AlzaBoxy CZ, SK,HU MPLA301591

Trenér radí: Recenze exkluzivních Suunto 3 Fitness

Zobrazit katalog
Trenér radí: Recenze exkluzivních Suunto 3 Fitness

Recenze

Aktualizováno

V záplavě sporttesterů a chytrých hodinek vyplaval na povrch trhu zajímavý přírůstek do portfolia značky Suunto. Model Suunto 3 Fitness mě zaujal pro svůj moderní design a spoustu užitečných funkcí podporující zdravý životní styl. Více se dozvíte v mé recenzi.

Suunto 3 Fitness

Recenze exkluzivních Suunto 3 Fitness – OBSAH

 1. Suunto 3 Fitness dbá o dostatek pohybu i odpočinku
 2. Sporttester, který nad vámi stále drží ochrannou ruku
 3. Suunto 3 Fitness a váš smartphone budou kámoši
 4. Líbivý design sporttesteru
 5. Suunto 3 Fitness vs. Suunto Ambit 2
 6. Suunto 3 Fitness vs. Garmin Forerunner 35
 7. Závěr recenze – hodnocení Suunto 3 Fitness

Suunto 3 Fitness dbá o dostatek pohybu i odpočinku

Je obecně potřeba mít na paměti, že sportovní trénink není pouze o maximálních výkonech v tréninku. Kouzlo zdravého přístupu ke sportu tkví v harmonii mezi vhodně zvolenou zátěží a následnou regenerací. Obavy z přetrénování a nedostatečnou prevenci zranění Suunto 3 Fitness řeší tréninkovým plánem přizpůsobeným vaší aktuální kondici. Tento režim zabudovaný v hodinkách dokáže plánovat až na sedm dní dopředu.

Sporttester Suunto 3 Fitness na vašem zápěstí neustále monitoruje denní aktivitu, kterou pro tréninkový proces vyhodnocuje adaptabilní tréninkový průvodce. Nechybí ani snímač srdečního tepu na spodní hraně ciferníku, máte tedy neustále přehled o orientačních hodnotách své tepové frekvence - ačkoli samozřejmě platí, že údaje z hrudního pásu bývají obvykle přesnější.

Sporttester, který nad vámi stále drží ochrannou ruku

Optický snímač tepové frekvence není jediná funkce, kterou váš Suunto 3 Fitness monitoruje. Po každém spánku si můžete zobrazit jeho samotný průběh; kvalita spánku je totiž důležitým regeneračním prvkem, stejně tak jako vaše úroveň stresu.

Displej hodinek Suunto 3 Fitness (v tomto případě nedotykový) pro vaši orientaci vykreslí během pár vteřin sloupcové grafy v mnoha barevných provedeních; na první pohled tak poznáte zvýšenou úroveň všech ukazatelů. V krajních případech vás notifikační systém dokonce upozorní, že je načase si odpočinout.

i Zajímavost:

Cristiano Ronaldo, v současnosti nejlepší fotbalista planety, dodržuje jiný spánkový režim než většina populace. Nespí v klasických osmihodinových blocích, nýbrž podřimuje několikrát denně, tak aby jeho spánek dal dohromady násobek devadesáti minut.

Slavný CR7 své návyky upravil podle myšlenky spánkového kouče Nicka Littlehalese. Ronaldo spí ideálně v čerstvě povlečené posteli s deseti centimetrovou pěnovou matrací a bez polštáře, v tzv. plodové poloze. Zároveň devadesát minut před zahájením spánku nekouká na TV či jiné obrazovky, mobil dokonce ani nebere do ložnice.

Suunto 3 Fitness a váš smartphone budou kámoši

Prostřednictvím bluetoothového propojení obdržíte upozornění na příchozí hovory či zprávy rovnou na zápěstí. Nutno dodat, že vibrace i zvuky Suunto 3 Fitness jsou nepřeslechnutelné, nikoli však rušivé. Své úspěchy můžete v aplikaci sdílet a zároveň soupeřit s ostatními členy komunity. Díky přehledné grafice hodinek máte jasno o svých dosažených rekordech.

Suunto 3 Fitness; recenze
Suunto 3 Fitness jsou k dostání hned v několika barevných variantách – celočerný vzhled ocení zejména muži, zatímco pro ženy je připravena bílo zlaté provedení či varianta s růžovým páskem.

Líbivý design sporttesteru

Přesně jako Suunto 3 Fitness by měl sporttester pro běžné sportování a aktivní životní styl vypadat. Vzhled hodinek mile upoutá na první pohled. Přehlednou obrazovku lemuje kovové rámování, které dodává hodinkám lehce elegantní nádech. Samotná lehkost mnou testovaných tyrkysových Suunto Fitness Ocean a funkční hladký pásek přispívají komfortnímu nošení.

Tyrkysová verze Suunto 3 Fitness je sice označena jako unisex provedení, osobně bych ji ale doporučil spíše ženám - barva pásku často u mých spolužáků z FTVS provokovala otázku, proč nosím dívčí hodinky. O to víc se ale těším na provedení pásku v jiných barvách, které výrobce plánuje brzy uvést na trh. Například v černé barvě se jedná o provedení velmi elegantní a sportovní zároveň. Řemínky budou k dostání exkluzivně v nabídce Alzy od 25. dubna.

Suunto 3 Fitness vs. Suunto Ambit 2

Chytré hodinky Suunto 3 Fitness se oproti předešlému modelu co do funkcí spíše pohoršily. Naštěstí to výrobce vyvážil také snížením ceny. Suunto Ambit 2 mají na rozdíl od novějšího modelu více senzorů a čidel. Jmenujme například GPS, barometr, kompas nebo teploměr.

suunto; souboj genrací
Nové hodinky Suunto 3 Fitness nabízejí v porovnání se Suunto Ambit 2 skromnější počet funkcí. Tuto skutečnost však vyvažují přívětivější cenou a mnohem lepší výdrží baterie.

Co však staršímu modelu chybí, je měření tepu. Horší je také výdrž na baterii – při neustále zapnuté GPS a sledování aktivity vydrží maximálně 50 hodin, zatímco novější verze se pyšní schopností fungovat až 120 hodin.

Suunto 3 Fitness vs. Garmin Forerunner 35

Podíváme se i na srovnání s konkurencí. Konkrétně hodinkám Garmin Forerunner 35 nechybí GPS ani akcelerometr, schází ale ANT+ nebo kompas. Mají ale optické měření srdečního tepu a jsou dostupné hned ve čtyřech barevných variantách, čímž přímo konkurují Suunto 3 Fitness.

ParametrySuunto 3 FitnessSuunto Ambit 2Garmin Forerunner 35
Rozlišení displeje218 × 218 px128 × 128 px128 × 128 px
Bluetooth
GPS
Váha36 g89 g37 g
Vodotěsnost3 ATM10 ATM5 ATM
Výdrž v klidu / při sportu10 dnů / 5 dnů30 dnů / 50 h9 dnů / 13 h
Optické měření tepu
Cena5 069 Kčcca 8 500 kč4 890 Kč

Cena je platná k 9. 4. 2018.

Ve výdrži na baterii jsou tito dva rivalové v podstatě vyrovnaní, Garmin vydrží v klidovém stavu zhruba 9 dnů (to je o den méně než Suunto 3 Fitness), se zapnutým sledováním aktivity je to o poznání méně – 13 hodin. Potěší ale výpočet VO2MAX a slušná vodotěsnost.

Recenze Suunto 3 Fitness

Trenérova bilance

Suunto 3 Fitness Ocean

Díky svým parametrům mohu Suunto Fitness 3 doporučit pro široké spektrum sportů všech výkonnostních kategorií. Díky vodotěsnosti s nimi lze plavat, surfovat, potápět se do 30 metrů, provozovat kanoistiku nebo s nimi absolvovat rovnou celý triatlon.

Všechny sportovní funkce pro snímání běžeckých atributů ocení atleti, vytrvalci nebo příznivci turistiky, potažmo dalších outdoorových aktivit. Své uplatnění najde tento sporttester i ve sportovních hrách. Dokonce můžete zahájit trénink přímo v režimu halových sportů.

Sportovních režimů je zkrátka tolik, že by bylo velké překvapení, kdybyste v nich nenašli ten svůj. V tom vidím velký bonus oproti většině jiných hodinek, často se omezujících na základní druhy sportů.

 • Široké spektrum sportovních režimů
 • Adaptabilní sedmidenní tréninkový plán
 • Měření kvality spánku a úrovně stresu
 • Upozornění na hraniční limity naměřených hodnot
 • Notifikace na příchozí hovory a SMS
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Moderní design
 • Příchozí zprávy nelze smazat
Patrik Mažári

Patrik Mažári

Patrik Mažári je absolvent UK FTVS, juniorský reprezentant ČR ve futsale, bronzový medailista z akademického MS v Brazílii 2016, fotbalový trenér mládeže FK Dukla Praha a držitel UEFA B licence.

Hodinky Suunto 3 Fitness – PREVIEW

Suunto 3 Fitness vypadají na první pohled skoro jako běžné smartwatch ostatních značek. Zdání ale klame, oproti konkurenci je zde hned několik vychytávek. Tou první, které si rozhodně všimnete, je nerezový rámeček kolem displeje, jenž ho jednak chrání proti nárazům a zároveň poslouží i jako designová záležitost. Dalším aspektem je hned několik atraktivních barevných variant. Vše završuje poměrně sympatická cenová hladina. Pojďme se na hodinky podívat podrobněji.

Suunto 3 Fitness jsou nadupané funkcemi

Hodinky vynikají zejména v pokročilé fitness funkcionalitě. Suunto 3 Fitness v sobě mají zabudováno několik tréninkových programů, a tím se snaží „suplovat“ vašeho osobního fitness trenéra. Hodinky například dokáží automaticky přizpůsobovat tréninky vašim potřebám, a vás tak přimět k pohybu.

Suunto 3 Fitness Sakura Suunto 3 Fitness Gold

Smartwatch Suunto 3 Fitness nabízí atraktivní design.

Funguje to tak, že Suunto 3 Fitness na základě vaší fyzické kondice a historie cvičení připraví týdenní tréninkový plán, který si postupně plníte. Pokud ale zameškáte nějaké cvičení (nebo například cvičíte víc), hodinky se adaptují a následující plán vám podle toho upraví. Mezi integrované tréninkové programy patří například:

 • Plavání
 • Běhání
 • Posilování
 • Cyklistika
 • a mnohé další
Suunto 3 Fitness, sportovní hodinky

Suunto 3 Fitness jsou vhodné pro celou řadu sportovního vyžití.

Hodinky Suunto 3 Fitness a senzory

Co se týče výbavy, jsou hodinky Suunto 3 Fitness doslova našlapané moderní technologií. Samozřejmostí je kvalitní akcelerometr pro měření vzdálenosti a počtu kroků. Na zadní straně displeje se nachází mimořádně přesný měřič tepu od firmy Valencell. Samozřejmě však zůstává možnost připojení hrudního pásu přes technologii ANT+. Toto je spíše funkce pro náročnější sportovce s již zakoupeným příslušenstvím. Pro většinu amatérských sportovců je měření srdečního tepu na zápěstí výrazně pohodlnější.

Dále Suunto 3 Fitness disponují Bluetooth konektivitou pro připojení vašeho smartphonu, a tím i zobrazení notifikací na displeji hodinek apod. Poskytnou také výpočet VO2max, což je hodnota maximálního objemu kyslíku, který je sportovec schopen při cvičení využít. Suunto 3 Fitness umí sledovat i váš spánek a v závislosti na vašem tepu a pohybu vám jsou schopny vyhodnotit jeho kvalitu a spánkové trendy.

Zklamáním je absence dotykového displeje. Místo toho se hodinky ovládají pěti tlačítky na bocích. Poněkud překvapivě chybí také GPS.

Suunto 3 Fitness Sakura Suunto 3 Fitness Gold

Smartwatch Suunto 3 disponují optickým měřením tepové frekvence.

Alternativa pro chybějící GPS u Suunto 3 Fitness?

Absenci GPS lze naštěstí poměrně jednoduše nahradit chytrým telefonem s nainstalovanou aplikací Suunto Movescount, která je kompatibilní jak s iOS, tak i s Androidem. Díky tomu získáte přehled o rychlosti, trase a ušlé (uběhnuté) vzdálenosti. Pokud tedy rádi běháte a nevadí vám mít u sebe telefon, pak tato novinka bude za přijatelné peníze dobrou volbou.

Suunto 3 Fitness jsou voděodolné do 30 m. Co se týče výdrže na baterie, při zapnutém sledování aktivity 24/7 vydrží cca 5 dní, při klidovém stavu (zobrazení času) počítejte se zhruba 10 dny.

Suunto 3 Fitness, sportovní hodinky

Suunto 3 Fitness vás doprovodí při každém sportovním výkonu

Suunto 3 Fitness budou k dispozici v pěti barvách

Suunto 3 Fitness si budete moci předobjednat v 5 barevných variantách - Gold, All Black, Black, Ocean a Sakura exkluzivně na Alza.cz.

Hledáte-li hodinky za dobrou cenu a nevadí vám absence GPS, můžeme vám s klidným svědomím doporučit Suunto 3 Fitness. Jejich výbava (a ani vzhled) rozhodně neurazí a na rekreační sportování jsou jako dělané.

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací