Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

SanDisk: Vybrat SD kartu, flash disk, či externí SSD?

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Výběr paměťové karty trápí mnoho uživatelů, ale i prodejců. Uděláme vám jednou provždy jasno, který parametr paměťové karty je zrovna pro vaše použití klíčový. Nejlépe nám to půjde na širokém sortimentu značky SanDisk. Kromě samotných „paměťovek“ se však podíváme i na další datové nosiče. Jak se v produktových řadách tohoto výrobce vyznat? Poradíme.

Průvodce výběrem produktů značky SanDisk – OBSAH

 1. Jak správně vybrat paměťovou kartu?
 2. Paměťová karta pro mobil – SanDisk MicroSDXC Ultra A1 UHS-I U1 + SD adaptér
 3. Paměťová karta pro nejlepší chytré telefony, akční kamery a drony – SanDisk MicroSDXC Extreme Plus
 4. SanDisk SDHC Extreme Pro – jasná volba video a foto profesionálů
 5. Miniaturní flash disk SanDisk Ultra Fit
 6. SanDisk Ultra Dual USB Drive: flash disk s podporou OTG
 7. SanDisk iXpand: vyřeší malou paměť u iPhone/iPadu
 8. Odolné externí SSD: SanDisk Extreme Portable SSD
 9. SanDisk Sansa Clip Sports Plus: kompaktní FLAC přehrávač

Jak správně vybrat paměťovou kartu?

Pro optimální výkon vašeho zařízení je nutné zvolit tu správnou microSD kartu. Parametrů je více, než by se na první pohled mohlo zdát, a celkovou rychlost nosiče ovlivní opravdu znatelně. Ještě před samotným nákupem paměťové karty si důkladně rozmyslete, k čemu přesně ji budete používat. To je mimořádně důležité.

i Pokud vybíráte paměťovou kartu, určitě navštivte našeho průvodce Jak vybrat paměťovou kartu, který vás do parametrů zasvětí ještě detailněji.
SanDisk, logo
SanDisk Corporation byla založena v roce 1988 a dnes platí za jednoho z největších výrobců produktů na bázi flash pamětí. V roce 2015 se stala součástí společnosti Western Digital, která patří mezi světovou špičku ve vývoji pevných disků.

Jakou kapacitu paměťové karty vybrat?

Samozřejmě čím má karta vyšší kapacitu, tím více se na ni vejde dat, ale ne vždy je možné takto uvažovat. Zejména u starších nebo levnějších telefonů i digitálních fotoaparátů jsou podporovány jen určité velikosti. Typické rozdělení podle velikosti je následující:

 • SD – klasické karty s kapacitou do 2 GB,
 • SDHC – karty s kapacitou 4 GB až 32 GB,
 • SDXC – karty s kapacitou přes 64 GB (až do 2 TB).

Pokud máte nový telefon a nejste moc nároční uživatelé, dejte přednost 32GB microSD kartě. Pokud však plánujete hodně fotit a natáčet videa, případně sledovat filmy, hrát hry a poslouchat hudbu, sáhněte minimálně po 64GB nebo spíše po 128GB variantě. Mějte na paměti, že kvalita i velikost fotek, videí a her každým rokem stoupá. Pokud budete měnit telefon, karta vám zůstane a můžete ji vesele používat dál.

Rychlost paměťové karty

Hned po velikosti se jedná o druhý klíčový parametr, který má velký vliv na výslednou cenu.

Třída Logo Min. rychlost zápisu Vhodné pro
Třída 2 2 MB/s nahrávání SD videa
Třída 4 4 MB/s nahrávání HD videa
Třída 6 6 MB/s nahrávání HD videa
Třída 10 10 MB/s nahrávání Full HD videa
UHS–1 10 MB/s vysílání videa v reálném čase a nahrávání dlouhých HD videí
V10 (video třída) 10 MB/s nahrávání Full HD videa
UHS–3 30 MB/s nahrávání 4K videí
V30 (video třída) 30 MB/s nahrávání 4K videí při 30 fps

Jak sami vidíte, rychlost paměťové karty určuje třída a její dobře rozpoznatelné logo. Číslo třídy pak garantuje minimální rychlost, které musí paměťová karta dosáhnout při zápisu i čtení.

i

Jak na rychlý přenos dat z paměťové karty? Nahlédněte do kategorie čtečky paměťových karet.

Paměťová karta pro mobil – SanDisk MicroSDXC Ultra

Řada paměťových karet SanDisk MicroSDXC Ultra A1 UHS-I U1 je naprosto ideální pro méně a středně náročné uživatele chytrých telefonů. Za dostupnou cenu nabídne ohromný prostor pro vaše aplikace nebo multimediální soubory. Široké rozpětí velikostí začíná na 16 GB a končí až na krásných 400 GB.

i

Stáhněte si aplikaci SanDisk Memory Zone, která umožňuje přistupovat k souborům, a dokonce přesouvat soubory z jednoho místa – ať jsou v telefonu, na kartě microSD, nebo v cloudu.

SanDisk MicroSDXC Ultra
 • Ideální pro chytré telefony
 • Široký rozsah kapacity
 • Dostatečná přenosová rychlost pro záznam videa až ve Full HD rozlišení

Více o řadě SanDisk MicroSDXC Ultra

Paměťové karty řady SanDisk MicroSDXC Ultra A1 UHS-I U1 jsou voděodolné, teplotně odolné, otřesu odolné, odolné vůči působení magnetického pole i vůči rentgenovému záření, takže se nemusíte o svá data obávat, ani když jdete skrz letištní skener.

Paměťové karty Sandisk Ultra jsou dostupné každému.

Paměťová karta pro nejlepší chytré telefony, akční kamery a drony – SanDisk MicroSDXC Extreme Plus

Pokud hledáte kvalitní a rychlou paměťovou kartu pro všechna svá důležitá data, SanDisk MicroSDXC Extreme Plus A2 UHS-I je skvělou volbou! Paměťová karta pojme všechna důležitá data, včetně fotografií a videí, díky velkému úložnému prostoru, který má kapacitu až 1 024 GB.

SanDisk MicroSDXC Extreme Plus
 • Ideální pro ty nejlepší chytré telefony, akční kamery nebo drony
 • Široký rozsah kapacity
 • Dostatečná přenosová rychlost pro záznam videa až ve 4K rozlišení

Více o řadě SanDisk MicroSDXC Extreme Plus

Rychlost čtení paměťové karty SanDisk MicroSDXC Extreme Plus A2 UHS-I se pohybuje až na úrovni 170 MB/s, což zajistí dostatečnou rychlost klidně i pro záznam videa ve 4K rozlišení. Balení obsahuje SD adaptér, pomocí kterého připojíte paměťovou kartu SanDisk MicroSDXC Extreme Plus A2 UHS-I například k počítači.

Náročnější uživatelé nechť sáhnou po kartě z řady SanDisk Extreme Plus.

SanDisk SDHC Extreme Pro – jasná volba video a foto profesionálů

Paměťová karta SanDisk SDHC Extreme Pro právem patří do výkonnostní třídy UHS-I (U3), díky čemuž má garantovaný datový tok na úrovni 30 MB/s. To jsou ideální parametry například pro využití u outdoorových kamer s podporou 4K záznamu. Stejně tak najde uplatnění i u fotografů vyznávajících formát RAW a sériové snímání v plném rozlišení.

SanDisk SDHC Extreme Pro
 • Ideální pro digitální formáty včetně RAW a JPEG fotografií, 4K video, hudbu a další
 • Provozní teplota: −25 °C až 85 °C
 • Vestavěný přepínač ochrany proti zápisu zamezuje náhodné ztrátě dat

Více o řadě SanDisk SDHC Extreme Pro

Nehostinné prostředí v podobě pouští nebo tuhé zimy si žádá zcela jiný přístup. Proto SanDisk vyvinul paměťovou kartu SanDisk SDXC Extreme Pro UHS-I (V30) U3. Její testování probíhalo v těch nejnáročnějších podmínkách, jaké si jen dovedete představit. Vydrží prakticky vše. Navíc disponuje fyzickým přepínačem, kterým snadno zamezíte jakémukoliv zápisu na kartu.

Karty SanDisk Extreme Pro jsou díky komunitě fotografů známé jako nejlepší možná profesionální volba. 

Miniaturní flash disk SanDisk Ultra Fit

Flash disk, který můžete mít stále na klíčích, aniž by působil jako zátěž, je flash disk praktický. I když se začíná v době rychlého internetu tento typ média rýsovat jako ustupující technologie, na rozdíl od cloudového úložiště ho neovlivňují stovky kilometrů vzdálené technické potíže. K premiantům SanDisk Ultra Fit patří rozměry 19,1 × 15,9 × 8,8 mm. I přesto nabízí tato kapesní spolehlivost vysoké přenosové rychlosti a maximální kapacitu až 256 GB.

SanDisk Ultra Fit
 • Miniaturní USB flash disk
 • Rychlost zápisu je až 15× vyšší než u USB 2.0
 • Nízká pořizovací cena
 • Podporuje trvalé zapojení do USB portu

Více o řadě SanDisk Ultra Fit

Mimořádně malý flash disk SanDisk Ultra Fit s kapacitou v rozmezí 16 až 256 GB si oblíbíte díky jeho kompaktnosti, ale i rychlému přenosu dat. Prostřednictvím rozhraní USB 3.1 přenesete film až 15× rychleji než se standardním USB 2.0. Jeho miniaturní velikost zaručuje, že po připojení k vašemu notebooku nebo počítači nebude příliš vyčnívat a nehrozí jeho vylomení z portu. Integrované poutko umožňuje připevnění např. na klíče.

Tento kompaktní flashdisk je navržen také jako Plug and Stay úložiště (možnost trvalého umístění v USB portu) pro notebooky, televizory, herní konzole, audiosystémy a mnohé další.

Flash disk SanDisk Ultra Fit je skladný a nenápadný na klíčích i v USB portu počítače. 

SanDisk Ultra Dual USB Drive: flash disk s podporou OTG

SanDisk Ultra Dual USB Drive 3.0 umožňuje přenášet a sdílet soubory mezi zařízeními Android a stolními nebo přenosnými počítači. Nabízí totiž konektory micro USB a USB 3.0. Z každé strany jeden. Jedná se o netradiční, ale mimořádně přínosné řešení pro všechny majitele chytrých telefonů se systémem Android a již zmíněným konektorem micro USB.

SanDisk Ultra Dual USB Drive
 • Ideální příslušenství pro chytré telefony se systémem Android
 • Rychlý přenos dat z telefonu do PC (až 130 MB/s)
 • Kompaktní rozměry
 • Bezplatná aplikace pro snadnou správu souborů

Více o řadě SanDisk Ultra Dual USB Drive

Flash disk SanDisk Ultra Dual USB Drive nabízí zcela ojedinělé možnosti, které vám ušetří mnoho času. Z každé strany jeden konektor je skvělé řešení, jež najde široké uplatnění. Potřebujete do PC rychle přetáhnout právě natočené video? Nebo naopak do telefonu poslat nové díly oblíbeného seriálu? Právě s tím vám pomůže tento povedený kousek od společnosti SanDisk.

Netradiční konstrukce a funkce SanDisk Ultra Dual USB Drive umožňuje přenos dat nejen z počítače, ale také z mobilního telefonu. 

SanDisk iXpand: vyřeší malou paměť u iPhone/iPadu

Potřebujete akutně rozšířit paměť vašeho iPhonu nebo iPadu? Klasickou paměťovou kartu použít nelze, ale právě proto máme v nabídce SanDisk iXpand Flash Drive. Disk je z jedné strany osazen vysokorychlostním USB konektorem 3.0 a na straně druhé konektorem Lightning. Přenosové rychlosti dosahují až 100 MB/s. Pro korektní fungování je nutné mít na všem zařízení nainstalovanou ovládací aplikaci SanDisk iXpand.

SanDisk iXpand Flash Drive
 • Uvolní místo na vašem iPhonu/iPadu
 • Automatická záloha fotografií
 • Dostatek místa pro filmy
 • Je kompatibilní s většinou pouzder

Více o řadě SanDisk iXpand Flash Drive

S aplikací můžete přenášet fotografie, videa a další složky z vašeho zařízení na disk a opačně. Aplikace navíc umí automaticky zálohovat pořízené fotografie a videa pokaždé, když disk připojíte. Fotografie nemusíte manuálně vybírat, disk vše udělá automaticky. Díky podpoře video formátů WMV, AVI, MKV, MP4 a MOV můžete sledovat video přímo z disku, což z něj dělá úžasného společníka třeba na cesty.

Ať už máte kapacitu vašeho iOS zařízení jakoukoli, dříve či později ji stejně zaplníte. V takovém případě pak jistě oceníte příslušenství, jakým je SanDisk iXpand Flash Drive.

Odolné externí SSD: SanDisk Extreme Portable SSD

Odolný externí disk SanDisk Extreme Portable SSD poskytuje vysoké rychlosti přenosu dat kdekoli a kdykoli si vzpomenete. Rychlost čtení dosahuje až 550 MB/s, proto se jeví jako perfektní úložiště pro rozsáhlé video nebo fotografické projekty, kde nemáte delší dobu přístup ke svému desktopu. Navíc disk splňuje přísnou normu IP55 a odolá dešti, náhodné vodě i prachu.

SanDisk Extreme Portable SSD
 • Externí úložiště typu SSD
 • Rychlost čtení až 550 MB/s
 • Kompatibilní se systémy MacOS a Windows
 • Kabel USB-A to USB-C v balení

Více o řadě SanDisk Extreme Portable SSD

Tento externí disk je navržen tak, aby mohl bez problémů spolupracovat s oběma platformami – jak Mac, tak Windows. Disponuje rozhraním USB 3.1. s konektorem USB-C a součástí balení je kromě kabelu USB-C i redukce USB-C na USB-A, což znamená, že jej snadno použijte nejen na starším stroji, ale také na těch nejmodernějších typu MacBook s konektorem USB-C.

SanDisk Extreme Portable SSD nabídne rychlost i kapacitu SSD disků kdekoliv.

SanDisk Sansa Clip Sports Plus: kompaktní FLAC přehrávač

Poslouchejte muziku, audioknihy a rádiové vysílání stylově a kdekoliv. FLAC přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports představuje ideální zařízení pro všechny vyznavače moderního a aktivního životního stylu. Při běhání tak sebou nemusíte nosit celý mobil, ale vystačíte si s daleko menším hudebním přehrávačem.

SanDisk Sansa Clip Sports Plus
 • Miniaturní hudební přehrávač s odolnou konstrukcí
 • Ovládací tlačítka pro snadnou navigaci a výběr hudby
 • Přehrávání i bezdrátově přes Bluetooth
 • Pevný klip pro přichycení k oblečení
 • Výdrž až 20 hodin na jedno nabití
 • Podporuje formáty MP3, WMA (NO DRM), AAC, (DRM free iTunes) WAV, FLAC

Více o řadě SanDisk Sansa Clip Sports Plus

Voděodolný MP3 přehrávač SanDisk Sansa Clip Sports Plus s klipem na uchycení zaručí bezstarostný běh s muzikou dle vašeho výběru. Je navíc vybaven bezdrátovou technologií Bluetooth, což znamená, že se na něj mohou připojit i bezdrátová sluchátka. Přehrávač je lehký, přenosný a jeho výdrž baterie se pohybuje kolem 20 hodin na jedno nabití. O ukládání hudby se stará 8 nebo 16GB interní paměť. Pro její výběr pak slouží ovládací tlačítka, která se nacházejí pod 1,44palcovým LCD displejem.

Kromě malých rozměrů je předností SanDisk Sansa Clip Sport Plus samozřejmě přehrávání bezztrátového formátu FLAC.

Společnost SanDisk těží z velkých zkušeností ve světě paměťových nosičů. Pokud hledáte kvalitu, jedná se o jasnou volbu. Vše navíc umocňuje široká škála velikostí, ze které si může vybrat skutečně každý dle svých konkrétních požadavků.

4,7 755×
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 16GB
Flash disk 16 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost čtení až 130 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, materiál plast a kov, rozměry 8,8 × 15,9 × 19,1 mm (V׊×D)
Cenová bomba
179,- Ušetříte 50,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU049x7f41
4,7 467×
SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 16GB
Flash disk 16 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a Micro USB-B, rychlost čtení až 130 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, materiál plast, rozměry 11,7 × 25,4 × 30,2 mm (V׊×D)
199,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU049x9k1
4,7 755×
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 64GB
Flash disk 64 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 40 MB/s, rychlost čtení až 130 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, materiál plast a kov, rozměry 8,8 × 15,9 × 19,1 mm (V׊×D)
329,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU049x7f5
4,7 755×
SanDisk Ultra Fit USB 3.1 256GB
Flash disk 256 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A, rychlost zápisu až 40 MB/s, rychlost čtení až 130 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, materiál plast a kov, rozměry 8,8 × 15,9 × 19,1 mm (V׊×D)
699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU049x7f7
4,7 467×
SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 64GB
Flash disk 64 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a Micro USB-B, rychlost čtení až 130 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, materiál plast, rozměry 11,7 × 25,4 × 30,2 mm (V׊×D)
349,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU049x9k3
4,7 467×
SanDisk Ultra Dual USB Drive m3.0 256GB
Flash disk 256 GB - USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), konektor USB-A a Micro USB-B, rychlost zápisu až 20 MB/s, rychlost čtení až 150 MB/s, softwarové AES-128 šifrování, OTG, materiál plast, rozměry 11,7 × 25,4 × 30,2 mm (V׊×D)
699,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: DU049x9k5
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací