AD homeoffice AD homeoffice

Tyčový vysavač Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ivona Hroníková

Akumulátorové tyčové vysavače se těší čím dál větší oblibě. Pro každodenní rychlý úklid představují ideálního pomocníka. Jelikož má domácnost čítá dvě malé děti a dva psy, i já se bez tyčového ani příručního vysavače neobejdu. Za poslední roky jsem jich vystřídala několik a nyní jsem dostala možnost vyzkoušet tyčový akumulátorový vysavač 2v1 Electrolux EER7ALLRGY. Jak obstál během třítýdenní zkoušky v naší domácnosti?

Electrolux EER7ALLRGY

Obsah recenze tyčového vysavače Electrolux EER7ALLRGY

 1. Test vysavače v náročné domácnosti
 2. Příslušenství a sestavení vysavače Electrolux EER7ALLRGY
 3. Parametry tyčového aku vysavače Electrolux Ergorapido 2v1
 4. Komfortnější už být snad ani nemůže
 5. Výkon, filtrace a hlučnost vysavače Electrolux EER7ALLRGY
 6. Výdrž baterie
 7. Ruční vysavač a hubice Bed Pro
 8. Údržba vysavače Electrolux EER7ALLRGY
 9. Celkové hodnocení tyčového vysavače Electrolux EER7ALLRGY

Test vysavače v náročné domácnosti

Vysavač Electrolux EER7ALLRGY se u nás během testování opravdu nezastavil. Kombinace dvou malých dětí, jednoho „domácího“ psa a jednoho venkovního, kterému se čas od času podaří proběhnout domů ze zahrady, je co se týče nepořádku opravdu šílená. Všudypřítomné drobky, chlupy, vlasy a teď na podzim i nánosy bahna z dětských bot v chodbě dělají tyčový vysavač nejvyužívanějším spotřebičem v naší domácnosti. Bez přehánění jej pouštím několikrát denně, často používám i malý ruční vysavač. Electrolux EER7ALLRGY na rozdíl od mého stávajícího tyčového vysavače tyto dva přístroje kombinuje. Jak jsem s ním byla spokojená?

Electrolux EER7ALLRGY PElectrolux EER7ALLRGY
Vysavač potěší decentním a elegantním vzhledem. Dobře vypadá i v nabíjecím stojánku.

Příslušenství a sestavení vysavače Electrolux EER7ALLRGY

V krabici na mě čeká tyčový vysavač v krásném bílo-zlatém designu, který je rozložený do dvou částí. Ty se spojí jednoduchým zašroubováním šroubu na rukojeti. Jako motor slouží příruční vysavač, do něhož je třeba umístit filtr a pak už jej stačí jen nacvaknout do konstrukce vysavače. Uvedení spotřebiče do chodu vám tedy zabere pouhých pár minut a potřebovat budete jenom šroubovák.

Jelikož jsem si předem o vysavači nezjišťovala moc informací, překvapí mě jeho příslušenství, zejména elektrická hubice Bed Pro, která je určena na čalounění a textilie. Ta se používá v kombinaci s ručním vysavačem, stejně jako praktická štěrbinová hubice na prach. Součástí je i nabíjecí stojánek, který můžete umístit buď na podlahu, nebo jej instalovat na zeď. Přívodní kabel napájecího adaptéru pak můžete schovat do stojánku, takže nijak nenarušuje vzhled domácnosti.

Electrolux EER7ALLRGY Electrolux EER7ALLRGY
Systém uložení přívodního kabelu do nabíjecího stojanu a omyvatelný cyklonový filtr vysavače.

Parametry tyčového aku vysavače Electrolux Ergorapido 2v1

Tento tyčový vysavač se jednoznačně řadí mezi kvalitnější modely na trhu. Za to může jak jeho výkon, tak i kapacita baterie. Právě výkon a výdrž jsou parametrem, na nějž při výběru tyčového vysavače nejvíce dbám. Klasický vysavač používám většinou každý druhý den, takže účinnost filtrace či vysávání koberců u tyčových modelů příliš neřeším, ale i zde potěší Ergorapido dvojitým cyklónovým systémem filtrace.


Parametr Hodnota
Maximální sací síla
18,5 W
Doba nabíjení 
4 h
Doba provozu 
45 min
Velikost prachové nádoby
0,5 l
Maximální hlučnost 
79 dB
Výška
114,5 mm
Šířka
270 mm
Hmotnost
1,08 kg

Komfortnější už být snad ani nemůže

Po sestavení dám vysavač nabít, poté už se mohu pustit do prvního vysávání. Celý den jsem kvůli testu vydržela nevysávat, takže Ergorapido dostane hned na poprvé pořádně zabrat. Vypíchla bych několik vlastností, díky nimž si mě získal už při prvním použití:

 • Špičková ovladatelnost – za mě největší plus tohoto modelu
 • Výkonnost – poradí si s krátkými ostrými chlupy anglického buldoka stejně dobře jako s pískem a dlouhými vlasy v koberci)
 • Možnost vyjmutí kartáčů – rotační kartáče se pohodlně čistí
 • Hubice Bed Pro – skvělý pomocník při čištění nábytku a tkanin

Už při sestavování vysavače mne překvapila jeho nízká hmotnost, rozdíl mezi hmotností Ergorapida a mého tyčového vysavače je opravdu markantní. Jakmile se pustím do vysávání, ohromí mě i jeho manévrovatelnost. Vysavač se totiž díky použitému systému EasySteer dokáže bleskurychle přizpůsobit změně směru. Reaguje opravdu tak pohotově, až si na to musím chvíli zvykat. Zároveň se s ním díky jeho rozměrům pohodlně dostanu i pod nábytek. Dalším plusem je schopnost samostatného stání v prostoru.

Ani po vysátí celého domu mne nebolí ruka a musím podotknout, že s tímto tyčovým vysavačem zvládnu úklid rychleji, než s mým stávajícím. Přechody mezi různými typy podlah (máme plovoucí podlahy, kusové koberce i dlažbu) zvládá taktéž na výbornou a velmi pohodlně se díky ergonomické rukojeti drží i ruční vysavač. Vysavač je vybaven praktickým LED osvětlením, které na veškeré nečistoty pěkně posvítí a já tak nepořádek nepřehlédnu ani za ztížených světelných podmínek.

Electrolux EER7ALLRGY
Vysavač luxovanou plochu osvětlí opravdu dokonale i za šera.

Výkon, filtrace a hlučnost vysavače Electrolux EER7ALLRGY

Vysavač nabízí dva stupně výkonu, jež se mění klasicky na rukojeti. Nižší stupeň výkonu mě z hlediska účinnosti příliš nepřekvapí, hodí se spíš na drobky a menší nečistoty. Vysavač je ale v tomto stupni výkonu velmi tichý, což později ocením ve chvílích, kdy musím luxovat během dětského spánku. Stupeň výkonu lze měnit pouze na tyčovém vysavači, ten ruční pracuje pouze při vyšším výkonu.

Při běžném vysávání tedy nastavuji vysavač na vyšší výkon, díky němuž je sice hlasitější, ale také velmi účinný. Díky kombinaci vysokého výkonu a rotačního kartáče není v naší domácnosti nic, s čím by si tento vysavač neporadil. Dokonale a na pouhé jedno přejetí vysaje i rohožku za vstupními dveřmi, která je rájem nejrůznějšího nepořádku od bahna, přes psí chlupy až po jemný písek z pískoviště. Z hustého koberce v dětském pokoji, na který si při běžném vysávání sáčkovým vysavačem musím brát speciální nástavec, pak zvládne odstranit veškeré nečistoty i mé vlasy, ale zde už s ním musím koberec pro dokonalý výsledek přejet několikrát.

Electrolux EER7ALLRGY Electrolux EER7ALLRGY
Ruční vysavač je ergonomicky řešený a dobře se s ním vysávají i úzká místa.

Výdrž baterie

Výrobcem udávaná výdrž baterie je 45 minut, což mohu potvrdit, i když vysavač používám převážně na vyšší výkon. 45 minut se mi nejprve nejeví jako dostatečně dlouhá doba, protože můj tyčový vysavač zvládá pracovat více než hodinu, což je ale vykoupeno jeho hmotností. Jenže jak už jsem zmiňovala výše, s tímto vysavačem se mi pracuje rychle a dobře, takže úklid celého domu na jeden zátah nakonec zvládá bez problémů.

O stavu baterie vás pak informují modře podsvícené kontrolky, rozdělené do tří částí – zcela nabitá baterie, napůl nabitá a skoro vybitá. Ještě chvíli před úplným vypnutím vás vysavač bude o nutnosti nabíjení varovat blikáním kontrolek. Další výhodou Electrolux EER7ALLRGY je nabíjecí stojánek. Když do něj vysavač budete poctivě vracet, vždy jej budete mít plně nabitý.

Ruční vysavač a hubice Bed Pro

Z těla vysavače se ruční vysavač vyjímá pouhým stiskem tlačítka. Jeho vysávací otvor má zkosený tvar takže při běžném vysávání drobných nečistot se obejdu bez nástavců. Štěrbinovou hubici moc nevyužívám, zatím pouze při úklidu auta, protože samotný ruční vysavač díky svému výkonu dostane drobky i z úzkých míst, jako jsou například mezery v gauči. Při úklidu si ale zvyknu používat hubici Bed Pro, která ručnímu vysavači dodává vzhled miniaturního vysavače, což vzbudí nadšení i u dětí, které velmi láká s vysavačem uklízet.

Electrolux EER7ALLRGY Electrolux EER7ALLRGY
Hubice Bed Pro poslouží při čištění textilií a nábytku. Ocení ji nejenom majitelé domácích mazlíčků.

Hubice Bed Pro je vybavena rotačním kartáčkem, kolečkem pro snadnou manipulaci a unikátní technologií UV záření. Určena je na čištění čalounění, textilu a nábytku. Já ji používám zejména na čištění přehozů a polštářků od vlasů a psích chlupů. Právě s špičatými krátkými chlupy naší fenky, které mají tendenci se do látek zabodávat, si tato hubice umí skvěle poradit.

Údržba Electrolux EER7ALLRGY

Nádoba na nečistoty má kapacitu 0,5 litru a její vyndání z těla vysavače probíhá stisknutím vyznačených drážek. Nádobu pak vyndáte i s filtry, dojdete s ní ke koši či popelnici a až pak ji vysypete po odendání filtru. S nečistotami vaše ruce vůbec nepřijdou do styku. Dvojice filtrů se pak čistí pod tekoucí vodou bez použití čistících prostředků či houbiček. V návodu jsem doporučenou frekvenci čištění filtrů nenašla, takže je preventivně čistím 1× týdně.

Electrolux EER7ALLRGY Electrolux EER7ALLRGY
Už žádné složité čištění kartáče – stisknete tlačítko, speciální planžeta namotané vlasy či vlákna rozřeže a vysavač je vysaje. 

Co mě na tomto modelu zaujalo, je unikátní patentovaný systém Brush Roll Clean pro čištění kartáče. Když během vysávání stisknete nohou tlačítko Brush Roll Clean, aktivuje se planžeta, která namotaná vlákna a vlasy rozseká a vysavač je následně vysaje. Kartáč navíc v případě potřeby můžete pohodlně vyjmout, a to i z menší hubice Bed Pro.

Celkové hodnocení tyčového vysavače Electrolux EER7ALLRGY

Tyčový vysavač Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY

Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY

Tyčové vysavače

Z tohoto tyčového vysavače jsem naprosto nadšená. Skvěle se s ním manipuluje, je výkonný a dobře vypadá. Během tří týdnů každodenního používání jsem objevila jediný nedostatek – občas mu dělají problém rohy, které je rychlejší zbavit nečistot použitím ručního vysavače. Vzhledem ke konstrukci 2v1 to ale zas takový průšvih není. Plusy v tomto případě jednoznačně převažují nad mínusy a ačkoliv se jeho pořizovací náklady mohou zdát vyšší, poměr cena × výkon mi i po zkušenostech s několika tyčovými vysavači přijde velmi slušný.

Klady

 • Ovladatelnost
 • Nízká hmotnost
 • Hubice Bed Pro
 • Výkon
 • Snadná údržba
 • Technologie Brush Roll Clean pro čištění kartáče

Zápory

 • Nepříliš precizní v rozích (nutno použít ruční vysavač)
 • Vyšší cena
Vytisknout
P-DC1-WEB11
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací