Velké zboží doručíme zdarma Sleva 30 % na elektrokola

Zvlhčovač vzduchu Stadler Form GEORGE (RECENZE)

Zobrazit katalog
Zvlhčovač vzduchu Stadler Form George

Recenze

Aktualizováno

Stadler Form George je primárně zvlhčovač s funkcí čištění vzduchu, což ocení především alergici. Takové zařízení 2 v 1 by mělo být součástí každé ložnice ve větším městě, protože napomáhá lepšímu spánku i zdraví. V bytech bývá často nižší vlhkost, než je žádoucí, což může působit problémy. Malé děti často trpí na laryngitidy a další nemoci dýchacího ústrojí, a s tím právě zvlhčovač s čističkou vzduchu může výrazně pomoci. Stadler Form George navíc nabízí i možnost přidání esenciálních olejů, což zvyšuje účinek na zdraví. Jaký tento zvlhčovač a čistič vzduchu je?

Praktické a jednoduché ovládání mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri

Obsah recenze zvlhčovače a čističe vzduchu Stadler Form George:

 1. Základní parametry Stadler Form George
 2. Zvlhčovač a čistič vzduchu Stadler Form George: První dojmy
 3. Vlastnosti a funkce zvlhčovače a čističe vzduchu Stadler Form George
 4. Praktické zkušenosti se Stadler Form George
 5. Proč je důležité mít dostatečně vlhký vzduch?
 6. Aromaterapie: Mocná síla esenciálních olejů
 7. Závěrečné dojmy ze zvlhčovače a čističe George

Základní parametry Stadler Form George

 • zvlhčovač a čistič vzduchu v jednom
 • pro velikost místností do 60 m2
 • automatický režim
 • nádrž na vodu o objemu 3,2 litru
 • vhodný pro aromaterapie
 • stmívatelné diody
 • hlučnost od 27 dB
 • příkon 3-23 W

Zvlhčovač a čistič vzduchu Stadler Form George: První dojmy

Na modelu George mě zaujala sympatická velikost a především vzhled. Velikost je akorát, lze ho umístit na zem i na noční stolek. Jeho velkou část zabírá nádrž na vodu o objemu 3,2 litru, takže kdyby byl menší, bylo by třeba ho častěji doplňovat. Design je atraktivní, velmi jednoduchý a přitom efektivní. Vzhled nekazí tlačítka, která jsem chvíli musela hledat – velmi chytré řešení! Jsou totiž součástí žebrování, takže je na první pohled vůbec nezahlédnete. Zajímavý je také způsob otevírání vnitřku přístroje, jen při opravdu důkladném pohledu zjistíte, že v žebrování je skulina, která drží obě části magneticky u sebe, stačí tedy trochu zabrat a otevřete útroby přístroje – elegantně a jednoduše.

Praktické a jednoduché ovládání mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
Jeho velikost ho předurčuje k umístění kamkoliv, na zem či na noční stolek. 

Ovládání

Ovládání je velmi intuitivní a snadno lze přístroj nastavit. K dispozici je celkem 5 tlačítek a několik kontrolek. Jediná kontrolka, která k sobě nemá tlačítko, je NO WATER. To znamená, že došla voda. Tlačítkem ON/OFF se přístroj zapíná a vypíná, SPEED nabízí čtyři stupně rychlosti větráku a HYGROSTAT ovládá požadovanou úroveň vlhkosti vzduchu (40 %, 45 %, 50 %, 55 % či nepřetržitý provoz), na kterou přístroj lze nastavit. Poslední úroveň znamená, že funkce zvlhčování bude zapnutá bez ohledu na stav vlhkosti vzduchu v místnosti.

Tlačítko AUTO je pro aktivaci automatického režimu. Tato funkce respektuje požadovanou vlhkost vzduchu, podle aktuální situace však mění otáčky větráku. Čím nižší je vlhkost, tím vyšší otáčky budou, aby bylo rychleji dosaženo výsledku. Tento režim také zohledňuje ekonomičnost provozu. Pokud stisknete tlačítko pro ovládání rychlosti ventilátoru, automatický režim se vypne. Tlačítko DIMMER je určeno pro snížení intenzity jasu LED, což oceníte, pokud používáte přístroj v ložnici v noci, kdy by vás mohlo světlo rušit. Při stisknutí dojde ke ztlumení světla, dalším stiskem ho vypnete a opětovným stiskem zase zapnete zpět do výchozí polohy.

iV českém manuálu je věta, že se hodnota vlhkosti zobrazí na displeji v procentech, tato věta je chybná a v anglickém návodu neexistuje. Stadler Form George displejem nedisponuje, nicméně to ani nepotřebuje, o vše se postarají diody.
Praktické a jednoduché ovládání mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
Ovládání je jednoduché a intuitivní, podsvětlení tlačítek je možné vypnout. 

Vlastnosti a funkce zvlhčovače a čističe vzduchu Stadler Form George

Základní funkcí je zvlhčování, a to tento přístroj zvládá hned v několika režimech. Nastavit si můžete vlhkost vzduchu 40 %, 45 %, 50 %, 55 % či nepřetržitý provoz. Jakmile je požadované vlhkosti dosaženo, přístroj se uspí. V případě, že je vlhkost vyšší než nastavená, každých 30 minut se zapne větrák na 90 vteřin pro pročištění vzduchu.

Filtr na nečistoty

Součástí George je ručně omyvatelný filtr pro větší nečistoty, jako jsou chlupy od zvířat a chuchvalce prachu. Filtrační disky zase filtrují vzduch od nečistot, roztočů, prachu, pylu, bakterií a virů. Nedoporučuji žít ve sterilním prostředí, ale zvláště u oslabeného organismu a ve znečištěném větším městě je vhodné si pomoci čističkou vzduchu – ideálně v noci, kdy se tělo může regenerovat ve vhodném prostředí. George doporučuji používat především na začátku podzimu, protože přichází topná sezóna a nižší vlhkost vzduchu, ale také více nemocí z práce, škol a školek.

Antibakteriální kostka Silver Cube

Antibakteriální stříbrná kostka Silver Cube přirozeně dezinfikuje vodu, a zabraňuje tak růstu bakterií, což někdy bývá problém v klasických zvlhčovačích. Výhody této přirozené a zcela přírodní dezinfekce oceníte hlavně u často nemocných dětí a dospělých.

Praktické a jednoduché ovládání mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
Antibakteriální kostka přirozeně dezinfikuje vodu. 

Demineralizační filtr – volitelné příslušenství

Jediná součást, která není v balení přístroje, byl demineralizační filtr, který se používá ke snížení minerálních látek ve vodě. Čím tvrdší voda a její spotřeba, tím častěji filtr bude třeba měnit. To bohužel používání přístroje značně prodražuje, protože filtr stojí 499 Kč (cena platná v době testování). Na druhou stranu, filtr je volitelným příslušenstvím, jeho používání není tak zásadní jako např. u ultrazvukových zvlhčovačů, kde vodní kámen může zvlhčovač opravdu nenávratně poškodit. George lze tedy používat i bez demineralizačního filtru, jen je třeba častěji provádět odvápnění vnitřních částí přístroje. A to ideálně pomocí originálního odvápňovacího přípravku Durgol od švýcarského výrobce pro Stadler Form, který můžete použít na odvápnění i dalších zařízení u vás doma, tento přípravek však bohužel nebyl součástí testování.

Praktické zkušenosti se Stadler Form George

Co vás zarazí jako první – je mimořádně tichý! Na nejnižší mód ho neuslyšíte ani s uchem přímo na přístroji. Vyšší stupně už jsou slyšet, nicméně jde o extrémně tichý přístroj, který vám nebude vadit ani při lehkém spánku. Není to však jediná vlastnost, kterou v ložnici oceníte – na přístroji lze zcela vypnout všechny diody, takže vás nebude žádné světlo rušit ze spaní. A to ocení všichni, kteří potřebují tmu a ticho pro kvalitní spánek.

Údržba zvlhčovače a čističe vzduchu George

Údržba tohoto přístroje je velmi jednoduchá. Stačí otřít navhlčeným hadříkem, výrobce doporučuje jednou týdně opláchnutí a každý druhý týden důkladnější umytí z důvodu nachytaných nečistot ze vzduchu. Vstupní filtr je omyvatelný, spodní komoru je možné mýt dokonce i v myčce na nádobí. Vodu lze doplňovat i při zapnutém přístroji. Antibakteriální kostku Silver Cube je třeba měnit každý rok a demineralizační filtr podle potřeby, vše se provádí velmi jednoduše.

Krémová polévka z mixéru Concept SM-3050 Fresh&Nutri
Otevírání George je velmi důvtipné, jeho údržba zase velmi snadná.

Proč je důležité mít dostatečně vlhký vzduch?

Vlivem suchého vzduchu, který nás trápí zvláště v zimním období a topné sezóně, dochází k vysušování sliznic. To má za následek větší náchylnost k nejrůznějším nemocem. Vyšší vlhkost je pak přímo zásadní při léčbě nemocí, jako je například laryngitida u menších dětí. Nízká vlhkost vzduchu také podporuje vznik vrásek. Ideální vlhkost v létě je 40 %, v zimě 45 %. Pozor však na dřevostavby a starší domy, vyšší než doporučená vlhkost může dlouhodobě způsobovat vznik plísní.

Aromaterapie: Mocná síla esenciálních olejů

Esenciálním olejům ve vzduchu se věnuje aromaterapie, která nabízí neuvěřitelné množství možností, jak esenciální oleje, známé jako EO, mohou pomoci. S pomocí vybraného esenciálního oleje můžete zlepšit akutní i chronické stavy, je účinnou prevencí, ale také výrazně ovlivňuje psychiku, a tím i psychosomatické potíže. Já zvolila silice z grepu, které pomáhají dezinfikovat vzduch, jsou antidepresivní, stimulující a osvěžující. A také je vhodný pro děti, zvláště v období nemocí, na podzim a v zimě.

Rozdíl polévek je jednoznačný
Pár kapek oblíbeného esenciálního oleje provoní celou místnost.

Závěrečné dojmy ze zvlhčovače a čističe George

Přiznám se, že nejvíc jsem se těšila právě na tuto funkci – přidání několika kapek esenciálního oleje. Ten totiž nemůžete přidat jen tak do jakéhokoliv přístroje, mnohé oleje dokáží povrch plastů naleptat a tak většinou tato funkce není oficiálně schválena výrobcem. To není ale případ George. Jemná vůně se brzy projevila, vůbec nerušila, byla opravdu velmi nenápadná a příjemná. Když k tomu přidáte sympatický a elegantní vzhled přístroje, neuvěřitelně tichý režim a provedení, které nebude rušit spánek v ložnici, máte perfektního adepta na nového společníka do vašeho bytu.

Nemám k tomuto přístroji žádné výhrady kromě dražšího příslušenství, především u demineralizačního filtru je při extrémně tvrdé vodě provoz celkem drahý. Zvlhčovač vzduchu vám pomůže udržet kvalitní podmínky ve vašem bytě či domě, což se projeví na pevnějším zdraví celé vaší rodiny. Zdraví si sice za peníze nekoupíte, ale správnou investicí ho podpoříte – zcela přírodně a bez chemie!

Hodnocení 95% Alza.cz
Hlavní parametry: Hlavní funkce zvlhčování
95%
Hlasitost
100%
Další funkce
90%
Poměr cena / výkon
80%

Klady

 • Zvlhčovač a čistička v jednom
 • Automatický režim
 • Dokonalá tichost
 • Lze využít esenciální oleje
 • Možnost vypnutí diod
 • Antibakteriální kostka
 • Možnost dokoupení demineralizačního filtru

Zápory

 • Dražší příslušenství
Vytisknout
P-DC1-WEB03
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací