VIP LENOVO boost Alza days prosinec

Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G (RECENZE A TESTY)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Dlouhodobým lídrem na poli výrobců grafických karet, kteří mají své výrobní potfolio postavené výhradně kolem grafických čipů společnosti AMD, je společnost Sapphire. V nabídce této společnosti tak můžete nalézt grafické karty Radeon v „ekonomizované“ edici PULSE či špičkové edici NITRO+. Grafická karta Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G spadá právě do té edice honosnější, a protože se jedná o jeden z těch nejatraktivnějších Radeonů vůbec, tak jsme ji pro vás na Alza.cz také řádně otestovali. 

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G recenze a testy

Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G (RECENZE A TESTY) – OBSAH

 1. Představení Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G
 2. Jak testujeme grafické karty
 3. Testy provozních vlastností
 4. Výkon grafických karet
 5. Přetaktování
 6. Hodnocení grafické karty

Představení grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G je postavena na nejnovějším herním grafickém čipu Navi 10 (XT) společnosti AMD v plné konfiguraci, na který jsou pomocí 256bit sběrnice připojeny moduly grafické paměti typu GDDR6 o kapacitě 8 GB. Svým výkonem pak Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G spadá do segmentu grafických karet vysokého výkonu (high-end), kde zaujímá střední příčky výkonnostního žebříčku.

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G popis

Frekvence grafické karty

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G BIOS Switch

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G disponuje dvěma BIOSy označenými jako Performance (režim výkonu) a Silent (režim nízké hlučnosti), mezi nimiž se dá přepínat pomocí přepínače BIOS Switch umístěného na hřbetu grafické karty. Třetí poloha přepínače BIOS slouží k umožnění softwarového přepínání BIOSů pomocí nástroje Sapphire TriXX. V závislosti na tom, který BIOS využijete, jsou pak řízeny také frekvence grafické karty.

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G GPUZ; Performance BIOS

Ve výchozím nastavení byla grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G nastavena do režimu Performance (BIOS1). V tomto režimu je základní frekvence grafického čipu 1 770 MHz, herní frekvence 1 905 MHz, boost frekvence 2 010 MHz a TDP grafického čipu 220 W. Frekvence grafických pamětí pak byla 1 750 MHz, což u pamětí typu GDDR6 představuje efektivní frekvenci 14 000 MHz. Oproti referenčním hodnotám je tedy karta na jádře přetaktovaná o 165/105 MHz (base/boost) a TDP navýšeno o 40 W. Grafické paměti jsou taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G GPUZ; Silent BIOS

V režimu Silent (BIOS2) je základní frekvence grafického čipu 1 670 MHz, herní frekvence 1 815 MHz, boost frekvence 1 925 MHz a TDP grafického čipu 195 W. Frekvence grafických pamětí zůstala na 1 750 MHz, tedy 14 000 MHz efektivně. Oproti referenčním hodnotám je tak karta na jádře přetaktovaná o 65/20 MHz (base/boost) a TDP navýšeno o 15 W. Grafické paměti jsou opět taktovány v referenčních hodnotách Radeon RX 5700 XT.

Systém chlazení GPU

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G je rozměrná, na délku měří 306 mm a na základní desce vašeho počítače zabere celkem 3 rozšiřující sloty. O chlazení se stará dvojice pasivů složených z hliníkových žeber, které jsou pro lepší rozvod tepla propojeny pěti tepelnými trubicemi (heatpipes) a měděnou dosedací základnou. Odpadní teplo z modulů grafických pamětí je odváděno za pomocí chladicího plátu (heatsink plate) s vlastním žebrováním, napájecí kaskáda je pak chlazena pomocí druhého většího pasivu. Všechny důležité komponenty grafické karty jsou tak velmi kvalitně chlazeny.


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; systém chlazení

Aktivní část systému chlazení tvoří tři protiběžné ventilátory TRI-X. Krajní ventilátory jsou o průměru 95 mm, střední je o něco menší a má průměr 87 mm. Pro delší životnost a tišší chod jsou všechny ventilátory uloženy ve dvojitých kuličkových ložiskách. Jejich snadnou demontáž při údržbě či výměně pak zajišťuje uchycení pomocí technologie Quick Connect. Ventilátory podporují technologii Intelligent Fan Control, která při nízké zátěži a teplotě grafické karty všechny ventilátory chladiče zcela vypne, a zamezí tak zbytečné hlučnosti (semi-pasivní chlazení). Charakteristika závislosti hlučnosti na otáčkách ventilátoru je následující:


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; závislost otáček a hlučnosti

Účinnost systému chlazení

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; 3DMark Stress Test

Grafickou kartu Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G jsem testoval v obou režimech, tedy Performance i Silent. Při testování účinnosti chlazení v nástroji 3DMark Time Spy Stress Test dosáhla grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G v režimu Performance (BIOS1) na skóre 99,5 % a v režimu Silent (BIOS2) pak na 99,7 %. V obou režimech tak v těchto testech stability snímkové frekvence grafická karta prošla (minimální hranice je 97 %).

Napájení a spotřeba

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; horní strana

O napájení grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G se stará 8 + 1 + 2fázová napájecí kaskáda, která vyžaduje přídavné napájení pomocí dvou 8pin konektorů. Příkon karty byl výrobcem nastaven na 265 W (max. 375 W) a ten pak k jejímu provozu doporučuje zdroj o výkonu minimálně 600 W.

Výstupy na monitor

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; obrazové výstupy

Výstupy na monitor jsou u grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G řešeny pomocí dvou konektorů DP 1.3/1.4 (Display Port) a dvou konektorů HDMI 2.0. Dva HDMI konektory jistě přivítají všichni vlastníci drátových headsetů virtuální reality.

Sapphire TriXX

Nástroj Sapphire TriXX slouží pro snadné přetaktování či k jinému uživatelskému nastavení grafických karet společnosti Sapphire. V tomto nástroji byste tak měli mít možnost měnit například frekvenci GPU, grafických pamětí, přenastavovat limity spotřeby, měnit otáčky ventilátorů a tak podobně. Bohužel v době psaní recenze byl tento nástroj zatím spíše ve stavu vývoje, a tak mnoho výše uvedených věcí si s jeho pomocí nastavit vůbec nemůžete. V současnosti tedy nástroj Sapphire TriXX slouží spíše jen pro zobrazení informací o grafické kartě a monitorování provozních hodnot.


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; TriXX - Dashboard
V panelu Dashboard prozatím chybí jakékoliv možnosti editace parametrů grafické karty. Můžete zde však velmi jednoduše přepínat mezi oběma BIOSy grafické karty.


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; TriXX - Hardware Monitor
Panel Hardware Monitor vám umožní sledovat provozní vlastnosti grafické karty v reálném čase.


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; TriXX - TriXX Boost
V panelu TriXX Boost pak můžete ve hrách experimentovat s technologií RIS (Radeon Image Sharpening), díky níž lze u monitorů s vyšším rozlišením dosahovat vyšší snímkové frekvence (při lehce nižší obrazové kvalitě).


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; TriXX - Fan Healt Check
Pomocí panelu Fan Healt Check si můžete nechat zkontrolovat funkčnost ventilátorů chlazení grafické karty. V případě zjištěných problémů si pak lze díky technologii Quick Connect ventilátor(y) velmi jednoduše a rychle vyměnit.


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; TriXX - Nitro Glow
Panel Nitro Glow slouží k nastavení barev a chování RGB LED osvětlení na grafické kartě. Jednou z možností je osvětlení úplně vypnout.


V každém případě, pokud byste se chtěli pustit do přetaktování grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G, nástroj Sapphire TriXX pro tyto účely prozatím použít nelze, a budete se tak muset spokojit buď přímo s ovladači RSAE (Radeon Software Adrenalin Edition), nebo využít služeb nástroje MSI Afterburner.

Jak testujeme grafické karty

Testy grafických karet se na Alza.cz skládají jednak z testů jejich herního výkonu, ale protože samotný výkon není pro mnoho uživatelů tím jediným a všeobjímajícím parametrem výběru, u grafických karet důkladně testujeme také jejich provozní vlastnosti, jako jsou teploty, hlučnost či spotřeba. Vždyť kdo by chtěl mít ve svém počítači výkonnou, leč nepříjemně hlučnou grafickou kartu.

Testy herního výkonu

V testech herního výkonu se snažíme grafické karty testovat v těch nejnovějších herních titulech tak, abyste měli přehled, které grafické karty podávají nejlepší výkon na nejmodernějších herních enginech, a tedy jestli vaše případná investice do konkrétní grafické karty bude i do budoucna opravdu výhodná.

i

Naše recenze jsou vždy aktuální

Protože se snažíme, aby každá recenze grafické karty byla trvale aktuální, nejsou výsledky testů u jednotlivých her přiřazovány ke konkrétní grafické kartě, ale jen k typu grafické karty, tedy grafickému čipu. Právě to nám totiž zajistí, že v případě výskytu nějakých podstatných změn, které ovlivňují konečné výsledky testů (vydání nových a výkonnějších ovladačů, přidání nové hry do testovací metodiky atd.), můžeme vše rychle přetestovat, a nové výsledky se tak okamžitě promítnou také do recenzí staršího data.

Testy provozních vlastností

Na rozdíl od herních testů, ve kterých jsou výsledky přiřazovány k jednotlivým typům grafických karet, testy provozních vlastností jsou prováděny bez rozdílu u každé grafické karty. V těchto testech se pak snažíme jít do těch úplně nejmenších detailů a u grafických karet měřit co nejvíce provozních parametrů, jako je (kromě teploty a hlučnosti) napětí, spotřeba či reálné frekvence grafického čipu.

V testech provozních vlastností pak samozřejmě nechybí ani jejich podrobné srovnání s ostatními grafickými kartami tak, abyste měli přehled o tom, která grafická karta by právě pro vás byla tou nejvhodnější.

Testovací sestava


Testy provozních vlastností Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G

Pro měření provozních vlastností grafických karet využívám nástroj 3DMark a jeho zátěžový test s názvem Time Spy Stress Test. Tento test se skládá z celkem 20 průchodů minutové scény Time Spy, a trvá tak poměrně dlouhých 20 minut, během nichž grafická karta pracuje na plný výkon, a zahřeje se tak na svou běžnou provozní teplotu. Teprve po dosažení pracovní teploty grafické karty, nejčastěji v posledním průchodu scény, pak měřím její provozní vlastnosti. Jak tedy grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G v tomto zátěžovém testu dopadla?

Test 3DMark Stress Test
Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; 3DMark Stress Test
SUMARIZACE PROVOZNÍCH VLASTNOSTÍ
Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G Performance Silent Poznámka k měření
Pracovní teplota 70 °C 73 °C měřeno na konci testu
Teplota Junction (Hotspot) 90 °C 89 °C měřeno na konci testu
Teplota VRAM 68 °C 72 °C měřeno na konci testu
Reálná pracovní frekvence 1 884 MHz 1 815 MHz měřeno jako průměr v testu
Spotřeba systému 346,3 W 319,7 W měřeno jako průměr v posledním průchodu
Otáčky ventilátorů 1 590 ot/min 1 230 ot/min měřeno na konci testu
Hlučnost 39,3 dBA 35,7 dBA interpolováno z otáček ventilátorů


V režimu Performance (BIOS1) se teploty grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G na konci zátěžového testu držely na 70 °C při otáčkách ventilátorů kolem 1 590 ot/min, které při této rychlosti generovaly hlučnost 39,3 dBA. Frekvence grafického čipu se v průběhu zátěžového testu pohybovala kolem hranice 1 880 MHz.

V režimu Silent (BIOS2) se pak teplota grafického čipu držela o 3 °C výše, tedy na 73 °C, při docela nízkých otáčkách ventilátorů kolem 1 230 ot/min a velmi nízké hlučnosti 35,7 dBA. V tomto režimu tak můžeme grafickou kartu Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G označit za velmi tichou. Frekvence grafického čipu nám pak lehce klesla na 1 815 MHz.

Rozdíl mezi režimy Performance a Silent v počítačové hře The Division 2 je u grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G docela zřejmý. V režimu Performance získáte zhruba 2 % výkonu, avšak na úkor vyšší hlučnosti (vyšší otáčky ventilátorů).

Porovnání provozních vlastností Radeon RX 5700 XT

Pokud by vás zajímalo také srovnání provozních vlastností grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G se všemi ostatními Radeon RX 5700 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali, můžete se podívat do následujících grafů.


Provozní vlastnosti
Provozní vlastnosti


Výkon grafických karet Radeon RX 5700 XT

Měření herního výkonu grafických karet je prováděno v předem zvolených scénách speciálně vybraných počítačových her. Počítačové hry jsou do testovací metodiky vybírány tak, aby co možná nejvíce reprezentovaly současné nároky moderních herních enginů. V samotných testech je pak u každého typu grafické karty měřena snímková frekvence (FPS), která je pro nás také ukazatelem jejího výkonu.

Vzhledem ke značným výkonnostním rozdílům mezi grafickými kartami ze segmentu vysokého výkonu (High-end) a výkonu středního (Mainstream) nemohou být grafické karty porovnávány v úplně všech počítačových hrách při stejném nastavením grafických detailů. Z tohoto důvodu jsou konečné výsledky rozděleny do dvou grafů. V prvním grafu jsou sumarizovány výsledky z úplně všech herních testů pouze pro grafické karty ze segmentu High-end/Mainstream, v druhém grafu pak můžete vidět relativní výkon úplně všech grafických karet. Výsledky ve druhém grafu jsou však počítány pouze z těch herních titulů, které při testech využívají shodné nastavení grafických detailů pro úplně všechny grafické karty, tedy napříč kategoriemi High-end/Mainstream.


Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Doom Eternal
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Checker Testy Metro Exodus
Testy Battlefield V
Checker Testy Shadow of the Tomb Raider


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Relativní výkon grafických karet uvedený v grafu byl vypočítán jako průměrný výkon ze všech testů níže uvedených počítačových her označených symbolem zaškrtávátka a převeden na procenta. Recenzovaná grafická karta v grafu dosahuje hodnoty 100 %, ostatní grafické karty jsou pak podle svého dosaženého výkonu řazeny relativně výše či níže.

Baldur's Gate 3
Diablo IV
Dying Light 2: Stay Human
God of War
Far Cry 6
Cyberpunk 2077
Assassin's Creed Valhalla
Checker Horizon Zero Dawn
Checker Testy Red Dead Redemption 2
Checker Testy Call of Duty: Modern Warfare
Checker Testy Borderlands 3
Checker Testy Rage 2
Checker Testy Tom Clancy's: The Division 2
Testy Battlefield V


Jakým výkonem disponují grafické karty v jednotlivých hrách naší testovací metodiky, či jak byly hry v testech nastaveny a jak bylo měřeno, to si můžete nechat zobrazit kliknutím na obrázek konkrétní počítačové hry.

Výkon grafických karet:
Výkon grafických karet
i

Výkon grafických karet při využití ray-tracingu byl testován pomocí nástroje 3DMark Port Royal. Jedná se o specializovaný, a hlavně na výrobci grafických karet zcela nezávislý, real-time ray-tracingový benchmark, který využívá podpory rozhraní Microsoft DirectX Raytracing (DXR).

3DMark Port Royal


Výkon grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G je dán zejména výkonem samotného grafického čipu NAVI 10, který se od jiných grafických karet Radeon RX 5700 XT může lišit pouze přednastavenou frekvencí grafického čipu, nastavenou frekvencí grafických pamětí či nastaveným vyšším limitem spotřeby, který pak tolik neomezuje frekvenci grafické karty. K udržení vyšší frekvence grafické karty, a tím i jejího výkonu, pak může napomoci také kvalitní systém chlazení, který udrží grafický čip na nízkých teplotách. V každém případě vždy platí, že čím vyšších frekvencí grafického čipu karta dosahuje, tím vyšší je také její herní výkon. Musíte však počítat s tím, že rozdíly ve frekvencích, a tedy i rozdíly ve výkonu mezi grafickými kartami Radeon RX 5700 XT různých výrobců a značek, nemohou být nijak extrémní.


Frekvence grafických karet


V případě grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G se reálná frekvence grafického čipu v zátěžovém testu 3DMark Time Spy Stress Test pohybovala v průměru kolem 1 884 MHz, a vy si tak z výše uvedeného grafu můžete udělat obrázek o tom, jakým výkonem tato grafická karta disponuje oproti ostatním Radeon RX 5700 XT, které jsme na Alza.cz a GPUreport.cz testovali. 


Přetaktování Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G

Jak jsem grafickou kartu taktoval

Přetaktování grafického čipu

Přetaktování grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G jsem prováděl pomocí nástroje MSI Afterburner tak, abych v žádném případě neohrozil kartu, a nepřišel tak o její záruku. Na maximum (+50 %) jsem zvýšil pouze hranici spotřeby (Power Limit), napětí grafického čipu jsem nechal na výchozích hodnotách 1,200 V (víc ani oficiálně nastavit nelze). Postupně jsem zvyšoval hodnoty frekvence grafického čipu a následně pak testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako maximální stabilní frekvence se pro grafický čip nakonec ukázala hodnota 2 100 MHz. 

Přetaktování grafických pamětí

U grafických pamětí jsem postupoval obdobně, jen jsem jejich frekvenci snižoval z maximálních 950 MHz postupně o 5 MHz (80 MHz efektivně) a opět testoval stabilitu v počítačových hrách. Jako stabilní se nakonec ukázala frekvence 930 MHz (14 880 MHz efektivně).


Přetaktování Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; Afterburner

S nastavenou frekvencí jádra navýšenou na 2 100 MHz a pamětí na efektivních 14 880 MHz jsem pak otestoval některé hry z testovací metodiky s následujícími výsledky:

Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G; výsledky přetaktování

i

Pomocí ručního přetaktování se mi z grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G podařilo získat v průměru ještě zhruba necelých 6 % dalšího výkonu, což samozřejmě není mnoho. Na spotřebě celé sestavy se však toto přetaktování projevilo v počítačové hře The Division 2 výraznými 41 W navíc. Já osobně bych však do takovéhoto přetaktování u grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G rozhodně nešel. Kvůli necelým 6 % totiž přijdete o jinak dobré provozní vlastnosti této grafické karty. 

Toto video ukazuje nárůst výkonu a provozní vlastnosti u takto přetaktované grafické karty Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G v počítačové hře The Division 2 do těch úplně nejmenších detailů.


Hodnocení Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G

i

Pro koho je tato grafická karta určena?

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G, potažmo všechny Radeony RX 5700 XT, nabízí velmi zajímavý herní výkon všem náročnějším hráčům počítačových her. Ten se pohybuje nad úrovní konkurenční GeForce RTX 2070, avšak na výkonnější GeForce RTX 2070 SUPER přeci jen nějaké to procento ztrácí. Oproti konkurenčním RTX kartám ovšem tyto Radeony nenabízí podporu akcelerace real-time ray tracingu, což však prozatím nevidím jako velký problém, protože her s podporou ray tracingu je v současnosti docela málo. Možná později, s přibývajícím počtem ray tracingových titulů, by to však problém být mohl. Pokud tedy budete chtít ray tracingu využívat již dnes, budete muset sáhnout po nabídce konkurence a pořídit si nějakou tu GeForce řady RTX. Nejlépe pak ty úplně nejvýkonnější, jako jsou GeForce RTX 2080 Ti či GeForce RTX 2080, jejichž pořizovací cena je však ve srovnání s Radeony RX 5700 XT mnohem vyšší.

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G nabízí prakticky vše, co by se všem náročnějším hráčům počítačových her mohlo hodit. Masivní a efektivní systém chlazení, který udrží grafický čip NAVI 10 na uzdě i při vyšších frekvencích, Dual BIOS s možností provozu grafické karty v režimu Performance či Silent a v neposlední řadě také velmi dobré provozní vlastnosti, zejména pak v režimu Silent mode (BIOS2). Podpora semi-pasivního chlazení pod názvem Intelligent Fan Control je u této grafické karty samo sebou přítomna a zapomenout nakonec nesmíme ani na velmi pěkné a nastavitelné RGB LED osvětlení (Nitro Glow), které vzdáleně připomíná osvětlení na grafických kartách MSI Gaming X TRIO.

Co se záporů týká, je opravdu těžké grafické kartě Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G něco vytknout. Snad si jen dejte dobrý pozor na její rozměry, protože při délce nad 300 mm se nemusí vejít do úplně každé počítačové skříně. Tím ale výčet záporů končí, a tak si grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G z dnešní recenze odnáší ocenění „Zlatého Alzáka“.


Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G

Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G

Grafické karty

Grafická karta Sapphire Nitro+ RX 5700 XT 8G nabízí všem náročnějším hráčům počítačových her atraktivní herní výkon. Karta disponuje velmi dobře propracovaným systémem chlazení a velice pěkným RGB LED osvětlením.

Klady

 • atraktivní výkon (high-end)
 • vyšší takty již od výrobce
 • Dual BIOS
 • nízká hlučnost (BIOS2)
 • Intelligent Fan Control (semi-pasivní chlazení)
 • Nitro Glow (RGB LED osvětlení)
 • Quick Connect (snadná výměna ventilátorů)
 • PCI Express 4.0 (máte-li podporu v základní desce)

Zápory

 • rozměry (délka přes 300 mm)

Pavel Šantrůček

Pavel Šantrůček

Jmenuji se Pavel Šantrůček a grafickým kartám se profesionálně věnuji již více než 6 let. Architektura, recenze a testy grafických karet jsou přesně to, co mě poslední dva roky živí a co se stalo nedílnou součástí mého pracovního života na GPUreport.cz. Jako programátor jsem pak také autorem několika nástrojů na analýzu snímkové frekvence grafických karet, z nichž asi nejznámější FLAT (Frame Latency Analytics Tool) je hojně využíván po celém světě.

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací