Xiaomi Amazfit GTS (RECENZE) – hranatý AMOLED za hubičku

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Tentokrát se podíváme na zoubek chytrým hodinkám Xiaomi Amazfit GTS, elegantnímu zařízení s precizním AMOLED displejem, všemi základními funkcemi a neodolatelnou cenou. Jsou tyhle hodinky opravdu tak úžasné, jak se na první pohled tváří? Právě to se pokusí odhalit následující řádky.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;

Xiaomi Amazfit GTS (RECENZE) – OBSAH

  1. Dočasné přirovnání k Apple Watch
  2. Hranatý a špičkový. To je displej Amazfit GTS
  3. Jedna velikost, jedno tlačítko
  4. Amazfit GTS bez prémiových funkcí
  5. Výdrž na úkor výkonu
  6. Dvanáct sportovních režimů
  7. Xiaomi Amazfit GTS – specifikace, dostupnost a cena

Dočasné přirovnání k Apple Watch

Hned po oficiálním představení byly hodinky Xiaomi Amazfit GTS připodobňovány k Apple Watch. Společnost Xiaomi ale později zašla ještě dále a představila novinku Mi Watch, která už je od hodinek Applu téměř k nerozeznání. Amazfit GTS díky tomu začaly být chápány coby samostatný model a vzhledem k nedostupnosti Mi Watch na evropském trhu zůstávají Amazfit GTS více než atraktivní volbou.

Hranatý a špičkový. To je displej Amazfit GTS

Trh chytrých hodinek vždy upřednostňoval zejména kulaté displeje, a zastáncům hranatých zařízení tak zůstává jen omezený výběr. Hranaté displeje přitom nabízí mnohé výhody, které si zákazníci často uvědomí až s prvními zkušenostmi. Na větší plochu se toho prostě vejde více, což zaručuje přehlednější a lépe vypadající obsah, jednodušší orientaci i snazší ovládání. Zvažujete-li však stále kulatý displej, neopomeňte se podívat na Xiaomi Amazfit GTR, které mají takřka totožné specifikace jako zde recenzované Amazfit GTS.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Jeden z možných ciferníků hodinek Xiaomi Amazfit GTS.

Xiaomi Amazfit GTS se chlubí 1,65palcovým AMOLED displejem s krásnými barvami, věrnou černou, perfektními pozorovacími úhly i dobrou čitelností na slunci. Tento typ displeje se samozřejmě rozžíná a zhasíná dle aktuální potřeby. Proto je k dispozici funkce Always-on, která neustále zobrazuje základní informace, byť v tomto případě si lze zvolit jen ze dvou ciferníků. Always-on zároveň rychleji vybíjí baterii, a tak si použití musíme dobře rozmyslet.

V případě hlavních ciferníků si můžeme vybrat z desítek vzhledů, nicméně většinu z nich je třeba stáhnout skrze mobilní aplikaci Amazfit. Xiaomi Amazfit GTS oproti jiným hodinkám stejné značky nabízí také možnost některé ciferníky editovat. V kterékoliv části ciferníku si tak zobrazíme přesně to, co nás zajímá nejvíce. Jak takové úpravy vypadají, znázorňuje fotografie níže.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS umožňují upravovat některé ciferníky.

S perfektním rozlišením o 348 × 442 pixelech je obraz nadprůměrně jemný a na displej je opravdu radost pohledět. Přední strana je navíc chráněna odolným sklem Corning Gorilla 3. generace a speciální vrstva nás zase ochrání před zbytečnými otisky prstů. V praxi jsou však otisky spíše jen omezeny a nelze říct, že by úplně zmizely.

Jedna velikost, jedno tlačítko

Na rozdíl od Apple Watch jsou Xiaomi Amazfit GTS dostupné pouze v univerzálním rozměru 43,25 × 36,25 mm. Ten bude sedět většině zápěstí, a odpadá tak dilema při výběru velikosti. Menší velikost je totiž kromě žen vhodná také pro pány s užším zápěstím (typicky pro hubenější pány), a rozhodování tedy není zase tak jednoznačné.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Vlevo budík, vpravo předpověď počasí hodinek Xiaomi Amazfit GTS.

Hranatý tvar vytváří větší vnitřní prostor, a tím i možnost celkově menší tloušťky. Xiaomi Amazfit GTS díky tomu disponují šířkou 9,4 mm, jíž mohou konkurovat jen málokteré jiné hodinky. Celkově vzato jsou Xiaomi Amazfit GTS zvláště elegantním produktem, s nímž člověk vypadá dobře i na formálnější události. Velmi pohodlný je také 20mm pásek, který je vyroben ze silikonu, a zájemci jej mohou vyměnit za pár vteřin.

Stejně jako Apple Watch, také Xiaomi Amazfit GTS se vedle dotykové obrazovky ovládají jediným dostupným tlačítkem. To je umístěno na pravé straně a umožňuje dvě možné akce. Krátkým kliknutím hodinky rozsvítíme/zhasneme, zatímco dlouhý stisk otevře předem zvolenou funkci. Může jít třeba o seznam sportovních režimů, předpověď počasí nebo přehled notifikací.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Přehled některých aplikací hodinek Xiaomi Amazfit GTS.

Amazfit GTS bez prémiových funkcí

Hned zkraje můžeme prozradit, že Xiaomi Amazfit GTS uživateli nenabídnou kdovíjak prémiové funkce. Vzhledem k velmi dostupné ceně však nejde o velké překvapení a nic jiného se vlastně ani nedalo čekat. Skrze hodinky si tak nevyřídíme telefonní hovory, neposlechneme si hudbu a vlivem chybějícího NFC ani nezaplatíme v obchodě.

Naproti tomu není třeba mít obavy o základní vychytávky, jako je kompas, předpověď počasí, připomínky událostí, odpočítávání, stopky, funkce nalézt telefon nebo budík, který lze nastavovat přímo v hodinkách. K dispozici je také baterka, která obrazovku jednoduše zbarví do bílé barvy. Baterka je překvapivě praktická a využít ji lze třeba při hledání klíčové dírky nebo když se v noci potulujeme po domě.

Systém hodinek Amazfit GTS je celkově intuitivní, nevyžaduje složité nastavování ani dlouhý čas na zorientování. Jedinou nevýhodou zůstává chybějící čeština – hodinkám bohužel nemusí rozumět každý. Naopak mobilní aplikace Amazfit je na Androidu/iOS kompletně v českém jazyce. Dobrou zprávou je také podpora technologií GPS, GLONASS či moderního standardu Bluetooth 5.0.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Vlevo status dne, vpravo jeden ze základních ciferníků hodinek Xiaomi Amazfit GTS.

Výdrž na úkor výkonu

Zatímco řada výrazně dražších modelů vydrží jeden nebo několik málo dní, Xiaomi Amazfit GTS s 220mAh baterií zvládnou 14 dní běžného užívání a neuvěřitelných 46 dní v režimu sledování času. Díky magnetické nabíječce baterii pohodlně dobijeme za pouhé 2 hodiny, takže není problém ani noční nošení hodinek.

Pokud by Xiaomi Amazfit GTS měly mít nějaký háček, půjde o hardwarový výkon. Hodinky jsou totiž očividně vybaveny slabším nebo příliš úsporným čipem. Kvůli tomu při užívání často narazíme na jemné zadrhávání, zejména při přechodu z hlavní obrazovky na aplikace.

Dvanáct sportovních režimů

Xiaomi Amazfit GTS uživateli nenabízí pokročilé pohybové funkce, pro běžnější sportovní vyžití však postačí. Vybrat si lze ze slušné nabídky sportovních módů: chůze, venkovní běh, trailový běh, běžecký pás, cyklistika, rotoped, eliptický trenažér, turistika, lyžování a freestyle. Vodotěsnost 5 ATM zase zaručuje monitoring plavání, ať už v bazénu, nebo přírodních vodách. Vyhýbat bychom se měli pouze potápění, rychlým vodním sportům a příliš horké sprše.

Díky snímači srdečního tepu máme přehled o celodenní tepovce a ukazatel tempa zase určí, ve které ze šesti zón aktuálně jsme. To se hodí zejména při pohybu, kdy je vhodné udržovat konkrétní tempo pro dosažení ideálních výsledků. Pro efektivní spalování tuků či trénink kardiovaskulárního systému je nutné udržet určitou tepovou frekvenci, kterou nám Xiaomi Amazfit GTS neustále hlídají.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS ukazují aktuální pásmo zátěže.

Funkce PAI (Personal Activity Intelligence) na základě srdečního tepu při aktivitách prozradí, jak na tom s pohybem vlastně jsme. Jinými slovy se jedná o určitý indikátor naší kondice. Studie zahrnující 45 000 lidí ukázala, že pokud hodnotu PAI udržíme nad stovkou, je u nás menší pravděpodobnost vysokého krevního tlaku, srdečního onemocnění a cukrovky 2. typu. Zatímco dosud byl cíl mnoha uživatelů ujít denně doporučovaných 10 000 kroků, nově se lze zaměřit na PAI jakožto modernější a rozumnější ukazatel.

Amazfit GTS však využijeme i při všedním pohybu. Hodinky totiž neustále monitorují počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie, a pokud příliš dlouho sedíme, dorazí upozornění na neaktivitu. Taková upozornění však nejsou dokonalá a vibrace nás mohou vyrušit klidně i při odpoledním šlofíku.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS – šest barevných variant.

Xiaomi Amazfit GTS – specifikace, dostupnost a cena

Při takto atraktivní ceně jsou specifikace hodinek Xiaomi Amazfit GTS lepší, než jsme zpočátku čekali. Přestože velké části zákazníků bude výbava hodinek bohatě stačit, každý musí zvážit, zda pro něj absence některé pokročilé funkce není přímo zásadní. Hodinky si lze pořídit v šesti barevných variantách: černé, šedé, zlaté, modré, oranžové a růžové.

chytré hodinky; smartwatch; wearables; xiaomi; amazfit GTS; recenze;

Xiaomi Amazfit GTS

Chytré hodinky

Minimalistický design, parádní displej, extrémní výdrž a minimální cena. Hledáte-li hodinky s hranatým displejem a nepožadujete vyloženě prémiové funkce, jsou pro vás Xiaomi Amazfit GTS takřka perfektní volbou.

Klady

  • AMOLED displej s vysokým rozlišením
  • Elegantní design
  • 6 barevných variant
  • Výdrž až 46 dní
  • Lákavá cena

Zápory

  • Chybí pokročilé funkce
  • Trhavé animace
  • Hodinky nejsou v češtině
Michal Mikle

Daniel Hlas

Po absolvování IT střední školy a filozofie na FF OSU, pokračuji studiem psychologie na FF UPOL. Právě poznávání věd technických a humanitních, dvou zdánlivě protikladných světů, je mi inspirací v životě i autorské tvorbě. V rámci více než desetileté publikační činnosti jsem psal o všemožných žánrech, od počítačových her přes software a hardware až po recenze knih nebo sportovní potřeby.

Xiaomi Amazfit GTS – PREVIEW

Chytré hodinky z dílny Xiaomi (potažmo Amazfit) nejčastěji inklinují k tradičnímu kulatému displej i. Určitou výjimkou jsou snad jen modely Amazfit Bip a cenově dostupnější Amazfit Bip Lite. O to vzácnější je nejčerstvější hranatý přírůstek v podobě chytrých hodinek Xiaomi Amazfit GTS. Ty jsou pro svou podobnost a logickou návaznost někdy označovány jako Amazfit Bip 2, ještě častěji jsou však přirovnávány ke konkurenčním Apple Watch Series 4. Právě těm se svým novým vzhledem i funkcemi značně přiblížily, stojí ale markantně méně.

Xiaomi Amazfit GTS – obsah

  1. Úchvatný displej, ze kterého nespustíme oči
  2. Amazfit GTS jsou pro sport jako dělané
  3. Chytřejší funkce, snazší život
  4. Dostupnost a cena hodinek Xiaomi Amazfit GTS

Úchvatný displej, ze kterého nespustíme oči

Ačkoliv na první pohled si oproti Amazfit Bip nevšimneme zásadních rozdílů, ze srovnání parametrů vyplývá řada zásadních inovací. V první řadě jsme se dočkali AMOLED displeje, tedy v podstatě nejlepšího současného panelu. Ten se vedle sytých barev a skutečně věrné černé může pochlubit i výtečnou čitelností na slunci a celkově nižší spotřebou. Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS zároveň následují moderní trend větších displejů a z původních 1,28" se nyní dostáváme na příjemných 1,65 palců.

Zároveň jsme se u Xiaomi Amazfit GTS dočkali i atraktivního rozlišení 348 × 442 pixelů (341 PPI), což je ostatně více, než mají citelně dražší Apple Watch 4. Abychom se o takto vyšperkovaný displej nemuseli obávat, je zasazen do ocelového pouzdra, zatímco horní stranu kryje ochranné sklo Gorilla Glass 3. generace. S tloušťkou pouhých 9,4 mm odpovídají běžným hodinkám a oproti zmiňovaným Apple Watch 4 jsou dokonce tenčí. Nízká váha pod 25 gramů naproti tomu vůbec nezatíží naši ruku a pohodlné nošení doplňuje i příjemný silikonový pásek.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS – šest barevných variant.

Se zmíněnými Apple Watch Series 4 mají společné i to, že aktuálně nenabízí režim Always-on, tedy nepřetržité zobrazování nejdůležitějších informací. Stačí však pozvednout ruku nebo poklepat a hodinky se okamžitě rozsvítí. Se spuštěním prodeje slibují Xiaomi Amazfit GTS rovnou 40 různých ciferníků. Počet má přitom narůst na více než sto variant, takže ať už preferujete elegantní ručičkový vzhled, roztomilé kreslené designy, nebo moderní digitálky, vaše přání budiž splněno. Z neoficiálních informací dále vyplývá, že minimálně některé ciferníky bude možné dále částečně upravovat.

Přestože kulaté displeje na trhu chytrých hodinek dominují, hranaté variantě nelze upřít přehlednější zobrazení většího množství informací i jednodušší ovládání, zatímco vnitřní větší prostor lze využít třeba pro celkové ztenčení nebo větší baterii. U Xiaomi Amazfit GTS najdeme akumulátor s kapacitou 220 mAh, který standardně zajišťuje více než slušnou výdrž 14 dní. S nepřetržitým využitím GPS a GLONASS zvládne sice jen 25 hodin, bez náročných funkcí však setrvá až 46 dní. Jelikož velká část hodinek vydrží jeden nebo několik málo dní, jsou zmíněné hodnoty více než lákavé.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS jsou vodotěsné do 50 metrů.

Amazfit GTS jsou pro sport jako dělané

Možnosti sportovních hodinek se rychle rozšiřují a Xiaomi Amazfit GTS jsou toho pravým důkazem. Zatímco původní Amazfit Bip nabídly jen 4 sportovní režimy, u modelu GTS si můžeme vybrat hned ze 12 pohybových aktivit. Pokud z dostupných obrázků odezíráme správně, najdeme mezi nimi venkovní běh, trailový běh, běžecký pás, chůzi, cyklistiku, rotoped, eliptický trenažér, turistiku, lyžování a univerzální režim pro cvičení. Zatímco mnohé hodinky odolají jen umývání rukou či dešti, s Xiaomi Amazfit GTS můžeme skočit rovnou do bazénu. Právě pro plavání jsou vymezeny poslední dva režimy.

Přesně snímat nejrůznější aktivity pomáhá 6osý axiální akcelerometr a 3osý geomagnetický senzor, přičemž nechybí ani barometr nebo senzor pro snímání okolního světla. Technologie GPS + GLONASS nám zase napoví, kudy se vydat, nebo zobrazí trasu, kterou jsme právě zdolali. Pro Xiaomi Amazfit GTS je samozřejmostí i měření tepové frekvence pro přizpůsobení aktivity ideální tepové frekvenci, takže naše aktivity budou mít maximální možný efekt.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS zvládají měřit srdeční frekvenci po celý den.

Chytřejší funkce, snazší život

Xiaomi Amazfit GTS pochopitelně oceníme i v situacích, kdy si zrovna nedáváme do těla. Nechybí totiž ani běžně dostupné funkce, jako je třeba krokoměr, měření vzdálenosti, vibrace, notifikace telefonu, hledání telefonu nebo barometr. S kalendářem už na nic nezapomeneme a díky předpovědi počasí nám zase jen tak nenaprší do bot. K dispozici je také ovládání hudby, takže kvůli zastavení či přeskočení písničky už není třeba vytahovat telefon. Pomocí bio-sledovacího optického senzoru BioTracker PPG od společnosti Huami pak můžeme snímat tepovou frekvenci, a to nepřetržitě. Výsledky si následně zobrazíme na krásně přehledném grafu, jak můžete vidět na obrázku níže. Od listopadu 2019 mají Xiaomi Amazfit GTS dokonce zvládat i zaznamenání poruch srdečního rytmu včetně fibrilace síní. EKG bychom tu hledali marně, avšak vzhledem k nízké ceně by taková funkce byla spíše překvapením.

Xiaomi Amazfit GTS jsou sice do určité míry univerzálním modelem, přesto funkce napovídají, že jsou stejně jako Amazfit Bip spíše sportovně laděným kouskem. Nemůžeme tak počítat s některými pokročilými funkcemi, jako je například vyřizování telefonních hovorů přímo skrze hodinky a na našem území se zřejmě nedočkáme ani NFC. Oproti Amazfit Bip si naopak polepšil Bluetooth, který nyní nabízí novou verzi 5.0 a podpora operačních systémů Android a iOS už jistě nepřekvapí.

chytre hodinky; smartwatch; amazfit; xiaomi; huami; gts; wearables; nositelna elektronika;
Xiaomi Amazfit GTS umí zobrazit mnoho informací najednou.

Dostupnost a cena hodinek Xiaomi Amazfit GTS

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS byly představeny hned v šesti barevných verzích. A přestože se do České republiky mnohdy dostane jen část variant, v tomto případě máme k dispozici celou paletu. Vybírat si tak můžeme z modelů Black, Grey, Pink, Gold, Blue a Orange. Barva se přitom netýká pouze řemínku, ale zahrnuje i barvu těla.

Řekněme si na rovinu, že příliš vysoká cena dokáže pohřbít takřka jakékoliv zařízení. Jak jsme už ale naznačili výše, není to naštěstí případ hodinek Xiaomi Amazfit GTS. Ty se začnou prodávat za zvláště přitažlivou cenu 3 999,- Kč. Předprodej byl ostatně již zahájen a Xiaomi Amazfit GTS očekáváme 1. října 2019.

Společnost Xiaomi je známá svou schopností nabízet velmi zajímavé produkty často za výrazně nižší částky, než jak tomu je u některé konkurence. Podobný osud v podstatě potkal i chytré hodinky Xiaomi Amazfit GTS, které nabízí famózní displej, vodotěsnost 5 ATM, řadu chytrých funkcí a ještě více možností u sportovních aktivit. To vše je k dispozici hned v šesti barevných variantách, a to za relativně nízkou cenu. Hledáte-li sportovní chytré hodinky s hranatým displejem, přirozeně budou Xiaomi Amazfit GTS jedním z hlavních favoritů.

i Mohlo by vás zajímat
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací