AlzaPlus+ sport Nákupy pod palcem s aplikací Alza

Sjezdové lyže

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Určeno pro
Dítě
(33)
Muže
(271)
Ženu
(332)
Junior
(8)
Typ lyží
Na sjezdovku
(89)
Rádius
0,01 m
23 m
-
Délka lyží
62 cm
189 cm
-
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Plánujete si pořídit nové sjezdové lyže a plně si užívat upravenou sjezdovku či náročnější terén? V nabídce máte k dispozici různé typy. Ten pravý model najdete podle vaší výšky, lyžařských schopností, oblíbeného stylu a dalších parametrů. Nepodceňte výběr a přečtěte si, jak vybrat sjezdové lyže šité přímo pro vás.

Pokračovat

Klasické sjezdové lyže vs. carvingové lyže – v čem je rozdíl?

V minulých desetiletích pojem carvingová lyže neexistoval a k mání byly jen klasické (rovné) sjezdové lyže. Dnes už v naší nabídce rovné lyže neseženete, jelikož standardem jsou jen a pouze carvingové lyže. Ty na první pohled poznáte podle jejich vykrojení – část pod botou je úzká, zatímco u špičky a paty se výrazně rozšiřuje. Díky tomu jsou carvingové lyže snáz točivé a dostanete je lehce do oblouku.

Jak vybrat sjezdové lyže dle stylu jízdy a terénu sjezdovky?

Pokud máte svůj oblíbený lyžařský styl nebo terén, bude pro vás výběr snazší. Jednotlivé sjezdové lyže se totiž liší právě těmito parametry. Pokud patříte mezi začátečníky, nezoufejte, níže vám jednotlivé rozdíly popíšeme.

 1. Klasické lyže na sjezdovku jsou délkou i tvarem přizpůsobené průměrné jízdě po upravené sjezdovce. Jejich skluznice není příliš vhodná do hlubokého sněhu.
 2. Allround/allmountain lyže dosahují střední rychlosti ve středním oblouku. Jde o univerzální modely, na kterých je možné jezdit na upravené sjezdovce i mimo ni. Lyže by měly být o 15 cm menší než lyžař.
 3. Slalomky jsou určeny pro upravené sjezdovky. Jedná se o kratší a výrazněji vykrojené lyže, se kterými jezdíte krátké řezané oblouky. Délka slalomových lyží by měla být o 10–20 cm kratší než lyžař.
 4. Obřačky jsou také vhodné pro upravené sjezdovky. Oproti slalomkám se využívají k jízdě ve středním či dlouhém oblouku. Sjezdař by měl lyže převyšovat o cca 10 cm, ne více.
 5. Freeride/freestyle lyže jsou určeny do terénu mimo upravené sjezdovky. Jsou široké a mají zvednutou špičku a patu. Freestyle lyže mají posunuté těžiště pro použití nejen na zemi, ale i ve vzduchu – snowparky.

Vybírejte také podle pohlaví – dětské i dámské sjezdové lyže mají svá specifika

Na výběr máte buďto unisex lyže, které se hodí pro dámy i pány, nebo modely přizpůsobené konkrétnímu pohlaví. Zvláštní pozornost určitě věnujte tomu, jak vybrat lyže pro děti.

 • Pánské lyže se vyrábí v největších délkách. Mají taky nejčastěji tvrdší strukturu než dámské a dětské modely. V kategorii pánských najdete nejvíce lyží uzpůsobených pro rychlou a ostrou jízdu.
 • Dámské sjezdové lyže jsou oproti lyžím unisex lehčí, ale stejně výkonné, měkčí a snadněji se ovládají. Důraz se klade také na design. K dispozici jsou modely pro začátečnice či rekreační lyžařky i pro pokročilé.
 • Dětské sjezdové lyže bývají velmi lehké a s umožněním měkkého pohybu. Měly by být alespoň o 10 až 20 cm kratší než dítě, což usnadní učení. Pro děti je důležitý také design, proto lyže vybírejte s nimi.

Dámské carvingové lyže Elan
Dámské sjezdové lyže

Dětské sjezdové lyže Atomic
Dětské sjezdové lyže

Pánské sjezdové lyže Head
Pánské sjezdové lyže

Nebojte se, že bychom nabízeli modely jen pro začínající lyžařky a malé lyžaře. U nás si vyberete i dětské a dámské lyže pro pokročilé s větší délkou a tvrdším jádrem.

Bigfoot sjezdové lyže vypadají jako pro děti, jaká je ale pravda?

Bigfoot sjezdové lyže mají speciální zkrácené a rozšířené rozměry. Původní modely připomínaly nohu Yettiho. Kombinují techniku jízdy na lyžích a snowboardu. Díky tomu si s nimi užijete rychlý sjezd i mnoho zábavy ve skateparku. Bonusem bude jejich snadné přenášení a dobrá skladnost.

Bigfoot sjezdové lyže nejsou určeny jen pro malé děti, mohou na nich jezdit všechny věkové kategorie. Ideální jsou pro dospěláky, kteří se teprve učí lyžovat.

Sjezdové lyže – správná délka závisí na více faktorech

Správná délka sjezdové lyže závisí na schopnostech lyžaře, výšce a váze. Díky určení délky podle více ukazatelů se již nemusíte trápit, kde koupit lyže – zvládnete to hravě online. Celý výběr vám navíc usnadní parametrový filtr, kde si můžete pohodlně navolit veškeré parametry.

Jak se liší délka lyží podle váhy lyžaře?

Dalším z parametrů je délka lyží podle váhy. Pro lyžaře s nižší hmotností jsou vhodné kratší a lehčí lyže, jelikož do nich přenáší nižší sílu. Pro těžší a urostlé lyžaře jsou lepší tvrdší a delší lyže, které si mohou dovolit více zatížit.

Vybíráte-li sjezdové carvingové lyže, délka je zásadní. Pokud si stále nevíte rady, pomůže vám náš článek Jak vybrat sjezdové lyže, kde naleznete tabulku doporučených délek.

Unisex i dámské sjezdové lyže vybírejte podle vaší zdatnosti

Kdysi dávno se carvingové lyže vybíraly tak, aby byly po bradu. Takto zjednodušený výběr však není zcela správný – důležité jsou zkušenosti lyžaře a jeho výška. Čím méně má lyžař zkušeností a čím je menší, tím kratší lyže by měl mít. Například unisex i dámské sjezdové lyže 140 cm dlouhé se hodí pro začátečníky a menší osoby.

 1. Začátečník by měl zvolit o 15–20 cm kratší lyže, než je jeho výška. Neměly by být však delší než 170 cm.
 2. Mírně pokročilý by měl zvolit o 10–20 cm kratší lyže, než je jeho výška, maximálně však do 180 cm.
 3. Velmi pokročilý může zvolit délku, která se rovná výšce postavy. Lyže by však neměly přesáhnout 190 cm.

i

Podle pokročilosti rozlišujeme sjezdové lyže na další druhy.

 • Rekreační sjezdové lyže jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé.
 • Sportovní sjezdové lyže ocení spíše náročnější či pokročilejší lyžaři.
 • Závodní sjezdové lyže jsou určeny pro perfektní lyžaře, kteří zvládají techniku.

Jak vybrat sjezdové lyže podle šířky?

Dalším krokem, jak vybrat sjezdové lyže, je volba šířky, která je závislá především na terénu. Šířka lyže se měří v oblasti vázání, tedy pod botou. Standardní šířka lyží pro upravené tratě se pohybuje mezi 65–75 mm. Do terénu můžete zvolit i širší modely v rozmezí od 80 do 100 mm – širší plocha lyží se do sněhu tolik neboří.

Sjezdové lyže se správným rádiusem zajistí požadovanou rychlost lyžování

Rádius představuje poloměr oblouku, který sjezdové lyže vyjedou vzhledem ke svému vykrojení. Menší rádius představuje kratší oblouk, tedy ostřejší zatáčení, ale menší rychlost. Vyšší rádius pak představuje pomalejší nástup do oblouku a zatáčení vyžaduje lepší techniku – dosáhnete však mnohem rychlejší jízdy.

 • Krátký oblouk a živou jízdu zabezpečí rádius v rozmezí 9–12 m.
 • Střední oblouk je vhodný pro většinu lyžařů, zajistí ho rádius 13–17 m.
 • Dlouhý oblouk a klidnou jízdu zaručí rádius v rozmezí 18–25 m.

Záleží také na tvaru skluznice – mírně vs. značně vykrojené carvingové lyže

Skluznice je část lyže, kterou jezdíte po sněhu. Její tvar také přímo souvisí s rádiusem – čím větší je vykrojení, tím menší je rádius. Díky tomu vám carvingové lyže umožňují jednodušeji zatáčet.

 • Méně vykrojené sjezdové lyže jsou vhodnější pro zkušené lyžaře, jelikož při jízdě snadno dosáhnete vyšší rychlosti. Rádius se pohybuje v rozmezí 13 až 17 metrů.
 • Více vykrojené lyže ocení především začátečníci, jelikož dosahují nižší rychlosti. Snadněji se s nimi zatáčí a oblouk tak vytvoříte s menším úsilím. Rádius je v rozmezí 9 až 12 metrů.

S vykrojením souvisí i takzvaný sidecut, který ovlivňuje vlastnosti sjezdové lyže

Sidecut je označení tří rozměrů – šířka sjezdové lyže na špičce, středu a patě. Čím je špička širší, tím snadněji zahájíte oblouk. Střed ovlivňuje univerzálnost lyže, což znamená, že širší střed umožňuje lyžovat i mimo upravené sjezdovky, kde je stabilnější a sjezd je pohodlnější. Užší pata pak usnadňuje výjezd z oblouku.

Měkké lyže jsou pro začátečníky, tvrdší pak pro pokročilé

S vašimi lyžařskými zkušenostmi souvisí také tvrdost, která je dána materiálem jádra. Měkké lyže, tedy lyže pro začátečníky mají kompozitové jádro, zatímco tvrdší carvingové lyže jsou zhotoveny z dřevěného jádra, který je často zesílený titanem.

 • Měkké lyže jsou určené pro začátečníky a rekreační lyžaře, kteří se nepohybují velkou rychlostí a dávají přednost opatrnější jízdě. Snadněji zatáčí a jsou poddanější, ovšem ve velké rychlosti mohou začít kmitat.
 • Tvrdé lyže ocení především zkušení lyžaři, kteří milují rychlou jízdu. Jsou stabilnější ve velkých rychlostech, ale vyžadují větší sílu a koordinaci pohybu – tvrdé lyže totiž hůře zatáčejí.

i

Hledáte nové, ale cenově dostupnější unisex či dámské sjezdové lyže? Výprodej posledních kousků je ideálním řešením. Pokud se rozhodnete neutrácet za nové sjezdové lyže, bazar může být správnou volbou – mnohdy zde totiž naleznete plně funkční zboží za zlomek ceny.

Správně fungující vázání sjezdové lyže je zárukou bezpečnosti

Vázání sjezdové lyže by mělo být vždy seřízené přesně podle vašich parametrů, kterými jsou věk, hmotnost, pohlaví a úroveň zdatnosti. Tyto parametry stanoví ideální nastavení vypínací síly (DIN). Přibližná hodnota jedné této hodnoty DIN je 10 kg. Například tedy lyžař s hmotností 60 kg bude mít nastaveno vázání na 6 DIN.

 • Rekreační sjezdové lyže jsou vybaveny vázáním, které má měkčí nastavení – dosahuje hodnot 5–10 DIN.
 • Sportovní sjezdové lyže mají tvrdší vázání, které má hodnotu 12 a více DIN pro maximální přenos síly.
 • Dětské sjezdové lyže mají velmi citlivé vázání cca 2,5–6 DIN, a to z důvodu nízké hmotnosti a bezpečnosti.

Doporučujeme pořídit si sjezdové lyže rovnou s vyladěným vázáním.

Jaké speciální vlastnosti mohou mít sjezdové lyže?

Sjezdové lyže najdete v nejrůznějších provedeních a na to se váže i různorodost jejich ideálních vlastností pro jednotlivé způsoby jízdy. Pojďme si představit prvky, které mohou vylepšovat jejich jízdní vlastnosti.

 • Grip Walk boty na lyže mají speciální úpravu podrážky pro pohodlné chození. Nezapnete je ale do každých lyží, proto si zkontrolujte, zda vámi vybrané lyže podporují úpravu Grip Walk ještě před koupí.
 • Servotec Light technologie zvyšuje agilitu a stabilitu lyže, čímž usnadňuje její řízení.
 • Tip Rocker Profile je označení pro lyže s výraznějším opačným prohnutím přední špičky. Umožňuje lepší manévrování a hravost lyže. Ideálně se hodí například do vysokého prašanu.

Nezapomeňte na příslušenství! Přilba, brýle či vak na lyže přijdou vhod

Sjezdové lyže už máte, pokud ale chcete vyrazit na svah, budete potřebovat mnoho dalšího vybavení. Helma na lyže vám zajistí lepší bezpečnost, díky brýlím na lyže uvidíte lépe na cestu a praktický vak na lyže vám usnadní jejich přenášení do auta i převoz, po konci sezóny pak i jejich skladování.

No a poslední otázka – kam na lyže?

Pokud už máte všechno potřebné vybavení a váháte, kam na lyže, máme pro vás pár tipů. Na odpolední lyžování s dětmi můžete klidně zajít na malý kopec ve vašem okolí. Na skutečnou lyžařskou výpravu doporučujeme větší horská střediska v Krkonoších, Jeseníkách nebo Beskydech. No a nejdelší sjezdy s krásným výhledem si užijete nejvíce v zahraničí, třeba v nedalekých Tatrách či Alpách.

Máte to rádi také na rovince? U nás si vyberete i běžecké lyže

Když se vám zrovna nebude chtít jezdit pořád tu stejnou trasu nahoru a dolů po sjezdovce, můžete se vrhnout na běh na lyžích. V naší nabídce najdete běžecké lyže všech velikostí, takže budete moci vyrazit s celou rodinou.

i

A co dělat, když sleze sníh? Kolečkové lyže jsou správnou volbou pro vás

Pokud se vám mimo lyžařskou sezónu zasteskne po rychlých sjezdech kopců nebo běžkování, zachránit vás mohou kolečkové lyže. S těmi můžete jezdit po rovné silnici a zlepšit tak vaši fyzičku nebo vyrazte na speciálně přizpůsobený svah a vychutnejte si na nich i rychlý sjezd.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.
408 položek
Lidovka Levné, ale dobře hodnocené
SULOV vel. 60 cm dětské, fialové/purpurové - Lyžařský set Varianty
4,8
SULOV vel. 60 cm dětské, fialové/purpurové
Lyžařský set dětský, délka lyží 60cm, pro děti od 5 let, sada obsahuje plastové lyže, pružné nastavitelné vázání a hůlky bez kovových hrotů, nosnost 30kg
509,-
Skladem > 10 ks
Objednací kód: SPTrul186
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Atomic REDSTER RX + M 10 GW BLACK/Red 163 cm
Sjezdové lyže délka 163 cm, s vázáním M 10 GW, určené na sjezdovku, sidecut 110,5-71-100, jádro Densolite
8 990,-
Skladem 2 ks
Objednací kód: SPTatm1822
Zlatá střední cesta Dobrý poměr cena/výkon
Atomic CLOUD Q8 + M 10 GW Kakhi/Grey 161 cm
Sjezdové lyže délka 161 cm, s vázáním M 10 GW, určené na all mountain
10 490,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: SPTatm1806
Pro náročné Kvalita bez kompromisů
Salomon E S/Force Fx.76 + M11 GW L80 156 cm - Sjezdové lyže Varianty
Salomon E S/Force Fx.76 + M11 GW L80 156 cm
Sjezdové lyže délka 156 cm, s vázáním M11 GW, určené na sjezdovku, jádro Dřevěné
14 990,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: SPTsl110
Atomic Maven Girl + C 5 GW 120 cm
Sjezdové lyže dětské, délka 120 cm,, určené na sjezdovku
5 190,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: SPTlyze104
Lusti PC 74 + Vist VSP 412 + deska Speedcom 164 cm - Sjezdové lyže Varianty
Lusti PC 74 + Vist VSP 412 + deska Speedcom 164 cm
Sjezdové lyže , určené na sjezdovku
od  15 751,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTlyze159nad
Lusti LP 72 + Vist VSP 310 + deska Speedspacer - šedá 143 cm - Sjezdové lyže Varianty
Lusti LP 72 + Vist VSP 310 + deska Speedspacer - šedá 143 cm
Sjezdové lyže , určené na sjezdovku
13 158,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTlyze168nad
Armada ARV 84 143 cm - Sjezdové lyže Varianty
Armada ARV 84 143 cm
Sjezdové lyže , určené na freestyle
6 743,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTlyze90nad
Atomic Cloud C11 RP + M 10 GW 150 cm - Sjezdové lyže Varianty
Atomic Cloud C11 RP + M 10 GW 150 cm
Sjezdové lyže , určené na sjezdovku
16 798,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTlyze113nad
Atomic Redster X7 + M 12 GW 149 cm
Sjezdové lyže , určené na sjezdovku
11 990,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTlyze105nad
Armada ARV 88 156 cm - Sjezdové lyže Varianty
Armada ARV 88 156 cm
Sjezdové lyže , určené na freestyle
10 268,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTlyze98nad
Elan Ibex 94 Carbon 177 cm
Skialpinistické lyže pánské, vhodné pro sportovní lyžaře, délka lyží je 177 cm, jádro lyže TubeLite, karbon dřevěné
10 990,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: SPTgly1150
K2 Talkback 88 160 cm
Skialpinistické lyže dámské, vhodné pro sportovní lyžaře, délka lyží je 160 cm, jádro lyže woodcore dřevěné
14 574,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: SPTgly1154
Elan Ibex 84 Carbon 170 cm
Skialpinistické lyže pánské, vhodné pro sportovní lyžaře, délka lyží je 170 cm, jádro lyže woodcore dřevěné
9 590,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: SPTgly1153
Fischer Transalp RC - Skialpinistické lyže Varianty
Fischer Transalp RC
Skialpinistické lyže pánské, vhodné pro sportovní lyžaře, s vázáním RS 10 PR
17 491,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0898nad
Atomic Redster S7 + M 12 GW - Sjezdové lyže Varianty
Atomic Redster S7 + M 12 GW
Sjezdové lyže dětské, s vázáním C 5 GW, určené na sjezdovku
5 190,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0013nad
Fischer RC4 Pro JRS + FJ7 CA JRS - Sjezdové lyže Varianty
Fischer RC4 Pro JRS + FJ7 CA JRS
Sjezdové lyže dětské, s vázáním FJ4 CA JRS, určené na sjezdovku
4 343,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0932nad
Elan Primetime 44 Fusion X + EMX 12 - Sjezdové lyže Varianty
Elan Primetime 44 Fusion X + EMX 12
Sjezdové lyže s vázáním EL 10, určené na sjezdovku
9 045,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0210nad
Elan Wildcat 86 C Black Edition PS + ELX 11 - Sjezdové lyže Varianty Doručení na
prodejnu zdarma
Elan Wildcat 86 C Black Edition PS + ELX 11
Sjezdové lyže s vázáním RS 10 PR, určené na sjezdovku
19 990,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0163nad
Elan LeeLoo Team JRS + EL 7.5
Sjezdové lyže , určené na all mountain
10 643,- 11 304,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0123nad
Elan Ibex 94 Carbon
Skialpinistické lyže pánské, vhodné pro sportovní lyžaře, jádro lyže woodcore dřevěné
6 590,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly1150nad
Fischer RC4 RACE Jr JRS + FJ4 CA JRS - Sjezdové lyže Varianty
Fischer RC4 RACE Jr JRS + FJ4 CA JRS
Sjezdové lyže s vázáním RS9 SLR, určené na sjezdovku
14 989,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly0989nad
Sporten Dino Kids + JRS 4.5 GW CA - Sjezdové lyže Varianty
Sporten Dino Kids + JRS 4.5 GW CA
Sjezdové lyže dětské, s vázáním C 5 GW, určené na sjezdovku
od  4 043,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly1104nad
Sporten Iridium JR + JRS 7.5 GW CA - Sjezdové lyže Varianty
Sporten Iridium JR + JRS 7.5 GW CA
Sjezdové lyže Dětské Sporten Iridium JR řady Junior - Pohodová jízda pro ty kteří s lyžováním začínají.
4 493,-
Skladem dle varianty
Objednací kód: SPTgly1099nad

Sjezdové lyže

zimní sportySe zimní výbavou Rulyt správnou bílou stopu neztratíte Sáňkování a bobování patří k oblíbeným zimním kratochvílím. Pokud chcete svým dětem nabídnout to nejlepší, spolehněte se na kvalitní sportovní náčiní značky Rulyt. Co všechno nabízí?
Páteřák a helma jsou nutným minimem pro bezpečnost na lyžích nebo snowboardu. A tyto produkty nabízí ve vysoké kvalitě společnost Stormred. K výrobě používá moderní materiály a nezapomíná ani na design. 
Propustnost zorníků lyžařských brýlí je parametr, který vám prozradí, jak moc budou vaše brýle filtrovat světlo z okolí. Míra této filtrace se z velké části podílí na tom, jak pohodlná a bezpečná vaše jízda bude.
zimní sportyNosiče lyží ušetří místo v autě Zima klepe na dveře a milovníci zimních sportů hledají ten nejefektivnější způsob, jak převážet svou lyžařskou výbavu. Využijete střešní box, nebo si vystačíte s jednoduchými magnetickými nosiči?
V čem se vydat vstříc zasněženým sjezdovkám a podle čeho si vybrat ideální vybavení? Vyzkoušel jsem základní výbavu sjezdového lyžaře – lyže, helmy, brýle a sjezdové hůlky – a mám pro vás několik tipů.
Stále více lyžařů používá k přepravě lyžařského vybavení střešní box. Takzvaná „rakev“ pojme nejen lyže a hůlky, ale také helmy, lyžáky a další vybavení, které pak nezabírá místo v kufru. Navíc je obsah chráněn před nečistotami a vlivy počasí. V dnešním článku vám...
Více článků Všechny články

Sjezdové lyže

V kategorii Sjezdové lyže máme právě teď na Alza.cz celkem 408 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné sjezdové lyže Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší sjezdové lyže Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší sjezdové lyže Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v sjezdové lyže recenze
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací