Test kancelářských židlí – vyplatí se investovat? (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Kancelářské židle často využíváme každý den, a proto je jejich výběr důležitý. Bohužel žádná židle na světě není zdravá, některé ale dokáží negativa spojená se sezením zmírňovat lépe než jiné. Pokud si kupujete kvalitní židli, dbejte na její přizpůsobení vašemu tělu pomocí nastavení sedací i zádové části. Zároveň ale doporučujeme každých 30 minut ze židle vstát a krátce se projít. Rozproudí se vám opět krev a vaše tělo vám poděkuje. V této recenzi porovnáme 3 z oblíbených modelů židlí. Kterou bychom si vybrali?

Kancelářské židle; test

Test kancelářských židlí – OBSAH

 1. Parametry kancelářských židlí
 2. Kancelářská židle ANTARES Edge
 3. Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 15
 4. Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 45
 5. Celkové hodnocení všech židlí

Parametry a cena testovaných kancelářských židlí

Jak patrno v tabulce níže, nejvíce podobností mají zdravotní židle TOPSTAR – Sitness 15 a Sitness 45. Oba modely mají sedák s balančními prvky, ergonomickou zádovou část, stejný materiál potahu, nižší nosnost, kolečka pro měkké povrchy nebo stanovenou vhodnost židle pro typ postavy.

Cenově nejníže se pohybuje kancelářská židle ANTARES Edge, která má oproti zdravotním židlím klasický sedák, nastavitelnou bederní opěrku a hloubku sedáku, materiál hlavně ze síťoviny, má odolnější povrch proti nečistotám, vyšší nosnost a je vhodná pro všechny výšky postav. Jestli trváte na možnosti houpání nebo na opěrce hlavy, vybírejte mezi židlí ANTARES Edge a Sitness 45.

Že je to příliš mnoho parametrů pro výběr „obyčejné“ židle? Pokud si výběrem vhodného typu nejste zcela jisti, využijte našeho průvodce, který vám pomůže zodpovědět nejčastější otázky při výběru kancelářské židle.

Model Antares Edge TOPSTAR Sitness 15 TOPSTAR Sitness 45
Náhled Antares Edge; kancelářská židle Topstar Sitness 15; Kancelářská židle Topstar Sitness 45; kancelářská židle
Mechanika synchronní asynchronní (bez houpání) synchronní
Sedák klasický s balančními prvky s balančními prvky
Bederní opěrka nastavitelná ergonomická zádová část ergonomická zádová část
Opěrka hlavy
Područky nastavitelné nastavitelné nastavitelné
Nastavitelná hloubka sedáku
Materiál potahu hlavně síťovina sedák textilní, opěrka síťovina sedák textilní, opěrka síťovina
Odolnost povrchu proti nečistotám na černé je vidět prach a chlupy, červená barva OK na černé je vidět prach a chlupy, červená barva OK
Nosnost 130 kg 110 kg 110 kg
Kolečka univerzální pro měkké povrchy pro měkké povrchy
Vhodná pro postavy všechny výšky nižší až střední střední až vyšší
Cena 5 799 Kč 7 149 Kč 8 990 Kč

*Ceny aktuální k 23. 2. 2018

i Nezapomeňte na přizpůsobení židle vaší postavě. Všechny židle z recenze mají výškově nastavitelný opěrák i sedák, což dokáže výrazně ovlivnit zážitek ze sezení. U některých židlí navíc můžete přizpůsobit hloubku sedáku (v této recenzi židle Antares Edge). 

Kancelářská židle ANTARES Edge

Židle ANTARES Edge vyniká možností přizpůsobení pro různé typy postav. Upravit se dá hloubka sedáku i výška opěráku, je tedy vhodná pro nižší i vysoké postavy. Sedák židle je široký, potažený odolnou síťovinou se zkosením v přední části, jinak ale bez tvarování, což vyhovuje především mužům. Bederní opěrku si můžete výškově přizpůsobit, ovšem není do židle zaintegrovaná, takže do zad mírně nepřirozeně tlačí.

Kancelářská židle Antares Edge Kancelářská židle Antares Edge
Na židli ANTARES Edge se dá nastavit hloubka sedáku i výška opěráku, navíc disponuje „houpací funkcí“.

V židli se můžete zhoupnout. Při zaklonění se sedák přizvedne, což je typické pro synchronní mechaniky, které se dokáží tělu v pohybu nejvíce přizpůsobit. Příjemná je také hlavová opěrka, nastavitelné područky jsou průměrné.

Celý potah židle ANTARES Edge je ze síťoviny, která i při častém používání není špinavá a opotřebovaná. I když je síťovina praktická i na sedací části, stává se, že do škvírek spadnou drobky, které je skoro nemožné ručně vyndat. Potah přesto vypadá čistě. Z testování tak mimo jiné vyplynulo, že je velmi důležité zvolit si vhodný materiál potahu kancelářské židle

Kancelářská židle Antares Edge Kancelářská židle Antares Edge
Celý potah židle je odolný vůči nečistotám, a tak se snadno udržuje.

Celkové hodnocení ANTARES Edge

Kancelářská židle ANTARES Edge je skvělá především díky široké možnosti přizpůsobení tělu. Je pohodlná i pro občasné zhoupnutí, díky kterému nesedíte neustále ve strnulé poloze. Opěrky jsou ale spíše průměrné – i když splňují svůj účel a je možné je výškově nastavit, nejsou tvarované přesně podle vašeho těla. Svou funkci ale plní a na židli se sedí pohodlně. Často je preferována hlavně muži díky širšímu netvarovanému sedáku.

Plusy

 • Široké možnosti přizpůsobení pro různé postavy
 • Synchronní mechanika s možností houpání
 • Odolný potah bez viditelné špíny

Mínusy

 • Bederní opěrka je méně přirozená
 • Sedák i zádová část bez tvarování

Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 15

Sezení na židli TOPSTAR Sitness 15 je příjemné, perfektně se hodí pro lidi, kteří tráví sezením hodně času. Sedák i opěrák jsou ergonomicky tvarované a přesně kopírují váš sed. Prakticky při sezení do židle vplujete. Oceňuji integrovanou bederní opěrku, která není nijak agresivní, ale nutí rovně sedět. Zároveň je možné opěrák výškově nastavit, takže bude vyhovovat všem výškám postav.

Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 15 Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 15
Sedák i opěrák jsou ergonomicky tvarované a přesně kopírují váš sed, navíc lze opěrák výškově nastavovat.

Nevýhodou pro některé může být absence houpání. To je obvykle spíše předností kancelářských křesel. Sklon opěrky si u této židle můžete nastavit podle potřeby, poté je ale nutné ji zaaretovat, protože odpor opěráku je minimální a neposkytoval by dostatečnou oporu při sezení.

Sedák je postavený na Body-Balance-Tec kloubu, který umožňuje naklánění sedáku do stran při přenesení váhy. Pohyb je podobný jako na gymnastickém míči, ovšem decentnější, této funkce si všimnete při prvním posazení, ale pak ji berete za samozřejmost. Tvarování sedáku je jednou z hlavních předností židle – kromě správného sezení nebudete přetěžovat žíli v oblasti stehen. Pokud máte predispozici k tvorbě křečových žil, bude pro vás tento sedák obzvlášť vhodný, navíc má negativní sklon, který dále zlepšuje krevní oběh. Ze začátku ale může být vyvýšená středová část nepříjemná především pro některé muže, ovšem rychle si zvyknete a poznáte benefity židle.

Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 15 kancelářská židle Antares Edge
Područky jsou pohodlné. Tvarovaný sedák zmírňuje tlak na žíli v oblasti stehen.

Područky jsou pohodlné, snadno nastavitelné, ale při práci u stolu je často nevyužijete. Opěrka hlavy u TOPSTAR Sitness 15 chybí, ovšem protože židle není uzpůsobena na houpání, není opěrka příliš potřeba. Židle bez hlavové opěrky ocení především menší postavy, pro které není podhlavník vhodný. Kladně hodnotím potah v červeném provedení, který je v zádové části z prodyšné síťoviny a na sedáku z odolné textilie. Ani po měsíci používání na něm nejsou vidět stopy opotřebení nebo viditelná špína.

Celkové hodnocení TOPSTAR Sitness 15

Židle je vhodná pro každodenní delší sezení, jelikož sedací část i opěrka se výborně přizpůsobí vašemu tělu. Zároveň její tvarování pomáhá tělu udržovat správnou pozici a snižovat tlak na oblast stehen. Sedák s balančními prvky se přizpůsobí vašim pohybům a podpoří tak dynamické sezení. Židle je navržená pro nastavení sklonu opěrky a zaaretování, ne na houpání, proto tuto židli doporučujeme lidem, kteří preferují stálý sklon opěráku bez houpání. Někomu může chybět opěrka hlavy, jelikož je ale židle navržena pro permanentní kontakt s opěrákem bez houpání, není příliš potřeba a je vhodná hlavně pro menší až střední postavy.

Plusy

 • Tvarování židle skvěle kopíruje sed
 • Balanční prvky sedáku podporují dynamické sezení
 • Ergonomický sedák snižuje tlak na žíli v oblasti stehen
 • Židle je těžká a bytelná

Mínusy

 • Nelze nastavit hloubku sedáku a nemá opěrku hlavy, tudíž nevhodné pro vyšší postavy
 • Tvarovaný sedák může vadit mužům
 • Není houpací, možné pouze nastavit sklon opěráku

Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 45

U zdravotní židle Sitness 45 je velmi důležité její nastavení pro vaši postavu, protože dokud jsem si židli nepřizpůsobila, nijak mě neoslovila. Při první zkoušce nevyhovovala mé výšce a sezení na ní byl celkem nezvyk. Stáhla jsem si ale hned návod a podívala se, jak si židli přizpůsobit. Mile mě překvapilo, že v podstatě celou židli, kromě hloubky sedáku, si můžete uzpůsobit své postavě, což je nutností pro komfortní zážitek ze sezení. Jako první jsem si uvolnila židli tak, aby se na ní mohlo houpat. Zdá se to asi jako drobnost, ale je to pro mě velká výhoda. Kdykoli se chci odreagovat od práce nebo když přemýšlím, na židli se prostě ráda zhoupnu.

Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 45 Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 45
Pro dokonalé nastavení židle TOPSTAR Sitness 45 je nutné přečíst si návod, pak se na ní sedí dobře.

Pak jsem se začala pídit po tom, jak si lépe nastavit opěrák. Bederní opěrka mě totiž tlačila spíš doprostřed páteře. Nastavení šlo snadno, a když jsem se následně posadila, byla jsem moc spokojená. Opěrka přesně vyplňuje bederní prostor, netlačí, ale udržuje páteř v ideální poloze.

Trochu jsem bojovala s opěrkou krční páteře. Snížila jsem ji úplně, co nejvíc to šlo. Taky jsem upravila její sklon, a teprve potom jsem ji mohla začít pohodlně využívat. Měřím 168 cm, a kdybych byla menší postavy, asi by se mi nepodařilo krční opěrku přizpůsobit tak, aby mi seděla, proto je židle vhodnější spíše pro střední až vyšší postavy. Nastavení šlo celkem ztěžka, ale není to něco, co byste opakovali každý den.

Pro vaše budoucí nákupy bude dobré seznámit se s různými typy mechanik, které vám mohou při nastavování do vhodné polohy trochu zamotat (nejen) hlavu. Vhodným výběrem pak získáte židli, jejíž mechanika bude přizpůsobena nejen vaší hmotnosti, ale i preferencím v oblasti individuálního nastavení.

Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 45 Zdravotní židle TOPSTAR Sitness 45
Opěrku krční páteře není snadné nastavit. Sedák je tvarovaný, pro ženy pohodlný, muži si musí chvíli zvykat.

Sedák je úplně jiný, než u klasických kancelářských židlí. Potah je příjemný, vyrobený z vlny, která má skvělé vlastnosti v létě i v zimě. Celkem dobře se udržuje, ale bylo pro mě nezvyklé jeho tvarování, a hlavně balanční prvky. Stejně jako u Topstar Sitness 15 je sedák postaven na kloubu Body Balance Tec, který se naklání při přenesení váhy do stran a podporuje tak dynamické sezení. Dále pak jeho ergonomické tvarování způsobuje, že když si člověk sedne, tak do židle v podstatě vroste. Pokud sedíte rovně, vše je v pořádku, ale stačí se jen trochu zkroutit a sedák přestane být příjemný. Předpokládám ale, že právě to je cílem židle, aby člověka postupně naučila správnému a zdravému sezení.

i Trávíte v práci dlouhé hodiny sezením? Chcete se přesto udržet v kondici? V našem článku Jak nepřibrat a udržet si zdraví v sedavém zaměstnání vám poradíme.

Celkové hodnocení TOPSTAR Sitness 45

Když si židli TOPSTAR Sitness 45 správně nastavíte, můžete pracovat klidně několik hodin v kuse a bolest zad vás pravděpodobně nebude trápit. Sedák i opěrka mají příjemný materiál, nic vás netlačí. Celá opěrka je navíc ze síťoviny a sedák z vlny, takže ani v horkých letních dnech se pod židlí nezpotíte. Myslím si, že na tvarovaný sedák si bude muset zvykat asi více uživatelů, především muži, ale ve finále je tvarování pohodlné, učí člověka sedět rovně a nezatěžovat extrémně páteř. Navíc tvarování a negativní sklon sedáku snižuje tlak na žíli v oblasti stehen a snižuje pravděpodobnosti tvorby křečových žil.

Plusy

 • Židle skvěle kopíruje tvar postavy při sezení
 • Ergonomický sedák podporuje správné sezení a snižuje tlak na stehna.
 • Balanční mechanismus vás udržuje v mírném pohybu pro zdravé sezení
 • Možnost houpání
 • Židle je těžká a bytelná

Mínusy

 • Tvarovaný sedák někomu může vadit
 • Ruční nastavování židle jde ztuha
 • Nelze nastavit hloubku sedáku, tudíž nevhodné pro vyšší postavy

Celkové hodnocení všech židlí

Všechny testované židle měly své klady a zápory. Židle Topstar Sitness disponují propracovanou zádovou opěrkou i sedákem, do kterých vaše tělo přesně zapadne. Zatímco tvarování sedací části je obvykle z počátku preferováno spíše ženami, zádová opěrka je příjemná ihned, jelikož kopíruje váš sed a podporuje vás ve správném sezení. Balanční prvky sedáku jsou výhodou, ovšem po chvíli si na ně tak zvyknete, že o nich ani nebudete vědět. Topstar Sitness představují skvělou volbu pro dlouhé sezení, především pak pro ženy, které ihned ocení ergonomii sedačky. Z dlouhodobého hlediska ale tvarování židle poskytuje úlevu při dlouhém sezení oběma pohlavím tím, že snižuje tlak na stehna a zlepšuje krevní oběh, židle je tedy zvlášť vhodná pro všechny s predispozicí k tvorbě křečových žil. Konkrétní model volte podle výšky postavy (viz parametry výše) a toho, jestli se chcete na židli houpat –Sitness 45, nebo nikoli –Sitness 15.

i Mohlo by vás zajímat

Naopak Antares Edge byla oblíbenější volbou především mužů. Tento fakt podporuje možnost nastavení hloubky sedáku, díky níž židli využijí i vyšší a silnější postavy. Ovšem i židle Sitness 45 má oblibu u vyšších. Židle sice není tak dobře tvarovaná, jako její konkurenti, ale vyniká svým přizpůsobením. Je bytelná, sedák široký a hlavová opěrka velmi příjemná. Navíc se potah skvěle udržuje. Pro robustnější postavy nebo lidi s nadváhou je tato židle určitě vhodná volba. Antares Edge je kvalitní a cenově dostupnější a můžeme ji doporučit i pro delší sezení v kanceláři.


Ať už si ale pořídíte kteroukoli z výše jmenovaných židlí, dbejte na správné nastavení pro vaši postavu, abyste odkryli plný potenciál produktu.

4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 zelená
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 890,-
Skladem 3 ks
Objednací kód: EPS001d
4,2 11×
TOPSTAR Sitness 45 antracitová
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 890,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: EPS001b
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 červená
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
Koupit s kódem ALZADNY15 9 257,-
10 890,-
Skladem 4 ks
Objednací kód: EPS001a
4,0 12×
ANTARES Charmer šedá
Kancelářská židle - otočná se synchronní mechanikou, nosnost 130 kg, plochý sedák s nastavitelnou hloubkou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelnou výškou a sklonem, područky s možností nastavení výšky, pogumovaná kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 68 cm, hmotnost 18,3 kg
6 290,-
Skladem 1 ks
Objednací kód: ARS014b
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 tmavě modrá
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 275,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: EPS001g
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 bordó
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 275,-
Skladem 2 ks u dodavatele
Objednací kód: EPS001f
4,4 12×
TOPSTAR Sitness 45 oranžová
Kancelářská židle - balanční a otočná se synchronní mechanikou, nosnost 110 kg, sedák s balančními prvky a s nastavitelnou výškou, bederní opěrka, opěrák s nastavitelným sklonem, područky s možností nastavení výšky, plastová kolečka, kovová konstrukce, materiál potahu textil a síťovina, šířka 65 cm, nutná montáž
10 275,-
Skladem 1 ks u dodavatele
Objednací kód: EPS001e
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací