Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství emailových pokusů o podvodné informace k navrácení platby zneužívající dobré jméno naší společnosti. Prosím vždy si zkontrolujte odesílatele emailu. Více informací o podvodech naleznete ve článku zde.

Alza days prosinec Alza days prosinec

Suchý vzduch poškozuje zdraví. Pomůže vám vhodný zvlhčovač vzduchu

Zobrazit katalog

Sponzorovaný článek

Aktualizováno

V zimě se většina z nás musí potýkat se zhoršenou kvalitou vzduchu ve vnitřních prostorách. Nutnost topit, nedostatečné větrání, elektrické přístroje a v neposlední řadě nízká venkovní vlhkost v mrazivém období vedou k přesušení vzduchu v bytě a ke kumulaci prachu a bakterií. Dlouhodobý pobyt v místnostech se suchým vzduchem je nepříjemný a zdraví škodlivý. Pokud ale svěříte svůj domov do péče zvlhčovače vzduchu značky Stadler Form nebo Airbi, můžete se spolehnout, že vy i vaše rodina budete žít v příjemném a zdraví prospěšném prostředí.

Zvlhčovače vzduchu Stadler Form a Airbi

Pomůže vám vybrat vhodný zvlhčovač vzduchu – OBSAH

 1. Suchý vzduch v místnosti škodí zdraví
 2. Zvlhčovače vzduchu Airbi a Stadler Form zajistí zdravé klima pro váš domov
 3. Jaký zvlhčovač vzduchu je nejlepší?
 4. Typy zvlhčovačů vzduchu podle technologie
 5. Pračky vzduchu Airbi – čistička a zvlhčovač vzduchu v jednom
 6. Plasma systém – technologie, která chrání vaše zdraví
 7. Zvlhčovač vzduchu jako aroma difuzér
 8. Zvlhčovače Stadler Form jako originální doplněk do moderního bytu

Suchý vzduch v místnosti škodí zdraví

Optimální relativní vlhkost vzduchu pro příjemný a zdraví přívětivý pobyt v interiéru je 40-60 %. Nicméně ve vytápěných místnostech může vlhkost vzduchu klesnout až k 20 %. Suchý vzduch vysušuje sliznice a dráždí ke kašli. Snižuje také obranyschopnost, protože škodlivé částice vzduchu (prach, bakterie, viry, výkaly roztočů), které jsou za normálního stavu zachycovány nosní sliznicí a vydechovány zpět, se při dýchání suchého vzduchu dostávají až do plic. Následkem suchého vzduchu můžete pociťovat také škrábání v krku, podráždění očí, vysušení a svědění pokožky nebo bolest hlavy. Suché ovzduší rovněž zhoršuje kvalitu spánku a může být příčinou rýmy nebo ucpaného nosu. Nejrizikovější skupinou jsou malé děti a osoby trpící častými respiračními onemocněními. Ale i pro zdravé lidi je suchý vzduch problém. Správná vlhkost vzduchu je tedy velmi důležitá pro naše zdraví a komfort.

Správné klima v bytě
Především malé děti jsou na suchý vzduch citlivé. Abyste se vy i vaši blízcí cítili příjemně, měla by se vlhkost vzduchu ve vašem bytě pohybovat okolo 50 %.

Ručník na topení nic neřeší

Možná si někdo řekne, proč utrácet za zvlhčovač, když si mohu dát mokrý ručník na topení a tím si vzduch v místnosti zvlhčit. Ovšem chyba lávky. Žádné prostěradlo nebo miska s vodou na topení nezajistí ve vašem bytě dostatečnou vlhkost ovzduší a už vůbec ne tu správnou.

Pouze zvlhčovače vzduchu jsou účinné v boji proti suchému vzduchu, protože jsou schopny uvolnit až několik litrů vody za den, což je mnohonásobně více než například mokré prostěradlo. Pokud si vyberete zvlhčovač vzduchu s výkonem odpovídajícím velikosti vašeho bytu, rychle dosáhnete v místnosti ideální úrovně vlhkosti vzduchu, což je kolem 50 %. Navíc zvlhčovače vzduchu Airbi nebo Stadler Form zabrání i druhému extrému, tj. až příliš vysoké vlhkosti v interiéru. Jsou totiž vybavené automatickým hydrostatem (vlhkoměrem), který hlídá míru vlhkosti a po dosažení požadované hodnoty přístroj vypne.

Zvlhčovače vzduchu Airbi a Stadler Form zajistí zdravé klima pro váš domov

Nejefektivnější a nejrychlejší způsob, jak se suchého a nezdravého vzduchu v místnosti zbavit, je použití kvalitního zvlhčovače vzduchu. Ty značky Stadler Form a Airbi zajistí optimální klima ve vaší domácnosti a postarají se o ideální prostředí pro udržení vašeho zdraví a pohodlí.

Značka Airbi je důkazem toho, že i produkty špičkové kvality mohou být cenově dostupné. Zakladatelé společnosti Airbi převedli své dlouhodobé zkušenosti v oboru do vývoje a výroby vlastních produktů, které zlepšují klimatické podmínky v domácnosti. Všechny produkty Airbi se vyznačují vysokou funkčností, jednoduchou obsluhou, atraktivním designem, a především jsou oceněny tím nejhodnotnějším vyznamenáním – kladným hodnocením bezpočtem svých spokojených zákazníků.

Švýcarská značka Stadler Form již od roku 1998 pomáhá zlepšovat vzduch v milionech domácností po celém světě. Její inovativní produkty s nadčasovým designem jsou vytvářené se snahou splnit či dokonce překonávat očekávání svých zákazníků, kteří se tak vždy mohou spolehnout na to, že koupí produktu značky Stadler Form si pořizují do své domácnosti užitečného a velmi výkonného pomocníka s příjemným a svěžím vzhledem.

Jaký zvlhčovač vzduchu je nejlepší?

Na trhu najdeme velké množství zvlhčovačů vzduchu lišících se nejen technologií, na jejímž základě pracují, ale také svým výkonem, vybavením a funkcemi, které vám mohou poskytnout. Aby se zvlhčovač stal skutečným pomocníkem ve vaší domácnosti, je potřeba vybírat takový, který bude výkonný, úsporný a tichý. Měl by být vybaven účinnou filtrací zabraňující rozptylu nežádoucích částic do ovzduší a v neposlední řadě by měl disponovat praktickými funkcemi, jako je automatické hlídání vlhkosti v ovzduší či bezpečnostní pojistka při nedostatku vody v přístroji. Přesně takové jsou zvlhčovače vzduchu značky Stadler Form nebo Airbi, u kterých máte jistotu špičkových produktů ve všech směrech.

i Abyste žili v příjemném a zdraví prospěšném prostředí, nesmí být vzduch příliš suchý, ale ani příliš vlhký, aby nedocházelo k množení bakterií a plísní. Proto jsou zvlhčovače vzduchu značky Stadler Form a Airbi vybaveny automatickým hydrostatem, který hlídá ideální vlhkost a zajišťuje tak optimální klima. Nemusíte se o nic starat. Chytré přístroje Stadler Form a Airbi si svůj výkon ohlídají sami.

Typy zvlhčovačů vzduchu podle technologie

Pokud se rozhodnete nedat suchému a nezdravému vzduchu šanci, můžete si vybrat z několika technologií a originálních modelů, které zajistí ideální a zdravé klima vašeho domova.

Zvlhčovače s přirozeným odparem (evaporační zvlhčovače)

Jedná se o jednoduchý způsob zvlhčování vzduchu inspirovaný přirozeným procesem vypařování vody v přírodě. Filtrační papír ve zvlhčovači nasákne vodu, kterou ventilátor postupně odpařuje do ovzduší. Díky přirozenému odparu se voda rozkládá na velmi malé a lehké částice, které se snadno rozptýlí po místnosti. Přirozeným odpařováním není možné přesytit vzduch vodními parami. Rovněž nedochází ke zkapalnění vodních par v okolí zvlhčovače, takže ho můžete bez obav umístit přímo na nábytek nebo dřevěnou podlahu.

Přirozené odpařování vzduchu
Přirozené odpařování je velmi šetrný způsob zvlhčování vzduchu, neboť vlhkost v místnosti stoupá poměrně rychle, ale zároveň nehrozí přesycení vzduchu vodními parami.

Na principu přirozeného odpařování pracují zvlhčovače Stadler Form Oskar, které si můžete vybrat podle velikosti plochy vašeho interiéru. Stadler Form Oskar Little se hodí pro místnosti do 30 m2, Stadler Form Oskar je ideální pro místnosti do 50 m2 a Stadler Form Oskar Big zvládne optimalizovat klima v prostorech o velikosti 100 m2.

 • Zvlhčovače vzduchu Stadler Form Oskar jsou vybaveny dvěma antibakteriálními filtračními kazetami, které jsou vyrobeny výhradně z přírodních a textilních materiálů bez použití kousku plastu. Díky těmto inovativním filtrům fungují zvlhčovače Stadler Form Oskar také jako čistička vzduchu.
 • S téměř zanedbatelnou spotřebou energie a velmi tichým provozem rychle a efektivně zvlhčí vzduch v interiéru.
 • Užitečné funkce zajistí bezpečné a komfortní použití: možnost aromaterapie, automatické vypnutí při vyčerpání vody, indikace pro výměnu filtrů, noční režim.

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu fungují na principu vysokofrekvenčních ultrazvukových vibrací, kdy vibrující membrána rozbíjí vodu na mikrokapičky, tzv. mlžinu, která je následně ventilátorem rozptylována do okolního ovzduší. Z přístroje vychází viditelná, jemná, rovnoměrná mlha, která je studená a není zdraví škodlivá. Ultrazvukové zvlhčovače jsou typické velmi tichým chodem a nenáročnou údržbou. Při tomto způsobu zvlhčování vzduchu se mohou v závislosti na tvrdosti vody uvolňovat do vzduchu minerální látky, a proto je potřeba, aby byly ultrazvukové zvlhčovače vybaveny demineralizačními filtry, díky nimž není třeba používat destilovanou vodu.

Mezi ultrazvukové zvlhčovače té nejvyšší kvality patří Airbi Twin nebo Stadler Form EVA. Kromě minimální spotřeby energie se mohou pochlubit vysokým výkonem, nadstandardním vybavením a funkcemi.

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu Airbi Twin zajistí optimální klima v místnostech až do 45 m2.

Ultrazvukové zvlhčovače Airbi Twin
Vysoce výkonné ultrazvukové zvlhčovače Airbi Twin jsou dostupné ve dvou barvách.
 • Airbi Twin jsou vybaveny vodním a antibakteriálním filtrem, který se stará o to, aby se do vzduchu nedostávaly bakterie a minerály, které jsou ve vodě přirozeně obsažené.
 • Disponují funkcí ionizace, díky které Airbi Twin obohacuje vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů, čímž vytváří ideální prostředí pro osoby trpícími alergiemi, astmatem nebo sennou rýmou.
 • Můžete je použít také jako aroma difuzér a dopřát si pozitivní účinky aromaterapie

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Stadler Form EVA je inteligentní přístroj s naprosto unikátní technologií.

 • Při automatickém režimu používá EVA tzv. adaptivní způsob zvlhčování. To znamená, že čím je rozdíl mezi aktuální vlhkostí v místnosti a nastavenou cílovou vlhkostí na hydrostatu menší, tím nižší výkon EVY je. Výsledkem je, že přístroj udržuje požadovanou vlhkost v místnosti úsporně a v důsledku toho i velmi tiše.
 • Samozřejmostí je antibakteriální stříbrná kostka a demineralizační filtr, který vodu zbavuje minerálních látek a zabraňuje, aby se tyto látky dostaly do ovzduší a posléze se usazovaly například na nábytku či televizi.
 • EVA se může pochlubit mnoha funkcemi: využití jako aroma difuzér, noční a samočistící režim, automatické vypnutí v případě prázdné nádoby na vodu, možnost teplé nebo studené mlhy.
i Věděli jste, že suchý vzduch škodí také elektronice a dřevěnému nábytku? Podporuje totiž vznik statické elektřiny, která přístroje s jemnou mechanikou může vážně poškodit. Přesušený vzduch rovněž způsobuje sesychání dřevěných parket, nábytku nebo dřevěných hudebních nástrojů.

Parní zvlhčovače – princip tepelného odparu

Princip tepelného odparu znamená, že topné těleso ve zvlhčovači ohřívá vodu na vysokou teplotu, kdy se voda mění ve vodní páru. Díky tomu dojde také ke zničení bakterií a jejich zárodků, takže není nutné, aby přístroj obsahoval antibakteriální těleso. Takto vytvořená pára je ideální pro alergiky. Zvlhčovače na principu tepelného odpařování jsou vysoce výkonné, takže ke zvlhčení ovzduší v interiéru dojde velice rychle. A právě z tohoto důvodu by kvalitní parní zvlhčovače měly být vybaveny hydrostatem pro kontrolu vlhkosti. Stejně tak by přístroj měl disponovat odvápňovacím systémem, protože časem dochází k zanesení topných součástek vodním kamenem.

Nevýhodou parních zvlhčovačů může být vyšší hlučnost. To se ovšem netýká parního zvlhčovače vzduchu Stadler Form FRED. Zvlhčovač FRED při svém vysokém výkonu, kdy dokáže za hodinu vyprodukovat do vzduchu až 360 g vody, vytváří hluk přirovnatelný k lidskému šepotu.

Parní zvlhčovače Stadler Form FRED
Zvlhčovač vzduchu Stadler Form FRED na principu tepelného odparu je velmi diskrétním společníkem.

Pračky vzduchu Airbi – čistička a zvlhčovač vzduchu v jednom

Čistý vzduch a ideální klima v bytě vám zajistí pračky vzduchu, které jsou kombinací čističky a zvlhčovače vzduchu. Hlavní komponentou uvnitř těchto přístrojů jsou speciální rotující disky, které se pomalu otáčí a nabírají vodu. Suchý a znečištěný vzduch nasátý z místnosti je hnán přes tyto navlhčené disky a ventilátor pak následně vyfukuje do místnosti ideálně zvlhčený vzduch zbavený prachu a škodlivých částic. Voda je zde využívaná jako účinný filtr a na rozdíl od jiných technologií tak není třeba měnit žádné filtrační kazety nebo jiné příslušenství, které by se časem mohlo opotřebovat. Stačí vodu pravidelně měnit a přístroj čistit.

Pračky vzduchu
Pračky vzduchu fungují na principu přirozeného odpařování

Pračky vzduchu Airbi PRIME pracující na tomto principu jsou vysoce výkonné přístroje s nízkými provozními náklady a minimální hlučností. Zabudovaný hydrostat umožňuje kontrolovat a udržovat ideální vlhkost vzduchu v interiéru. Aby nedocházelo k množení bakterií ve vodě, je Airbi PRIME vybaven patentovaným filtrem BSS a antibakteriální úpravou rotačních disků. Airbi PRIME na rozdíl od ostatních praček vzduchu disponuje plasma systémem, který aktivně útočí na viry šířené vzduchem.

Plasma systém – technologie, která chrání vaše zdraví

Plasma systém je unikátní technologie, která pomocí kladných a záporných iontů účinně ničí viry šířící se suchým vzduchem a brání tak jejich negativnímu vlivu na lidský organismus. Není závislá na filtračních systémech a působí v celém prostoru místnosti. Plasma systém vytváří velké množství iontů formujících se do shluků, které v prostoru obklopují nebezpečné látky jako jsou například viry chřipky a doslova je rozloží.

Technologií plasma systém jsou vybaveny pračky vzduchu Airbi. Stačí si vybrat model podle vlastních potřeb.

 • Pro místnosti do 45 m2 – model Airbi AIRWASHER
 • Pro místnosti do 60 m2 – model Airbi PRIME
 • Pro místnosti do 85 m2 – model Airbi MAXIMUM

Zvlhčovač vzduchu jako aroma difuzér

Zbavte se suchého vzduchu a provoňte svůj domov. Některé zvlhčovače s funkcí aroma difuzéru vám zajistí zdravé ovzduší ve vašem bytě a zároveň ho provoní vaší oblíbenou esencí. Uvolněte se, zbavte se stresu a zvedněte si náladu po namáhavém dni. Vonná esence pomůže také potlačit nežádoucí pachy cigaretového kouře nebo domácích mazlíčků. U většiny zvlhčovačů vzduchu Stadler Form nebo u zvlhčovače vzduchu Airbi Twin můžete použít nejrůznější esence přírodního původu a užívat si tak nejen jejich příjemné vůně, ale také příznivých účinků. Vytvořte si doma atmosféru přímo vám na míru.

Zvlhčovače Stadler Form jako originální doplněk do moderního bytu

I přístroje každodenní potřeby mohou být příjemné a jedinečné. Zvlhčovač vzduchu Stadler Form se tak může stát nejen užitečným pomocníkem, ale také originálním designovým doplňkem vašeho bytu. Zvlhčovače Stadler Form představují inovativní přístroje s výjimečným a atraktivním vzhledem, které podtrhnou jedinečnost vašeho domova.

Zvlhčovač vzduchu jako designový doplněk
Zvlhčovače vzduchu značky Stadler Form prospějí nejen vašemu zdraví, ale potěší i vaše oči.

I váš domov může být vybaven špičkovým zvlhčovačem vzduchu, který vás zbaví suchého vzduchu. Vytvořte si doma prostředí, které je příjemné a zdraví prospěšné.


4,7 48×
Airbi MAGIC- světlé dřevo
Aroma difuzér - objem nádoby 400 ml, automatické vypnutí, LED podsvícení, nastavení intenzity, ultrazvuk a zvlhčovač, 7 barev, doba provozu 12 h, hlučnost 35 dB, vzhled dekoru dřeva
1 289,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: AIRBI020
5,0
Airbi PRIME
Zvlhčovač vzduchu - vhodný do místnosti o velikosti 60 m², studený, příkon 15 W, zvlhčovací výkon 450 ml/hod, objem nádržky 7 l, hlučnost 36 dB, ionizace, udržování vlhkosti a měření vlhkosti, rozměry 330 × 405 × 330 mm (Š×V×H) barva bílá
8 989,-
Skladem 2 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: STAD044
4,6 73×
Airbi TWIN ultrazvukový zvlhčovač vzduchu – bílý
Zvlhčovač vzduchu - vhodný do místnosti o velikosti 45 m², ultrazvukový, příkon 30 W, zvlhčovací výkon 300 ml/hod, objem nádržky 5 l, hlučnost 35 dB, časovač a ionizace, rozměry 285 × 335 × 150 mm (Š×V×H) barva černá
1 990,-
Skladem > 5 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: STAD039
4,7 10×
Stadler Form Oskar Big White
Zvlhčovač vzduchu - vhodný do místnosti o velikosti 100 m², studený, příkon 32 W, zvlhčovací výkon 700 ml/hod, objem nádržky 6 l, hlučnost 46 dB, rozměry 470 × 290 × 200 mm (Š×V×H) barva bílá
Koupit s kódem ALZADNY20 4 319,-
5 399,-
Na objednávku – termín upřesníme 1 ks
Očekáváme 06.12.2023
Objednací kód: STAD007
4,0
Airbi MAXIMUM zvlhčovač a čistič vzduchu
Zvlhčovač vzduchu - vhodný do místnosti o velikosti 85 m², studený, příkon 25 W, zvlhčovací výkon 750 ml/hod, objem nádržky 9 l, hlučnost 46 dB, ionizace, udržování vlhkosti a měření vlhkosti, rozměry 325 × 420 × 410 mm (Š×V×H) barva bílá
12 990,-
Na objednávku – termín upřesníme 4 ks
Očekáváme 06.12.2023
Objednací kód: STAD045
4,6 73×
Airbi TWIN ultrazvukový zvlhčovač vzduchu – černý
Zvlhčovač vzduchu - vhodný do místnosti o velikosti 45 m², ultrazvukový, příkon 30 W, zvlhčovací výkon 300 ml/hod, objem nádržky 5 l, hlučnost 35 dB, časovač a ionizace, rozměry 285 × 335 × 150 mm (Š×V×H) barva černá
1 990,-
Na objednávku – termín upřesníme
Objednací kód: STAD040
Vytisknout
P-DC1-WEB08
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací