Xiaomi Mi Mix 3 (RECENZE) – Telefon jako žádný jiný!

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Chcete mobil, který se liší? Kus technologie, který okamžitě poznají i ti, kdo nerozeznají Android od iPhonu? V tom případě s „vysouvákem“ Xiaomi zabodujete – takový smartphone, jakým je Xiaomi Mi Mix 3, se v našich končinách totiž dlouho neobjevil.

Xiaomi Mi Mix 3 (RECENZE) – OBSAH

 1. Parametry, specifikace a cena mobilního telefonu Xiaomi Mi Mix 3
 2. Design: Xiaomi Mi Mix 3 je klasika jen na první pohled
 3. Vysouvání: Má to smysl? Někdy ano, někdy ne
 4. Displej Xiaomi Mi Mix 3: Jen OLED to může být!
 5. Výkon a úložiště: Xiaomi Mi Mix 3 je na špici, ale není sám
 6. Baterie a výdrž: Teď Xiaomi Mi Mix 3 3 200 mAh stačí, ale co za rok?
 7. Obsah balení: Bezdrátová nabíječka v ceně
 8. Operační systém: Nástavba MIUI na Xiaomi Mi Mix 3 dospívá
 9. Fotoaparát Xiaomi Mi Mix 3: Nejlépe hodnocené Xiaomi všech dob
 10. Hodnocení, cena a dostupnost telefonu Xiaomi Mi Mix 3

Parametry, specifikace a cena mobilního telefonu Xiaomi Mi Mix 3

Příchod dotykových telefonů znamenal začátek období, kdy mobilní telefony přišly o svou originalitu. Dotykový displej zkrátka nedovoluje popustit uzdu fantazii a každá drobná odchylka způsobuje poprask. Když k tomu přičtete tenké rámečky, můžete experimentovat maximálně s barvou zadní strany. Xiaomi Mi Mix 3 ale skrývá jedno překvapení. Jaké?

 
Xiaomi Mi Mix 3 nabízí originální konstrukci, která jej odlišuje od konkurence.

Xiaomi Mi Mix 3 se na první pohled tolik neliší, ale díky vysouvací konstrukci je stejně originální. Jak takové řešení funguje? Ujme se? Nebo je to jen pokus o zviditelnění? V této recenzi si vše vysvětlíme a popíšeme – do detailu.

Parametry/Model Xiaomi Mi Mix 3 OnePlus 6T Honor View 20
Úhlopříčka displeje 6,39" 6,41" 6,4"
Rozlišení a typ displeje 2 340 × 1 080 px, AMOLED 2 340 × 1 080 px, AMOLED 2 310 × 1 080 px, AMOLED
Poměr stran 19,5 : 9 19,5 : 9 19 : 9
Výřez v displeji
Procesor Qualcomm Snapdragon 845 Qualcomm Snapdragon 845 HiSilicon Kirin 980 Octa Core
Operační paměť RAM 6 GB 6/8 GB 6/8 GB
Interní úložiště 128 GB, bez možnosti rozšíření 128/256 GB, bez možnosti rozšíření 128/256 GB, bez možnosti rozšíření
Operační systém Android 9 Pie Android 9 Pie Android 9 Pie
Zadní fotoaparát 12 Mpx (f/1,8) + 12 Mpx (f/2,4) 16 Mpx (f/1,7) + 20 Mpx (f/1,7) 48 Mpx + ? Mpx
Přední fotoaparát 24 Mpx 16 Mpx (f/2,0) 25 Mpx
Baterie 3 200 mAh 3 700 mAh 4 000 mAh
USB-C
3,5mm jack
Stupeň krytí
Rozměry 157,9 × 74,7 × 8,5 mm 157,5 × 74,8 × 8,2 mm 156,9 × 75,4 × 8,1 mm
Hmotnost 180 g 185 g 218 g
Umělá inteligence
Cena od 15 490 Kč od 15 990 Kč od 14 990 Kč

*Ceny platné k 16. 2. 2019

Design: Xiaomi Mi Mix 3 je klasika jen na první pohled

Pokud bychom chtěli Xiaomi Mi Mix 3 popsat ve zkratce, použijeme slova jako čistota a jednoduchost. V porovnání s iPhonem Xs si zkrátka uvědomíte, že i ten výřez by se stavěl proti tvrdému minimalismu, jaký značka razí. Díky ní ale telefon Xiaomi Mi Mix 3 vypadá skvostně: vždyť vypadá jen jako displej obehnaný milimetrovým rámečkem na všech stranách.

Na druhý pohled si všimnete, že čelo je o milimetřík tlustší a na bradě byste naměřili tři milimetry nevyužité plochy, ale buďme za ně rádi – je to alespoň drobný indikátor toho, kde má Xiaomi Mi Mix 3 hlavu a kde patu. Jinak by se taky mohlo stát, že telefon budete držet neustále vzhůru nohama.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
Na chytrém telefonu Xiaomi Mi Mix 3 budete 3,5mm jack konektor hledat marně.

Pokud si vzpomínáte na starší modely řady Mix, jistě si vzpomenete, jak Xiaomi experimentovalo s umístěním senzorů. Zvlášť památná je neustále dlaní zakrytá selfie kamera u první generace. Proč to zmiňujeme? Miniaturizace umožnila použít v případě Xiaomi Mi Mix 3 méně extravagantní, ale o to šikovnější rozmístění. Do tenoučkého rámečku se totiž vešel jak senzor okolního světla, tak drobná notifikační dioda i sluchátko.

Bohužel, či bohudík, displej Xiaomi Mi Mix 3 nepohltil čtečku otisků prstů, která má své klasické místo na zádech telefonu. Bohužel proto, že nemáte jak biometricky odemknout telefon položený na stole. Bohudík za to, že rychlost snímače otisků v displeji zatím nedosahuje rychlosti samostatné komponenty – alespoň u optické čtečky nikoli.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
Keramická záda mobilního telefonu Xiaomi Mi Mix 3 se velmi rychle plní otisky prstů. Častému leštění se proto nevyhnete.

Na bocích telefonu Xiaomi Mi Mix 3 nebylo co vymýšlet: tlačítko vypínání a hlasitosti na pravém boku, na levém šuplíček na dvě nano SIM karty. Paměťové karty microSD ani jiné Xiaomi Mi Mix 3 nepodporuje.

Co vás však může zarazit, je tlačítko umístěné pod slotem na SIM karty. K čemu slouží? To je na vás! V systému se této klávese říká „AI tlačítko“, nabízí se tedy jeho namapování na Google Assistant nebo jinou konkurenční službu. Nám se mnohem více osvědčilo přiřazení rychlého zapnutí svítilny a zadního fotoaparátu. Škoda jen, že AI tlačítko nedokáže spustit uživatelem vybranou aplikaci.

Vzhledem k tomu, že na horní straně Xiaomi Mi Mix 3 je jen miniaturní otvor mikrofonu, můžeme hbitě přeskočit rovnou na stranu spodní, kde bydlí konektor USB-C a otvory pro druhý mikrofon a reproduktor – i to je klasické řešení.

i Související produkty

Vysouvání: Má to smysl? Někdy ano, někdy ne

Kdy naposledy jste viděli vysouvací telefon? Nebude to více než 10 let? Xiaomi se k tomuto řešení vrací v honbě za nejtenčími rámečky. A docela se mu daří, displej zabírá 85 % plochy displeje! Vysunovací segment mobilního telefonu Xiaomi Mi Mix 3 totiž umožnil duální kameru, další reproduktor a čelní přisvětlovací diodu schovat tak, aby nerušily při běžném používání telefonu.

Mechanické provedení je bezproblémové, vrzání se nedočkáte. Doba už prostě pokročila a konstrukční vady se netrpí ani u čínských telefonů. A možná jen pomohlo, že je Xiaomi Mi Mix 3 „tak trochu větší“, a tudíž se do něj vešly bytelné kolejničky, po kterých jednotlivé části kloužou.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
Poznávacím znamením Xiaomi Mi Mix 3 je bezpochyby netradiční vysouvací konstrukce, díky níž výrobce dosáhl skutečně bezrámečkového displeje.

Pokud se ale zeptáte, jestli je Xiaomi Mi Mix 3 průkopníkem a slidery budeme vídat častěji, jednoznačné odpovědi se nedočkáte. Vysouvání má něco do sebe, skvěle zabaví ruce, pokud jste ve stresu, a příjemné je i samotné klapnutí, které se ozve při zasunutí (teda pokud ho nepřekryjí zvuky z reproduktoru, které můžou otevření/zavření doprovázet).

Konstrukce však má i své slabiny. Předně: odemčení obličejem nefunguje se zavřeným telefonem. Je to logické, ale taky otravné. Možná si zvyknete místo tlačítka odemykat mobil vysunutím, ale není to ono – přeci jen při tom mačkáte displej a musíte překonávat určitý odpor. Zvlášť v zimních měsících se zmrzlými prsty a kluzkým povrchem z keramiky Xiaomi Mi Mix 3 hrozí pád a rozbití. Doporučujeme proto zůstat u klasické čtečky otisků.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
Po technické stránce není konstrukci Xiaomi Mi Mix 3 příliš co vytknout, žádného povrzávání jsme se nedočkali.

Vysunutí také dokáže spustit drobné pomocníky, jako jsou stopky, diktafon, kalkulačka, svítilna, poznámky nebo počasí. Tuto sestavu nijak nezměníte, ale Xiaomi Mi Mix 3 nabízí aplikace, které se vážně můžou hodit. Za tuhle funkci dáváme palec nahoru.

A hned si na něm okoušeme nehet, protože ve skrytém sluchátku se dost drží prach, což takto luxusnímu zařízení rozhodně nesvědčí. Ostatně Xiaomi Mi Mix 3 se štítí i vody, certifikace IP67, natož IP68 se nekoná. Škoda, ale u Xiaomi jsme si už zvykli.

Displej Xiaomi Mi Mix 3: Jen OLED to může být!

Xiaomi nikdy nebojovalo o maximální rozlišení. Full HD stačilo dlouho a vlastně ani v roce 2019 není důvod na tom něco zásadně měnit. Co se však mění, je poměr stran. Novinky si už nevystačí s roky používaným 16 : 9, teď frčí protáhlé nudle. I Xiaomi Mi Mix 3 surfuje na této vlně a používá displej o poměru stran 19,5 : 9.

Adekvátně tomu se upravilo i rozlišení na 2 340 × 1 080 px, což dává výslednou jemnost 403 PPI. Jistě najdete displeje s jemnější matricí, ale ruku na srdce, poznáte to bez přímého srovnání? Těžko.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
Na přední straně Xiaomi Mi Mix 3 se rozprostírá velký, širokoúhlý 6,39" Full HD displej.

Stejně tak ztrácí vypovídající hodnotu i barevné podání displeje. Liší se zobrazovací vlastnosti panelů IPS a OLED, ale jaké jsou odlišnosti v rámci jednoho druhu? Při zapojení „ekvalizérů“, které umožňují vybalancovat červenou, zelenou a modrou, už ani nemá cenu koukat, jestli je bílá teplejší, či studenější – všechno si můžete nastavit. Xiaomi Mi Mix 3 v tomto ohledu není výjimkou, i kontrast můžete ovlivňovat. Bonusem je podpora HDR zobrazení, očekávaným atributem je tvrzené sklo Gorilla Glass 5.

Zajímavější je, jak se dá nastavit využití displeje. Chcete na displeji Xiaomi Mi Mix 3 neustále zobrazovat čas a upozornění? Není problém, ambientní displej funguje. Chcete šetřit energii snížením rozlišení na HD? Máte to mít. Praktický je i čtecí režim, z jiných telefonů známý spíš jako noční či filtr modrého světla.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
Zadní strana Xiaomi Mi Mix 3 s podélně umístěnými objektivy na první pohled připomíná Apple iPhone Xs.

Poklepáním na displej se dá Xiaomi Mi Mix 3 i probudit. Bohužel by tady telefon snesl drobný update, kdy by na odemykání participoval i proximity senzor – několikrát se nám totiž stalo, že se obrazovka rozsvítila kontaktem s nohou skrz kapsu.

Výkon a úložiště: Xiaomi Mi Mix 3 je na špici, ale není sám

Qualcomm Snapdragon vládnou trhu s mobilními telefony a do doby, než se objeví čipset Snapdragon 855, budou vlajkové lodi používat Snapdragon 845. Xiaomi Mi Mix 3 není výjimkou, rozdíl oproti konkurenci je leda ve velikosti pamětí. Jen pro úplnost tedy zmíníme, že použitý procesor je osmijádrový, přičemž čtyři jádra Kryo 385 Gold mají takt 2,8 GHz a další čtyři úsporná jádra Kryo 385 Silver tikají na frekvenci 1,7 GHz. O grafiku se stará Adreno 630.

6 GB RAM je opravdu hodně a prakticky neexistuje zátěž, která by paměť Xiaomi Mi Mix 3 spotřebovala celou. Druhou část výbavy tvoří vnitřní úložiště s kapacitou 128 GB, akorát kartou se nafouknout nedá. Pokud byste však potřebovali víc, existuje i varianta s 8 nebo 10 GB RAM a 256GB úložištěm.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, snapdragon 845
Xiaomi Mi Mix 3 je osazen výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 845.

Mluvit o plynulosti systému nebo framerate v aplikacích je zbytečné, jak asi tušíte. Xiaomi Mi Mix 3 vše zvládá rozběhat plynule, svižně a bez zadrhávání.

Ale abychom nezůstali jen u obecných řečí, museli jsme spustit i nejznámější syntetický benchmark Antutu. Jak si v něm Xiaomi Mi Mix 3 vedl?

 • CPU: 95 256
 • GPU: 126 956
 • UX: 63 731
 • Mem: 10 269
 • Celkem: 296 112

S klidným svědomím proto můžeme Xiaomi Mi Mix 3 doporučit jako alternativu k nejlepším herním telefonům. Novinka se totiž může měřit i se šampiony v oboru, jakými jsou ASUS ROG Phone nebo Razer Phone 2, byť nedisponuje vychytávkami, jako je 120Hz displej. Je tu však jedno zásadní ale v souvislosti s baterií.

Výdrž baterie: Teď Xiaomi Mi Mix 3 3 200 mAh stačí, ale co za rok?

Xiaomi Mi Mix 3 může fungovat jako herní smartphone, stylovka, mobil pro mladé, pro manažery… asi nikdy se ale nestane přeborníkem ve výdrži. Vzhledem k velikosti celého zařízení bychom čekali větší akumulátor než ten s kapacitou 3 200 mAh.

i

Xiaomi Mi Mix 3 můžete nabíjet buď bezdrátově 10 W, nebo klasicky kabelem pomocí technologie Quick Charge 4+ 18 W. S dodávanou kabelovou nabíječkou se dostanete „z nuly na sto“ přibližně za hodinu a čtvrt, poslední procenta budou nabíhat pomaleji.

Zprvu to nevypadá jako velký hendikep, celý den s touto energií vydržíte v 95 % případů. Varovně zdvižený prst vidíme spíš v budoucnu. Výkon baterie postupem času klesá a po dvou letech se můžete dostat třeba na tři čtvrtiny původní kapacity a věřte, že takový rozdíl se projeví v případě Xiaomi Mi Mix 3 zvláště znatelně.

Obsah balení: Bezdrátová nabíječka v ceně

Skvělou zprávou pro odpůrce konektorů je přibalené příslušenství. Až dosud jsme byli zvyklí, že u Xiaomi najdeme maximálně nabíječku a kabel. Už podle rozměrů černé krabice se dá tušit, že uvnitř najdete i nějaký ten bonus. Je to tak: k Xiaomi Mi Mix 3 je přibalena minimalistická bezdrátová nabíječka v podobě bílého disku s protiskluzovou povrchovou úpravou. Klasická nabíječka však podporuje jen Quick Charge 3.

 
 Xiaomi Mi Mix 3 je hezký telefon, potěší navíc i několika bonusy v balení.

Bezdrátové nabíjení sice není tak rychlé, ale možná (stejně jako my) zjistíte, že má svou nezastupitelnou hodnotu. Klasickým kabelem můžete nabíjet v autě nebo přes noc doma, ale na stůl do práce je „bezdrát“ ideální. Prostě jen položíte mobil na stůl a už se plní energií. Stačí k tomu dokoupit USB-C kabel, pokud byste nějaký už nevlastnili.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon
V balení Xiaomi Mi Mix 3 se nachází také ochranný kryt, který zarovnává vystupující kameru do jedné plochy.

Výrobce vám ani nevnucuje názor, že kabely jsou přežitek a hudbu z nového mobilu už budete poslouchat jedině přes Bluetooth, a přidává do balení i redukci z USB-C na sluchátkový jack.

Je zároveň příjemné, že jsme v balení našli i zadní kryt – telefon Xiaomi Mi Mix 3 je přeci jen hodně náchylný na otisky a matný kousek plastu mu na atraktivitě neubere, zato pro bezpečí udělá hodně. Body za originalitu navíc získáte i tím, že pouzdro tvoří na vysunutém telefonu nízkou ohrádku okolo zadní části a může tak v nízké míře eliminovat např. hluk větru v mikrofonu. Nezpochybnitelným bonusem je taky zarovnání vystupující kamery do jedné plochy s pouzdrem.

Operační systém: Nástavba MIUI na Xiaomi Mi Mix 3 dospívá

Xiaomi Mi Mix 3 je prvním telefonem, na kterém jsme si mohli otestovat rozhraní MIUI ve verzi 10.2, i poměrně nedávno recenzované Xiaomi Mi 8 mělo ještě starší verzi 9.5. Změnilo se hodně, hlavní poznávací atributy však zůstaly.

Čeho si všimnete při zhlédnutí prostředí Xiaomi Mi Mix 3 na první pohled? Notifikační oblast vypadá jinak. Je čistší, přehlednější, jednodušší. Najdete v ní své čtyři nejpoužívanější rychlé přepínače, posuvník pro regulaci podsvícení a upozornění. V hlavičce pak objevíte informace, které se jinak zobrazují ve stavové liště, tedy čas, stav bezdrátových technologií a úroveň nabití baterie. Prostě to, co na každém Androidu.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém
Recenze Xiaomi Mi Mix 3: Představujeme upravenou verzi operačního systému Android 9 – MIUI 10.2.

Škoda jen, že tuto oblast Xiaomi Mi Mix 3 využívá nehospodárně. Velká tlačítka vypadají hezky, ale na 6,39" displeji by jich mohlo být více. Stačí sice potáhnout prstem dolů a zobrazí se dalších 8 dlaždic, ale hodilo by se mít po ruce ikonek víc. Vždyť stačí mít v základní čtveřici WiFi, Bluetooth, režimy vyzvánění a spořič baterie a místo došlo! Kam dát svítilnu? Kam zámek otáčení displeje? Kam spořič baterie? Na druhou stranu, podobné rozložení Xiaomi používá už léta a pravděpodobně volí podle preferencí stávajících zákazníků.

Podstatně se změnila i nabídka posledních otevřených aplikací. Zapomeňte na otáčecí kalendář, Xiaomi nepoužívá ani velké, horizontálně posouvané náhledy aplikací. Místo toho je v Xiaomi Mi Mix 3 seznam, který vzdáleně připomíná dvouproudou silnici. Náhledy se řadí do dvou sloupců pod sebe, které lze vertikálně posouvat.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém
Recenze Xiaomi Mi Mix 3: Představujeme upravenou verzi operačního systému Android 9 – MIUI 10.2.

Rozhodně je to lepší varianta než ta v čistém Androidu 9 Pie, kde musíte i za předchozí appkou listovat. Takhle se dostanete k posledním čtyřem aplikacím.

Hodně věcí zůstalo v operačním systému při starém. Stále se aplikace řadí na domovské obrazovky, nic vám však nebrání nainstalovat launcher, který má jejich seznam samostatně. Změny se vyhnuly i grafickým tématům, při starém zůstává taktéž poněkud chaotické menu Nastavení. Některé funkce snadno minete, což by ale byla škoda.

Xiaomi Mi Mix 3 třeba umožňuje ovládání gesty, aby vám ani pixel na displeji nezabírala navigační lišta. Tahem ze strany provedete krok zpět, swipem vzhůru přejdete na domovskou obrazovku. Do seznamu spuštěných aplikací se dostanete tahem vzhůru se zastavením. Nejdřív jsme se divili, jak to bude fungovat ve fullscreen aplikacích, jako jsou hry. Xiaomi ale vymyslelo brutálně jednoduché řešení: prostě gesto provedete dvakrát. Geniální.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém Xiaomi Mi Mix 3, recenze, operační systém
Recenze Xiaomi Mi Mix 3: Představujeme upravenou verzi operačního systému Android 9 – MIUI 10.2.

Faktem ale je, že v mnoha případech jsou klasická tlačítka příjemnější. Spousta obsahu je dělaná na poměr stran 16 : 9, takže místo na krajích zůstává nevyužité a rovněž je rychlejší jednou ťuknout prstem než na obrazovce kreslit runy. Důležité ale je, že máte na výběr.

Fotoaparát Xiaomi Mi Mix 3: Nejlépe hodnocené Xiaomi všech dob

Pokud se zajímáte o kvalitu fotoaparátů mobilních telefonů, jistě jste si už našli hodnocení Xiaomi Mi Mix 3 v DxOMark. Zadní kamera získala 103 bodů, přední foťák pak 84 bodů. Tím se tento chytrý telefon dostal na třetí místo. Skóre 109 bodů získal jen Huawei Mate 20 Pro a Huawei P20 Pro, 105 bodů si z testu odnesl Apple iPhone XS Max a shodných 103 na vysvědčení našly kousky jako HTC U12+ nebo Samsung Galaxy Note9.

Vysoko se umístily i starší modely Xiaomi, například Mi 8 obdržela 99 bodů, Mi Mix 2S třeba 97.

Jak se ale takové skóre počítá? Hraje v něm roli počet objektivů, jejich rozlišení, světelnost a také bodování stovek snímků. Měří se expozice a kontrast, podání barev, zaostřování, textury, šum, artefakty a stabilizace.

Technické specifikace fotoaparátu Xiaomi Mi Mix 3

 • Snímač Sony IMX 363
 • 2× objektiv s rozlišením 12 Mpx
 • Světelnost f/1,8 a 2,4
 • Optická stabilizace
 • Dvojnásobný optický zoom
 • Dvojitý LED blesk
 • Umělá inteligence
 • Selfie kamera s rozlišením 24 + 2 Mpx

Pokud rádi fotíte, víte, že do rovnice k výpočtu kvality je třeba více než jen rozlišení a světelnost. Pokud tedy přistoupíme ke slovnímu hodnocení pořízených fotek, zjistíme následující: Xiaomi Mi Mix 3 pracuje s barvami velmi citlivě. Pokoušeli jsme se ho dostat do podmínek, kdy bude napadaný sníh vypalovat oční sítnici i z monitoru nebo se v protisvětle ztratí detaily. Z pohledu kritiků a hnidopichů jsme proto byli zklamaní – nové Xiaomi fotí parádně!

Pravda, pokud byste chtěli fotky nahrát na Facebook, určitě je můžete „vylepšit“ nějakým filtrem na zvýšení sytosti barev, ale realistický originál může být jen jeden.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto
Zadní fotoaparát na Xiaomi Mi Mix 3 se opravdu povedl, snímky jsou krásně ostré s viditelnými detaily.

Vzhledem k tomu, že má Xiaomi Mi Mix 3 dva objektivy, museli jsme vyzkoušet i portrétní režim s rozmazaným pozadím nebo optický zoom. Výsledky vypadají skvěle, na vyfocené mouše vidíte každý chlup.

Bokeh efekt už sekundární objektiv Xiaomi Mi Mix 3 tak dobře nezvládá, respektive jeho název „portrétní režim“ nejlépe vyjadřuje, k čemu se hodí. Fotoaparát sice dokáže rozostřit pozadí i za jiných podmínek, ale občas nezvládne odhadnout hranici mezi popředím a pozadím, druhou bariérou je pak povinnost stát od foceného objektu maximálně dva metry.

V recenzi Xiaomi Mi Mix 3 nemůžeme vynechat ani hodnocení videa, vždyť tato disciplína je pro mnohé uživatele důležitější než statické obrázky! Při natáčení sice nemáte tolik možností, jak nastavit výsledný formát – na rozdíl od fotek, kde můžete přidávat vodoznaky, měnit poměry stran a zobrazovat vodicí mřížky – se u videa dá nastavit jen rozlišení, framerate a kodek.

Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto Xiaomi Mi Mix 3, recenze, telefon, foto
Fotoaparát Xiaomi Mi Mix 3 velmi dobře zvládá i focení v interiéru a za snížené viditelnosti.

Klobouk smeknete hlavně kvůli schopnosti natáčet ve 4K při 60 snímcích za vteřinu, které nezvládá ani konkurenční Huawei Mate 20 Pro, ale za uznalé mručení stojí i krátká super slow-motion videa s 960 fps. Škoda jen, že trefit pohybující se předmět je celkem náročné, protože zpomalený záběr začne cca vteřinu po stisku spouště.

Hodnocení, cena a dostupnost telefonu Xiaomi Mi Mix 3

Pokud jste recenzi dočetli až sem, patrně vás Xiaomi Mi Mi 3 zaujalo. Není se čemu divit, vysouvacích smartphonů se do Evropy moc nedostane. Ale můžeme tenhle originál doporučit? Pokud hledáte stylový, výkonný, ale přeci jen zaměřením klasický mobil, jste na správné adrese. Optimalizace systému Xiaomi Mi Mix 3 dopadla výborně a některé vymoženosti nástavby MIUI začnete hledat i u jiných zařízení, rovněž foťák zaslouží slova chvály.

i Mohlo by vás zajímat

Pokud bychom něco vytkli, bude to nevyužitý potenciál vysouvací konstrukce. Po technické stránce je zvládnutá skvěle, ale přínos je diskutabilní. Jako kdyby Xiaomi svůj experiment nedokázalo dotáhnout do konce. Mohli jsme mít vysouvací tlačítka třeba na hry, mohli jsme dostat stereo reproduktory, dva sloty na paměťové karty, dotykovou plošku à la MacBook Pro s Touch Barem, ale místo toho nemáme ani sluchátkový jack, ani voděodolnost. Což však neznamená, že by se Xiaomi Mi Mix 3 nepovedlo, jen je těžké vystoupit z davu, těžší než kdykoli dříve.

Stoprocentně by vás ale telefon mohl zaujmout cenou. Pokud uvažujete o smartphonu plus minus za 15, 16 tisíc, zjistíte, že Xiaomi Mi Mix 3 si stojí velmi dobře. Přímým konkurentem může být OnePlus 6T, které vsadilo na čistý Android (respektive jemu podobnou nástavbu OxygenOS), ale jeho fotoaparát je slabší. Zajímavou alternativou pro mnohé bude Samsung Galaxy S9, ale v takovém případě nebudete originální ani trochu. Jako třetího konkurenta bychom nominovali nedávno oznámený Honor View 20 postavený na procesoru Kirin 980.

Který z nich vybrat? Rozhodujte se hlavně podle náklonosti k úpravám Androidu. MIUI, EMUI, OxygenOS… každá varianta má své pro a proti, hardware všech telefonů je povedený. Ale vysouvat se bude jen Xiaomi Mi Mix 3!

Xiaomi Mi Mix 3

Recenze Xiaomi Mi Mix 3

Smartphony Xiaomi

Vysouvací konstrukce Xiaomi Mi Mix 3 je zajímavý prvek. Přesto má telefon spoustu jiných výhod, kvůli kterým stojí za pozornost: skvělý fotoaparát, obrovský výkon i kvalitní displej, který nehyzdí žádný výřez. Zvlášť pro hltače filmů a seriálů je tohle Xiaomi požehnáním. Pro spoustu ostatních zájemců se bude jednat jen o běžný výkonný smartphone, kterých je na trhu dost.

Klady

 • Neokoukaná vysouvací konstrukce
 • Příslušenství v balení
 • Bezdrátové nabíjení
 • Výkon
 • Výborný fotoaparát

Zápory

 • Vysouvání je trochu samoúčelné
 • Chybí odolnost vůči prachu a vodě
 • Místy chaotické prostředí

Vytisknout
P-DC1-WEB01
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací