Dvouletá záruka pro firmy Xiaomi 14
Zobrazit katalog

Servis v Alza.cz

Jednoduchý. Rychlý. Spolehlivý.


Jak můžu reklamovat a vrátit zboží

Nejrychlejší

1. Reklamace v autorizovaném servisu

Autorizované servisy přinášejí vyšší komfort, flexibilitu a rychlost při řešení Vašich reklamací. Pokud má váš produkt autorizovaný servis, je rychlejší a snazší reklamovat Váš výrobek přímo tam.

Vyhledat můj autorizovaný servis
Novinka

2. Jednoduše do AlzaBoxu

 • Ve svém účtu si založte reklamaci online.
 • Produkt pečlivě zabalte a balíček čitelně označte číslem případu včetně písmen.
 • Doneste zboží do jakéhokoliv AlzaBoxu, zvolte možnost "Odeslat" a zadejte číslo případu.
  • Doporučujeme si vytisknout Reklamační formulář, který naleznete v podrobnostech založeného případu.
   • Odstřihněte z formuláře spodní část s adresou a čárovým kódem.
   • Horní část vložte dovnitř zásilky společně s produktem a spodní část nalepte na pečlivě zabalenou zásilku.
   • U AlzaBoxu následně stačí pouze kliknout na tlačítko "Odeslat" a naskenovat čárový kód.
  • Číslo případu prosím nepište přímo na originální obal zboží, dojde tím k jeho znehodnocení.
  • Před vložením balíčku do AlzaBoxu z něj odstraňte všechny dřívější přepravní štítky. Pomůžete nám tím rychleji identifikovat Váš případ.
  • Vkládáte-li víc produktů pod jedním případem do schránky, zabalte je do jedné krabičky, pytle nebo libovolným způsobem sdružte k sobě, abyste vytvořili jeden celek. Pomůžete nám tím rychleji identifikovat Váš případ.
  • Pokud se balíček nevejde do otevřené schránky, tak schránku nezavírejte a vraťte se k obrazovce. Vyberte "Otevřít větší schránku" a postupujte podle instrukcí.
  • Nevkládejte prosím případ do stejné schránky, ze které si vyzvedáváte objednávku. Výrazně tím ztížíte identifikaci Vašeho případu.
  • Zabalenou zásilku doporučujeme změřit. Maximální rozměry jsou 43 x 33 x 57 cm. Pokud je váš balík větší, přineste nám jej na kteroukoliv pobočku Alzy nebo ho zašlete přepravní společností.

  Na co si dát pozor?

3. Osobně na prodejně

Více

4. Poštou nebo přepravní společností

 • Ve svém účtu si založte reklamaci online
 • Zboží připravte a bezpečně zabalte.
 • Přiložte Reklamační formulář, který naleznete v podrobnostech založeného případu, nebo přiložte průvodní dopis s popisem závady, kopií nákupního dokladu a vaší zpětnou adresou, případně i s číslem vašeho bankovního účtu pro případ vrácení peněz.
 • Předejte zboží přepravní společnosti a odešlete na adresu:
  Alza.cz – reklamace
  GLP park Gate 70
  Severní 255,
  252 19 Chrášťany
Více

5. Dorazilo mi poškozené zboží

 • Pokud byla doručovatelem zásilky Česká pošta, je nutné z Vaší strany podat reklamaci do 2 pracovních dnů od převzetí zásilky. Podat reklamaci na poškození zásilky může totiž pouze příjemce. Postup naleznete na stránce České pošty. Po nahlášení reklamace u České pošty postupujte podle následující odrážky. U ostatních přepravců postupujte rovnou podle následující odrážky.
 • Ve svém účtu založte nový případ (zvolte "doručeno poškozené nebo nekompletní") a sepište nám prosím potřebné informace.
  • Pro urychlení přiložte i fotografie poškozeného produktu a obalového materiálu. Jakmile založíte případ, budeme Vás kontaktovat s řešením situace.
 • Více informací zde
Jak postupovat?

Chcete reklamovat mobil nebo tablet?

Před servisem telefonu či tabletu, resp. jeho reklamací, jej nejdřív zkuste uvést do továrního nastavení. Často může být chyba v aplikaci třetí strany, čímž se oprava telefonu, případně tabletu, vyřeší nesrovnatelně rychleji. Níže najdete návod, jak na to.
Jak vrátit telefon do továrního nastavení

Oprava mobilu či tabletu? Zálohujte svá data!

Chcete reklamovat mobil či tablet anebo jej budete vracet do továrního nastavení? Pak nezapomeňte zálohovat svá data. Servis mobilů je totiž zpravidla spojen s jejich uvedením do továrního nastavení. Níže najdete návod, jak zálohovat telefony různých značek.
Jak zálohovat a obnovit telefon

Otázky a odpovědi

Zakoupil jsem zboží a není funkční

Ve svém účtu si založte reklamaci online a popište prosím detailně závadu. Zboží následně stačí vložit do AlzaBoxu, přinést osobně na pobočku nebo poslat balíkem (s průvodním dopisem). V případě, že se jedná o vadu ve 14 denní lhůtě, vrátíme Vám peníze nebo zboží vyměníme.

Zakoupil jsem zboží a bylo mi doručeno poškozené nebo nekompletní

Pokud se jedná o poškození a zjistili jste jej do 48 hodin od převzetí, kontaktujte neprodleně přepravní společnost. Následně ve svém účtu založte nový případ (zvolte "doručeno poškozené nebo nekompletní") a sepište nám prosím potřebné informace. V případě nedoručení některého produktu z objednávky (doručeno nekompletní) taktéž založte nový případ stejným způsobem. Po založení případu Vás budeme kontaktovat s řešením situace.

Co potřebuji k reklamaci za dokumenty?

Číslo dokladu o koupi nebo objednávky. Pokud zboží pošlete poštou, nezapomeňte přiložit průvodní dopis, ve kterém podrobně popište závadu a uveďte kontakt na vás.

Liší se nějak reklamace, pokud jsem zboží koupil jako podnikatel?

Pro všechny podnikatele je od 13.4.2023 reklamační lhůta zkrácena na 30 dní. Nákupy od stejného data (13.4.2023) můžou podnikající osoby reklamovat do 24 měsíců. Dřívější obchodní podmínky a reklamační řád je k nalezení zde.

Je potřeba přinést i příslušenství?

Ano, je nutné dodat příslušenství, bez kterého nelze reklamované zboží používat a provést tak jeho diagnostiku. V každém případě doporučujeme přiložit kompletní příslušenství reklamovaného zboží. U televizorů vždy vezměte i stojan, samotná obrazovka by se mohla po cestě snadno poškodit.

Mám závadu na příslušenství, je potřeba k reklamaci přinést i hlavní výrobek?

Ano, obecně příslušenství není možné samostatně reklamovat, proto hlavní výrobek doporučujeme mít vždy s sebou.

Jak se mě týkají nová pravidla pro e-shopy od 6.1.2023?

Můžeme vás uklidnit, na našem přístupu se nic nemění, stále se snažíme vyřešit váš problém tak, abyste byli spokojení. Novela se v případě reklamací a vratek týká zejména tří bodů, které jsme se v tiskové zprávě rozhodli vysvětlit a na příkladech názorně ukázat, jak budeme postupovat.

Potřebuji originální obal od výrobku?

K reklamaci originální obal není třeba, ale je vhodné v něm zboží přenášet.

Může reklamaci vyzvednout někdo jiný?

Ano, stačí nám nahlásit tuto osobu jako kontaktní, telefonicky nebo přes kontaktní formulář. Zároveň je nutné, aby přebírající osoba měla u sebe originál příjmového dokladu o reklamaci.

Pokud jste firemní zákazník, případný dobropis předáme pouze osobě, která je uvedená v registraci.

Přijdu o svá data v zařízení?

Je to velmi pravděpodobné. Podaří-li se přístroj opravit, standardně se ze servisu vrací v továrním nastavení, které eliminuje případný negativní vliv aplikací třetích stran. Doporučujeme pravidelnou zálohu dat nejen před podáním reklamace. V článku Záloha dat telefonu najdete podrobný návod, jak před opravou mobilu zálohovat modely různých značek.

Dostal jsem v servise protokol o neopravitelnosti, co mám dělat?

Stačí nám napsat přes kontaktní formulář. Nezapomeňte do přílohy nahrát čitelný sken nebo fotku protokolu. Po ověření protokolu u dodavatele Vám zašleme dobropis pro vrácení platby za zboží.

Mohu si při reklamaci produktu vybrat, jestli chci nový produkt nebo vrátit peníze?

Ano, při zadávání reklamace si můžete stanovit preferovanou možnost řešení reklamace. Její konkrétní vyřešení se však stanovuje dle vyjádření autorizovaného servisu.

Je nutné mít při reklamaci produktu s sebou doklad o zaplacení?

Ne, při reklamování produktu není nutné mít s sebou doklad. Postačí nám Váš e-mail, číslo objednávky či sériové číslo produktu.

Popis reklamačního procesu v Alza.cz

Zadání reklamace a přidělení reklamačního čísla (RMA)

Přijetí zboží, kontrola technikem, oprava v servisu nebo výměna zboží

V průběhu reklamace jste informováni a vždy přesně víte, v jakém stavu je

Reklamaci řešíme v co nejkratším možném termínu, nejdéle do 30 dnů

Co dělat, když ...

Chci odstoupit od smlouvy

Výrobek můžete do 14 dní od zakoupení vrátit, stačí vyplnit online formulář a zboží odeslat nebo donést na naši prodejnu.

Vrátit zboží

Dorazilo mi poškozené zboží

 • Pokud byla doručovatelem zásilky Česká pošta, je nutné z Vaší strany podat reklamaci do 2 pracovních dnů od převzetí zásilky. Podat reklamaci na poškození zásilky může totiž pouze příjemce. Postup naleznete na stránce České pošty. Po nahlášení reklamace u České pošty postupujte podle následující odrážky. U ostatních přepravců postupujte rovnou podle následující odrážky.
 • Ve svém účtu založte nový případ (zvolte "doručeno poškozené nebo nekompletní") a sepište nám prosím potřebné informace.
  • Pro urychlení přiložte i fotografie poškozeného produktu a obalového materiálu. Jakmile založíte případ, budeme Vás kontaktovat s řešením situace.
 • Více informací zde
Jak postupovat?

Potřebujete poradit s něčím jiným?

Kontaktujte naše call centrum

225 340 111
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací