Pravidelní návštěvníci showroomu Alza.cz v pražských Holešovicích si už pravděpodobně všimli nových přírůstků mezi televizemi. A ti znalí již také vědí, že se jedná o luxusní modely značky Loewe. Co je na televizích Loewe tak výjimečného, kvůli čemu stojí za to přijít se na ně podívat?
Německá značka Loewe se ve světě proslavila mimořádnou kvalitou a nadčasovým designem svých modelů. Navíc jde o tradičního výrobce, jehož historie sahá až k samotným prvopočátkům televizních přijímačů. S tím se pojí i pověstná kvalita výroby: televize od Loewe jsou známé „držáky“, jeden produkt vám vydrží funkční i déle než dvacet let! V televizích Loewe tak mnozí spatřují trvalou hodnotu, která přetrvává i s překotným technologickým rozvojem. Neznamená to však, že by výrobce rezignoval na inovace, právě naopak. V televizích Loewe najdeme nejnovější zobrazovací technologie a zároveň se můžeme spolehnout na prověřenou kvalitu.
Když se podíváte na historii společnosti Loewe, zjistíte, že je stejně zajímavá jako samotné televizory.
Společnost vznikla již v roce 1923 v Berlíně, kdy ji založili bratři Siegmund a David Ludwig Loewovi, tehdy ještě pod jménem Radiofrequenz GmbH. Původně se společnost věnovala, jak staré jméno napovídá, produkci rádií.
V roce 1929 se oba zakladatelé pustili do konstruování televize, jíž slavnostně představili v roce 1931 na rádio výstavě v Berlíně: Loewe tak spadají do první vlny televizního průkopnictví.
Po úspěchu s představením první televize se společnost začala primárně soustředit na vývoj a produkci televizí. Společnost ale začala upadat po té, co jeden z bratrů, Siegmund Loewe, v roce 1938 utekl z nacistického Německa do Ameriky, kde se mimo jiné seznámil s dalším významným německým emigrantem, Albertem Einsteinem.
V roce 1949 se Siegmund Loewe vrátil do Německa a slávu společnosti obnovil. V roce 1951 Loewe uvedla na trh úspěšný model Loewe Iris a od té doby se tato značka stala synonymem pro kvalitní západoněmecké televize.
Po smrti Siegmunda Loeweho v roce 1962 se firma dostala pod vedení několika podniků, jež všechny byly dceřinnými společnostmi Philipsu. Kromě televizí dnes Loewe produkuje Blu-ray přehrávače a audio přehrávače.
Loewe sídlí v bavorském městečku Kronach, jež se nachází necelých 70 kilometrů na západ od českého Aše.
První Loewe televize z roku 1931 (vlevo) připomínala svým malým displejem, tak jako ostatní první televize, spíše rádio. Televize tehdejším divákům příliš požitku nepřinesla, ale základní kámen pro budoucí vývoj byl položen.
Elegantní model Loewe Iris z roku 1951 (uprostřed) dává tušit, že poválečnému televiznímu boomu již nic nebránilo.
Neméně elegantní byla i přenosná televize Loewe Optaport z roku 1963 (vpravo). Když ji porovnáte třeba s první československou přenosnou televizí Tesla 4151AB Camping, jež byla o pět let mladší, uvědomíte si, jak velký kvalitativní rozdíl mezi Západem a Východem již v té době byl.
Na našem holešovickém showroomu se můžete setkat celkem se dvěma televizemi Loewe: LED modelem Bild 1.65 a modelem Bild 4.55, který využívá nejmodernější OLED panel.
Tato televize disponuje úhlopříčkou 65", neboli 165 cm, jak napovídá název. U televizí Bild má ostatně číselné označení jasnou strukturu: číslo před tečkou znamená řadu a číslo za tečkou úhlopříčku. „Jedničky“ se v tomto případě bát nemusíte – u televizí Loewe se jedná v porovnání s ostatními výrobci stále o vyšší třídu.
Bild 1.65 je Smart TV s rozlišením Ultra HD (4K) a možností přehrávání ve 3D. Do toho nabízí 4 HDMI konektory, 3 USB výstupy, funkci HbbTV (alias hybridní televize) LAN, Wi-Fi a další funkce. Výbavou uspokojí i ty nejnáročnější diváky. Pokud jde o duši televizoru, Bild 1.65 disponuje operačním systémem Linux doplněným o další funkce.
Hudební fanoušky určitě potěší přístup do rozsáhlé hudební databanky Tidal, díky které máte možnost sledovat záznamy hudebních koncertů celé řady interpretů. Navíc ani nepotřebujete soundbar či domácí kino, jelikož televize disponuje akustickým výkonem 2× 20 W – a hlavně: Loewe, jak již bylo řečeno v historickém okénku, se věnuje i výrobě reproduktorů. Takže věřte, že i po zvukové stránce vám tato televize nabídne německou preciznost.
Co by to bylo ale za Loewe televizi, kdyby to nebyla pěkná designovka. Televizi je navíc možné zasadit například do elegantního stojánku a dojem tak ještě umocnit. Nebo třeba pověsit na stěnu, což televize Loewe umožňují díky standardu VESA.
Výsostným modelem v nabídce každého výrobce televizí jsou ty s OLED panelem. Stejně tak tomu je u Loewe a jeho televize Bild 4.55. Přestože má menší úhlopříčku než Bild 1.65 (55") a podobnou výbavu, kvalita OLED panelu to bohatě vynahradí – nabízí dokonalou černou, vysoký kontrast, široké spektrum barev i nadstandardní pozorovací úhly. Mimořádný je u Bild 4.55 i design, který je vytříbený a minimalistický zároveň. Rozhodně stojí za to přijít se na oba modely podívat.