Xiaomi Mi Mix 2 (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Líbí se vám bezrámečkové telefony a rádi zkoušíte neotřelé značky, které přináší horké novinky do světa technologií? Pak by vás mohl zaujmout nový Xiaomi Mi Mix 2, který pojal minimální rámečky trochu jinak než ostatní výrobci. Zaujme i dalšími parametry? To se dozvíte v naší recenzi!

Xiaomi Mi Mix 2

Recenze Xiaomi Mi Mix 2 – obsah

 1. Srovnání Xiaomi Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2 SE a Mi Mix 2S
 2. Videorecenze Xiaomi Mi Mix 2 Special Edition
 3. Vzhled a konstrukce, jaký je náš pocit z Xiaomi Mi Mix 2?
 4. Displej Xiaomi Mi Mix 2 má 5,99" a je téměř bez rámečků
 5. Xiaomi Mi Mix 2 má výkon pro nejnáročnější, Special Edition je ještě silnější
 6. Přední 5Mpx fotoaparát funguje vzhůru nohama, zadní foťák je konvenční
 7. Jak je to u Xiaomi Mi Mix 2 s výdrží baterie?
 8. Operační systém Android 7.1, nadstavba MIUI 9 a konec čínským znakům
 9. Zhodnocení Xiaomi Mi Mix 2, cena, dostupnost a porovnání s konkurenty

Srovnání Xiaomi Mi Mix, Mi Mix 2 a Mi Mix 2 Special Edition

Podívejte se s námi na srovnání dvou generací telefonu Mi Mix. Na první pohled byste si všimli, že původní Xiaomi Mi Mix má větší displej i rozměry. S tím souvisí i vyšší kapacita baterie. Na druhou stranu, Mi Mix 2 je lehčí, kompaktnější, má tradiční poměr displeje, což zjednodušuje přizpůsobení obsahu, a navíc má i větší výkon. Lépe funguje čtečka otisků prstů a dostalo se i na plnou podporu LTE sítí, což je pro českého zákazníka stěžejní argument. Více v tabulce níže.

Parametry/modelXiaomi Mi MixXiaomi Mi Mix 2 BlackXiaomi Mi Mix 2 Special EditionXiaomi Mi Mix 2S
ProcesorQualcomm Snapdragon 821 (až 2,35 GHz)Qualcomm Snapdragon 835 (až 2,45 GHz)Qualcomm Snapdragon 835 (až 2,45 GHz)Qualcomm Snapdragon 845 (až 2,8 GHz)
Operační paměť 4/6 GB6 GB8 GB6/8 GB
Úložiště128/256 GB64 GB128 GB64/128 GB
Displej a rozlišeníIPS 6,4" (2 040 × 1 080) 17:9IPS 5,99" (2 160 × 1 080) 18:9IPS 5,99" (2 160 × 1 080) 18:9IPS 5,99" (2 160 × 1 080) 18:9
Fotoaparáty16 Mpx + 5 Mpx12 Mpx + 5 Mpx12 Mpx + 5 Mpx12/12 Mpx + 5 Mpx
Rozměry a hmotnost159 × 82 × 7,9 mm, 209 g151 × 75 × 7,7 mm, 187 g151 × 75 × 7,7 mm, 187 g150,9 × 74,9 × 8,1 mm, 191 g
Baterie4 400 mAh3 400 mAh3 400 mAh3 400 mAh
Podpora CZ LTE
Snímač otisků prstů
Stupeň krytí
Cenadoprodej9 999 Kč13 990 Kč15 990 Kč

Videorecenze Xiaomi Mi Mix 2 Special Edition

Vzhled a konstrukce, jaký je náš pocit z Xiaomi Mi Mix 2?

Od minulé generace Xiaomi Mi Mix se základní vzhled telefonu příliš nezměnil. Novinku poznáte podle mírně zakulacenějšího vzhledu a menšího displeje. Díky keramickému tělu je však Xiaomi Mi Mix 2 stále krásný kus hardwaru. Přední strana opět zaujme svým displejem, který má jen minimální rámečky. Xiaomi to ovšem pojalo jinak než většina ostatních výrobců a místo toho, aby displej umístilo do středu, posunulo ho co nejvíce nahoru. Dole tedy stejně jako u předchozího modelu zbylo trochu místa na senzory a přední kameru, o jejíž funkčnosti si povíme více v kapitole o fotoaparátu. 

Xiaomi Mi Mix 2, zadní keramická strana

Displej je kryt odolným sklem Gorilla Glass 4, ale přeci se nám jen povedlo pár vlasových škrábanců na telefonu zanechat. Potěší vás ovšem fakt, že 5,99" panel zabírá téměř 81 % čelní strany.

Zadní strana je díky keramickému povrchu extrémně lesklá a také poměrně odolná. Spolu se zlatým vyvedením nápisu, který potvrzuje právo Xiaomi na krásný design, je telefon skutečným elegánem. Oceňujeme rovněž účinné oleofobní vrstvy na přední i zadní straně.

Xiaomi Mi Mix 2, přední strana, displejXiaomi Mi Mix 2, keramický zadní krytXiaomi Mi Mix 2, zadní kryt

Zlatě orámovaná je také čočka fotoaparátu, pod kterou se vyjímá snímač otisků prstů. Na přední straně pro něj místo nezbylo, takže umístění na zadní stranu chápeme, i přesto mohl výrobce jeho polohu posunout níže ke středu telefonu. Takto je dosah ke čtečce ztížený (zejména pro uživatele s menšíma rukama). Na druhou stranu snímač funguje spolehlivě a bleskově, jen si ho budete často plést s čočkou fotoaparátu, která tak bude stále „upatlaná“. Oproti minulé generaci to je však značný posun dopředu, protože snímač v prvním Xiomi Mi Mix fungoval, jak se mu zrovna zachtělo.

i Hůře dosažitelnou čtečkou poněkud trpí také Samsung Galaxy S8. To by ale měl zlepšit jeho nástupce, Samsung Galaxy S9. Jeho čtečka otisků prstů se pravděpodobně přesune pod fotoaparát, tedy na lépe dostupné místo, než je tomu u S8.

Celé tělo je extrémně pevné a bytelné, čemuž odpovídá i hmotnost zařízení, která se vyšplhala na 187 g. V ruce a v kapse tak Xiaomi Mi Mix 2 určitě ucítíte, ale opět se jedná o krok kupředu – minulá generace totiž přesáhla 200 g. Škoda, že chybí jakákoliv odolnost proti vodě a prachu. Současné vlajkové lodě nabízejí běžně IP67 či IP68. Malou kompenzací je nicméně gumový kryt v balení. V případě, že se jej rozhodnete využít, však ukrojí značnou část z krásného vzhledu mobilního telefonu.

Displej Xiaomi Mi Mix 2 má 5,99" a je téměř bez rámečků

Xiaomi Mi Mix 2 byl ve své době středem pozornosti právě kvůli bezrámečkovému displeji. Lépe řečeno, nahoře a po stranách byly rámečky minimální a dole přebýval jen úzký proužek pro senzory a přední kameru. V té době nebyli na trhu takoví konkurenti jako Samsung Galaxy S8, LG G6 nebo iPhone X, proti kterým se postavila druhá generace Mi Mix.

Xiaomi Mi Mix 2, displej

Oproti těmto protivníkům má Xiaomi Mi Mix 2 jednu zásadní nevýhodu, kterou je pouze Full HD+ displej, respektive rozlišení 1 920 × 2 160, což ve výsledku dává sice slušných 402 ppi, avšak na virtuální realitu je to málo.

Displej nás však zaujal svým situováním. Není totiž umístěn ve středu telefonu, ale posunut k hornímu okraji. Díky technologii IPS má rovněž velmi dobré pozorovací úhly a barevnou vyváženost si lze v nastavení jednoduše navolit. Nechybí rovněž funkce automatické regulace a také potlačení modrého světla. Zmizel též prapodivný poměr stran 17 : 9, jež měl jeho předchůdce. Namísto toho tu máme tradiční 18 : 9, díky čemuž je telefon lépe „ovladatelný jednou rukou“ (ani tak ale na celý povrch panelu palcem nedosáhnete).

Velmi dobré je to také s minimálním a maximálním jasem. Při používání telefonu na přímém denním světle nás mile překvapila maximální nastavitelná úroveň, která více než dostačuje pro přečtení všech informací bez sebemenších problémů. Vzhledem k tomu, že dodavatelem displeje je Sharp, není divu, že ho chválíme za jeho výkony. Sharp vyrábí totiž jedny z nejlepších panelů.

i Přečtěte si také:
Samsung Galaxy S8 a S8+ (PODROBNÁ RECENZE)
LG G6 (RECENZE)
iPhone 8 a iPhone 8 Plus (RECENZE)

Xiaomi Mi Mix 2 má výkon pro nejnáročnější, Special Edition je ještě silnější

Také Xiaomi vsází na jeden z nejvýkonnějších procesorů, kterým je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 835 (až 2,45 GHz). K tomu ještě přičtěte obřích 6 GB operační paměti a máte odpověď na otázku, proč se Xiaomi Mi Mix 2 umisťuje v benchmarcích na předních příčkách. V benchmarku AnTuTu se výsledek pohyboval okolo 163 tisíc. V ale zahraničí seženete také nadupanější celokreamické verze s 8 GB RAM spolu se 128GB úložištěm. Zda se tato verze dostane k nám, není jasné.

Xiaomi Mi Mix 2, tlačítkaXiaomi Mi Mix 2, přední kameraXiaomi Mi Mix 2, kryt z balení

Není to ale samozřejmě jenom o papírovém výkonu. V praktickém používání telefon svůj potenciál potvrdil a o výkonnostní stránku máte na dlouho postaráno. Všimli jsme si jen pár zamyšlení telefonu při procházení prostředí, to je však spíše dáno odladěním samotného prostředí než otázkou výkonu.

i Xiaomi Mi Mix 2 je u nás exkluzivně ve variantě Special Edition. Ta kromě bílé barvy přidává ještě výkonnější hardware: místo 6 RAM má Mi Mix 2 SE 8 GB operační paměti a interní paměť se zdvojnásobila na 128 GB. Pochlubit se může i keramickým tělem a zlatým rámováním objektivu.

Z hlediska vnitřního úložiště je k dispozici tradičních 64 GB, což běžnému uživateli na fotky, hudbu a další soubory stačí. Kdyby tomu tak nebylo, objevuje se první problém. Xiaomi Mi Mix 2 totiž nepodporuje paměťové karty. Slot není hybridní a vložit do něj můžete pouze dvě Nano SIM karty, nikoli SIMku a paměťovou kartu, jako je tomu u kombinovaného slotu. Potěší vás novinka, kterou druhá generace přináší. Tou je plná podpora LTE, tedy podpora všech pásem používaných v České republice včetně 800 MHz.

Test Xiaomi Mi Mix 2 v AnTuTu

 • Celkové skóre: 162 920
 • 3D: 69 484
 • UX: 49 034
 • CPU: 34 064
 • RAM: 10 338

Přední 5Mpx fotoaparát funguje vzhůru nohama, zadní foťák je konvenční

U Xiaomi Mi Mix 2 se netradičně zaměříme nejdříve na přední fotoaparát. Nejde tak o jeho rozlišení 5 Mpx, jako o umístění, které jsme nakousli již v kapitole o designu. Přední kamera se nachází netradičně dole vpravo na rámu displeje. V případě, že kameru spouštíte poprvé, doporučí vám obrátit telefon vzhůru nohama a pak teprve fotit. 

Xiaomi Mi Mix 2, fotoaparát, snímač otisků prstů

V případě, že se rozhodnete neuposlechnout, zjistíte, jak obtížné je s touto pozicí fotoaparátu zachytit použitelný snímek. Samotné fotky jsou ovšem velmi pěkné, také díky dobré světelnosti f/2. O nejlepší telefon na selfie se však nejedná, takže pokud trváte právě na tom, doporučíme se porozhlédnout jinde.

i Xiaomi Mi Mix 2S je v podstatě omlazený model Mi 2 Special Edition, který dostal duální fotoaparát a novější procesor Qualcomm Snapdragon 845. Všechny ostatní rysy zůstaly zachované. Stále se proto jedná o zajímavý telefon co se týče vzhledu, ceny i výkonu.

O hlavní fotoaparát se postaralo Sony. Jedná se o čip Sony IMX386, stejně jako v případě modelu Xiaomi Mi 6, s 12 Mpx a světelností f/2. Chvíli trvá, než si fotoaparát nastavíte dle podmínek, ve kterých chcete fotit, pak se ale můžete těšit na krásné snímky. Pokud si představujete, že jen tak narychlo „cvaknete“ a vyleze nádherná fotka, můžete být zpočátku trochu zklamaní. Automatický režim by potřeboval lépe odladit a vylepšit vyhodnocení světelné situace. Často se stává, že fotka je přesvícená, nebo naopak moc tmavá. Velký problém nastává v noci při zdroji umělého světla. Čip si s ním není schopen poradit a na snímku vznikají nepříjemné paprsky světla, které se odrazí od čočky.

Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, denní světlo Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, denní světlo Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, detail Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, detail Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, protisvětlo Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, noční snímek Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, tma Xiaomi Mi Mix 2, testovací snímek, tma

Jak je to u Xiaomi Mi Mix 2 s výdrží baterie?

Na nám zapůjčený kus Xiaomi Mi Mix 2 se stála dlouhá fronta, která si telefon chtěla také vyzkoušet. Na testování baterie jsme měli tedy méně času, než je obvyklé, přesto jsme však základní testy zvládli. Xiaomi Mi Mix 2 má integrovanou 3 400mAh baterii, kterou nabíjíte pomocí USB-C. Bezdrátové nabíjení musíte bohužel oželet.

Přestože má Xiaomi běžně velkou baterii, ale Full HD+ rozlišení, očekávali byste velmi slušnou výdrž, která by mohla překročit i jeden a půl dne. Tak tomu ovšem není a Xiaomi Mi Mix 2 je čistě jednodenním telefonem. Pravděpodobně za to může nadstavba nad operačním systémem, s jistotou to říct však nemůžeme. 

Xiaomi Mi Mix 2, nabíjecí USB-C port

V případě, že chcete výdrž ještě o pár hodin prodloužit, využijte nástroj pro optimalizaci výkonu a výdrže, o které si povíme níže. Nabíjení telefonu při využití rychlé nabíječky trvá asi hodinu a půl.

Operační systém Android 7.1, nadstavba MIUI 9 a konec čínským znakům

Mnoho uživatelů se telefonů Xiaomi bojí. Telefony totiž stále nejsou plně přizpůsobeny pro český trh. Zakoupit můžete v horším případě verzi pro Asii, která má značně jiný software, anebo globální verzi, která se dostane také do našich končin nově i s posvěcením výrobce. V tom případě budete mít v telefonu globální verzi prostředí MIUI 9 přeložené do češtiny, které je nasazené na operační systém Android 7.1.

My jsme měli k dispozici MIUI 9 teprve v beta verzi, a tak je samotnou nadstavbu těžké posuzovat. Díky beta verzi systému se mohla objevit i o něco horší výdrž baterie, než tomu bude o finální verze. Dle prvních dojmů ale můžeme říci, že se nám prostředí MIUI 9 líbí a konečně se nebudete muset bát aktualizovat. Návrat čínských znaků již nehrozí. Na telefon budou tradičně chodit běžné updaty softwaru a nemusíte být odkázaní na podporu české komunity. Všechny aplikace, menu a nastavení jsou v češtině.

Xiaomi Mi Mix 2, screenshot, domovská obrazovka  Xiaomi Mi Mix 2, screenshot, horní lišta  Xiaomi Mi Mix 2, screenshot, nastavení Xiaomi Mi Mix 2, screenshot, Optimalizace  Xiaomi Mi Mix 2, screenshot, Mi Fórum      

Tradičně je k dispozici hromada nastavení, jimiž si můžete telefon široce přizpůsobovat. Celé prostředí je také prošpikované líbivými animacemi. Nechybí témata, široká nabídka tapet, písma a dalších efektů. V neposlední řadě si lze založit účet na MIUI fóru a informace o aktualizacích a nových modelech budete dostávat rychle a z první ruky.

Velmi se nám zalíbila aplikace „Optimalizace“. Jak název sám napovídá, jedná se o správce telefonu, přes který si můžete vyčistit operační paměť, zkontrolovat zabezpečení smartphonu nebo optimalizovat výkon a výdrž. Nastavení je přehledné a jednoduché a hodit se bude také zámek aplikace, s jehož pomocí si zamknete appky, ke kterým nechcete dávat volný přístup třeba vašemu potomkovi. Rovněž kladně kvitujeme absenci bloatwaru, kterou ale vzhledem k beta verzi nemůžeme zaručit i ve finální verzi softwaru.

Zhodnocení Xiaomi Mi Mix 2, cena, dostupnost a porovnání s konkurenty

Xiaomi na modelu Mi Mix 2 vylepšilo všechna negativa, která nesl jeho předchůdce. Máme tu již tradiční poměr displeje, kompaktnější tělo a celkově telefon působí dospěleji. Mobilní telefon konečně plně podporuje české LTE a češtinu bez čínských znaků. Ohromí vás skvělý výkon i téměř bezrámečkový displej.

Xiaomi Mi Mix 2Xiaomi Mi Mix 2Xiaomi Mi Mix 2

Za kolik kompletně vylepšený Mi Mix 2 přijde na český trh? První informace hovořily o cenovce okolo 20 tisíc. S takovou totiž přicházel jeho předchůdce a byla to jedna z věcí, která potencionální uživatele odrazovala. Nyní by cena měla být mnohem přívětivější a zastaví se pravděpodobně mezi 15 a 16 tisíci korunami.

Tím se Xiaomi stane velmi zdatným konkurentem pro Samsung Galaxy S8, ale třeba také pro LG G6, které se nyní prodává okolo 12 tisíc. Otázkou ovšem zůstává, jak pořadím zastřesou další očekávané novinky, např. Samsung Galaxy S10.

My jsme si testování užívali a Xiaomi Mi Mix 2 můžeme doporučit každému, kdo ocení neotřelý design, kvalitní materiály a výkonný hardware. Zakoupit ho můžete už od listopadu 2017.

i Mohlo by vás zajímat
Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 (Special Edition)

Mobilní telefony

Xiaomi Mi Mix 2 je evolučním modelem Mi Mix. Novinka přináší vyšší výkon, více variant úložiště, dobrý fotoaparát, plnou podporu LTE a prostředí MIUI 9. Zaujme skvělým displejem s tradičním poměrem stran 18:9, Full HD+ rozlišením nebo rychlým nabíjením. Oproti některým konkurentům navíc nabídne velmi zajímavou cenovku. Zklamat by vás mohla absence odolnosti proti vodě nebo bezdrátového nabíjení.

Klady

 • Skvělé zpracování
 • Keramický povrch zadní strany
 • Bezrámečkový displej
 • Rychlé nabíjení
 • Plná podpora LTE
 • Skvělý poměr cena/výkon

Zápory

 • Absence odolnosti proti vodě
 • Chybí bezdrátové nabíjení
 • Horší fotky při umělém osvětlení

Xiaomi Mi Mix 2S

Na červencec si čínský výrobce přichystal novinku v podobě lehce upgradovaného modelu Xiaomi Mi Mix 2S. Původně byl v plánu model Mi 7, ten však nakonec nevyjde. Sedmičku výrobce úplně přeskočí a rovnou půjde na osmičku. Vzniklou mezeru v červenci zaplní práve Mi Mix 2S. Co novinka nabídne?

Na Xiaomi Mi Mix 2S v kapse nezapomenete

Designově se Mi Mix 2S příliš neliší od svého předchůdce bez S v názvu. I nyní se jedná o poměrně těžký přístroj, který se v kapse rozhodně neztratí - váží 191 gramů. Tělo telefonu je keramické, toho se u svých posledních modelů Xiomi drží, seč mu síly stačí. Přední stranu telefonu nenarušují žádná tlačítka, ovládání hlasitosti a power button má své obvyklé místo na boční straně telefonu. Čtečka otisků prstů je na zádech telefonu, čočky duálního fotoaparátu tak byl odsunuty do levého horního rohu, ale to není nic z čím bychom se běžně nesetkávali (viz P20 od Huawei apod.). Když už jsme u toho - design fotoaparátu velmi připomíná ten, s kterým přišel konkurenční Apple.

Xiaomi Mi Mix 2S

Pokud jde o displej, shodně s předchozím modelem výrobce zvolil FullHD IPS s úhlopříčkou 6’’ s formátem 18 : 9. Kvalita je tedy stejná, zůstává i neduh v podobě nižšího maximálního jasu. To je ale problém, s nímž se budete potýkat pouze na přímém slunci. Rámečky jsou velmi tenké a Xiaomi, světe div se, nesáhnul po letos tak populárním výřezu. Největší výtka směřuje ke zvuku, který je sice dostatečně hlasitý, ale nekvalitní.

Výkon Xiaomi Mi Mix 2S odpovídá střední třídě

Výkon je telefonu této třídy očekávatelný. Uvnitř šlape procesor Snapdragon 845 a, 6 GB RAM, vybrat si můžete z 64GB nebo 128GB úložiště. Na trhu bude ještě varianta s 8 GB RAM a 256GB vnitřním úložištěm. To už je solidní objem, ale i tak může někoho zamrzet absence slotu na paměťovou kartu. Baterie s kapacitou 3400 mAh by měla zvládnout den a půl celkem intezívního používání. Nabíjet e možné pomocí USB-C konektoru i bezdrátově.

Xiaomi Mi Mix 2S

Fotit ano, ale raději ne za šera

Fotoaparát je solidní za dobrých světelných podmínek, za šera a v interiéru už začíná šumět. Je však s podivem, že noční fotky už zase zvládá víceméně v pohodě, zvládá i fotky s rozostřeným pozadím. Ale Xiomi se snaží a konkurenci už začíná lehce dýchat za krk. Po vzoru Huawei i Xiaomi sáhl po umělé inteligenci, ta však nepůsobí tak vlezle jako u Huawei a není ani automaticky zapnutá.

Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací