Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká
Produkty ihned k odběru HP Letní pohoda

Watch Dogs Legion (NOVINKA) – (Ne)očekávaný odklad?

Zobrazit katalog

Již brzy

Aktualizováno

Společnost Ubisoft v současné době musí řešit obrovský problém – poté, co vyhořel Ghost Recon Breakpoint u veřejnosti i novinářů a The Division 2 nepřinesl předpokládané zisky, se musí očekávané tituly pro rok přepracovat a tím se posune jejich vydání. Tvůrci by tak měli dostat více prostoru pro inovaci svých projektů, aby zaujaly kvalitou herního prožitku. Jak se daná situace odrazí v pozdržení Watch Dogs Legion, se dozvíte v naší novince.

NovinkyPreviewSpekulace

Watch Dogs Legion; wallpaper: odklad

• Žánr: Open-world akční adventura • Multiplayer: Ano (co-op) • Vývojář: Ubisoft Toronto • Vydavatel: Ubisoft • Platformy a Datum vydání: PC, PS4, Xbox One, Stadia (2020/21)  Homepage  Čeština: ?


Části článku:


Watch Dogs Legion – Novinky

 1. (25. 10. 2019) Velké ambice s důrazem na kvalitu
 2. (26. 7. 2019) Tým plný specialistů
 3. (17. 7. 2019) Hudba od fanoušků vítána
 4. (20. 6. 2019) Nejsou tři povolání málo?
 5. HW nároky pro Watch Dogs Legion PC

Velké ambice s důrazem na kvalitu

• Novinka: 25. 10. 2019 • Autor: Jakub Němec

V posledních letech jsme si již zvykli na fakt, že studia pod křídly vydavatele Ubisoft chrlí jeden díl oblíbených sérií za druhým. To se negativně odráželo na kvalitě samotných titulů, protože ztrácely punc originality a pouze převáděly známé vzorce hratelnosti do nových prostředí, v čemž excelovala řada projektů nesoucí název Assassin’s Creed. Právě tiše vraždící zabijáci možná ukázali nový směr ve vydávání děl pod patronátem francouzského giganta. Assassin’s Creed si dal nucenou přestávku, aby přinesl inovovaný zážitek v Origins, na nějž navázal Odyssey, a nejen dle našich recenzí to byl krok správným směrem.

Watch Dogs Legion; screenshot; odklad
Watch Dogs Legion nevypadá na dostupných záběrech vůbec špatně, ale to jsme si mohli říci také u Ghost Recon Breakpoint. Snad hackerskou akci nebudou sužovat stejné problémy, jež by zabily slibný potenciál pobytu v Londýně po Brexitu.

To se nedá tvrdit o Ghost Recon Breakpoint, který musel tvůrcům čtoucím recenze a diskuzní fóra uzmout spánek na dlouho dopředu. Průšvih to byl tak velký, že sám velký CEO Ubisoftu Yves Guillemont vyložil otevřeně karty na stůl ve finanční zprávě investorům za uplynulé čtvrtletí. Neúspěch taktické střílečky na ostrově Auroa jej donutil otevřít oči a čelit realitě – hráči totiž nechtějí odvar toho samého a nejsou ochotni za to dávat své peníze, takže Ubisoft musí změnit od základu taktiku. Doufejme, že se podobné technické a scénáristické problémy jako v případě Breakpoint již teď neprojevují ve stávajícím vývoji hackerské akce Watch Dogs Legion. V každém případě tak tvůrci dostanou další měsíce na dotažení svého projektu k dokonalosti.

Ano, čtete správně, po odkladu The Last of Us: Part II od Naughty Dog se svého posunutí dočkají také ubisoftí želízka v ohni Watch Dogs Legion, Gods & Monsters a Rainbow Six Quarantine. 24. říjen, kdy vyšla daná finanční zpráva, se tak zapíše černým písmem do kalendářů fanoušků nadějné anarchistické střílečky, kteří zajisté bedlivě sledují situaci kolem britského Brexitu, aby nastudovali reálie a nasákli atmosférou očekávaného chaosu. Nezbývá nám tedy než čekat na nové oficiální datum vydání, jež podle nejskeptičtějších odhadů můžeme očekávat klidně až na jaře 2021.

• Zdroje: Finanční zpráva společnosti UbisoftTým plný specialistů

• Novinka: 26. 7. 2019 • Autor: Jakub Němec

Spekulací okolo vytváření unikátních NPC, které můžete naverbovat do své jednotky DedSec v rámci Watch Dogs Legion, již na internetu můžete nalézt víc než dost, a proto je dobře, že se o detailech na toto téma rozpovídal vedoucí designu ve hře Kent Hudson v rozhovoru pro stránku Spiel Times, čímž nám v problematice udělal alespoň trochu jasno. Dozvěděli jsme se, že tvůrci vytvořili tzv. Census, unikátní databázi lidí různého věku, původu, zájmů a dalších atributů. Následně je rozdělili podle víceúrovňových faktorů do různých čtvrtí anglické metropole. Algoritmus databáze se následně postaral o propojení jednotlivých postav do fungujícího celku, v němž má každý své místo a postavení.

Watch Dogs Legion – New 30 Minute Gameplay Demo

Strom dovedností nám byl z části představen již na E3 v rámci oficiálního gameplaye Watch Dogs Legion.

Když měli tvůrci hotovou strukturu obyvatel, začali pracovat na jejich bližším charakteru. Hudson uvádí jako příklad člověka pracujícího v boxerské tělocvičně. Jeho hlavní přínos tedy bude spočívat v boji beze zbraně, ale jeho styl chvatů se bude značně lišit od veterána v barových rvačkách bez pravidel. Podle všeho tak budeme své specialisty nacházet v blízkosti předpokládaného výskytu a nemusíme se tak spoléhat pouze na náhodné objevování, jak jsme viděli v oficiálních gameplay záběrech. Od chvíle, kdy se k nám vyvolený přidá do týmu, si jej můžeme utvářet k obrazu svému na základě přiřazených schopností.

Není hacker jako hacker

Další věc, které se zájemci o řádění v Londýně podivovali, se váže k systému dovedností. V jeho rámci si můžete udělat ze svého brance bojovníka, hackera či plíživce, což přišlo fanouškům Watch Dogs Legion dost málo. Hudson ovšem všechny uklidňuje s tím, že trojice perků, jež se otevřou na 5., 10. a 15. levelu, vámi ovládané charaktery dostatečně diferencují. Opět uvádí příklad, kdy může mít specialistu zaměřeného na spider bota, hackování dronů nebo na spider hackera, popř. si jednotlivé vlastnosti namíchat dle svého uvážení.

Watch Dogs Legion; screenshot: babička

Jaképak místo bude plnit ve vaší družině legendární babča, bývalá nájemná vražedkyně?

Proto se budete muset rozhodnout, na koho se při plnění mise obrátíte. Jak jsme viděli v gameplay záběrech, bude také hodně záležet na fyzických dovednostech hrdinů. Vzpomínáte na zabijáckou babičku přelézající zábradlí? Tu bychom asi těžko posílali pobíhat po střeše v akrobatických variacích, ale museli bychom najít alternativní způsoby, jak úkol vyřešit. Osobně si myslím, že právě na různorodost v přístupech řešení problémů sází tvůrčí tým Ubisoftu ve Watch Dogs Legion především. Ostatně mise by měly být navzájem provázány bez ohledu na zvoleného hrdinu, přičemž budeme sledovat pět unikátních dějových linek zaměřujících se na různé aspekty veřejného života v Londýně.

Do děje by vás měla vtáhnout také audiovizuální stránka titulu. O grafických kvalitách jsme se přesvědčili z řady záběrů vypuštěných v průběhu či po E3 2019, ale o dabingu postav jsme se zatím moc nedozvěděli. Je ohromující, že Hudson potvrdil, že jednotlivé NPC nekomentují situace stejnými frázemi jen s jiným hlasem, ale každá z postav reaguje na události odlišně. Některé nadávají, jiné zlehčují těžké chvilky vtipem či utrousí něco sarkastického. To by mělo báječně dokreslovat atmosféru během hraní a zároveň vás sblížit s vašimi agenty.

Brexit ve Watch Dogs: Legion shodou okolností

Jak již víme, tak se příběhová linka ve Watch Dogs Legion točí okolo svržení vlády uzurpující moc po Brexitu, což ovšem nebyl prvotní záměr tvůrců, protože o odstoupení Velké Británie z Evropské unie se začalo jednat až v průběhu vývoje titulu. Podle Hudsonova tvrzení se scénáristé nabízené šance ozvláštňující příběh velmi rádi chopili v průběhu vývoje. Proč by také vymýšleli fiktivní organizaci v Londýně, když se nabízel přesah politické aktivity dneška do blízké budoucnosti? Autoři však svou prací nechtějí předjímat události po Brexitu, pouze vypravují jeden z dystopických scénářů, kdy se k moci dostala banda špatných lidí. Jak proti nim budeme bojovat, zjistíme již 6. března na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

• Zdroje: Spiel TimesHudba od fanoušků vítána

• Novinka: 17. 7. 2019 • Autor: Jakub Němec

Před rokem se na prezentaci Ubisoftu v rámci E3 2018 objevil Joseph Gordon-Levitt (jasně, není to taková pecka jako silverhandí Keanu Reeves), aby představil nový koncept spolupráce komunity na jejích oblíbených hrách. Francouzský vydavatelský dům propojil chystaný titul Beyond Good and Evil 2 s platformou Hitrecord, na níž mohou začínající umělci sdílet své výtvory. Zde si je vyhlédnou potenciální zájemci o jejich práci a třeba je osloví s nabídkou zaměstnání či jejich počin přímo koupí. Tento přístup rozdělil vývojářskou obec na dvě části – jedni cítí slibný potenciál nových tvůrců, jiní zase kritizují tzv. spekulative work, tedy vytváření práce pouze s vidinou odměny.

Our big announcement! Come make music for the new Watch Dogs: Legion video game!

Tvůrci Watch Dogs Legion a zakladatel Hitrecord Joseph Gordon-Levitt vám vysvětlí, jak si můžete uzmout svůj kousek z koláče 20 000 dolarů.

Ať už vidíte tento způsob zapojení fanoušků jako vydírání jejich kreativity či jako jednu z možností prorazit do světa počítačových her, musíte se smířit s tím, že Ubisoft hodlá s oslovováním komunity pokračovat. Ambiciózní projekt Watch Dogs Legion k podobnému přístupu přímo vyzývá. Ovšem tvůrci si vzali z kritiky hitrecordového přístupu ponaučení a vypsali nyní podmínky, které spíše připomínají soutěž. Na desítku skladeb různých hudebních žánrů reflektujících atmosféru Watch Dogs Legion a ducha Londýna se vyhradila částka 20 000 dolarů, tedy dva tisíce za písničku.

Láká vás vidina obrovského budgetu a toužíte získat jej celý pro sebe? V rámci platformy Hitrecord to totiž není tak jednoduché, protože její hlavní myšlenka je založena na spolupráci tvořivých lidí. Vy například vytvoříte unikátní rockovou skladbu, o níž si myslíte, že je perfektní, nahrajete ji na svůj účet v Hitrecord a čekáte, až se vám na účet připíše slíbená odměna. Jenže kdokoliv z komunity si může říct, že vám tam chybí vokály, a tak je nahraje, a celá odměna se dělí na půl. Jiný přidá další kytarové rify a poslední to zremixuje, čímž se obnos rozčtvrtí. Nakonec za svou „dokonalou“ skladbu můžete dostat zlomek celé částky.

Watch Dogs Legion; screenshot: mobil

Hudba bude důležitou součástí Watch Dogs Legion. Uvědomte si, že hlavní postavy pobíhají po Londýně neustále s mobilem v ruce a sluchátkem v uchu.

Uvidíme, jaké výtvory se do plné verze vycházející 6. března 2020 na PC, PS4, Xbox One a Stadia nakonec dostanou a kolik za ni autoři nakonec vyinkasují. Aby je ve finále pouze nehřál blažený pocit, že jejich skladbu poslouchají miliony hráčů na světě a oni za to dostali mizerných pár dolarů.

• Zdroje: YouTubeNejsou tři povolání málo?

• Novinka: 20. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Začněme v dojmech z neoficiálních gameplayů hned zostra a pro někoho možná dost kriticky. Otevřeně přiznávám, že pouhopouhá tři povolání na papíře vypadají jako velmi malý prostor pro rozvoj agentů ve službách hackerské odbojové skupiny DedSec. Už v našem preview jsem psal, že se lze zaměřit na střelné zbraně (Enforcer), nabourávání elektronických zařízení (Hacker) nebo plížení ve spojení s kontaktním bojem (Infiltrator). Každé povolání má omezený přístup k dovednostem ostatních dvou, ale v rámci specializace zkrátka dokážou obdivuhodnější kousky. Osobně doufám, že do vydání ještě nějaká třída přibude, ale dle rozdělení stávajících způsobů boje budu asi zklamán.

Watch Dogs Legion – E3 2019 (gameplay)

V novém půlhodinovém gameplayi Watch Dogs Legion můžete vidět řadu aktivit, které lze v Londýně provádět, včetně verbování, příběhové mise a úprav postavy.

Přesto není na místě házet flintu do žita a hřímat nad promarněným potenciálem Watch Dogs Legion, protože každý z dvacítky přijatých charakterů ještě dotváříte speciálními schopnostmi, jež postupně vylepší vaše agenty. Pro každé povolání se nabízí tucet unikátních skillů, u nichž musíte popřemýšlet, jak je namixovat vzhledem k povaze svého brance. Uveďme si příklad – barovému rváči, který rozdává silnější rány v případě opojení alkoholem, posílite jeho údery o další vlastnosti, jež využije v davových bitkách. Jestliže totiž přihlédnete k původu a osobnímu příběhu vašich agentů, měli byste z nich vhodnou správou vlastností vyždímat maximum.

Jako vybírat Pokémony

Při gameplay záběrech jsem několikrát také nabyl dojmu, že nalézt správného člověka obohacující váš tým podvratných živlů nebude jen tak. Během svého pobíhání po Londýně neustále skenujete okolo stojící obyvatele a následně si je prolustrujete. Naverbování potom není jen otázkou pěkného úsměvu agenta lákajícího adepta do vašich služeb, ale jeho souhrn postojů vůči vašim akcím. Některé Londýňany štve autoritářská vláda organizace Albion, takže stačí jen popostrčení, aby se přidali k odboji, jiní se budou vašich partyzánských aktivit přímo štítit. Popularita DedSecu totiž odráží vše, co uděláte v jejím jméně – dopouštíte se více zabití, omračujete nepřátele nebo se úplně vyhýbáte konfrontaci?

Watch Dogs Legion; screenshot: lustrace Watch Dogs Legion; screenshot: nábor

Kompletní informace o obyvatelích dystopického Londýna získávají nejen pořádkové služby Albionu, ale také členové hackerské organizace DedSec.

Vše se vám pěkně sečte a podle společenského vysvědčení se bude odvíjet náročnost přesvědčování o vstupu do služeb bojovníků za až anarchistickou svobodu. Kdykoli oslovíte svou vyvolenou „oběť“ na ulici, svěří se vám s tím, co ji tíží. Jakmile jeho problém vyřešíte, roste pravděpodobnost, že se na vaši stranu přidá. Právě nad verbovacími úkoly visí z mého pohledu největší otazník, protože regulérně hrozí postupné opakování aktivit, jak jsme si u titulů od společnosti Ubisoft často museli zvykat.

Zatím to s Watch Dogs Legion vypadá dobře

Pokud se ovšem této skryté hrozbě vyhnou, tak se v dystopickém Londýnu budoucnosti zřejmě nudit nebudeme. Střídání hlavních (pět hlavních příběhových linek v šedesáti dynamicky se vyvíjejích misích) a vedlejších misí spolu s námluvami nováčků do týmu a dobrovolnými aktivitami tvoří slibný open-world, v němž budeme trávit desítky hodin. Mimo graficky vyladěnou anglickou metropoli nám autoři slibují vizuálně odlišitelné charaktery, jež budeme moci poupravit nakupovaným oblečením a dalšími detaily.

Watch Dogs Legion; screenshot: památky

Tvůrci slibují kvalitní zpracování pamětihodností Londýna, na které se velmi těšíme.

Vzhledem k tomu, že se z pohledu francouzské firmy Ubisoft stává Watch Dogs Legion hlavním želízkem v ohni v prvním kvartálu roku 2020, budeme jej nadále pečlivě sledovat. 6. březen, kdy hackerský projekt vyjde na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia, se najednou zdá sakra daleko.

• Zdroje: YouTube (UbiCentral), Game Informer

Preview Watch Dogs Legion – Obsah

 1. Kdo zastaví tyranii?
 2. Watch Dogs Legion vás přinutí hledat rozdílnost
 3. Žádné superhrdiny nečekejte
 4. Londýn pod nánosem špíny
 5. HW nároky pro Watch Dogs Legion PC

Kdo zastaví tyranii?

• Preview: 11. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Noční můra George Orwella o totalitním státu v srdci Anglie nabývá reálných kontur. Alespoň podle vývojářů Ubisoftu z pobočky v Torontu, kteří z Londýna vytvořili skanzen dystopické diktatury, kde vládne silná ruka uzurpátorů moci. V čele britského národa stojí extrémistická organizace Albion, která potírá jakékoliv náznaky politického nesouhlasu, v ulicích řádí organizovaný zločin a mezi obyčejné lidi se vkrádá strach a chaos. Nemůžeme se proto divit, že se v občanech bez svobody pomalu, ale jistě začnou probouzet pocity vzdoru, které mohou přerůst v absolutní rebelii proti systému.

Watch Dogs: Legion: E3 2019 Official World Premiere Trailer | Ubisoft [NA]

První trailer vám jasně naznačí, že život v Londýně po Brexitu nebude žádná pohodička. Aspoň podle scénáře nalinkovaného tvůrci Watch Dogs Legion, v němž se chce k odboji přidat téměř každý včetně sousedovic psa, pokud by udržel mobil.

V čele vzbouřenců se vyprofiluje skupinka okolo hackerské skupiny DedSec, jež začne organizovat odbojovou sekci. Komunikaci mezi členy zajišťuje všestranná a učící se umělá inteligence Bagley. Společenství nesouhlasu se pod vaším vedením bude postupně rozrůstat díky tomu, že do něj budete přibírat další členy. A právě zde se ukazuje inovativnost Watch Dogs Legion. Pokud tedy budeme věřit prohlášení tvůrců, tak si můžete do svého týmu přibrat kohokoliv, kdo se vám zrovna hodí. Každá postava by měla mít unikátní příběhové pozadí, jinou podobu a dabing, předpoklady pro práci v terénu rozdělené do tří tříd – Enforcer (těžké zbraně), Infiltrators (plíživci) a Hackers (vlastníci Spider Bota) a další speciální perky upravující základní vlastnosti.

Watch Dogs Legion vás přinutí hledat rozdílnost

Jednotlivé charaktery mají svou vlastní motivaci, proč se do odboje připojit. Otázkou zůstává, zda si své rozhodnutí budou moci rozmyslet, protože vy chvíli, kdy se k vám přidají, je můžete zcela kontrolovat a plnit s nimi různorodé příběhové úkoly. V ukázce se ovládané postavy neustále domlouvaly s umělou inteligencí, komentovaly okolí a reagovaly na vnější podněty. Jejich činy dále posuzovali ostatní připojení do jednotné sítě. Mise hledání vhodného specialisty na drony tak ukázala, že si jednotlivé Londýňany můžete prolustrovat (jak jsme ve Watch Dogs zvyklí) a následně je sledovat. Ve vhodné chvíli je můžete oslovit, podat jim pomocnou ruku, zachránit před pořádkovými složkami či vykonat určitou službičku. Za to se k vaší skupině věrně přidají.

Watch Dogs Legion; screenshot: babca Watch Dogs Legion; screenshot: maska

Obr. 1: Zdání klame, tato příjemná postarší dáma je bývalou nájemnou vražedkyní. Ve Watch Dogs Legion zřejmě nebude o překvapení nouze; Obr. 2: Každý charakter má svou pokrývku hlavy kvůli anonymitě.

Ve svém týmu budeme moci mít maximálně dvacet členů, ale je jen na nás, zda vytvořit rozsáhlé sítě agentů po celém městě, či budeme pracovat v menších diverzních skupinkách. V každém případě si po delším působení v londýnských ulicích vytvoříte k jednotlivým postavám vztah. Některé budete nenávidět, ale budete je trpět kvůli jejich dovednostem, s jinými budete sympatizovat více, a proto se k nim vrátíte častěji než k ostatním. Jenže všichni do jednoho jsou rebelové, kteří jsou v ohrožení života při odhalení. Z průšvihu se můžete zkusit prostřílet nebo utéct.

Žádné superhrdiny nečekejte

V případě neúspěchu nejspíše dojde k zatčení (a možná následné záchraně), nebo ke smrti postavy, která je ve Watch Dogs Legion trvalá. Díky této mně velmi sympatické mechanice se se svými favority nebudete pouštět do bezhlavých akcí a každý krok pečlivě naplánujete. V rámci plnění misí využijete jak agresivní přístup, tak plížení nebo moderní technologie, jimiž je Londýn budoucnosti doslova prošpikovaný. Ovládání zřejmě bude vycházet se zavedeného principu předchozích dílů, kdy se vyznačí objekty, s nimiž je možné manipulovat vaším chytrým mobilem.

Watch Dogs: Legion: E3 2019 Official World Premiere Trailer | Ubisoft [NA]

První záběry z hraní ukazují obrovský potenciál pojetí Watch Dogs Legion. Doufejme, že se tento projekt vyhne nebezpečí recyklace obsahu a zůstane pokud možno originální.

Svůj aktuální pohyb po lokaci musíte přizpůsobit zvolenému hrdinovi, protože z gameplay traileru vyčtete, že mladší ročníky nemají problém s přeskakováním překážek, šplháním na drony a dorážením nepřátel efektními chvaty, zatímco neméně drsná babča s obtížemi přeleze železné zábradlí (ale její taser dokáže napáchat paseku). Na Watch Dogs Legion jde zkrátka vidět, jak se tvůrci patlali s každým detailem. Osobně jsem nadšený z masek, které si postavy natáhnou přes obličej při konání trestné činnosti, nebo z důrazu na dabing postav. Vůbec bych se nedivil, kdyby rodilí Britové dokázali určit, z kterých končin jaký charakter pochází.

Londýn pod nánosem špíny

Neméně unešený jsem ze ztvárnění lokací, v nichž se naši svěřenci pohybují. Snad ukázkové záběry reflektují skutečný stav hry, protože takhle živoucí svět si nechám líbit (i kdyby to byl skript, který se vždy spustí stejně, tak po smrti postavy jej nezažijeme ve stejné situaci). Hrdinové reagují na své okolí, které je odporně špinavé ve futuristickém hávu, grafitti a načmárané vzkazy všude po zdech, policejní zátarasy na každém rohu – zkrátka totalitní nálada na vás vydechne svůj nechutný odér z každého detailu. Stačí se zaměřit na scénu, kdy první postava zemře. Co je to za protestní památník? Půjde prozkoumat? Nebudu mít problém, když mě tam někdo načapá?

Watch Dogs Legion; screenshot: dron Watch Dogs Legion; screenshot: motorka

Obr. 1: Prohlídka Big Benu během letu na dronu? Proč ne?; Obr. 2: Cestovat se bude ve Watch Dogs Legion i klasičtějšími způsoby. Dle všeho si budeme moci vypůjčit jakékoliv vozidlu v gangsterském GTA stylu nebo otevřít stanice metra pro rychlé cestování.

To budou zřejmě otázky, jež si budete klást během celého průběhu hry. Jak být nenápadný, splynout s davem a kdy vzít otěže do vlastních rukou. Být hrdinou všedního dne totiž nese svá rizika, která vás v dystopicky laděném Watch Dogs Legion mohou stát život. Nyní, když se vracím ke svému doteď napsanému textu, přiznávám, že u mě vládne mírný optimismus, který se ne vždy ztotožňuje s realitou AAA her. Ale já si zkrátka přeju, aby tohle vyšlo, protože nápad je to úchvatný.

Když si navíc přidáte možnost hrát až se čtyřmi kamarády v kooperaci, řadu vedlejších aktivit (jako pouliční fotbal, sprejování agitačních hesel po zdi nebo návštěvu pamětihodností anglického hlavního města) mohlo by jít o hit, který překope pojetí open world akčních adventur. Uvidíme na vlastní oči 6. března na PC, PS4, Xbox One a Google Stadia.

Watch Dogs Legion; screenshot: co-op

Možnost plnit některé mise až ve čtyřech hráčích nezní špatně, ale uvidíme, jak to Watch Dogs Legion zvládne v praxi.

• Zdroje: Youtube, watchdogs.ubisoft.com

Watch Dogs Legion – Spekulace

 1. Update 5. 6.: Ubisoft přichází o překvapení
 2. Londýn po brexitu
 3. Přijde stěhování vědomí?
 4. HW nároky pro Watch Dogs Legion PC

Ubisoft přichází o překvapení

• Update: 5. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Když Ubisoft v průběhu května naznačil, že připravuje čtyři neoznámené AAA tituly, začali všichni novináři a fanoušci šílet. Okamžitě se předháněli s fantastickými a zaručeně pravými informacemi o budoucích projektech uznávaného vydavatele z Francie, jenž má rozesetá vývojářská studia po celém světě. Jejich prezentace na E3 měla být úchvatná a plná překvapení. Jenže nejdříve jim proklouznul arkádově sportovní titul Roller Champions a nyní někdo vypustil psy, tedy Watch Dogs Legion, což stvrdili oficiálním tweetem. Bohužel stále netušíme, jak se bude hrát a oč v něm poběží, dá se ovšem tušit, že ovládání NPC bude mít velký vliv.

• Zdroje: Twitter

Následuje původní článek, spekulace Watch Dogs Legion...

Londýn po brexitu

• Spekulace: 4. 6. 2019 • Autor: Jakub Němec

Velké vydavatelské domy se většinou bojí ožehavých aktuálních politických témat, proto je pro mě překvapením, jakým směrem se vydává Watch Dogs Legion, další novinka Ubisoftu prozrazená ještě před E3. Podle popisu třetího dílu hackerské akční adventury na stránkách Amazon UK (již staženo, ale pravdivost informace následně potvrdili také odborníci z řad herních novinářů) se totiž vydáme do Londýna blízké budoucnosti, kde se hroutí společnost následkem brexitu. V rozbouřené společnosti se pro vás otevírají nové možnosti, jak využít moderní technologie a prosazovat své cíle. Vaše činy by také měly ovlivnit vývoj britské metropole, která se podle scénáristů Ubisoftu dostala na periferii evropského, potažmo celosvětového zájmu.

Zasazení děje Watch Dogs Legion určitě vzbudí mnoho otázek o politické korektnosti a další připomínky (zajímalo by mě, jak se k situaci staví sami Britové, kteří pomalu až nyní zjišťují, co vlastně brexit znamená), ale z hráčského pohledu je mnohem zajímavější novátorská mechanika, s níž Ubisoft vyrukoval. Podle uniklých zpráv totiž bude možné hrát za jakoukoli přítomnou NPC postavu a jednání v její kůži ovlivní další odvíjení děje. Každý charakter by měl mít unikátní vizuál a dabing, což muselo být neuvěřitelné náročné na přípravu a obhajuje několikeré odkládání pro mnohé očekávaného titulu.

Watch Dogs Legion; wallpaper: aiden Watch Dogs Legion; watchdogs: watch dogs 2

Příběh Watch Dogs Legion zřejmě nebude spojován s žádným specifickým hrdinou, jak tomu bylo v předchozích dílech.

Přijde stěhování vědomí?

Otázkou ovšem zůstává, jak se převtělování do různých lidí v londýnských ulicích podaří vysvětlit příběhově. Znamená dystopie v popisku třeba ovládání lidí pomocí čipů či podobné technologie, od níž se budou chtít hackerští bojovníci oprostit (taky vás napadá Matrix, přiznejte se)? Možná právě k tomu odkazuje podtitul Watch Dogs Legion (Legie), což může zastupovat symbol masy lidí, zástupu bezmocných, kteří potřebují ochránit před systémem. Nabízí se také vysvětlení přes heslo hnutí Anonymous (We are Anonymous. We are Legion. Expect us), které přímo odkazuje k citátu z Bible (Marek 5:9), kde člověk posedlý duchem odpovídá Ježíšovi: „Mé jméno je Legie, protože je nás mnoho.“

Díky propojení myslí přes technologické implantáty by se dalo stěhování do různých NPC obhájit pohodlně, takže bych tento směr vzhledem k hackerskému podtextu vůbec nezavrhoval. Jenže Ubisoft nás v minulosti přesvědčil, že se s kostrbatými vysvětleními vůbec nepáře. Pamětníci si totiž vzpomenou na automobilovou arkádu Driver: San Francisco, v níž hlavní hrdina bojuje v kómatu se svou nemesis tím, že jeho vědomí může přeskakovat z mysli jednoho řidiče rozjetých vozů do druhého. Při našem redakčním brainstormingu padla ještě zběsilá teorie využívající sérii Assassin‘s Creed, resp. přístroje Animus (že by Abstergo zašlo až tak daleko?), ale to je již zřejmě moc přitažené za vlasy.

Mezi těmi, kdo nové Watch Dogs potvrdili, byl i Jason Schreier z Kotaku, který navíc potvrdil možnost ovládání jakéhokoli NPC hráčem.

Doufejme, že podobným šílenostem se scénáristé Watch Dogs Legion vyhnou a připraví nám uvěřitelný sci-fi tématikou říznutý svět, v němž bude radost odhalovat jeho tajemství. Stále existuje možnost, že si vybereme pouze jednu postavu z anonymního davu, za níž budeme absolvovat celou kampaň (pozvednutí jednoho vyvoleného charakteru funguje skvěle, že Neo? Zase ten Matrix), ale to by se zřejmě neslučovalo s obrovským kvantem práce na designování velkého počtu NPC postav. Zanechme spekulací, protože více informací se zatím bohužel neuvolnilo, ale představení Watch Dogs Legion už klepe na dveře. Nepochybuji, že ambiciózní projekt si ukousne řádnou porci minut na prezentaci Ubisoftu 10. června na E3.

• Zdroje: Gamespot

iPodívejte se na všechny články z herní sekce. Další novinky ze světa her, esportu a technologií naleznete na facebooku a instagramu Alza Gaming.

HW nároky pro Watch Dogs Legion PC


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit Windows 7 SP1/8.1/10 64-bit
Procesor Intel Core i5-4460 / AMD FX-8350 Intel Core i7-7700 / Ryzen 7 1700
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 950 / AMD Radeon HD 8870 NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon R9 390
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 8 GB 8 GB
Pevný disk 40 GB 40 GB

S jakým herním PC na Watch Dogs Legion?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox GTX1660

Minimální požadavky:

Alza GameBox GTX1660

Alza GameBox RTX2060

Doporučené požadavky:

Alza GameBox RTX2060

Alza BattleBox RTX2080

Pro náročné:

Alza BattleBox RTX2080

i Mohlo by vás zajímat

Watch Dogs Legion prozatím nemá pevné datum vydání. Vychází na PC, PS4, Xbox One a Stadia. O novinkách vás budeme informovat.

Watch Dogs Legion Ultimate Edition - PS4
Hra pro konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Ultimate Edition obsahuje: Plnou hru a digitální obsah - Seasson Pass + Ultimate Pack (Urban Jungle Pack, 4 weeks VIP status, London Dissident Pack)

+ ZDARMA Herní doplněk Watch Dogs Legion - Golden King Pack

Předp. cena
2 549,- bez DPH 2 107,-
Předobjednat
Akční cena
Datum vydání: 26. října 2020
Objednací kód: MSX642u
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - PS4 + Resistant of London Figurine
Hra pro konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, klíč pro Uplay, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus

Předp. cena
3 790,- bez DPH 3 132,-
Předobjednat
Datum vydání: 26. října 2020
Objednací kód: MSX642ub
Watch Dogs Legion Resistance Edition - PS4
Hra pro konzoli - PS4 / PS4 Pro, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné PlayStation Plus Resistance Edition obsahuje: Plnou Hru a digitální obsah Resistant Pack (Postava Lynx +1 week VIP status )

+ ZDARMA Herní doplněk Watch Dogs Legion - Golden King Pack

Předp. cena
1 699,- bez DPH 1 404,-
Předobjednat
Datum vydání: 29. října 2020
Objednací kód: MSX642r
Watch Dogs Legion Resistance Edition - Xbox One
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold Resistance Edition obsahuje: Plnou Hru a digitální obsah Resistance Pack (Postava Lynx +1 week VIP status )

+ ZDARMA Herní doplněk Watch Dogs Legion - Golden King Pack

Předp. cena
1 699,- bez DPH 1 404,-
Předobjednat
Datum vydání: 29. října 2020
Objednací kód: MXO600r
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - Xbox One
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, krabicová verze, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold Ultimate Edition obsahuje: Plnou hru a digitální obsah - Seasson Pass + Ultimate Pack (Urban Jungle Pack, 4 weeks VIP status, London Dissident Pack)

+ ZDARMA Herní doplněk Watch Dogs Legion - Golden King Pack

Předp. cena
2 549,- bez DPH 2 107,-
Předobjednat
Akční cena
Datum vydání: 26. října 2020
Objednací kód: MXO600u
Watch Dogs Legion Ultimate Edition - Xbox One + Resistant of London Figurine
Hra pro konzoli - Xbox One S / Xbox One X, krabicová verze, klíč pro Uplay, žánr: akční, pro online hraní vyžaduje předplatné Xbox Live Gold

Předp. cena
3 790,- bez DPH 3 132,-
Předobjednat
Datum vydání: 26. října 2020
Objednací kód: MXO600ub
0
Vytisknout
Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB14
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi