Emise pro AP+ v app - všechny segmenty UEFA promo_CZ

Kontaktní gril Tefal GC750D30 Optigrill Elite (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ivona Hroníková

V domácí recenzi jsme pro vás tentokrát otestovali kontaktní elektrický gril Tefal Optigrill Elite GC750D30 dostupný také v černé variantě Tefal Optigrill Elite GC750830. Tento výkonný gril nabízí řadu zajímavých funkcí včetně 12 automatických programů, díky nimž si snadno připravíte ideálně propečené steaky, ryby či zeleninu. Jeho nadupaným parametrům ale odpovídá i vyšší cena. Vyplatí se pořídit si tohoto kuchyňského pomocníka? Přečtěte si v naší recenzi.

Tefal GC750D30 Optigrill Elite – recenze

Kontaktní gril Tefal GC750D30 Optigrill Elite (RECENZE) – OBSAH

 1. Jak a kde probíhalo testování grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 2. Parametry a funkce kontaktního grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 3. Uvedení elektrického grilu do provozu
 4. Ovládání grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 5. Automatické programy grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 6. Příprava pokrmů v elektrickém grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 7. Údržba grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30
 8. Celkové hodnocení kontaktního grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Jak a kde probíhalo testování grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Kontaktní gril jsem testovala v mé domácnosti, která čítá čtyři členy a v níž je vaření na denním pořádku. Kontaktní gril nižší třídy máme, ale používám ho v podstatě pouze na přípravu panini a zapečených toustů. Při přípravě steaků ani grilované zeleniny se nám příliš neosvědčil, proto jsem byla zvědavá, jak si povede gril Tefal Optigrill Elite GC750D30.

Právě na automatické programy na přípravu steaků jsou to, na co jsem se nejvíce těšila. Neumím totiž příliš odhadnout, jak dlouho maso na pánvi nechat a málokdy se mi povede připravit dle mých představ. Přípravu steaků tedy většinou přenechávám manželovi, který má v tomto mnohem lepší odhad. Na celé dva týdny jsem se ale tentokrát přípravy masa zhostila já a kontaktní gril Tefal Optigrill Elite GC750D30 jsem pořádně vyzkoušela.

Parametry a funkce kontaktního grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Tento elektrický kontaktní gril má rozhodně co nabídnout. Je výkonný, snadno se ovládá i udržuje a především nabízí 12 automatických programů, díky nimž sám změří tloušťku potravin a nastaví ideální čas pro jejich přípravu. Navíc si můžete sami vybrat, jak moc chcete mít například maso propečené. K dispozici je i manuální režim, který využijete, když si něco chcete ugrilovat přesně podle svých představ.

Parametry grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30:


Parametry a funkce Tefal Optigrill Elite GC750D30
Příkon 2000 W
Grilovací plocha 600 cm2
Rozměr grilovacích desek 300 × 200 mm
Materiál grilovacích desek hliník (nepřilnavý)
Materiál těla grilu nerezová ocel
Počet automatických programů 12
Hmotnost 5,2 kg
Rozměry 341 × 363 × 180 mm

Uvedení elektrického grilu do provozu

Hned jak gril ke mně domů dorazil, překvapila mě velikost a hmotnost krabice. Oproti našemu původnímu kontaktnímu grilu je tento o kus větší a o dost těžší. Nicméně podle mých zkušeností s domácími spotřebiči vyšší hmotnost vždy značí kvalitnější zpracování, takže jako nedostatek to rozhodně neberu. Kvalitním dojmem na první pohled působí i samotný gril. Nerezové zpracování, moderní dotykový ovládací panel a silné grilovací desky s hlubokými drážkami na mě rozhodně zapůsobily. Můj původní gril vedle tohoto vypadá jako chudý příbuzný.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
Kontaktní gril na první pohled zaujme kvalitním zpracováním.

V krabici jsem kromě kontaktního grilu a podrobného návodu k použití v několika jazycích našla i praktickou uživatelskou příručku. Ta je graficky krásně zpracovaná, obsahuje důležité informace z návodu k použití a pomocí spousty ilustrací vás provede veškerým nastavením přístroje i samotnou přípravou pokrmů. Kromě toho obsahuje i čtyři recepty.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
V uživatelské příručce kromě návodu najdete i čtyři skvělé recepty.

Ovládání grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Samotné zprovoznění grilu není žádná věda. Před prvním použitím je potřeba pod tekoucí vodou umýt grilovací desky a odkapávací misku. Po zapojení do zásuvky a stisknutí tlačítka pro zapnutí vás gril navede k nastavení jazyka. Čeština mu nechybí, což je super a nastavení jazyka je díky intuitivnímu ovládání otázkou pár vteřin. Na ovládacím panelu najdete celkem pět tlačítek. Tlačítko vlevo slouží pro zapnutí a vypnutí přístroje, další tlačítko ve tvaru vločky je třeba zmáčknout, pokud do grilu vkládáte mražené potraviny. Následuje tlačítko pro prudké opékání, jemuž se budu v recenzi ještě věnovat a obrazovka, pomocí níž s vámi gril komunikuje. Tu lemují šipky pro nastavení a úplně vpravo se nachází tlačítko OK pro potvrzení nastavení.

Tefal Optigrill Elite GC750D30
Ovládací panel grilu.

Automatické programy grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Gril nabízí dvanáct automatických programů, které samy změření tloušťku potravin a připraví tak pokrm zcela optimálním způsobem. Konkrétně se jedná o tyto programy:

 • Paprika
 • Hovězí maso
 • Klobásy
 • Slanina
 • Lilek
 • Steak burger (maso do hamburgeru)
 • Ryby
 • Plody moře
 • Rajčata
 • Panini
 • Kuřecí prsa
 • Brambory

Bohatý výběr automatických programů ale neznamená, že byste na grilu nemohli grilovat nic jiného. Naopak – můžete na něm ugrilovat všechno, co máte rádi. Stačí jen gril přepnout do manuálního režimu. Tam si pak jednoduše zvolíte požadovanou teplotu i délku grilování. Tuto možnost jsem ale během testování využila jen jednou na grilování cukety, nabídka automatických programů pro mě byla naprosto dostačující.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
Kontaktní gril na první pohled zaujme kvalitním zpracováním.

Příprava pokrmů v elektrickém grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

První použití grilu

Během prvního použití grilu jsme se rozhodli připravit si hovězí steak. Gril nás po zapnutí pozdravil a poté provedl potřebným nastavením. Na obrazovce jsme si vybrali možnost „Steak“ a přístroj se začal předehřívat. Když je předehřívání dokončeno, gril vás upozorní jak akustickým signálem, tak i pokynem na obrazovce. Pak už jen vložíte maso, gril jej změří, o čemž vás rovněž informuje na obrazovce, následně potvrdíte vaření a přístroj se pustí do přípravy. V tu chvíli začne odpočítávat stupeň propečení a na vás je vyndat maso v tu správnou chvíli.

U hovězího máte na výběr hned ze čtyř možností – velmi málo propečené, málo propečené, středně propečené a hodně propečené. Na obrazovce se během grilování zobrazuje přesný čas včetně vteřin, díky němuž budete vědět, kdy pokrm dosáhne požadovaného stupně propečení. Na konci každého stupně se navíc ozve zvukový signál, takže se nemusíte bát, že na pokrm zapomenete.

Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30 Tefal Optigrill Elite GC750D30
Příprava grilovaného lilku krok za krokem. Na konci se gril zeptá, zda chcete přidat stejnou surovinu. Pokud chcete grilovat něco jiného, stačí jen klasicky přepnout program.

Já preferuji středně propečené maso, takže když gril dosáhl stupně „Medium“, steak jsem vyndala. Po rozkrojení jsem ale příliš nadšená nebyla, přišel mi méně propečený, než jsem čekala. Rozhodla jsem se jej tedy věnovat manželovi a znovu se pustit do přípravy. Tentokrát jsem nechala gril dojít až do stupně „Well-done“ a výsledek byl mnohem lepší. Pro mě byl steak takto optimálně propečený, ale pořád mu něco chybělo – výsledků jako při přípravě na pánvi nebo v restauraci se mi dosáhnout zatím nepodařilo. I tak jsem si pochutnala a příjemným překvapením byla i přes vyšší propečení šťavnatost masa. Nějak jsem si i po předchozích zkušenostech s elektrickým grilem myslela, že maso bude spíše sušší a bez šťávy, ale na talíři z něj vyteklo tolik šťávy, až mě to překvapilo.

Další přípravy pokrmů

Druhý den se manžel pustil opět do přípravy hovězího steaku a rozhodl se vyzkoušet tlačítko pro prudké opékání. To lze použít pouze s automatickými programy a zajistit by mělo kromě výraznějšího propečení i žebrování potraviny. Maso tentokrát bylo skutečně propečené podle mých představ – vyndali jsme ho v mezičase mezi stupni propečení středně a velmi a zdobil jej výrazný vzor z grilovacích desek. Maso bylo krásně šťavnaté a mělo ten potřebný šmrnc, který mi předchozí den chyběl.

Tefal Optigrill Elite GC750D30
Kuřecí prsa z kontaktního grilu byla krásně šťavnatá.

V dalších dnech jsme vyzkoušeli i další automatické programy pro přípravu nejrůznějších pokrmů. Některé pouze jednou, jiné vícekrát. Zde je mé hodnocení všech programů:

 • Hovězí maso – maso je krásně šťavnaté, doporučuji ale použít s tlačítkem pro prudké opékání. Vybírat lze ze čtyř stupňů propečení.
 • Klobásy – na tomto grilu se připravují velmi snadno, jsou ideálně propečené, po použití tlačítka pro prudké opékání jsou i žebrované jako z normálního venkovního grilu.
 • Slanina – mě nijak zvlášť nenadchla, gril ji většinou osmahl až moc (plátky by totiž neměly být moc tenké). Na výběr jsou dva stupně propečení – středně a dokřupava.
 • Lilek – se stal s tímto grilem mojí závislostí. Gril jej vždy připravil tak akorát, příprava je rychlá a snadná. Ideální zdravá příloha nebo svačinka. Gril lilek automaticky připraví na nejvyšší stupeň propečení.
 • Burger – doporučuji nechat propéct na maximum. I na maximální stupeň propečení je maso krásně šťavnaté. Na výběr je ze tří stupňů propečení.
 • i

  Po přípravě masa do hamburgeru do grilu vložte i bulky. Zahřejí se, budou křupavější a mírně nasáknou zbylou šťávou. K ideálním výsledkům postačí pouze zbytkové teplo.

 • Ryby – zkoušeli jsme pouze lososa a využili jsme recept z příručky. Stupeň propečení jsem zvolila medium well a losos byl přímo excelentní. Na výběr jsou opět tři stupně propečení.
 • Plody moře – použila jsem zmražené spolu s tlačítkem pro zmražené potraviny. Některé byly propečené více, jiné méně, asi je lepší nepoužít směs, ale stejný druh. Vybírat lze ze tří stupňů propečení.
 • Rajčata – si oblíbil můj syn, který miluje rajčata na všechny způsoby. Rajčata jsem nikdy negrilovala ani na kontaktním, ani na venkovním grilu, takže příliš nemohu posoudit výsledek. Určitě ale doporučuji použít méně zralá rajčata. Vybrat si můžete dva stupně propečení – lehce grilované a grilované.
 • Panini – mám velmi ráda a připravujeme jej na různé způsoby často. Gril se při přípravě panini velmi osvědčil, pokrm byl dobře propečený a křupavý. Nechala jsem jej ale vždy dojít až do stupně „Dokřupava“, nižší stupně jsou Lehce propečené a Grilované.
 • Kuřecí prsa – gril připravil velmi dobře, zkoušela jsem několikrát s různými tloušťkami masa. Kuřecí maso lze připravit pouze s nejvyšším stupněm propečení.
 • Paprika – opět příjemné překvapení, velmi jsem si grilované papriky oblíbila. Papriku stačí podélně nakrájet a zbavit semínek. Chuťově jsou výborné, volit můžete ze dvou stupňů propečení.
 • Brambory – nemám moc ráda, takže mne ani v tomto grilu příliš nenadchly. Dětem ale velmi chutnaly, nejvíc brambory s parmazánem a provensálským kořením, které jsem připravila dle receptu z příručky.
Tefal Optigrill Elite GC750D30
Grilovaný lilek je skvělá příloha k masu.

i

Při přípravě zeleniny dosáhnete mnohem lepších výsledků, když lilek, brambory nebo rajčata potřete trochou olivového nebo jiného kuchyňského oleje.

Údržba grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Stejně jaké jiné elektrické kontaktní grily, i tento je po každém použití třeba vyčistit. Grilovací desky lze umývat v myčce, což beru jako velké plus. Pokud myčku máte, mytí v ní doporučuji, protože kvůli hlubším drážkám je mytí desek v ruce o něco náročnější, než jsem zvyklá z mého původního grilu. Grilovací desky se z grilu díky praktickému tlačítku velmi snadno vyjímají. Po každém grilování je třeba vyčistit i odkapávací misku, tu lze rovněž umývat v myčce.

i

Pokud grilovací desky jednou za čas potřete pomocí papírové utěrky trochou kuchyňského oleje, zlepšíte účinnost nepřilnavého povrchu a zůstanou krásně lesklé.

Nástavce masážního přístroje Airbi FIT Nástavce masážního přístroje Airbi FIT
Grilovací desky jsou prostorné a díky praktickému tlačítku se snadno vyjímají.

Celkové hodnocení kontaktního grilu Tefal Optigrill Elite GC750D30

Tento kontaktní gril zcela splnil má očekávání. Automatické programy na přípravu masa jsou velmi praktické pro někoho, kdo s vařením nemá příliš zkušeností. Když srovnám přípravu masa na pánvi a v tomto grilu, dobře udělané maso z pánvičky je přece jen o něco lepší, ale k jeho přípravě je potřeba mít už nějaké kulinářské dovednosti. Velmi kladně hodnotím grilování zeleniny – takových výsledků v domácím prostředí bez grilu nedosáhnete a automatické programy za vás pohlídají čas i míru propečení. Gril mě dále zaujal kvalitním zpracováním a snadnou údržbou grilovacích desek. Jako minus tak zůstává poměrně vysoká cena a trochu mi chybí možnost gril zcela rozložit a získat tak velkou grilovací plochu.


Tefal Optigrill Elite GC750D30

Tefal Optigrill Elite GC750D30

Elektrické grily

Kontaktní elektrický gril s dvanácti automatickými programy, intuitivním ovládáním a technologií automatického senzoru grilování vám umožní připravit si snadno a rychle grilované pochoutky. Praktická barevná kontrolka informuje o propečenosti masa, takže steak bude vždy přesně takový, jak ho máte rádi.

Klady

 • Automatické programy
 • Měření tloušťky masa
 • Možnost volby propečení u některých programů
 • Velmi snadné ovládání
 • Moderní design
 • Možnost vložení mražených potravin
 • Kvalitní zpracování
 • Dostatečně velké grilovací desky
 • Desky lze umývat v myčce

Zápory

 • Vyšší cena
 • Nelze rozložit

Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací