Všechny dárky jako na dlani Výhodné nákupy pro živnostníky

SSD disky a paměti ADATA nakopnou vaše PC

Zobrazit katalog
SSD disky a paměti ADATA nakopnou vaše PC

Každý počítač potřebuje po čase vyměnit některé komponenty. Obzvláště pevný disk je dnes v podstatě nejpomalejší součástka, jejíž přenosové rychlosti jsou řadu let prakticky identické. To však neplatí pro SSD disky. Jaký ale vybrat? Máme pro vás lákavou nabídku v podobě ADATA XPG SX8000. Jedná se o disk v nejmodernějším formátu M.2. Skvěle vypadají ale rovněž DDR4 paměti XPG Z1. V čem novinky vynikají?

i Přínos SSD v praxi
SSD disky za všech okolností poskytují výkon, který si poradí i s náročnými programy. Ať už to jsou složité aplikace, nejnovější hry, kreativní software nebo jen otevření webového prohlížeče. Při všech těchto každodenních úkonech pocítíte velmi výrazné zrychlení práce s PC. Vsadíme se s vámi, o co budete chtít, že rozdíl v práci na PC vybaveném 8 nebo 16 GB RAM prakticky nikdo nepozná. Rozdíl mezi plotnovým diskem a SSD však pozná během pár okamžiků i počítačový laik.

ADATA SX8000 poráží rozdílem třídy obyčejné SSD disky

Nová řada SSD od společnosti ADATA sází zejména na vysoké přenosové rychlosti. XPG SX8000 lze připojit ke stolním počítačům i notebookům prostřednictvím moderního konektoru M.2 2280. Díky tomu přenáší data pomocí rychlého rozhraní PCI Express 3.0 x4. Je to právě nízká latence a velká šířka pásma, která představuje klíč k vysokým rychlostem. Výrobce udává až 2,5 GB/s pro čtení a až 1,1 GB/s pro zápis – čtyřikrát rychlejší čtení a dvakrát rychlejší zápis, než je průměr u SSD disků připojovaných přes rozhraní SATA.

ADATA XPG, ADATA SX8000; rychlost čtení a zápisu

SSD disk SX8000 boduje hodnotou IOPS

Disk se pyšní hodnotami IOPS 100 000 pro čtení a 140 000 pro zápis. Nejedná se sice o nejvyšší čísla na trhu, ale obecně se jedná o velmi dobré hodnoty. SX8000 je také plně kompatibilní s NVMe 1.2. Že vám nic uvedená zkratka neříká? Pak vězte, že se jedná o rozhraní budoucnosti, jež přináší zásadní zvýšení výkonu. Jako uživatelé rozdíl pocítíte při běžném používání počítače, zejména pak při nahrávání scén ve hrách, které kladou velké nároky na datové přenosy, ale také v profesionálních aplikacích, jako je renderování videa.

ADATA XPG, ADATA SX8000; IOPS

Řada SSD XPG SX8000 využívá paměti 3D NAND typu MLC, což v praxi garantuje nadstandardní životnost v přepisování. To ostatně potvrzuje i hodnota MTBF (střední čas mezi poruchami), která se pyšní neuvěřitelným číslem 2 miliony hodin. Jedná se o nárůst o celých 25 % vůči obyčejným 2D NAND pamětím.

Klíčový parametr SSD je IOPS

i Co znamená IOPS?
Pro zrychlení celého systému je klíčový parametr náhodného čtení a zápisu. Výrobci jej udávají v jednotkách IOPS (Input-output Operations Per Second, tedy vstupně-výstupní operace za vteřinu). Operační systém Windows a další programy, s nimiž každý den pracujete, se skládají z tisíců malých souborů, které jsou náhodně uloženy na disku. Jejich čtení a zápis je alfa a omega celkové odezvy systému. Zatímco pevný disk musí přesouvat své rameno s hlavičkou na konkrétní místo na plotně sem a tam, moderní SSD to díky absenci mechanických částí zvládají okamžitě. Nejrychlejší SSD dosahují rychlosti až 100 000 IOPS při náhodném čtení a 90 000 IOPS při zápisu. Rozdíly mezi nimi a pevnými mechanickými disky s rychlostí kolem 125 až 150 IOPS tedy dosahuje několika řádů.

Rychlé DDR4 paměti ADATA řady XPG Z1

Společnost ADATA se rozhodla vyčlenit doporučený hardware pro hráče do speciální kategorie. Ta nese jméno Xtreme Performance Gear (XPG). Rozhodně si tuto zkratku do budoucna zapamatujte. XPG totiž nabízí náročným hráčům a nadšeným příznivcům přetaktování tu nejlepší zkušenost na hraně možností. XPG v sobě spojuje výborné technické vlastnosti a špičkový design, jemuž se dostalo řady mezinárodních ocenění.

ADATA XPG Z1; DDR4 paměť RAM

Paměti XPG Z1 jsou vyhledávané pro svůj vynikající poměr ceny a výkonu. Na výběr máte vždy několik variant. Za nás rozhodně doporučujeme balení typu KIT, kde se nachází identické paměťové moduly pro duální zapojení do slotu na základní desce. Herní minimum je dnes 8 GB, ale my doporučujeme rovnou 16 GB. Nejlépe v provedení Gold, které má základní frekvenci nastavenou na krásných 3 200 MHz a přímo vybízí k dalšímu přetaktování. Stabilitu zajistí efektně provedené pasivní chladiče.

ADATA XPG Z1 Gold

i Horká novinka na poli SSD disků!
Exkluzivní novinku představuje společnost Intel. Jde o nový SSD disk Intel Optane. Intel Optane boduje svým revolučním pojetím. Pokrok oproti běžným SSD diskům demonstrují názorně čísla – vaše PC zrychlí Optane až o 28 % a načtení her pak urychlí o 65 %.

XPG Z1 mají certifikaci pro AMD Ryzen

Pokud toužíte po nových procesorech AMD Ryzen, tak pro vás máme dobrou zprávu. Paměti jsou oficiálně certifikované přímo společností AMD. ADATA XPG Z1 jsou zařazené na seznam AMD QVL (qualified vendor list). Můžete se tak spolehnout na maximální kompatibilitu i během hrátek s vysokým přetaktováním, čímž jsou procesory Ryzen proslulé.

i Zajímavé komponenty pro hardwarový upgrade.

Ať už si vyberete rychlé SSD XPG SX8000 nebo paměti XPG Z1, rozhodně neuděláte chybu. Jedná se totiž o špičkový hardware s vysokou přidanou hodnotou. Produkty řady XPG se totiž vyznačují splněním přísných testovacích standardů, čímž zaručují dlouhodobou stabilitu a výkon celého PC.

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB12
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi