným údajem se širokým využitím. Hodinky Galaxy Watch Active2 přitom nabízí nepřetržité snímání pomocí osmi fotodiod, takže už nemusíme zdlouhavě čekat na dokončení manuálně spuštěného měření. Nyní máme výsledek vždy po ruce.
Velkým tahákem hodinek Galaxy Watch Active2 je také EKG, tedy možnost podrobně snímat elektrickou aktivitu srdce. Hodinky rozeznají arytmii i nepravidelnosti srdečního rytmu a vše automaticky vyhodnotí pomocí speciální aplikace. Lékařské vyšetření však samozřejmě nahradit nedokáží. EKG bohužel není v současné době dostupné a hodinky se tváří, jako by tato funkce ani neexistovala. Na vině je nutnost schválit EKG u tohoto konkrétního modelu ze strany úřadů, což bude pravděpodobně trvat ještě několik měsíců. To zároveň znamená, že EKG bude ověřeno nezávislou institucí a výsledky budou mnohem důvěryhodnější. Doslova životně důležitou funkcí se může stát také možnost detekovat pád a přivolat pomoc. I tato funkce ale bude schválena později.
Jako by toho už nebylo dost, disponují Galaxy Watch Active2 také monitoringem spánku. Konkrétně rozeznají celkovou dobu spánku, účinnost, buzení, fázi lehkou, hlubokou i REM. Při testování tyto údaje odpovídaly skutečnosti v 99 % případů a celková přesnost doslova ohromí. Dále je k dispozici měření stresu, kde je opět celodenní přehled i možnost spustit dechové cvičení pro určité zklidnění. Pokud cvičení nezabere, hodinky to samy rozpoznají a nabídnou jeho zopakování.
Ani široké sportovní využití Samsungu nezabránilo zabudovat mnoho užitečných funkcí, které nám usnadní život. Ráno nás probudí budík, snadno zkontrolujeme předpověď počasí i kalendář, zatímco nás notifikace po celý den informují o všem důležitém. Jasnou zprávou jsou také stopky, odpočítávání, světový čas, počítání kroků i kalorií, a jsme-li ochotni ručně zadávat množství vypitých tekutin, pak získáme rovněž přehled o hydrataci a kofeinu.
Galaxy Watch Active2 však nepohrdnou ani prémiovými funkcemi, jako je třeba volání přímo skrze hodinky. Zabudovaný mikrofon a reproduktor sice nedosahují vysoké laťky moderních mobilů, pro běžné telefonování však zcela dostačují. Jak jsme už zmínili, zatím u nás není dostupná verze s LTE, a pro volání je tak nutné připojení k telefonu.
K dispozici je taktéž možnost přehrávat hudbu, kterou lze umístit do vnitřní paměti. Ta sice disponuje velikostí 4 GB, ale po nahrání operačního systému a ostatních nutných prvků zbyde uživateli 1,4 GB, což stačí na několik set písní. Díky tomu si muziku pustíme třeba při sportu, kdy si kromě bezdrátových sluchátek vezmeme pouze hodinky, takže nám při sportu nic nepřekáží ani nás netíží. Stabilní a rychlé připojení zajistí nová verze Bluetooth 5.0, jež vystřídala starší standard 4.2, a mnohé potěší i přítomnost NFC, A-GPS/GLONASS nebo WiFi b/g/n. Dále je k dispozici hlasový asistent Bixby, který nám usnadní ovládání a ušetří čas. Do Galaxy Watch Active2 lze rovněž nainstalovat aplikace dle vlastního výběru, kde vedle kalkulačky zmiňme třeba YouTube nebo Twitter. Hudební nadšenci jistě ocení i službu Spotify, která v případě prémiového účtu nabízí také možnost stahovat písně rovnou do hodinek.
Ciferník do značné míry ovlivňuje celkový vzhled i použití hodinek. Není tedy divu, že často diskutovaným prvkem chytrých hodinek je jeho případná změna. Samsung Galaxy Watch Active2 naštěstí nabízí výběr z desítek základních vzhledů a další várku designů si lze navíc dodatečně stáhnout. Některé ciferníky dostupné v obchodu jsou sice placené, avšak stojí jen několik desetikorun, takže se stále ještě vyplatí. Zajímavou možností je také vyfotit své oblečení telefonem a z této fotografie si během chvíle udělat ciferník, který s naším outfitem dokonale ladí. Samotná změna ciferníku zabere jen několik málo vteřin.
U každého vzhledu lze navíc měnit i některé drobnosti. V praxi tak vývojáři připravili několik vzhledů jednoho ciferníku a my mezi nimi můžeme jednoduše listovat. Možná míra editace záleží na konkrétním ciferníku, avšak u některých základních vzhledů lze změnit téměř vše – od barvy přes design ručiček až po zvuk tikání nebo konkrétní ukazatele v prostřední části ciferníku. Uprostřed tedy lze mít ukazatele počasí, počet kroků, ale třeba i zkratky pro spuštění funkcí jediným kliknutím (například měření konkrétního sportu). Každý ciferník má přitom podrobný režim pro klasické zobrazení a úspornou variantu, která je zobrazena při spuštěné funkci Always-on. Právě Always-on nabízí možnost sledovat vše důležité i v případě, že chytré hodinky nejsou zrovna aktivované poklepáním nebo otočením zápěstí. Always-on lze samozřejmě vypnout, a šetřit tak baterii.
Operační systém Tizen je hezky propracovaný a člověk se po nějakém čase vše postupně naučí. Kompletně vše je totiž v češtině a k dispozici jsou také vysvětlivky, které nám srozumitelně popíší, jak co funguje. Přesto by celková správa hodinek mohla být o trochu jednodušší.
Z hlavního ciferníku se táhnutím doleva dostaneme na další obrazovky, kde každá z nich zastupuje určitou funkci. Zatímco jedna obrazovka nám dá přehled třeba o aktuální tepové frekvenci, další zobrazí záznam posledního spánku nebo aktuální počasí. Pokud však chceme podrobnější informace, musíme si skrze tuto plochu otevřít samotnou aplikaci, kde se v první řadě zobrazí základní údaje, tedy ty z úvodní obrazovky oné funkce. Jednodušší by však bylo, kdybychom přímo ze základní plochy funkce mohli rolovat dolů a nemuseli nic otevírat.
K dobru naopak přičtěme, že tyto plochy lze libovolně měnit, takže si po ruce necháme jen to, co nás opravdu zajímá, čímž se minimalizuje listování. Tizen ostatně nabízí široké možnosti přizpůsobení, a tak si systém do značné míry vyladíme k obrazu svému. Určitá těžkopádnost se nicméně promítá také do přípravy aplikací v telefonu. Je totiž nutné nainstalovat Samsung Wearable, který následně vyžaduje doinstalování několika pluginů, zatímco pro správu zdravotních funkcí zase potřebujeme aplikaci Samsung Health. Podobná situace však nastane u všech hodinek této značky, a přímo Galaxy Watch Active2 tak kritizovat nelze.
Kapacita baterie vyrostla z původních 230 mAh na 247 mAh u 40mm verze a na krásných 340 mAh u 44 mm. Dle Samsungu dosahuje celková výdrž při běžném užívání 43 hodin (40 mm), případně více než 60 hodin u 44 mm. V našem testování 44mm Galaxy Watch Active2 zvládly zhruba 2 dny, avšak výdrž vždy silně ovlivňuje míra používání a zejména GPS. Pro srovnání: přestože Apple Watch Series 5 vydrží pouhý den, řada jiných chytrých hodinek vydrží až 1–2 týdny, a tak Galaxy Watch Active2 disponují přinejlepším jen průměrnou výdrží. Nabíjení na druhou stranu probíhá bezdrátově, čehož využívá i magnetická nabíječka v balení. Hodinky se nabijí za pouhé 2,5 hodiny, a lze je tak používat prakticky neustále.
Závěrem se zastavme u výkonu, o který se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,15 GHz a 0,75 GB RAM. Ačkoliv vůbec nejde o špatnou hodnotu, jednou za čas si lze všimnout mizivého trhnutí a také některé operace by mohly být rychlejší (smazat jeden ciferník by nemuselo trvat 2–3 vteřiny). Zde sice Samsung mohl nabídnout o něco lepší výbavu, avšak je pravdou, že ta stávající v 99 % případů dostačuje.
Samsung Galaxy Watch Active2
Chytré hodinkyDigitální luneta, parádní displej, nádherné zpracování i vodotěsnost 5 ATM. Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 jsou skrz naskrz univerzálními hodinkami, které svým zpracováním dokáží zaujmout naprosto každého. Nezahálí však ani širokým výběrem funkcí pro sport, běžný život i zdraví. Se zpřístupněním EKG a detekce pádu se stanou výbornou volbou a rozhodně s nimi nešlápnete vedle.
Klady
Zápory
Daniel Hlas
Po absolvování IT střední školy a filozofie na FF OSU, pokračuji studiem psychologie na FF UPOL. Právě poznávání věd technických a humanitních, dvou zdánlivě protikladných světů, je mi inspirací v životě i autorské tvorbě. V rámci více než desetileté publikační činnosti jsem psal o všemožných žánrech, od počítačových her přes software a hardware až po recenze knih nebo sportovní potřeby.
Ačkoliv byla v uplynulých dnech hlavní pozornost směřována na představení chytrého telefonu Galaxy Note 10, Samsung uvedl i chytré hodinky Galaxy Watch Active2. A rozhodně se jim vyplatí věnovat pozornost, protože mají ambici svým způsobem konkurovat i Apple Watch. Ostatně kromě pohybových aktivit vám dokáží v blízké budoucnosti změřit i EKG. Zajímá vás, co všechno umí, kdy budou hodinky dostupné a proč nebude EKG k dispozici ihned?
Hodinky Galaxy Watch Active2 budou pravděpodobně bořit prodejní rekordy. Podobně jako první generace. Právě u té se ukázala sázka na malé lehké hodinky určené mladší generaci jako skvělý nápad. Druhá generace přináší lepší displej doplněný o digitální lunetu, také má o něco větší kapacitu baterie. Úplnou novinkou pak bude varianta s LTE, u níž však zatím nevíme, jak se k ní postaví náš specifický mobilní trh.
Galaxy Watch Active2 s integrovanou aplikací Samsung Health budou vaším osobním guru. Nechejte si na jejich displeji zobrazit přehled nejdůležitějších informací o svém zdraví a získejte přístup k široké nabídce funkcí a nástrojů nejen pro lepší fitness výkony, ale pro vaši větší osobní pohodu.
Ano, samozřejmě. Standardní model je propojený s vaším telefonem a přes něj probíhá hovor. U varianty s LTE pak půjde samozřejmě telefonovat napřímo z hodinek.
Hodinky jsou voděodolné dle standardů IP68, MIL-STD-810G a 5 ATM. Musíme vyzdvihnout zejména IP68, který znamená nejvyšší „stupeň krytí“. To je standardizované hodnocení odolnosti elektronických zařízení proti vniknutí cizího tělesa (první číslo, šestka, znamená odolnost proti vniknutí prachu) a vody (druhé číslo, osmička, znamená, že je zařízení schopno nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení, avšak více než 30 minut a 1 metr hloubky).
Prodej na českém trhu začne 20. září u obou variant bez LTE. Pokud budete chtít verzi s mobilními daty, budete si muset počkat na říjen. Cena standardní 40mm varianty začíná na 7 499 Kč, 44mm model pak startuje na 7 999 Kč. Pro nákup 44mm hodinek s LTE modulem si pak budete muset připravit 11 999 Kč.
Již brzy budou další podrobné informace přímo na webu společnosti Samsung.
Naší snahou je u takto důležitého příslušenství zajistit recenzi již brzy po oficiálním startu prodeje.
Již od modelu Gear 2 se Samsung snaží jít v platformě chytrých hodinek odlišnou cestou než konkurenční Apple. Ta cesta má několik pevných bodů, zejména kulatý tvar displeje a otočnou mechanickou lunetu. V případě novinky Galaxy Watch Active 2 dochází vůbec poprvé k využití digitální lunety, kdy jednoduše kroužíte prstem po obvodu hodinek. To je zásadní změna, ale jde o poměrně intuitivní způsob ovládání, na který si za pár hodin zvyknete.
Digitální lunetu budete používat na mnoha místech, například při listování v delším menu nebo v nabídkách funkcí. Ačkoliv je krása subjektivní, zde si troufáme tvrdit, že i díky digitální lunetě jsou hodinky Galaxy Watch Active2 nádherný kousek, který bude slušet pánskému i dámskému zápěstí.
Samsung se rozhodl připravit hodinky Galaxy Watch Active2 ve dvou velikostech s průměrem 40 a 44 mm. Obě varianty mají kruhový AMOLED displej s rozlišením 360 × 360 bodů, vsazený do hliníkového pouzdra. Menší verze nabídne úhlopříčku 1,2" a větší pak 1,4". Aby toho nebylo málo, hodinky se 44mm průměrem budou i s ocelovým pouzdrem a LTE konektivitou.
U Galaxy Watch Active2 najdete v základu silikonový řemínek s provlékacím očkem, což je fajn varianta pro sportovně založené uživatele. K saku do práce nebo večer do divadla to však bude chtít jednoduchým pohybem provést výměnu za něco luxusnějšího. Ať už přímo Samsung, nebo výrobci příslušenství jistě nabídnou celou řadu možností. Hodinky s LTE modulem pak mají ve svém příslušenství kožený pásek.
i
Již jsme nakousli téma představení telefonu Samsung Galaxy Note10 | Note10+, ten by vám však při běhání vyloženě překážel, proto ho nechte doma a zaběhněte si několik kilometrů pod dohledem Galaxy Watch Active2.
Po stránce každodenního používání půjde hodinkám Galaxy Watch Active2 těžko něco vytknout. Zvládnou například měření denní aktivity, automaticky spustit měření běhu nebo jiného cvičení s GPS (celkem 39 sportovních aktivit), také si poradí s měřením spánku nebo pomocí malé klávesnice s odpovídáním na SMS a emaily. Vítanou funkcí může být vestavěný Google Translator s překladem textu nebo hlasu v reálném čase. To je ideální záležitost pro začínající cestovatele. Ostatně operační systém Tizen prochází bouřlivým vývojem a další zajímavé aplikace se objevují každý den.
Neopomenutelnou vlastností je výdrž baterie Galaxy Watch Active2, která se v běžném používání včetně sportovních aktivit pohybuje kolem 2 dnů. Výhodou však je podpora bezdrátového nabíjení prostřednictvím zadní části telefonu. Samozřejmě jen u podporovaných zařízení (například Galaxy S10 nebo nový Galaxy Note 10).
A jak je to s měřením EKG? Ano, tuto funkci hodinky Galaxy Watch Active2 skutečně mají, nicméně je zatím deaktivovaná. Vzhledem k citlivé povaze naměřených zdravotních údajů prochází Samsung konečnou certifikací, která bude zřejmě dokončena až na začátku roku 2020.
EKG neboli elektrokardiogram měří aktivitu srdce. Chytré hodinky využívají princip fungování založený na dvou elektrodách, kdy jednu máte zespodu hodinek na ruce, druhá je na boku hodinek a přikládáte na ni prst. Při zapnutí snímá elektrickou srdeční aktivitu. Výsledky měření jsou následně prezentovány pomocí grafu. Ten následně musí posoudit kardiolog, ale základní vyhodnocení zvládne i doprovodná aplikace v mobilním telefonu. Chytré hodinky s podporou EKG jsou aktuálně schopny detekovat arytmii a nepravidelný srdeční tep. Vždy je však nutná konzultace s již zmíněným kardiologem.
i
Hlídat si tepovou frekvenci pro efektivní trénink a spalování je mimořádně přínosné. Koneckonců, přesvědčte se sami v našem starším článku na toto téma.
Následující tabulka vám nabízí přehledné srovnání velikostí 40 mm a 44 mm. Hodinky se po stránce výbavy nijak zásadně neliší. Samozřejmě u 44mm varianty jsou větší rozměry a drobně narostla i hmotnost společně s baterií. Hodinky Galaxy Watch Active2 s velikostí 44 mm budou k dispozici i ve variantě s LTE.
Samsung Watch Active2 | Verze 40 mm | Verze 44 mm |
---|---|---|
Rozměr | 40 × 40 × 10,9 mm | 44 × 44 × 10,9 mm |
Váha | 26 g | 30 g, 44 g (ocelové pouzdro s LTE) |
Displej | AMOLED displej s ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3 | |
Rozlišení displeje | 360 × 360 pixelů | 360 × 360 pixelů |
Zdravotní senzory | měření tepové frekvence, měření EKG | |
Podporované operační systémy | Android 5.0 nebo iOS 9.0 a vyšší verze | |
Baterie/výdrž | 247 mAh + bezdrátové nabíjení | 340 mAh + bezdrátové nabíjení |
Technologie | Bluetooth 5.0 LE, NFC, GPS + GLONASS | |
Vodotěsnost | IP68, MIL-STD-810G a 5 ATM | |
Cena | 7 499 Kč | 7 999 Kč a 11 999 Kč (verze s LTE) |
Je až s podivem, že se Samsung rozhodl uvést druhou generaci hodinek Galaxy Watch Active2 jen zhruba půl roku po té první. I za tak krátkou dobu se však podařilo provést několik důležitých změn. Tím největším rozdílem je přidání druhé, 44mm verze a použití digitální lunety. Ta v první generaci zcela chyběla.
Důležitým faktorem ovlivňujícím každodenní používání je nárůst kapacity baterie z 230 mAh na 340 mAh. Hardwarové parametry v podobě čipové sady Exynos 9110, 768 MB RAM a 4GB interní paměti jsou pro obě generace identické. Jen v případě LTE verze oceníte hned 1,5GB operační paměť. Nárůst o 100 % se jistě pozitivně projeví v rámci rychlejší odezvy hodinek. Jako operační systém pak funguje proprietární systém Tizen, jehož používání je přitom uživatelsky jednoduché a skýtá dostatek možností k úpravám.
Pokud vás hodinky Galaxy Watch Active2 zaujaly, máme pro vás pozitivní zprávu, protože budou k dostání již brzy. Konkrétně už 20. září. Pokud cílíte na variantu s LTE, musíte vyčkat až do října, kdy budou hodinky dostupné u vybraných prodejců.
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 jsou nejen lifestylovým doplňkem, ale skutečným sportovním parťákem, který vás donutí udělat každý den něco pro své zdraví. Líbí se nám efektní ovládání digitální lunetou nebo skvělý AMOLED displej. Škoda prozatím nefunkčního měření EKG. Každopádně pro Samsung palec nahoru a těšíme se na 20. září 2019.