Délka ramínka přehazovačky je vzdálenost mezi ozubenými kolečky (kladkami) na ramínku. Větší délka znamená, že přehazovačka dokáže efektivněji pracovat s délkou řetězu – má páku, kterou vyrovná rozdíly v napnutí při přechodu mezi různými velikostmi pastorků. Používají se tři rozměry:
Dříve se používaly systémy řazení používající tři převodníky vpředu se sedmi až deseti kolečky (pastorky) vzadu. Dnes je potkáte spíš u levnějších horských a trekingových kol. Moderní horská kola používají častěji jediný převodník a dvanáctirychlostní přehazovačku. Opakem jsou naopak městská kola, kterým stačí třeba i 7 rychlostí.
i
Silniční kola používají přehazovačky stavěné na menší rozsah kazety, horská kola zase větší. Není to ale jediný rozdíl mezi oběma typy. Pro technické (gravity) disciplíny, jako je sjezd či freeride se používají speciální komponenty, které preferují odolnost na úkor váhy. Krosová a treková kola se zase používají MTB komponenty.
Přehazovačky na kolo se však liší i funkcemi, kvalitou provedení, hmotností a cenou. Proto je jednotliví výrobci sdružují do tříd. Čím vyšší řada, tím kvalitnější zpracování a nižší hmotnost.
i
Pokud se rozhodnete vyměnit přehazovačku, nemusíte se bát, že byste nemohli přejít ze sady Shimano na pohon značky Sram. Počítejte však s tím, že nebude stačit vyměnit jen přehazovačku, ale minimálně i řazení (řadicí páčky). Pokud chcete např. přejít z 11rychlostního pohonu na 12rychlostní, je třeba pohlídat i kompatibilitu mezi přehazovačkou, kazetou a ořechem, případně celým nábojem.