Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

AlzaPlus+ Vybavte se na letní dovolenou!

Běžecké lyže | Běžky

Běh na lyžích patří vedle klasického lyžování k oblíbeným zimním sportům. Běžky můžete vytáhnout sotva napadne první sníh. Při jejich výběru se řiďte vašimi schopnostmi, výškou, hmotností i stylem jízdy. Na které další parametry se zaměřit? Čtěte dále a dozvíte se, jak vybrat běžky přesně podle vašich představ.

Pokračovat

Běžecké lyžování – pořiďte si běžky a hurá na stopu

Běžecké lyžování představuje závodní lyžařský sport, avšak užívat si jej můžete i jen rekreačně. Stačí si pořídit vhodné běžky, vhodné vázání a boty a můžete vyrazit na stopu. Běžecké lyže ale můžete využít i k dopravě v horských oblastech mimo upravené silnice.

Jak vybrat běžky podle úrovně zdatnosti

Zajímá vás, jak vybrat běžky pro začátečníky, rekreační či sportovní běžkaře nebo jaké vlastnosti mají závodní běžecké lyže? Stupeň vaší zdatnosti je při výběru velice důležitý. Budete běžky používat jen jako příjemné zpestření zimní dovolené, nebo to s běžkováním jako sportem myslíte vážně?

 1. Turistické běžky se hodí pro začátečníky a rekreační běžkaře, kteří se kochají krajinou a nikam nespěchají. Běžky jsou v porovnání s ostatními stabilnější, širší, měkčí a mají odolnou skluznici, avšak ne příliš rychlou.
 2. Sportovní běžecké lyže využijí pokročilí lyžaři i nadšení sportovci. Mají lehčí konstrukci, rychlejší a tvrdší skluznici, která je poměrně odolná. Vyplatí se vám v případě, že dobře ovládáte běžeckou techniku.
 3. Závodní běžecké lyže se hodí k závodění nebo pro velmi náročné sportovce. Běžky jsou užší a tvrdší. Jejich skluznice je velice rychlá, ale náchylná k poškození – pro pohodlnou jízdu proto potřebujete upravenou trať.

Jak dlouhé běžecké lyže zvolit? Záleží na preferovaném stylu jízdy i prostředí

Dalším důležitým kritériem při výběru je váš preferovaný styl jízdy a prostředí, ve kterém chcete běžecké lyže využívat nejčastěji. Od toho se totiž odvíjí jejich délka, šířka i zakřivení.

Jak vybrat běžky na klasiku? Zaměřte se na výraznou špičku

Běžky pro klasickou techniku, tedy jízdu ve stopě, poznáte podle výrazné špičky a ostřejšího vrcholu. Dalším typickým znakem je výrazné klenutí v oblasti mazací komory, které při přenesení váhy umožňuje přilnutí ke sněhu, a tím zajišťuje odraz. Klasické běžecké lyže bývají přibližně o 20 až 30 cm delší než výška postavy lyžaře.

Jak vybrat běžky na bruslení?

Běžky na bruslení (nebo též skate běžecké lyže) jsou typické svou špičkou, která je plochá a širší než u běžek na klasiku, navíc je pouze mírně prohnutá v oblasti mazací komory. Délka by měla převyšovat jezdce o 5 až 10 cm. Nyní víte, jak vybrat běžky na skate, avšak měli byste vědět také to, že jsou vhodné na hladký sněhový podklad srovnaný rolbou, nikoliv do běžecké stopy.

Jak vybrat kombinované běžecké lyže, které jsou ideální jak na bruslení, tak klasiku?

Kombinované běžecké lyže jsou určené pro ty, kteří nemají vyhraněný styl jízdy. Umožňují klasickou techniku jízdy i bruslení. Jsou podobné běžkám na klasiku, ale jsou tvrdší a mají méně klenutou komoru. Můžete je najít také pod označením běžky combi.

Kombinované běžecké lyže typicky přesahují výšku lyžaře o 10 až 15 cm.

Jak vybrat backcountry běžky vhodné do terénu?

Backcountry běžky jsou určeny pro jízdu mimo upravené trasy. Protože zde můžete narazit na náročnější terén, používají se odolnější lyže s ocelovými hranami a širší skluznicí. Ta dodává běžkaři pocit stability i v hlubokém sněhu. Backcountry běžky by měly být rovněž o 10 až 15 cm delší než lyžař.

i

Jak vybrat běžky podle váhy?

Výrobci mohou uvádět také to, pro jakou hmotnost lyžaře jsou konkrétní běžkařské lyže vhodné. Pravidlo je jednoduché. Pro těžší běžkaře se hodí v daném rozmezí lyže delší. Lehčí běžkař pak sáhne po lyžích kratších a měkčích.

Běžecké lyže by neměly být příliš široké, ani příliš úzké

Šířka běžeckých lyží je klíčovým parametrem pro určení, zda se jedná o lyže rekreační – od 47 mm, nebo sportovní (závodní) typ – do 45 mm. Příliš široké běžkařské lyže totiž přidávají na hmotnosti, a tím snižují kontrolu nad jízdou. Příliš úzké běžkařské lyže se mohou bořit do sněhu, jsou méně stabilní, a zvyšují tím riziko poranění kotníku.

U nás seženete běžky pro celou rodinu

U nás si pořídíte běžky kompletně pro celou rodinu. Pro dospělé budou vždy delší, než je postava lyžaře. Malé děti mívají naopak běžecké lyže kratší, než je jejich výška. Vybírat tak můžete i podle následujícího rozdělení:

Jak vybrat dětské běžky? Záleží zejména na věku dítěte

Dětské běžky se částečně vymykají pravidlům výběru běžek pro dospělé. Zatímco u dospělých budou vždy vyšší než každý z lyžařů, pro děti do pěti let volíme běžky kratší, aby se jim s nimi při jízdě dobře manipulovalo. Optimální délka běžek pro děti ve věku pěti až deseti let je o 15 cm více, než je výška dětské postavy.

Přibližně po desátém roce přihlížíme při nákupu běžek ke stejným kritériím jako u dospělých.

Dřevo, kompozit, karbon aneb jaké mohou mít běžecké lyže jádro

Aktuálně se pro běžecké lyže využívají tři hlavní typy jádra, které ovlivňují životnost běžek a zachování jejich původních vlastností. O která jádra se jedná?

 • Dřevěné jádro se používá u nižších a středních modelů běžek.
 • Kompozitové jádro je tuhé a lépe přenáší síly. Vyrábí se z polyuretanu se skelnými vlákny, nebo z akrylu.
 • Karbonová vlákna pak obsahují jádra dražších modelů. Konstrukce je velmi tvrdá a má nízkou váhu.

i

Pro pohodlnější výběr využijte náš parametrický filtr.

Jak typ skluznice ovlivňuje běh na lyžích

Běžky mohou mít různé jízdní vlastnosti, které ovlivňuje právě skluznice. Jedná se zejména o rychlost a snadnost pohybu. Přečtěte si, jak se jednotlivé typy skluznice liší svými vlastnostmi, aby byl pro vás běh na lyžích potěšením, a ne trápením.

 1. Hladká skluznice je vhodná v podstatě pro každého lyžaře, ale vyžaduje stoupací vosk a pro snadnou jízdu se doporučuje i použití vosku skluzového.
 2. Běžky s tulením pásem (též SKIN) mají speciální pás vlepený do skluznice, a tím zajišťují dobrý poměr mezi skluzem a záběrem.
 3. Běžky se šupinami jsou označované také jako běžecké lyže s protismykem. Šupiny usnadňují zejména rekreačním lyžařům stoupání a běžky tak není nutné ošetřovat protiskluzovým voskem (no-wax úprava).
 4. Běžecké lyže s mohérem jsou modernější alternativou šupin. Funguje na stejném principu, ale navíc klade menší odpor při sjezdu, což ocení zejména profesionální lyžaři.

Péče o běžecké lyže a jejich skluznici

S typem skluznice přichází i jedna z obávaných otázek: Jak namazat běžky? Základní pravidlo není tak těžké. V případě běžek určených na klasickou techniku patří sjezdový vosk na skluznou část a vosk stoupací na oblast stoupací komory. Pro ošetření běžek na bruslení se nepoužívá stoupací vosk, ale pouze skluzný.

Nezapomeňte na vhodné vázání na běžky – set by měl být kompatibilní

V současnosti existuje na trhu několik typů vázání na běžky – set, který pořídíte u nás, může mít různé podoby.

Běžky s vázáním rozdělujeme podle typů

Ani běžky s vázáním vám nemusejí zamotat hlavu. Co znamenají jednotlivé zkratky?

 • SNS vázání má jeden výstupek zapadající do vodicí drážky v botě. Vázání tohoto typu se k lyži přivrtává.
 • NNN vázání má dva výstupky, které korespondují se dvěma vodicími drážkami v botě.
 • NNN NIS vázání nabízí kromě přivrtání montáž na NIS desku, která bývá součástí samotné běžecké lyže. Na běžky s NIS deskou lze bez vrtání instalovat pouze vázání NNN, jiné typy by bylo nutné převrtat.
 • NNN (prolink) je vázání v podstatě identické s označením NNN.

!

NNN a SNS vázání nejsou vzájemně kompatibilní a v případě, že vybíráte pro běžky boty, je na to třeba myslet.

Jak tedy vybrat boty na běžky?

Pokud kupujete boty na běžky poprvé, pak vězte, že i zde platí několik zásad. Přihlédnout musíte opět k běžkařskému stylu jízdy, úrovni zdatnosti a výše zmíněnému systému vázání. Více se dočtete v kategorii zaměřené na boty na běžecké lyžování.

Běžky na kolečkách umožní přípravu na zimní sezónu

Skvělá alternativa pro zbytek roku, kdy není sníh, představují kolečkové běžky. Vázání je kompatibilní s botami na normální běžecké lyže. Jsou určeny pro jízdu po rovných asfaltových tratích. Některé kolečkové běžky jsou vybaveny brzdami, u jiných se brzdí pouze pluhem nebo otočením.

Kde sehnat levné běžky: Bazar a výprodej

Sháníte cenově dostupnější kousky a nevadí vám neoriginální obal nebo použité, ale levné běžecké lyže? Bazar může být tím pravým místem k jejich nákupu. Nenajdete v něm ale pouze použité zboží, zahrnuje také zánovní i jen rozbalené kousky. Levné běžky z výprodeje také nebudou k zahození.

Komplet vybavení na běžky a zimní sporty na jednom místě

Potřebujete na běžky set vybavení obsahující jednotlivé kousky oblečení na běžky, běžkařské komplety nebo hůlky? V naší nabídce specializované na zimní sporty najdete vše potřebné, hodit se mohou také:

Věříme, že s novou výbavou se běh na lyžích stane vaším oblíbeným sportem i zimní zábavou pro celou rodinu.

5 tipů, kam na běžky: Hledejte běžecké trasy a oblasti, kde je sníh

Pořídili jste si nové sportovní vybavení a zajímá vás, kam na běžky? Běžecké stopy najdete napříč celou republikou, takže si na své přijde skutečně každý. Níže vám ale přinášíme 5 tipů, kam vyrazit na běžky za zasněženou krajinou.

 1. Krušnohorská bílá stopa,
 2. Na běžky do Vsetínských Beskyd,
 3. Česká Sibiř na běžkách: běžkařské trasy Čertovo břemeno,
 4. Jizerské hory – z Kořenova na Jizerku
 5. Krkonoše – okolí Vítkova na Roudnici a Jestřabí.

Upravené stopy na běžky najdete především v turisticky vyhledávaných oblastech. Ty neupravené, které bude potřeba prošlápnout, pak zejména v níže položených místech, ale pohled, který vám nabídnou, rozhodně stojí za to.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
33 položek
Lidovka
Atomic SAVOR XC GRIP + PA Blue/Gy/Red 183 cm
Běžecké lyže o délce 183 cm, unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Access Cl, s jádrem lyže Densolite, skluznice BI 1500, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

3 490,- bez DPH 2 884,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 2 ks
Objednací kód: SPTatm1376
Zlatá střední cesta
Atomic PRO C1 SKINTEC + PLK ACS 181 cm
Běžecké lyže o délce 181 cm, unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Access Cl, s jádrem lyže High Densolite SDS Integral, skluznice BI 1500, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

4 150,- bez DPH 3 430,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 5 ks
Objednací kód: SPTatm0876
Pro náročné
Atomic SAVOR 48 SKINTEC hard + SP Blue/Grey/Red - Běžecké lyže Varianty
Atomic SAVOR 48 SKINTEC hard + SP Blue/Grey/Red
Běžecké lyže - unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Shift Pro CL, s jádrem lyže High Densolite, skluznice BI 3000, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

5 650,- bez DPH 4 669,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTatm1378nad
Peltonen Sonic Step + Rottefella Basic JR 150 cm - Běžecké lyže Varianty
Peltonen Sonic Step + Rottefella Basic JR 150 cm
Běžecké lyže -, dětské, disponují vázáním Rottefella Start, s jádrem lyže Air Channel, skluznice HM Extruded base, vhodné pro rekreační lyžaře

1 636,- bez DPH 1 352,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTpel30nad
Fischer SCS Skate + Race Skate - Běžecké lyže Varianty
Fischer SCS Skate + Race Skate
Běžecké lyže - unisex, s jádrem lyže Air Core Basalite Pro, skluznice WC Pro, vhodné pro sportovní lyžaře

8 390,- bez DPH 6 934,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPThng0163nad
Sporten SUPER JR classic SKIN Xcelerator JR CL, 172 cm
Běžecké lyže o délce 172 cm,, dětské, disponují vázáním Rottefella NIS Touring Auto Classic, skluznice HM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

-7% 3 999,-
3 700,- bez DPH 3 058,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTsport016
Sporten SUPER JR classic SKIN Xcelerator JR CL, 162 cm
Běžecké lyže o délce 162 cm,, dětské, skluznice HM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

3 703,- bez DPH 3 061,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTsport015
Sporten SUPER JR classic SKIN Xcelerator JR CL
Běžecké lyže -, dětské, disponují vázáním Rottefella NIS Touring Auto Classic, skluznice HM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

od 3 700,- bez DPH 3 058,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTsport014nad
Sporten SUPER JR classic SKIN Xcelerator JR CL, 152 cm
Běžecké lyže o délce 152 cm,, dětské, skluznice HM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

3 703,- bez DPH 3 061,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTsport014
Sporten SUPER class. SKIN_M/H Performance CL - Běžecké lyže Varianty
Sporten SUPER class. SKIN_M/H Performance CL
Běžecké lyže - unisex, skluznice UHM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

6 380,- bez DPH 5 273,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTsport010nad
Sporten SUPER class. SKIN_M/H Performance CL, 180 cm - Běžecké lyže Varianty
Sporten SUPER class. SKIN_M/H Performance CL, 180 cm
Běžecké lyže o délce 180 cm, unisex, skluznice UHM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro sportovní lyžaře

6 380,- bez DPH 5 273,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 4 ks
Objednací kód: SPTsport010
Sporten PERUN PRO SKIN W_M/H Touring Auto CL, 190 cm - Běžecké lyže
Varianty
Sporten PERUN PRO SKIN W_M/H Touring Auto CL, 190 cm
Běžecké lyže o délce 190 cm,, dámské, skluznice HM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

-12% 4 199,-
3 714,- bez DPH 3 070,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTsport009
Sporten PERUN PRO SKIN W_M/H Touring Auto CL - Běžecké lyže Varianty
Sporten PERUN PRO SKIN W_M/H Touring Auto CL
Běžecké lyže -, dámské, skluznice HM GRAPHITE BASE, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

3 714,- bez DPH 3 070,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTsport006nad
Atomic SAVOR 46 GRIP + PA Blue/Gy/Red
Běžecké lyže - unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Access Cl, s jádrem lyže Densolite, skluznice BI 1500, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

od 2 319,- bez DPH 1 917,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTatm1369nad
Atomic PRO C2 SKINTEC JR + PLK ACS JR
Běžecké lyže -, dětské, disponují vázáním Atomic Prolink Access JR, s jádrem lyže High Densolite SDS Integral, skluznice BI 2000, běžky o tvrdosti soft, vhodné pro sportovní lyžaře

3 989,- bez DPH 3 297,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTatm1366nad
Atomic SAVOR 48 SKINTEC med + SP Blue/Grey/Red 204 cm - Běžecké lyže Varianty
Atomic SAVOR 48 SKINTEC med + SP Blue/Grey/Red 204 cm
Běžecké lyže o délce 204 cm, unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Shift Pro CL, s jádrem lyže High Densolite, skluznice BI 3000, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

5 650,- bez DPH 4 669,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 2 ks
Objednací kód: SPTatm1384
Atomic SAVOR XC GRIP + PA Blue/Gy/Red 173 cm
Běžecké lyže o délce 173 cm, unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Access Cl, s jádrem lyže Densolite, skluznice BI 1500, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

3 490,- bez DPH 2 884,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 2 ks
Objednací kód: SPTatm1375
Atomic SAVOR 46 GRIP + PA Blue/Gy/Red 200 cm
Běžecké lyže o délce 200 cm, unisex, disponují vázáním Atomic Prolink Access Cl, s jádrem lyže Densolite, skluznice BI 1500, běžky o tvrdosti medium, vhodné pro rekreační lyžaře

2 319,- bez DPH 1 917,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTatm1372
Atomic PRO C2 SKINTEC JR + PLK ACS JR 160 cm
Běžecké lyže o délce 160 cm,, dětské, disponují vázáním Atomic Prolink Access JR, s jádrem lyže High Densolite SDS Integral, skluznice BI 2000, běžky o tvrdosti soft, vhodné pro sportovní lyžaře

3 989,- bez DPH 3 297,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 3 ks
Objednací kód: SPTatm1368
Atomic PRO C2 SKINTEC JR + PLK ACS JR 150 cm
Běžecké lyže o délce 150 cm,, dětské, disponují vázáním Atomic Prolink Access JR, s jádrem lyže High Densolite SDS Integral, skluznice BI 2000, běžky o tvrdosti soft, vhodné pro sportovní lyžaře

3 989,- bez DPH 3 297,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTatm1367
Atomic PRO C2 SKINTEC JR + PLK ACS JR 140 cm
Běžecké lyže o délce 140 cm,, dětské, disponují vázáním Atomic Prolink Access JR, s jádrem lyže High Densolite SDS Integral, skluznice BI 2000, běžky o tvrdosti soft, vhodné pro sportovní lyžaře

3 989,- bez DPH 3 297,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SPTatm1366
Atomic PRO C1 GRIP JR + PLK ACS JR Re 140 cm - Běžecké lyže Varianty
Atomic PRO C1 GRIP JR + PLK ACS JR Re 140 cm
Běžecké lyže o délce 140 cm,, dětské, disponují vázáním Atomic Prolink Access JR, s jádrem lyže Densolite, skluznice BI 1500, běžky o tvrdosti soft, vhodné pro rekreační lyžaře

2 690,- bez DPH 2 223,-
Můžete mít dnes od 9:30
Skladem 2 ks
Objednací kód: SPTatm1364
Peltonen G-Grip Facile W Pink NIS + Rottefella NIS Touring Auto Classic Black - Běžecké lyže Varianty
Peltonen G-Grip Facile W Pink NIS + Rottefella NIS Touring Auto Classic Black
Běžecké lyže -, dámské, disponují vázáním Rottefella NIS Touring Auto Classic, s jádrem lyže Air Channel, skluznice Nanogrip, vhodné pro rekreační lyžaře

3 941,- bez DPH 3 257,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTpel17nad
Fischer TWIN SKIN CRUISER + CONTROL STEP-IN - Běžecké lyže Varianty
Fischer TWIN SKIN CRUISER + CONTROL STEP-IN
Běžecké lyže - unisex, disponují vázáním Control Step-in IFP, s jádrem lyže Air Power Compact, skluznice Protec, vhodné pro rekreační lyžaře

3 910,- bez DPH 3 231,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTfis1149nad

Běžecké lyže | Běžky

zimní sportySe zimní výbavou Rulyt správnou bílou stopu neztratíte Sáňkování a bobování patří k oblíbeným zimním kratochvílím. Pokud chcete svým dětem nabídnout to nejlepší...
Páteřák a helma jsou nutným minimem pro bezpečnost na lyžích nebo snowboardu. A tyto produkty nabízí ve...
Zima klepe na dveře a milovníci zimních sportů hledají ten nejefektivnější způsob, jak převážet svou...
přeprava zavazadelStřešní box uchová lyžařské vybavení v suchu a čistotě Stále více lyžařů používá k přepravě lyžařského vybavení střešní box. Takzvaná „rakev“ pojme nejen lyže a...
V dnešním závěrečném díle našeho cestovatelského seriálu se podíváme do francouzských a švýcarských Alp...
V dnešním díle navštívíme malebné Beskydy. Vyzdvihneme nejenom ta nejlepší lyžařská střediska, ale také...
Více článků Všechny články

Běžecké lyže | Běžky

Vyrazte na běžky. Jestli vám dochází nápady, poradíme vám, kam na běžky v českých horách. Nezapomínáme ani na ty, kteří sportují s celou rodinou, a dáme vám tip, kam na běžky s dětmi. Teprve vybíráte běžecké lyže? Doporučíme vám oblíbené značky, ať už vám nic nebrání v zimních radovánkách.

Kam na běžky v českých horách

České hory jsou na běh na lyžích skvěle vybavené. Běžkařské tratě jsou na mnoha místech strojově upravované a poskytují dostatek odpočinkových míst pro všechny sportovce. Nejedno lyžařské středisko má svoji vyhlášenou trať a tady jsou ty, které byste měli vyzkoušet.

Běžkařské tratě Krkonoše

Nejlepším zážitkem v pohoří je Krkonošská magistrála. Celá trasa měří přes 70 km a vede z Harrachova do Žacléře. Na výlet zvolte určitě jen kratší úsek a podívejte se třeba do Špindlerova Mlýna nebo navštivte Luční boudu. Pro náročnější běžkaře doporučujeme lyžařské středisko Benecko, kde jsou sjízdné závodní běžecké tratě.

Přečtěte si, která další krásná místa skrývá Krkonošská magistrála, na kterou navazuje více než 500 km dalších lyžařských cest a okruhů.

Běžkařské tratě Jizerské hory

Rádi byste poznali krásu Jizerských hor? Nazujte běžecké lyže a vyrazte na Jizerskou magistrálu. Ta zahrnuje téměř 200 km běžeckých stop, na které se můžete napojit v Bedřichově, Jablonci nad Nisou, v Oldřichově v Hájích či ve Smědavě. Dvě trasy dokonce opisují trasu známého běžeckého závodu Jizerská 50. Zdatnější sportovci pak mohou přejet na trasy do Krkonoš nebo na upravené tratě na polské straně.

Běžkařské tratě Šumava

V nabídce tratí pro běžecké lyžování kralují lyžařské areály Zadov a Kvilda. V okolí Kvildy najdete více než 50 km značených tratí, ještě více pak v okolí Zadova. Výchozím bodem většiny tras je Lyžařský stadion Churáňov.

i

Další možnosti nabízí oblast Lipno, kde vás čeká například Frymburský okruh (10 km), běžecká trasa Bílá (5 km) nebo Bruslařská (11 km). Navíc se odtud můžete vypravit i do Rakouska, kde vám až 70 km udržovaných tras nabídne lyžařské středisko Schöneben.

Běžkařské tratě Jeseníky

Do Jeseníků si běžky rozhodně přibalte. Zdolat můžete Jesenickou magistrálu, která se táhne v délce 58 km od Ramzové až po Šumperk. Strojově upravované trasy najdete v údolí Bělé a na kratší výlety vyrazte po okolí Karlovy Studánky. Stopy odsud vedou na Praděd, do Vrbna pod Pradědem nebo do Malé Morávky.

Běžkařské tratě Beskydy

Lysohorská magistrála je nejvýše položenou běžkařskou tratí v Beskydech. Můžete ji zdolat po třech různých stezkách dle náročnosti a prudkosti stoupání. Po stopách závodu Karlovská padesátka se pak můžete vydat do Velkých Karlovic, kde se v okolí města nachází přes 10 různě dlouhých tras na běžky.

Běžkařské tratě Orlické hory

V Orlických horách vás běžky dostanou třeba k tvrzi Hanička. Vyrazte z Rokytnice v Orlických horách a cestou narazíte na další pěchotní sruby. Na celý den vás zabaví trasa Okolím Čenkovic a z Jablonného nad Orlicí se po červené dostanete na Suchý vrch, který je oblíbený pro svůj pěkný výhled do okolí.

Horská střediska se snaží pro lyžaře vytvořit co nejlepší podmínky. Aktuální stav běžeckých tratí najdete na stránce Bílé Stopy.

Další zajímavá místa, kam na běžky

Nemusíte hned vyrážet na dovolenou do hor, abyste provětrali běžky. Stačí si zajet do lázní nebo na golfové hřiště. Věřte nebo ne, i na takových místech se skutečně lyžuje a sportovní zážitek má hned nevšední atmosféru. Chce to jen dobré počasí a dostatek sněhu. Objevte s námi další zajímavá místa, kam na běžky.

Pustevny – vyrazte na běžky od Libušína a Maměnky

Pustevny ve Valašských Beskydech nabízí pro běžkaře 74 km tratí, půjčovnu lyží, servis i lanovou dráhu. Krásný výhled na pohoří Beskyd si můžete užít cestou po hřebeni na Radhošť nebo Martiňák. Pokud si troufnete na víc, absolvujte Okruh přes Velkou sjezdovku či k chatě Mír. Pro doplnění energie pak můžete okusit místní tradiční občerstvení, jako jsou frgály, trdelník či valašská kyselice.

Ostravice – běh na lyžích i golf na jednom místě

Už jste lyžovali na golfovém hřišti? Jestli ne, vyzkoušet si to můžete v Ostravici v Moravskoslezském kraji. Od jara do podzimu zde funguje golfový resort, ale jakmile napadne sníh, vznikne zde běžecká trať s upravovanou stopou jak pro klasiku, tak i pro bruslení. Areál je v případě příznivých podmínek v provozu až do setmění.

Kam vyrazit z Prahy na běžky? Brdy nabídnou zajímavé trasy

Brdská stopa mezi Prahou a Plzní je z hlavního města ještě blíž než Krkonoše nebo Krušné hory. Běžkařské trasy tu sice nejsou upravované, ale značené turistické trasy jsou pro lyžaře dobře sjízdné a často bývají hezky prošlapané. Až tedy budete přemýšlet, kam vyrazit z Prahy na běžky, Brdy mohou být vaší cílovou destinací.

I do lázní můžete zajet na běžky – Mariánské Lázně nabídnou odpočinek i vyžití

V lázeňském trojúhelníku byste běžkařské tratě nejspíš nečekali, i přesto sem však můžete vyrazit na běžky. Mariánské Lázně jich ve svém okolí nabídnou v závislosti na počasí až 90 km. Stopy jsou upravované a projet se po nich můžete do CHKO Slavkovský les, na Rájovskou myslivnu nebo kolem golfového hřiště.

Kam na běžky s dětmi? Zkuste nenáročné tratě

Přečtěte si, kam na běžky s dětmi, máme pro vás tipy na nenáročné tratě. Na Šumavě je to 4,5 km dlouhá trasa ze Ski areálu Kvilda na Horskou Kvildu, kde narazíte i na báječné občerstvení. V Krkonoších navštivte Jánské Lázně a užijte si s dětmi nejen běh na lyžích, ale i sáňkařskou cestu, LIVE park nebo snowtubing. V Beskydech zajeďte do Ski areálu Bílá, kromě tratí pro celou rodinu jsou tu i restaurace a škola běžeckého lyžování.

Běžecké lyže | Běžky – osvědčené značky, se kterými nešlápnete vedle

Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné běžecké lyže | Běžky Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší běžecké lyže | Běžky Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší běžecké lyže | Běžky Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v běžecké lyže | Běžky recenze

P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací