Minimalizujte svoji spotřebu díky úsporným spotřebičům Bosch

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

Aby i vaše domácnost fungovala moderním způsobem, je třeba brát ohled na to, abychom ji zbytečně energeticky nezatěžovali a spíše se snažili minimalizovat naše náklady včetně zbytečného plýtvání. S tím samozřejmě souvisí domácí spotřebiče, které dnes a denně využíváme k běžnému chodu naší domácnost. Společnost Bosch se již dlouhodobě zaměřuje na vývoj takových domácích spotřebičů, které jsou energeticky nenáročné, disponují úspornými programy a zbytečně nezatěžují životní prostředí. Seznamte se tedy s pračkami, sušičkami, myčkami, chladničkami, troubami i mixéry Bosch a poznejte, jak s nimi můžete výrazně ušetřit v mnoha oblastech.

Spotřebiče Bosch

Minimalizujte svoji spotřebu díky úsporným spotřebičům Bosch – OBSAH

 1. Co ovlivňuje spotřebu energií
 2. Jak úsporné spotřebiče Bosch snižují náklady
 3. Tipy, jak nezvyšovat spotřebu spotřebičů 

Co ovlivňuje spotřebu energií

Zvyšující se ceny energií nutí stále více lidí přemýšlet o tom, jak by se dalo ušetřit a snížit celkovou spotřebu domácnosti tak, aby dopady zdražování byly co nejmenší. Dobrá zpráva je, že spotřebu energií můžeme do značné míry ovlivnit sami výběrem vhodných spotřebičů a jejich efektivním používáním.

Pro snadnější výběr spotřebičů se můžeme řídit energetickými štítky, které jsou povinnou součástí každého spotřebiče. Kromě spotřeby elektřiny na nich najdeme informace o spotřebě vody na každý mycí nebo prací cyklus či rozměry vnitřního prostoru spotřebiče. Máme tak možnost zvolit spotřebič energetické třídy A, jehož provoz minimalizuje naše náklady a zároveň představuje co nejmenší zátěž pro životní prostředí. 

Koupí spotřebiče však cesta k úspornému provozu nekončí. Velkou roli hraje samozřejmě to, jakým způsobem budeme spotřebič používat a jak se budeme snažit jít cestou co nejnižších nákladů. Správné umístění spotřebiče, nastavení eko programů, maximální vytíženost pračky, myčky či sušičky i využívání nízkého tarifu elektřiny jsou jedny z hlavních kroků, pomocí kterých dosáhneme požadovaného snížení energií i výrazné finanční úspory.

Energetické štítky
Podle energetických štítků, které vás spolehlivě informují o spotřebě energie, si při výběru můžete jednotlivé spotřebiče mezi sebou porovnat.

Jak úsporné spotřebiče Bosch snižují náklady

Vzhledem k tomu, že se společnost Bosch dlouhodobě snaží snížit spotřebu energií na minimum, disponují její spotřebiče takovými programy a technologiemi, které pomáhají šetřit vodu, energii a zamezují zbytečnému plýtvání potravinami. Poznejte proto myčku Bosch využívající vlastností přírodního minerálu, pračku Bosch s automatickým dávkovacím systémem vody i pracího prostředku, chladničku Bosch s vnitřním kamerovým systémem a technologií Home Connect pro okamžitý přehled o vašich potravinách nebo sušičku Bosch s opakovaným využitím teplého vzduchu i další chytré kuchyňské pomocníky. Díky těmto inteligentním spotřebičům bude o vaši domácnost postaráno efektivně, s minimálními náklady a bez zbytečného plýtvání.

<

Myčka Bosch s technologií PerfectDry

Mytí nádobí v myčce je prokazatelně úspornější než ruční mytí nádobí, a to mnohdy až o 30 litrů vody při jednom umytí. S myčkami Bosch s technologií PerfectDry využívající přírodní minerál Zeolith můžete navíc celý proces ještě více zefektivnit, a ušetřit tak až 20 % energie oproti myčkám, které touto technologií nedisponují. Ihned po umytí se můžete těšit z perfektně umytého i hygienicky čistého nádobí bez nevzhledných zaschlých kapek, a to i na tak náročném nádobí, jako jsou například plastové talíře. Šetříte tedy energii, váš drahocenný čas i životní prostředí.

Myčka Bosch
Myčka Bosch s technologií PerfectDry ušetří až 20 % energie.

Chladnička Bosch s optimálním chlazením různých druhů potravin

Jak uchovat potraviny déle čerstvé a zamezit tak jejich zbytečnému plýtvání? Chladničky Bosch s technologiemi No Frost, Perfect Fit či VitaFresh vytvoří ideální prostředí s různými klimatickými zónami pro uložení všech druhů potravin, u kterých zachovají jejich původní čerstvost, svěžest i kvalitu po dlouhou dobu. Nejnovější modely jsou vybaveny také kamerovým systémem vnitřního prostoru, který lze přes aplikaci Home Connect sledovat odkudkoliv a kdykoliv, a mít tak neustálý přehled o obsahu vaší chladničky. Díky tomu můžete nakupovat efektivně a úsporně a předejít tak zbytečnému plýtvání potravinami.

Chladnička Bosch
Chladničky Bosch mají pro každý druh potravin speciální prostor, kterým jim poskytuje optimální klimatické podmínky.

Pračka Bosch s automatickým dávkovacím systémem i-DOS

O tom, že pračky Bosch vyperou prádlo dokonale a s jemnou péčí, se denně přesvědčuje tisíce domácností po celém světě. Není to však jen o perfektním výsledku, ale také o možnosti nejúspornějšího způsobu praní, ve kterém vynikají. Pračky Bosch s automatickým dávkovacím systémem i-DOS si nastaví v každém pracím cyklu na mililitr přesné množství pracího prostředku i vody, což se výrazně odráží na nižší spotřebě vody i detergentu. Každý cyklus je tak na míru uzpůsoben ekonomickému praní, díky kterému šetříte jak vaši peněženku, tak životní prostředí.

Pračka Bosch
Automatický systém dávkování, ekologické prací programy i energeticky úsporný motor jsou hlavními benefity praček Bosch.

Sušička Bosch s tepelným čerpadlem

Zapomeňte na zdlouhavé rozvěšování prádla i otravné žehlení. Sušička Bosch se postará o perfektní vysušení vypraného prádla, navíc mu poskytne tu nejlepší péči pro zachování příjemného pocitu jemnosti a hebkosti. Pokud se zajímáte o to, jaké sušičky nabízejí nejúspornější technologii sušení, pak to jsou právě modely sušiček Bosch s tepelným čerpadlem a energetickou třídou A, které dokáží oproti běžným kondenzačním sušičkám snížit spotřebu energie až o téměř 70 %. Zároveň tyto modely disponují samočisticím kondenzátorem, nebo technologií AutoClean, což opět napomáhá k udržení konstantně nízké spotřeby energie.

Sušička Bosch
Sušičky Bosch s tepelným čerpadlem poskytnou vašemu prádlu jedinečný servis a vám ušetří mnoho času, peněz i starostí.

Trouba Bosch s automatickým čištěním vnitřního prostoru

Dokonale připravený pokrm po jediném stisknutí tlačítka slibují trouby Bosch, které díky chytrým funkcím i programové automatice AutoPilot pozdvihnou vaše vaření a pečení na vyšší úroveň. K přípravě pokrmů využívají optimální čas a efektivně kombinují jednotlivé funkce k dosažení perfektního výsledku pečených i vařených jídel. Určité modely vestavných trub Bosch nabízejí kromě časové úspory při vaření také automatický systém čištění vnitřního prostoru trouby buď pyrolýzou, nebo pomocí funkce EcoClean Direct, což vám výrazně ušetří další čas i námahu.

Trouby Bosch
Úsporu času při vaření i při čištění nabízí pokročilé vestavné trouby Bosch.

Stolní mixéry, tyčové mixéry a ruční šlehač s funkcí vakuování

Kromě klasických funkcí nabízí vybrané modely mixérů Bosch možnost vakuování potravin do opakovaně použitelných vakuových nádob a sáčků. Vakuované potraviny či pokrmy si totiž dokáží udržet svoji čerstvost, strukturu i původní živiny po dlouhou dobu, což výrazně přispívá k omezení plýtvání. Vedle zamrazování a ukládání potravin na pozdější využití můžete díky vakuování objevit i nové možnosti vaření metodou sous vide nebo přijít na chuť rychlejšímu marinování či nakládání masa.

Vakuování potravin Bosch
Každá moderní domácnosti jistě využije vakuovací systémy Bosch.

Tipy, jak nezvyšovat spotřebu spotřebičů

Na závěr přinášíme několik užitečných rad a postřehů, jak obecně minimalizovat spotřebu vaší domácnosti a neplatit za energie zbytečně více, než je nutné.

 • Z dlouhodobého hlediska se vyplatí investovat do spotřebičů spadajících do energetické třídy A, které jsou zárukou velmi nízké spotřeby.
 • Při koupi berte v ohledu také kapacitu spotřebiče a nepořizujte si neúměrně velkou lednici či mrazák. Zbytečně by vzrostly výdaje za nevyužitý prostor.
 • Aby nedocházelo ke zvyšování spotřeby, je třeba chladničku či mrazničku pravidelně odmrazovat, případně investovat do modelů s funkcí automatického odmrazování.
 • Spotřebu chladničky ovlivňuje také okolní teplota prostředí, ve kterém je spotřebič umístěn. Pouhé 2 °C mohou mít vliv na snížení či zvýšení roční spotřeby energie.
 • Spotřebiče jako myčky, pračky či sušičky zapínejte pouze, pokud jsou zcela naplněné.
 • Pro spuštění spotřebiče využívejte dobu nízkého tarifu elektřiny, praktické jsou spotřebiče s funkcí odloženého startu, u kterých si navolíte spuštění v přesně požadovanou dobu.
 • K praní i mytí nádobí využívejte ekologické programy a snažte se prát prádlo při nižších teplotách. Praní prádla při teplotě 40 °C může snížit spotřebu až o desítky procent oproti praní prádla při teplotě 90 °C.
 • Při vaření zapínejte plotýnku, až když na ni postavíte hrnec, a vypínejte ji chvíli před koncem vaření. Zbytkové teplo tak využije k dokončení přípravy pokrmu.
 • Dno nádoby by mělo mít stejné rozměry jako plotýnka a na hrnci by při vaření neměla chybět poklička.
 • Do rychlovarné konvice nalijte jen takové množství vody, kolik opravdu využijte.
i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Díky spotřebičům Bosch dosáhnete výrazné finanční i časové úspory, to vše navíc s podporou trvalé udržitelnosti a s minimálními dopady na životní prostředí.

4,9 30×
BOSCH WQG233D1BY Serie 6
Sušička prádla - kondenzační, samostatně stojicí, energetická třída A+++, účinnost sušení A, maximální množství prádla 8 kg, hlučnost 64 dB, odhadovaná roční spotřeba energie 176 kWh, napojení na odpad, odložený start, tepelné čerpadlo, displej, rychlý program, systém proti mačkání prádla a dětský zámek, rozměry 84,2 × 59,8 × 59,9 cm (V׊×H), hmotnost 53,763 kg, sada na připojení odpadu není součástí balení, nádoba na kondenzát součástí balení
Koupit s kódem ALZADNY15 13 082,-
Zlevněno -3 %
15 390,- 15 890,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: BOSU024
4,1 11×
BOSCH HBG675BB1 Serie 8
Vestavná trouba - rozměry 59,5 × 59,4 × 54,8 cm (V׊×H), objem 71 l, vybavena grilem, horním, spodním ohřevem, pravým horkým vzduchem, ventilátorem, šířka plechu 36 cm, se závěsnými rošty, příkon 3600 W, časovač, dětská pojistka a displej, pyrolytické čištění trouby, energetická třída A+, síťový kabel se zástrčkou součástí balení
16 990,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: BOTRO46
5,0
BOSCH HRA574BB0 Serie 4
Vestavná trouba - rozměry 59,5 × 59,4 × 54,8 cm (V׊×H), parní, objem 71 l, vybavena programem rychlého předehřátí, grilem, spodním ohřevem, pravým horkým vzduchem, programem na pizzu, se závěsnými rošty, příkon 3600 W, časovač, dětská pojistka a velkoplošný gril, pyrolytické čištění trouby, energetická třída A, síťový kabel se zástrčkou součástí balení
12 890,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: BOTR055
4,8 27×
BOSCH KGN392ICF Serie 4
Lednice - s mrazákem, energetická třída C, objem ledničky 260 l, objem mrazáku 103 l, panty vpravo, 5 polic, 3 přihrádky v mrazáku, 2 chladicí okruhy, LED osvětlení, indikace otevřených dveří chladničky a nulový náběh dveří, rozměry 203 × 60 × 66,5 cm (V׊×H)
Cena s CashBack 15 990,-
17 490,-
Skladem > 5 ks
Vyneseme. Namontujeme. Vyber si čas.
Info
Objednací kód: BOCHL128
Vytisknout
P-DC1-WEB13
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací