Stolní mixér Electrolux Explore 7 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Značka Electrolux přišla na trh s novou řadou stolních mixérů Electrolux Explore 7 vybavených unikátní technologií PowerTilt, která má spolu s dalšími inovacemi přinést dokonalejší mixování šetrné k potravinám. Vždy perfektní konzistence, nižší teplota při mixování, zachování čerstvosti mixovaných surovin a prokazatelně lepší chuť výsledných směsí. Znamená to zcela nový způsob mixování? Jsou vlastnosti mixéru Electrolux Explore 7 opravdu tak výjimečné? Podrobili jsme domácímu testování model Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM, abychom se o tom přesvědčili ve vlastní kuchyni.

Electrolux Explore 7 model 7 E7TB1-8SSM

Obsah recenze stolního mixéru Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM:

 1. Testování mixéru Electrolux Explore 7 po dobu 3 týdnů
 2. Mixér Electrolux Explore 7 – příslušenství a materiál
 3. Co mixér Electrolux Explore 7 nabízí
 4. Stolní mixér Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM v akci
 5. Údržba mixéru Electrolux Explore 7
 6. Celkové hodnocení stolního mixéru Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM

Testování mixéru Electrolux Explore 7 po dobu 3 týdnů 

Stolní mixér je pro naši kuchyň nepostradatelný. Využíváme ho často a rádi. Při vaření a pečení pro rodinu s dětmi je to neocenitelný pomocník. Nový mixér Electrolux Explore 7 mě zaujal novou technologií umožňující mixování v náklonu a přednastavenými programy pro automatickou přípravu různých receptů. Slibuje efektivnější a rovnoměrné mixování, inteligentní regulaci rychlosti, aby udržoval konstantní teplotu bez ohledu na typ a množství surovin, zaručuje bohatou chuť a vždy perfektní konzistenci. Je tomu opravdu tak?

Během doby testování byl mixér Electrolux Explore 7 v provozu denně a odzkoušeli jsme ho po všech stránkách. A jak tento mixér po důkladné prověrce v praxi hodnotím? Opravdu s ním lze docílit slibovaných výsledků? Jak si poradil s různými surovinami a jak se s ním pracuje? 

Mixér Electrolux Explore 7 – příslušenství a materiál 

Po rozbalení krabice se uvnitř nacházel mixér velmi povedeného designu s různým příslušenstvím a manuálem v českém jazyce. Vše bylo důkladně a bezpečně zabalené v ochranném obalu. 

Stolní mixér Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM

Mixér Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM sestává z těchto částí a příslušenství:

 • Základna mixéru s přívodním kabelem o délce 1 metr
 • Nádoba na mixování (maximální náplň 1,5 litru, 6 nožů v různém náklonu, víko s těsněním a plnícím otvorem)
 • Filtr pro přípravu ovocných šťáv
 • Nádoba s víceúčelovým sekáčkem
 • Lahev s sebou (500 ml)
Nádoba na mixování vybavena šesti noži v různém náklonu Víko s širokým těsněním a odměrkou
Nádoba vybavena šesti noži v různém náklonu je uzavíratelná víkem s širokým a pružným těsněním. Víko má plnící otvor o průměru 5,2 cm a jeho víčko slouží zároveň jako odměrka.

Kvalitní materiál mixéru a precizní provedení zaujmou

Electrolux Expolore 7 je vyroben z pevného a kvalitního materiálu a celkově je jeho provedení velmi precizní. Vše do sebe dobře a lehce zapadne, nádoba na mixování i sekáček snadno a spolehlivě zacvakávají do základny. Víčko velmi dobře těsní, dokonce i když není zamáčknuté nadoraz. Ačkoliv mixér Electrolux Explore 7 působí designově jemně a elegantně, ve skutečnosti je bytelný a odolný. 

Nádoba na mixování i lahev jsou vyrobeny z Tritanu, což je vysoce odolný plast bez BPA se skvělými vlastnostmi při styku s potravinami. Neuchovává pachy, nereaguje s potravinami, je zcela bezpečný i při vysokých teplotách. 

iTritan je lehký, odolný plast bez BPA, ze kterého se vyrábí i tzv. „zdravé lahve”. Neuchovává pachy, neovlivňuje chuť a v nádobách z tritanu se nedrží plíseň. Můžete ho vystavit vysoké teplotě a mýt v myčce. Tritan je odolný proti nárazům a poškrábání a je nenáročný na údržbu. 

Co mixér Electrolux Explore 7 nabízí

Stolní mixér Electrolux Explore 7 se může pochlubit zcela novou technologií PowerTilt, vyvinutou a patentovanou značkou Electrolux. Jedná se o tzv. šikmou technologii, kdy mixér pracuje v náklonu 10°. Technologie PowerTilt zajišťuje lepší cirkulaci mixovaných surovin, postará se o rovnoměrné mixování všech ingrediencí a udržuje během mixování nízkou teplotu, aby si potraviny zachovaly maximum živin, svoji barvu a chuť.

Electrolux Explore 7 disponuje příkonem 900 W a nabízí tři rychlostní stupně. Zvládne mixovat až 7 minut v kuse. Maximální doba drcení nasucho je 30 sekund. Díky příslušenství umožňuje různé pracovní režimy a disponuje několika funkcemi pro snadnější mixování a dokonalejší výsledky:

 • tři stupně rychlosti
 • mixování, sekání, drcení, odšťavňování
 • funkce Pulse pro rychlé mixování potravin v krátkých intervalech využitelná při všech třech rychlostech
 • čtyři automatické programy s přednastaveným optimálním postupem: drcení ledu, příprava drinků, program polévky, program smoothie a koktejly

Stolní mixér Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM v akci

Mixér Electrolux Explore 7 jsme využili především na přípravu krémových polévek, které jsou u nás v oblibě, protože děti nemají rády kousky zeleniny v polévce. Často se uplatnil na výrobu smoothie. Kdykoliv bylo potřeba nasekat ořechy či zeleninu, byl stále po ruce. Prověřili jsme i jeho sílu při drcení ledu a jeho umění přípravy nápojů a drinků. Mixér prošel prověrkou mixování menšího i většího množství a zkouškou zpracování surovin různé struktury a tvrdosti.

Technologie PowerTilt – šikmé mixování pro dokonalou konzistenci a výraznou chuť

Mixování v mírném náklonu v kombinaci s dalšími vlastnostmi mixéru Electrolux Explore 7 se v praxi ukázalo jako fantastická inovace. Mírný sklon při mixování opravdu zajišťuje velmi dobrou cirkulaci ingrediencí u nožů. Nestalo se tak, že by některé kousky zůstaly neumixované, zatím co by z jiných zbylo „máslo”. Všechny suroviny jsou pokaždé rozmixovány rovnoměrně, celá mixovaná směs je kompaktní. Výsledná konzistence je nádherně hladká a jemná. Umixovaný pokrm si skutečně zachovává svoji barvu a nadchne svojí výraznou chutí. 

Příprava dýňové polévky Vydatná dýňová polévka z dýně Hokaido Příprava špenátového smoothie s pomerančem Špenátové smoothie s pomerančem
Při mixování s mixérem Electrolux Explore 7 si potraviny zachovávají svoji barvu a výraznou chuť.

Pulzní režim umožňuje kontrolovat hrubost potravin a zajistí rovnoměrnou konzistenci

Pulzní režim zajistí přerušované mixování na plný výkon ve zvolené rychlosti a já tak mohu kontrolovat hrubost potravin. Ingredience se při pulzním mixování prohazují u nožů a tím pádem se nevytvářejí vzduchové bubliny, které by vytlačovaly potraviny nahoru. Díky pulznímu režimu bylo vše umixované rovnoměrně, ať už jsem chtěla konzistenci hladkou, nebo hrubší. Skvěle se mi to uplatnilo například při přípravě naší verze avokádového guacamole. S pulzním tlačítkem a rychlostí 1 byla směs umixovaná rovnoměrně a s kousky požadované velikosti.

Pulzní režim umožňuje kontrolu konzistence při každé rychlosti Pulzní režim umožňuje kontrolu konzistence při každé rychlosti
Funkci Pulse lze využít u všech třech rychlostí. Hladká či hrubší verze mixované směsi je jen na vás. Díky pulzní kontrole bude směs umixovaná rovnoměrně a dle vašeho přání.

Čtyři přednastavené programy

Nejvíce jsem si oblíbila automatické programy. Každý z programů má svůj optimálně nastavený postup pro přípravu daného receptu – rychlost, pulzování i dobu mixování. Stačí stisknout jediné tlačítko a mixér se postará o dokonalou konzistenci a šetrný postup. Nebylo nutné u něj stát a kontrolovat ho, protože po dokončení programu se sám vypne. Geniální záležitost, která mi ušetřila spoustu času a mohu potvrdit, že pokaždé s perfektním výsledkem. 

Dohladka umixovaná polévka. S přednastaveným programem vždy dokonale krémová.
 • Polévkový program

Mixované polévky u nás frčí, protože je to jedna z mála možností, jak dostat do dětí zeleninu. Navíc jako rychlá a teplá večeře jsou ideální. S mixérem Electrolux Explore 7 jejich četnost u nás ještě více stoupla, protože s automatickým programem se mi jemně krémová konzistence pokaždé povedla a každá polévka byla chuťovým zážitkem s krásnou barvou. I přesto, že nejsem zastáncem složitého vyvařování a v drtivé většině jsem si vystačila s minimem ingrediencí, pokaždé měla polévka výraznou chuť. 

Polévka z červené čočky se zakysanou smetanou Rajčatová polévka Brokolicová polévka
Ať už sytá polévka k obědu nebo rychlá večeře plná živin. S mixérem Electrolux Explore 7 se polévka krémové konzistence a plné chuti vždy povede.
 • Program smoothie a koktejly

Dělání smoothie u nás nemá moc velkou tradici. Po pár neúspěšných pokusech vnutit tuto sytou a výživnou svačinu zbytku rodiny, jsem si ho připravila jen občas pro sebe. Pravdou je, že můj obyčejný mixér na smoothie ani žádný expert nebyl. Nicméně mixér Electrolux Explore 7 disponuje vyloženě programem na smoothie a koktejly, takže jsem si rozhodně nenechala ujít možnost vyzkoušet si to. A rozdíl byl rozhodně poznat. Výsledné smoothie bylo luxusní. A chutnalo všem.

Program na smoothie a koktejly začíná pulzním mixováním, při kterém se všechny ingredience v několika intervalech prohodí u nožů. Program je nadefinován tak, aby minimalizoval nárůst teploty a v ovoci a zelenině bylo zachováno maximum živin. Mixování v náklonu zajistí důkladné prolnutí chutí a naprosto hladkou konzistenci. 

Jemné a hladké smoothie výtečné chuti, sestávající z jablka, jahod, červené řepy, banánu a jogurtu. Zaručený způsob, jak dostat do dětí červenou řepu.

Poté, co jsme vyzkoušeli několik různých receptů, jsme se ujistili, jak snadná může být příprava dokonalého smothie či mléčného koktejlu, když máte správný spotřebič. Tak hladkou, a přitom ideálně hustou konzistenci se mi s mým dosavadním mixérem nepovedlo vykouzlit ani jednou. Je to věc, kterou je potřeba prostě ochutnat. Husté smoothie, ve kterém stálo brčko zcela nehnutě i po půl hodině a zároveň tak jemné a hladké, že se i úzkým brčkem dalo krásně pít. Ať už jsem připravovala jakýkoliv recept v menším či větším množství, výsledná konzistence byla vždy perfektní a smoothie mělo lahodnou chuť. 

Smoothie borůvka, jahoda, banán, acidofilní mléko a smoothie mango, jablko, banán, jogurt Smoothie červená řepa, jahoda, jablko, banán, jogurt Smoothie matcha tea, banán, avokádo, lžice jogurtu, trocha mléka, lžička medu
Chutné a výživné smoothie. S mixérem Electrolux Explore 7 pokaždé jinak a pokaždé lahodné.

Při přípravě koktejlů jsem použila stejný program, jen jsem přidala mléko. Dokonalá pochoutka, ve které se ingredience důkladně propojily, aniž by ztratily na své intenzitě. 

 • Program na drcení ledu

Prověřili jsme i sílu mixéru při drcení ledu. Electrolux Explore 7 s tím rozhodně neměl problém. Program na drcení ledu sestávající z několikanásobného pulzního mixování si s přehledem poradil i s množstvím ledových kostek pro několik drinků. Led byl nadrcený rovnoměrně, úhledně a s ideální velikostí krystalků. 

Mixér Electrolux Explore 7 nadrtí led bez problémů. Díky pulznímu mixovování neopomene jedinou kostku ledu. 
 • Program pro přípravu nápojů

Vyzkoušeli jsme také dovednosti mixéru Electrolux Explore 7 při přípravě nápojů. My v této oblasti nejsme moc zkušení, takže jsme se drželi vyloženě osvědčeného receptu a připravili si jahodové daiquiri. Ale vykouzlit si různé alkoholické i nealkoholické drinky je s mixérem Electrolux Explore hračka, takže fantazii se meze nekladou. Díky přednastavenému programu stačí do mixéru vložit ingredience a pár kostek ledu a během minutky máte parádní drink či míchaný nápoj pro návštěvu. 

Jahodové daiquiri s automatickým programem pro přípravu nápojů Nápoj Acapulco s ananasem a pomerančovým džusem
Jahodové daiquiri, Acapulco či mnoho dalších osvěžujících drinků vám mixér Electrolux Explore 7 namíchá jako profesionál

Víceúčelový sekáček si poradí s tvrdými ořechy, s jemnou zeleninou a namele i maso

Víceúčelový sekáček, který je součástí příslušenství k mixéru Electrolux Explore 7, je praktickým pomocníkem při vaření a pečení. Zvládl choulostivou cibuli i tvrdé ořechy, dokonce namlel i maso.

 • Sekání zeleniny

Cibuli jsem si dříve krájela raději sama, protože můj původní mixér ji spíše rozmělnil, než nasekal a bylo s tím víc starostí než ušetřené námahy. S mixérem Electrolux Explore 7 stačilo hodit do sekáčku kousky cca 3 cm veliké a nadrobno nasekaná cibulka byla připravená na orestování během chviličky a bez slz. Sekáček pak stačilo pouze vypláchnout pod tekoucí vodou.

Kousky cibule připravené na sekání Nadrobno nasekaná cibulka připravená na restování během chviličky
Nadrobno nasekaná cibulka připravená na restování běhěm chviličky.
 • Sekání ořechů

Ořechy nejsou pro Electrolux Explore 7 taky žádný problém. Jistě máte zkušenost, že při sekání ořechů v mixéru se vám některé kousky rozmělní v pastu, zatímco ty vytlačené nahoru zůstanou v celku. Toho se s mixérem Explore 7 bát nemusíte. Ořechy mi nasekal precizně a rovnoměrně a stačilo mu k tomu pár sekund. Na pečení buchet nebo také pro přípravu vánočního cukroví skvělý pomocník.

Perfektně a rovnoměrně nasekané ořechy připravené do buchty za pár sekund.
 • Mletí masa

Připravit si doma vlastní mleté maso má své nesporné výhody, a tak při přípravě domácích hamburgerů či sekané, jsme využili i tuto možnost, kterou mixér Electrolux Explore 7 nabízí. Vzhledem k menší kapacitě sekáčku jsem maso pro 4 osoby musela mlít na vícekrát, nicméně i s hovězím masem si tento mixér poradí skvěle. Najednou jsem mlela 100-120 g masa, což zvládne během 6-8 sekund.

Akorát mě překvapilo, že při mletí masa mixér poodskočí a má tendenci se točit po směru nožů. Je třeba s tím počítat a mixér přidržovat. Při jakékoliv jiné manipulaci s tímto mixérem se to neděje. Mixér je jinak velmi stabilní, nehnul se dokonce ani když byl naplněný na maximum své kapacity.

Doma umleté maso s mixérem Electrolux Explore 7
Pokud nevlastníte mlýnek na maso, mixér Electrolux Explore 7 vám ho nahradí

Čerstvé ovocné šťávy díky nádobě s filtrem

Mixér má také nádobu s filtrem pro přípravu ovocných šťáv, což jistě uvítají ti, co nevlastní odšťavňovač, přitom by si rádi dali ke snídani sklenku džusu. Bohužel příprava ovocné šťávy se ukázala jako poměrně náročná a zdlouhavá. Do nádoby s filtrem se najednou vešel pouze jeden pomeranč a ¾ jablka, což by tolik nevadilo, kdyby hromadící se drť nezabraňovala cirkulaci kousků u nožů. V horní části tak zůstaly nerozdrcené kousky. Zkusila jsem tedy odšťavňování s ještě menším množstvím ovoce. To už mixér zvládal lépe a odšťavnil celou vloženou porci, nicméně před každým dalším doplněním ovoce jsem musela vyndat nádobu s filtrem, vyklepat drť a teprve poté jsem mohla pokračovat s odšťavňováním dalších kousků.

Na druhou stranu lahev, kterou si můžete vzít s sebou, ať už s čerstvě vymačkaným džusem nebo smoothie, je velmi praktická. Dobře se plní a díky širokému otvoru se i snadno myje. Těsní na výbornou, zkoušela jsem naplněnou lahví různě otáčet a třást a nikde neprotékala. 

S mixérem Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM si můžete připravit čerstvě vymačkanou šťávu S mixérem Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM si můžete připravit čerstvě vymačkanou šťávu S mixérem Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM si můžete připravit čerstvě vymačkanou šťávu
Sklenka čerstvého džusu přijde vhod, ale připravte se na pracnější přípravu. Díky přenosné lahvi si pak můžete svůj nápoj plný vitamínů nebo třeba čerstvě připravené smoothie vzít sebou kamkoliv mimo domov. 

Údržba mixéru Electrolux Explore 7

Materiál nádoby je nejen pevný a odolný, ale také bezproblémový na údržbu. Velmi snadno se myje. Potraviny na něm neulpívají, nádobu stačí po použití opláchnout pod tekoucí vodou a utřít. Dokonce i víčko s těsnící gumou stačí vypláchnou proudem teplé vody nebo ho lze lehce vymýt houbičkou se saponátem. Pokud chcete velkou nádobu umýt od mastných ingrediencí u nožů, jednoduše ji naplňte vodou s pár kapkami mycího prostředku, zapněte na chvíli mixér a poté vypláchněte čistou vodou. Všechny části mixéru můžete mít i v myčce. Samozřejmě kromě základny, kterou stačí otřít hadříkem. 

Celkové hodnocení stolního mixéru Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM

Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM si zcela jistě zaslouží moje kladné hodnocení. Představuje spojení skvělého výkonu a inovativní technologie PowerTilt, která posouvá mixování na vyšší úroveň. Byl zážitek připravovat si pokrmy lákavých barev a vychutnávat si jejich intenzivní chuť. Jeho šetrný přístup k potravinám oceňuji a doslova mě nadchnul tím, jak snadno s ním lze dosáhnout perfektních výsledků. Vzhledem ke kvalitě služeb tohoto mixéru je i cena, která byla v době testování 5 499 Kč, zcela přiměřená.

Stolní mixér Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM

Electrolux Explore 7 E7TB1-8SSM

Stolní mixéry

Mixování v náklonu s mixérem Electrolux Explore 7 je efektivní a přitom šetrné. Suroviny neztrácejí svoji barvu a umixované směsy mají výraznou a důkladně propojenou chuť. Přednastavené programy šetří čas a jsou zárukou vždy perfektní konzistence. Suroviny se pokaždé promixují rovnoměrně bez ohledu na množství a strukturu, navíc za pomoci pulzního režimu dosáhnete požadovaného výsledku, ať už chcete dohladka umixovaný pokrm nebo hrubší konzistenci. Se svým výkonem si Electrolux Explore 7 zcela bez problémů poradí i s drcením ledu či sekáním ořechů. Nezaznamenala jsem jediné zaváhání.

Zklamáním pro mě bylo odšťavňování. Je pracné a zdlouhavé. Jelikož ale odšťavňování není hlavním účelem mixérů, lze mu tento nedostatek odpustit. Při mletí masa je třeba počítat s tím, že mixér poodskočí a je nutné ho přidržovat.

Klady

 • Mixuje rovnoměrně bez ohledu na množství
 • Perfektní konzistence výsledných směsí
 • Potraviny si zachovávají svoji barvu
 • Výrazná chuť umixovaných pokrmů
 • 4 předdefinované programy pro přípravu oblíbených receptů
 • Rychlé rozmixování tvrdých kousků díky pulzní funkci
 • Pulzní kontrola u všech rychlostí – lehce ovlivňujete hrubost směsi
 • Vysoký výkon
 • Snadná údržba
 • Bytelný z kvalitního materiálu 
 • Krásný design

Zápory

 • Pracné a zdlouhavé odšťavňování
 • Při mletí masa mixér odskakuje
Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací