Emise pro AP+ v app - všechny segmenty Emise pro AP+ v app - všechny segmenty

Smoothie mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Smoothie mixéry jsou trendem dnešní doby, jsou součástí zdravého životního stylu, do kterého přináší nové možnosti, ale také výkon a nové funkce. Luxusní mixér Concept SM-3050 dokáže ledacos. Udělat smoothie, vyrobit zmrzlinu a led, ale také namlít mouku či kávová zrna a dokonce uvařit polévku ve stylu RAW! Vysoký výkon, kvalitní japonské ostří a zajímavé vlastnosti, půjde o perfektního společníka do vaší kuchyně? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Vše jsme pro vás ověřili v plnohodnotné domácí recenzi!

Obsah recenze smoothie mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri:

 1. Balení, vzhled a příslušenství smoothie mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
 2. Funkce mixéru SM-3050
 3. Přednastavené programy
 4. Polévky v mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
 5. Raw polévka
 6. Čištění mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
 7. Závěrečného hodnocení mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Balení, vzhled a příslušenství smoothie mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Balení mixéru je poměrně klasické, důkladně zabalený mixér v krabici včetně návodu a příslušenství v podobě stěrky a pěchovače. Mixér samotný působí velmi kvalitně a robustně. Japonské čepele uvnitř vzbuzují respekt, kvalitní 2litrová tritanová nádoba je od pohledu pevná a odolná. Třívrstvé těsnění víčka doplňuje odměrka ve víku. Nenápadné, ale praktické řešení, které v kuchyni oceníte. V balení naleznete také kuchařku s recepty nejen do kuchyně, ale také například na domácí masku na obličej.

Smoothie mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri v celé své kráse Rychlá a snadná příprava polévky
Příprava polévky snadno a rychle.

Funkce mixéru SM-3050

Mixér okouzlí těžko uvěřitelnými otáčkami, 33 tisíc otáček za minutu. Díky tomu zvládne rozsekat víceméně cokoliv na jemný prášek či na krém. S výkonem souvisí i hlučnost, je třeba počítat, že tak vysoké otáčky budou hlučné. Hluk nevytváří nekvalitní plasty, jako u některých levnějších mixérů, takže při středním výkonu je hlučnost spíše nižší. Na vysoký výkon jde však o až nepříjemnou hladinu decibelů. Ovládání je dotykové, což garantuje snadnou údržbu. Žádná špína mezi tlačítky, stačí setřít hadříkem rovnou plochu bez spár. Současně není problém mixér ovládat, i když máte ruce od těsta, což je výhoda téměř k nezaplacení.

Mixér má však jedno minus, které nepotěší rodiny s dětmi. Mixér lze zapnout bez uzavření víkem, pokud tedy necháte mixér zapojený v zásuvce a dětem se ho podaří zapnout, hrozí možnost úrazu (ruku by tam asi nestrčily, ale mohly by tam například vhodit hračku, která by po zapnutí mohla vystřelit ven a zranit dítě). Tato nevýhoda se dá proměnit ve výhodu, když potřebujete během mixování přidat ještě nějakou surovinu či koření.

Praktické a jednoduché ovládání mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
Ovládání je dotykové, bez výstupků a spár, takže se výborně čistí. Program spustíte jediným tlačítkem. 

Parametry smoothie mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

A jak je na tom mixér Concept SM-3050 co se týče parametrů? Tabulka níže vám pomůže v získání přehledu základních vlastností.


Parametr Hodnota
Výkon 1500 W
Počet otáček 33 000 ot/min
Objem nádoby 2 litry
Materiál nádoby Tritan

Přednastavené programy

Mixér disponuje celkem 6 přednastavenými programy. 4 programy jsou tzv. RAW, takže splňují pravidla šetrného zacházení s potravinami, aby nepřišly o vitamíny a další cenné látky. V rámci RAW si můžete připravit smoothie, led, mouku či udělat krémovou polévku, kterou mixér zahřeje na 40 stupňů. K dispozici je také pulzační program, kterým lze nasekat oříšky či kávová zrna přesně na potřebnou jemnost a program na přípravu domácí zmrzliny. Kromě přednastavených programů lze samozřejmě využít manuální ovládání.

Polévky v mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Zvláště po narození našich dvou dětí jsme hledali způsob, jak vařit zdravě, ale současně chutně a nestrávit v kuchyni věčnost. Řešením byla inspirace u krémových zeleninových polévek, které jsou rychlé hotové, maximálně zdravé a využívající na maximum lokálních a sezónních surovin. A právě tento mixér je pro polévky skvělý. Disponuje totiž speciálním režimem, který zeleninu nejen rozmixuje, ale téměř našlehá, takže udělá z jakékoliv zeleniny krémovou variantu, a to bez přidání smetany!

Navíc v rámci speciálního RAW režimu ji za 8 minut rozmixuje a ohřeje na 40 stupňů, takže pokud hlavně v létě chcete využít sezónní čerstvé zeleniny a zachovat maximum vitamínů a dalších cenných látek, jen přidáte suroviny do mixéru a spustíte speciální program Polévka. Za osm minut máte vařeno.

Krémová polévka z mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
Polévky z mixéru Concept chutnají jednoduše lépe, jsou krémové i bez přidání mléka či smetany.

Náš tip: Univerzální recept na polévku

Použijte jakékoliv množství zeleniny, upřednostňujte kořenovou zeleninu. Rajčata a cukety jen v menším množství, brambory můžete přidat pro jemnější chuť. Nebojte se použít celer či petržel a další výraznější zeleninu, jako například fenykl. Zeleninu uvařte v menším množství vody – vodu můžete vždy přidat, ale ubírat už je problém (přišli byste o cenný vývar). Pro masovou chuť můžete dopředu zpěnit cibulku na troše kvalitního sádla. Do polévky přidejte koření podle chuti (u květáku můžete zkusit kari, méně výrazná zelenina miluje provensál a italské koření, výraznější zelenina nepotřebuje více než sůl a trochu pepře, případně česnek).

Úplně ke konci můžete do polévky dát lžíci kvalitního oleje (olivový, ale i dýňový či oříškový, podle chuti). Posypat lze sýrem, slunečnicovými či jinými semínky, krutony (ocení děti zejména při nových zeleninových chutích), přidat trochu mléka (pro rychlejší ochlazení a zjemnění chuti). Fantazii se meze nekladou. Taková polévka bude vyváženým jídlem, které doplní jídelníček každého strávníka. Oceníte ji zvláště, pokud jste hřešili přes den. Díky možnostem variací nikdy nebude žádná polévka stejná, vždy bude však lahodná.

iPokud dáváte právě uvařenou horkou zeleninu do mixéru, nedoporučuji volit program Polévka, volte program Smoothie. Program Polévka totiž během 8 minut zahřívá polévku, takže by mohlo dojít k vysokým teplotám a následnému opaření. Program Polévka je určen pro nevařenou zeleninu pro RAW zpracování.
Kávovar Philips 5000 LatteGo po vybalení z krabice
Kuchařka s desítkami receptů je součástí balení, nabízí i tipy pro péči o pleť. 

Raw polévka

Tento mixér umí také RAW polévku, která je rychlejší na přípravu a především je ještě zdravější. Využít lze i netradiční potraviny, jako je například avokádo. Zelenina totiž neprochází varem, pouze ji mixér zahřeje na 40 stupňů. Stačí zeleninu vložit do mixéru spolu s trochou vody a zapnout 8minutový program Polévky. A večeře je hotová!

Rozdíl polévek je jednoznačný
Ta samá polévka, ty samé suroviny. Rozdíl je pouze v mixéru, první je po použití Concept SM-3050 a druhá lžíce je polévka po použití tyčového mixéru.

Čištění mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Čištění mixéru jsem se obávala. Jak jsem totiž tušila, do myčky se nejenže nevejde, ale také není do myčky vhodný. Proto je třeba ho mýt pouze ručně. Našla jsem si však rutinu, díky které mě to neomezovalo. Když jsem ráno nestíhala mixér umýt, jen jsem ho naplnila vodou, aby bylo ostří ponořené a uzavřela víkem. Tím nedošlo k zaschnutí a umytí po návratu zpět domů bylo jednoduché. Samotná nádoba se čistí překvapivě snadno, ostří stačí opláchnout vodou. Voilá!

Náš tip: Snídaňové smoothie

U staršího syna bojuji s jeho nechutí k čerstvému ovoci. Naše snídaně tedy donedávna byly jen z cereální jáhlové či pohankové kaše, což však neuspokojovalo můj požadavek na kvalitní výživu. Až s tímto mixérem jsem dostala nápad, jak udělat rychlou snídani pro obě děti a současně jim obohatit jídelníček o potřebné živiny. Do mixéru ránu nasypu lněná semínka, oříšky podle aktuálních zásob a chuti, trochu vloček či chia semínek a rozmixuji. Poté přidám kakao (můžete buď klasicky slazené či pouze 100% kakao), banán či jakékoliv jiné ovoce podle chuti a čerstvé mléko (lze udělat s jakoukoliv nemléčnou variantou). Výsledkem je lahodný nápoj, který se rychle vypije i ráno, kdy není příliš času. Děti i já získáme kvalitní základ do celého dne včetně dávky vitamínů a dalších živin.

Závěrečné hodnocení mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri přináší do každé domácnosti rozšířené funkce, na které si rychle zvyknete. Nedovedu si nyní představit se vrátit k obyčejnému mixéru, který jsme dosud využívali jen minimálně. Mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri si vybojoval místo na kuchyňské lince mezi ostatními spotřebiči, které používáme každý den. V létě se těším na domácí zmrzlinu z ovoce ze zahrádky, teď nám dělají radost hlavně polévky, smoothie na mléčném základě a výroba mouky na nejrůznější pečení. K Vánocům dostanu ruční kávovar, tak si budu v mixéru také mlít kávová zrna, vždy čerstvě pro rozvonění celého domu. Tenhle mixér potěší celou rodinu!

Smoothie mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Smoothie mixér Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Stolní mixéry

Stolní mixér pro smoothie, polévky, výrobu zmrzliny a ledu, tritanová nádoba o objemu 2 litry, 33 tisíc otáček, 6 programů včetně 4 RAW, 6 nerezových japonských nožů, LED podsvícení a bezpečnostní pojistka.

Klady

 • Dotykové ovládání bez spár
 • Praktické programy
 • Umí „uvařit“ polévku
 • Potěší příznivce RAW stravy
 • Vysoké otáčky s vynikajícím výsledkem
 • Kvalitní provedení nádoby i celého mixéru
 • Praktická kuchařka součástí
 • Včetně pěchovadla a stěrky

Zápory

 • Při nejvyšších otáčkách je hlučný
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací