Živá paměť, o. p. s.

14.11.2014 - Obecně prospěšná společnosti Živá paměť podporuje přeživší oběti holocaustu. Organizace poskytuje sociální a poradenské služby osobám pronásledovaným totalitními režimy, zejména pak obětem fašismu a nacionálního socialismu.Vznik obecně prospěšné společnosti Živá paměť byl iniciován v průběhu procesu odškodnění z titulu nucených a otrockých prací během 2. světové války. Přes 120 000 osob zaslalo žádosti a zároveň i doklady o perzekuci během 2. světové války.


Vznikla tak unikátní sbírka originálních dokladů úřední i osobní povahy, fotografií a osobních výpovědí. Právě za účelem zachování, rozšíření a zpracování tohoto jedinečného archivu založili pracovníci Kanceláře pro oběti nacismu obecně prospěšnou společnost Živá paměť.


Cílem organizace je pečovat o společné vzpomínkové dědictví osob pronásledovaných během 2. světové války. Dále si klade za cíl poskytovat sociální a poradenské služby osobám pronásledovaným totalitními režimy, zejména pak obětem fašismu a nacionálního socialismu.
 

Společnost zajišťuje zejména tyto obecně prospěšné služby:

  • správa archivního materiálu shromážděného za účelem odškodnění otrocky a nuceně nasazených v období 2. světové války
  • shromažďování a zpracování archivního materiálu zejména vzpomínkového charakteru ve formě písemných, audio i audiovizuálních záznamů z oblasti moderních dějin
  • provádění a podpora výzkumných projektů, zpracování studií a odborných analýz z oblasti moderních dějin
  • informační, vzdělávací a osvětová činnost zaměřená na období moderních dějin, prováděná zejména formou přednášek a výstav
  • poradenské a asistenční služby poskytované v sociální oblasti obětem pronásledování, zejména totalitními režimy
  • organizování a poskytování humanitární pomoci obětem pronásledování, zejména totalitními režimy
  • podpora organizací a svazů zastupujících zájmy obětí pronásledování formou pořádání konferencí, setkávání s pamětníky, kulturních a společenských akcí
  • činnosti směřující k podpoře evropské integrace, dobrých sousedských vztahů a občanské společnosti


Alza.cz poskytla společnosti Živá paměť notebook, který bude využit pro bezplatnou výuku práce s PC v kurzech organizovaných pro klienty společnosti.

Živá paměť o. p. s.

www.zivapamet.cz
 

Vytisknout

P-DC1-WEB09
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací