Xiaomi Mi Note 10 Pro (RECENZE): špičkový fotomobil s vyváženými vlastnostmi

Zobrazit katalog

Recenze

• Autor: Michal Kupsa

Na test se k nám dostal Xiaomi Mi Note 10 Pro, tedy výkonnější z dvojice smartphonů představených v listopadu 2019. Model svým procesorem nepatří na ty úplně nejvyšší příčky, jak ale vyplývá z následující recenze, telefon je svými schopnostmi takřka jen malý krůček pod nimi. V případě Xiaomi je to už klišé, ale opět ukázal své schopnosti v disciplíně poměr ceny a výkonu. Jedním z důkazů je vysoké umístění Mi Note 10 Pro ve fotografických žebříčcích. Jaký tedy telefon je a co konkrétně se nám na něm líbilo a naopak nelíbilo?

Xiaomi Mi Note 10 Pro (RECENZE) – OBSAH

 1. Xiaomi Mi Note 10 Pro: obsah balení, baterie a nabíječka
 2. Note 10 Pro se chlubí impozantním designem
 3. Galerie – Jak vypadá Xiaomi Mi Note 10 Pro?
 4. Smartphone definují skvěle vyvážené parametry
 5. Galerie – Jak vypadá rozhraní MIUI?
 6. Šestice fotoaparátů Xiaomi Mi Note 10 Pro dělá doslova divy
 7. Galerie – Jak fotí Xiaomi Mi Note 10 Pro?
 8. Jak je to s příslušenstvím a dostupností Mi Note 10 Pro?
 9. Xiaomi Mi Note 10 Pro – verdikt recenze

Xiaomi Mi Note 10 Pro: obsah balení, baterie a nabíječka

Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro je dodáván v obvyklé papírové krabičce, jejíž půdorys není o mnoho větší než samotný mobil a hloubka je jen tak akorát, aby se vešlo dodávané příslušenství. Tím je v prvé řadě velmi výkonná 30W nabíječka, která dokáže zcela vybitý mobil nabít zhruba za hodinu, a to i přes vysokou kapacitu baterie 5 260 mAh. V praxi pak navíc většinou člověk nabíjí telefon, který není zcela vybitý, a pokud zůstává alespoň 20–30 % energie, je nabíjení ještě mnohem rychlejší.

Pokud chcete být k baterii telefonu šetrní a použijete běžnou 2A USB nabíječku, i z té se nabije velmi rychle. To je v kombinaci s vysokou kapacitou baterie velmi silnou zbraní tohoto telefonu a dobrou zprávou pro aktivní uživatele. Telefon nejenže vydrží opravdu hodně dlouho nabitý, ale navíc jej lze i skutečně rychle nabít. A tohle je jedna z věcí, kterou dodnes řada konkurenčních výrobců silně podceňuje. Co je platný i skvělý mobil, který dlouho nevydrží? Tohle se opravdu hodně povedlo a výdrž mobilu Xiaomi Mi Note 10 Pro bych bez váhání zařadil k současné špičce.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Rychlonabíjení
Xiaomi Mi Note 10 Pro přichází s rychlonabíječkou pro svou obrovskou baterii.

Ale zpět k obsahu balení – v krabičce dále najdeme obvyklé „šťourátko“ na SIM kartu. Po otevření šuplíčku na nano SIM zjistíte, že telefon je duální a sloty SIM karty nejsou očíslované, takže pokud používáte dvě čísla, je jedno, kam kterou kartu strčíte. Drobnost, ale taky potěší, že nemusíte lupou zkoumat, která SIM patří kam.

Dále v balení najdete obvyklý USB kablík, v tomto případě již nový USB-C, jehož hlavní výhodou asi je, že nemusíte zkoumat, jak jej do telefonu zasunout. Samotný kablík je bílý, poměrně tuhý a snad by jen mohl být trochu delší. Komu tedy ten zhruba metr nestačí, lze to snadno vyřešit nějakou alternativou.

V neposlední řadě pak je obsahem balení silikonové pouzdro, které telefon částečně ochrání a na zadní straně dorovná vyčnívající fotoaparát. Samotný mobil se vyrábí v černém, bílém a zeleném provedení. U zeleného (tedy v reálu spíš modrého), velmi atraktivního provedení, je silikonový obal zcela čirý, takže mobilu neubírá na kráse.

Co v balení naopak nenajdeme, jsou sluchátka. To trochu zamrzí, protože jiní výrobci dávají i k mnohem levnějším telefonům už roky poměrně kvalitní sluchátka. Někdo by také mohl namítnout, že chybí bezdrátové nabíjení, ale to už je spíš otázka osobních preferencí a zvyklostí. Mně osobně tedy nechybí, třeba už jen proto, že USB kablík mám prostě vždy po ruce, jelikož jím nabíjím i jiná elektronická zařízení, a také proto, že mi nezabírá místo na stole.

i OnePlus 8 a 8 Pro (PREVIEW): plná výbava, které už nic nechybí

Note 10 Pro se chlubí impozantním designem

Když vezmete telefon poprvé do ruky, působí dojmem, že je mírně těžší, než by člověk čekal. Ale opravdu jen mírně a je to víc než přijatelná daň za tak vysokou kapacitu baterie. Třeba já osobně jsem se zařekl, že telefony s baterií pod 5 000mAh mě už v podstatě ani nezajímají, protože pokud je chcete opravdu aktivně používat, tak prostě potřebujete kvalitní baterii, a to možná víc než jiné, zdánlivě důležité parametry.

Další dojem je, že celý telefon jako takový je poměrně dosti robustní. Rámeček je kovový a displej i zadní strana jsou chráněny vysoce odolným ochranným sklem Corning Gorilla Glass 5, tedy již páté generace tohoto vyhlášeného skla, které opravdu hned tak nepoškrábete.

Mobil jako celek je přitom jen necelý centimetr silný, takže je to opravdu tenká placka. Celkově tenký dojem navíc ještě zesiluje zaoblení zezadu, ale i zepředu, a to včetně displeje. Toto zaoblení je dnes módní, ale dle mého názoru je spíše na škodu. Vypadá to sice velmi efektně, ale trochu zhoršuje bezpečné držení, znesnadňuje použití i efektivitu oblíbených ochranných pouzder a u některých aplikací vám mohou ovládací prvky zasahovat již do zaoblení, což je věc, na kterou si člověk musí zvykat.

Design jako takový je zcela minimalistický, ale velmi efektní. Osobně se mi nejvíce líbí zelené, v reálu ale spíše modré provedení, které je opravdu přímo parádní. Na samotném mobilu jsou jen tři tlačítka, klasická kolébka hlasitosti a vypínač. Nechybí ale ani klasický 3,5mm konektor na sluchátka. Marně byste ovšem hledali například notifikační LED diodu, což je, myslím, velká škoda. Telefon sice umožňuje spuštění tzv. ambientního displeje, který zobrazuje oznámení aplikací, ale zvyk je železná košile a myslím, že mnoha uživatelům bude notifikační LED chybět i tak.

Stejně marně budete na těle telefonu hledat i čtečku otisků prstů, to však není tím, že by ji neměl, ale proto, že je skrytá přímo v displeji. Jakmile zamčeným mobilem pohnete, zobrazí se na displeji slabě zvýrazněný otisk prstu, na který přiložíte prst a je to. Velmi působivé. Také dlužno dodat, že čtečka je citlivá, přesná i rychlá.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Čtečka
Čtečka otisků prstů je u Xiaomi Mi Note 10 Pro přímo v displeji. Je navíc velmi přesná a rychlá.

Samotný displej využívá technologii AMOLED, a pokud bych ho měl popsat jedním slovem, nebál bych se použít výrazu úžasný. Pokud vás ale zajímají i podrobnosti, zabírá celkem 88 % čelní strany telefonu, úhlopříčku má 6,47" s poměrem stran 19,5 : 9 a s rozlišením 2 340 × 1 080 pixelů (jemnost 409 ppi). Jas displeje je na maximu tak vysoký, že je opravdu naprosto zřetelný i na přímém slunci, v běžných situacích si ale celkem v pohodě vystačíte i s polovinou. Barevné podání je přitom skutečně věrné a žádné kýčovité barvičky se nekonají.

i iPhone SE 2020 (PREVIEW): Apple představil další prodejní trhák

V případě her a grafiky (například předinstalovaná pozadí) pak vynikne také skvělý kontrast, přičemž černá je zde opravdu černá. Obecně jde o jeden z nejlepších displejů na současném trhu. Také dotyková plocha je citlivá a rychle reaguje. Displej je prostě důležitý a tohle je jeden z dalších velkých plusů mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Design
Xiaomi Mi Note 10 Pro se prodává ve třech barevných variantách.

Galerie - Jak vypadá Xiaomi Mi Note 10 Pro?

Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Design Xiaomi Mi 10 není nijak oslnivě modernistický, sází spíše na funkčnost a praktickou jednoduchost.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Černá varianta Xiaomi Mi 10 Pro působí svou střídmou elegancí.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Plochu displeje narušuje jenom relativně malý kapkovitý výřez pro selfie kameru.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Spodní strana smartphonu patří kromě univerzálního USB-C také sluchátkovému 3,5mm jacku
Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Zaoblené hrany přidávají Xiaomi Mi 10 Pro na eleganci.

Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Tělo nejnovějšího telefonu Xiaomi je až překvapivě tenké.
Xiaomi Mi Note 10 Pro, design
Xiaomi Mi 10 Pro má svůj hlavní trumf ve skvělém fotoaparátu.

Smartphone definují skvěle vyvážené parametry

Pokud jde o hardwarovou výbavu, tento telefon je vybaven osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 730, vyrobeným 8nm procesem, který zajišťuje nižší spotřebu i při vyšším výkonu. Zjednodušeně řečeno odpovídá procesor dané cenové kategorii a osobně si myslím, že běžnému uživateli je to stejně fuk, protože výkon je prostě dostatečný i na náročné hry, o běžných aplikacích ani nemluvě. 

i Související telefony Xiaomi

Podstatnější je třeba 8GB paměť RAM, což je už docela dost slušná porce. Ještě podstatnější roli ale hraje interní paměť, která má hodnotu 256 GB, což je také více než solidní prostor. Zde by se dalo podotknout, že telefonu chybí slot na paměťovou kartu, ale právě vzhledem ke zmíněné velikosti interní paměti to nepovažuji za podstatné – stejnou kapacitu SSD disku má i můj ne zase tak starý ani špatný notebook, který používám. V tomto ohledu tedy telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro nemám naprosto co vytknout.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Snapdragon
V Mi Note 10 Pro sice nenajdete nejvýkonnější Snapdragon, model 730G ovšem stále rozjede všechny moderní aplikace i hry – navíc s nižší spotřebou baterie.

Důležitá je také konektivita a v tomto ohledu nebylo u mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro nic ponecháno náhodě. K dispozici je již zmíněná možnost používat Dual SIM, tedy dvě nano SIM karty s plnou podporou rychlých dat LTE. Dále je k dispozici dvoupásmová WiFi ve standardu 802.11 a/b/g/n/ac. Bluetooth je v nejnovější verzi 5.0 s velmi nízkou spotřebou energie a nechybí ani rozhraní NFC s podporou Google Pay, takže tímto mobilem lze bez problémů platit u platebních terminálů.

Přímo skvělý, a hlavně rychlý i přesný je také systém určování polohy, který podporuje hned čtyři systémy – GPS, GLONASS, Galileo a Beidou. Velmi příjemným bonusem, který rozhodně není ani dnes úplně běžný, je pak vestavěný FM přijímač a také infračervený port, díky němuž je možné telefon používat místo běžného dálkového ovládání televize, domácího kina a dalších domácích elektronických systémů.

i Motorola Edge+ (PREVIEW): Motorola se ve velkém stylu vrací mezi vlajkové lodě

Naopak chybí podpora mobilní 5G sítě, což je ale podle mě nepodstatné vzhledem k tomu, že 5G pokrytí je v ČR stále minimální. Drobným nedostatkem pak ještě možná je, že konektor USB-C odpovídá pouze standardu 2.0, a nikoli 3.0, ale to je opět spíše maličkost, kterou drtivá většina uživatelů ani nezaznamená.

Pokud jde o softwarovou výbavu, Xiaomi Mi Note 10 Pro je vybaveno Androidem ve verzi 9 Pie, ale jedním dechem rovnou dodávám, že aktualizace na nejnovější verzi Android 10 již byla oficiálně přislíbena a lze ji očekávat v dohledné době. Tento fakt rozhodně přikládám do seznamu kladů, protože je vidět, že výrobce neřeší jen přítomnost, ale i tolik potřebné aktualizace.

Samotný systém je dále vybaven rozsáhlou nástavbou MIUI 11 (a v plánu je i aktualizace na blížící se vydání MIUI 12), která ale celkově působí lehkým a jednoduchým dojmem. Součástí nástavby je také několik předinstalovaných aplikací. Spíše jen pro jistotu dodám, že Xiaomi má plnou podporu služeb Google, což je doslova obrovská výhoda například oproti konkurenční značce Huawei, která o tuto podporu přišla. Osobně bych si telefon bez této podpory nekoupil už jen z principu. Jako celek systém běží opravdu hladce a velmi rychle, se skvělou odezvou.

i

Jediné, co by se snad dalo namítnout, je fakt, že byť je nástavba MIUI 11 zdařilá, je tu pořád poměrně vysoké procento uživatelů, kteří by upřednostnili čistý Android bez jakékoli nástavby. Ale to už je otázka osobních zvyklostí a preferencí, stejně jako otázka předinstalovaných aplikací. Těch je v Xiaomi Mi Note 10 Pro poměrně hodně a rozdělil bych je do dvou skupin. První jsou ty skutečně užitečné a velmi dobře funkční. Zde jde zejména o nástroje pro optimalizaci systému, přehrávač hudby, vestavěný kompas či vodováhu a další užitečné drobnosti. Druhou skupinou jsou pak ale ty, které spíš jen dublují nabídku služeb Google a pro značnou část uživatelů jsou doslova k ničemu a přitom není vůbec snadné se jich zbavit.

Galerie - Jak vypadá rozhraní MIUI?

Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI
Xiaomi Mi Note 10 Pro – MIUI
Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI Xiaomi Mi Note 10 Pro MIUI
Xiaomi Mi Note 10 Pro – MIUI

Šestice fotoaparátů Xiaomi Mi Note 10 Pro dělá doslova divy

V této kapitole se dostáváme k tomu asi vůbec nejlepšímu, čím Xiaomi Mi Note 10 Pro disponuje, a sice k fotoaparátu. Tedy ono je těch fotoaparátů vlastně hned 6, tedy opravdu slovy šest! Na přední straně telefonu je 32Mpx selfie fotoaparát, který podporuje umělou inteligenci, HDR a umí natáčet i Full HD video. Hlavně ale fotí velmi dobře a také umí skvěle detekovat obličej. Stejně dobře umí odlišit i oddělit objekty mimo detekovaný obličej a softwarově je rozmazat, čímž vzniká efekt malé hloubky ostrosti a zvýraznění fotografovaného obličeje. Je to dobře vidět na ukázkové selfie fotografii se psem.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Přední fotoaparát
Přední fotoaparát rozhodně nezklame.

V dnešní době rouškové neměl fotoaparát problém zaostřit přesně na oko, přestože z obličeje krom očí nebylo vidět vůbec nic, a psa hned vedle SW dokonale a přirozeně rozmazal, takže vypadá jako by byl mimo hloubku ostrosti. Musím uznat, že tohle tedy funguje opravdu na jedničku s hvězdičkou.

Na zadní straně telefonu je pak pětice fotoaparátů, z nichž největší chloubou je hlavní fotoaparát disponující přímo ohromujícím rozlišením 108 Mpx, takže výsledné fotografie mají v plném rozlišení rozměr 12 032 × 9 024 pixelů. To je opravdu nářez, ale na druhou stranu tohle asi naplno využijete málokdy, a také je nutno počítat s tím, že takové fotografie jsou datově o poznání větší, takže v paměti zabírají více místa. Proto pokud fotíte hodně, doporučuji využívat maximální rozlišení uvážlivě.

i Inovace posledního roku (ČLÁNEK)

Neméně zajímavé je, že tento fotoaparát je navíc vybaven kvalitní optickou stabilizací, která skutečně výrazně pomůže při fotografování za horších světelných podmínek. A kdo by si chtěl s fotografiemi před jejich publikací ještě pohrát, dobrou zprávou je i fakt, že snímky lze ukládat i ve formátu RAW, což značně rozšiřuje možnosti jejich následného zpracování a vylepšení.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Ultraširoký objektiv
Ultraširoký objektiv Xiaomi Mi Note 10 Pro zvládá FOV až 117°.

Velmi zajímavý je i druhý fotoaparát s extrémně širokým úhlem záběru 117°, který je díky tomu ideálním parťákem třeba na krajinky a zejména na fotografování interiérů, architektury či jiných stísněných prostorů. Rozlišení je dostatečných 20 Mpx, barevné podání je velmi příjemné, stejně jako dynamický rozsah, a dobře potlačené je i zaoblené zkreslení připomínající rybí oko, které je u takto širokoúhlého záběru jinak poměrně časté. Fotoaparát je také vybaven automatickým zaostřováním, díky němuž lze zaostřit i na velmi krátkou vzdálenost, takže jej případně můžete využít i na zajímavé makrofotografie.

Neméně zajímavé jsou ale i další dva fotoaparáty pokrývající opačný konec spektra, tedy portrétní a nahrazující teleobjektiv. Tady si naopak můžete vzdálenější objekty „přiblížit“ a opět musím konstatovat, že to funguje velmi dobře. Telekamera je dokonce také vybavena optickou stabilizací, což výrazně eliminuje možnost rozmazaných snímků. Celkový rozsah všech fotoaparátů od extrémně širokoúhlého až po teleobjektiv můžete posoudit podle ukázkových fotografií, kde je v první sérii čtveřice snímků pořízených z jednoho místa.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Teleobjektiv
Teleobjektiv Note 10 Pro dokáže pohled opticky přiblížit až pětinásobně.

Poslední fotoaparát je speciálně určen na makrofotografie a jeho hlavní výhodou je především to, že k fotografovanému objektu lze jít opravdu hodně blízko a fotografovat i nejjemnější detaily. Na druhou stranu jde spíše o jeden z prvních pokusů na tomto poli, protože praktické využití značně snižuje velmi nízké rozlišení pouhé 2 Mpx a také samotná kvalita snímků je celkově o poznání slabší než z ostatních fotoaparátů. Nicméně i tak jde o zajímavý počin.

i Samsung Galaxy S20 (PREVIEW): bestie s dechberoucími parametry

Za zmínku pak stojí i samotná aplikace fotoaparátu, která je přehledná a snadno pochopitelná i pro začátečníky. Nicméně vzhledem k možnostem a velkému množství funkcí je i tak nutno právě u začátečníků počítat s tím, že prostě chvilku potrvá, než si aplikaci osahají a sžijí se s ní. Není to ale nic složitého a po chvíli praxe pochopí opravdu snad každý.

Pro zkušenější uživatele je pak práce s fotoaparátem i aplikací doslova radost. Výrobce přitom myslel i na takovou drobnost, že když i při běžném fotografování zachytíte libovolný QR kód, tak ho systém detekuje a rovnou vám nabídne zobrazení podrobností přímo ve fotoaparátu, a to bez nutnosti použití speciální aplikace.

Velmi široké jsou i možnosti natáčení videa. V nejvyšší dostupné kvalitě, tedy ve 4K rozlišení, je možné natáčet rychlostí 30 fps. Zde možná někomu může chybět vyšší rychlost snímání 4K / 60 fps, ale osobně si myslím, že se to bude týkat jen minimálního počtu uživatelů. Jednak je i při 30 fps pohyb slušně plynulý a za druhé z praxe vím, že naprostá většina uživatelů si pořád vystačí s Full HD rozlišením, kde je možné nastavit rychlost snímání i na těch 60 fps.

Pochválit je potřeba kvalitní stabilizaci obrazu, která je opravdu účinná. To ale zdaleka není všechno a v režimu natáčení videa je možné využít i dalších zajímavých funkcí. Nejde přitom jen o obvyklé zrychlené či zpomalené video, ale k dispozici je i časosběrné snímání, navíc obohacené o možnost velmi detailního nastavení intervalu. Naopak při natáčení akčnějšího videa se hodí sledování pohyblivého objektu.

Xiaomi Mi Note 10 Pro Dxomark
Celkovou kvalitu fotoaparátu potvrzuje i světoznámá testovací laboratoř DxOMark, kde Xiaomi Mi Note 10 Pro (pozor, na jiných trzích i na webu DxOMark je označován jako Xiaomi Mi CC9 Pro) patří k absolutní světové špičce a drží se v tomto ohledu v TOP 10.

Galerie - Jak fotí Xiaomi Mi Note 10 Pro?

Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – širokoúhlý objektiv.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – ukázkové foto.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – teleobjektiv.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – podvečerní foto.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – ukázkové foto.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – noční foto.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – ukázkové foto.
Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie Xiaomi Mi Note 10 Pro Galerie
Xiaomi Mi Note 10 Pro – makro.

Jak je to s příslušenstvím a dostupností Mi Note 10 Pro?

Telefon je vybaven i kvalitním přehrávačem hudby, takže rozhodně doporučuji nákup kvalitních sluchátek, což vám usnadní fakt, že je možné je připojit i přes obvyklý 3,5mm konektor. Náročnější samozřejmě mohou zvolit i bezdrátová Bluetooth sluchátka. Ať tak nebo tak, obojí je možné sladit s telefonem nákupem přímo od stejného výrobce, tedy Xiaomi. Od stejného výrobce ale můžete mobil doplnit třeba i chytrými hodinkami nebo sportovním náramkem. Od alternativních výrobců je pak k dispozici celá řada obalů a pouzder. Já osobně mám nejraději odolná pouzdra vhodná především pro hrubější zacházení, například při pobytu v přírodě, sportu a podobně.

i LG Velvet oficiálně odhalen. V hlavní roli design, výrobce potvrdil i použitý čipset

Aktuální (04/2020) prodejní cena mobilního telefonu Xiaomi Mi Note 10 Pro je 15 999 Kč. To není zrovna málo, ale cena je relativní a záleží, jak se na to díváme. Na trhu existují i mnohem dražší telefony, které ovšem již nenabídnou mnoho navíc. Pokud by však pro vás byla prodejní cena i tak vysoká, podívejte se ještě na levnější variantu Xiaomi Mi Note 10. Název je tedy v podstatě stejný, jen na konci chybí označení „Pro“, jinak je téměř stejný i samotný telefon. Rozdíl je pouze v tom, že levnější varianta má o 2 GB menší paměť RAM, tedy „jen“ 6GB, a na polovinu se zmenšila i interní paměť, tedy konkrétně z 256 GB na 128 GB. To je ale ještě pořád dost, a to i přes chybějící možnost rozšíření paměťovou kartou SD. Hlavně je však varianta Xiaomi Mi Note 10 levnější o rovné tři tisíce, takže její aktuální (04/2020) prodejní cena je 12 990 Kč.

Xiaomi Mi Note 10 Pro – verdikt recenze

Xiaomi Mi Note 10 Pro; recenze

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Mobily

Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro je ideální zejména pro ty, kdo už nechtějí fotit fotoaparátem, ale vyžadují kvalitní fotky od mobilu. V tomto ohledu patří tento model opravdu mezi skutečnou absolutní světovou špičku. Nejde ale jen o fotoaparát, ze zkušenosti vím, že naprostá většina uživatelů klade při výběru největší důraz především na něco, co bych s trochou nadsázky nazval „svatou trojicí mobilu“, tedy kvalitní fotoaparát, co největší výdrž baterie a kvalitní displej. Všechny tři parametry jsou v tomto případě vynikající, navíc doplněné o prémiový design, velkou interní paměť i paměť RAM a celkově skvělé HW, ale i SW vybavení a v neposlední řadě také přislíbené aktualizace na nejnovější verzi systému.

Abych zase nepřechválil, zamrzí především absence notifikační LED diody a tak trochu nešťastné i zcela zbytečné zaoblení displeje na krajích. V dané cenové kategorii je také až překvapivá absence sluchátek jako součásti balení a některým uživatelům by možná vyhovovala volba čistého Androidu nebo alespoň méně předinstalovaných aplikací. Pokud patříte k těm již zmíněným, kteří preferují onu „svatou trojici“ foťák, baterie a výdrž, a hledáte nový model, pak vám Xiaomi Mi Note 10 Pro nebo i levnější Xiaomi Mi Note 10 vřele doporučuji, protože vážných konkurentů na trhu mnoho není.

Klady

 • Celkově skvěle vyvážené vlastnosti
 • Přímo excelentní fotoaparát s optickou stabilizací a podporou RAW
 • Velká baterie a rychlé nabíjení
 • Špičkový AMOLED displej
 • Velmi zdařilý design
 • Velká interní paměť i paměť RAM
 • Přislíbena aktualizace na Android 10
 • Přislíbena aktualizace na MIUI 12
 • Infraport

Zápory

 • Chybí notifikační LED
 • Zbytečně zaoblené okraje displeje
 • V balení chybí sluchátka
 • Někdo by možná raději čistý Android

První listopadový týden roku 2019 se čínský výrobce Xiaomi s představenými produkty opravdu činil. Po boku chytrých hodinek představil ve španělském Madridu i mobilní telefony, mezi nimiž nalezneme také Xiaomi Mi Note 10 a výkonnější Xiaomi Mi Note 10 Pro. Je pravda, že dvojice novinek se hravě vyrovná co do výkonu a výbavy výrazně dražším modelům konkurence?

Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro – OBSAH

 1. Xiaomi Mi Note 10 (Pro) má ambice stát se hitem letošních Vánoc
 2. Displej: AMOLED s kapkovitým výřezem, tvrzeným sklem a HDR
 3. Selfie kamera: 32 Mpx, odemykání obličejem a vlogování
 4. Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro nabídnou pětici zadních fotoaparátů
 5. Noční mód: kombinuje několik RAW fotek s různými expozicemi
 6. O výkon Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro se stará 8jádrový procesor a až 8 GB RAM
 7. Čtečka otisků prstů: zabudovaná pod displejem
 8. Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro a rychlé nabíjení: do půl hodiny přes 50 %
 9. Drobnosti: IR port, 3,5mm jack, NFC, Android 9.0
 10. Telefony Xiaomi Mi Note 10 z pohledu zahraničních recenzentů
 11. Porovnání Xiaomi Mi Note 10 a 10 Pro se Samsung Galaxy S10
 12. Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro: cena a dostupnost

Xiaomi Mi Note 10 (Pro) má ambice stát se hitem letošních Vánoc

Že to čínský velikán s přípravou na prosincové svátky myslí opravdu vážně, potvrzují na počátku listopadu představené modely Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro, které nabídnou dvojnásobné úložiště a vyšší paměť RAM. Tyto modely jsou zároveň i aktuálně nejdražšími, avšak cenově stále dostupnými prodávanými mobilními telefony v portfoliu Xiaomi (pomineme-li Mi Mix Alpha s cenou přes 70 tisíc korun). Nutno podotknout, že oba telefony se stále cenově nachází ve střední třídě.

Xiaomi Mi Note 10

Displej v podání Mi Note 10 a 10 Pro: AMOLED s kapkovitým výřezem, tvrzeným sklem a HDR

Dvojice telefonů Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro na první pohled uchvátí minimalistickým designem bez zbytečných rušivých elementů. 87,5 % přední strany zaujímá velký 6,37" displej. Výrobce vsadil na AMOLED technologii, která se postará o to, že černá bude opravdu černá, při jejím „zobrazení“ jsou totiž dané černé pixely vypnuté, což vede mimochodem i k lepší výdrži na baterii.

Displej nabídne rozšířené Full HD+ rozlišení, které však díky protáhlejší vertikální straně nabízí 2 340 × 1 080 px o poměru stran 19,5 : 9. To jsou mimochodem podobné parametry jako u Xiaomi Redmi Note 7, který ale operuje s IPS panelem. Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro ale podporují například i standard HDR10, jenž zajistí excelentní kontrast nejen na fotografiích, ale také při sledování videí.

Xiaomi Mi Note 10 
Záda Xiaomi Mi Note 10 jsou celá skleněná a přechod mezi hliníkovým rámem, zády a displejem je velice precizní. Xiaomi si dalo záležet a displej díky 3D zaoblení s kovem také lépe lícuje.

Ruku v ruce s tím Xiaomi Mi Note 10 (Pro) nabízí maximální svítivost až 600 nitů či 3D zaoblení displeje, respektive jeho stran, díky čemuž bude držení telefonu v ruce příjemnější než u ostřejších hran. Tvrzené sklo Gorilla Glass 5 se naopak postará o ochranu displeje při pádu na zem.

Selfie kamera s vlogovacím módem, 32Mpx snímačem a odemykáním obličejem

Přední stranu Xiaomi Mi Note 10 narušují pouze minimální rámečky po stranách, stále zde však nalezneme lehce výraznější „bradu“. Horní část displeje pak vykrojuje přední fotoaparát decentním kapkovitým notchem. Selfie kamerka nabídne extrémně vysoké rozlišení 32 Mpx, díky čemuž budete schopni zaznamenat i nejdrobnější detaily jako například řasy a detaily obličeje.

Mimo to telefon přichází s novou funkcí, tzv. vlogovacím režimem, který umožní pár doteky natočit stylová a zajímavá videa s možností výběru mezi 7 různými cinematickými efekty. Technologie pro odemykání telefonu pomocí skenu obličeje kamerou ve spojení s umělou inteligencí je u obou modelů Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro samozřejmostí.

Xiaomi Mi Note 10 
Xiaomi Mi Note 10 kombinuje vysokou obrazovou kvalitu přední selfie kamery s umělou inteligencí, kdy spojí 4 pixely do jednoho, a výsledné fotky jsou tak mnohem detailnější a prosvětlenější.

Xiaomi Mi Note 10 a Note 10 Pro nabídnou pětici zadních fotoaparátů

Trumfem Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro je primárně zadní strana telefonu, a to nikoliv s duálními nebo terciárními fotoaparáty. Note 10 nabízí zadních fotoaparátů hned 5! A každý z nich má na zádech své právoplatné místo a opodstatnění.

Hlavní 108Mpx objektiv

Nejzářivějším klenotem Xiaomi Mi Note 10 je hlavní snímač s nadprůměrným rozlišením 108 Mpx. Dle Xiaomi se jedná o vůbec první čočku v mobilním telefonu o takovém rozlišení. Zajímavostí je, že čínský výrobce na vývoji spolupracoval s jihokorejským Samsungem, a výsledkem je čip ISOCELL Bright HMX s velice nízkou světelností f/1,7. Aby toho nebylo málo, čip je vybavený také optickou stabilizací.

Ultraširokoúhlý objektiv

Druhým objektivem v řadě je ultraširokoúhlý s 20Mpx snímačem, clonou f/2,2 a úhlem záběru 117 stupňů. Stvořený je na pořizování panoramat krajiny, fotografování architektury či stísněných prostor. Výhodou je, že se nejedná o čočku typu rybí oko, ultraširokoúhlá čočka totiž má i přes široký úhel záběru zcela minimální zkreslení stran.

Xiaomi Mi Note 10 
Mobilní telefony řady Xiaomi Mi Note 10 mají na to být vlajkovými loděmi i se svou nižší cenou. Nabízejí bezkonkurenčních 5 zadních fotoaparátů — hlavní 103Mpx, ultraširokoúhlý, 2 teleobjektivy a zajímavostí je také makro kamera pro focení předmětů už ze vzdálenosti 2 centimetrů.

Teleobjektiv

V pořadí třetí a čtvrtý objektiv Xiaomi Mi Note 10 tvoří dvojice teleobjektivů. První z nich je ekvivalentní k 50mm ohnisku a nabízí 12Mpx snímač se clonou f/2,0 a až dvojnásobný optický zoom. Zato druhý z nich je teleobjektivem s ohniskovou vzdáleností 125 mm, byť „pouze“ s 5Mpx snímačem a shodnou clonou f/2,0. Přichází však s výrazně vhodnějším, až 5násobným optickým zoomem beze ztráty kvality a možností dalšího 5násobného digitálního přiblížení. Celkem lze získat až 10násobné zvětšení.

Makro objektiv

Pětici zadních fotoaparátů uzavírá nejmenší z nich, a to speciální makro objektiv pro fotografování objektů z minimální vzdálenosti. 2Mpx snímač o průměru 1,75 µm (mikrometru) dokáže zaostřit na předmět blízký 2 cm. Vzhledem k nežádoucímu zastínění předmětu telefonem přijdete při fotografování o mnoho světla.

I na to výrobce myslel. Navzdory titěrné velikosti snímače je clonové číslo f/2,4, které makro objektiv nabízí, velice dobrou hodnotou, zajisté přijde při slabších světelných podmínkách vhod možnost přisvětlení fotografovaného předmětu. Xiaomi Mi Note 10 včetně Note 10 Pro jsou proto vybaveny dvojicí duálních přisvětlovacích diod a blesků.

Xiaomi Mi Note 10 
Shora na zádech Xiaomi Mi Note 10 (Pro) se mezi druhou a třetí čočkou fotoaparátu nachází nenápadný laser pro jisté ostření, což potvrzuje také větší mezera.

Noční mód: kombinuje několik RAW fotek s různými expozicemi

Pochopitelně při fotografování noční krajiny nebo města není blesk na velké vzdálenosti příliš vhodný a ani účinný. Xiaomi Mi Note 10 proto přichází s novým, vylepšeným nočním režimem nazývaným „Night Mode 2.0“. Princip prosvětlených fotografií i za minimálního světla spočívá v automatickém pořízení několika RAW fotografií s rozdílnými expozicemi. Spojení vysokého rozlišení hlavního snímače a nízké clony spolu s umělou inteligencí následně tyto fotografie vhodně zkombinuje a výsledkem jsou kvalitní fotografie i za zhoršených světelných podmínek.

Xiaomi Mi Note 10 
Xiaomi Mi Note 10 využívá umělou inteligenci všude, kde to jde. Nejvíce to poznáte u fotografování za zhoršených světelných podmínek — třeba fotografie města v noci budou stále živé.

Video v případě zadní kamery můžete pořizovat až v rozlišení 2 160p při 30 snímcích za vteřinu, přední kamera se 32 Mpx dokáže video natáčet ve Full HD při 30 snímcích. Samozřejmostí je podpora sekvenčního snímání, kdy lze jediným podržením tlačítka vyfotit velké množství samostatných fotek, a zachytit tak bez obav ten správný moment.

O výkon Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro se stará 8jádrový procesor a až 8 GB RAM

Poctivá fotografická výbava by mohla navodit pocit, že čínské Xiaomi již vyložilo všechny své karty na stůl. Opak je pravdou. Výkon Xiaomi Mi Note 10 a 10 Pro zajišťuje 8jádrový procesor Qualcomm 7. generace s názvem Snapdragon 730G. Na svých jádrech disponuje taktem až 2,2 GHz. V porovnání s předchozí generací (Snapdragon 710) je maximální frekvence vyšší o rovných 35 %, v případě grafického výkonu jde o nárůst výkonu o celou úctyhodnou čtvrtinu.

Xiaomi Mi Note 10 
Výkon chytrým telefonům Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro dodává procesor Snapdragon 730G od Qualcommu, který je oproti svému předchůdci až o 35 % rychlejší a výkonnější.

Procesoru přitakává 6 GB operační paměti RAM v případě základního modelu Xiaomi Mi Note 10 a štědrých 8 GB v případě verze Xiaomi Mi Note 10 Pro. Interní úložiště nabízí 128 GB, respektive 256 GB prostoru. Navzdory nemožnosti rozšířit úložiště externí microSD kartou nalezneme v telefonu dualSIM slot pro 2× nanoSIM kartu.

Čtečka otisků prstů: zabudovaná pod displejem

Vraťme se ale zpět na začátek. Na přední stranu Xiaomi Mi Note 10, a sice na displej. Znovu připomínáme, že se telefon nachází ve střední cenové třídě a svými vlastnostmi útočí na vlajkové lodě svých mnohem dražších konkurentů. Přímo pod displej (směrem k zádům telefonu) totiž výrobce umístil optickou čtečku otisků prstů. Již ji tedy nenajdete nevzhledně umístěnou v dolním rámečku či na zádech telefonu, ale přímo zabudovanou v displeji.

Xiaomi Mi Note 10 
Lákadlem Xiaomi Mi Note 10 a jeho výkonnějšího bratříčka Mi Note 10 Pro je stále poměrně nová technologie, kdy je čtečka otisků prstů umístěna přímo v displeji. Nezabírá tak žádné místo okolo displeje nebo na zádech.

S rychlonabíjením dobijete Mi Note 10 téměř za hodinu

V dolní části telefonu nalezneme v dnešní době již standardní nabíjecí konektor typu USB-C s podporou extrémně rychlého nabíjení, navíc ještě s vysokokapacitní baterií. Samotná baterie s enormní kapacitou 5 260 mAh dle výrobce vydrží při běžném používání Xiaomi Mi Note 10 i 10 Pro více než 2 dny provozu.

O to více potěší vlastnosti rychlonabíjení. Dle oficiálních specifikací baterii na 58 % dobijete za pouhou půlhodinu a 100 % kapacity lze dosáhnout nabíjením po dobu 65 minut. Oba modely Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro se tím pádem řadí mezi telefony s podporou ještě svižnějšího nabíjení, než je běžné rychlonabíjení, a to díky podpoře standardu USB Power Delivery. Uživatele jistě potěší, že potřebná Power Delivery nabíječka o výkonu 30 W je součástí balení telefonu.

Xiaomi Mi Note 10 
Xiaomi Mi Note 10, včetně Note 10 Pro, nabijete na 100 % již za 65 minut, na více než polovinu baterie se dostanete za rovných 30 minut.

Drobnosti, které vítáme: IR port, 3,5mm jack, NFC, Android 9.0

Mezi neobvyklou výbavu obou telefonů Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro lze zařadit přítomnost IR portu pro ovládání zařízení v domácnosti. Telefon lze naučit „příkazy“ zasílané ovladači např. od televize, klimatizace a dalších spotřebičů a tyto následně ovládat telefonem. Mi Note 10 se dále může pochlubit přítomností 3,5mm sluchátkového jacku, který konkurenti ze svých telefonů již ve velkém odstraňují za účelem získání ještě menší tloušťky.

Naprostou samozřejmostí je pro Xiaomi Mi Note 10 podpora GPS, Glonass či přítomnost NFC čipu pro bezkontaktní platby díky službě Google Pay. Předinstalovaným operačním systémem je Android verze 9.0 Pie s nadstavbou MIUI 11 od Xiaomi, která nově přichází s ještě minimalističtějším designem a novým ambientním displejem zamknuté obrazovky, kdy zobrazí příchozí notifikace pomocí decentního obrazce.

Xiaomi Mi Note 10 
Nadstavba Androidu 9.0 MIUI 11 pro Xiaomi Mi Note 10 (a Note 10 Pro) přichází s jednodušším, čistším designem a novými spořiči obrazovky s efektním zobrazováním notifikací.

Telefony Xiaomi Mi Note 10 z pohledu zahraničních recenzentů

Některé zahraniční servery již měly možnost exkluzivně obdržet nový model Xiaomi Mi Note 10 a podrobně jej otestovat. My nyní přinášíme některé z jejich dojmů a poznatků.

Server gsmarena.com hned na začátku recenze zmiňuje hlavní rys – Mi Note 10 představuje telefon, u něhož vše, co mohlo být, je zaoblené nebo zakřivené. Doslova. Redaktoři též podotýkají, že Xiaomi si dalo velice záležet na symetrii, ať už jde o umístění prvků, nebo sladění skla a hliníkového rámu po stranách.

Prvotní nastavení čtečky otisků prstů v displeji prý bylo zdlouhavé, avšak následně odemykání je velmi rychlé. Recenze také podotýká, že tloušťka telefonu 9,7 mm je daní za nezvykle velkou baterii – a my k tomu přidáváme, že díky tomu alespoň stále ještě máme k dispozici 3,5mm sluchátkový jack.

Recenzenti z webu techradar.com si u modelu Xiaomi Mi Note 10 (Pro) pochvalují širokou rozmanitost dostupných čoček fotoaparátu. Záhy však přicházejí na to, že přední 32Mpx selfie kamera nepořizuje takto rozměrné fotografie, ale pouze 8Mpx snímky. Výhodou však je, že z původních 32 Mpx spojí vždy 4 pixely do jednoho technologií „4-in-1 Super Pixel“, a tak získáte mnohem lépe vypadající selfie fotografie.

Xiaomi Mi Note 10 
Všichni zmínění recenzenti chválí především variabilitu fotoaparátů, kdy má uživatel k dispozici velký výběr, a může tak pořídit perfektní snímky právě v té dané situaci.

Mírným zklamáním pro ně však je neosazení výkonnějšího čipsetu, ovšem takový krok by cenu o mnoho navýšil. Současný procesor Snapdragon 730G je ale perfektně optimalizovaný i pro hraní her, a tak s výkonem nejsou sebemenší problémy.

Redaktoři serveru androidauthority.com přicházejí především s fotografickým testem a mezi klady Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro zařazují doslova „fantastickou fotografickou kvalitu“ a „univerzální sadu kamer“ spolu se „skvělou výdrží baterie“, samozřejmě vedle dalších pozitiv. Naopak jako zápor uvádějí starší Android 9.0 Pie, ačkoliv k dispozici je již Android 10, a příliš stereotypní design, což je však věc vkusu.

Porovnání Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro se Samsung Galaxy Note10

Modely Xiaomi Mi Note 10 a Mi Note 10 Pro se od sebe liší pouze velikostí operační paměti RAM a kapacitou interního úložiště, kdy nižší model nabízí 6 GB RAM a 128 GB úložiště, kdežto „Pro“ verze je k dispozici s 8 GB RAM a 256 GB úložiště.

Xiaomi Mi Note 10 (Pro) jsme postavili do přímého souboje s konkurenčním modelem Samsung Galaxy Note 10. Mi Note 10 od Xiaomi nabídne o trochu větší a protáhlejší displej, jemností jsou telefony prakticky vyrovnané, o 3 pixely více na palec však vede model od Samsungu. 

Galaxy Note 10 má podstatně výkonnější čipset s taktem až 2,73 GHz oproti procesoru u Xiaomi Mi Note 10 se 2,2 GHz. Počet a rozlišení fotoaparátů je však jasně ve prospěch Xiaomi Mi Note 10. Také kapacitu baterie má Note 10 od Xiaomi o více než 1 750 mAh vyšší.

V konečném součtu jsou sice oba modely Xiaomi Mi Note 10 i Xiaomi Mi Note 10 Pro těžší o 40 gramů, rozměrově větší, avšak podstatně levnější.

Parametry/Model Xiaomi Mi Note 10 Xiaomi Mi Note 10 Pro Samsung Galaxy Note10
Úhlopříčka displeje 6,37" 6,37" 6,3"
Rozlišení a typ displeje 2 340 × 1 080, AMOLED 2 340 × 1 080, AMOLED 2 280 × 1 080 px, AMOLED
Poměr stran 19,5 : 9 19,5 : 9 19 : 9
Jemnost displeje 398 ppi 398 ppi 401 ppi
Výřez v displeji
Procesor Qualcomm Snapdragon 730G (8 jader, 2,2 GHz) Qualcomm Snapdragon 730G (8 jader, 2,2 GHz) Qualcomm Snapdragon 855/Exynos 9825 (8 jader, 2 × 2,73 GHz, 2 × 2,4 GHz, 4 × 1,9 GHz)
Operační paměť RAM 6 GB 8 GB 8 GB
Interní úložiště 128 GB 256 GB 256 GB
Operační systém Android 9.0 Pie, MIUI 11 Android 9.0 Pie, MIUI 11 Android 9.0 Pie, One UI
Zadní fotoaparát 108 Mpx (f/1,7) hlavní,
20 Mpx (f/2,0) ultraširokoúhlý,
12 Mpx (f/2,0) teleobjektiv 2×,
5 Mpx (f/2,0) teleobjektiv 5×,
2 Mpx (f/2,4) makroobjektiv
108 Mpx (f/1,7) hlavní,
20 Mpx (f/2,0) ultraširokoúhlý,
12 Mpx (f/2,0) teleobjektiv 2×,
5 Mpx (f/2,0) teleobjektiv 5×,
2 Mpx (f/2,4) makroobjektiv
12 Mpx (f/1,5—f/2,4),
12 Mpx (f/2,1),
16 Mpx (f/2,2)
Přední fotoaparát 32 Mpx (f/2,0) 32 Mpx (f/2,O) 10 Mpx (f/2,2)
Baterie 5 260 mAh 5 260 mAh 3 500 mAh
Rychlonabíjení
USB-C
3,5mm jack
Rozměry 157,8 × 74,2 × 9,67 mm 157,8 × 74,2 × 9,67 mm 151 × 71,8 × 7,9 mm
Hmotnost 208 g 208 g 168 g
Cena 14 990 Kč 15 990 Kč 19 990 Kč
* Ceny jsou platné k 16. 11. 2019

Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro: cena a dostupnost

Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 i se svou výkonnější verzí Xiaomi Mi Note 10 Pro bude k dispozici na pultech českých obchodů začátkem prosince 2019 ve dvou variantách – klasické „Note 10“ se 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště za lákavých 14 990 Kč a ve verzi „Note 10 Pro“, která nabízí 8 GB RAM a 256 GB úložiště o pouhou tisícovku dráže za 15 990 Kč.

Xiaomi Mi Note 10 
Mobilní telefon Xiaomi Mi Note 10 je k dispozici v polárně zelené, ledovcově bílé a půlnočně černé barvě.

Xiaomi Mi Note 10 a 10 Pro pořídíte, stějně jako nižší sesterskou řadu Xiaomi Redmi Note 8T a Xiaomi Redmi Note 8 Pro odhalenou dříve, hned v několika barevných variantách – konkrétně v Autora Green, Glacier White a Midnight Black, respektive v polárně zelené, ledovcově bílé a v půlnočně černé.

i Mohlo by vás zajímat

Oba telefony Xiaomi Mi Note 10 a Xiaomi Mi Note 10 Pro spadají svými parametry spíše mezi vlajkové lodě než do své vyšší střední třídy, jak naznačuje poměrně nízká cena. Xiaomi se skutečně snažilo, aby vyrobilo telefon pro kohokoliv, a to za dostupnou cenu 15–16 tisíc korun s výdobytky, které u mnohých telefonů ještě nejsou standardem.

Vytisknout
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací