Vánoční přípravy Dárky na poslední chvíli

Tyčový vysavač Samsung Jet 90 complete (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Nela Hronková Sobotovičová

Od nákupu prvního tyčového vysavače Samsung letos v lednu se jeho existence stala v naší domácnosti naprosto nepostradatelnou. Je to každodenní pomocník, který je v zápřahu prakticky neustále. Bez tyčového vysavače si již naši domácnost s dvěma malými dětmi a všudypřítomnými drobky představit nedokážu. Vysavačů máme několik typů, ale s dětmi je nejpraktičtější právě tyčový vysavač. Nabídka na testování nového a velmi výkonného modelu Samsung Jet 90 je skvělou možností, jak porovnat modely stejné značky. Jak v testování obstál model Samsung Jet 90 complete se dozvíte v moji recenzi.

Vysavač Samsung Jet 90: recenze a test

Tyčový vysavač Samsung Jet 90 complete (RECENZE) – OBSAH

 1. Obsah balení a design tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete
 2. Parametry tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete
 3. Úklid s tyčovým vysavačem Samsung Jet 90 complete
 4. Bohaté příslušenství tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete
 5. Čistící stanice k tyčovému vysavači Samsung Jet 90 complete
 6. Údržba tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete
 7. Celkové hodnocení tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete

Obsah balení a design tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete

Velikost krabice standardních rozměrů, ovšem nevídané váhy mne na první pohled zarazila, ale obsah brzy vše vysvětlil. Krabice ukrývá skutečně bohaté příslušenství včetně stojací nabíjecí základny, která samotná váží několik kilogramů. V balení najdete:

 • tyčový vysavač 2v1,
 • nabíjecí stanici,
 • samostatnou baterii,
 • teleskopickou hubici,
 • nádobu na prach,
 • elektrický rotační kartáč na koberce,
 • elektrický rotační kartáč na parkety,
 • malý elektrický rotační kartáč na čalounění,
 • štěrbinovou hubici 2v1,
 • flexibilní hadici.

Díky bohatému příslušenství a nabíjecí stanici vypadá celý vysavač na první pohled daleko mohutnější, než ve skutečnosti je. Nespornou výhodou je to, že téměř celé příslušenství lze připevnit k nabíjecí stanici. Budete tak mít vždy po ruce všechny potřebné nástavce pro dokonalý úklid vašeho domova. Samotný tyčový vysavač je naopak překvapivě velmi lehký, elegantní a dokonale padne do ruky. Tyčový vysavač Samsung Jet 90 je model, který není samostatně stojící, ale umisťuje se do Z-stanice, kterou není třeba nikam montovat.

Příslušenství tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete při recenzi
Bohaté příslušenství tyčového vysavače Samsung Jet 90 včetně stojací základny

Parametry tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete

Tyčový vysavač Samsung Jet 90 complete podle parametrů slibuje velmi silný výkon, bohaté příslušenství a dlouhou výdrž baterie. Jedním z důležitých parametrů obzvláště pro alergiky, je schopnost zachycení prachových částic a alergenů. Tyčový vysavač Samsung Jet 90 je schopných jich zachytit až neuvěřitelných 99,999 %.

Parametry Samsung Jet 90 complete
Doba provozu v ekonomickém režimu 55 minut
Doba provozu v normálním režimu 30 minut
Doba provozu v maximálním režimu 6 minut
Typ baterie Li-Ion baterie
Čas nabíjení 4 hodiny
Objem zásobníku na prach 0,8 l
Filtrace 5 stupňová filtrace 
Hmotnost 2,75 kg
Hlasitost 75 dB

Úklid s tyčovým vysavačem Samsung Jet 90 complete

Při vybalování vysavače vedou první kroky k jeho sestavení a složení nabíjecí stanice. Pomocí zacvakávacího systému je to velmi snadné a za několika minut mám hotovo. Nejvíce času zabere seznámení s jednotlivým příslušenstvím, které je součástí balení. Nástavců je poměrně dost, což je opravdu velké plus tohoto modelu. Sestavit, dát nabít do nabíjecí stanice, prostudovat a vyrazit na úklid.

Testování a úklid s tyčovým vysavačem Samsung Jet 90
Nabíjecí stanice ve tvaru Z se sklonem 7 stupňů se postará o uložení nejen vysavače, ale také bohatého příslušenství.

Vzhledem k tomu, že již jeden tyčový vysavač Samsung v naší domácnosti je, mám velmi dobrou představu o jeho plusech a mínusech. Takže model Samsung Jet 90 má nelehkou situaci, obstát v konkurenci a  porazit svého předchůdce. Úklid s  může začít zhruba za 3,5 hodiny, když je baterie plně nabitá. Možností, co vše lze s tyčovým vysavačem Samsung uklidit, je opravdu nespočet. Příslušenství, které je součástí tohoto kompletu, zajistí komplexní úklid a maximální čistotu vaší domácnosti.

Digitální motor tyčového vysavače Samsung Jet 90

Vysavač je vybaven digitálním invertorovým motorem s příkonem až 550 W, který pomocí ultrazvukem svařovaných lopatek maximalizuje proudění vzduchu, a to vše při skvělém sacím výkonu až 200 W. Technologie Cyclone Jet je speciální konstrukce, která pomůže vaší domácnosti k ještě čistšímu vzduchu při dokonalém sacím výkonu. 9 cyklón s 27 přívody vzduchu se postará o stabilní výkon sání během celé doby vysávání. Vysavač má otvory umístěny okolo nádoby na prach, takže jeho výkon také cítíte. Výkon motoru tyčového vysavače je bez diskuse skvělý.

Filtrační systém tyčového vysavače Samsung Jet 90

Důmyslně navržený a řešený filtrační systém tyčového vysavače Samsung Jet 90 má ohromující schopnost zachytit až 99,999 % bakterií, nečistot a alergenů na podlahách, kobercích, čalounění a jiných površích. Vysavač získal certifikace BAF a SLG, která jsou zárukou kvality a ocení ji nejen alergici a astmatici.

Testování motorizovaného kartáčku na čalounění tyčového vysavače Samsgun Jet 90
Malý motorizovaný kartáč můžete nasadit na teleskopickou tyč nebo rovnou na příruční jednotku. Čištění čalounění tak bude hračka.

Bohaté příslušenství tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete

Neuvěřitelný výkon motoru společně s opravdu bohatým příslušenstvím a nabíjecí stanicí dělá z tohoto modelu tyčového vysavače špičkového pomocníka, který zastane téměř všechnu práci. Vysavač je koncipován jako jednoduchá stavebnice, kterou si libovolně sestavíte podle vaší potřeby.

Tyčový vysavač 2v1

Základ tyčového vysavače tvoří vysávací jednotka s motorem, nádobou na prach, na kterou se připojuje teleskopická tyč a elektrické kartáčové hlavy. Můžete ji také rovnou použít jako příruční jednotku s nástavci na úklid v hůře přístupných oblastech.

Teleskopická tyč

Teleskopickou tyč ocení muži i ženy. Správné nastavení výšky tyčového vysavače vám pomůže odlehčit váhu motoru, který je umístěný nahoře. Výšku lze nastavit v rozmezí 93 až 114 cm.

Nádoba na prach

Plně omyvatelná nádoba na prach o objemu 0,8 litru pojme opravdu obrovské množství prachu. Její kulatý tvar zaručuje, že se vám bude nádoba velmi dobře čistit.

Vysýpací stanice a odstranění prachu z nádoby - recenze vysavače samsung jet 90
Prach z nádoby můžete vyprázdnit do čisticí stanice, která jej bezdotykově odstraní.

Nabíjecí stanice

Model Jet 90 complete není samostatně stojící, ale ukládá se do nabíjecí stanice. Základna ve speciálním Z tvaru o sklonu 7 stupňů je navržena pro snadné umístění a vyjmutí vysavače. Kromě vysavače má řadu úchytek pro přichycení příslušenství a náhradní baterie. Výhodou je, že není třeba ji nikam montovat a můžete ji tak snadno přenést kam budete potřebovat.

Samostatná baterie

Vysokokapacitní baterie vydrží v provozu až po dobu 1 hodiny. Plně nabitá je za 3,5 hodiny. Pokud nechcete čekat můžete si dokoupit náhradní baterii. Z vysavače ji lze snadno vyjmout a vyměnit. V nabíjecí stanici můžete současně nabíjet obě baterie.

Elektrický rotační kartáč na koberce Turbo Action

Motorizovaný rotační kartáč na koberce Turbo Action se postará o prach a nečistoty z koberců, parket a téměř všech typů podlah. Kartáč Turbo Action se otočí přibližně 3 750× za minutu a vysaje tak nejjemnější prachové částice.

Elektrický rotační kartáč na tvrdé podlahy Soft Action Brush

Motorizovaný rotační kartáč Soft Action Brush je protkán antistatickými stříbrnými vlákny, které na sebe váží i ty nejjemnější a nejmenší zrnka prachu. Je určen na tvrdé podlahy jako parkety, dlažba, plovoucí podlahy.

Výměna kartáčových hlav tyčového vysavače Samsung Jet 90 je snadná
Motorizované kartáče na koberce, parkety a čalounění jednoduše vyměníte dle potřeby.

Malý elektrický rotační kartáč na čalounění

Malý motorizovaný rotační kartáč se dokonale postará o vaši postel, gauč, křeslo nebo interiér vašeho auta. Velikost kartáče zaručuje snadnou manipulaci a vysoký výkon.

Štěrbinová hubice 2v1

Štěrbinová hubice dosáhne i na ta nejhůře přístupná místa. Snadno ji prodloužíte a můžete ji nasadit i malý kartáček pro zachycení jemného prachu.

Flexibilní hadice

Flexibilní hadice je krátká hubice, kterou lze ohýbat a přizpůsobit ji tak do tvaru, abyste dosáhli opravdu všude.

Umývací hubice Spinning Sweeper Brush - dokoupitelné příslušenství

S umývací trubicí Spinning Sweeper Brush snadno přeměníte váš tyčový vysavač Samsung Jet 90 během sekundy na výkonný mop. Je speciálně určený na čištění tvrdých podlah a můžete jej používat jak s jednorázovými vlhčenými utěrkami nebo speciálními utěrkami z mikrovlákna.

Malé příslušenství pro hůře přístupná místa v rozích - recenze Samsung Jet 90
Malé příslušenství dosáhne na všechny hůře přístupná místa.


Údržba tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete

Vzhledem k tomu, že je celý vysavač postaven na jednoduchém zacvakávacím systému, je i jeho údržba velmi snadná. Všechny díly vyjma motoru jsou plně omyvatelné a lze je rozdělat na co nejmenší díly. Pravidelnou údržbou si udržíte stabilní maximální sací výkon tyčového vysavače, takže ji určitě nepodceňujte. Nejvíce pozornosti bude potřeba věnovat nádobě na odpad a filtrům ve vysavači. Nádoba na odpad má kulatý tvar, stačí ji omýt, otřít a máte hotovo. Cyklóna i filtry jsou také plně omyvatelné, ale je potřeba nechat je pořádně oschnout. Kartáčové hlavice mají technologie zabraňující namotávání vlasů a chlupů, pokud už se nějaký namotá, lze je odstranit mechanicky. Měkký kartáč Soft Action Brush lze samostatně vytáhnout a je možné ho také omýt.

Vysýpací stanice k tyčovému vysavači Samsung Jet 90 complete

Dejte sbohem víření prachu během vysypávání a zvyšte hygienu své domácnosti na maximum. Vysýpací stanice se postará o jednoduché bezdotykové vyprázdnění nádoby na prach. Vzduchotěsná nádoba společně s Air Pulse Technology odstraní prach a nečistot z nádoby, aniž byste do ní museli sáhnout. Vícevrstvý filtrační systém ve vysýpací stanici se postará o zachycení až 99,999 % bakterií a alergenů a má certifikaci BAF a SLG, která splňuje přísná kritéria přístrojů vhodných pro alergiky.

Nádobu jednoduše vyjmete z vysavače, otevřete poklop, vložíte nádobu do stanice. Automaticky se spustí proud vzduchu, který otevře spodní část nádoby a vysaje prach do nejmenšího zrnka prachu do papírového sáčku ve spodní části. Po odstranění nádobu vyndáte a nasadíte zpět na vysavač. Odstranění papírové sáčku je rovněž maximálně hygienické. Je to skutečně jednoduché a elegantní řešení, jak vysypat prachovou nádobu a nevířit vysátý prach okolo a neuvolňovat zpět nečistoty a prachového částice do čistého prostoru.

Celkové hodnocení tyčového vysavače Samsung Jet 90 complete

Nepochybovala jsem o tom, že oproti stávajícímu modelu, který máme doma, bude sací výkon silnější, ale rozdíl mě překvapil. Nutno podotknout, že ani stávající model tyčového vysavače Samsung rozhodně není k zahození a za výkon se stydět nemusí. Maximální síla vysavače je ale opravdu úžasná a dokáže bez diskuse plně nahradit klasický vysavač. Nadšená jsem byla především z jednoduché výměny kartáčových hlavic a rychlé úpravy výšky na teleskopické tyči. Zacvakávací systém a jeho variabilita je opravdu skvělá.

Při výběru vysavače domů jsem měla obavu z modelů, které mají motor umístěný v horní částí a nejsou samostatně stojící, a proto jsem si nakonec pořídila samostatně stojící model. Možnost delšího vyzkoušení v domácím prostředí mě přesvědčilo, že mé obavy byly zbytečné. Vysavač je lehký, manipulace s ním snadná (pití kávy při vysání je toho důkazem), rukojeť padne perfektně do ruky a díky teleskopické tyči si nastavíte výšku jakou potřebujete. Odkládání během vysávání není tak časté a nevadilo mi. Filtrační systém je opravdu dokonalý a dokáže zachytit i ten nejjemnější prach. Rozdíl ve vzduchu a množství prachu bylo po důkladném vysátí celého bytu opravdu znát a dýchalo se snadněji než dříve.

Součástí vysavače je nabíjecí stanice ve tvaru Z s mírným sklonem pro snadné vyjmutí a nasunutí zpět. Připravené úchyty pojmou téměř všechno příslušenství, které je součástí balení a navíc má místo na nabíjení druhé baterie. Dobíjecí stanice je proto trochu větší a je třeba ji najít správné místo v domácnosti. Stále svítící led diody baterky nejsou úplně příjemné na spaní, takže umístění v ložnici není ideální. Vysypávání nádoby i bez dokoupitelné stanice je snadné a rychlé. K oddělání nádoby na prach jsem potřebovala trochu cviku, ale našla jsem správný úchop a pak to šlo i jednou rukou. Hlučnost vysavače je i přes vyšší deklarované decibely na příjemné frekvenci.

Tento model mě naplno přesvědčil, že dokáže výkonem plně zastat klasický vysavač. Příjemným překvapením bylo, že díky výkonu vysavače a tvaru teleskopické tyče je možné vysát vzduch z vakuových pytlů, které používáme na sezónní oblečení. Určitě bych si k vysavači pořídila umývací hubici, kterou jsem sice neměla možnost testovat, ale věřím, že bude stejně skvělá a účinná jako vysavač samotný. Vysavač je opravdu špičkový přístroj, který má maximální sací výkon, je variabilní a snadný na údržbu. Až doslouží stávající model tyčového vysavače, rozhodně si pořídím tento model.

Samsung Jet 90 complete recenze

Samsung Jet 90 complete

Tyčové vysavače

Tyčový vysavač Samsung Jet 90 nabízí velký sací výkon, dlouhou výdrž baterie, bohaté příslušenství, které lze snadno uložit do nabíjecí stanice. Cyklonová technologie Jet zaručuje maximální sání po celou dobu vysávání. Několikastupňová filtrace zajistí dokonalou hygienu a čistotu vaší domácnosti.

Klady

 • Nízká hmotnost
 • Ergonomicky tvarovaná ručka pro snadné držení
 • Snadné sestavení a výměna dílů
 • Teleskopická tyč pro individuální nastavení
 • Snadné ovládání a manipulace
 • Vysoký výkon a účinná filtrace
 • Bohaté příslušenství pro komplexní úklid
 • Nabíjecí jednotku netřeba instalovat do zdi
 • Velká kapacita baterie
 • Příjemná hlučnost i na maximální výkon

Zápory

 • Poměrně vysoká pořizovací cena
 • Není samostatně stojící
 • Při nabíjení bliká – není vhodný pro umístění v ložnici
 • Při maximálním výkonu krátká výdrž baterie
 • Vzduchové otvory vás občas ofouknou


Nela Hronková Sobotovičová

Nela Hronková Sobotovičová

Celý svůj profesní život pracuji s lidmi. Nyní jsem na rodičovské dovolené s dvěma dětmi a díky psaní textů poznávám úplně nový obor. Recenze mi umožňují zkoušet zajímavé produkty a rozšiřují mi obzory. Téměř veškerý svůj čas trávím s dětmi, ale ráda si odpočinu u knížky, seriálu nebo se projdu v přírodě.

Samsung Jet 90 complete
Tyčový vysavač aku, 2v1, doba nabíjení 3,5 h, doba provozu 60 min, kapacita baterie 2850 mAh, pro alergiky, na čištění koberců, na zvířecí chlupy, antibakteriální a na suché čištění, na všechny druhy podlah, příkon 550 W, high efficiency filter, mikrofiltr, omyvatelný filtr a pěnový filtr, hlučnost 86 dB, objem nádržky 0,8 l, adaptér, elektrický turbo kartáč, flexibilní hadice, hubice na čalounění, indikátor nabíjení, indikátor plné nádoby na prach, kartáč na podlahu/koberce, nabíjecí stanice, odnímatelná baterie, rotační kartáč, štěrbinová hubice 2v1 a teleskopická trubice, barva šedá

17 990,- bez DPH 14 868,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem > 5 ks
Objednací kód: SAMTV356
Umývací hubice - Spinning Sweeper Brush VCA-WB650A
Hubice Samsung, umývací hubice Spinning Sweeper Brush, vhodná pro modely Jet, Jet 70 easy, VS15T7031R4/GE

3 890,- bez DPH 3 215,-
Koupit
Můžete mít dnes od 12:00
Skladem 5 ks
Objednací kód: SAMPV323
Samsung vysýpací stanice VCA-SAE903, 99,999% Více-vrstvá filtrace, technologie Air Pulse
Příslušenství k vysavačům Samsung, 99,999% více-vrstvá filtrace, pro alergiky, technologie Air Pulse, Intuitivní upozornění LED, Uvolňuje pouze čistý vzduch, Protiprachový systém

4 399,- bez DPH 3 636,-
Koupit
Můžete mít ihned na prodejně Praha - Holešovice
Skladem 2 ks
Objednací kód: SAMPV202
Samsung VCA-SBT90 baterie pro vysavac Jet 90/75
Baterie Samsung, vyměnitelná baterie pro vysavac Jet 90/75, VS20R ***, VS20 ***, VS20R9046T3 / GE, VS20R9046T3, 21.9V, 2850mAh, až 60 min vysávání navíc, rychlé nabíjení 3,5h, LED stav baterie, jednoduše vyměnitelná, dlouhá životnost, stříbrná

3 799,- bez DPH 3 140,-
Koupit
Na objednávku do 10 dnů
Objednací kód: SAMPV655
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Alza pro Firmy Jak nakoupit
P-DC1-WEB17
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi