Nitro Snowboards válcují české sjezdovky. A je to famózní jízda!

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Sjíždíte rádi upravené sjezdovky? Ne? Prašan je podle vás ten pravý adrenalin? Freestyle je vaše parketa? Nebo jste objevili kouzlo snowboardingu teprve nedávno a uvažujete o koupi svého prvního prkna? Nitro Snowboards vyrábí špičkovou výbavu pro snowboardisty všech výkonností a stylů. Přečtěte si, v čem tkví celosvětový úspěch firmy Nitro Snowboards a seznamte se spolu s námi s jejich širokým sortimentem revolučních snowboardů, vázání, bot a praktických doplňků.

Snowboard Nitro

Nitro Snowboards – Obsah článku:

 1. Nitro Snowboards je splněným snem dvou zapálených snowboardistů
 2. Čtyři hlavní přednosti značky Nitro Snowboards
 3. Tipy, jak správně vybrat snowboard
 4. Z jakých typů snowboardů můžete vybírat?
 5. Tabulka velikostí
 6. K výjimečnému prknu patří stejně výjimečné vybavení a doplňky!

Nitro Snowboards je splněným snem dvou zapálených snowboardistů

Zakladatelé společnosti se potkali v jedné kavárně v Seattlu v roce 1990. Měli společný sen, potřebné zkušenosti a hlavně jasnou vizi, jakým směrem by se měla jejich firma ubírat. Takové spojení nemohlo dopadnout špatně. Nitro Snowboards bylo na světě. Značka se zaměřila na vyvíjení inovativních řešení, která by usnadnila snowboardistům ovládání prkna na různých typech povrchů a umožnila jim užít si různé styly jízdy naplno. Třicet let úspěšné spolupráce a celosvětový úspěch značky je důkazem, že svou práci odvádějí na výbornou.

Čtyři hlavní přednosti značky Nitro Snowboards

To, že značkou stojí aktivní snowboardisté, je znát v každém detailu. Produkty Nitro Snowboards jsou totiž navrhovány tak, aby dostály požadavkům těch nejnáročnějších snowboardistů. V čem tedy tkví jejich výjimečnost?

 1. Značka se zaměřuje na vývoj a může se chlubit řadou revolučních technologických prvenství – z dílny Nitro Snowboards pochází například prkna s „vlaštovčími ocasy“. Díky této chytré vychytávce může jezdec snadněji ovládat prkno při průjezdu prašanem. Také se dost věnují asymetrickým tvarům. Cílem je vyrovnat rozdíl mezi silami, které na board působí při jízdě přes špičky a paty.
 2. Designéři vyvíjí prkna s ohledem na preferovaný styl jízdy. Co to pro vás znamená? Ať už vaše srdce bije pro freestyle, carving nebo freeride, v jejich nabídce najdete prkna, která přesně odpovídají vašim požadavkům a jízdním schopnostem.
 3. Značka nabízí nejen skvělá prkna. Pořídit si u nich můžete kompletní výbavu. V jejich širokém sortimentu najdete profesionální vázání, boty a další praktické doplňky. Doplňkovému vybavení značky Nitro budeme věnovat samostatnou kapitolu níže.
 4. Produkty Nitro mají velmi nápaditý design a jsou cenově dostupné. Prkna si můžete pořídit ve velmi příznivých cenových relacích.

i

Nitro Snowboards nabízí špičkové vybavení pro muže, ženy i děti. Výrobci mysleli na všechny věkové kategorie a také úrovně obtížnosti. Každý model má unikátní set vlastností, díky kterým podává na svahu obdivuhodný výkon. Nitro je volbou číslo jedna pro všechny snowboardisty, kteří potřebují spolehlivé prkno, které roste spolu s nimi.

Nitro Snowboard
Nápaditý design je jedno z poznávacích znamení prken značky Nitro.

Tipy, jak správně vybrat snowboard

Abyste byli se svým novým snowboardem opravdu spokojení, je nutné zvážit následující faktory:

 • Délka snowboardu – určit správnou délku můžete dvojím způsobem. Prkno si k sobě můžete přiložit a jeho konec (nos) by vám měl sahat do míst mezi vaším nosem a bradou. Pro přesnější odhad délky lze využít tabulku, kterou najdete níže.
 • Typ snowboardu zvolte podle toho, jaký styl jízdy preferujete.
 • Věnujte pozornost vykrojení snowboardu. Podle toho, jaký typ jízdy máte rádi, si musíte vybrat i typ bočního vykrojení. Například snowboardy Nitro Team mají vykrojení Dual Degressive. Tento typ vykrojení umožňuje lépe nasazovat zatáčky. Prkno také jednodušeji proplouvá hlubším sněhem. Preferujete spíše agresivnější jízdu? V tom případě byste měli zvolit vykrojení Progressive. Takto vykrojený board ve výjezdu ze zatáčky výrazně zrychluje. Vykrojení Progressive je použito například u snowboardu Nitro Woodcarver.
 • Šířka prkna – dbejte na to, aby vaše boty přesahovaly přes okraj jen velmi lehce. V opačném případě můžete o přesahující část bot zavadit a ztratíte kontrolu.
 • Tvar prkna – například na freestyle budete potřebovat snowboardy Twintip (patka a špička má stejný tvar a délku). Freeride prkna jsou delší než ta freestylová. Mají také posunuté inserty dozadu a jsou tvrdší.
Nitro Snowboard
V nabídce produktů Nitro si vyberou dámy i pánové.

Z jakých typů snowboardů můžete vybírat?

Zaměříme se na čtyři hlavní kategorie podle stylu jízdy, pro kterou jsou primárně určeny. Jednotlivým kategoriím se podíváme blíže na zoubek a nezapomeneme zmínit i některé zajímavé zástupce značky Nitro Snowboards.

All-mountain

Hodí se do jakéhokoliv terénu a jsou ideální pro začátečníky. All-mountain snowboardy jsou velmi oblíbené díky své všestrannosti. Máte rádi rozmanitost, ale nechce se vám investovat do dvou různých prken? V tom případě je all-mountain ta správná volba i pro vás. Zvládnete s ním sjezd v prašanu i blbnutí v parku.

Tip pro úplné začátečníky:

Pro začátečníky je ideální Nitro Lectra – dámský snowboard, který je určený pro rekreační jezdkyně. Na první pohled zaujme svým stylovým designem a potěší velmi příznivou cenou. Je tedy ideální variantou pro ty z vás, které se snowboardingem teprve začínáte a nejste si ještě úplně jisté, zda se mu budete dlouhodobě věnovat.

Tip pro pokročilé:

Zkušenější jezdce zaujme Nitro Mountain – pánský snowboard pro sportovní jezdce. Jeho design je speciálně navržen pro požitek s jízdy. Tento model má perfektně stabilní držení na hraně v obloucích a hravě projede i boulemi. Aby toho nebylo málo, může nabídnout taky skvělou stabilitu při jízdě v prašanu. Na pokyny reaguje citlivě a okamžitě díky prohnutí Cam-Out.

Freestyle

Pokud chcete jezdit v parcích a po zábradlích, pak budete potřebovat freestyle prkno, které je kratší a lehčí. Tato prkna jsou jako stvořená pro hravou jízdu. Hodí se pro všechny nadšence, které baví posouvat své hranice.

Tip pro výkonnostní jezdce:

Nitro T1 Wide – hlavní výhodou tohoto pánského freestyle prkna je jeho dokonalá stabilita a také systém vykrojení Radial. Díky němu má jezdec maximální oporu při lehké i agresivní jízdě. Nitro T1 Wide je také vybaven Bi-Lite lamináty a velmi kvalitním topolovým jádrem, které je opatřeno výztuhami z bukového dřeva Powercore II.

Carving

Tento styl jízdy je hodně oblíbený hlavně v Evropě. Patříte taky mezi „sjezdaře“? Rádi řežete oblouky na sjezdovce? Pro tuto extrémní rychlou jízdu po hranách potřebujete speciální carving snowboard. Je tužší, delší a užší než freestyle prkno. Tento typ snowboardu není vhodný pro začátečníky.

Tip pro sjezdaře:

Nitro Pantera Wide – model Pantera Wide je rychlý a výkonný. Dokonalá kombinace pro sjezdaře tělem i duší, kteří se nespokojí s průměrem. Plynulou jízdu zajišťuje širší špička. Board je také velmi stabilní v prašanu. Díky prohnutí True Camber má jezdec maximální oporu. Pantera Wide je také vybaven skluznicí Sintered Speed Formula II, aby vám to po sjezdovce svištělo ještě rychleji.

Freeride

Přecpané sjezdovky nejsou nic pro vás? Vy se chcete prohánět na prkně volnou přírodou v neupraveném terénu, pěkně šupem dolů prašanem. Freeride prkna jsou určena pro jezdce s duší dobrodruha. Jak už víte, jsou delší než ta freestylová, tvrdší a mají posunuté inserty dozadu.

Nitro Snowboard
Nitro nabízí produkty pro jezdce všech kategorií.

Tabulka velikostí snowboardů

Vaše výška v cm Vhodná délka prkna pro ženu Vhodná délka prkna pro muže
190 160 – 165
160 – 165
185 155 – 165
155 – 165
180 150 – 160
155 – 165
175 150 – 160
155 – 165
170 145 – 155
150 – 160
165 145 – 155
145 – 155
160 140 – 150
140 – 150
155 135 – 145
135 – 145
150 130 – 140
130 – 140
145 125 – 135
125 – 135
140 125 – 135
125 – 135
135 115 – 125
115 – 125
130 110 – 120
110 – 120
125 105 – 115
105 – 115
120 100 – 110
100 – 110
115 95 – 105
95 – 105
110 90 – 100
90 – 100

K výjimečnému prknu patří výjimečné vybavení a doplňky

Nitro Snowboards nezůstali jen u výroby snowboardů. Kromě skvělých prken vyrábějí také inovativní vázání, špičkové boty a další praktické doplňky, bez kterých se na svahu neobejdete.

Vázání Nitro Snowboards

V současné době má většina vázání této značky Mini Disc systém. Tento systém umožňuje přirozený průhyb prkna. Některá vázání mají také ocelové kabely, vyztužené spojovací pásky a přední přezku Vibram© EcoStep™ Übergrip.

Tip pro all-mountain prkna:

Nitro Team Ultra Black – toto vázání je určeno pro muže. Je vhodné pro zkušené výkonnostní snowboardisty, kteří potřebují pohodlné a pružné vázání. Jeho vlastnosti oceníte i na méně upravovaných sjezdovkách. Přirozené propojení boty s prknem umožňuje podlaha Stealth AIR base frame se 3° zešikmenou podložkou.

Nitro boty

Nitro boty vám padnou jako ulité. Navíc disponují vlastním Nitro systémem pro rychlé a pevné utahování. Některé modely mají podrážky značky Vibram. Tyto boty jsou pod patou odpruženy vzduchovým polštářem.

Tip pro snowboardistky:

Nitro Monarch TLS Black – pokud chcete, aby byly vaše nohy během jízdy nejen v pohodlí, ale také v maximálním bezpečí, pak jsou tyto dámské snowboardové boty tou správnou volbou. Podrážka je vyrobena z velmi pružného EVA materiálu, který je opatřený přírodní gumou. Ta působí nejen jako velmi dobrá tepelná izolace, ale navíc efektivně tlumí nárazy a tvrdé dopady. Noha v botě perfektně sedí a neklouže.

Nitro Snowboard
Kvalitní vázání a boty vám umožní s prknem dokonale splynout. 

Vaky a batohy Nitro

Kluci z Nitro Snowboards mysleli opravdu na všechno. Proto si ke svému prknu můžete pořídit i parádní vak stejné značky. Vaky na snowboardy včetně cestovní varianty se vyrábí v různých barevných provedení. A protože je jasné, že budete muset někam uložit své osobní věci a případně něco k snědku a k pití, nabízí Nitro vlastní řadu cool batohů na snowboard. Vyberou si dámy i pánové každého věku. K dostání jsou stylové batohy v různých barevných provedení a v originálních designech, díky nimž se skvěle hodí i na běžné denní nošení.

Snowboarding není jen zimní sport. Snowboarding je zábava, vášeň a životní styl. Zakladatelé značky Nitro Snowboards přesně takto pojali svou firemní filozofii. Výsledkem jsou velmi kvalitní prkna, která do tohoto sportu přinesla řadu výjimečných prvků, díky kterým se boardy ovládají jednodušeji a vy si tak můžete užít tu pravou radost z jízdy.

5,0
Nitro Chase Black Rose
Městský batoh , rozměry: 51 × 37 × 23 cm, hmotnost 0,86 kg, výbava: anatomicky tvarovaná záda a vyztužená záda
2 149,-
Skladem 4 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SPTnit008
5,0
Nitro Daypacker Coco
Městský batoh , rozměry: 46 × 30 × 18 cm, hmotnost 0,85 kg, výbava: anatomicky tvarovaná záda, vyztužená záda a horní víko
1 999,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: SPTnit004
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací