Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Alza days prosinec Alza days prosinec

TP-LINK Deco: Řešení WiFi pokrytí pro celý dům

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Pokrýt větší byt nebo dům rychlou a spolehlivou WiFi sítí není nic jednoduchého. Je zkrátka jasné, že z fyzikálních důvodů vám nebude stačit jeden WiFi router. Právě proto vznikly mesh systémy, tedy například tři spolupracující WiFi routery. Podívali jsme se na novou řadu zařízení TP-LINK Deco , která patří k nejlepším na trhu. Jak fungují? A zvládne jejich instalaci obyčejný uživatel?

Proč potřebujete WiFi Mesh systém?

Princip WiFi Mesh systémů je geniálně jednoduchý a v praxi navíc skvěle funkční. Místo jednoho centrálního WiFi routeru, jenž musí obsloužit všechna zařízení po celém domě a často signálem nedosáhne tam, kam má, budete mít doma například tři jednotky TP-LINK Deco (další lze snadno dokoupit). Tyto jednotky pak mezi sebou vzájemně komunikují, snadno tak pokryjí celý dům či byt a zcela nahradí funkce klasického WiFi routeru.

Hlavní úsilí výrobců WiFi routerů totiž v posledních letech směřovalo ke zvyšování rychlosti přenosu dat. Ale i přes časté doplňování dalších antén se zkrátka z jednoho přípojného bodu nedá členitý byt nebo dům bez problémů obsloužit. Navíc v místech se slabým signálem je používání internetových služeb doslova za trest. Poznáte to například při neustálém zasekávání přehrávaného videa.

Bez kvalitní domácí WiFi sítě si ani neškrtnete

K WiFi síti se dnes připojují notebooky, tablety, mobilní telefony či herní konzole, což vyžaduje zvýšenou stabilitu a dostatečnou propustnost, pokud jsou zařízení připojena v jeden okamžik. Navíc můžete WiFi síť použít k ovládání celé chytré domácnosti složené z efektního osvětlení, chytrých termostatů nebo meteostanic. Nároky na domácí WiFi síť tedy už jen porostou.

i Již dříve jsme se podrobně věnovali WiFi systému TP Link Deco M5.

Zejména ve velkých domech už ale běžný WiFi router není s to naplnit vysoké požadavky. Důvodem je mimo jiné maximální povolený výkon WiFi. I proto patří WiFi Mesh systémům, jako je řada TP-Link Deco, budoucnost.

TP-Link Deco M5, 3 satelity Obyčejný WiFi router; dosah WiFi

Na levé straně je dům pokrytý systémem WiFi Mesh TP-Link Deco M5. Dosah signálu je citelně větší, než má obyčejný WiFi router doplněný o extender (obrázek na pravé straně).

TP-LINK Deco P7, dva satelity s powerline

Horkou novinku v naší nabídce představuje TP-LINK Deco P7. Jedná se o dva satelity, které rovnoměrně rozmístíte ve své domácnosti (například v domě do přízemí a prvního patra) a jejich vzájemná komunikace probíhá pomocí powerline. Že nevíte, o co se jedná? Oba routery spolu budou jednoduše komunikovat po stávajících elektrických rozvodech. Zcela se tak vyhnete jakémukoli vrtání v domácnosti.

i Jak funguje domácí síť s powerline?

A protože každý WiFi router TP-LINK Deco P7 používá bezdrátovou technologii 802.11ac, která je třikrát rychlejší než u routerů předchozí generace, dokáže zajistit připojení bez zadrhávání i pro desítky připojených zařízení. Celé nastavení systému je mimořádně snadné a probíhá pomocí mobilní aplikace. I nezkušenému uživateli zabere jen pár minut.

TP-LINK Deco P7
Satelity TP-LINK Deco P7 mezi sebou komunikují pomocí stávajících rozvodů elektrické sítě.

WiFi mesh systém TP-LINK Deco M5

S TP-LINK Deco M5 si díky třem spolupracujícím jednotkám zajistíte kvalitní a hlavně rychlou WiFi síť s pokrytím zhruba 512 m2. Síť tvoří tři rovnocenné satelity, u nichž máte na výběr, zda je propojíte pomocí kabelu nebo budou mezi sebou komunikovat bezdrátově. V případě nutnosti lze samostatně dokoupit i další kompatibilní satelit Deco M5.

V prvním případě bude nutné využít stávajících ethernetových rozvodů, případně vybudovat nové. Druhou možností je umístění satelitů tak, aby na sebe „viděly“. V tom případě nastavíte první satelit a mobilní aplikace vám pomůže s umístěním ostatních satelitů. Jednotky Deco vzájemně spolupracují tak, aby vytvářely ucelenou WiFi síť. Když tedy budete procházet domem, váš chytrý telefon nebo tablet se automaticky přepojí na tu jednotku Deco, která mu nabídne nejvyšší rychlost.

TP-LINK Deco M5
Výkonný WiFi mesh systém TP-LINK Deco M5. Jeden ze tří satelitů.

Zajímavý bonus představuje funkce TP-LINK HomeCare. O co se jedná? S balíkem HomeCare máte na dosah ruky výkonnou rodičovskou kontrolu, antivirový systém a řízení kvality služeb (QoS). Funkce HomeCare jsou stále aktivní a neúnavně pracují na tom, aby vaše síť byla bezpečná a zdravá. To je hlavní důvod, proč nezávislý zkušební institut AV-Test řadí balík HomeCare na první místo v kategoriích ochrany, výkonu a použitelnosti. Zapomeňte na antiviry na koncových zařízeních. TP-LINK HomeCare vás ochrání už na úrovni WiFi sítě.

i Související produkty

Deco M9 Plus: mesh systém pro chytré domácnosti

Verze pro chytré domácnosti Deco M9 Plus obsahuje dvě jednotky, které pokryjí plochu až 600 m2. A kdyby ani to nestačilo, stačí kdykoli přidat do sítě další jednotky Deco a pokrytí tak rozšířit.

TP-LINK Deco M9 Plus
TP-LINK Deco M9 Plus nabízí nadstandardní dosah, rychlost i možnost připojit napřímo prvky chytré domácnosti.

Od levnějšího modelu TP-LINK Deco M5 se liší především přenosovou rychlostí navýšenou na úroveň 2 134 Mb/s a poměrně atraktivní podporou pro chytrou domácnost. Deco M9 Plus se chová jako centrální hub (uzel) pro různá zařízení podporující rozhraní ZigBee, Bluetooth nebo WiFi. V zásadě se jedná například o chytré žárovky, IP kamery nebo různé senzory. Aktuální seznam kompatibilních zařízení nabízí výrobce na svém webu.

Srovnání TP-LINK Deco P7, M5, M9 Plus: Parametry a specifikace

Mesh systémy jednolitých WiFi sítí jsou jasným směrem, kudy se bude stabilní a rychlá domácí síť vyvíjet. Nové notebooky už často LAN konektor ani nenabízí, a proto je nutné posilovat a zrychlovat domácí WiFi. Nejvíce se nám líbí Deco M9 Plus s přesahem do chytré domácnosti, čímž můžeme do budoucna ušetřit zajímavé finance. Také nabízí vysokou pasivní bezpečnost díky systému TP-LINK HomeCare a vysoké přenosové rychlosti. Všechny systémy Deco jsou vzájemně kompatibilní, takže v jedné síti můžete mít více verzí systému Deco a využívat je jednoduše dohromady.

Model TP-LINK Deco P7 TP-LINK Deco M5 TP-LINK Deco M9 Plus
Počet satelitů 2 3 2
Pokrytá plocha cca 380 m2 cca 510 m2 cca 600 m2
Přenosová rychlost 867 Mbps 5 GHz
400 Mbps 2,4 GHz
867 Mbps 5 GHz
400 Mbps 2,4 GHz
867 Mbps 5 GHz (1)
867 Mbps 5 GHz (2)
400 Mbps 2,4 GHz
Napájení powerline
TP-LINK HomeCare
Cena 6 689 Kč* 7 990 Kč* 9 999 Kč*

* Ceny k 16. 11. 2018

Novým trendem v domácím zasíťování jsou mesh systémy. Na zoubek jsme se podívali zařízením TP-LINK Deco, která patří k nejlepším na trhu. A to jak funkcemi, tak atraktivní cenou. Kromě stabilní WiFi po celém domě získáte i balík HomeCare s adaptivním antivirem a rodičovskou kontrolou pro všechna vaše zařízení. 

Vytisknout
P-DC1-WEB04
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací