Samsung Galaxy S23 Samsung Galaxy S23

Xiaomi Redmi 5 Plus (RECENZE)

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno

Pokud nejste fanoušek smartphonů a hledáte jen něco funkčního, prvním omezením bude cena. Nedávno testovaný Huawei P smart se stále řadí ke střední třídě, ale když potřebujete zlevnit ještě víc, nevyhnutelně narazíte na čínskou značku Xiaomi a její phablet Redmi 5 Plus.

Recenze Xiaomi Redmi 5 Plus, obsah

 1. Parametry a cena Xiaomi Redmi 5 Plus
 2. Balení a příslušenství Xiaomi Redmi 5 Plus
 3. Zpracování a ergonomie Xiaomi Redmi 5 Plus
 4. Displej Xiaomi Redmi 5 Plus
 5. Výkon a úložiště Xiaomi Redmi 5 Plus
 6. Výdrž baterie Xiaomi Redmi 5 Plus
 7. Operační systém a software Xiaomi Redmi 5 Plus
 8. Fotoaparát Xiaomi Redmi 5 Plus
 9. Hodnocení Xiaomi Redmi 5 Plus

Parametry a cena Xiaomi Redmi 5 Plus

Cena necelých 5 tisíc, rozměrný displej o úhlopříčce 5,9" a velká baterka. Pokud vedle sebe najdete tyto tři parametry, můžete se vsadit, že jste se dostali k telefonu určenému na práci. Velký displej je parádní na přehled v mailech a kalendáři, s velkou baterkou vydržíte i v případech, kdy se v zaměstnání něco protáhne. Cena pak předurčuje telefon pro tvrdé zacházení. Redmi 5 Plus může oslovit různé typy lidí, ale ne každého. V této recenzi zjistíme, proč je tomu tak.

Parametry Xiaomi Redmi 5 Plus vs. Samsung Galaxy J5 (2017) vs. Huawei P9 Lite (2017)

Parametry Xiaomi Redmi 5 Plus 32 GB Samsung Galaxy J5 (2017) Huawei P9 Lite (2017)
Procesor Qualcomm Snapdragon 625
(8× 2 GHz)
Samsung Exynos 7870
(8× 1,6 GHz)
HiSilicon Kirin 655
(4× 2,1 + 4× 1,7 GHz)
Operační paměť a úložiště 3/32 GB + microSD 2/16 GB + microSD 3/16 GB + microSD
Displej a rozlišení IPS 5,9"
(2 160 × 1 080)
AMOLED 5,2" FullHD
(1 280 × 720)
IPS 5,2" FullHD
(1 920 × 1 080)
Fotoaparáty 12 Mpx + 5 Mpx 13 Mpx + 13 Mpx 12 Mpx + 8 Mpx
Rozměry a hmotnost 158,5 × 75,4 × 8,05 mm, 182 g 146,2 × 71,3 × 8 mm, 160 g 147,2 × 72,9 × 7,6 mm, 147 g
Baterie 4 000 mAh 3 000 mAh 3 000 mAh
Operační systém Android 7.0 (Nougat) Android 7.0 (Nougat) Android 7.0 (Nougat)
Cena 5 599 Kč 4 999 Kč 4 999 Kč

Balení a příslušenství Xiaomi Redmi 5 Plus

Krabičku s telefonem Xiaomi nejde přehlédnout. Oranžová svítí už zdaleka, velikost však napovídá, že byste neměli čekat nic, co by se nevešlo do označení „naprosté minimum“. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme uvnitř (kromě nabíječky, datového kabelu a sponky na vysunutí slotu na SIM kartu) objevili i jednoduchý gumový kryt na zadní stranu. Jeho ochranná funkce je nenahraditelná, zároveň však zhoršuje ergonomii – prst najednou nenahmatá čtečku automaticky, ale uprostřed díry v krytu, boční tlačítka pak ztratí jinak jednoznačný stisk.

Xiaomi Redmi 5 Plus balení
Krabička budí pozornost.
Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing
Vítaným bonusem je gumový nárazník.

Zpracování a ergonomie Xiaomi Redmi 5 Plus

Pokud jste přijali fakt, že úhlopříčky telefonů rostou, jste na dobré cestě se s Redmi 5 Plus spřátelit. Úhlopříčka obrazovky určuje všechny tvary zařízení a je jasné, že při velikosti 5,9" Xiaomi žádný kolibřík nebude.

Přesto výrobce dokázal, že opticky vypadá telefon menší, než ve skutečnosti. Docílil toho použitím relativně tenkých rámečků: IPS displej zabírá celých 77,4 % plochy. Efekt podporuje i zaoblení rohů nejen na těle, ale i obrazovce. Praktický přínos tento designový prvek nemá, ale vypadá moderně. Třetím způsobem, jakým Xiaomi dokázalo mobil zmenšit, je použití displeje s poměrem stran 18:9. Cesta k bezrámečkovému telefonu tím byla vytyčena...

Díky designu se Redmi 5 Plus drží v ruce stejně, jako telefony staré rok nebo dva při použití 5,5" obrazovky. Posun v ergonomii je evidentní.

Xiaomi Redmi 5 Plus čelní pohled
Jednoduché tvary telefonu sluší.
Xiaomi Redmi 5 Plus detail na kameru
Pozor, ať nepoškrábete čočku.
Xiaomi Redmi 5 Plus notifikační dioda
Notifikační dioda skoro není vidět.

Tenké rámečky na druhou stranu neposkytují příliš prostoru pro kreativitu. Rozmístění ovládacích prvků je proto stokrát opakovanou klasikou: vypínání a hlasitost obsluhujete palcem na pravém boku, konektor stárnoucího micro USB zapojíte dole mezi reproduktorem a mikrofonem. Levý bok je tradičně místem pro zasunutí SIM karty. Vkládáte ji však do hybridního slotu, na druhé pozici proto musíte volit mezi druhou nano SIMkou, nebo paměťovou kartou micro SD. V případě telefonu s pamětí 32 GB je bohužel taková konfigurace limitující, čistý Dual SIM bychom viděli raději.

Přední strana je velmi decentní, všechny senzory jsou schované v černém proužku nad displejem. Jen z blízkosti si všimnete, že vpravo od sluchátka je kromě čočky selfie kamery i barevná notifikační dioda a vlevo se vedle senzoru jasu a přiblížení ukrývá i LED svítilna. Tu na přední straně telefonů ji najdete jen zřídka.

Zadní kryt je vyrobený kromě antén z kovu, v ruce proto příjemně chladí. V horní čtvrtině se nad sebe řadí čtečka otisků prstů, dvojitý blesk z diod a objektiv fotoaparátu. Ten bohužel z těla vyčnívá, telefon se ale na stole začne kývat, jen když budete tlačit na okraje displeje. Horším následkem je zranitelnost čočky, už během testování se na jejím kraji objevilo pár vrypů.

Xiaomi Redmi 5 Plus konektor micro USB
Raději bychom viděli konektor USB-C.
Xiaomi Redmi 5 Plus tlačítka na displeji
Navigační tlačítka můžete mít i na displeji.
Xiaomi Redmi 5 Plus hybridní slot
Hybridní slot na dvě SIMky, nebo paměťovku a SIM kartu.

Displej Xiaomi Redmi 5 Plus

Zobrazovací panel tohoto telefonu rozhodně upoutá. Lákadlem je víc velikost, než rozlišení nebo kvalita barev. Přestože prostředí telefonu používá syté barvy, na IPS panelu působí poněkud vybledle. Můžete sice nastavit podání teplejší i studenější, ale změna se projeví hlavně u bílé, v jiných odstínech jsme velké změny nezaznamenali.

Líbil se nám nápad v podobě regulace kontrastu na základě okolního světla, efektem má ale blízko k režimu vyššího kontrastu zapnutého permanentně. Režim standardního kontrastu barvy dále degraduje.

Podání barev je subjektivní, věnujme se proto i faktům: displej používá rozlišení 2 160 × 1 080 pixelů, což při úhlopříčce 5,9" dává výslednou jemnost 403 ppi. Na virtuální realitu tato obrazovka sotva stačí.

A povrchové zpracování? Otisky na krycím sklíčku Corning Gorilla nemají šanci, oleofobní vrstva svůj účel plní. O zadním krytu to samé říci nejde.

Maximální jas Maximální jas
Minimální jas Minimální jas

Výkon Xiaomi Redmi 5 Plus

Není tajemstvím, že řada Redmi nikdy nebyla orientovaná na maximální výkon, úžasná skóre v benchmarcích a hry obecně. Telefon používá osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625. Šestková řada sice patřila mezi vyšší střed, postupem času se však náskok řady 800 zvyšoval a tento smartphone to bohužel potvrzuje.

Svědčí o tom použití jader architektury Cortex-A53, která jsou o 15-50 % slabší než A72, a frekvence 2 GHz. Snapdragon 625 zkrátka není žádný mladík, žije s námi od začátku roku 2016. Pro potřeby Xiaomi Redmi 5 Plus ale stačí, čemuž dopomáhají 3 GB RAM.

Animace v graficky pokročilých hrách sice plynulostí do dějin nevstoupí, ale pokud vás zajímají spíš arkády než FPS a auto-závody, nemusíte se bát, že byste umřeli nudou. Xiaomi zvládne leccos, osoby zhýčkané „královskou kubaturou“ ale budou ohrnovat nos. Pro jistotu, abychom se neřídili jen dojmy, jsme sáhli i po benchmarku Antutu s těmito výsledky:

Výsledky benchmarku Antutu

 • Celkové skóre: 76 795
 • 3D: 38 405
 • UX: 12 581
 • CPU: 20 404
 • RAM: 5 405

Spornou kapitolou je použitá paměť. 32 GB pro základní použití stačí, ač si z nich systém ukousne 7 GB. V momentě, kdy se rozhodnete používat dvě SIM karty zároveň, začne paměťová karta chybět – tím víc, čím raději hrajete hry, natáčíte videa, koukáte na filmy nebo posloucháte hudbu.

i Chcete Xiaomi Redmi 5 Plus s vyšším výkonem? Koukněte na verzi s pamětí 64 GB, má totiž i o 1 GB větší operační paměť.

Baterie a výdrž mobilního telefonu Xiaomi Redmi 5 Plus

Když si Xiaomi Redmi 5 Plus potěžkáte v ruce, zjistíte, že není nejlehčí. A je tomu dobře, protože velkou část váhy zabírá akumulátor o kapacitě 4 000 mAh. Vzhledem k velkému displeji se sice nejedná o extrémní hodnotu, ale průměr se pohybuje mnohem níž.

A skutečně, s tímto mobilem můžete odjet v pátek večer na víkend a až se budete v neděli odpoledne vracet, nebudete na nule. Bude to sice vyžadovat úspornější provoz bez her, ale pokud jde o komunikaci, občasné zjištění informací na internetu a třeba navigaci po Středních Čechách, vydržíte.

Výdrž lze prodloužit i optimalizací přímo v aplikaci telefonu pro správu napájení, ale jedná se spíš o maličkosti, které výdrž prodlouží v řádu desítek minut. Sestávají se prakticky z možností zmrazení náročných aplikací, ztlumení jasu displeje nebo vypnutí GPS modulu. Naopak přínosná je funkce detekce spánku, která je však součástí samotného Androidu – na základě údajů z akcelerometru telefon zjistí, že se nehýbe a usne. Spánek se pak projevuje vypnutím většiny bezdrátových spojení a též notifikace přestanou upozorňovat rozsvícením displeje.

Nižší cena telefonu se projevila na rychlosti nabíjení. Přestože procesor podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0, Xiaomi ho nepoužívá. Maximální hodnota proudu 2,6 A je nevyužitá, telefon vstřebá maximálně 2 A, přičemž v praxi jsme s 2A nabíječkou naměřili maximálně 1,2 A. Na nabití z nuly na sto byste si proto měli vyhradit víc, než dvě hodiny.

Xiaomi Redmi 5 Plus baterie šetřič Xiaomi Redmi 5 Plus optimalizace Xiaomi Redmi 5 Plus blokace aplikací Xiaomi Redmi 5 Plus spotřeba Xiaomi Redmi 5 Plus výdrž na nabití Xiaomi Redmi 5 Plus režim spánku
O výdrž se MIUI stará, ale díky velké baterii to ani není třeba.

Operační systém a software Xiaomi Redmi 5 Plus

Nedílnou součástí telefonů Xiaomi (s výjimkou modelu Mi A1) je nástavba MIUI. Panují na ni hodně vyhraněné názory, rozhodně není tak neutrální, jako klasický Android. Na první dojem si všimnete, že telefon používá vlastní launcher bez seznamu nainstalovaných aplikací. V telefonu také najdete spoustu aplikací, které např. Google Pixely s čistým Androidem nemají – třeba Fórum MIUI, Hudba, Kompas, Mi Video nebo Skener, který se postará o vizitky a QR kódy.

Tento software bohužel nejde odinstalovat a co je horší, někdy ani deaktivace nepomáhá. Nikdo vám samozřejmě nebrání nainstalovat a používat jiné aplikace, ale pokud si nenainstalujete VPN nebo nerootnete telefon, nezabráníte předinstalovaným sdílet vaše osobní data s čínskými servery.

Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, domovská obrazovka Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, složka Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, multitasking Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, grafická témata Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, čistič paměti Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, paměť
Nástavba je masivní. Přidává spoustu užitečných funkcí, ale někdy je spíš komplikací.

A jak se MIUI používá? Je nutné si zvyknout na odlišnou grafiku. Ikony ve stavové liště nejsou jednobarevné, což škodí čitelnosti. Nadšeni jsme nebyli ani ze systému jejich aktualizací, zprávu přečtenou na jiném zařízení Xiaomi pořád hlásilo, jako novou. Prostor pro rychlé přepínače je bohužel omezený – víc, než 12 ikon se do něj nedostane. Zvyknout si musíte i na rozbalování oznámení dvěma prsty, obyčejný Android Nougat si vystačí s jedním. Trochu jinak vypadá i menu Nastavení, ale to už jsou rozdíly pouze kosmetické.

MIUI má i mnohé výhody. Líbí se mi integrovaný ovladač na domácí elektroniku vybavenou infraportem, chválím podporu grafických témat a hodit se můžou i duální aplikace, které umožňují přihlášení k jedné aplikaci dvěma účty.

Pro pokročilé uživatele jsou pak připraveny vychytávky pro podrobnější správu telefonu, které najdete pod ikonou Optimalizace. Co umí? Najít velké soubory a smazat je. Změřit použitá data a zablokovat přístup k internetu (bohužel ne pro systémové aplikace). Blokovat SMS a hovory z vybraných čísel. Upravovat oprávnění aplikací. A chránit některé z nich heslem při spuštění.

Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, domovská obrazovka Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, horní lišta Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, multitasking Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, grafická témata Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, čistič paměti Xiaomi Redmi 5 Plus, screenshot, paměť
Ovladač domácí elektroniky je fajn vychytávka a díky zmenšení displeje si nemusíte dělat starosti s ovládáním jednou rukou.

Fotoaparát Xiaomi Redmi 5 Plus

Něco takového řekneme rádi hned na úvod: Kamera v Redmi 5 Plus pro nás byla příjemným překvapením. U levných smartphonů si člověk musí zvyknout na kompromisy, v případě tohoto zařízení jich však bylo naprosté minimum. Dokonce i kdyby cena byla vyšší, pořád by jich bylo málo.

Co vůbec lze vytknout? Na videu (zvlášť u slow-motion) obraz trošku plave a je znát skokové zaostřování, při pohledech do dálky je zase evidentní absence detailů. Bohužel i tady je patrný skok – silnější větve jsou ostře orámované, drobné chvojí splyne v beztvarý chuchvalec. Na panoramata se tohle Xiaomi vyloženě nehodí, ale na běžné focení poslouží více než dobře.

Barvy zaznamenává jasně a zimní mrazivé slunce nechalo vyniknout i teplým barvám. I šum se pohybuje na přijatelné úrovni, takže nebe vypadá skutečně a ne jako namalované temperami.

Úctyhodné výsledky podává i mód sekvenčního focení, které funguje podobně, jako na iPhonu – dokud držíte spoušť, telefon fotí jeden obrázek za druhým. Obslužná aplikace má vodováhu, časovou i hlasovou spoušť, noční režim, retušovací mód i softwarový bokeh efekt. Chvilku pátrání však vyžaduje zjištění, v jakém rozlišení záznam pořídíte. U statických snímků volíte jen poměr stran a kvalitu na stupnici vysoká/nízká. Až na počítači jsme zjistili, že HDR pracuje v rozlišení 4 000 × 2 250 pixelů. U videa jste pak limitováni 4K rozlišením (3 840 × 2160 px) při 30 snímcích za vteřinu. Na telefon za necelých 5 000 Kč solidní výkon.

Galerie testovacích snímků

Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, interiér, detail Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, interiér, detail Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, exteriér, detail
Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, exterér Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, exteriér Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, exteriér
Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, exteriér Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, interiér, umělé světlo Xiaomi Redmi 5 Plus, testovací snímek, noční snímek

Hodnocení a srovnání Xiaomi Redmi 5 Plus s konkurencí

Xiaomi modelem Redmi 5 Plus potvrdilo, že umí zahrát hodně muziky za málo peněz. Chybám se nevyvarovalo ani tentokrát, ale kromě svérázného přístupu nástavby MIUI k Androidu se vlastně nejedná o nic, co by neobhájila příznivá cena. Srovnání s konkurencí v pásmu od 4,5 do 5,5 tisíc jen dokazuje, jak dobře si plusková pětka stojí.

Pokud si potrpíte na věhlasné značky, napadne vás určitě Samsung. Ten v daném pásmu nabízí Galaxy J5 (2017) Duos, což je „poloviční“ telefon – má menší displej, nižší rozlišení, menší RAM, interní paměť i baterii… Jediným argumentem, proč ho zvolit, je NFC, které můžete použít pro platby telefonem.

Konkurentem je i Huawei P9 Lite (2017). Ten může přesvědčit o něco kompaktnějšími rozměry, 16 GB úložiště je však citelný hendikep.

Největší konkurenci vyrábí Xiaomi samo sobě. Xiaomi Mi A1 je mobil, který na cenovou úroveň pod 5,5 tisíce klesnul z vyšších tříd. Poznáte to podle 4 GB RAM, úložiště 64 GB, konektoru USB-C i podpory rychlého nabíjení. A nezapomínejme ani na čistý Android!

Xiaomi Redmi 5 Plus

Xiaomi Redmi 5 Plus

Mobilní telefony

Xiaomi Redmi 5 Plus je velmi dobře vybavený telefon za rozumnou cenu. Nad konkurencí vyniká zejména velkým displejem, ale i po stránce ostatního hardwaru je vyvážený. Postrádali jsme sice moderní technologie, jako je port USB-C, rychlé nabíjení nebo odolnost proti vodě, ale stejnou výtku můžeme směřovat mezi levné telefon obecně.

Naopak vyzdvihnout musíme slušný výkon, překvapivě funkční fotoaparát a velkou baterii. Díky nim je celek schopný oslovit jak cenově citlivé zákazníky, tak lidi, co vybírají podle očekávaného užitku místo emocí.

Klady

 • Výdrž baterie
 • Velký displej na práci
 • Cena
 • Tenké rámečky
 • Překvapivě dobrý fotoaparát

Zápory

 • Některé funkce MIUI
 • Chybí rychlé nabíjení

Xiaomi Redmi 5 Plus (PREVIEW)

Společnost Xiaomi, která se v poslední době připomněla bezrámečkovými telefony Mi Mix, představila ambiciózní Xiaomi Redmi 5 a Xiaomi Redmi 5 Plus. Dnes se podíváme na druhý jmenovaný. Výrobce v jeho případě totiž umně kombinuje sympatickou cenu s moderním displejem, solidním výkonem a povedeným designem. Máme tu čest s nejlepším telefonem nižší střední třídy?

Xiaomi Redmi 5 Plus, barvy

Xiaomi Redmi 5 Plus má téměř 6palcový displej

Mobilní telefon Xiaomi Redmi 5 Plus nepřímo navazuje na populární Xiaomi Redmi Note 4. Na první pohled se ale od svého předchůdce odlišuje větším displejem a tenčími rámečky. Obrazovka o poměru 18 : 9 má rozlišení 2 160 × 1 080 pixelů a úhlopříčku 5,9". Telefon tak přesně zapadá do dnešního trendu velkých a protáhlých displejů, které vyplňují velkou část čelní plochy.

i Velký displej má i Honor 7X
Ještě o chloupek větší displej než Xiaomi Redmi 5 Plus má Honor 7X. Původně se u nás neměl vůbec prodávat, ale výrobce si to naštěstí nakonec rozmyslel.

Materiál konstrukce Xiaomi Redmi 5 Plus by mohla být jednou z oblastí, v nichž se podepsala nutnost udržet náklady na nízké úrovni. Jenže není! Záda i boční rámeček jsou z hliníku, což dělá z telefonu robustní a pevné zařízení. Vše dobře lícuje a konstrukce působí pevně.

Xiaomi Redmi 5 Plus je na tom dobře i po designové stránce. Přední i zadní část působí čistě a pohledně. Na zadní straně jsou nejvýraznějšími prvky čočka fotoaparátu, LED dioda a čtečka otisků prstů. Vše hezky v jedné přímce. Redmi 5 Plus je tedy, dá se říci, designový kousek vhodný i pro ty, kdo si potrpí na hezký, moderní design.

Xiaomi Redmi 5 Plus, černý

Xiaomi Redmi 5 Plus zcela v duchu dnešních trendů: velký protáhlý displej a tenké rámečky. Telefon nevypadá špatně ani zezadu.

Fotoaparáty Redmi 5 Plus slibují kvalitní fotky

Výrobce opatřil Xiaomi Redmi 5 Plus fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx a světelností f/2,2. Ačkoli jsme se nedočkali duálního snímače, netřeba smutnit. V této cenové relaci, kromě několika exotických experimentů u méně známých značek, to stejně ještě není pravidlem. Přesto očekáváme dostatečnou kvalitu pro běžné focení za standardních světelných podmínek. Natáčet budete moci až 4K video při 30 fps. Přední kamerka, které rovněž nechybí přisvětlovací dioda, dostala rozlišení 5 Mpx. Fotoaparáty budete obsluhovat přes jednoduchou aplikaci, známou i z ostatních telefonů Xiaomi.

Xiaomi Redmi 5 Plus, fotoaparáty

Telefon Xiaomi Redmi 5 Plus nebude aspirovat na nejlepší fotomobily, přesto čekáme kvalitní výstupy.

Výkon a hardware Xiaomi Redmi 5 Plus

Od telefonu nižší střední třídy nelze čekat rekordy v benchmarcích, přesto Xiaomi Redmi 5 Plus žádnou ostudu neudělá. Pohání jej poměrně výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 625, který bude navíc spolupracovat se solidní porcí až 4 GB paměti RAM. Lze si totiž zvolit ze dvou paměťových variant, 32 a 64 GB, a právě druhá jmenovaná se bude dodávat s větší operační pamětí. Pokud vám kapacita úložiště nebude stačit, nabízí se použití až 256GB microSD karty. Karta však zabírá jeden hybridní slot pro jednu SIM kartu.

i Nedostatkem výkonu nebude trpět ani Samsung Galaxy S9. Pohánět jej mají procesory Exynos 9810, respektive Snapdragon 845. V našich článcích se dočtete více.

Je nuné vyzdvihnout kapacitu baterie 4 000 mAh. Na přesné hodnoty výdrže telefonu si budeme ještě muset počkat, kapacita ale slibuje více než jednodenní výdrž. Jako operační systém byl zvolen Android 7 Nougat (8 Oreo jsme ani nečekali) s grafickou nadstavbou v nové verzi MIUI 9 a tuzemské zájemce potěší plná podpora českého LTE.

Parametry, specifikace a cena Xiaomi Redmi 5 Plus vs konkurence

A jak je na tom Xiaomi Redmi 5 Plus v porovnání s konkurencí? Více než dobře. Pomyslné soupeře překonává hned v několika ohledech.

Nokia 5 je o sice o 300 Kč levnější než 32GB varianta Redmi 5 Plus, to je ale jen jedna z mála zbraní, které může tasit. Číňan Finku překonává nejen velikostí a rozlišením displeje, ale i výkonem a velikostí vnitřní paměti či kapacity baterie. Nokia 5 v přímém souboji pak sbírá body zejména čistým Androidem 7.1 a příslibem dlouhotrvající podpory.

Huawei P9 Lite (2017) je na tom lépe než Nokia, ale jen o trochu. Stojí o stovku méně než Xiaomi Redmi 5 Plus ve 32GB verzi, opět se ale Xiaomi Redmi 5 Plus nevyrovná v displeji ani kapacitě RAM či baterie. Srovnatelně si vede naopak ve výkonu procesoru.

Další konkurent, tentokrát LG Q6, už má stejné rozlišení displeje, avšak menší úhlopříčku než Xiaomi Redmi 5 Plus. Q6 je také méně výkonná a její velkou slabinou je absence čtečky otisků prstů.

Nedávná novinka Huawei P smart, o níž si můžete přečíst podrobnou recenzi, již v souboji prokazuje více sebevědomí. Má jen o chloupek menší displej než Redmi 5 Plus a výkonnostně je na podobné úrovni. Navíc se jako jediný z výše zmíněných mobilů může pochlubit duálním zadním fotoaparátem. Xiaomi Redmi 5 Plus je ale levnější. I jeho 64GB varianta stojí méně než Huawei P smart, jenž má 32 GB. A téměř navlas stejně jako P smart je na tom jeho „dvojče“ Honor 9 Lite

Parametry/model Xiaomi Redmi 5 Plus Nokia 5 Black Dual Huawei P9 Lite (2017) LG Q6 Dual SIM Huawei P smart
Úhlopříčka a rozlišení displeje 5,9" (2 160 × 1 080 px) 5,2" (1 280 × 720 px) 5,2" (1 920 × 1 080 px) 5,5" (2 160 × 1 080 px) 5,65" (2 160 × 1 080 px)
Typ displeje IPS IPS LTPS IPS IPS
Odolnost vůči vodě a prachu - - -
Procesor Snapdragon 625 Snapdragon 430 Kirin 655 Snapdragon 435 Kirin 659
RAM 4 GB/3 GB 2 GB 3 GB 3 GB 3 GB
Úložiště 32 GB / 64 GB, microSD 16 GB 16 GB 32 GB 32 GB
Zadní fotoaparát 12 Mpx 13 Mpx 12 Mpx 13 Mpx 13 + 2 Mpx
Přední fotoaparát 5 Mpx 8 Mpx 8 Mpx 5 Mpx 8 Mpx
Baterie 4 000 mAh 3 000 mAh 3 000 mAh 3 000 mAh 3 000 mAh
Rozměry 158,5 × 75,42 × 8,05 mm 149 × 72,5 × 8,05 mm 147,2 × 72,9 × 7,5 mm 142,5 × 69,3 × 7,9 mm 150,1 × 72,1 × 7,5 mm
Hmotnost 180 g 160 g 147 g 149 g 165 g
Barevné varianty černá, modrá, zlatá černá, modrá, stříbrná, červená černá, modrá zlatá černá, šedá černá, modrá, zlatá
Cena 4 899 Kč / 5 599 Kč 4 599 Kč 4 799 Kč 5 303 Kč 5 999 Kč

Ceny platné k 14. 2. 2018

Xiaomi Redmi 5 Plus, design

Smartphone Xiaomi Redmi 5 Plus se snaží potenciální zákazníky oslovit kombinací hezkého designu, solidního výkonu a dobře zvolené výbavy. Bude úspěšný?

i Mohlo by vás zajímat

Xiaomi Redmi 5 Plus je atraktivní chytrý telefon nižší střední třídy. Má obří moderní displej, ve své třídě nadprůměrný výkon a nakonec i hezký design. Jeho jedinou vadou na kráse může pro někoho být poněkud větší výška pramenící z velké obrazovky. Pokud to ale pro vás není překážkou, Redmi 5 Plus je skvělou volbou.

Vytisknout
P-DC1-WEB19
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací