Alza days prosinec VIP LENOVO boost

Samsung Galaxy Watch Active2 (RECENZE) – stylové hodinky s digitální lunetou a EKG

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno 

Pouhých šest měsíců stačilo Samsungu k vytvoření nové verze chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active2. Ta přináší sice jen pár, avšak o to zajímavějších novinek. Jde zejména o digitální lunetu, EKG, detekci pádu, větší displej, ale třeba i druhou velikost. A naše recenze Watch Active2 prozradí, nakolik obstály při praktickém testování.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;

Recenze Samsung Galaxy Watch Active2 – OBSAH

 1. Galaxy Watch Active2 v nové velikosti
 2. Famózní displej s digitální lunetou
 3. Podejte maximální výkon. Galaxy Watch Active2 vše změří
 4. Zdraví máte jenom jedno. Mějte o něm přehled
 5. Galaxy Watch Active2 s funkcemi nezahálí
 6. Přizpůsobte si systém Tizen podle svého
 7. Galaxy Watch Active2 se standardním výkonem i baterií
 8. Závěrečné hodnocení

Galaxy Watch Active2 v nové velikosti

První generace chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active nabídla pouze jednu univerzální velikost. Ta odpovídala 40 mm, tedy obecně menší velikosti. Samsung jako by si ale uvědomil potenciál těchto hodinek a v případě Galaxy Watch Active2 již přispěchal se dvěma rozměry: 40 mm (40 × 40 mm) a 44 mm (44 × 44 mm). Příjemným vylepšením je také tloušťka, která se i tentokrát vešla pod hranici 11 mm, což Active2 řadí mezi nejtenčí chytré hodinky vůbec.

Samsung představil nové Galaxy Watch Active2 v klasické hliníkové variantě a zároveň v dražší ocelové verzi s koženým páskem i podporou LTE. U nás zatím najdeme pouze hliníkové zpracování, a to v černé, stříbrné nebo růžovo-zlaté barvě. Díky vyměnitelným páskům si však s barvami můžeme hrát mnohem více a z tohoto hlediska potěší i minimalisticky zpracované pouzdro, které se hodí prakticky ke všemu. Jednoduchý vzhled bez zbytečných prvků navíc dává vyniknout parádnímu displeji, který je však kapitolou samou o sobě. Nedokonalé je snad jen nandávání pásku, kdy se trčící konec po zapnutí dává dovnitř, což nepříjemně drhne o kůži (pro lepší představu se podívejte na obrázek níže). Po finálním nasazení už ale nic netlačí ani nepřekáží a samotné nošení je pohodlné.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Pohled na Samsung Galaxy Watch Active2 z různých úhlů.

Famózní displej s digitální lunetou

Ihned po spuštění Galaxy Watch Active2 nás ohromí nádherný AMOLED displej. Ten se zvětšil z původních 1,1" na 1,2" u 40mm verze a 1,4" u velikosti 44 mm. Všechny tři rozměry ale překvapivě nabízí shodné rozlišení 360 × 360 pixelů. Předchozí generace má tedy větší hustotu pixelů (PPI), a tím i jemnější obraz. V praxi to však příliš poznat nejde, což dokazuje fakt, že jsme recenzovali 1,4palcovou variantu, a přesto displej působil naprosto famózně.

Některé chytré hodinky od Samsungu využívají k ovládání otočnou lunetu, tedy pohyblivý kruh okolo displeje. Ten umožňuje zobrazení i většího počtu menších ikonek, u nichž by bylo ťukání prstem poněkud problematické. Klasická luneta však působí dosti sportovním dojmem, a tak samozřejmě nemusí vyhovovat každému. Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 přichází s elegantním řešením v podobě digitální lunety, kdy prstem jednoduše jezdíme po obvodu zaobleného displeje. Lehké vibrace nám přitom dávají najevo, kdy dojde k posunu na další možnost. Toto řešení je jedním z hlavních taháků nové verze Galaxy Watch Active2 a v praxi se ukázalo být vysoce spolehlivým a užitečným.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 umožňují přizpůsobení ciferníku aktuálnímu outfitu.

Okraj přední strany tvoří černý pruh, který mohl být možná o něco tenčí. Lze jej sice chápat jako onu digitální lunetu, avšak pro tu by stačil poloviční rozměr. Prostoru pro zobrazení je na kulatých hodinkách obecně málo, a každý milimetr navíc se tak počítá. Naštěstí chytré hodinky Galaxy Watch Active2 disponují AMOLED displejem, a tedy i věrnou černou barvou, která přechod mezi černým pozadím a černým okrajem nedělá tak viditelným. Tvůrci ciferníků si celou situaci uvědomují, a často tak tvoří vzhledy, které s černým okrajem krásně splynou, takže výsledný efekt je opravdu povedený. Celou přední stranu pak chrání osvědčené ochranné sklo Corning Gorilla Glass DX+, které doplňuje stupeň krytí IP68, voděodolnost do 50 metrů (5 ATM) a odolnost dle vojenského standardu MIL-STD-810.

Samsung Watch Active2 Verze 40 mm Verze 44 mm
Rozměr 40 × 40 × 10,9 mm 44 × 44 × 10,9 mm
Displej 1,2" AMOLED 1,4" AMOLED
Rozlišení displeje 360 × 360 pixelů
Zdravotní senzory Měření tepové frekvence, spánku, EKG, detekce pádu
Baterie/výdrž 247 mAh + bezdrátové nabíjení 340 mAh + bezdrátové nabíjení
Technologie Bluetooth 5.0, NFC, A-GPS/GLONASS/Beidou, případně LTE
Odolnost a vodotěsnost IP68, MIL-STD-810G, 5 ATM, Ochrané sklíčko Corning Gorilla Glass DX+
Podporované operační systémy Android 5.0 nebo iOS 9.0 a vyšší verze

Podejte maximální výkon. Galaxy Watch Active2 vše změří

Přídomek Active samozřejmě není náhodný a Samsung Galaxy Watch Active2 nabízí široké využití při pohybových aktivitách. Jmenujme například chůzi, běh, cyklistiku, rotoped, eliptický trenažér, horolezectví, veslování, turistiku, pilates, jógu nebo plavání v bazénu i mimo něj. Pro posilování i fitness aktivity je dále k dispozici ještě větší množství režimů, jako jsou třeba dřepy, kliky nebo mrtvé tahy. U některých cviků jsou sledovány jen základní údaje, jako je doba cvičení, spálené kalorie a tep, zatímco například počet kliků hodinky nespočítají. U jiných režimů se naopak dočkáme mnohem většího množství údajů, stejně jako animací a pokynů virtuálního trenéra. Obecně lze říct, že běžnější sporty, jako je třeba běhání, jsou propracovány výrazně lépe.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 v různých provedeních.

Problém však může nastat při sériích různých cvičení, kdy každých pár minut provádíme jiný cvik. V takové chvíli může být neustálé ukončování jednoho režimu a spouštění druhého poněkud zdlouhavé. Sedm sportovních aktivit naopak Samsung Galaxy Watch Active2 spouští automaticky a nečekaně přesná je také detekce zastavení třeba při chůzi či běhu.

Zdraví máte jenom jedno. Mějte o něm přehled

Nové technologie přinášejí neuvěřitelný pokrok v měření fyziologických funkcí. Nejrozšířenější takovou funkcí u nositelné elektroniky je určitě měření tepové frekvence. Ta do značné míry souvisí s mnoha vnitřními procesy, a je tedy cenným a snadno měřitelným údajem se širokým využitím. Hodinky Galaxy Watch Active2 přitom nabízí nepřetržité snímání pomocí osmi fotodiod, takže už nemusíme zdlouhavě čekat na dokončení manuálně spuštěného měření. Nyní máme výsledek vždy po ruce.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Ukázky dvou různých ciferníků chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active2.

Velkým tahákem hodinek Galaxy Watch Active2 je také EKG, tedy možnost podrobně snímat elektrickou aktivitu srdce. Hodinky rozeznají arytmii i nepravidelnosti srdečního rytmu a vše automaticky vyhodnotí pomocí speciální aplikace. Lékařské vyšetření však samozřejmě nahradit nedokáží. EKG bohužel není v současné době dostupné a hodinky se tváří, jako by tato funkce ani neexistovala. Na vině je nutnost schválit EKG u tohoto konkrétního modelu ze strany úřadů, což bude pravděpodobně trvat ještě několik měsíců. To zároveň znamená, že EKG bude ověřeno nezávislou institucí a výsledky budou mnohem důvěryhodnější. Doslova životně důležitou funkcí se může stát také možnost detekovat pád a přivolat pomoc. I tato funkce ale bude schválena později.

Jako by toho už nebylo dost, disponují Galaxy Watch Active2 také monitoringem spánku. Konkrétně rozeznají celkovou dobu spánku, účinnost, buzení, fázi lehkou, hlubokou i REM. Při testování tyto údaje odpovídaly skutečnosti v 99 % případů a celková přesnost doslova ohromí. Dále je k dispozici měření stresu, kde je opět celodenní přehled i možnost spustit dechové cvičení pro určité zklidnění. Pokud cvičení nezabere, hodinky to samy rozpoznají a nabídnou jeho zopakování.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – vlevo ukázka hlavního ciferníku, vpravo seznam aplikací.

Galaxy Watch Active2 s funkcemi nezahálí

Ani široké sportovní využití Samsungu nezabránilo zabudovat mnoho užitečných funkcí, které nám usnadní život. Ráno nás probudí budík, snadno zkontrolujeme předpověď počasí i kalendář, zatímco nás notifikace po celý den informují o všem důležitém. Jasnou zprávou jsou také stopky, odpočítávání, světový čas, počítání kroků i kalorií, a jsme-li ochotni ručně zadávat množství vypitých tekutin, pak získáme rovněž přehled o hydrataci a kofeinu.

Galaxy Watch Active2 však nepohrdnou ani prémiovými funkcemi, jako je třeba volání přímo skrze hodinky. Zabudovaný mikrofon a reproduktor sice nedosahují vysoké laťky moderních mobilů, pro běžné telefonování však zcela dostačují. Jak jsme už zmínili, zatím u nás není dostupná verze s LTE, a pro volání je tak nutné připojení k telefonu.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – na spodní straně najdeme osm fotodiod.

K dispozici je taktéž možnost přehrávat hudbu, kterou lze umístit do vnitřní paměti. Ta sice disponuje velikostí 4 GB, ale po nahrání operačního systému a ostatních nutných prvků zbyde uživateli 1,4 GB, což stačí na několik set písní. Díky tomu si muziku pustíme třeba při sportu, kdy si kromě bezdrátových sluchátek vezmeme pouze hodinky, takže nám při sportu nic nepřekáží ani nás netíží. Stabilní a rychlé připojení zajistí nová verze Bluetooth 5.0, jež vystřídala starší standard 4.2, a mnohé potěší i přítomnost NFC, A-GPS/GLONASS nebo WiFi b/g/n. Dále je k dispozici hlasový asistent Bixby, který nám usnadní ovládání a ušetří čas. Do Galaxy Watch Active2 lze rovněž nainstalovat aplikace dle vlastního výběru, kde vedle kalkulačky zmiňme třeba YouTube nebo Twitter. Hudební nadšenci jistě ocení i službu Spotify, která v případě prémiového účtu nabízí také možnost stahovat písně rovnou do hodinek.

Ciferník na vaše přání

Ciferník do značné míry ovlivňuje celkový vzhled i použití hodinek. Není tedy divu, že často diskutovaným prvkem chytrých hodinek je jeho případná změna. Samsung Galaxy Watch Active2 naštěstí nabízí výběr z desítek základních vzhledů a další várku designů si lze navíc dodatečně stáhnout. Některé ciferníky dostupné v obchodu jsou sice placené, avšak stojí jen několik desetikorun, takže se stále ještě vyplatí. Zajímavou možností je také vyfotit své oblečení telefonem a z této fotografie si během chvíle udělat ciferník, který s naším outfitem dokonale ladí. Samotná změna ciferníku zabere jen několik málo vteřin.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;

U každého vzhledu lze navíc měnit i některé drobnosti. V praxi tak vývojáři připravili několik vzhledů jednoho ciferníku a my mezi nimi můžeme jednoduše listovat. Možná míra editace záleží na konkrétním ciferníku, avšak u některých základních vzhledů lze změnit téměř vše – od barvy přes design ručiček až po zvuk tikání nebo konkrétní ukazatele v prostřední části ciferníku. Uprostřed tedy lze mít ukazatele počasí, počet kroků, ale třeba i zkratky pro spuštění funkcí jediným kliknutím (například měření konkrétního sportu). Každý ciferník má přitom podrobný režim pro klasické zobrazení a úspornou variantu, která je zobrazena při spuštěné funkci Always-on. Právě Always-on nabízí možnost sledovat vše důležité i v případě, že chytré hodinky nejsou zrovna aktivované poklepáním nebo otočením zápěstí. Always-on lze samozřejmě vypnout, a šetřit tak baterii.

Přizpůsobte si systém Tizen podle svého

Operační systém Tizen je hezky propracovaný a člověk se po nějakém čase vše postupně naučí. Kompletně vše je totiž v češtině a k dispozici jsou také vysvětlivky, které nám srozumitelně popíší, jak co funguje. Přesto by celková správa hodinek mohla být o trochu jednodušší.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – vlevo jeden z hlavních ciferníků, vpravo různé sportovní režimy.

Z hlavního ciferníku se táhnutím doleva dostaneme na další obrazovky, kde každá z nich zastupuje určitou funkci. Zatímco jedna obrazovka nám dá přehled třeba o aktuální tepové frekvenci, další zobrazí záznam posledního spánku nebo aktuální počasí. Pokud však chceme podrobnější informace, musíme si skrze tuto plochu otevřít samotnou aplikaci, kde se v první řadě zobrazí základní údaje, tedy ty z úvodní obrazovky oné funkce. Jednodušší by však bylo, kdybychom přímo ze základní plochy funkce mohli rolovat dolů a nemuseli nic otevírat.

K dobru naopak přičtěme, že tyto plochy lze libovolně měnit, takže si po ruce necháme jen to, co nás opravdu zajímá, čímž se minimalizuje listování. Tizen ostatně nabízí široké možnosti přizpůsobení, a tak si systém do značné míry vyladíme k obrazu svému. Určitá těžkopádnost se nicméně promítá také do přípravy aplikací v telefonu. Je totiž nutné nainstalovat Samsung Wearable, který následně vyžaduje doinstalování několika pluginů, zatímco pro správu zdravotních funkcí zase potřebujeme aplikaci Samsung Health. Podobná situace však nastane u všech hodinek této značky, a přímo Galaxy Watch Active2 tak kritizovat nelze.

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;
Samsung Galaxy Watch Active2 – vlevo aktuálně naměřená hladina stresu, vpravo hlavní ciferník.

Galaxy Watch Active2 se standardním výkonem i baterií

Kapacita baterie vyrostla z původních 230 mAh na 247 mAh u 40mm verze a na krásných 340 mAh u 44 mm. Dle Samsungu dosahuje celková výdrž při běžném užívání 43 hodin (40 mm), případně více než 60 hodin u 44 mm. V našem testování 44mm Galaxy Watch Active2 zvládly zhruba 2 dny, avšak výdrž vždy silně ovlivňuje míra používání a zejména GPS. Pro srovnání: přestože Apple Watch Series 5 vydrží pouhý den, řada jiných chytrých hodinek vydrží až 1–2 týdny, a tak Galaxy Watch Active2 disponují přinejlepším jen průměrnou výdrží. Nabíjení na druhou stranu probíhá bezdrátově, čehož využívá i magnetická nabíječka v balení. Hodinky se nabijí za pouhé 2,5 hodiny, a lze je tak používat prakticky neustále.

Závěrem se zastavme u výkonu, o který se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,15 GHz a 0,75 GB RAM. Ačkoliv vůbec nejde o špatnou hodnotu, jednou za čas si lze všimnout mizivého trhnutí a také některé operace by mohly být rychlejší (smazat jeden ciferník by nemuselo trvat 2–3 vteřiny). Zde sice Samsung mohl nabídnout o něco lepší výbavu, avšak je pravdou, že ta stávající v 99 % případů dostačuje.

i Mohlo by vás zajímat

samsung; galaxy watch active 2; chytre hodinky; smartwatch; wearables; nositelna elektronika;

Samsung Galaxy Watch Active2

Chytré hodinky

Digitální luneta, parádní displej, nádherné zpracování i vodotěsnost 5 ATM. Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 jsou skrz naskrz univerzálními hodinkami, které svým zpracováním dokáží zaujmout naprosto každého. Nezahálí však ani širokým výběrem funkcí pro sport, běžný život i zdraví. Se zpřístupněním EKG a detekce pádu se stanou výbornou volbou a rozhodně s nimi nešlápnete vedle.

Klady

 • Digitální luneta
 • EKG
 • Kvalitní displej
 • Detekce pádu
 • Vodotěsnost 5 ATM
 • NFC

Zápory

 • Systém mohl být intuitivnější
 • Průměrná výdrž
Michal Mikle

Daniel Hlas

Po absolvování IT střední školy a filozofie na FF OSU, pokračuji studiem psychologie na FF UPOL. Právě poznávání věd technických a humanitních, dvou zdánlivě protikladných světů, je mi inspirací v životě i autorské tvorbě. V rámci více než desetileté publikační činnosti jsem psal o všemožných žánrech, od počítačových her přes software a hardware až po recenze knih nebo sportovní potřeby.

Galaxy Watch Active2 (PREVIEW)

Ačkoliv byla v uplynulých dnech hlavní pozornost směřována na představení chytrého telefonu Galaxy Note 10, Samsung uvedl i chytré hodinky Galaxy Watch Active2. A rozhodně se jim vyplatí věnovat pozornost, protože mají ambici svým způsobem konkurovat i Apple Watch. Ostatně kromě pohybových aktivit vám dokáží v blízké budoucnosti změřit i EKG. Zajímá vás, co všechno umí, kdy budou hodinky dostupné a proč nebude EKG k dispozici ihned?

Samsung Galaxy Watch Active2

 1. Galaxy Watch Active2 mají digitální otočnou lunetu
 2. Galaxy Watch Active2 – detailní pohled
 3. Galaxy Watch Active2: EKG ano, zatím je ale třeba počkat
 4. Galaxy Watch Active2: parametry, specifikace a cena
 5. Galaxy Watch Active2 vs. Watch Active první generace
 6. Dostupnost nových hodinek Galaxy Watch Active2

Samsung Galaxy Watch Active2 FAQ: nejčastější dotazy

Jsou lepší Galaxy Watch, nebo Galaxy Watch Active2?

Hodinky Galaxy Watch Active2 budou pravděpodobně bořit prodejní rekordy. Podobně jako první generace. Právě u té se ukázala sázka na malé lehké hodinky určené mladší generaci jako skvělý nápad. Druhá generace přináší lepší displej doplněný o digitální lunetu, také má o něco větší kapacitu baterie. Úplnou novinkou pak bude varianta s LTE, u níž však zatím nevíme, jak se k ní postaví náš specifický mobilní trh.

Co Galaxy Watch Active2 umí?

Galaxy Watch Active2 s integrovanou aplikací Samsung Health budou vaším osobním guru. Nechejte si na jejich displeji zobrazit přehled nejdůležitějších informací o svém zdraví a získejte přístup k široké nabídce funkcí a nástrojů nejen pro lepší fitness výkony, ale pro vaši větší osobní pohodu.

Umí Galaxy Watch Active2 volat?

Ano, samozřejmě. Standardní model je propojený s vaším telefonem a přes něj probíhá hovor. U varianty s LTE pak půjde samozřejmě telefonovat napřímo z hodinek.

Jsou Galaxy Watch Active2 voděodolné?

Hodinky jsou voděodolné dle standardů IP68, MIL-STD-810G a 5 ATM. Musíme vyzdvihnout zejména IP68, který znamená nejvyšší „stupeň krytí“. To je standardizované hodnocení odolnosti elektronických zařízení proti vniknutí cizího tělesa (první číslo, šestka, znamená odolnost proti vniknutí prachu) a vody (druhé číslo, osmička, znamená, že je zařízení schopno nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce zařízení, avšak více než 30 minut a 1 metr hloubky).

Galaxy Watch Active2: dostupnost a cena

Prodej na českém trhu začne 20. září u obou variant bez LTE. Pokud budete chtít verzi s mobilními daty, budete si muset počkat na říjen. Cena standardní 40mm varianty začíná na 7 499 Kč, 44mm model pak startuje na 7 999 Kč. Pro nákup 44mm hodinek s LTE modulem si pak budete muset připravit 11 999 Kč.

Galaxy Watch Active2: oficiální web

Již brzy budou další podrobné informace přímo na webu společnosti Samsung.

Kdy bude recenze Galaxy Watch Active2 na Alza.cz?

Naší snahou je u takto důležitého příslušenství zajistit recenzi již brzy po oficiálním startu prodeje.

Galaxy Watch Active2 mají digitální otočnou lunetu

Již od modelu Gear 2 se Samsung snaží jít v platformě chytrých hodinek odlišnou cestou než konkurenční Apple. Ta cesta má několik pevných bodů, zejména kulatý tvar displeje a otočnou mechanickou lunetu. V případě novinky Galaxy Watch Active 2 dochází vůbec poprvé k využití digitální lunety, kdy jednoduše kroužíte prstem po obvodu hodinek. To je zásadní změna, ale jde o poměrně intuitivní způsob ovládání, na který si za pár hodin zvyknete.

Digitální lunetu budete používat na mnoha místech, například při listování v delším menu nebo v nabídkách funkcí. Ačkoliv je krása subjektivní, zde si troufáme tvrdit, že i díky digitální lunetě jsou hodinky Galaxy Watch Active2 nádherný kousek, který bude slušet pánskému i dámskému zápěstí.

samsung; chytré hodinky; smartwatch; wearables
Chytré hodinky Galaxy Watch Active2 hned v několika zajímavých variantách – růžovo-zlatá, stříbrná a černá.

Galaxy Watch Active2 – detailní pohled

Samsung se rozhodl připravit hodinky Galaxy Watch Active2 ve dvou velikostech s průměrem 40 a 44 mm. Obě varianty mají kruhový AMOLED displej s rozlišením 360 × 360 bodů, vsazený do hliníkového pouzdra. Menší verze nabídne úhlopříčku 1,2" a větší pak 1,4". Aby toho nebylo málo, hodinky se 44mm průměrem budou i s ocelovým pouzdrem a LTE konektivitou.

chytré hodinky samsung active 2
Již zmíněná digitální luneta umožnila roztáhnout displej až do samotných okrajů.

U Galaxy Watch Active2 najdete v základu silikonový řemínek s provlékacím očkem, což je fajn varianta pro sportovně založené uživatele. K saku do práce nebo večer do divadla to však bude chtít jednoduchým pohybem provést výměnu za něco luxusnějšího. Ať už přímo Samsung, nebo výrobci příslušenství jistě nabídnou celou řadu možností. Hodinky s LTE modulem pak mají ve svém příslušenství kožený pásek.

i

Již jsme nakousli téma představení telefonu Samsung Galaxy Note10 | Note10+, ten by vám však při běhání vyloženě překážel, proto ho nechte doma a zaběhněte si několik kilometrů pod dohledem Galaxy Watch Active2.

Po stránce každodenního používání půjde hodinkám Galaxy Watch Active2 těžko něco vytknout. Zvládnou například měření denní aktivity, automaticky spustit měření běhu nebo jiného cvičení s GPS (celkem 39 sportovních aktivit), také si poradí s měřením spánku nebo pomocí malé klávesnice s odpovídáním na SMS a emaily. Vítanou funkcí může být vestavěný Google Translator s překladem textu nebo hlasu v reálném čase. To je ideální záležitost pro začínající cestovatele. Ostatně operační systém Tizen prochází bouřlivým vývojem a další zajímavé aplikace se objevují každý den.

Barevné varianty Galaxy Watch Active2
Smartwatch Galaxy Watch Active2 nabídnou povedený a elegantní design.

Neopomenutelnou vlastností je výdrž baterie Galaxy Watch Active2, která se v běžném používání včetně sportovních aktivit pohybuje kolem 2 dnů. Výhodou však je podpora bezdrátového nabíjení prostřednictvím zadní části telefonu. Samozřejmě jen u podporovaných zařízení (například Galaxy S10 nebo nový Galaxy Note 10).

Galaxy Watch Active2: EKG ano, zatím je ale třeba počkat

A jak je to s měřením EKG? Ano, tuto funkci hodinky Galaxy Watch Active2 skutečně mají, nicméně je zatím deaktivovaná. Vzhledem k citlivé povaze naměřených zdravotních údajů prochází Samsung konečnou certifikací, která bude zřejmě dokončena až na začátku roku 2020.

Barevné varianty Galaxy Watch Active2
Měření tepu bude v hodinkách k dispozici ihned. Oproti tomu elektrokardiogram (EKG) dokáže diagnostikovat odchylky od pravidelného rytmu srdce a další zásadní informace, které ještě před pár lety bylo možné změřit jen u lékaře. I proto je proces certifikace náročnější. Přesto by se funkce měla v Galaxy Watch Active2 objevit již začátkem roku 2020.

EKG neboli elektrokardiogram měří aktivitu srdce. Chytré hodinky využívají princip fungování založený na dvou elektrodách, kdy jednu máte zespodu hodinek na ruce, druhá je na boku hodinek a přikládáte na ni prst. Při zapnutí snímá elektrickou srdeční aktivitu. Výsledky měření jsou následně prezentovány pomocí grafu. Ten následně musí posoudit kardiolog, ale základní vyhodnocení zvládne i doprovodná aplikace v mobilním telefonu. Chytré hodinky s podporou EKG jsou aktuálně schopny detekovat arytmii a nepravidelný srdeční tep. Vždy je však nutná konzultace s již zmíněným kardiologem.

i

Hlídat si tepovou frekvenci pro efektivní trénink a spalování je mimořádně přínosné. Koneckonců, přesvědčte se sami v našem starším článku na toto téma.

Galaxy Watch Active2: parametry, specifikace a cena

Následující tabulka vám nabízí přehledné srovnání velikostí 40 mm a 44 mm. Hodinky se po stránce výbavy nijak zásadně neliší. Samozřejmě u 44mm varianty jsou větší rozměry a drobně narostla i hmotnost společně s baterií. Hodinky Galaxy Watch Active2 s velikostí 44 mm budou k dispozici i ve variantě s LTE.

Samsung Watch Active2 Verze 40 mm Verze 44 mm
Rozměr 40 × 40 × 10,9 mm 44 × 44 × 10,9 mm
Váha 26 g 30 g, 44 g (ocelové pouzdro s LTE)
Displej AMOLED displej s ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3
Rozlišení displeje 360 × 360 pixelů 360 × 360 pixelů
Zdravotní senzory měření tepové frekvence, měření EKG
Podporované operační systémy Android 5.0 nebo iOS 9.0 a vyšší verze
Baterie/výdrž 247 mAh + bezdrátové nabíjení 340 mAh + bezdrátové nabíjení
Technologie Bluetooth 5.0 LE, NFC, GPS + GLONASS
Vodotěsnost IP68, MIL-STD-810G a 5 ATM
Cena  7 499 Kč 7 999 Kč a 11 999 Kč (verze s LTE)

Galaxy Watch Active2 vs. Watch Active první generace

Je až s podivem, že se Samsung rozhodl uvést druhou generaci hodinek Galaxy Watch Active2 jen zhruba půl roku po té první. I za tak krátkou dobu se však podařilo provést několik důležitých změn. Tím největším rozdílem je přidání druhé, 44mm verze a použití digitální lunety. Ta v první generaci zcela chyběla.

Důležitým faktorem ovlivňujícím každodenní používání je nárůst kapacity baterie z 230 mAh na 340 mAh. Hardwarové parametry v podobě čipové sady Exynos 9110, 768 MB RAM a 4GB interní paměti jsou pro obě generace identické. Jen v případě LTE verze oceníte hned 1,5GB operační paměť. Nárůst o 100 % se jistě pozitivně projeví v rámci rychlejší odezvy hodinek. Jako operační systém pak funguje proprietární systém Tizen, jehož používání je přitom uživatelsky jednoduché a skýtá dostatek možností k úpravám.

Dostupnost nových hodinek Galaxy Watch Active2

Pokud vás hodinky Galaxy Watch Active2 zaujaly, máme pro vás pozitivní zprávu, protože budou k dostání již brzy. Konkrétně už 20. září. Pokud cílíte na variantu s LTE, musíte vyčkat až do října, kdy budou hodinky dostupné u vybraných prodejců.

Atraktivní ciferniky
Hodinky Galaxy Watch Active2 umožňují nastavit ciferník například v designu vašeho oblečení. Stačí v doprovodné aplikaci vyfotit například detail trička a během okamžiku se vytvoří stylizované pozadí, které na dvě kliknutí nastavíte jako pozadí vybraného ciferníku.
i Mohlo by vás zajímat

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 jsou nejen lifestylovým doplňkem, ale skutečným sportovním parťákem, který vás donutí udělat každý den něco pro své zdraví. Líbí se nám efektní ovládání digitální lunetou nebo skvělý AMOLED displej. Škoda prozatím nefunkčního měření EKG. Každopádně pro Samsung palec nahoru a těšíme se na 20. září 2019.


4,7 16×
Screenshield SAMSUNG Galaxy Watch Active 2 (44 mm) na displej
Ochranná fólie - pro Samsung Galaxy Watch Active 2 44 mm
249,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SSH005m106
4,5
Screenshield Anti-Bacteria SAMSUNG Galaxy Watch Active 2 (44 mm) na displej
Ochranná fólie 100% garance proti poškrábání displeje, povrch fólie zachycuje bakterie a zabraňuje jejich dalšímu šíření (certifikované normou ISO22196). Na fólii poskytujeme doživotní záruku. Nezpůsobí změnu barev displeje, bude se méně mastit a zakryje již vzniklé drobné škrábance. Součástí balení je aplikační sprej, který je vhodný i pro dezinfekci povrchu.
299,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SSH005m488
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací