Během svátku 28.10. jsou uzavřeny pobočky Děčín, Kladno, Brno-Lískovec a Frýdek-Místek. Všechny ostatní pobočky zůstávají otevřené pro výdej objednávek.
Všechny dárky jako na dlani Výhodné nákupy pro živnostníky

Tipy na podzimní výlety

Zobrazit katalog
Tipy na podzimní výlety

Podzim je pro mnohé symbolem příchodu zimy, špatného počasí či deprese. Ale co se na toto období podívat i pozitivně? Vyrazte třeba na nějaký výlet, projděte se malebnou krajinou a pokochejte se pestře zbarveným listím. Přinášíme vám několik tipů na úžasné výlety.

tipy na podzimní výlety

Hrad Karlštejn a lomy v okolí

Sezóna hradů a zámků pomalu končí. Co ji takhle ještě využít a spojit návštěvu známého hradu s krásami malebné přírody? Přesně to totiž nabízí Karlštejn. Od Prahy leží přibližně hodinku cesty a v okolí najdete spoustu zajímavých míst, které můžete navštívit. Hrad Karlštejn

Jedním z nich je například vápencový lom Malá Amerika nebo český Grand Canyon Velká Amerika. Svou cestu můžete započít u Svatého Jana pod Skalou, odkud budete mít skvělou vyhlídku na srdce přírodní rezervace Karlštejn. Odtamtud můžete pokračovat do lomu Velká Amerika.

tipy na výlety velká amerika

Tenhle přibližně 800 metrů dlouhý a přes 300 metrů hluboký krasavec přímo vyzývá k pořízení úchvatných fotografií. Ať už se vám pohled dolů bude líbit sebevíc, nesnažte se o sestup. Vstup do lomu je totiž zakázaný.

i Nejen krásu okolí vám pomohou zachytit digitální zrcadlovky, kvalitní fotomobily nebo třeba instantní fotoaparáty. Tuhle parádu zkrátka musíte zaznamenat!

Po cestě narazíte na lom Mexiko. Ten je o něco menší. Jeho hloubka činí 80 m a délka pak 300 metrů. Traduje se, že na hladinu lomu nikdy nesvítí přímé sluneční světlo. Jako upomínku na politické vězně zde najdete památníček.

tipy na podzimní výlety

Malá Amerika je už jen co by kamenem dohodil. Díky své průzračně čisté vodě v ní žijí raci. Pokochat se můžete i poloostrůvkem, který je přístupný pouze horolezecky nebo po vodě. Vstup do lomu je ale z bezpečnostních důvodů též zakázaný.

Karlštejnsko nabízí mnoho malebných míst k výletům.

A pokud nebudete příliš znaveni, můžete se vydat na hrad Karlštejn a po cestě se kochat přírodou zbarvenou do podzimních tónů. Hrad samotný vám nabídne kapli svatého Kříže, unikátní studniční věž, Mariánskou věž či císařský palác.

tipy na podzimní výlety

Pokud se rozhodnete navštívit všechna tato místa, vznikne vám z toho pěkný půldenní až celodenní výlet. 

i Při brouzdání po okolí vám mohou velmi dobře pomoci trekingové hole. Tlumí nárazy na klouby dolních končetin, ulevují kyčlím a páteři a v neposlední řadě zvyšují stabilitu v terénu.

Vyhlídka Máj

Necelou hodinku od Prahy se nachází místo, kde se můžete kochat pohledem na podzimní krajinu i řeku Vltavu. Ta se zde stáčí do tvaru podkovy obklopené skalnatým kaňonem a nabízí skutečně fascinující pohled. A kde takovou parádu hledat? V Teletíně pátrejte po vyhlídce Máj. 

tipy na podzimní výlety
Pokud byste toužili navštívit poblíž i další krásy přírody, zabruste ke Krňanským vodopádům nebo na Smetanovu vyhlídku. 

Poblíž vyhlídky Máj můžete i pohodlně zaparkovat.
i Pokud vám po cestě vyhládne a nechce se vám utrácet v restauracích, vezměte si s sebou na posilněnou jídlo na cesty. Posilnit vás může třeba MANA.

Čertovy hlavy

Reliéfy vytesané do pískovcových skal zdobí mělnickou obec Želízy už od 19. století. Tyto monumentální hlavy jsou dílem sochaře Václava Levého. Mají přibližně 9 metrů a jsou zcela volně přístupné.

Tipy na podzimní výlety

Okolí nabízí krásný výhled nejen na lesy, ale i jeskyni Kácelka s reliéfy zvířat od stejného autora. Pokud tedy toužíte po zajímavé procházce, kde najdete umělecké dominanty i krásnou přírodu, je obec Želízy pro vás. Od Prahy se nachází přibližně hodinku příjemné cesty.

Čertovy hlavy jsou krásným uměleckým dílem, které zkrátka musíte vidět na vlastní oči.

Vybavení na výlety

0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Pro organizace Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi