Tyčový vysavač ETA Supersonic 0231 90000 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ivona Hroníková

V domácí recenzi jsme pro vás tentokrát otestovali vysavač ETA Supersonic 0231 90000, který v sobě kombinuje tyčový a ruční vysavač zároveň. Díky praktickému příslušenství, snadné ovladatelnosti a důmyslnému designu by měl tento vysavač pomoci s každodenním běžným úklidem domácnosti. Jak obstál v rodině s domácím mazlíčkem a malými dětmi, kde se nepořádek tvoří konstantě od rána až do večera?

iRobot Roomba i7+

ETA Supersonic 0231 90000 (RECENZE) – OBSAH

 1. Kde a jak dlouho probíhalo testování?
 2. Parametry vysavače ETA Supersonic 0231 90000
 3. Tyčový vysavač ETA Supersonic 0231 90000 – příslušenství a výbava
 4. Běžný úklid domácnosti
 5. Využití nástavců vysavače
 6. Údržba vysavače ETA Supersonic 0231 90000
 7. Celkové hodnocení vysavače ETA Supersonic 0231 90000

Kde a jak dlouho probíhalo testování?

Vysavač ETA Supersonic 0231 90000 jsem testovala měsíc a půl, což je více než dostatečná doba na prověření jeho kvalit. Po tuto dobu zcela nahradil můj původní tyčový vysavač, který je v naší domácnosti naprosto nepostradatelným pomocníkem. Jelikož máme dvě malé děti a psa s volným přístupem na zahradu, tyčový vysavač využívám i několikrát denně. Vlastním i samostatný ruční vysavač, který ale používám málokdy, většinou pouze na drobky na gauči. Můj původní tyčový aku vysavač jsem vybírala podle výkonu a výdrže baterie. Tyto parametry má skvělé, ovšem na úkor hmotnosti a horší ovladatelnosti. Byla jsem zvědavá, jestli vysavač ETA Supersonic 0231 90000 dostojí mým vysokým nárokům a přesvědčí mne o nahraditelnosti mého původního uklízecího parťáka.

ETA Supersonic 0231 90000
Vysavač s flexibilní hadicí a prachovým kartáčkem.

Parametry vysavače ETA Supersonic 0231 90000

Vysavač ETA Supersonic 0231 90000 slouží jako vysavač 2 v 1 – kombinuje tyčový a ruční vysavač. Stejně jako u jiných modelů tohoto typu lze ruční vysavač pohodlně vyjmout z těla tyčového vysavače a použít jej například na úklid drobků, prachu z nábytku či vnitřku automobilu. O chod vysavače se stará motor s desetiletou zárukou, který by měl být velmi lehký, tichý a výkonný. Všechny důležité parametry tohoto vysavače najdete v přehledné tabulce:

Parametry ETA Supersonic 0231 90000
Doba provozu 25 minut
Doba nabíjení  4 hodiny
Maximální hlučnost 72 dB
Objem nádoby na nečistoty 0,45 l
Filtry 2 ks (textilní + HEPA filtr)
Výška 32,1 cm
Šířka 11,3 cm
Hloubka 22,4 cm

Tyčový vysavač Eta Supersonic 0231 90000 – příslušenství a výbava

Krabice, která dorazila ke mně domů, byla překvapivě kompaktní a lehká. Kromě samotného vysavače jsem zde našla bohaté příslušenství, které je obrovskou výhodou tohoto modelu, jelikož díky němu získáte přístroj pro komplexní úklid. Mezi toto příslušenství patří štěrbinová hubice pro úklid úzkých a špatně dostupných míst, polštářová hubice a prachový kartáček. Všechny nástavce lze prodloužit díky praktické flexibilní prodlužovací hadici. Součástí balení je i sada pro instalaci držáku vysavače na zeď.

Eta Supersonic 0231 90000 Eta Supersonic 0231 90000
Podlahová hubice vysavače je vybavena LED osvětlením a rotačním kartáčem.

Běžný úklid domácnosti

První spuštění vysavače

Sestavení vysavače Eta Supersonic 0231 90000 a jeho uvedení do provozu bylo otázkou chvilky. Jako první jsem jej vyzkoušela na úklid podlah, takže na vysavač stačilo nasunout kovovou trubici a na trubici zase podlahovou hubici s rotačním kartáčem. Jak už dalo tušit balení, vysavač byl až překvapivě lehký a potěšená jsem byla i z velmi komfortní manipulace. Další věcí, která mě u prvního spuštění zaujala, je nízká hlučnost tohoto modelu. Díky ní budu moci vysavač používat, i když děti spí, což je pro mne velké plus.

Po krátkém úklidu podlah jsem přešla na zkoušku ručního vysavače. Trubice se z vysavače vyjímá velmi snadno, stejně tak i podlahová hubice z trubice. Stačí jen zmáčknout tlačítko a tyto části z vysavače během vteřiny pohodlně sundáte. Na vysavač jsem postupně napojila zbývající hubice. Jejich nasazení přímo na vysavač je jednoduché, nicméně k odejmutí je pak třeba vynaložit trochu síly – chybí jim totiž tlačítko, kterým disponuje kovová trubice, prodlužovací hubice a podlahová hubice.

Eta Supersonic 0231 90000 Eta Supersonic 0231 90000
Štěrbinová hubice i kartáček na prach jsou praktickými doplňky.

Ovládání a výdrž baterie vysavače

Ovládání vysavače je intuitivní a pohodlně jej obsloužíte jednou rukou. Ke spuštění vysavače slouží tlačítko, na nějž při držení vysavače připadá ukazováček. Tlačítko můžete během úklidu držet, nebo lze zvolit komfortnější variantu a jednoduše jej pomocí praktické páčky zaaretovat. Pokud budete během úklid potřebovat zvýšit výkon, stačí palcem zmáčknout tlačítko Turbo. Co se týče výdrže baterie, výrobce uvádí, že na jedno nabití je schopna pracovat 25 minut. Tento údaj mohu potvrdit. Na rychlý úklid podlah našeho rodinného domu baterie většinou bez problémů vystačila, a jelikož jsem se naučila přístroj zapojit do nabíječky po každém použití, nikdy jsem s její kapacitou problém neměla.

ETA Supersonic 0231 90000
Aretační tlačítko je praktickou vychytávkou.

Úklid tvrdých podlah

Po několikatýdenním testování mohu úklid podlah s tímto vysavačem zhodnotit jako velmi dobrý. Je třeba počítat s tím, že sací síla tohoto modelu nedosahuje kvalit standardního sáčkového či bezsáčkového podlahového vysavače, což je u tyčových vysavačů této třídy zcela normální. Veškeré drobky, drobné nečistoty, prach i chlupy vysavač z tvrdých podlah odstraní na první přejetí.

Jak už jsem zmiňovala výše, manipulace s ním je velmi lehká a komfortní, díky čemuž je úklid podlah efektivní a rychlý. Podlahová hubice se rychle otáčí, takže pohotově reaguje na změnu směru a snadno se přizpůsobuje liniím stěn či nábytku. Podlahová hubice má spíše kompaktnější rozměry, díky čemuž se s ní pohodlně dostanete i pod některé kusy nábytku (konferenční stolek, komoda, postel) nebo do užších míst mezi nábytkem a stěnou. Navíc je vybavena praktickým LED osvětlením, které posvítí na každou nečistotu i za zhoršených světelných podmínek.

Eta Supersonic 0231 90000 Eta Supersonic 0231 90000
Tlačítko, jež zjednodušuje výměnu nástavců a tlačítko pro turbo výkon.

Úklid koberců

Tento tyčový vysavač je určen jak pro úklid tvrdých podlah, tak pro úklid koberců. Ze zkušeností s vlastními i testovanými tyčovými vysavači vím, že právě úklid koberců nebývá u vysavačů v této cenové relaci příliš efektivní, takže ani zde jsem velká očekávání neměla. Díky výkonnému turbokartáči mě ale tento model přece jen překvapil – z kusových koberců a rohožek se mu velmi dobře povedlo odstranit mé všudypřítomné vlasy, takže za toto dávám velký plus. Slušně si poradil i s klasickými nečistotami jako jsou drobky či písek a bláto na rohožce, ačkoliv občas bylo potřeba využít tlačítko Turbo. Milým zjištěním rovněž bylo, že z koberce dokázal vytáhnout i prach, což ne všechny tyčové vysavače zvládají. Pravidelný úklid koberců podlahovým vysavačem tento model sice plně nenahradí, ale na rychlý úklid z nejhorších nečistot je super, takže jeho výkon na kobercích mohu ve finále zhodnotit pozitivně


Využití nástavců vysavače

Kombinaci ručního a tyčového vysavače i všechny nástavce tohoto vysavače jsem si za dobu testování skutečně oblíbila. Polštářová hubice je skvělá na odstraněních drobných nečistot z gauče či z postelí a využívala jsem ji takřka denně. Stejně tak i prachový kartáček, který lze právě na polštářovou hubici pohodlně nasadit. Ten efektivně pomůže hned s několika úklidovými úkony. Používala jsem jej na vysátí drobků ze stolů a odstranění prachu z nábytku, aniž bych se musela bát, že povrchy poškrábu. Pokud jsem někde zahlédla pavučinu, kartáček jsem připevnila na dlouhou kovovou trubici a pohodlně jsem ji vysála.

Řekla bych, že provedení vysavače a nástavce samotné při rychlém každodenním úklidu šetří opravdu hodně času i námahy. Nadšený byl i manžel, který ruční vysavač spolu se štěrbinovou hubicí a polštářovou hubicí využíval na úklid aut. Pro co jsem naopak příliš využití nenašla, byla flexibilní prodlužovací hubice. Než abych ji na vysavač nasazovala, raději jsem se v případě potřeby více ohnula nebo využila stoličku.

Eta Supersonic 0231 90000
Vysavač skvěle poslouží i při úklidu pavučin. Díky nízké hmotnosti je i od stropu odstraníte snadno a rychle.

Údržba vysavače Eta Supersonic 0231 90000

Vysavač je vybaven nádobou na nečistoty o objemu 0,45 litru. Její vyprázdnění je snadné – stačí zmáčknout tlačítko k otevření poklopu a obsah nádoby můžete vysypat, aniž byste se nečistot dotýkaly. Uvnitř nádoby se nachází separátor a textilní filtr, jenž výrobce doporučuje vyčistit po každém vysypání nádoby. Jejich vyjmutí je opět velmi snadné, vyčistit je pak stačí pod tekoucí vodou. Samotná nádoba pod vodu přijít nemůže, tudíž je vhodné čistit ji měkkým navlhčeným hadříkem.

Poslední z filtrů je kvalitní HEPA filtr, k jehož odstranění z vysavače budete potřebovat šroubovák. HEPA filtr je třeba jednou za čas vyčistit buď pomocí jiného vysavače, nebo jej vyklepat. Pokud je hodně znečištěný, lze jej umýt pod tekoucí vodou, jednou za půl roku by se pak měl vyměnit za nový.

Celkové hodnocení vysavače Eta Supersonic 0231 90000

Eta Supersonic 0231 90000

Eta Supersonic 0231 90000

Tyčové vysavače vysavače

Vysavač Eta Supersonic 0231 90000 nabízí velmi dobrý poměr cena / výkon. Jako největší klady hodnotím výbornou ovladatelnost, komfortní manipulaci, nízkou hlučnost a bohaté příslušenství, které najde využití v každé domácnosti a rozhodně se nebude nevyužité válet v komoře či ve skříni. Výdrž baterie i výkon vysavače naprosto odpovídá standardům v této cenové relaci. V neposlední řadě vysavač zaujme i povedeným designem. Pro rychlý každodenní úklid domácnosti jej mohu jedině doporučit.

Klady

 • Špičková ovladatelnost díky nízké hmotnosti
 • Skvělé výsledky na tvrdých podlahách
 • Komfortní manipulace
 • Nástavce pro komplexní úklid
 • Tichý provoz
 • Snadná údržba

Zápory

 • Namáhavější vyjímání nástavců z vysavače
Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací