WWE 2K19 (RECENZE) – Show začíná!

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Je pozdě v noci, v okolních bytech všichni spokojeně spí a vy čekáte na svou nálož přehnaných emocí z ringu, kde se pro ránu nejde daleko a vztahy mezi jednotlivými bojovníky dokáže vysvětlit jen opravdový znalec. Ano, mluvíme o wrestlingu, který je populární především za Atlantickým oceánem, ale své příznivce má po celém světě. Na počítačové scéně se o jeho propagaci mezi hráči stará společnost 2K Sports pokračující ve své zavedené sérii vydáním nového dílu WWE 2K19. Jestli se do něj vyplatí investovat a jaké novinky přinesl, se dozvíte v naší recenzi.


• Žánr: Sportovní • Multiplayer: Ano (online, local, co-op) • Vývojář: Yuke’s, Visual Concepts • Vydavatel: 2K Sports • Platformy a Datum vydání: PCPS4 a Xbox One (9. října 2018) • Homepage: wwe.2k.com • Čeština: Ne


Obsah recenze WWE 2K19 (PS4 Pro)

 1. Do ringu kráčí WWE 2K19
 2. Pestrá nabídka
 3. V WWE 2K19 si svůj režim najde každý
 4. Pohled na kariéru Daniela Bryana či nováčka na tour
 5. Velkolepá show u vás v obýváku
 6. WWE 2K19 jde fanouškům na ruku
 7. Recenze WWE 2K19: závěrečné hodnocení
 8. HW nároky pro WWE 2K19 PC

Do ringu kráčí WWE 2K19

• Recenze: 16. 10. 2018 • Autor: Jakub Němec

Wrestling a jeho kouzlo nepobere každý. Pokud nejste schopni pochopit, proč nabušení mládenci a slečny v plavkách či podivných kostýmech po sobě skáčou v ringu před tisícovkami lidí, pravděpodobně vám moje recenze přijde zbytečná. Wrestling je totiž životní styl. Fanoušci bojových sportů zřejmě ocení boxerské výkony, gladiátorské zápasy UFC nebo jiná bojová umění, která ovšem nepřináší příběhové zápletky, o něž se wrestlerské organizace pečlivě starají. Během jednoho večera se na pódiu vystřídá nejméně desítka postav, jež mezi sebou mají nevyrovnané účty a vyzývají se k soubojům.

WWE 2K19; screenshot: Rock

Ikona akčních béčkových filmů The Rock začal svou kariéru jako wrestler a vy jej můžete díky WWE 2K19 poslat zpět do ringu.

Proslovy plné patosu a klišé jsou stejně slavné jako silové a atletické výkony, které sice vypadají hrůzostrašně, ale při správném provedení se bojovníkům více méně nic nestane. Dříve docela krvavá zábava totiž dnes v rámci organizace WWE přináší především zábavu pro rodiny s dětmi (jakkoliv podivně to zní), a proto je většina úderů v realitě fingovaných. Právě díky tomu vypadají blízké záběry kamer někdy až trapně, zatímco ze vzdálenějších míst vysokokapacitních hal se může zdát, že jde soupeřům o život. Počítačové provedení WWE 2K19 se ovšem odkazuje k dobám dřívějším, při nichž tekla červená proudem (v menu ji lze dokonce zapnout).

Pestrá nabídka

Tvůrci ze studií Yuke’s a Visual Concept vzdali hold dřevním dobám a na scénu vrátili několik legendárních wrestlerů, kteří mohou porovnat své síly se současnými hvězdami. Není tak problém postavit Rica Flaira, Batistu (Drax ze Strážců vesmíru),The Rocka nebo Undertakera proti tváři letošního ročníku WWE 2K19 AJ Stylesovi, správňákovi Johnu Cenovi, potrhlému Sheamusovi či ďábelskému Randy Ortonovi. Současné hvězdy jsou přístupné okamžitě, zatímco veterány si lze zakoupit za interní měnu, jíž vyděláváte zápasením.

WWE 2K19 – Rock vs Drax (vlastní gameplay)

Na filmovém plátně ani ve wrestlerském ringu se zatím Batista (Drax) a The Rock nesetkali. Díky WWE 2K19 se můžete dozvědět, jak by takový střet dopadl.

Nakonec můžete mít k ruce několik desítek postav, z nichž vám některé budou zcela jistě neznámé. Ty si lze libovolně upravovat v editoru charakterů, který vám poskytne zábavu na dlouhé chvíle. S troškou trpělivosti tak záporáka Triple H vypipláte do podoby Kratose z God of War nebo necháte po ringu prohánět Maria, Deadpoola a Batmana. Inspiraci se meze nekladou a bude záležet jen na kusech oblečení, jež budete mít k dispozici. Většina z nich je totiž zakletá do karetních balíčků kupovaných za interní měnu.

Po tlaku k monetizování herního prožitku, jenž jsme od vydavatele 2K Sports zažili v letošním basketbalu NBA 2K19, se vlastně ani nedivím, že v WWE 2K19 najdete tři druhy platidel. Za některé koupíte lepší balíčky, jiné využijete pro celofánové překvapení s menší pravděpodobností unikátního předmětu. Je to škoda, protože nástroje pro modelování vlastních postav, arén a dalších materiálů jsou perfektně vymyšleny. Abyste se dostali ke všem možnostem a postavám, budete muset použít kreditní kartu nebo investovat moře času do vydělávání zlaťáčků zápasením (a trvá to opravdu pekelně dlouho).

WWE 2K19; gameplay: prezentace WWE 2K19; gameplay: nákup WWE 2K19; gameplay: titul

Obrázek 1: Nástupy bojovníků do ringu překvapí nápaditou prezentací, která jako by vypadla z televizního přenosu. Obrázek 2: Nejslavnější ikony wrestlingu sice v WWE 2K19 najdete okamžitě, ale z důchodu je osvobodíte jen platbou místní virtuální měnou. Obrázek 3: Souboje o různorodé tituly jsou jedním z nosných prvků všech show, které naleznete v nabídce.

V WWE 2K19 si svůj režim najde každý

Přitom herní obsah je z pohledu fanouška zlatým grálem wrestlingu. Už jen v základním rychlém zápasu si lze vybrat, v jakém rozestavení se do ringu vkročí. Od střetů jeden na jednoho po totální chaos v battle royale režimu, kde se křeše osm svalovců. Osobně jsem si nejvíce oblíbil zápasy dvojic, při nichž se proti sobě postaví týmy bojovníků. Jednotlivé střety lze pravidlově upravit podle nálady. Souboje, v nichž jde o poražení protivníka na lopatky či pokoření submission, mlácení se pod kufrem znamenajícím privilegium boje o titul nebo dobrovolné uzavření v kleci bez možnosti útěku budou na denním pořádku.

WWE 2K19; gameplay: kufřík WWE 2K19; gameplay: kontakt WWE 2K19; gameplay: konec

Obrázek 1: Jedním z módů WWE 2K19 je pověstné šplhání po žebříku pro kurf plný peněz. Obrázek 2: Fotbalovou terminologií: „kontakt tam byl...“ Vše před bedlivým zrakem rozhodčího, kterého můžete během zápasu knockoutovat také. Obrázek 3: Sladké chvíle přemožení soupeře si budete moci užívat v několika opakovaných záběrech. Občas je ovšem úhel kamer tak nešťastně zvolen, že uvidíte třeba pouze sloupek v ringu.

Ve světě WWE 2K19 je možné úplně vše, protože důležité je pobavit diváky. Módů je tolik, že jsem se v nich dlouhou dobu nemohl zorientovat, takže jsem si k ruce vzal bývalého amatérského zápasníka Israhu, aby mi detaily některých šílených střetů blíže osvětlil. Aby toho nebylo málo, vytvořit si lze vlastní zápasy nebo dokonce celé turnaje, jimž dáte svými rozhodnutími specifickou tvář. Ty posléze můžete nasdílet komunitě do společného hubu, z nějž také můžete směle čerpat různé vychytávky včetně hotových postav.

Příznivce svaly hrající zábavy ovšem zajímají také příběhové zápletky, jež dávají zápasům organizace WWE jejich specifickou atmosféru. Tu nasajete nejvíce během režimu Universe, kde budete plánovat jednotlivé části celovečerní show včetně proslovů, výměn názorů superhvězd odkazujících na další show a samotné zápasy. Budete proti sobě stavět rivaly, rozbijete nejedno přátelství, připravíte nečekané zrady a to vše jen pro pobavení mas sedících na skládacích židličkách v přeplněných halách. Každý zápas lze odehrát, nebo jen sledovat jeho průběh a užívat si svou oblíbenou zábavu.

WWE 2K19 – Asuka vs Sonya Deville (vlastní gameplay)

Součástí celé show WWE 2K19 jsou také ženské zápasy, které nemůžou na žádném eventu chybět.

Pohled na kariéru Daniela Bryana či nováčka na tour

Wrestling se ovšem točí také kolem osobních příběhů zápasníků, které umí podat se správným americkým patosem. V módu Showcase tak budeme sledovat vzestup Daniela Bryana patřícího k významným tvářím scény začátku 21. století. Jeho příběh prosazení z indie scény mezi elitu můžete kontrolovat v nejslavnějších bojích, v nichž plníte předem dané chvaty, čímž rekonstruujete jeho vyprávění. Videomateriály natočené s reálným Danielem dávají celému konceptu až dokumentární charakter.

Na podobné vlně se veze také mód MyCAREER, v němž se se svým avatarem zkoušíte probít z provinční ligy, kde se zápasy konají ve školních tělocvičnách, mezi špičku WWE. Od vyprávění nic moc nečekejte, jedná se spíše o sportovní telenovelu. Na druhou stranu tady jistou míru naivity omluvíte, protože postavy jednají přesně tak, jak byste od wrestlerů čekali. Po dokončení jednotlivých kapitol dostáváte zkušenostní body, díky kterým zlepšujete vlastnosti svého bojovníka a učíte jej novým chvatům. Vše vypadá na papíře docela dobře, ale vývoj postavy se neskutečně táhne (ale ne tak moc jako v NBA 2K19, kde se zaseknete pravděpodobně navždy).

Přesto si kariéru v WWE 2K19 fanoušci wrestlingu užijí. Mimo vizáž a vlastností si totiž můžete pohrát s celkovou prezentací svého bojovníka do nejmenších detailů – od nástupu přes gesta po vítězné pohyby. Mezi zápasy si můžete poslechnout podcasty, v nichž se mluví o vašem postupu, a v kabině prohodit několik slov se soupeři (ti vás za to velmi rádi vyzvou na souboj i v zákulisí). Já jsem se však snažil dostat z šatny co nejrychleji, protože nenadabované dialogy s hvězdami WWE mě spíše děsily svou nízkou úrovní.

WWE 2K19; gameplay: šatna WWE 2K19; gameplay: zákulisí

Obrázek 1: Před zápasem můžete pracovat s vlastnostmi a vzezřením postavy. Také se můžete věnovat rozhovoru s postavami. Jejich prezentace v WWE 2K19 je ovšem tragická. Obrázek 2: Občas vám v zákulisí (ne)přátelsky poklepe na rameno jiný zápasník, který se touží seznámit z větší blízkosti také mimo ring.

Velkolepá show u vás v obýváku

Slabá úroveň siláckých řečí wrestlerů je nepříjemnou pihou na kráse jinak docela povedené prezentace kolotoče jménem WWE. Epické nástupy bojovníků trvají klidně několik minut, opakované záběry povedených chvatů v ringu rozproudí adrenalin a vítězná gesta vám na tváři nasadí vysmátý rohlík z úspěchu vašeho svěřence. Modely postav se povedly velmi slušně, stejně jako pohyby a výrazy tváře svalovců a svalovkyň. Jen pohyb vlasů je nadmíru podivný a nepřirozený, což u mě vyústilo v preferování plešatých válečníků v ringu.

WWE 2K19; gameplay: doplňky WWE 2K19; gameplay: uzemnit WWE 2K19; gameplay: varování

Obrázek 1: Pětice kartiček prozradí, co se schovávalo v právě koupeném balíčku. Obrázek 2: Házení nepřátel z nebezpečných výšek směrem k podlaze vás po pár hodinách hraní nevyvede z klidu. Obrázek 3: Varování platí především pro Američany, ale raději předvedené chvaty doma nezkoušejte...

Vizuální prezentace skvěle doplňuje dění v ringu. Díky několika tlačítkům na gamepadu a jejich mačkání ve správném pořadí se můžete dopracovat k ničivým kombům, která přilepí oponenty k podlaze a ti pak budou čekat na milosrdné ukončení zápasu. Teatrální pády a válení střídají pečlivě provedené chvaty a protiúdery ochromující soupeřovu obranu. Stěžovat si můžu jen na jejich navazování, jež je občas dost podivné a nepřirozené. Naopak unesen jsem ze speciálních úderů, které se časem nabijí a jimiž můžete zničit poslední zbytky sil protivníka.

Některé momenty souboje řeší tvůrci vyvoláním minihry, v níž budete muset mačkat tlačítka ve správném pořadí, popř. pokoušet soupeřovu obranu pravým analogem. Podle mě se jedná o slabší prvky, ale pravidelní hráči série WWE 2K jsou na ně již zvyklí. Rozhodně však nelze omlouvat bugy, na něž narazíte snad každou chvíli. Postavy podivně zaklíněné do lan ringu, trhané pohyby v tlačenici či neschopnost zaútočit z některých pozic. Odladění těchto problémů by hře rozhodně prospělo.

WWE 2K19; screenshot: cover, Styles

Hlavní tváří WWE 2K19 se stal AJ Styles.

WWE 2K19 jde fanouškům na ruku

Nebudeme si nic nalhávat, dnes recenzovaný titul směřuje na nevelkou komunitu oceňující wrestlingové souboje, takže se pochopitelně nejedná o hru pro každého. Přesto dokáže WWE 2K19 zaujmout svým soubojovým systémem, který se dá docela snadno naučit, pečlivě budovanou atmosférou zápasů, nepřeberným množstvím herních režimů a velkým množstvím postav. Na kolena však dílo studií Yuke’s a Visual Concept sráží nakupování vizuálních prvků pro bojovníky, zbytečně dlouhý vývoj vlastní postavy a velké množství grafických a technických chyb. Titul WWE 2K19 vycházející na PC, PS4 a Xbox One patří k zajímavým alternativám pro fanoušky bojových sportů, jež by nemusela nikoho vyloženě zklamat.

Tato recenze byla napsaná pro verzi PS4 Pro.

Recenze WWE 2K19: závěrečné hodnocení

Hodnocení 77 % GEM
Hlavní parametry: Hratelnost
80 %
Audiovizuální zpracování
85 %
Znovuhratelnost
80 %
WWE 2K19; recenze

Klady

 • Atraktivní podání wrestlingu
 • Maximální využití licence (dabing hvězd, exkluzivní arény a turnaje)
 • Velké množství zápasníků a zápasnic
 • Přenesení atmosféry televizního přenosu domů
 • Slušné spektrum chvatů
 • Dostatek módů, aby se vyřádil každý
 • Tvorba a úprava vlastní postavy
 • Pravidelná výměna výzev a turnajů

Zápory

 • Evoluce postavy v rámci kariéry trvá dlouho
 • Historické zápasníky, chvaty a vizuální prvky pro svého zápasníka musíte koupit za vnitřní měnu
 • Grafické a technické bugy
 • Nepřirozené ztvárnění delších vlasů
 • Komentátoři se opakují a občas reagují úplně mimo mísu
Jakub Němec

Jakub Němec

Hraní her, ať už počítačových či deskových, se stalo součástí mého života už s prvním úspěšným umístěním plastové čepičky v Kloboučku, hop! a s archaickým počítačem, na kterém téměř neustále běžela trojice Rayman, Pharaoh a FIFA 2000. Od té doby se rád nechávám překvapovat unikátními zážitky, silnými příběhy a originální hratelností, kterou dokáží vývojáři vykouzlit. Jsem v redakci Alza Magazínu a GEMu sice vedený jako sporťák a deskovkář, ale rád se ponořím do akčních adventur, RPG, závodů nebo plošinovek, ale vlastně nepohrdnu ničím zajímavým a netradičním.

HW nároky pro WWE 2K19 PC

Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 7 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-3550 3.3GHz / AMD FX-8150 Intel Core i7-3770 4-Core 3.4GHz / AMD FX-8350
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670 / Radeon HD 7850 NVIDIA GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X
DirectX DirectX 11.0 DirectX 11.0
Operační paměť 4 GB 8 GB
HDD 50 GB 50 GB

S jakým herním PC na WWE 2K19?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza GameBox Lite GTX1050

Minimální požadavky:

Alza GameBox Lite GTX1050

Alza GameBox GTX1070Ti

Doporučené požadavky:

Alza GameBox GTX1070Ti

Alza GameBox GTX1080Ti

Pro náročné:

Alza GameBox GTX1080Ti

i Mohlo by vás zajímat

WWE 2K19 vyšlo 9. října 2018 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. O Novinkách vás budeme informovat.

Vytisknout
P-DC1-WEB16
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací