Upozorňujeme na podvodné SMS, které informují o problémech s platbami na našem e-shopu. Více informací najdete zde.

Samsung Galaxy S23 Valentýnské TOPky

The Game Awards 2018 – kdo se stal vítězem prestižní videoherní ankety?

Zobrazit katalog

Článek

Aktualizováno

Prestižní udílení cen The Game Awards 2018 je za námi a známe tedy již jména vítězů a čestných poražených. Kdo vyšplhal na piedestal nejvyšší? Potvrdil Red Dead Redemption 2 absolutní dominanci posledních týdnů? A které nové hry byly během akce oznámeny? Zjistíte v našem článku.

Závěrečné shrnutí, nové hryPredikceNominace/Vítězové • 

The Game Awards 2018; screenshot: price

Části článku:


Celkové prvenství si odnesl God of War, oznámen nový Mortal Kombat, Dragon Age, Far Cry a další

• Speciál: 7. 12. 2018 • Autor: Dominik Fait

The Game Awards 2018 nabídl více než tříhodinovou podívanou plnou oznámení nových her, celkově velmi zdařilých hudebních vystoupení a hlavně více i méně překvapivých vítězů v celkem 30 kategoriích. Myslím, že se mnou bude většina z vás souhlasit, když tento ročník prohlásím za povedenou a důstojnou tečku za vynikající herní sezónou (ačkoli my ještě nekončíme, naší redakční anketu o nejlepší hry 2018 chystáme na konec roku).

 1. Vítězové a poražení
 2. Spekulace kolem oznámení nových titulů se většinou nepotvrdily
 3. Far Cry New Dawn
 4. The Outer Worlds
 5. Dragon Age 4?
 6. Ancestors: The Humankind Odyssey
 7. Mortal Kombat 11
 8. Záznam The Game Awards 2018

Vítězové a poražení

Ačkoli je The Game Awards podle jména především o udílení cen, měl jsem vždy pocit, že samotné vyhlašování vítězů je v rámci této akce skoro až druhořadá záležitost. Letos se však Geoffu Keighleymu, moderátorovi a tvůrci celé show, podařilo lépe rozvrstvit jednotlivé segmenty, díky čemuž se hlavním kategoriím dostalo většího prostoru.

The Game Awards 2018, screenshot, God of War, Kratos

Mysleli jste si, že tuto fotku už nikdy neuvidíte? Omyl, taťka Kratos se vrátil a v bitvě, která dlouho vypadala jako předem prohraná, spektakulárně triumfoval. God of War je nejlepší hrou roku 2018 podle The Game Awards.

Po fenomenálním nástupu Red Dead Redemption 2 mnozí předpovídali (včetně mě, přiznávám), že dosavadní král všech letošních „nej“ žebříčků, God of War, odejde ze závěrečného klání poražen. Kratos však nezahodil Leviathana do sněhu a svého soka překvapivě zdolal ve třech kategoriích, přičemž si odnesl i vavřín nejcennější. Hrou roku se podle The Game Awards 2018 stal jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) exkluzivních titulů na PS4 posledních let, který i v naší recenzi získal absolutní hodnocení. Mezi vítěze se řadí i velmi zajímavý indie skvost Celeste a zřejmě nejpopulárnější hra současnosti Fortnite, oba se dvěma proměněnými nominacemi.

Přesto by byla chyba mluvit o RDR2 jako o poraženém – megahit od Rockstaru posbíral nejvíce ocenění (4) a jeho otisk byl znát na celém galavečeru. Naopak určité zklamání museli pocítit vývojáři z týmů Insomniac Games (Marvel's Spider-Man) a Quantic Dream (Detroit: Become Human). Mezi touto dvojicí těžkých kalibrů ze stáje Sony bylo rozloženo rovných 10 nominací, proměnit se však nepodařilo ani jednu. Konkurence, která se mimochodem na pár okamžiků sešla ve strojeném, přesto však sympatickém gestu na jednom pódiu (viz foto), ale nemá moc co slavit. Čest Xboxu zachraňovala „jenom“ vynikající Forza Horizon 4 (Nejlepší sportovní/závodní hra) a Nintendo se Switchem utřelo zcela.

The Game Awards 2018, foto, Shawn Layden (PlayStation), Phil Spencer (Xbox) and Reggie Fils-Aimé (Nintendo),

Shawn Layden (PlayStation), Phil Spencer (Xbox) and Reggie Fils-Aimé (Nintendo).

Žádné prvenství pro sebe neuzmul ani Ubisoft, který jistě věřil, že s Far Cry 5 (1 nom.) a především Assassin's Creed Odyssey (4) to prostě musí cinknout. Obdobné trpké bědování se určitě ozývá i z korporátních hal Activisionu, jehož letošní nejsilnější karty, solidní Call of Duty: Black Ops 4 (3) i znovuzrozené Destiny 2 (3), zůstaly nedoceněny (tedy, z jejich pohledu).

Kompletní výpis vítězů v jednotlivých kategoriích (včetně esport segmentu) naleznete na konci článku.

Spekulace kolem oznámení nových titulů se většinou nepotvrdily

Před The Game Awards 2018, jak už to tak bývá, se množily spekulace o tom, kdo se na akci objeví. Ani my jsme neodolali, opět se však ukazuje, jak tenká je hranice mezi fakty a „zaručenými zprávami“, obzvláště pokud si z nás občas dělají legraci samotní vývojáři (aneb bratři Russové stojící za projektem Avengers se skutečně dostavili, pouze však předali cenu za nejlepší vyvíjející se hru a zase zmizeli... tak nic). Je také možné, že z některých plánovaných prezentací na poslední chvíli z různých důvodů sešlo (chyběl Death Stranding a Ghost of Tsushima, u obou se hráči těšili na trailer a datum vydání). Marně byste během show hledali také novou hru ze světa Harryho Pottera, Vetřelců (Alien: Blackout) a Star Wars (Star Wars Jedi: Fallen Order).

Far Cry New Dawn

Potvrdily se však informace (více či méně oficiální) o oznámení některých skutečně velkých titulů. Tím prvním byl Far Cry: New Dawn, někdy přezdívaný Far Cry 5.5, neboť podle všeho půjde de facto o spin-off posledního dílu zasazeného do jeho post-apokalytické verze. Na záběrech vypadá hra jako mix Rage 2 a Falloutu – doufejme tedy, že inspirace Ubisoftu bude pouze tematická a umělecká, napodobovat Bethesdu v jiných oblastech bychom momentálně nedoporučovali (ačkoliv Rage zatím působí slibně).

Far Cry New Dawn - Announcement Trailer

Ženy coby psychopatické záporačky? Far Cry a la Fallout/Rage? Zda to bude fungovat, zjistíme už 15. 2., kdy má Far Cry: New Dawn vyjít na PC, PS4 a Xbox One

The Outer Worlds

Ukázal se i Obsidian se svým novým retro sci-fi RPG The Outer Worlds, do kterého mnozí fanoušci (včetně mě) vkládají velké naděje. Obsidian už mnohokrát dokázal, že hry na hrdiny umí (Pillars of Eternity, Fallout New Vegas a další), doufejme tedy, že si v případě svého nového projektu, jenž vyjde pod hlavičkou Take Two (resp. její indie značky Private Division), povede obdobně.

The Outer Worlds – Official Announcement Trailer

Zatím není jisté, kdy a na které platformy The Outer Worlds vyjde.

Dragon Age 4?

Jedním z největších lákadel The Game Awards 2018 byla jistě i spekulace, že by během show mohl být oficiálně představen nový díl RPG série Dragon Age. Hráči se nakonec dočkali, byť nemálo z nich jistě doufalo ve víc než pouhý teaser. Osobně si však myslím, že tento přístup vývojáři z BioWare zvolili správně. S neúspěchem Mass Effectu: Andromedy a stále více multiplayerově se profilujícím Anthemem (který se na akci také ukázal) začala značná část fanoušků pochybovat, zda tento kdysi zbožňovaný vývojářský tým nezapomíná (pod vlivem Electronic Arts) na své kořeny. Tímto kratičkým videem snad pochybovače uspokojili... tedy do chvíle, než se ukáže, že nový Dragon Age bude battle royale se survival prvky zasazený do post-apokalyptického, trochu sci-fi a trochu fantasy světa. A na mobily. Jenom. Uvidíme...

Dragon Age Official Teaser Trailer - 2018 Game Awards

Pokud se vám z tohoto teaseru podaří vyluštit, co přesně znamená nápis „The Dread Wolf Rises“ (souvisí zřejmě s elfím bohem Fen'Harelem), můžete si gratulovat k pokročilému stádiu Dragon Age nerdství.

Ancestors: The Humankind Odyssey

Těšili jsme se také na nový gameplay originálního open-world survivalu Ancestors: The Humankind Odyssey, ve kterém se hráč vžije do svých předků (těch velmi dávných... a velmi chlupatých). Začínáme 10 milionů let před naším letopočtem v Africe a bojovat nebudeme pouze s nedostatečně vyvinutou mozkovnou, ale i s lido/opožravými predátory a nehostinným prostředím. Nicméně datum vydání je zatím ve hvězdách, jak by řekl kolega Štěpán Lenk.

Ancestors: The Humankind Odyssey Gameplay Reveal - The Game Awards 2018 (IGN)

Ancestors: The Humankind Odyssey má potenciál stát se jednou z nejoriginálnějších her příštích let. Snad studiu Panache Digital Games a jeho šéfovi Patrici Desiletsovi (tvůrce série Assassin's Creed) nadšení vydrží.

Mortal Kombat 11

Možná největší bombou mezi nově oznámenými tituly byl v pořadí již jedenáctý díl jedné z nejslavnějších bojovek vůbec. Na pódiu se objevil samotný Ed Boon, tvůrce série Mortal Kombataby oficiálně oznámil Mortal Kombat 11. Ten se na pulty obchodů chystá už poměrně brzo, a to 23. dubna 2019. S dalšími informacemi můžeme počítat během plnohodnotného odhalení 17. ledna 2019.

Mortal Kombat 11 – Official Announce Trailer

Nevím, jak vám, ale mě zvolený hudební doprovod k brutálnímu obsahu úplně nesedí.

Záznam The Game Awards 2018

Během The Game Awards 2018 však bylo představeno podstatně větší množství her. Na všechny se můžete podívat na záznamu (viz níže) celé show, o těch nejzajímavějších vám v příštích dnech přineseme podrobnější informace. Očekávejte také, že se vám v následujících týdnech pochlubíme i s naším žebříčkem nejlepších her. Výsledky této show budeme pochopitelně důkladně rozebírat, a ačkoli za sebe říkám, že s většinou vítězů nemám problém, už teď slyším, že se z redakčních tamtamů ozývá nespokojené dunění, které uklidní pouze naše vlastní anketa.

The Game Awards 2018 4K Official Stream (Záznam)

• Journey to the Savage Planet (45:20), • The Stanley Parabele Ultra Deluxe (54:02), • Among Trees (57:30), • Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order (1:07:19), • Rocket League (1:17:25), • Far Cry New Dawn (1:24:53), • Hades (1:29:00), • Ancestors: The Humankind Odyssey (1:31:30), • Scavengers (1:37:24), • Warframe (1:46:10), • Dead by Daylight (1:48:45), • Anthem (1:51:25), • Crash Team Racing Remaster (1:55:48), • The Outer Worlds (2:00:58), • Dauntless (2:03:58), • The Last Campfire (2:09:20), • PUBG (2:16:40), • Atlas (2:23:35), • Ashen (2:28:43), • Crackdown 3 (2:29:30), • Dragon Age 4? (2:32:30), • The Pathless (2:38:34), • Survived by (2:40:40), • Magic The Gathering (2:42:53), • Mortal Kombat 11 (2:54:48), • Psychonauts 2 (2:59:49), • Devil May Cry 5 (3:04:20), • Fortine (3:12:56), • Rage 2 (3:17:40), • Super Smash Bros. Ultimate (3:28:35)Přímý přenos The Game Awards 2018

• Speciál: 6. 12. 2018 • Autor: Dominik Fait

Anketa The Game Awards (dříve Spike Video Game Awards), je každým rokem zajímavější. A ročník 2018 bude podle všeho tím vůbec největším v historii této akce, která vedle vítězů v rozličných kategoriích prezentuje i herní novinky. Právě ty letos hodně táhnou. Pokud bychom měli věřit nejrůznějších spekulacím a více či méně potvrzeným zprávám, zastíní dnešní noc (resp. zítřejší ráno, neboť celá show začíná až ve 02:30 v pátek) většinu konferencí pořádaných během výstavy E3.

Pokud jde o de facto jisté záležitosti, těšit se můžeme na nové trailery (a zřejmě i potvrzení dat vydání) pro soňácké exkluzivity Death Stranding a Ghost of Tsushima. Zaručeně se ukáže i onlinovka Anthem, šílená střílečka od Bethesdy Rage 2 a také Devil May Cry 5. Víme, že s čerstvým RPG titulem přijde Obsidian, že se (snad) konečně dočkáme více informací ohledně zatím stále dosti záhadného titulu Ancestors: The Humankind Odyssey a že Ubisoft představí nový Far Cry. Na The Game Awards by však mohlo být oznámeno i pokračování série Dragon Age, nová hra z světa Vetřelce Alien Blackout a možná i Borderlands 3. Mluví se také o titulu The Avengers Project od Square Enix a podle některých divočejších teorií by se mohla ukázat i poměrně nedávno leaknutá hra na motivy obrýleného čaroděje Harryho Pottera či na E3 2018 opravdu zběžně zmíněný (během konference EA) Star Wars Jedi: Fallen Order.

Na The Game Awards 2018 se objeví Anthem, Alien: Blackout, Avengers a další

• Update: 4. 12. 2018 • Autor: Jakub Němec

Každý končící rok s sebou přináší jistou touhu člověk bilancovat nad uplynulým obdobím, což znamená sestavování různých žebříčků v rozličných odvětvích, počítačové hry nevyjímaje. V minulém textu jsme vám představili nominace nejsledovanější ankety The Game Awards 2018 v jednotlivých kategoriích, v nichž se objevila očekávaná jména, ale také řada překvapení. Přesto vyhlašování není hlavním tahákem celé akce, tento primát si uzurpují spíše studia oznamující na výročních cenách své nové tituly. Proto se dnes zaměříme na komunitou nejočekávanější tituly a zkusíme odhadnout, zda se jich v noci ze čtvrtka na pátek dočkáme.

Superhrdinské dilema

Pamatujete ještě, jakým zklamáním končila prezentace Square Enix na E3 2018? Prostor dostaly především tituly japonské provenience, mihla se Lara Croft v Shadow of the Tomb Raider, připomněl se Rico Rodriguez s Just Cause 4 a to bylo vše. Mnoho fanoušků vztekle vypínalo své prohlížeče, protože čekalo na jedinou věc – Avengers project, na němž společně pracují studia Crystal Dynamics a Eidos Montreal. Mimo krátkého (a vše a zároveň nic slibujícího) teaseru totiž nevíme vůbec nic. Na The Game Awards 2018 se ovšem mají dostavit bratři Russové stojící za Avengers: Infinity, takže by mohlo být čekání u konce, co myslíte?

Vedle marvelovského vesmíru, který byl do letošního podzimu pouze chudým příbuzným na herním poli (za záchranu může děkovat velmi povedenému titulu Spider-Man pro PS4), se velké množství fanoušků těšilo na novinky ze světa DC Comics, resp. jeho ztvárnění z pohledu Rockstedy Games stojícího za batmanovskou sérií. Studio už dlouho mlčí, takže se začaly množit teorie o jejich práci na Supermanovi, kde mu měli sekundovat Batman a Robin. Vaše nadšení můžete okamžitě ztlumit na bod mrazu, protože ředitel Rocksteady Sefton Hill celou kauzu dementoval. Ale i tak se můžeme dohadovat, na čem pracují, když se o muže s výrazným „S“ na prsou nejedná. Já bych si osobně přál pěknou komiksovou mlátičku s Hellboyem podle Dark Horse komiksů. Co vy?

avengers, screenshot, iron man, glove, armor superman, screenshot, logo

Obrázek 1: Temně laděný teaser Avengers nedá fanouškům superhrdinů spát. Nejenže dostali filmově naloženo od Thanose, ale možná se budou muset vzpamatovat také v digitální podobě. Obrázek 2: Superman od Rocksteady byl jejím ředitelem Seftonem Hillem zavrhnut jako podvrh už před slavnostním vyhlášením The Game Awards 2018.

BioWare láká na Anthem

Další velmi sledovaný projekt, který by měl na The Game Awards 2018 poodhalit své karty, pochází z produkce studia BioWare. Kooperativně zaměřený Anthem si totiž na E3 2018 a GamesCom 2018 nenašel moc příznivců, takže musí hodně napravovat rozpačité dojmy. Mimo ohlášenou uzavřenou alfu z počátku prosince se tak budeme těšit především na nové gameplay záběry, které by se měly během galavečera ukázat. Jedná se o poslední velkou akci, na níž chce Anthem upozornit svými přednostmi, než bude vypuštěn 22. února mezi zvědavé hráče.

Přesto v redakci doufáme, že BioWare nezůstane jen u multiplayerově zaměřeného RPG, ale zavzpomíná na zlaté časy Dragon Age. Po neúspěchu Mass Effect: Andromeda se jedná o další položku z rodinného stříbra, již by mohlo studio chtít oprášit. Především aktivita na sociálních sítích naznačuje, že bychom se mohli vrátit do světa, který nabízí ještě mnoho prostoru pro vyprávění. Doufejme, že se kanadští vývojáři nenechají zlákat plány svých kolegů z jiných studií a nepřinesou pouze mobilní odnož své série, ale zaměří se na nový plnohodnotný Dragon Age.

anthem, screenshot, jetpack dragon age inquisition, screenshot, logo, wallpaper,

Obrázek 1: Anthem od EA zřejmě využije prostoru na The Game Awards 2018 k napravení své reputace. Obrázek 2: Dočkáme se plnohodnotného pokračování Dragon Age? Stylové vyhlášení nového dílu čtyři roky po triumfu za rok 2014 by RPG sérii slušelo.

Vetřelec se vrátí v Alien: Blackout

U dalšího očekávaného titulu máme ještě větší míru nejistoty. Dle některých novinářů pracujících s náznaky z Twitteru, s fotkami některých tvůrců a na základě registrace značky Alien: Blackout přijde na pořad večera také nová střílečka, v níž bude mít jednu z hlavních rolí vetřelec, jemuž v žilách proudí kyselina. Jsem opravdu zvědavý, jakým směrem se projekt vydá, protože v posledních letech si značka dost poškodila reputaci. Vedle rozpačitého restartu filmové série (Prometheus, Vetřelec: Covenant) musím totiž vzpomenout děsivě špatný Aliens: Colonial Marines. Můžete sice oponovat docela podařenou stealth akcí Alien: Isolation, ale ta má ke kvalitní střílečce daleko. Uvidíme, s čím se herní studio koncernu FOX vytasí.

Alien blackout, wallpaper, screenshot

Návrat akční střílečky ze světa Vetřelce by mohl nakopnout značku ke světlejším zítřkům.

Poslední projekt studia Obsidian na všechny platformy?

Pokud začnete důsledněji šmejdit po internetu o potenciálních novinkách, nelze minout stránku studia Obsidian. Ta přímo odpočtem láká na The Game Awards 2018, takže očekávání nové hry se rovnají jistotě. Je potvrzeno, že nový titul ještě nevyjde pod hlavičkou čerstvého vlastníka studia Microsoft, takže můžeme čekat nové na příběh zaměřené RPG pro všechna herní zařízení (zřejmě to bude naposledy, protože následně se s díly studia Obsidian setkáme pouze na PC a konzolích Xbox). Nápis Spacer’s Choice a retro stylizace materiálů odkazuje na projekt ve stylu Fallout, což by fanoušci zcela jistě přijali s nadšením.

Jsem opravdu zvědav, zda přispěchá Microsoft s nějakým šokujícím oznámením pocházející z některých z jeho čerstvě nakoupených akvizic, aby kontroval vůči aktivitě SONY. Japonská společnost totiž letos vynechala svou klasickou akci PlayStation Experience a nebude se účastnit ani E3 2019, takže můžeme na The Game Awards 2018 příliv exkluzivního materiálu. Zatím jsou potvrzena oznámení data vydání historického Ghost of Tsushima, roztomilého Dreams a tajemného Death Stranding, ale to nemusí být všechno. Nechme se překvapit.

Obsidian, screenshot, logo, Dreams, screenshot, cover

Obrázek 1: Retroreklama na novou hru? To už jsme zažili mnohokrát, ať už v případě série Fallout či Bioshock. S čím vyrukuje Obsidian? Obrázek 2: SONY oznámí datum vydání nejen u očekávaného Death Stranding a Ghost of Tsushima, ale také u kreativního projektu Dreams.

Naše výše uvedené tipy nejsou vařené z vody, jsou podloženy alespoň náznakem šeptandy v internetových kuloárech, to nám však nesvazuje ruce v rámci fantazie. Já bych byl třeba velmi rád za více informací k Star Wars: Jedi Fallen Order od Respawn Entertainment, i když má naděje bude zřejmě marná z důvodu neštěpení pozornosti mezi více projektů EA (Anthem bude mít přednost), nebo k Beyond Good & Evil 2 od Michela Ancela ve službách Ubisoftu. Ondřej Zeman tajně sní o Total War: Warhammer 3 zakončující pomyslnou trilogii, Štěpána Lenka by potěšil návrat do gotického Bloodborne 2, zatímco Filip Němec by zatlačil na Valve a jejich (věčný) Half-Life 3 a Dominik Fait (marně) doufá v Baldur’s Gate 3. Máte vlastní tip?

The Game Awards 2018 slibuje podívanou ve velkém stylu

• Speciál: 21. 11. 2018 • Autor: Dominik Fait

Letošní The Game Awards se uskuteční tradičně v budově Microsoft Theater (Los Angeles) a galavečerem nás opět provede kanadský matador herní novinařiny, Geoff Keighley. Očekávaná show začne 7. prosince v nekřesťanský čas 02:30 a přenášena bude na rekordních 40 platformách, včetně Twitche, Youtubu či Facebooku. Na stream se pochopitelně můžete těšit i zde a pro ty z vás, kteří nechtějí ponocovat, chystáme po skončení přenosu souhrn toho nejzajímavějšího.

The Game Awards 2018; screenshot

Ambice má Geoff Keighley se svou show tedy pořádné. Něco však říká, že svět zůstane i po skončení The Game Awards stejný. Pokud by však byl bohatší o pár nově oznámených her a pěkných trailerů, nezlobili bychom se.

Už jsme si zvykli, že The Game Awards není pouze o radosti vítězů a smutku poražených (a zlobě fanoušků, kteří se budou bezpochyby i tentokrát durdit nad nominacemi, jež vybrala porota složená ze 69 světových herních médií)… The Game Awards 2018 určitě přinese i nějaké to oznámení a hlavně nové ukázky z velkých chystaných her – podle posledních nepotvrzených informací můžeme počítat s trailery pro Death Stranding, Ghost of Tsushima či Dreams, a to včetně dat vydání.

Zdá se, že Sony plánuje The Game Awards patřičně využít a opět se někde ukázat, když trestuhodně vynechalo tradiční akci PlayStation Experience a podle všeho jej neuvidíme ani na E3 2019. Jestli se k japonskému hernímu gigantu přidají i další velká jména, zatím není jisté, v každém případě důraz bude stejně jako minulý rok kladen hlavně na samotné oceněné, resp. nominanty. A kteří to jsou?

Death Stranding, screenshot: crying baby Ghost of Tsushima, screenshot: Samuraj

Obrázek 1: Také podobně jako Norman Reedus roníte slzy nad tím, že stále nevíme, kdy vlastně slibně vypadající šílenost jménem Death Stranding vyjde? Obrázek 2: Odvahu, čtenáři! S trochou štěstí se na The Game Awards 2018 dočkáme nejen data vydání, ale i nových ukázek.

Nominacím nepřekvapivě dominují God of War a Red Dead Redemption 2

Na nominace pro letošní „Oskary herního světa“, jak The Game Awards nazval The New York Times, se můžete podívat níže a sami si udělat obrázek o vkusu novinářů z předních světových médií. S některými volbami se nedá nesouhlasit (God of War – 8 nominací, Red Dead Redemption – 8, Spider-Man – 7), u jiných se popravdě těšíme na vlastní žebříček Nejlepších her 2018.

The Game Awards - 2018 Nominee Announcement

Podívejte se na všechny nominace. Anebo mrkněte na náš přehled níže.

Kdo vystřídá loňského vítěze The Legend of Zelda: Breath of the Wild? Osobně věřím v triumf megahitu od Rockstaru – God of War je v rámci svého žánru naprosto bezkonkurenční a jeho kvality jsou schopni ocenit i ti, komu hack and slash, byť okořeněný překvapivě dospělým příběhem, třeba úplně nevoní. Myslím si však, že stále ještě čerstvý dojem z mnohem komplexnějšího (a širší herní vrstvy postihnuvšího) RDR2 jasně převáží. Uvidíme.

Pořadí v jednotlivých kategoriích můžete ovlivnit svým hlasováním na oficiálních stránkách, na facebooku, twitteru či discordu. Veřejné hlasování se do celkového součtu počítá v poměru 1 (hráči) : 9 (porota) a skončí 5. prosince.

Vítězové The Game Awards 2018

GAME OF THE YEAR (Hra roku)

BEST ONGOING GAME (Nejlepší vyvíjející se hra)

BEST GAME DIRECTION (Nejlepší tvůrčí vize)

BEST NARRATIVE (Nejlepší příběh)

BEST ART DIRECTION (Nejlepší umělecká vize)

BEST SCORE/MUSIC (Nejlepší hudba)

BEST AUDIO DESIGN (Nejlepší ozvučení)

BEST PERFORMANCE (Nejlepší herecký výkon)

GAMES FOR IMPACT (Myšlenkově nejpůsobivější hra)

 • 11-11: Memories Retold (Digixart / Aardman Animations / BANDAI NAMCO Entertainment)
 • Celeste (Matt Makes Games)
 • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
 • Life is Strange 2: episode 1 (Dontnod Entertainment / Square Enix)
 • The Missing: JJ Macfield and the Island of Memories (White Owls / Arc System Works)

BEST INDEPENDENT GAME (Nejlepší nezávislá hra)

 • Celeste (Matt Makes Games)
 • Dead Cells (Motion Twin)
 • Into the Breach (Subset Games)
 • Return of Obra Din (3909 LLC)
 • The Messenger (Sabotage Studio)

BEST MOBILE GAME (Nejlepší hra na mobily)

 • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
 • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
 • Fortnite (Epic Games)
 • PUBG Mobile (Lightspeed and Quantum / Tencent Games)
 • Reigns: Game of Thrones (Nerial / Developer Digital)

BEST VR/AR GAME (Nejlepší hra pro VR/AR)

 • ASTRO BOT Rescue Mission (SIE Japan Studio / SIE)
 • Beat Saber (Beat Games)
 • Firewall Zero Hour (First Contact Entertainment / SIE)
 • Moss (Polyarc Games)
 • Tetris Effect (Resonair / Enhance, Inc)

BEST ACTION GAME (Nejlepší akční hra)

BEST ACTION/ADVENTURE GAME (Nejlepší akční adventura)

BEST ROLE PLAYING GAME (Nejlepší RPG)

BEST FIGHTING GAME (Nejlepší bojovka)

 • BlazBlue: Cross Tag Battle (Arc System Works)
 • Dragon Ball FighterZ (Arc System Works / BANDAI NAMCO Entertainment)
 • SoulCalibur VI (Bandai Namco Studios / BANDAI NAMCO Entertainment)
 • Street Fighter V Arcade (Dimps / Capcom)

BEST FAMILY GAME (Nejlepší rodinná hra)

BEST STRATEGY GAME (Nejlepší strategická hra)

 • BATTLETECH (Harebrained Schemes / Paradox Interactive)
 • Frostpunk (11 bit studios)
 • Into the Breach (Subset Games)
 • The Banner Saga 3 (Stoic Studio / Versus Evil)
 • Valkyria Chronicles 4 (Sega CS3 / Sega)

BEST SPORTS/RACING (Nejlepší sportovní/závodní hra)

BEST MULTIPLAYER GAME (Nejlepší multiplayerová hra)

BEST STUDENT GAME (Nejlepší studentská hra)

 • Combat 2018 (Inland Norway University of Applied Sciences – Norway)
 • Dash Quasar (UC Santa Cruz)
 • JERA (Digipen Bilbao, Spain)
 • LIFF (ISTART Digital – France)
 • RE: Charge (MIT)

BEST DEBUT INDIE GAME (Nejlepší debutová indie hra)

 • Donut County (Ben Esposito / Annapurna Interactive)
 • Florence (Mountains / Annapurna Interactive)
 • Moss (Polyarc Games)
 • The Messenger (Sabotage Studio)
 • Yoku’s Island Express (Villa Gorilla)

BEST ESPORT GAME (Nejlepší esport hra)

 • CSGO (Hidden Path Entertainment / Valve Corporation)
 • DOTA2 (Valve Corporation)
 • Fortnite (Epic Games)
 • League of Legends (Riot Games)
 • Overwatch (Blizzard)

BEST ESPORT PLAYER (Nejlepší esport hráč)

 • Dominique "SonicFox" McLean (Echo Fox)
 • Hajime "Tokido" Taniguchi
 • Jian "Uzi" Zi-Hao (Royal Never Give Up)
 • Oleksandr "s1mple" Kostyliev (Natus Vincere)
 • Sung-hyeon "JJoNak" Bang (New York Excelsior)

BEST ESPORT TEAM (Nejlepší esport tým)

 • Astralis (CSGO)
 • Cloud9 (LOL)
 • Fnatic (LOL)
 • London Spitfire (OWL)
 • OG (DOTA2)

BEST ESPORT COACH (Nejlepší esport trenér)

 • Bok "Reapered" Han-gyu (Cloud9)
 • Cristian "ppasarel" Bănăseanu (OG)
 • Danny "zonic" Sørensen (Astralis)
 • Dylan Falco (Fnatic)
 • Jakob "YamatoCannon" Mebdi (Team Vitality)
 • Janko “YNk” Paunovic (MiBR)

BEST ESPORT EVENT (Nejlepší esport akce)

 • ELEAGUE Major: Boston 2018
 • EVO 2018
 • League of Legends World Championship
 • Overwatch League Grand Finals
 • The International 2018

BEST ESPORT HOST (Nejlepší esport moderátor)

 • Alex "Goldenboy" Mendez
 • Alex “Machine” Richardson
 • AndersBlume
 • Eefje “Sjokz” Depoortere
 • Paul “RedEye” Chaloner

BEST ESPORT MOMENT (Nejlepší esport okamžik)

 • C9 Comeback Win In Triple OT vs FAZE (ELEAGUE)
 • KT vs IG Base Race (LOL Worlds)
 • G2 Beating RNG (LOL Worlds)
 • OG’s Massive Upset of LGD (DOTA 2 Finals)
 • SonicFox Side Switch Against Go1 in DBZ (EVO)

CONTENT CREATOR OF THE YEAR (Nejlepší tvůrce obsahu)

 • Dr. Lupo
 • Myth
 • Ninja
 • Pokimane
 • Willyrex
i Mohlo by vás zajímat

Náš vlastní výběr do síně slávy roku 2018 můžete očekávat na konci roku – na prosinec jsou totiž naplánované zajímavé kousky (Just Cause 4 či Super Smash Bros. Ultimate), které by podle nás byla chyba ignorovat.


4,9 42×
Red Dead Redemption 2 - Xbox One
Hra na konzoli - Xbox One S / Xbox One X, Xbox Series X, krabicová verze, žánr: akční a adventura, - America, 1899. Amerika, 1899. Konec éry divokého západu začal a muži zákona loví poslední zbývající psanecké gangy. Ti, kteří se nevzdají nebo nepodlehnou, jsou zabiti. Red Dead Redemption 2 od tvůrců Grand Theft Auto V a Red Dead Redemption je epický příběh o životě v Americe za úsvitu moderní doby.

Cenová bomba
699,- Ušetříte 600,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MXO353
4,8 54×
Assassins Creed Odyssey - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, české titulky, žánr: akční a RPG, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus,, ve které jste odsouzení na smrt vlastní rodinou a vydáte se na úžasnou cestu, na které se z žoldáckého vyvrhela stanete legendárním řeckým hrdinou, a odhalíte tajemství své minulosti. Najděte svou vlastní cestu ve válkou rozpolceném světě, vytvářeném lidmi i bohy, ve kterém se sráží hory s mořem.

Cenová bomba
379,- Ušetříte 620,-
Skladem > 5 ks
Objednací kód: MSX524
4,9 21×
Shadow of the Tomb Raider - PS4
Hra na konzoli - PS4 / PS4 Pro, PS5 (s mechanikou), krabicová verze, žánr: akční a RPG, - pokračování úspěšné série. Lara Croft se vydává na své největší dobrodružství v boji proti mayské apokalypse.

339,-
Skladem 5 ks
Objednací kód: MSX505
5,0
Octopath Traveler - Nintendo Switch
Hra na konzoli - Nintendo Switch, krabicová verze, žánr: RPG, v nové ohromné RPG hře Octopath Traveler jako jeden z osmi cestovatelů, každý s vlastním původem, cestou a cílem.

1 569,-
Dočasně nedostupné
Objednací kód: NSW059
Vytisknout
P-DC1-WEB24
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací