Zastřihovač Panasonic Multishape (RECENZE): jak obstál v testu?

Zobrazit katalog

Recenze

Aktualizováno • Autor: Jakub Beránek

Pokud hledáte jediný zastřihovač, který zastoupí všechny ostatní, tak Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 může být tou správnou volbou. Nabízí totiž modulární řešení, kdy si jednoduše sestavíte vlastní sadu tak, že k hlavní jednotce přidáte nástavce podle vlastního výběru. Jedním přístrojem tak zastřihnete vlasy nebo vousy, ale klidně si i vyčistíte zuby. Jako to funguje v praxi? Vše jsme vyzkoušeli za vás.

Zastřihovač Panasonic Multishape (RECENZE) – OBSAH

 1. Představení Panasonic Multishape ER-CKN2-A301
 2. Bližší pohled na modulární systém Panasonic Mutlishape
 3. Výměna nástavců
 4. Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 v praktickém testu
 5. Nabíjení a výdrž baterie
 6. Celkové hodnocení Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Představení Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Rozlučte se s nekonečným elektronickým nepořádkem a seznamte se s multifunkčním zastřihovačem Panasonic Multishape ER-CKN2-A301. Poskytne vám svobodu při zvládání osobní každodenní péče o tělo pomocí jednoho zařízení. Stačí vyměnit nástavec a od zastřihování vlasů a vousů se dostanete k úpravě chlupů, ale také k zastřihování chloupků v uších, nose a na obličeji. A pomocí dalšího nástavce proměníte zastřihovač na sonický zubní kartáček.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301; Zastřihovač - na vlasy a vousy, chloupky
Pohled na celou nabídku modulárního systému Panasonic Multishape.

Typický moderní muž má v koupelně hned několik přístrojů – holicí strojek, zastřihovač na vlasy nebo na vousy, občas i další strojek na chloupky v nose. A případně pohodlný elektrický zubní kartáček. Postupným nakupování se snadno stane, že každý přístroj máte od jiné značky a s jiným napájením. A pokud do toho čas od času cestujete, tak může pánská kosmetická taštička nabývat do nečekaných rozměrů. A právě tohle se rozhodl změnit Panasonic se svojí ucelenou řadou produktů Multishape. Klíčovým prvkem je Panasonic Multishape ER-CKN2-A301, což je vlastně rukojeť s dobíjecí baterií. Jaké má parametry?

Klíčové parametry Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Typ Panasonic Multishape ER-CKN2-A301
Použití vousy/vlasy/chlupy
Břity japonské nerezové břity, 45stupňové břity leštěné nanotechnologií
Ovladač nastavení délky střihu 58 úrovní nastavení délky
Zdvih střihu 0,5 mm
Rozsah střihu 0,5–30 mm
Nástavce 1–10 mm, 11–20 mm, 21–30 mm, 1,5 mm pro tělo
Způsob použití provoz pouze na baterii
Další příslušenství hřeben se 14 délkami (0,4–10 mm), nasazovací ochranný nástavec, nasazovací hřeben na tělo, nabíjecí stojánek, adaptér, cestovní pouzdro a náhradní břit
Vodotěsný
Modulární systém
Rozměry (V׊×H) 196 × 49 × 43 mm
Hmotnost 180 g
Typ baterie Ni-MH
Doba provozu 40 min.
Cena 1 999 Kč

V případě produktové rodiny Panasonic Multishape se můžete setkat i s rukojetí osazenou baterií typu Li-ion. Ta má prodlouženou výdrž až na úrovni 70 minut, což je skvělé, a pokud například více cestujete, tak jde o lepší řešení než varianta s baterií typu Ni-MH.

Bližší pohled na modulární systém Panasonic Mutlishape

Ještě než se podíváme na naše praktické zkušenosti, tak se musíme blíže seznámit s tím největším lákadlem, což je právě modulární systém Multishape. Základní balení totiž zahrnuje jednu rukojeť s dobíjecí baterií a hned čtyři hřebenové nástavce s možností nastavení délky střihu v malých intervalech v 58 krocích. Od 1 mm po 30 mm v intervalech po 0,5 mm. Velmi dobře se tak postaráte o zastřihování vlasů, vousů i chlupů po celém těle. A co dál? Čím se liší od již dostupných multifunkčních zastřihovačů?

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301; Zastřihovač - na vlasy a vousy, chloupky
Obsah základního balení, kdy kromě rukojeti získáte také hned čtyři nástavce – nástavec A (1–10 mm), nástavec B (11-20 mm), nástavec C (21-30 mm) a nástavec D (1,5 mm).

Čím se však liší od již dostupných multifunkčních zastřihovačů? Nikdo vám v rámci systému Panasonic Multishape nenutí 20 kusů příslušenství, ale jednoduše si vyberete přesně takové, které potřebujete. Klidně i postupným dokupováním, kdy i tak udržíte klíčovou výhodou v podobě jedné základní rukojeti s jednou nabíječkou. Pojďme si jednotlivé nástavce blíže představit.

Holicí hlava s trojicí břitů

K jemnému holení vousů potřebujete kvalitní holicí hlavu, tu představuje Panasonic Multishape ER-CSF1-A301 s podporou pro mokré i suché holení. Všechny břity a planžety jsou vyrobeny z chirurgické oceli založené na umění tradiční výroby japonských samurajských mečů. Vnitřní břity byly navíc ostřeny nanotechnologiemi v úhlu 30 stupňů a odolné planžety jsou navrženy pro roky šetrného holení. Kvitujeme voděodolný design umožňující holit nasucho nebo namokro pomocí gelu nebo pěny. Klidně i při sprchování.

Zastřihovač chloupků v nose, uších a na obličeji

Možná se smějete, ale zastřihovač chloupků v nose patří do regulérní výbavy mnoha mladých i starších mužů, kteří dbají o svůj zevnějšek. Nástavec Panasonic Multishape ER-CNT1-A301 zahrnuje pokročilé oboustranné břity a funkci odsávání, takže nedochází k odpadávání chlupů v nose a okolo něj. Díky svému tvaru velmi dobře poslouží i na dalších obtížně dosažitelných místech. Například v uších nebo při práci s obočím.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Speciální konstrukce hrotu zahrnuje břit, který stříhá na všechny strany. To ho činí ideálním pro chloupky v nose a uších a také pro tvarování obočí, knírů nebo bradek.

Nástavec s hlavicí zastřihovače vousů/vlasů

Nástavec Panasonic Multishape ER-CTN1-A301 s hlavicí zastřihovače vousů/vlasů je nezbytný pro osobní pánskou péči při každodenním používání s hlavní jednotkou (rukojetí). Jedinečný design japonských břitů pro přesné stříhání a až 39 snadno nastavitelných délek vás podpoří v hledání ideálního vzhledu a sebejistoty – budete tak připraveni na jakoukoliv situaci. Délku střihu nastavíte pomocí jednoduchého ovladače jedním ze dvou dodávaných hřebenových nástavců – v malých intervalech až po 39 krocích. Od 1 mm po 20 mm v intervalech po 0,5 mm. Délku střihu můžete dokonce zkrátit na 0,5 mm nepoužitím hřebenového nástavce. Jde o velmi užitečný nástroj pro perfektní styling.

Nástavec s hlavicí zubního kartáčku

Tak tohle je skutečná pecka a kvitujeme nápad Panasonicu udělat z holicího strojku zubní kartáček. Respektive rovnou dva, v balení Panasonic Multishape ER-CTB1-A301 totiž najdete sice jeden výměnný nástavec, ale k němu rovnou dva typy kartáčků – univerzální a extra jemný, který lépe dosáhne i na paradontální kapsy nebo do mezizubního prostoru.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301; Zastřihovač - na vlasy a vousy, chloupky
Sada zubních kartáčků obsahuje konektor a dva různé kartáčky: univerzální a extra jemný – oba zajišťují hloubkové čištění pomocí sonické vibrační technologie.

Výměna nástavců

Pokud si několik nástavců dokoupíte, tak je klidně možné, že je budete měnit hned několikrát za den. Proto musel výrobce vymyslet takový systém, který například nebude fungovat jako zapojování USB-A kabelu, kdy se to typicky povede až na třetí pokus. Samotná výměna hlavic je totiž překvapivě snadná a slibujeme, že se vám povede hned na první pokus. K nasazení stačí jen zatlačit zvolenou hlavici proti tělu rukojeti, než uslyšíte a ucítíte cvaknutí. U některých hlavic (např. zubní kartáček) lze ještě měnit samotné koncovky. Tu musíte jen pootočit a následně jemným pohybem oddělit od hlavice. Odpojení samotné hlavice spočívá v pouhém zmáčknutí tlačítka na zadní straně a odtažení od rukojeti. Snadnější už to být zkrátka nemůže a rozhodně dáváme za tento způsob výměny nástavců Panasonicu velký palec nahoru.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 v praktickém testu

Po představení celého systému Multishape se konečně můžeme blíže podívat na samotný strojek Panasonic Multishape ER-CKN2-A301. Rovnou musíme ocenit kvalitní materiálové provedení, protože i během poměrně intenzivního používání nikde nic nevrže a výměna nástavců probíhá zcela bez problémů.

V krabičce kromě rukojeti najdete nabíječku a hned čtveřici hřebenových nástavců (1–10 mm, 11–20 mm, 21–30 mm a 1,5 mm na tělo). Po nasazení na rukojeť lze výšku nástavce otáčením měnit dle potřeby. Škoda jen, že popisky na těle zastřihovače jsou šedé na černém podkladě, takže jsou trochu hůře čitelné. Celkově však musíme i tak uznat, že pro styling vlasů nebo vousů získáte dosud netušené možnosti. Zkrácení dlouhých vousů jsme sice neměli možnost vyzkoušet, ale úpravy vlasového porostu probíhají velmi dobře. Výrobce rozhodně nelže, když ve specifikacích uvádí použití Japanese Blade Technology. Použité břity jsou vyrobené z japonské nerezové oceli a jsou ostřeny na 45° pomocí nanotechnologie. Širší mezery mezi břity zachytí a zastřihnou více vlasů najednou, což vede k tomu, že celý proces stříhání zabere jen pár minut. Samozřejmě záleží na cviku. Některé vlasové úpravy lze provádět vlastními silami. Na komplexnější ostříhání je však lepší přizvat partnera.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301; Zastřihovač - na vlasy a vousy, chloupky
Jednoduchá regulace délky střihu pomocí otáčení hlavice.

Také doporučujeme před samotným stříháním Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 připojit alespoň na chvíli na nabíječku, aby strojek fungoval na maximální možný výkon.

Je jasné, že nákupem základního Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 se dříve či později odhodláte k dokoupení dalšího příslušenství. Z našich zkušeností rozhodně doporučujeme nástavec Panasonic Multishape ER-CSF1-A301, se kterým si krásně dohladka oholíte bradu. Všechny břity a planžety jsou vyrobeny z chirurgické oceli založené na umění tradiční výroby japonských samurajských mečů. Vnitřní břity byly ostřeny nanotechnologiemi v úhlu 30 stupňů a odolné planžety jsou navrženy pro roky šetrného holení. Tři holicí břity se pohybují nezávisle ve třech směrech, takže se velmi dobře přizpůsobí konturám vašeho obličeje. Holení je rychlé a zcela bezproblémové.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Hlavice elektrického holicího strojku pro mokré i suché holení kompatibilní se systémem Multishape.

Vyzkoušeli jsme také oholení zhruba 5denního strniště, a to už bylo lehce nepříjemné, protože strojek za vousy v některých momentech spíše tahal. Možná by se to zlepšilo při použití holicího gelu. Z našeho pohledu se strojek skvěle hodí pro pravidelné každodenní holení. V rámci holení jsme vyzkoušeli i Panasonic Multishape ER-CNT1-A301. Tedy nástavec pro zastřihování chloupků v nose, v uších nebo na obočí. Díky malým rozměrům se vejde skutečně všude a má i dostatečný výkon. Dokonce nechybí ani odsávací mechanismus, takže se nemusíte obávat zašpinění umyvadla.

A jdeme na zubní kartáček Panasonic Multishape ER-CTB1-A301, který využívá sonické vibrace pro kvalitní a hluboké čištění, kterého jen těžko dosáhnete použitím obyčejného ručního kartáčku. V balení najdete rovnou dva typy kartáčků – univerzální a extra jemný. Musíme uznat, že oba kartáčky se povedly a je znát rozdíl při jejich používání. Nicméně s čištěním zubů máme i pár problémů. Oproti klasickému elektrickému kartáčku chybí nějaké funkční režimy v síle nebo způsobu čištění. Také nedojde k automatickému vypnutí strojku například po 2 minutách, což je typické pro elektrické zubní kartáčky. Tady by se dalo na funkcích ještě zapracovat.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Sada nástavců s hlavicí na elektrický zubní kartáček se sonickou vibrační technologií.

V rámci rodiny produktů Panasonic Multishape je k dispozici i úzký hlavicový nástavec ER-CTN1-A301 doplněný o dva nástavce. Díky až 39 úrovní výškového nastavení slouží k jemnému doladění tvaru a délky vlasů nebo vousů. Více méně kopíruje některé funkce základního balení. Možná jde o takovou přípravu na situaci, kdy výrobce začne samostatně prodávat rukojeť s integrovanou hlavicí bez dalšího příslušenství. Sami si tak následně poskládáte váš jedinečný nástroj pro udržování fyzické krásy.

Nabíjení a výdrž baterie

Tady už se dostáváme na tenký led, protože v tomto bodu musíme Panasonic poměrně výrazně pokárat. Za co? No jednoduše jako uživatel nedostanete žádnou zpětnou vazbu o stavu baterie. Jasně, v případě modelu Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 lze počítat s výdrží na úrovni slušných 40 minut (v případě modelu s lepší Li-ion baterií pak dokonce skvělých 70 minut). Ale zcela jednoznačně chybí informace o stavu nabití/vybití baterie. Ráno si vyčistíte zuby, oholíte bradu, večer zase vyčistíte zuby a po pár dnech už budete přemýšlet, kdy naposled se strojek nabíjel. Kdyby alespoň dodávaná nabíječka fungovala jako stojánek, do kterého budete strojek rutinně odkládat.

Z našeho pohledu to měl výrobce lépe vyřešit. Například by stačilo na tělo rukojeti integrovat čtyři LED indikátory, které by symbolizovaly stav nabytí na 25, 50, 75 a 100 % a hned by se se strojkem lépe každodenně pracovalo. Chápeme, že vyloženě LED displej s přesným stavem baterie by zbytečně navýšil cenu, ale šlo by o naprosto ideální řešení.

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301; Zastřihovač - na vlasy a vousy, chloupky
V každém případě je lepší starat se o nabíjení jednoho zařízení místo pěti různých.

Z 0 na 100 % se Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 nabije za 60 minut a je jen škoda, že nabíječka jako taková nefunguje jako stojánek. Jde totiž o klasický adaptér s proprietární koncovkou, kdy při nabíjení musí strojek ležet. Jen připomeneme, že Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 nelze z bezpečnostních důvodů během nabíjení používat.

Celkové hodnocení Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

recenze - Multifunkční zastřihovač Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Multifunkční zastřihovač Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Panasonic Multishape ER-CKN2-A301

Multifunkční zastřihovač Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 si díky základnímu příslušenství poradí s vlasy i chlupy po celém těle. Modularita systému Multishape umožňuje od začátku vytvořit vlastní jedinečnou kombinaci, která vyhoví osobním potřebám péče o tělo. S rozvojem vašeho stylu v průběhu času můžete snadno rozšířit funkce Multishape pomocí dodatečných hlavic nástavců. Systém navržený tak, aby vás doprovázel na vaší cestě za osobní péčí.

Líbí se nám, že pořízením systému Multishape výrazně snížíte počet elektronických zařízení ve vaší koupelně, což snižuje využívání lithia/niklu, čímž potěšíte životní prostředí.

Klady

 • Pro zastřihování vlasů a vousů i úpravu chlupů
 • Po dokoupení příslušenství také zastřihování chloupků v uších, nose a na obličeji i čištění zubů
 • Odolné břity z japonské nerez oceli jsou navržené pro roky šetrného holení
 • 100% vodotěsný
 • Jedna výchozí rukojeť s integrovanou baterií
 • Vydrž baterie až 40 minut
 • Pohodlná výměna nástavců
 • Z nabídky Multishape si vyberete jen takové příslušenství, které potřebujete

Zápory

 • Zcela chybějící stav kapacity baterie
 • Nabíjení by mohlo být řešené formou stojánku
 • V režimu zubního kartáčku se čištění zubů samo nepřeruší
 • Chybí pevné cestovní pouzdro (pouze textilní pytlík)

Pokud přejdeme několik málo záporných bodů, tak multifunkční zastřihovač Panasonic Multishape ER-CKN2-A301 má rozhodně pevné místo ve výbavě moderního muže. Díky sadě různých nástavců zvládnete vykouzlit celou řadu stylových sestřihů nebo vyladíte tvar vousů přesně podle svých představ. Vždy tak budete vypadat skvěle a originálně.

Jakub Beránek

Jakub Beránek

Jakub Beránek je externím redaktorem Obsahové redakce Alza.cz. Zajímá se o novinky v hardwarové oblasti, testuje chytré telefony nebo na vlastní kůži zkouší, který fitness náramek měří nejpřesněji. Ve volném čase vedle sportu také opakovaně sleduje ty nejlepší filmy minulé dekády.

3,7
Panasonic Multishape ER-CKN2-A301
Zastřihovač - na vlasy a vousy, chloupky v oblasti třísel, pánský, omyvatelné nástavce, rychlé nabití a nastavení délky, 4 nástavce, materiál čepelí nerez
Koupit s kódem ALZADNY20 1 295,-
1 619,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: PANZA636
Vytisknout
P-DC1-WEB07
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací